Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2007 r.
17:53
Edytuj ten wpis

Podwójny pech Pruszkowskiego

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 11 A A

Odwołanie przewodniczącego sejmiku Andrzeja Pruszkowskiego (PiS) planuje PO i PSL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Były prezydent Lublina może też stracić fotel dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych.

W rządzącej Lubelszczyzną i Lublinem koalicji PO i PiS iskrzy od czasu wyborów parlamentarnych, ale na noże jest od czwartku. Wtedy w lubelskim ratuszu PiS zagłosowało przeciw uchwale umożliwiającej budowę supermarketu na górkach czechowskich w Lublinie. Projekt forsował prezydent miasta z PO.
- A w piątek PiS nie dopuściło do powołania na członka Zarządu Województwa naszego radnego Marka Flasińskiego. Blokowało też zaprzysiężenie nowych radnych. PiS celowo nie wywiązuje się z umowy koalicyjnej - podsumowuje poseł Janusz Palikot, szef lubelskiej Platformy.
Wygląda na to, że przyszedł czas na kontratak. Decyzja o odwołaniu Pruszkowskiego zapadła w PO w poniedziałek. - Platforma szuka uzasadnienia dla rozbicia koalicji, która się sprawdziła, a PSL chce bocznymi drzwiami dojść do władzy - ocenia Andrzej Pruszkowski.
PSL rzeczywiście chciałoby wejść do koalicji rządzącej województwem, ale PiS się nie zgadza. Palikot co prawda twierdzi, że zależy mu na utrzymaniu dotychczasowej koalicji, ale stawia jednak warunki. - Zmieniła się sytuacja w państwie i marszałek powinien być z Platformy. Druga sprawa: trzeba uwzględnić w władzach województwa ludowców - mówi Palikot.
- Dla mnie to zerwanie koalicji. Nie widzę merytorycznego powodu żeby odwoływać Pruszkowskiego czy Zdrojkowskiego. Palikot próbuje podpalić województwo i mieszkańcy na pewno na tym nie skorzystają - komentuje Piotr Kowalczyk, wiceszef lubelskiego PiS.
Żeby odwołać Pruszkowskiego PO i PSL potrzebują trzech dodatkowych głosów. Poparcia szukają w części Samoobrony, wśród radnych PiS i na lewicy.
Tymczasem Pruszkowski może mieś kłopoty także w swoim miejscu pracy. Niewykluczone, że pożegna się z posadą dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych i ok. 10 tys. zł miesięcznego wynagrodzenia. Rząd Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka zastanawia się nie tylko nad obsadą stanowisk w agencjach, ale i nad sensem funkcjonowania ANR.

PODRZUCAJ Ą SOBIE MISZTALA
W poniedziałek radny sejmiku z Samoobrony Stanisław Misztal złożył wniosek o przyjęcie do klubu Platformy. - Wniosek może złożyć każdy, ale decyzję podejmie zarząd regionu lub rada regionu partii - mówi Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa (PO). Palikot twierdzi natomiast, że decyzja należy do Sobczaka. Misztal, zamojski okulista, ma kłopoty z prawem: od dwóch lat trwa jego proces za fałszowanie recept i wyłudzanie refundacji z NFZ.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
autor / 5 grudnia 2007 r. o 19:46
Czy w Polsce każdy, kto wykracza ponad przeciętność i nastąpi komuś na odcisk musi być opluwany?
Avatar
Fang / 5 grudnia 2007 r. o 14:46
kkk napisał:
Niech się Pan trzyma Panie Prezydencie! Niech Pan wytrzyma ten wredny szantaż za Pana i PIS-u niezłomne stanowisko w sprawie górek Czechowskich!!! Tylko Pan zyska na Tym w oczach uczciwych i rozumnych Lublinian!!

A gdzie są Ci rozumni Lublinianie,czy nie przypadkiem w szpitalu przy Abramowickiej?
Avatar
anooonim / 5 grudnia 2007 r. o 11:32
to jest sprawiedliwosc a nie pech. Pruszkowski zmarnowal bardzo duzo okazji rozwoju naszego miasta. A w nagrode jeszcze zostal prezesem ANR za 10tys zl. To nie jest demokracja, w Lublinie wygral PiS a przegral popierany przez Kaczynskiego Pruszkowski, oznacza to tylko jedno i kazdy wie co. W demoktracji taki czlowiek bylby wyrzucony z partii i zapomniany.
Avatar
wonski / 5 grudnia 2007 r. o 11:07
No to trzeba zapytać gdzie pan Pruszkowski znajdzie kolejną bardzo dobrze płatną robotę przy której się nie napracuje? Jakieś typy?
Avatar
kkk / 5 grudnia 2007 r. o 10:27
Niech się Pan trzyma Panie Prezydencie! Niech Pan wytrzyma ten wredny szantaż za Pana i PIS-u niezłomne stanowisko w sprawie górek Czechowskich!!! Tylko Pan zyska na Tym w oczach uczciwych i rozumnych Lublinian!!
Avatar
ilo / 5 grudnia 2007 r. o 10:07
Ci co bronia bylego prezydenta niech tu napisza co dobrego zrobil dla miasta kiedy mogl, czy komukolwiek w zyciu pomogl.
Avatar
packo / 5 grudnia 2007 r. o 09:18
Pruszkowski? Człowiek o najobfitszym łupieżu w całym Lublinie na Białorusi? Znam i się wstydzę. Packo
Avatar
Radek / 5 grudnia 2007 r. o 09:08
Nie lubie PO bo to zlodzieje, ale czasem przypadkiem zrobia cos dobrego, nie zeby zaraz powolali lepszego fachowca, widac to po wojewodzie (ale facjata) ale przynajmnmniej tych dwoch nieujkow wywala.
Avatar
floyd / 5 grudnia 2007 r. o 08:52
deb***u , który napisałeś komentarz. do tej pory nie możesz przeboleć, że cię wywalił. Wcale się mu nie dziwię przecież takiej miernoty jak ty to ze świecą szukać
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 r. o 07:18
Prawda jest taka ,ze PO moze mu naskoczyc
Avatar
autor / 5 grudnia 2007 r. o 19:46
Czy w Polsce każdy, kto wykracza ponad przeciętność i nastąpi komuś na odcisk musi być opluwany?
Avatar
Fang / 5 grudnia 2007 r. o 14:46
kkk napisał:
Niech się Pan trzyma Panie Prezydencie! Niech Pan wytrzyma ten wredny szantaż za Pana i PIS-u niezłomne stanowisko w sprawie górek Czechowskich!!! Tylko Pan zyska na Tym w oczach uczciwych i rozumnych Lublinian!!

A gdzie są Ci rozumni Lublinianie,czy nie przypadkiem w szpitalu przy Abramowickiej?
Avatar
anooonim / 5 grudnia 2007 r. o 11:32
to jest sprawiedliwosc a nie pech. Pruszkowski zmarnowal bardzo duzo okazji rozwoju naszego miasta. A w nagrode jeszcze zostal prezesem ANR za 10tys zl. To nie jest demokracja, w Lublinie wygral PiS a przegral popierany przez Kaczynskiego Pruszkowski, oznacza to tylko jedno i kazdy wie co. W demoktracji taki czlowiek bylby wyrzucony z partii i zapomniany.
Avatar
wonski / 5 grudnia 2007 r. o 11:07
No to trzeba zapytać gdzie pan Pruszkowski znajdzie kolejną bardzo dobrze płatną robotę przy której się nie napracuje? Jakieś typy?
Avatar
kkk / 5 grudnia 2007 r. o 10:27
Niech się Pan trzyma Panie Prezydencie! Niech Pan wytrzyma ten wredny szantaż za Pana i PIS-u niezłomne stanowisko w sprawie górek Czechowskich!!! Tylko Pan zyska na Tym w oczach uczciwych i rozumnych Lublinian!!
Avatar
ilo / 5 grudnia 2007 r. o 10:07
Ci co bronia bylego prezydenta niech tu napisza co dobrego zrobil dla miasta kiedy mogl, czy komukolwiek w zyciu pomogl.
Avatar
packo / 5 grudnia 2007 r. o 09:18
Pruszkowski? Człowiek o najobfitszym łupieżu w całym Lublinie na Białorusi? Znam i się wstydzę. Packo
Avatar
Radek / 5 grudnia 2007 r. o 09:08
Nie lubie PO bo to zlodzieje, ale czasem przypadkiem zrobia cos dobrego, nie zeby zaraz powolali lepszego fachowca, widac to po wojewodzie (ale facjata) ale przynajmnmniej tych dwoch nieujkow wywala.
Avatar
floyd / 5 grudnia 2007 r. o 08:52
deb***u , który napisałeś komentarz. do tej pory nie możesz przeboleć, że cię wywalił. Wcale się mu nie dziwię przecież takiej miernoty jak ty to ze świecą szukać
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 r. o 07:18
Prawda jest taka ,ze PO moze mu naskoczyc
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Dziś mecz Polska - Francja. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i stream on-line

Mundial 2022: Dziś mecz Polska - Francja. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i stream on-line

Polska po słabej grze w meczu z Argentyną i porażce 0:2 awansowała po raz pierwszy w XXI do fazy pucharowej mistrzostw świata. W niedzielę podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Francją i nie będą mieli nic do stracenia, bo nikt nie wymaga od nich zwycięstwa w starciu z mistrzami świata z 2018 roku

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Reprezentacja Argentyny zgodnie z przewidywaniami pokonała Australię, choć ekipa z Antypodów pokazała charakter i tanio skóry nie sprzedała. Albicelestes wygrali 2:1 i w ćwierćfinale zagrają z Holandią

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia

W Chatce Żaka odbył się „Inny Wymiar”. To okazja do poznania gier – nie tylko planszowych.

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

LUK Lublin zanotował kolejne zwycięstwo w PlusLidze i kolejny raz potrzebował na to aż pięciu setów. Lublinianie wygrali na wyjeździe po tie-breaku ze Ślepskiem Malow Suwałki

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Tylko za awans na mundial FIFA płaci 9 mln dolarów. Z każdą stawką rośnie finansowa nagroda.

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Samorządy muszą oszczędzać na energii, bo inaczej zapłacą kary. Dlatego Biała Podlaska zmienia godziny pracy urzędu, a Międzyrzec Podlaski nie uruchomi stoku narciarskiego.

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci
9 grudnia 2022, 10:00

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci

Jeden dzień i trzy symfoniczne, wzbogacone pokazami multimedialnymi koncerty – tak będzie w piątek (9 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury za sprawą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Zakup trzech autobusów wodorowych i budowa sześciu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Taki plan na dwa najbliższe lata ma miasto Świdnik. W tej sprawie, w sobotę w świdnickim Urzędzie Miasta zostały podpisane umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 1/8 finału mundialu w Katarze. Holandia pokonała w sobotę USA 3:1. W nagrodę w ćwierćfinale zagra z lepszym, z pary Argentyna – Australia.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli treningi w 2022 roku. W ostatnim meczu kontrolnym zielono-czarni musieli uznać wyższość grającej w PKO BP Ekstraklasie Korony Kielce, której ulegli 0:4

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa
Barbórka 2022
galeria

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa

Lada dzień zakończą się prace przy budowie chodnika pomocniczego do zaciśniętej ściany w polu Stefanów – zapowiada p.o. prezes kopalni Bogdanka. To m.in. z powodu problemów w tym miejscu wydobycie w lubelskiej kopalni znacznie spadło, a stanowisko stracił poprzedni prezes. Podczas dzisiejszych obchodów Dnia Górnika dużo mówiło się także o tym, że z powodu obecnej wojny w Ukrainie i trudnej sytuacji w energetyce, węgiel wciąż jest dla Polski ważny.

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko ma 12 lat a za sobą m.in. koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Oprócz tego tysiące planów na przyszłość i 300 tys. zł, które zdobył za wirtuozerskie umiejętności.

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?
galeria

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?