Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2011 r.
18:32
Edytuj ten wpis

Przetarg na szkolenie dla urzędników: Z dala od Lublina, hotel trzy gwiazdki, kolacja do północy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 45 A A
Podczas kolacji pracownicy hotelu muszą na bieżąco uzupełniać stół od godziny 19.30 aż do północy -
Podczas kolacji pracownicy hotelu muszą na bieżąco uzupełniać stół od godziny 19.30 aż do północy -

Ratusz szuka hotelu, w którym w styczniu i lutym zorganizuje sześć szkoleń. Wymagania ma sprecyzowane, nie tylko co do posiłków. Hotel musi mieć co najmniej trzy gwiazdki i musi się znajdować od 170 do 220 km od Bramy Krakowskiej. Nie dalej i nie bliżej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwudniowe szkolenia mają się odbywać w styczniu i lutym. W sumie weźmie w nich udział sześć grup, a każda z nich ma liczyć po 30 urzędników.

Szkolenia będą realizowane w ramach programu Novus prowadzonego wspólnie przez samorządy Warszawy, Poznania, Łodzi, Lublina i Ełku. Mają dotyczyć m.in. procedur administracyjnych, odpowiedzialności prawnej urzędników, sztuki wystąpień publicznych i asertywności. – Mają doprowadzić do podniesienia jakości usług w administracji publicznej – wyjaśnia Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta.

Z dala od Lublina

Magistrat ogłosił właśnie przetarg, w którym szuka firmy skłonnej zorganizować takie szkolenia. Wymogi są jasno określone: uczestnicy muszą być zakwaterowani w co najmniej trzygwiazdkowym hotelu. A sam lokal nie może się znajdować dalej, niż 220 km od Bramy Krakowskiej, ale i nie bliżej, niż 170 km.

Skąd takie ograniczenia? Ratusz tłumaczy to… finansami i efektywnością szkoleń. Na transport przewidziana jest określona pula pieniędzy, której nawet w razie oszczędności nie można przeznaczyć na inny cel. – Chodzi też o możliwość powrotu ze szkolenia – mówi Wojewódzki. – Jeżeli baza szkoleniowa jest zbyt blisko, to uczestnik takiego kursu może opuścić bazę po kilku godzinach – wyjaśnia. I dodaje, że jeśli hotel będzie odpowiednio daleko, to nikomu nie będzie chciało wymykać się ze szkolenia. Hotel nie może być też za daleko, żeby wystarczyło pieniędzy na transport.

Co się jada na szkoleniu

Magistrat zażądał, by na obiad były do wyboru co najmniej dwie zupy, cztery dania główne (w tym jedno wegetariańskie), a jako dodatki mają być ziemniaki, frytki, ryż i makaron. Urzędnicy muszą też mieć wybór spośród co najmniej trzech sałatek, minimum trzech deserów, mają też być co najmniej trzy rodzaje soków i napojów gazowanych.

Na śniadanie mają być do wyboru trzy dania ciepłe, a wędliny, sery, jogurty, owoce, jajka i płatki muszą być dostarczane bez ograniczeń. Podobnie jest w przypadku kolacji: tu pracownicy hotelu muszą na bieżąco uzupełniać stół od godziny 19.30 aż do północy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GIS Manager / 25 listopada 2011 r. o 10:45
0
zapraszam na bezpłatne szkolenia jakich jeszcze w Lublinie nie było: www.gis-szkolenia.pl
zapraszam
Avatar
kronselka / 24 listopada 2011 r. o 22:20
0
To jakaś paranoja!!!

Ratusz - oczywiście lubelski - szuka hotelu, w którym w styczniu i lutym zorganizuje sześć szkoleń dla urzędników. Hotel musi mieć co najmniej trzy gwiazdki i musi się znajdować od 170 do 220 km od Bramy Krakowskiej. Nie dalej i nie bliżej. (...) kolacja do północy.

Czego zatem dowiadujemy się z tego szczególnego ogłoszenia?

Ano tego, że kasę, którą dostanie nasze miasto i w konsekwencji województwo lubelskie urzędnicy miejscy zamierzają wyprowadzić poza teren województwa, bo zarówno Kazimierz Dolny, jak i np. Krasnobród z dobrze rozwiniętą bazą szkoleniowo-wypoczynkową leżą bliżej niż wymagane 170 km.
Po co - zdaniem jakiegoś urzędnika - mają dorabiać się mieszkańcy naszego regionu? Niech zarobki dostaną zatrudnieni w innych województwach, niech zyski też tam odpłyną, niech wreszcie podatki zasilą tamtejsze budżety, a Lublinowi w tej sytuacji pozostanie chyba tylko jakieś pijackie wspomnienia po "kolacji do północy".
Poza tym, jaka będzie efektywność szkolenia w następnym dniu po libacji do północy?

O co tu w ogóle chodzi? - to jawna hucpa fundowana nam przez magistrackich urzedników. A przetarg? - gołym okiem widać, że będzie (jest) ustawka. Obrazowo mówiąc - "w pale się nie mieści".
I to by było na tyle!
To jakaś paranoja!!!

Ratusz - oczywiście lubelski - szuka hotelu, w którym w styczniu i lutym zorganizuje sześć szkoleń dla urzędników. Hotel musi mieć co najmniej trzy gwiazdki i musi się znajdować od 170 do 220 km od Bramy Krakowskiej. Nie dalej i nie bliżej. (...) kolacja do północy.

Czego zatem dowiadujemy się z tego szczególnego ogłoszenia?

Ano tego, że kasę, którą dostanie nasze miasto i w konsekwencji województwo lub... rozwiń
Avatar
plum-k / 24 listopada 2011 r. o 21:43
0
A wystarczyłaby sala w ratuszu z zamkniętymi drzwiami. Od zewnątrz. Żeby nikt nie uciekł ze szkolenia.
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 r. o 20:44
0
A za miesiąc przeczytamy że miasto nie ma pieniędzy na odśnieżanie.
Avatar
noddy / 24 listopada 2011 r. o 19:19
0
Tysiące młodych ludzi, wielu po studiach, pracuje w prywatnych firmach za mniej niż 1300 zł na rękę i nikt ich nie pociesza i nie żałuje. I jeszcze często co miesiac drżą czy im na koniec szef łaskawie zapłaci w terminie. Nie mają trzynastek, oszczędnościowek, premii i bonów na Święta. A ty bronisz urzędasów co "muszą się szkolić 220 km od domu" za państwowe (czyli nasze bo z naszych podatków!!) pieniądze a przy okazji integrować, chlać wódę i tańczyć do białego rana? Biedni ci oni. To tak wygląda oszczędne państwo i zaciskanie pasa w kryzysie? Fajnie...
Tysiące młodych ludzi, wielu po studiach, pracuje w prywatnych firmach za mniej niż 1300 zł na rękę i nikt ich nie pociesza i nie żałuje. I jeszcze często co miesiac drżą czy im na koniec szef łaskawie zapłaci w terminie. Nie mają trzynastek, oszczędnościowek, premii i bonów na Święta. A ty bronisz urzędasów co "muszą się szkolić 220 km od domu" za państwowe (czyli nasze bo z naszych podatków!!) pieniądze a przy okazji integrować, chlać wódę i tańczyć do białego rana? Biedni ci oni. To tak wygląda oszczędne państwo i zacis... rozwiń
Avatar
aaaa / 24 listopada 2011 r. o 18:56
0
nawet szkoda czasu i energii, żeby dyskutować z takimi baranami jak WY! Do roboty się brać a nie od 11 godz rano na necie siedzieć i bzdury pisać! Nieładnie krytykować coś o czym się nie ma zielonego pojecia! młodzi ludzie którzy podjeli pracę w UM w ciągu ostatnich lat zarabiają na rękę niecałe 1300 zł! Od 3 lat nie było ani grosza podwyżki dla nikogo! I to ma być raj na ziemni i opływanie w luksusy?? A wszystko dookoła drożeje, nie mówiąc już o braku jakiejkolwiek lepiej płatnej pracy, bo kolesiostwo i znajomości wszędzie mają miejsce, nie tylko w Urzędach! Znaleźć pracę w dobrej prywatnej firmię ktoś z zewnątrz nie ma żadnych szans! A który z Was ostatnio czytał bądź słyszał o jakimkolwiek wyjazdowym szkoleniu bądź integracji pracowników UM???
Poza tym, może to Was wszystkich zdziwi ale każdy urzędnik TEŻ płaci zasrane podatki! WOOOOW dziwne... nie?
....
nawet szkoda czasu i energii, żeby dyskutować z takimi baranami jak WY! Do roboty się brać a nie od 11 godz rano na necie siedzieć i bzdury pisać! Nieładnie krytykować coś o czym się nie ma zielonego pojecia! młodzi ludzie którzy podjeli pracę w UM w ciągu ostatnich lat zarabiają na rękę niecałe 1300 zł! Od 3 lat nie było ani grosza podwyżki dla nikogo! I to ma być raj na ziemni i opływanie w luksusy?? A wszystko dookoła drożeje, nie mówiąc już o braku jakiejkolwiek lepiej płatnej pracy, bo kolesiostwo i znajomości wszędz... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 r. o 18:10
0
"Szkolenia mają dotyczyć m.in. procedur administracyjnych, odpowiedzialności prawnej urzędników, sztuki wystąpień publicznych i asertywności.
Mają doprowadzić do podniesienia jakości usług w administracji publicznej – wyjaśnia Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta"


[size="3"]... weselna bania u Cygana w 3 gwiazdkowym hotelu 200 km od Lublina.
Balety za kasę podatników gdzie nauczą "sztuki wystąpień publicznych i asertywności".
Kaaac gigant.
Hotel lepszy niż GRAND HOTEL LUBLINIANKA, HOTEL EUROPA i VICTORIA (3 gwiazdkowe hotele w Lublinie).[/size]
"Szkolenia mają dotyczyć m.in. procedur administracyjnych, odpowiedzialności prawnej urzędników, sztuki wystąpień publicznych i asertywności.
Mają doprowadzić do podniesienia jakości usług w administracji publicznej – wyjaśnia Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta"


[size="3"]... weselna bania u Cygana w 3 gwiazdkowym hotelu 200 km od Lublina.
Balety za kasę podatników gdzie nauczą "sztuki wystąpień publicznych i asertywności".
Kaaac gigant.
Hotel lepszy niż ... rozwiń
Avatar
b.żołnierz / 24 listopada 2011 r. o 17:06
0
Powyżej wpisałem komentarz o noszeniu munduru wojskowgo.Nie wiem jakim cudem moja wypowiedź się znalazła właśnie wtym (nieodpowiednim) miejscu
Avatar
b.żołnierz / 24 listopada 2011 r. o 16:53
0
Czym szpanuje ten ze zdjęcia?Ma 3 gwiazdki w korytku i chwali się.Bardzo popularne powiedzenie jest:koza nie bydlę,chorąży nie szarża.Dzisiaj chorąży to podoficer.Więc nie ma się czym chwalić.
A co do szpanowania w mundurze wojskowym,to należy sobie jasno powiedzieć,że są przepisy mundurowe,różne regulaminy które regulują sprawy noszenia munduru przez byłych żołnierzy.To nie jest tak,że mundur żołnierza zawodowego (a on już w rezerwie) ubiera i sprzedaje przy drodze koszyki lub je wyplata ubrany w mundur.Tacy właśnie popaprańcy zawiesili po kryjomu w sejmie krzyż,tacy są obrońcy krzyża itp.
Czym szpanuje ten ze zdjęcia?Ma 3 gwiazdki w korytku i chwali się.Bardzo popularne powiedzenie jest:koza nie bydlę,chorąży nie szarża.Dzisiaj chorąży to podoficer.Więc nie ma się czym chwalić.
A co do szpanowania w mundurze wojskowym,to należy sobie jasno powiedzieć,że są przepisy mundurowe,różne regulaminy które regulują sprawy noszenia munduru przez byłych żołnierzy.To nie jest tak,że mundur żołnierza zawodowego (a on już w rezerwie) ubiera i sprzedaje przy drodze koszyki lub je wyplata ubrany w mundur.Tacy właśnie popaprańcy zawiesi... rozwiń
Avatar
balanga / 24 listopada 2011 r. o 15:18
0
z dala od Lublina żeby nikt nie widział jak żerą i chleją za kase miasta,tak są trwonione publiczne pieniądze,a reszta hołoty niech zaciska pasa.
Avatar
GIS Manager / 25 listopada 2011 r. o 10:45
0
zapraszam na bezpłatne szkolenia jakich jeszcze w Lublinie nie było: www.gis-szkolenia.pl
zapraszam
Avatar
kronselka / 24 listopada 2011 r. o 22:20
0
To jakaś paranoja!!!

Ratusz - oczywiście lubelski - szuka hotelu, w którym w styczniu i lutym zorganizuje sześć szkoleń dla urzędników. Hotel musi mieć co najmniej trzy gwiazdki i musi się znajdować od 170 do 220 km od Bramy Krakowskiej. Nie dalej i nie bliżej. (...) kolacja do północy.

Czego zatem dowiadujemy się z tego szczególnego ogłoszenia?

Ano tego, że kasę, którą dostanie nasze miasto i w konsekwencji województwo lubelskie urzędnicy miejscy zamierzają wyprowadzić poza teren województwa, bo zarówno Kazimierz Dolny, jak i np. Krasnobród z dobrze rozwiniętą bazą szkoleniowo-wypoczynkową leżą bliżej niż wymagane 170 km.
Po co - zdaniem jakiegoś urzędnika - mają dorabiać się mieszkańcy naszego regionu? Niech zarobki dostaną zatrudnieni w innych województwach, niech zyski też tam odpłyną, niech wreszcie podatki zasilą tamtejsze budżety, a Lublinowi w tej sytuacji pozostanie chyba tylko jakieś pijackie wspomnienia po "kolacji do północy".
Poza tym, jaka będzie efektywność szkolenia w następnym dniu po libacji do północy?

O co tu w ogóle chodzi? - to jawna hucpa fundowana nam przez magistrackich urzedników. A przetarg? - gołym okiem widać, że będzie (jest) ustawka. Obrazowo mówiąc - "w pale się nie mieści".
I to by było na tyle!
To jakaś paranoja!!!

Ratusz - oczywiście lubelski - szuka hotelu, w którym w styczniu i lutym zorganizuje sześć szkoleń dla urzędników. Hotel musi mieć co najmniej trzy gwiazdki i musi się znajdować od 170 do 220 km od Bramy Krakowskiej. Nie dalej i nie bliżej. (...) kolacja do północy.

Czego zatem dowiadujemy się z tego szczególnego ogłoszenia?

Ano tego, że kasę, którą dostanie nasze miasto i w konsekwencji województwo lub... rozwiń
Avatar
plum-k / 24 listopada 2011 r. o 21:43
0
A wystarczyłaby sala w ratuszu z zamkniętymi drzwiami. Od zewnątrz. Żeby nikt nie uciekł ze szkolenia.
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 r. o 20:44
0
A za miesiąc przeczytamy że miasto nie ma pieniędzy na odśnieżanie.
Avatar
noddy / 24 listopada 2011 r. o 19:19
0
Tysiące młodych ludzi, wielu po studiach, pracuje w prywatnych firmach za mniej niż 1300 zł na rękę i nikt ich nie pociesza i nie żałuje. I jeszcze często co miesiac drżą czy im na koniec szef łaskawie zapłaci w terminie. Nie mają trzynastek, oszczędnościowek, premii i bonów na Święta. A ty bronisz urzędasów co "muszą się szkolić 220 km od domu" za państwowe (czyli nasze bo z naszych podatków!!) pieniądze a przy okazji integrować, chlać wódę i tańczyć do białego rana? Biedni ci oni. To tak wygląda oszczędne państwo i zaciskanie pasa w kryzysie? Fajnie...
Tysiące młodych ludzi, wielu po studiach, pracuje w prywatnych firmach za mniej niż 1300 zł na rękę i nikt ich nie pociesza i nie żałuje. I jeszcze często co miesiac drżą czy im na koniec szef łaskawie zapłaci w terminie. Nie mają trzynastek, oszczędnościowek, premii i bonów na Święta. A ty bronisz urzędasów co "muszą się szkolić 220 km od domu" za państwowe (czyli nasze bo z naszych podatków!!) pieniądze a przy okazji integrować, chlać wódę i tańczyć do białego rana? Biedni ci oni. To tak wygląda oszczędne państwo i zacis... rozwiń
Avatar
aaaa / 24 listopada 2011 r. o 18:56
0
nawet szkoda czasu i energii, żeby dyskutować z takimi baranami jak WY! Do roboty się brać a nie od 11 godz rano na necie siedzieć i bzdury pisać! Nieładnie krytykować coś o czym się nie ma zielonego pojecia! młodzi ludzie którzy podjeli pracę w UM w ciągu ostatnich lat zarabiają na rękę niecałe 1300 zł! Od 3 lat nie było ani grosza podwyżki dla nikogo! I to ma być raj na ziemni i opływanie w luksusy?? A wszystko dookoła drożeje, nie mówiąc już o braku jakiejkolwiek lepiej płatnej pracy, bo kolesiostwo i znajomości wszędzie mają miejsce, nie tylko w Urzędach! Znaleźć pracę w dobrej prywatnej firmię ktoś z zewnątrz nie ma żadnych szans! A który z Was ostatnio czytał bądź słyszał o jakimkolwiek wyjazdowym szkoleniu bądź integracji pracowników UM???
Poza tym, może to Was wszystkich zdziwi ale każdy urzędnik TEŻ płaci zasrane podatki! WOOOOW dziwne... nie?
....
nawet szkoda czasu i energii, żeby dyskutować z takimi baranami jak WY! Do roboty się brać a nie od 11 godz rano na necie siedzieć i bzdury pisać! Nieładnie krytykować coś o czym się nie ma zielonego pojecia! młodzi ludzie którzy podjeli pracę w UM w ciągu ostatnich lat zarabiają na rękę niecałe 1300 zł! Od 3 lat nie było ani grosza podwyżki dla nikogo! I to ma być raj na ziemni i opływanie w luksusy?? A wszystko dookoła drożeje, nie mówiąc już o braku jakiejkolwiek lepiej płatnej pracy, bo kolesiostwo i znajomości wszędz... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 r. o 18:10
0
"Szkolenia mają dotyczyć m.in. procedur administracyjnych, odpowiedzialności prawnej urzędników, sztuki wystąpień publicznych i asertywności.
Mają doprowadzić do podniesienia jakości usług w administracji publicznej – wyjaśnia Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta"


[size="3"]... weselna bania u Cygana w 3 gwiazdkowym hotelu 200 km od Lublina.
Balety za kasę podatników gdzie nauczą "sztuki wystąpień publicznych i asertywności".
Kaaac gigant.
Hotel lepszy niż GRAND HOTEL LUBLINIANKA, HOTEL EUROPA i VICTORIA (3 gwiazdkowe hotele w Lublinie).[/size]
"Szkolenia mają dotyczyć m.in. procedur administracyjnych, odpowiedzialności prawnej urzędników, sztuki wystąpień publicznych i asertywności.
Mają doprowadzić do podniesienia jakości usług w administracji publicznej – wyjaśnia Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta"


[size="3"]... weselna bania u Cygana w 3 gwiazdkowym hotelu 200 km od Lublina.
Balety za kasę podatników gdzie nauczą "sztuki wystąpień publicznych i asertywności".
Kaaac gigant.
Hotel lepszy niż ... rozwiń
Avatar
b.żołnierz / 24 listopada 2011 r. o 17:06
0
Powyżej wpisałem komentarz o noszeniu munduru wojskowgo.Nie wiem jakim cudem moja wypowiedź się znalazła właśnie wtym (nieodpowiednim) miejscu
Avatar
b.żołnierz / 24 listopada 2011 r. o 16:53
0
Czym szpanuje ten ze zdjęcia?Ma 3 gwiazdki w korytku i chwali się.Bardzo popularne powiedzenie jest:koza nie bydlę,chorąży nie szarża.Dzisiaj chorąży to podoficer.Więc nie ma się czym chwalić.
A co do szpanowania w mundurze wojskowym,to należy sobie jasno powiedzieć,że są przepisy mundurowe,różne regulaminy które regulują sprawy noszenia munduru przez byłych żołnierzy.To nie jest tak,że mundur żołnierza zawodowego (a on już w rezerwie) ubiera i sprzedaje przy drodze koszyki lub je wyplata ubrany w mundur.Tacy właśnie popaprańcy zawiesili po kryjomu w sejmie krzyż,tacy są obrońcy krzyża itp.
Czym szpanuje ten ze zdjęcia?Ma 3 gwiazdki w korytku i chwali się.Bardzo popularne powiedzenie jest:koza nie bydlę,chorąży nie szarża.Dzisiaj chorąży to podoficer.Więc nie ma się czym chwalić.
A co do szpanowania w mundurze wojskowym,to należy sobie jasno powiedzieć,że są przepisy mundurowe,różne regulaminy które regulują sprawy noszenia munduru przez byłych żołnierzy.To nie jest tak,że mundur żołnierza zawodowego (a on już w rezerwie) ubiera i sprzedaje przy drodze koszyki lub je wyplata ubrany w mundur.Tacy właśnie popaprańcy zawiesi... rozwiń
Avatar
balanga / 24 listopada 2011 r. o 15:18
0
z dala od Lublina żeby nikt nie widział jak żerą i chleją za kase miasta,tak są trwonione publiczne pieniądze,a reszta hołoty niech zaciska pasa.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocleg w bańce – pomysł na niezapomniany wypoczynek

Nocleg w bańce – pomysł na niezapomniany wypoczynek

Podziwianie gwiazd, piękno natury i uroczy klimat, który pozwala oderwać się od miejskiego pędu – to wszystko zapewnia nocleg w bańce. Jest to świetny sposób nie tylko na spędzenie romantycznego wieczoru, ale również jako atrakcja podczas urodzin czy weekendowego urlopu. Glamping to rozwiązanie, które spodoba się wszystkim niezależnie od wieku czy zainteresowań, jednak jak wybrać nocleg w bańce, który naprawdę będzie niezapomniany?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15 lipca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15 lipca 2020 r.

Koncert zespołu NoToLufa w Puławach
18 lipca 2020, 19:30

Koncert zespołu NoToLufa w Puławach

W sobotę, 18 lipca o godz. 19.30 w klubie REJS w Puławach (ul. Portowa 2) wystąpi lokalna formacja NoToLufa.

Lublin: "Staszic" w końcu doczeka się sali gimnastycznej?

Lublin: "Staszic" w końcu doczeka się sali gimnastycznej?

Po niedzieli Urząd Miasta zacznie szukać wykonawców obiecywanej długo hali sportowej dla I LO im. Staszica. Koszty jej budowy mogą wynieść 15 mln zł. Obiekt z towarzyszącymi mu boiskami powinien być gotowy na rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu 2022 r.

Rusza druga faza odkomarzania w Puławach

Rusza druga faza odkomarzania w Puławach

Ponad 40 obszarów na terenie miasta w tym tygodniu zostanie opryskane środkami chemicznymi zwalczającymi m.in. komary, meszki i kleszcze

Kredyty mieszkaniowe. Banki powoli łagodzą kryteria

Kredyty mieszkaniowe. Banki powoli łagodzą kryteria

Odmrożenie gospodarki przekłada się na ożywienie na rynku kredytów mieszkaniowych. Banki wciąż stawiają wysokie wymagania osobom ubiegającym się o wsparcie. Nie ma już jednak sygnałów o stawianiu kolejnych barier.

Otwarcie wystawy "Tam gdzie teraz" w Galerii Labirynt
18 lipca 2020, 18:00

Otwarcie wystawy "Tam gdzie teraz" w Galerii Labirynt

W sobotę, 18 lipca o godz. 18 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz" stypendystów i stypendystek programu Gaude Polonia.

Lubelskie: Więcej osób zakażonych koronawirusem i ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Więcej osób zakażonych koronawirusem i ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

W woj. lubelskim zwiększyła się liczba osób, u których wykryto koronawirusa. Pojawiają się także nowe ogniska wirusa SARS-CoV-2. Jak przedstawia się sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 14 lipca.

Radzyń Podlaski: Wniosek o wygaszenie mandatu przewodniczącego. „Działania mają charakter polityczny”

Radzyń Podlaski: Wniosek o wygaszenie mandatu przewodniczącego. „Działania mają charakter polityczny”

– W mojej ocenie działania podejmowane przez pana Radosława Grudnia mają charakter polityczny – uważa Robert Mazurek (PiS), przewodniczący rady powiatu radzyńskiego. Jest on jednocześnie dyrektorem Radzyńskiego Ośrodka Kultury i prezesem „Podróżnika”. Stowarzyszenia, które zawierało umowy ze starostwem. Z kolei, Radosław Grudzień współpracujący z siecią obywatelską Watchdog Polska, skierował wniosek o wygaszenie mandatu przewodniczącego.

Górnik jedzie pod Jasną Górę na mecz z wiosenną rewelacją ligi

Górnik jedzie pod Jasną Górę na mecz z wiosenną rewelacją ligi

W środę o 17.45 Górnik Łęczna zagra na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. „Zielono-czarnych” czeka trudne zadanie, bo mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a do tego rywale to najlepiej punktujący zespół w rundzie wiosennej

W sali balowej można było jeździć karocą. W planach badania archeologiczne nad zamkiem w Bełżycach

W sali balowej można było jeździć karocą. W planach badania archeologiczne nad zamkiem w Bełżycach

– Chcemy oddzielić mity od faktów. Pokazać, co jest prawdą, a co nie – mówi Dariusz Figura z Fundacji „Zamek Bełżyce”, która stara się o dotację, by móc przeprowadzić pierwsze w historii badania archeologiczne nad zamkiem w Bełżycach

Nauczyciele z Lublina będą się uczyć w wakacje zdalnego nauczania

Nauczyciele z Lublina będą się uczyć w wakacje zdalnego nauczania

Nauczyciele z Lublina ostatnie dwa tygodnie wakacji spędzą na intensywnej nauce. Będą podnosić swoje kompetencje ze zdalnego nauczania. – Mamy jednak nadzieję, że we wrześniu nie będą musieli wykorzystywać tej wiedzy w praktyce – podkreśla Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania.

Te kości nadal tu są. Odkrycie w piwnicach Zamojskiego Domu Kultury

Te kości nadal tu są. Odkrycie w piwnicach Zamojskiego Domu Kultury

Prokurator i policjanci interweniowali w Zamojskim Domu Kultury, gdzie znaleziono ludzkie szczątki. Odkryciem robotników pracujących na poziomie fundamentów nie są zdziwione osoby znające historię terenu na którym wybudowano gmach. Przez kilkaset lat był tu stary cmentarz żydowski

Lublin: Kolejne zamówienia dla szkoły przy ul. Berylowej

Lublin: Kolejne zamówienia dla szkoły przy ul. Berylowej

Niemal tysiąc inteligentnych szafek zamawia Urząd Miasta dla nowej podstawówki wykańczanej przy ul. Berylowej. Na liście zakupów jest prawie 800 pojedynczych szafek na ubrania oraz 175 poczwórnych szafek na książki.

Kino Plenerowe w Nałęczowie: "Valhalla"
17 lipca 2020, 21:00

Kino Plenerowe w Nałęczowie: "Valhalla"

Przed nami kolejny seans filmowy w ramach Energetycznego Kina Plenerowego w Nałęczowie. W piątek, 17 lipca o godz. 21 na placu przed Urzędem Miasta zostanie wyświetlony film "Valhalla".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!