Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lutego 2018 r.
10:03

Ratownicy mieli obiecane podwyżki i nadal ich nie dostali. "Czujemy się lekceważeni przez dyrekcję"

0 8 A A

Ratownicy medyczni ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie nadal nie dostali podwyżek obiecanych w ubiegłym roku przez Ministerstwo Zdrowia. Dyrekcja szpitala tłumaczy to luką prawną

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na pieniądze czeka 38 ratowników zatrudnionych w wojewódzkim szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie, między innymi w szpitalnym oddziale ratunkowym.

Kilka miesięcy temu ratownicy protestowali w całej Polsce domagając się wyrównania swoich wynagrodzeń z pielęgniarkami. Podkreślali, że mają te same kompetencje i obowiązki. Ministerstwo zgodziło się na wypłatę dwóch transz dodatku do wynagrodzenia w wysokości 400 zł brutto każda.

– Czujemy się lekceważeni przez dyrekcję. Nie dostaliśmy pierwszych 400 zł, które miały być wypłacone już w lipcu ubiegłego roku, nie mówiąc o kolejnej transzy, którą mieliśmy dostać w styczniu tego roku – denerwuje się jeden z ratowników pracujących w szpitalnym oddziale ratunkowym.

– Dyrekcja powołuje się na brak aktów prawnych ze strony Ministerstwa Zdrowia, mimo że w komunikacie z grudnia ubiegłego roku resort wyraźnie informował, że nie wyda takiego dokumentu, ale pieniądze mają być wypłacone.

Dodaje, że środowisko ratowników zostało podzielone na lepszych i gorszych, bo część dostała obiecane pieniądze, a część nadal na nie czeka.

– Mamy nadzieję, że ministerstwo w związku z przypadkami niewypłacania podwyżek w całym kraju wyda odpowiedni dokument – zaznacza nasz rozmówca. – W naszym przypadku protest nie wchodzi w grę. Jest nas za mało, żeby taka akcja przyniosła efekt.

Co na to dyrekcja szpitala? – Sytuacja jest o tyle trudna, że zatrudniam blisko 40 ratowników, więc podwyżki byłyby bardzo dużym obciążeniem dla budżetu szpitala. W skali roku to około 400 tysięcy złotych. A Ministerstwo Zdrowia nie wskazało źródła ich finansowania – tłumaczy Gabriel Maj, dyrektor szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. – Resort nie wydał też żadnego aktu prawnego, który regulowałyby te kwestie, jak to było w przypadku pielęgniarek.

Dyrektor zapewnia, że w przyszłym tygodniu spotka się jednak z ratownikami w tej sprawie. – Mimo luki prawnej zależy mi, żeby moi pracownicy dostali pieniądze. Razem będziemy szukać sposobu na ich znalezienie – mówi dyrektor Maj. – W przypadku ratowników zatrudnionych w pogotowiu ratunkowym sprawa była prostsza, bo wojewodowie mogli uruchomić na ten cel rezerwę finansową.

Maj tłumaczy też, że powodem zwiększenia stawki bazowej dla szpitalnego oddziału ratunkowego i izby przyjęć o 2 proc. od 1 lipca i 4 proc. od 1 października ubiegłego roku (wprowadziły je aneksy do umów z NFZ – red.) nie były podwyżki dla ratowników, ale podwyżki w związku z wejściem w życie ustawy o płacach minimalnych.

Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 o 08:11
+1
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach, bo musi się nauczyć podcierać dupę pacjentowi :)
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 11:25
+1
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię że wszystkie takie są,  bo z niektórymi dobrze idzie współpraca,  ale więcej pokory i mniej jadu do siebie i innych pracowników wam życzę   
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:05
+1
Szpital wojewódzki w Toruniu to samo. Jak pieniędzy nie było widać tak dalej ich nie ma... Dyrekcja ma za nic Ratowników... Z resztą to nie jedyny szpital jak sami wiemy...
Avatar
Gosc / 10 lutego 2018 o 08:48
+1
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują na godne place... Pielęgniarki wywalczyły swoje i nie rozumiem czemu skoro pracujemy ramię w ramię na tych samych prawach i odpowiedzialności taka nienawiść. PS. Jeśli chodzi o wiedzę z chęcią mogę stanąć z pielęgniarka w zawody :) 
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 22:23
+1
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podczas reanimacji tak samo jak pielęgniarka skoro jej wiedza jest dużo obszerniejsza i pomoże ona większej gr pacjentow i w szerszym zakresie niż wy . Trochę pokory. Ratownik w kartce niech zarabia dobrze ale reszta...pracująca jak sanitariusze, noszowi no to sorry... ale z jakiej paki macie zarabiać za dyżury polegające na wożeniu ludzi na badabia tyle co inni z odpowiedzialnością, stającymi do reanimacji..
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podcza... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 21:56
+1
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sorze w rejestracji i zarabia więcej od drugiej piel ktora zasuwa w oddziale przy pacjencie). Skończcie studia pielegnis4skie i dyskutujcie. Najlepiej robić cos idac na łatwiznę a chcieć i oczekiwać tego co inni przy większym nakładzie pracy... tylko wy tak potraficie kłapać dziobami... kursy z wami to dobra zabawa- jesteście najbardziej wyluzowanymi medykami...pielęgniarki, położne czy lekarze zawsze się bardziej spinają...i uczą..
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sor... rozwiń
Avatar
Gosc / 9 lutego 2018 o 15:31
+1
Dyrektorzy nieudacznicy by nie narazić się marszałkom zawsze będą szukać pieniędzy w kieszeniach pracowników. W Lublinie nie jest tajemnicą że ekipa zajmująca się ochroną zdrowia położyła całkowice służbę zdrowia
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 10:22
+1
To skandal co mówi dyrektor! Jest z PSL-u, a zachowuje się jak rasowy PIS-owiec! Że takie kanalie jeszcze zajmują funkcje dyrektorskie!
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 o 08:11
+1
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach, bo musi się nauczyć podcierać dupę pacjentowi :)
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 11:25
+1
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię że wszystkie takie są,  bo z niektórymi dobrze idzie współpraca,  ale więcej pokory i mniej jadu do siebie i innych pracowników wam życzę   
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:05
+1
Szpital wojewódzki w Toruniu to samo. Jak pieniędzy nie było widać tak dalej ich nie ma... Dyrekcja ma za nic Ratowników... Z resztą to nie jedyny szpital jak sami wiemy...
Avatar
Gosc / 10 lutego 2018 o 08:48
+1
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują na godne place... Pielęgniarki wywalczyły swoje i nie rozumiem czemu skoro pracujemy ramię w ramię na tych samych prawach i odpowiedzialności taka nienawiść. PS. Jeśli chodzi o wiedzę z chęcią mogę stanąć z pielęgniarka w zawody :) 
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 22:23
+1
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podczas reanimacji tak samo jak pielęgniarka skoro jej wiedza jest dużo obszerniejsza i pomoże ona większej gr pacjentow i w szerszym zakresie niż wy . Trochę pokory. Ratownik w kartce niech zarabia dobrze ale reszta...pracująca jak sanitariusze, noszowi no to sorry... ale z jakiej paki macie zarabiać za dyżury polegające na wożeniu ludzi na badabia tyle co inni z odpowiedzialnością, stającymi do reanimacji..
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podcza... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 21:56
+1
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sorze w rejestracji i zarabia więcej od drugiej piel ktora zasuwa w oddziale przy pacjencie). Skończcie studia pielegnis4skie i dyskutujcie. Najlepiej robić cos idac na łatwiznę a chcieć i oczekiwać tego co inni przy większym nakładzie pracy... tylko wy tak potraficie kłapać dziobami... kursy z wami to dobra zabawa- jesteście najbardziej wyluzowanymi medykami...pielęgniarki, położne czy lekarze zawsze się bardziej spinają...i uczą..
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sor... rozwiń
Avatar
Gosc / 9 lutego 2018 o 15:31
+1
Dyrektorzy nieudacznicy by nie narazić się marszałkom zawsze będą szukać pieniędzy w kieszeniach pracowników. W Lublinie nie jest tajemnicą że ekipa zajmująca się ochroną zdrowia położyła całkowice służbę zdrowia
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 10:22
+1
To skandal co mówi dyrektor! Jest z PSL-u, a zachowuje się jak rasowy PIS-owiec! Że takie kanalie jeszcze zajmują funkcje dyrektorskie!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach?

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach? 0 0

Uczniowie klas maturalnych coraz częściej biorą udział w spotkaniach prowadzonych przez doradców zawodowych i przedstawicieli różnych branż. Na warsztatach dowiadują się, jakie studia warto wybrać, by w przyszłości nie martwić się o pracę. Niestety - jest jeden problem. Przyszli studenci za każdym razem słyszą coś innego, a ze spotkań wychodzą z coraz większym mętlikiem w głowie. Co warto studiować? Czy istnieje jedyna słuszna recepta? A może czym warto się kierować, by potem nie żałować?

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 3

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 4

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 0 7

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów 0 0

Przy sanktuarium maryjnym w Kodniu można oglądać zabytkowe ikony pochodzące z czasów Sapiehów.

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki 1 1

MKS Perła Lublin w sobotę zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce, aktualnie czwartym zespołem rozgrywek

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!"
galeria

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!" 32 13

Rozmowa z Piotrem, 36-latkiem z Lublina, który oskarża księdza Waleriana S. o to, że w dzieciństwie przez wiele lat był przez niego molestowany i gwałcony

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia] 0 15

Prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwy Dalia Grybauskaite i Ukrainy Petro Poroszenko przyjechali dzisiaj do Lublina.

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski 1 4

Drużyna z najlepszej „ósemki” Euroligi oraz najlepszy obecnie zespół na polskich parkietach przyjedzie w niedzielę (godz. 19) do Lublina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – CCC Polkowice

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok
galeria

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok 34 11

15 lat więzienia. Taki wyrok usłyszał w piątek Piotr R., który zatłukł swoją żonę kluczem do kół. Nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta odeszła od niego do innego mężczyzny

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat
film

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat 0 0

Po emocjach związanych z występami w Pucharze Świata przyszła pora na najważniejszą imprezę tego sezonu. Od piątku do niedzieli Polscy skoczkowie rywalizować będą na skoczni Bergisel w Innsbrucku o medale mistrzostw świata. Apetyty są ogromne, bo Biało-Czerwoni będą bronić złotego medalu wywalczonego drużynowo przed dwoma laty w Lahti. Kibice liczą jednak, że krążków będzie zdecydowanie więcej

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02]
22 lutego 2019, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02] 0 2

Patryk Vega powraca z kolejnym filmem! Już w piątek na ekranach polskich kin zadebiutują Kobiety mafii 2, kontynuacja jednego z przebojów reżysera. Na ekranach w dalszym ciągu królować będą także polskie komedie romantyczne - Planeta Singli 3 i Miszmasz, czyli kogel-mogel 3.

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go!

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go! 0 1

Smartfon to obecnie niezbędny gadżet, który służy już nie tylko do komunikowania się – z jego pomocą robimy zakupy, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, robimy zdjęcia, kręcimy wideo, trzymamy ważne dane, korzystamy z aplikacji. Telefon łączy dziś w sobie funkcje wielu urządzeń. Ceny niektórych smartfonów potrafią już osiągać kwoty, za które z powodzeniem kupilibyśmy używany samochód – również dlatego warto je chronić. Mimo używania etui, chroniących ekran szkieł hartowanych czy folii, smartfony łatwo ulegają uszkodzeniom. Naprawa nawet pozornie niewielkich usterek wiąże się niekiedy z pokaźnymi kwotami, ponieważ często uszkodzeniom mechanicznym ulegają wyświetlacz i powiązane z nim części (np. digitalizer, odpowiadający za jego działanie dotykowe).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!