Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2010 r.
15:23
Edytuj ten wpis

Proces bliskiego współpracownika J. Kaczyńskiego umorzony

0 11 A A

Jacek Sz. były minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego nie będzie odpowiadał za wyłudzenie dotacji rolniczych. Sąd umorzył postępowanie w tej sprawie, ponieważ uznał, że dowody zebrane przez prokuraturę w żaden sposób nie świadczą o jego winie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jacek Sz. był oskarżony o wyłudzenie ze swym wspólnikiem 17 tys. zł. Sprawa dotyczyła pracy w 166-hektarowym gospodarstwie w gminie Gościeradów.

W latach 2002- 2004 Jacek Sz. razem ze swoim wspólnikiem Tomaszem B. składał w Urzędzie Gminy oświadczenia o prowadzeniu działalności rolniczej. Dzięki temu dostali dotację w postaci pięciu bonów na zakup paliwa. Każdy z nich wart był po ponad 3,4 tys. zł. Prokuratura stwierdziła, że bony nie należały im się, ponieważ ziemię uprawiał miejscowy rolnik.

Przed rozpoczęciem procesu obrońcy oskarżonych złożyli wnioski o umorzenie postępowania.
Prokurator nie zgadzał się na takie zakończenie sprawy.

Sąd jednak przychylił się do wniosku obrońców. – Sprawa jest umorzona z powodu braku znamion czynu zabronionego – stwierdziła sędzia Katarzyna Sacharuk. - Najważniejsze w tej sytuacji było ustalenie, na czym polega rzeczywiste prowadzenie działalności rolniczej – dodała.

Zdaniem sądu prowadzenie ww. działalności to coś więcej niż czysto fizyczna praca na polu.
– Nie można odmówić oskarżonym administrowania gospodarstwem, płacili podatki, wiedzieli, co się dzieje na ich ziemi, brali udział w przeprowadzaniu wszystkich kontroli. Faktycznie obsługiwali gospodarstwo – uzasadniała sędzia Sacharuk.

- Na pewno nie można określić, że działali w zamiarze oszustwa. Zwłaszcza, że 160 ha nikt sam rzeczywiście nie uprawia – dodała.

Umorzenie nie jest prawomocne i sprawa powinna mieć swój dalszy ciąg w sądzie. – Będziemy składać zażalenie w tej sprawie, musimy zapoznać się z uzasadnieniem – komentuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jojne / 18 grudnia 2010 r. o 08:02
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]
Kilka razy pisałem na łamach tego GWna, że Szczot był także Ministrem w rfządzie Buzka. I dalej GWno klepie, że to kumpel Kaczora. Nie degradujcie Buzka i Jego POdwładnych.
Avatar
Spark / 18 grudnia 2010 r. o 01:37
[quote name='pb23' timestamp='1292624760' post='407596']
Prezes Kaczyński zapłacił, to proces umorzono... I tak to właśnie jest z tymi PiSiorami...
[/quote]

Widzę że posrane szambo już się wylewa.
Tytuł zaprawdę paradny, bliski współpracownik Kaczyńskiego hohohoh

O tym że były człowiek UW ( niech jej ziemia, lekką będzie, ani słowa, ani słowa o tym że wspomagał w kampanii WOjciechowskiego, który przecież poparł Palikota, lol.
Dziennikarstwo pierwsza klasa.
Avatar
pb23 / 17 grudnia 2010 r. o 23:26
Prezes Kaczyński zapłacił, to proces umorzono... I tak to właśnie jest z tymi PiSiorami...
Avatar
chart / 17 grudnia 2010 r. o 20:38
Sorry, ale tytułowa "bliska współpraca" Szczota i Kaczyńskiego jest wyssana przez autora z palca. A samemu politykowi warto pogratulować. Ciekawe, czy go teraz przeprosi "Wyborcza", która już w zasadzie wydała na niego wyrok.
Avatar
dziadek / 17 grudnia 2010 r. o 20:30
To była formalność - jest to jednakże oczywista oczywistość.

Były poseł nawet we swoim sumieniu ma oczywistą oczywistość i jako zatrudniony w KULu rzecz to jest oczywistą oczywistością - nie musi się z tego spowiadać.

Tak trzymać partyjny towarzyszu Szczot; a hoj !

JarKacz z nami ! Zwyciężymy jak oczywista oczywistość !!!
Avatar
czepialski / 17 grudnia 2010 r. o 20:19
Hmmm... Trzy lata od obalenia zbrodniczego kaczystowskiego reżimu i jeszcze ani jednego wyroku skazującego... rzekłbym interesujące...
Avatar
kanonista / 17 grudnia 2010 r. o 18:24
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]

Co Ty człowieku bredzisz, Jacek Sz. - to aktywny działacz Prawa i Sprawiedliwości, wszyscy na KULu o tym wiedzą (i się z niego śmieją...). Na zdjęciu obok - Ela Sz. - Pani dr z katedry Sakramentów Świętych prawa kanonicznego. W sumie fajna babka, choć nieco drętwa, tu w charakterze współoskarżonej. Sprawa ta ciągnie się chyba już drugi rok, znam osoby, które do dziś się zastanawiają co jeszcze ta dwójka robi na uczelni. O ile żonie nie można nic zarzucić pod względem merytorycznego prowadzenia zajęć, o tyle o jej mężu - pracownik (lub już były pracownik) innego wydziału, nie słyszałem zbyt pochlebnych opinii wśród studentów. Ponoć przesiąknięty tym swoim PiS'em na potęgę. Cóż - źródła tej informacji pewne w 100% nie są, nie znam człowieka, nie miałem z nim nigdy nic do czynienia, ale jeśli wielu studentów tak mówiło... coś w tym jest. Więc nie, to nie jest człowiek PO, Palikota, Wojciechowskiego czy Czubińskiego. To czystej krwi PiSowiec.
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]

Co Ty człowieku bredzisz, Jacek Sz. - to aktywny działacz Prawa i Sprawiedliwości, wszyscy na KULu o tym wiedzą (i się z niego śmieją...). Na zdjęciu obok - Ela Sz. - Pani dr z katedry Sakramentów Święty... rozwiń
Avatar
gs / 17 grudnia 2010 r. o 17:53
Sąd jakoś wyrozumiały dla ministrów, tylko nielitościwy dla szarego człowieka.Władza się sama wużywi.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 17:22
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]
Były minister w rządzie PiS człowiekiem Palikota Ty czytenik nie pij tyle bo masz zwidy:lol:
Avatar
czytenik / 17 grudnia 2010 r. o 17:09
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
Avatar
jojne / 18 grudnia 2010 r. o 08:02
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]
Kilka razy pisałem na łamach tego GWna, że Szczot był także Ministrem w rfządzie Buzka. I dalej GWno klepie, że to kumpel Kaczora. Nie degradujcie Buzka i Jego POdwładnych.
Avatar
Spark / 18 grudnia 2010 r. o 01:37
[quote name='pb23' timestamp='1292624760' post='407596']
Prezes Kaczyński zapłacił, to proces umorzono... I tak to właśnie jest z tymi PiSiorami...
[/quote]

Widzę że posrane szambo już się wylewa.
Tytuł zaprawdę paradny, bliski współpracownik Kaczyńskiego hohohoh

O tym że były człowiek UW ( niech jej ziemia, lekką będzie, ani słowa, ani słowa o tym że wspomagał w kampanii WOjciechowskiego, który przecież poparł Palikota, lol.
Dziennikarstwo pierwsza klasa.
Avatar
pb23 / 17 grudnia 2010 r. o 23:26
Prezes Kaczyński zapłacił, to proces umorzono... I tak to właśnie jest z tymi PiSiorami...
Avatar
chart / 17 grudnia 2010 r. o 20:38
Sorry, ale tytułowa "bliska współpraca" Szczota i Kaczyńskiego jest wyssana przez autora z palca. A samemu politykowi warto pogratulować. Ciekawe, czy go teraz przeprosi "Wyborcza", która już w zasadzie wydała na niego wyrok.
Avatar
dziadek / 17 grudnia 2010 r. o 20:30
To była formalność - jest to jednakże oczywista oczywistość.

Były poseł nawet we swoim sumieniu ma oczywistą oczywistość i jako zatrudniony w KULu rzecz to jest oczywistą oczywistością - nie musi się z tego spowiadać.

Tak trzymać partyjny towarzyszu Szczot; a hoj !

JarKacz z nami ! Zwyciężymy jak oczywista oczywistość !!!
Avatar
czepialski / 17 grudnia 2010 r. o 20:19
Hmmm... Trzy lata od obalenia zbrodniczego kaczystowskiego reżimu i jeszcze ani jednego wyroku skazującego... rzekłbym interesujące...
Avatar
kanonista / 17 grudnia 2010 r. o 18:24
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]

Co Ty człowieku bredzisz, Jacek Sz. - to aktywny działacz Prawa i Sprawiedliwości, wszyscy na KULu o tym wiedzą (i się z niego śmieją...). Na zdjęciu obok - Ela Sz. - Pani dr z katedry Sakramentów Świętych prawa kanonicznego. W sumie fajna babka, choć nieco drętwa, tu w charakterze współoskarżonej. Sprawa ta ciągnie się chyba już drugi rok, znam osoby, które do dziś się zastanawiają co jeszcze ta dwójka robi na uczelni. O ile żonie nie można nic zarzucić pod względem merytorycznego prowadzenia zajęć, o tyle o jej mężu - pracownik (lub już były pracownik) innego wydziału, nie słyszałem zbyt pochlebnych opinii wśród studentów. Ponoć przesiąknięty tym swoim PiS'em na potęgę. Cóż - źródła tej informacji pewne w 100% nie są, nie znam człowieka, nie miałem z nim nigdy nic do czynienia, ale jeśli wielu studentów tak mówiło... coś w tym jest. Więc nie, to nie jest człowiek PO, Palikota, Wojciechowskiego czy Czubińskiego. To czystej krwi PiSowiec.
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]

Co Ty człowieku bredzisz, Jacek Sz. - to aktywny działacz Prawa i Sprawiedliwości, wszyscy na KULu o tym wiedzą (i się z niego śmieją...). Na zdjęciu obok - Ela Sz. - Pani dr z katedry Sakramentów Święty... rozwiń
Avatar
gs / 17 grudnia 2010 r. o 17:53
Sąd jakoś wyrozumiały dla ministrów, tylko nielitościwy dla szarego człowieka.Władza się sama wużywi.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 17:22
[quote name='czytenik' timestamp='1292602185' post='407393']
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.
[/quote]
Były minister w rządzie PiS człowiekiem Palikota Ty czytenik nie pij tyle bo masz zwidy:lol:
Avatar
czytenik / 17 grudnia 2010 r. o 17:09
Dlaczego redakcjo dajecie taki mylący tytuł? Przecież ten pan nigdy nie był bliskim , ani nawet żadnym, współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie. Był związany z PO, Wojciechowskim , Czubińskim i Palikotem.