Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lutego 2010 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Pogryziona Pusia pokonała 40 kilometrów i wróciła do Lublina

0 6 A A

Przed tygodniem zamieściliśmy wzruszającą opowieść Agnieszki z Chełma o Zuzi, kociej znajdzie, która – choć nic tego nie zapowiadało – stała się ulubienicą całej rodziny. Dziś kolejna niezwykła historia, opisana przez naszą Czytelniczkę z Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Witam serdecznie!
Przeczytałam o konkursie na temat niezwykłej przygody z udziałem pupila. Wg mnie to nic nie przebije pieska, który płynął tyle km na krze.

Ale chciałabym się podzielić taką opowiastką, również niesamowitą i świadczącą o wielkim przywiązaniu. Moja sąsiadka miała kilka psów, które, niestety, nie były zbyt dobrze karmione. Jeden z nich, a właściwie jedna, bo to suczka, najmniejsza ze wszystkich, wydostawała się dziurą w płocie i przychodziła regularnie pod mój dom. Zawsze staraliśmy się ją dokarmiać.

Z biegiem czasu przywiązała się i przychodziła nie tylko po jedzenie, ale też, aby ją przytulić, pogłaskać. Często odprowadzała mnie do pracy i odchodziła dopiero jak kazałam jej wracać do domu.

Miała do mnie zaufanie i w jej oczach widać było taką wdzięczność. Pozwalała mi swobodnie brać szczeniaki.

Któregoś dnia nie przyszła. Następnego dnia – również.
Zaniepokojona – zapytałam sąsiadkę, gdzie jest Pusia. Okazało się, że postanowili ją oddać do rodziny na wieś. Zawieźli ją w pudelku 40 km za Lublin.

Smutno mi było, bo zdążyłam się przywiązać, ale miałam nadzieję, że znajdzie tam lepszy dom.

Jakież było moje, nie tylko moje zresztą, zdziwienie, kiedy po prawie 2 tygodniach zobaczyliśmy Pusię w Lublinie. Pogryziona, pokrwawiona, zmęczona, ale doszła sama tyle kilometrów. To było niewiarygodne i wprost nie do pomyślenia.

Wtedy sąsiadka postanowiła, że już jej nie odda i od tego czasu lepiej ją traktowała.

Od roku, niestety, Pusi już z nami nie ma, zachorowała. Podobnie jak i mój piesek Maks. W jednym czasie straciliśmy wiernych przyjaciół...

Pozdrawiam Marzena Kwiatosz – Jędryczek

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~lena~ / 28 lutego 2010 o 16:44
0
No właśnie - kilka dni temu ktoś podrzucił mi sliczną czarno - białą kotkę ze zwichniętą łapą na wycieraczkę domu. Lubię koty, mam w domu jednego i nie bardzo mogę zająć się dwoma /mieszkanie 3 pokojowe w bloku/. A kotek jest bardzo udomowiony - tylko kuweta i każde jedzenie... Ponadto tylko śpi. Szukam dla niej domu...
Avatar
polak / 27 lutego 2010 o 20:57
0
Zobaczysz psa idiote wal w morde wlasciciela.
Avatar
polak / 27 lutego 2010 o 19:57
0
Niema głupich psów.
Są głupi własciciele. Idioci ,bez wyobrazni bez lekcewazacy bezpieczenstwo ludzi i narazajacy swoje psy.
Przyklad .idzie dama ulica z psem na długiej lince.Pies placze sie pod nogami przechodniow.
Wygodni wypuszczaja psy by sie wybiegaly.
Sraja i sikaja na chodnikach. Czy to ich wina?
Nie i jeszcze raz nie.
To bezrozumni idioci ktorym podobno dobry Bóg dal rozumi wolna wole sa temu winni.
Obrazowo mówiac Kazdy Pies jest odbiciem charakteru włascicie;la
Avatar
Gość / 27 lutego 2010 o 14:39
0
Jaka dobrotliwa pani. Czasem pieska przytuliła, dokarmiła. Ale się babsko wysiliło. Morał jak w bajce - wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.
Avatar
ZAJĄC / 27 lutego 2010 o 14:36
0
A mój zając zawsze przychodzi do mnie żeby go pogłaskać.
Avatar
~ania~ / 27 lutego 2010 o 14:26
0
Każde stworzenie, zwłaszcza pies potrafi odwdzięczyć się za okazane mu serce. Tylko i wyłącznie z winy człowieka, przez którego zwierzęta są żle traktowane , stają się czasem bardzo agresywne. Nie ma lepszych przyjaciół od psów, dlatego dziwi mnie fakt, że ostatnio na te właśnie zwierzęta jest nagonka, aby je likwidować , bo robią wiele szkód. Pytanie- PRZEZ KOGO ???????? Odpowiedż- IDIOTÓW WŁAŚCICIELI.Gdyby stworzenia traktowane były tak , jak na to zasługują ( nie były katowane , głodzone, trzymane na mrozie na krótkich łańcuchach itp), nie wyrządzały by szkód . To człowiek jest niestety najgorszym stworzeniem wśród istot żywych ( a przecież jako jedyny posiada (? ) rozum). Gdyby ludzie mieli tyle czułości i oddania , co zwierzęta, świat byłby o wiele piękniejszy, a jaki jest , to każdy z nas wie najlepiej.
Każde stworzenie, zwłaszcza pies potrafi odwdzięczyć się za okazane mu serce. Tylko i wyłącznie z winy człowieka, przez którego zwierzęta są żle traktowane , stają się czasem bardzo agresywne. Nie ma lepszych przyjaciół od psów, dlatego dziwi mnie fakt, że ostatnio na te właśnie zwierzęta jest nagonka, aby je likwidować , bo robią wiele szkód. Pytanie- PRZEZ KOGO ???????? Odpowiedż- IDIOTÓW WŁAŚCICIELI.Gdyby stworzenia traktowane były tak , jak na to zasługują ( nie były katowane , głodzone, trzymane na mrozie na krótkich łańcuchach itp), ni... rozwiń
Avatar
~lena~ / 28 lutego 2010 o 16:44
0
No właśnie - kilka dni temu ktoś podrzucił mi sliczną czarno - białą kotkę ze zwichniętą łapą na wycieraczkę domu. Lubię koty, mam w domu jednego i nie bardzo mogę zająć się dwoma /mieszkanie 3 pokojowe w bloku/. A kotek jest bardzo udomowiony - tylko kuweta i każde jedzenie... Ponadto tylko śpi. Szukam dla niej domu...
Avatar
polak / 27 lutego 2010 o 20:57
0
Zobaczysz psa idiote wal w morde wlasciciela.
Avatar
polak / 27 lutego 2010 o 19:57
0
Niema głupich psów.
Są głupi własciciele. Idioci ,bez wyobrazni bez lekcewazacy bezpieczenstwo ludzi i narazajacy swoje psy.
Przyklad .idzie dama ulica z psem na długiej lince.Pies placze sie pod nogami przechodniow.
Wygodni wypuszczaja psy by sie wybiegaly.
Sraja i sikaja na chodnikach. Czy to ich wina?
Nie i jeszcze raz nie.
To bezrozumni idioci ktorym podobno dobry Bóg dal rozumi wolna wole sa temu winni.
Obrazowo mówiac Kazdy Pies jest odbiciem charakteru włascicie;la
Avatar
Gość / 27 lutego 2010 o 14:39
0
Jaka dobrotliwa pani. Czasem pieska przytuliła, dokarmiła. Ale się babsko wysiliło. Morał jak w bajce - wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.
Avatar
ZAJĄC / 27 lutego 2010 o 14:36
0
A mój zając zawsze przychodzi do mnie żeby go pogłaskać.
Avatar
~ania~ / 27 lutego 2010 o 14:26
0
Każde stworzenie, zwłaszcza pies potrafi odwdzięczyć się za okazane mu serce. Tylko i wyłącznie z winy człowieka, przez którego zwierzęta są żle traktowane , stają się czasem bardzo agresywne. Nie ma lepszych przyjaciół od psów, dlatego dziwi mnie fakt, że ostatnio na te właśnie zwierzęta jest nagonka, aby je likwidować , bo robią wiele szkód. Pytanie- PRZEZ KOGO ???????? Odpowiedż- IDIOTÓW WŁAŚCICIELI.Gdyby stworzenia traktowane były tak , jak na to zasługują ( nie były katowane , głodzone, trzymane na mrozie na krótkich łańcuchach itp), nie wyrządzały by szkód . To człowiek jest niestety najgorszym stworzeniem wśród istot żywych ( a przecież jako jedyny posiada (? ) rozum). Gdyby ludzie mieli tyle czułości i oddania , co zwierzęta, świat byłby o wiele piękniejszy, a jaki jest , to każdy z nas wie najlepiej.
Każde stworzenie, zwłaszcza pies potrafi odwdzięczyć się za okazane mu serce. Tylko i wyłącznie z winy człowieka, przez którego zwierzęta są żle traktowane , stają się czasem bardzo agresywne. Nie ma lepszych przyjaciół od psów, dlatego dziwi mnie fakt, że ostatnio na te właśnie zwierzęta jest nagonka, aby je likwidować , bo robią wiele szkód. Pytanie- PRZEZ KOGO ???????? Odpowiedż- IDIOTÓW WŁAŚCICIELI.Gdyby stworzenia traktowane były tak , jak na to zasługują ( nie były katowane , głodzone, trzymane na mrozie na krótkich łańcuchach itp), ni... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 16 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 27

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!