Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2012 r.
9:01
Edytuj ten wpis

Protektor: Szósty dzień protestu. "Wywierają na nas presję psychiczną"

0 9 A A
Sobotni protest przed Protektorem przy ul. Kunickiego (Jacek Szydlowski)
Sobotni protest przed Protektorem przy ul. Kunickiego (Jacek Szydlowski)

Kilkadziesiąt osób okupuje od rana zakład LZPS Protektor przy ul. Kunickiego w Lublinie. To już szósty dzień protestu zwolnionych pracowników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Godz 17:55

Jak informują przedstawiciele Protektora, połowa barierek musiała zostać usunięta w związku z jutrzejszym finałem WOŚP. Stąd decyzja o zamontowaniu krat w oknie.

Krata nie uniemożliwia przekazywania posiłków, jednak samo jej zamontowanie rozwścieczyło protestujących.

Związkowcy domagają się, by poniedziałkowe negocjacje Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego były otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

- Skoro odbywają się w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, to dlaczego nie mogą w nich uczestniczy obserwatorzy - pyta Jolanta Wojciechowska, szefowa OPZZ w zakładzie.

- Chcemy, aby w posiedzeniu uczestniczyli zainteresowani parlamentarzyści, przedstawiciele naszych władz i media.

W poniedziałek wizytę w Lublinie planują przedstawiciele władz krajowych Solidarności i OPZZ.

Godz. 17:00

- Zewnętrzna firma zakłada kraty w oknie, przez które do tej pory przekazywaliśmy żywność naszym koleżankom i kolegom - mówi Jolanta Wojciechowska, szefowa OPZZ w zakładzie.

Godz. 13:07

Protestująca, którą odwieziono wczoraj do szpitala, czuje się już dobrze. Przed chwilą dołączyła do pikiety. Załogę LZPS odwiedził poseł Piotr Szeliga z Solidarnej Polski. Próbował negocjacji z przedstawicielami firmy. - Od rzecznika Protektora usłyszałem, że absolutnie nie ma możliwości wejścia na teren zakładu - mówi Szeliga. - To co się tu dzieje, to nie tylko łamanie praw pracowniczych, ale i ludzkich. Za komuny ludzi traktowano lepiej. Jak można nie wpuszczać księdza, posła, czy najbliższej rodziny - pyta poseł.

W budynku zakładów pozostają 23 osoby. Przed chwilą do protestujących dotarły ciepłe posiłki.

Godz. 10:45

- Poprawiła się pogoda, więc dołącza do nas coraz więcej osób. Są z nami nawet emerytowani pracownicy firmy – mówi Jolanta Wojciechowska, szefowa OPZZ w zakładzie. – W nocy udało nam się przekazać jedzenie osobom okupującym budynek. Dzisiaj też otrzymają ciepły posiłek.

Związkowcy zapewniają, że nie zrezygnują z protestu.

Przetrwamy ten weekend. Na poniedziałek mamy zaproszenie do Urzędu Wojewódzkiego. Odbędą się tam kolejne negocjacje – zapowiada Marcin Szewc, szef Solidarności w LZPS. – Będzie też więcej protestujących. Przyjadą do nas ludzie z innych regionów.

Poniedziałkowe negocjacje związków i przedstawicieli Protektora rozpoczną się o godz. 11.00

Godz. 9:01

Protestujący przebywający w okupowanym budynku dostali żywność, napoje, środki higieny osobistej od rodzin i organizacji związkowych. Prezes zarządu przekazał im ręczniki i mydła, śpiwory, kilka ręczników papierowych i papier toaletowy. Według związkowców na protestujących wywierana jest silna presja.

- Nieustannie na polecenie prezesa służby ochrony stosują ograniczenia w przekazywaniu ubrań. Nie ma zgody na przekazywanie gazet i czasopism. Wywierana jest presja psychiczna. Nie ma warunków do nocnego wypoczynku - informuje Teresa Misiu z lubelskiej "Solidarności". - Ze zdziwieniem czytamy o tym, że prezes "zdaje sobie sprawę, że sytuacja tych ludzi jest trudna i ja ją po ludzku rozumiem.”Jeśli tak, dlaczego nie pozwala, aby okupujący mogli się przenieść do pokoi związkowych? - pyta.

Teresa Misiuk dodaje, że protestujący chcą rozwiązać konflikt drogą dialogu. - Oczekujemy, że właściwe organy państwa zintensyfikują swoje działania mające na celu ocenę zgodności z prawem działań prezesa Protektor S.A. i likwidatora LZPS sp. z o. o. Jesteśmy gotowi do niezwłocznego rozpoczęcia przez likwidatora rokowań zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - dodaje.

To już szósty dzień protestu przed LZPS. Byli pracownicy są rozgoryczeni postępowaniem szefów firmy, którzy wypowiedzenia wysłali im tuż przed świętami pocztą kurierską. Domagają się odszkodowań. Chcą po 2000 zł za każdy przepracowany w zakładzie rok. Pracodawca proponuje każdemu odprawę w wysokości sześciu miesięcznych pensji. Chodzi o 140 osób.

Firma jest w stanie likwidacji.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 7 stycznia 2012 o 22:45
0
[quote name='Twister' timestamp='1325930005' post='580202']
Jestesmy z wami.
[/quote]

Ale macie jakieś wsparcie?
Avatar
seb / 7 stycznia 2012 o 19:10
0
[quote name='Eliza' timestamp='1325936655' post='580267']
Jak jechałam w MPK koło tego zakładu, to słyszałam jak pasażerowie mówili , że: "prostestują, bo boją się że jak prezes im szafki zrewiduje to znajdzie kradzioną przez pracowników, no nie wiem, skórę, klej, albo tego typu rzeczy, więc teraz strajkują, żeby weszli do swoich szafek i albo zabrali, albo pewnie przenieśli gdzieś do pustych."
[/quote]
heh czy jak usłyszysz każdą bzdurę to później ją rozpowszechniasz w internecie?? dziewczyno wysłali im wypowiedzenia kurierem nie informując wcześniej iż zamykają zakład pracy!! Jaki klej??Kleju to się nawdychałaś tak samo jak Ci ludzie w tym autobusie!! Wąchaj dalej a na pewno styki będą Ci grały!
[quote name='Eliza' timestamp='1325936655' post='580267']
Jak jechałam w MPK koło tego zakładu, to słyszałam jak pasażerowie mówili , że: "prostestują, bo boją się że jak prezes im szafki zrewiduje to znajdzie kradzioną przez pracowników, no nie wiem, skórę, klej, albo tego typu rzeczy, więc teraz strajkują, żeby weszli do swoich szafek i albo zabrali, albo pewnie przenieśli gdzieś do pustych."
[/quote]
heh czy jak usłyszysz każdą bzdurę to później ją rozpowszechniasz w internecie?? dziewcz... rozwiń
Avatar
Ratujmy protektora / 7 stycznia 2012 o 17:27
0
[color="#FF0000"][size="6"]BARIERKI SĄ POTRZEBNE NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY DLATEGO W OKNIE ZAKŁADANA JEST KRATA CIEKWE KTÓRĘDY ZWIĄZKOWCY BĘDĄ PRZEKAZYWAĆ ŻYWNOŚĆ PROTESTUJĄCYM KOBIETOM.[/size][/color]

Czy WOŚP wie, że wspiera ich człowiek, który nie szanuje praw pracowniczych i firma ochroniarska CENTRUS, której ochroniarze całą noc chodzą po schodach przy protestujących i popychają protestujące kobiety, żeby nie mogły spać i opuściły zakład z wycieńczenia.
Avatar
FCS ornicsis / 7 stycznia 2012 o 16:08
0
[quote name='developer' timestamp='1325941827' post='580324']
Cena rynkowa pracowniczego ośrodka wczasowego(sam teren) w Karwii to około 10 mln przejęty za 1,5 mln. 140 pracowników x 50 000 zł wychodzi w sam raz.
[/quote]
1,5 mln. to był wkład niepieniężny w nową spółkę na mocy uchwały 3/10 NWZA Protektor S.A. z 26.01.2010.art.393 pkt3 ksh
Avatar
developer / 7 stycznia 2012 o 14:10
0
Cena rynkowa pracowniczego ośrodka wczasowego(sam teren) w Karwii to około 10 mln przejęty za 1,5 mln. 140 pracowników x 50 000 zł wychodzi w sam raz.
Avatar
Eliza / 7 stycznia 2012 o 12:44
0
Jak jechałam w MPK koło tego zakładu, to słyszałam jak pasażerowie mówili , że: "prostestują, bo boją się że jak prezes im szafki zrewiduje to znajdzie kradzioną przez pracowników, no nie wiem, skórę, klej, albo tego typu rzeczy, więc teraz strajkują, żeby weszli do swoich szafek i albo zabrali, albo pewnie przenieśli gdzieś do pustych."
Avatar
siuśmajtek / 7 stycznia 2012 o 11:33
0
Haha, dlatego powstają tu tylko markety. Bo biznes to dla Was złodziejstwo... Wszystko na co Lublin zasługuje to przywrócenie pracowników do Ursusa i cukrowni i kazanie im tam pracować z dyrektorami za 2000zł bez samochodów służbowych.
Avatar
Twister / 7 stycznia 2012 o 10:53
0
Nie dajcie sie! Niech ten cham złodziej i skurw..yn czuje wasz oddech na swej szyi. Jestesmy z wami.
Avatar
retor / 7 stycznia 2012 o 09:57
0
Opublikujcie (np. w internecie) prawdziwy wizerunek szefa i jego ekipy. Dołączajcie do tego opis kolejnych działań, oczywiście prawdziwy. Przyjmijcie do wiadomości, że człowiek w służbowym samochodzie z pensją 10 000 zł z naturalnych powodów nigdy nie zrozumie człowieka z pensją 1600 zł na rękę (może być nawet 2000 zł).
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 7 stycznia 2012 o 22:45
0
[quote name='Twister' timestamp='1325930005' post='580202']
Jestesmy z wami.
[/quote]

Ale macie jakieś wsparcie?
Avatar
seb / 7 stycznia 2012 o 19:10
0
[quote name='Eliza' timestamp='1325936655' post='580267']
Jak jechałam w MPK koło tego zakładu, to słyszałam jak pasażerowie mówili , że: "prostestują, bo boją się że jak prezes im szafki zrewiduje to znajdzie kradzioną przez pracowników, no nie wiem, skórę, klej, albo tego typu rzeczy, więc teraz strajkują, żeby weszli do swoich szafek i albo zabrali, albo pewnie przenieśli gdzieś do pustych."
[/quote]
heh czy jak usłyszysz każdą bzdurę to później ją rozpowszechniasz w internecie?? dziewczyno wysłali im wypowiedzenia kurierem nie informując wcześniej iż zamykają zakład pracy!! Jaki klej??Kleju to się nawdychałaś tak samo jak Ci ludzie w tym autobusie!! Wąchaj dalej a na pewno styki będą Ci grały!
[quote name='Eliza' timestamp='1325936655' post='580267']
Jak jechałam w MPK koło tego zakładu, to słyszałam jak pasażerowie mówili , że: "prostestują, bo boją się że jak prezes im szafki zrewiduje to znajdzie kradzioną przez pracowników, no nie wiem, skórę, klej, albo tego typu rzeczy, więc teraz strajkują, żeby weszli do swoich szafek i albo zabrali, albo pewnie przenieśli gdzieś do pustych."
[/quote]
heh czy jak usłyszysz każdą bzdurę to później ją rozpowszechniasz w internecie?? dziewcz... rozwiń
Avatar
Ratujmy protektora / 7 stycznia 2012 o 17:27
0
[color="#FF0000"][size="6"]BARIERKI SĄ POTRZEBNE NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY DLATEGO W OKNIE ZAKŁADANA JEST KRATA CIEKWE KTÓRĘDY ZWIĄZKOWCY BĘDĄ PRZEKAZYWAĆ ŻYWNOŚĆ PROTESTUJĄCYM KOBIETOM.[/size][/color]

Czy WOŚP wie, że wspiera ich człowiek, który nie szanuje praw pracowniczych i firma ochroniarska CENTRUS, której ochroniarze całą noc chodzą po schodach przy protestujących i popychają protestujące kobiety, żeby nie mogły spać i opuściły zakład z wycieńczenia.
Avatar
FCS ornicsis / 7 stycznia 2012 o 16:08
0
[quote name='developer' timestamp='1325941827' post='580324']
Cena rynkowa pracowniczego ośrodka wczasowego(sam teren) w Karwii to około 10 mln przejęty za 1,5 mln. 140 pracowników x 50 000 zł wychodzi w sam raz.
[/quote]
1,5 mln. to był wkład niepieniężny w nową spółkę na mocy uchwały 3/10 NWZA Protektor S.A. z 26.01.2010.art.393 pkt3 ksh
Avatar
developer / 7 stycznia 2012 o 14:10
0
Cena rynkowa pracowniczego ośrodka wczasowego(sam teren) w Karwii to około 10 mln przejęty za 1,5 mln. 140 pracowników x 50 000 zł wychodzi w sam raz.
Avatar
Eliza / 7 stycznia 2012 o 12:44
0
Jak jechałam w MPK koło tego zakładu, to słyszałam jak pasażerowie mówili , że: "prostestują, bo boją się że jak prezes im szafki zrewiduje to znajdzie kradzioną przez pracowników, no nie wiem, skórę, klej, albo tego typu rzeczy, więc teraz strajkują, żeby weszli do swoich szafek i albo zabrali, albo pewnie przenieśli gdzieś do pustych."
Avatar
siuśmajtek / 7 stycznia 2012 o 11:33
0
Haha, dlatego powstają tu tylko markety. Bo biznes to dla Was złodziejstwo... Wszystko na co Lublin zasługuje to przywrócenie pracowników do Ursusa i cukrowni i kazanie im tam pracować z dyrektorami za 2000zł bez samochodów służbowych.
Avatar
Twister / 7 stycznia 2012 o 10:53
0
Nie dajcie sie! Niech ten cham złodziej i skurw..yn czuje wasz oddech na swej szyi. Jestesmy z wami.
Avatar
retor / 7 stycznia 2012 o 09:57
0
Opublikujcie (np. w internecie) prawdziwy wizerunek szefa i jego ekipy. Dołączajcie do tego opis kolejnych działań, oczywiście prawdziwy. Przyjmijcie do wiadomości, że człowiek w służbowym samochodzie z pensją 10 000 zł z naturalnych powodów nigdy nie zrozumie człowieka z pensją 1600 zł na rękę (może być nawet 2000 zł).
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 94 23

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 36 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!