Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2010 r.
15:23
Edytuj ten wpis

Proces bliskiego współpracownika J. Kaczyńskiego umorzony

0 11 A A

Jacek Sz. były minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego nie będzie odpowiadał za wyłudzenie dotacji rolniczych. Sąd umorzył postępowanie w tej sprawie, ponieważ uznał, że dowody zebrane przez prokuraturę w żaden sposób nie świadczą o jego winie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jacek Sz. był oskarżony o wyłudzenie ze swym wspólnikiem 17 tys. zł. Sprawa dotyczyła pracy w 166-hektarowym gospodarstwie w gminie Gościeradów.

W latach 2002- 2004 Jacek Sz. razem ze swoim wspólnikiem Tomaszem B. składał w Urzędzie Gminy oświadczenia o prowadzeniu działalności rolniczej. Dzięki temu dostali dotację w postaci pięciu bonów na zakup paliwa. Każdy z nich wart był po ponad 3,4 tys. zł. Prokuratura stwierdziła, że bony nie należały im się, ponieważ ziemię uprawiał miejscowy rolnik.

Przed rozpoczęciem procesu obrońcy oskarżonych złożyli wnioski o umorzenie postępowania.
Prokurator nie zgadzał się na takie zakończenie sprawy.

Sąd jednak przychylił się do wniosku obrońców. – Sprawa jest umorzona z powodu braku znamion czynu zabronionego – stwierdziła sędzia Katarzyna Sacharuk. - Najważniejsze w tej sytuacji było ustalenie, na czym polega rzeczywiste prowadzenie działalności rolniczej – dodała.

Zdaniem sądu prowadzenie ww. działalności to coś więcej niż czysto fizyczna praca na polu.
– Nie można odmówić oskarżonym administrowania gospodarstwem, płacili podatki, wiedzieli, co się dzieje na ich ziemi, brali udział w przeprowadzaniu wszystkich kontroli. Faktycznie obsługiwali gospodarstwo – uzasadniała sędzia Sacharuk.

- Na pewno nie można określić, że działali w zamiarze oszustwa. Zwłaszcza, że 160 ha nikt sam rzeczywiście nie uprawia – dodała.

Umorzenie nie jest prawomocne i sprawa powinna mieć swój dalszy ciąg w sądzie. – Będziemy składać zażalenie w tej sprawie, musimy zapoznać się z uzasadnieniem – komentuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jojne / 18 grudnia 2010 r. o 08:02
0
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]
Kilka razy pisałem na łamach tego GWna, że Szczot był także Ministrem w rfządzie Buzka. I dalej GWno klepie, że to kumpel Kaczora. Nie degradujcie Buzka i Jego POdwładnych.
Avatar
Spark / 18 grudnia 2010 r. o 01:37
0
[quote name='pb23' timestamp='1292624760' post='407596']
Prezes Kaczyński zapłacił, to proces umorzono... I tak to właśnie jest z tymi PiSiorami...
[/quote]

Widzę że posrane szambo już się wylewa.
Tytuł zaprawdę paradny, bliski współpracownik Kaczyńskiego hohohoh

O tym że były człowiek UW ( niech jej ziemia, lekką będzie, ani słowa, ani słowa o tym że wspomagał w kampanii WOjciechowskiego, który przecież poparł Palikota, lol.
Dziennikarstwo pierwsza klasa.
Avatar
pb23 / 17 grudnia 2010 r. o 23:26
0
Prezes Kaczyński zapłacił, to proces umorzono... I tak to właśnie jest z tymi PiSiorami...
Avatar
chart / 17 grudnia 2010 r. o 20:38
0
Sorry, ale tytułowa "bliska współpraca" Szczota i Kaczyńskiego jest wyssana przez autora z palca. A samemu politykowi warto pogratulować. Ciekawe, czy go teraz przeprosi "Wyborcza", która już w zasadzie wydała na niego wyrok.
Avatar
dziadek / 17 grudnia 2010 r. o 20:30
0
To była formalność - jest to jednakże oczywista oczywistość.

Były poseł nawet we swoim sumieniu ma oczywistą oczywistość i jako zatrudniony w KULu rzecz to jest oczywistą oczywistością - nie musi się z tego spowiadać.

Tak trzymać partyjny towarzyszu Szczot; a hoj !

JarKacz z nami ! Zwyciężymy jak oczywista oczywistość !!!
Avatar
czepialski / 17 grudnia 2010 r. o 20:19
0
Hmmm... Trzy lata od obalenia zbrodniczego kaczystowskiego reżimu i jeszcze ani jednego wyroku skazującego... rzekłbym interesujące...
Avatar
kanonista / 17 grudnia 2010 r. o 18:24
0
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]

Co Ty człowieku bredzisz, Jacek Sz. - to aktywny działacz Prawa i Sprawiedliwości, wszyscy na KULu o tym wiedzą (i się z niego śmieją...). Na zdjęciu obok - Ela Sz. - Pani dr z katedry Sakramentów Świętych prawa kanonicznego. W sumie fajna babka, choć nieco drętwa, tu w charakterze współoskarżonej. Sprawa ta ciągnie się chyba już drugi rok, znam osoby, które do dziś się zastanawiają co jeszcze ta dwójka robi na uczelni. O ile żonie nie można nic zarzucić pod względem merytorycznego prowadzenia zajęć, o tyle o jej mężu - pracownik (lub już były pracownik) innego wydziału, nie słyszałem zbyt pochlebnych opinii wśród studentów. Ponoć przesiąknięty tym swoim PiS'em na potęgę. Cóż - źródła tej informacji pewne w 100% nie są, nie znam człowieka, nie miałem z nim nigdy nic do czynienia, ale jeśli wielu studentów tak mówiło... coś w tym jest. Więc nie, to nie jest człowiek PO, Palikota, Wojciechowskiego czy Czubińskiego. To czystej krwi PiSowiec.
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]

Co Ty człowieku bredzisz, Jacek Sz. - to aktywny działacz Prawa i Sprawiedliwości, wszyscy na KULu o tym wiedzą (i się z niego śmieją...). Na zdjęciu obok - Ela Sz. - Pani dr z katedry Sakramentów Święty... rozwiń
Avatar
gs / 17 grudnia 2010 r. o 17:53
0
Sąd jakoś wyrozumiały dla ministrów, tylko nielitościwy dla szarego człowieka.Władza się sama wużywi.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 17:22
0
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]
Były minister w rządzie PiS człowiekiem Palikota Ty czytenik nie pij tyle bo masz zwidy:lol:
Avatar
czytenik / 17 grudnia 2010 r. o 17:09
0
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
Avatar
jojne / 18 grudnia 2010 r. o 08:02
0
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]
Kilka razy pisałem na łamach tego GWna, że Szczot był także Ministrem w rfządzie Buzka. I dalej GWno klepie, że to kumpel Kaczora. Nie degradujcie Buzka i Jego POdwładnych.
Avatar
Spark / 18 grudnia 2010 r. o 01:37
0
[quote name='pb23' timestamp='1292624760' post='407596']
Prezes Kaczyński zapłacił, to proces umorzono... I tak to właśnie jest z tymi PiSiorami...
[/quote]

Widzę że posrane szambo już się wylewa.
Tytuł zaprawdę paradny, bliski współpracownik Kaczyńskiego hohohoh

O tym że były człowiek UW ( niech jej ziemia, lekką będzie, ani słowa, ani słowa o tym że wspomagał w kampanii WOjciechowskiego, który przecież poparł Palikota, lol.
Dziennikarstwo pierwsza klasa.
Avatar
pb23 / 17 grudnia 2010 r. o 23:26
0
Prezes Kaczyński zapłacił, to proces umorzono... I tak to właśnie jest z tymi PiSiorami...
Avatar
chart / 17 grudnia 2010 r. o 20:38
0
Sorry, ale tytułowa "bliska współpraca" Szczota i Kaczyńskiego jest wyssana przez autora z palca. A samemu politykowi warto pogratulować. Ciekawe, czy go teraz przeprosi "Wyborcza", która już w zasadzie wydała na niego wyrok.
Avatar
dziadek / 17 grudnia 2010 r. o 20:30
0
To była formalność - jest to jednakże oczywista oczywistość.

Były poseł nawet we swoim sumieniu ma oczywistą oczywistość i jako zatrudniony w KULu rzecz to jest oczywistą oczywistością - nie musi się z tego spowiadać.

Tak trzymać partyjny towarzyszu Szczot; a hoj !

JarKacz z nami ! Zwyciężymy jak oczywista oczywistość !!!
Avatar
czepialski / 17 grudnia 2010 r. o 20:19
0
Hmmm... Trzy lata od obalenia zbrodniczego kaczystowskiego reżimu i jeszcze ani jednego wyroku skazującego... rzekłbym interesujące...
Avatar
kanonista / 17 grudnia 2010 r. o 18:24
0
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]

Co Ty człowieku bredzisz, Jacek Sz. - to aktywny działacz Prawa i Sprawiedliwości, wszyscy na KULu o tym wiedzą (i się z niego śmieją...). Na zdjęciu obok - Ela Sz. - Pani dr z katedry Sakramentów Świętych prawa kanonicznego. W sumie fajna babka, choć nieco drętwa, tu w charakterze współoskarżonej. Sprawa ta ciągnie się chyba już drugi rok, znam osoby, które do dziś się zastanawiają co jeszcze ta dwójka robi na uczelni. O ile żonie nie można nic zarzucić pod względem merytorycznego prowadzenia zajęć, o tyle o jej mężu - pracownik (lub już były pracownik) innego wydziału, nie słyszałem zbyt pochlebnych opinii wśród studentów. Ponoć przesiąknięty tym swoim PiS'em na potęgę. Cóż - źródła tej informacji pewne w 100% nie są, nie znam człowieka, nie miałem z nim nigdy nic do czynienia, ale jeśli wielu studentów tak mówiło... coś w tym jest. Więc nie, to nie jest człowiek PO, Palikota, Wojciechowskiego czy Czubińskiego. To czystej krwi PiSowiec.
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]

Co Ty człowieku bredzisz, Jacek Sz. - to aktywny działacz Prawa i Sprawiedliwości, wszyscy na KULu o tym wiedzą (i się z niego śmieją...). Na zdjęciu obok - Ela Sz. - Pani dr z katedry Sakramentów Święty... rozwiń
Avatar
gs / 17 grudnia 2010 r. o 17:53
0
Sąd jakoś wyrozumiały dla ministrów, tylko nielitościwy dla szarego człowieka.Władza się sama wużywi.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 17:22
0
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]
Były minister w rządzie PiS człowiekiem Palikota Ty czytenik nie pij tyle bo masz zwidy:lol:
Avatar
czytenik / 17 grudnia 2010 r. o 17:09
0
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Policjanci już się szkolą, bo to głównie oni będą zajmować się nietrzeźwymi, którzy teraz trafiają do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Miejska placówka jest droga w utrzymaniu i od 31 października przestanie istnieć. Co ciekawe, zyskają na tym trzeźwiejący. Policja chce mniej za taki pobyt niż miasto

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Powoli zawodnicy z najróżniejszych dyscyplin sportowych wracają do gry. To samo można powiedzieć także na temat futbolu amerykańskiego. W najbliższych tygodniach rozgrywki będą wyglądały jednak zupełnie inaczej. Rywalizacja będzie się toczyć w ramach trzech turniejów.

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofała jedną partię produktu "Mielonka Tyrolska" Kraina Wędlin ze sprzedaży po tym, jak wykryto w niej bakterie Listeria monocytogenes. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że spożycie tego jedzenia może grozić chorobą.

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Radnego dziwią wydatki gminy na boisko w sytuacji, gdy oszczędza się na oświetleniu ulicznym. – Trzeba pomóc – odpowiada wójt gminy Biała Podlaska.

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki
galeria

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki

18 drzew z os. Szymanowskiego planował wyciąć LPEC, a 2 Spółdzielnia Mieszkaniowa Czechów. Po poniedziałkowej wizji lokalnej przedstawicieli inwestora i Biura Miejskiego Architekta Zieleni skala wycinki będzie mniejsza

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie
12 sierpnia 2020, 19:00

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie

Organizatorzy XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2020 zapraszają na koncert z udziałem Roberta Grudnia i Jerzego Zelnika poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920. Wydarzenie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 19 w Kościele pw. Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II).

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

W przyszłym roku trzeba będzie więcej zapłacić za używanie radia lub telewizora. Zdecydowała o tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]
galeria

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]

Od dzisiaj czynna jest już Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim. Na przestrzeni użyczonej bezpłatnie przez miasto lokal uruchomił Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”. Lokal serwuje kawę i lody, nie kupimy tu alkoholu. Kafejka ma być czynna od godz. 10 do 22 we wszystkie dni tygodnia.

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"
Rozmowa

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"

Rozmowa z ks. Emilem Mazurem, dyrektorem Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej (SMAL), który pokonał koronawirusa

W Łęcznej też nie będą kosić niektórych trawników

W Łęcznej też nie będą kosić niektórych trawników

Miasto ograniczy koszenie trawników w miejscach, w których nie będzie to powodowało zagrożenia. Powstaną także łąki kwietne na miejskich terenach.

Koronawirus w Sejmie. Jeden z posłów miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa

Koronawirus w Sejmie. Jeden z posłów miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa

Poseł Dariusz Klimczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego napisał na Twitterze, że miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. - Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach, proszę, aby zrobili sobie test - apeluje w mediach społecznościowych.

Lublin: W środę zamkną ulicę Janowską. Jak jechać?

Lublin: W środę zamkną ulicę Janowską. Jak jechać?

W środę rano zamknięty ma zostać wjazd w ul. Janowską pod przebudowywanym mostem kolejowym.

Motor nie zagra z Legią II i Stalą Mielec, nowi członkowie sztabu szkoleniowego

Motor nie zagra z Legią II i Stalą Mielec, nowi członkowie sztabu szkoleniowego

Od poniedziałku piłkarze Motoru przebywają na zgrupowaniu w Siedlcach. W najbliższą sobotę podopieczni Mirosława Hajdy mieli rozegrać dwa mecze kontrolne. Ostatecznie do skutku dojdzie tylko jeden z nich.

Miasto movie: "Sicario"
12 sierpnia 2020, 20:30

Miasto movie: "Sicario"

Mroczny thriller Denisa Villeneuve'a - "Sicario", będzie można obejrzeć 12 sierpnia o godz. 20.30 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie latem.

Kolarz z Lubartowa przejechał 2500 kilometrów. Zachęcał do oddawania krwi
galeria

Kolarz z Lubartowa przejechał 2500 kilometrów. Zachęcał do oddawania krwi

2500 kilometrów w upale albo w deszczu. Janusz Kobyłka z Lubartowa jeździł po Polsce rowerem i zachęcał do oddawania krwi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!