Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lutego 2018 r.
10:03

Ratownicy mieli obiecane podwyżki i nadal ich nie dostali. "Czujemy się lekceważeni przez dyrekcję"

0 8 A A

Ratownicy medyczni ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie nadal nie dostali podwyżek obiecanych w ubiegłym roku przez Ministerstwo Zdrowia. Dyrekcja szpitala tłumaczy to luką prawną

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na pieniądze czeka 38 ratowników zatrudnionych w wojewódzkim szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie, między innymi w szpitalnym oddziale ratunkowym.

Kilka miesięcy temu ratownicy protestowali w całej Polsce domagając się wyrównania swoich wynagrodzeń z pielęgniarkami. Podkreślali, że mają te same kompetencje i obowiązki. Ministerstwo zgodziło się na wypłatę dwóch transz dodatku do wynagrodzenia w wysokości 400 zł brutto każda.

– Czujemy się lekceważeni przez dyrekcję. Nie dostaliśmy pierwszych 400 zł, które miały być wypłacone już w lipcu ubiegłego roku, nie mówiąc o kolejnej transzy, którą mieliśmy dostać w styczniu tego roku – denerwuje się jeden z ratowników pracujących w szpitalnym oddziale ratunkowym.

– Dyrekcja powołuje się na brak aktów prawnych ze strony Ministerstwa Zdrowia, mimo że w komunikacie z grudnia ubiegłego roku resort wyraźnie informował, że nie wyda takiego dokumentu, ale pieniądze mają być wypłacone.

Dodaje, że środowisko ratowników zostało podzielone na lepszych i gorszych, bo część dostała obiecane pieniądze, a część nadal na nie czeka.

– Mamy nadzieję, że ministerstwo w związku z przypadkami niewypłacania podwyżek w całym kraju wyda odpowiedni dokument – zaznacza nasz rozmówca. – W naszym przypadku protest nie wchodzi w grę. Jest nas za mało, żeby taka akcja przyniosła efekt.

Co na to dyrekcja szpitala? – Sytuacja jest o tyle trudna, że zatrudniam blisko 40 ratowników, więc podwyżki byłyby bardzo dużym obciążeniem dla budżetu szpitala. W skali roku to około 400 tysięcy złotych. A Ministerstwo Zdrowia nie wskazało źródła ich finansowania – tłumaczy Gabriel Maj, dyrektor szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. – Resort nie wydał też żadnego aktu prawnego, który regulowałyby te kwestie, jak to było w przypadku pielęgniarek.

Dyrektor zapewnia, że w przyszłym tygodniu spotka się jednak z ratownikami w tej sprawie. – Mimo luki prawnej zależy mi, żeby moi pracownicy dostali pieniądze. Razem będziemy szukać sposobu na ich znalezienie – mówi dyrektor Maj. – W przypadku ratowników zatrudnionych w pogotowiu ratunkowym sprawa była prostsza, bo wojewodowie mogli uruchomić na ten cel rezerwę finansową.

Maj tłumaczy też, że powodem zwiększenia stawki bazowej dla szpitalnego oddziału ratunkowego i izby przyjęć o 2 proc. od 1 lipca i 4 proc. od 1 października ubiegłego roku (wprowadziły je aneksy do umów z NFZ – red.) nie były podwyżki dla ratowników, ale podwyżki w związku z wejściem w życie ustawy o płacach minimalnych.

Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 o 08:11
0
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach, bo musi się nauczyć podcierać dupę pacjentowi :)
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 11:25
0
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię że wszystkie takie są,  bo z niektórymi dobrze idzie współpraca,  ale więcej pokory i mniej jadu do siebie i innych pracowników wam życzę   
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:05
0
Szpital wojewódzki w Toruniu to samo. Jak pieniędzy nie było widać tak dalej ich nie ma... Dyrekcja ma za nic Ratowników... Z resztą to nie jedyny szpital jak sami wiemy...
Avatar
Gosc / 10 lutego 2018 o 08:48
0
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują na godne place... Pielęgniarki wywalczyły swoje i nie rozumiem czemu skoro pracujemy ramię w ramię na tych samych prawach i odpowiedzialności taka nienawiść. PS. Jeśli chodzi o wiedzę z chęcią mogę stanąć z pielęgniarka w zawody :) 
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 22:23
0
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podczas reanimacji tak samo jak pielęgniarka skoro jej wiedza jest dużo obszerniejsza i pomoże ona większej gr pacjentow i w szerszym zakresie niż wy . Trochę pokory. Ratownik w kartce niech zarabia dobrze ale reszta...pracująca jak sanitariusze, noszowi no to sorry... ale z jakiej paki macie zarabiać za dyżury polegające na wożeniu ludzi na badabia tyle co inni z odpowiedzialnością, stającymi do reanimacji..
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podcza... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 21:56
0
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sorze w rejestracji i zarabia więcej od drugiej piel ktora zasuwa w oddziale przy pacjencie). Skończcie studia pielegnis4skie i dyskutujcie. Najlepiej robić cos idac na łatwiznę a chcieć i oczekiwać tego co inni przy większym nakładzie pracy... tylko wy tak potraficie kłapać dziobami... kursy z wami to dobra zabawa- jesteście najbardziej wyluzowanymi medykami...pielęgniarki, położne czy lekarze zawsze się bardziej spinają...i uczą..
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sor... rozwiń
Avatar
Gosc / 9 lutego 2018 o 15:31
0
Dyrektorzy nieudacznicy by nie narazić się marszałkom zawsze będą szukać pieniędzy w kieszeniach pracowników. W Lublinie nie jest tajemnicą że ekipa zajmująca się ochroną zdrowia położyła całkowice służbę zdrowia
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 10:22
0
To skandal co mówi dyrektor! Jest z PSL-u, a zachowuje się jak rasowy PIS-owiec! Że takie kanalie jeszcze zajmują funkcje dyrektorskie!
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 o 08:11
0
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach, bo musi się nauczyć podcierać dupę pacjentowi :)
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 11:25
0
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię że wszystkie takie są,  bo z niektórymi dobrze idzie współpraca,  ale więcej pokory i mniej jadu do siebie i innych pracowników wam życzę   
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:05
0
Szpital wojewódzki w Toruniu to samo. Jak pieniędzy nie było widać tak dalej ich nie ma... Dyrekcja ma za nic Ratowników... Z resztą to nie jedyny szpital jak sami wiemy...
Avatar
Gosc / 10 lutego 2018 o 08:48
0
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują na godne place... Pielęgniarki wywalczyły swoje i nie rozumiem czemu skoro pracujemy ramię w ramię na tych samych prawach i odpowiedzialności taka nienawiść. PS. Jeśli chodzi o wiedzę z chęcią mogę stanąć z pielęgniarka w zawody :) 
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 22:23
0
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podczas reanimacji tak samo jak pielęgniarka skoro jej wiedza jest dużo obszerniejsza i pomoże ona większej gr pacjentow i w szerszym zakresie niż wy . Trochę pokory. Ratownik w kartce niech zarabia dobrze ale reszta...pracująca jak sanitariusze, noszowi no to sorry... ale z jakiej paki macie zarabiać za dyżury polegające na wożeniu ludzi na badabia tyle co inni z odpowiedzialnością, stającymi do reanimacji..
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podcza... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 21:56
0
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sorze w rejestracji i zarabia więcej od drugiej piel ktora zasuwa w oddziale przy pacjencie). Skończcie studia pielegnis4skie i dyskutujcie. Najlepiej robić cos idac na łatwiznę a chcieć i oczekiwać tego co inni przy większym nakładzie pracy... tylko wy tak potraficie kłapać dziobami... kursy z wami to dobra zabawa- jesteście najbardziej wyluzowanymi medykami...pielęgniarki, położne czy lekarze zawsze się bardziej spinają...i uczą..
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sor... rozwiń
Avatar
Gosc / 9 lutego 2018 o 15:31
0
Dyrektorzy nieudacznicy by nie narazić się marszałkom zawsze będą szukać pieniędzy w kieszeniach pracowników. W Lublinie nie jest tajemnicą że ekipa zajmująca się ochroną zdrowia położyła całkowice służbę zdrowia
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 10:22
0
To skandal co mówi dyrektor! Jest z PSL-u, a zachowuje się jak rasowy PIS-owiec! Że takie kanalie jeszcze zajmują funkcje dyrektorskie!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pościg i strzelanina na ulicy w Lublinie. Kierowca uciekł na parking pod Felicity

Pościg i strzelanina na ulicy w Lublinie. Kierowca uciekł na parking pod Felicity 1 1

Dwaj młodzi mieszkańcy Świdnika urządzili sobie pościg i strzelaninę na jednej z lubelskich ulic. Chcieli „przestraszyć” dawnych kolegów. Teraz odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa.

Zjechali z drogi, dachowali i rozbili się na drzewie. Nic im się nie stało, byli pijani

Zjechali z drogi, dachowali i rozbili się na drzewie. Nic im się nie stało, byli pijani 0 2

Pijany 21-latek zjechał z drogi do rowu i uderzył w drzewo. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak rozwijał się Lublin? "Wybieraliśmy momenty największych i najbardziej istotnych zmian"
galeria

Jak rozwijał się Lublin? "Wybieraliśmy momenty największych i najbardziej istotnych zmian" 0 3

Od dziś idąc na zakupy dowiesz się czegoś ciekawego o historii miasta. W centrach handlowych będę wystawy pokazujące efekty międzynarodowego projektu popularyzującego wiedzę o zabytkach. Kto chce wiedzieć więcej, może wziąć udział w konferencji naukowej podsumowującej prace konserwatorów, archiwistów, archeologów i badaczy

Jest pierwsza decyzja w sprawie Oskara Bobera

Jest pierwsza decyzja w sprawie Oskara Bobera 19 12

Jak udało nam się ustalić, junior Speed Car Motoru Lublin będzie zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy wpadki podczas kontroli alkomatem. Nie ominie go także kara finansowa. Szczegóły będą podane w poniedziałkowym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Pijany ojciec spadł z roweru i leżał na ścieżce rowerowej. Obok płakał 6-latek

Pijany ojciec spadł z roweru i leżał na ścieżce rowerowej. Obok płakał 6-latek 33 6

Ponad 2 promile alkoholu miał ojciec, który zabrał syna na przejażdżkę rowerem. W pewnym momencie spadł z jednośladu i leżał na ścieżce. Dziecko płakało.

Ciało dryfowało na wodzie. Tragiczny finał kąpieli 34-latka

Ciało dryfowało na wodzie. Tragiczny finał kąpieli 34-latka 6 1

Tragicznie zakończyła się kąpiel dla 34-letniego mężczyzny, który utonął w jeziorze Piaseczno. Dryfujące ciało mężczyzny zauważył plażowicz

Przechodził przez jezdnię, został potrącony. 65-latek nie żyje

Przechodził przez jezdnię, został potrącony. 65-latek nie żyje 2 0

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 63. Nie żyje 65-letni mężczyzna.

Ostre strzelanie Gromu i Bizona. Grała bialska klasa okręgowa

Ostre strzelanie Gromu i Bizona. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

Huragan Międzyrzec Podlaski pokonał ŁKS Łazy 4:0. W starciu beniaminków lepsza Granica Terespol

Samochód stoczył się i przycisnął go do ściany. 18-latek nie żyje

Samochód stoczył się i przycisnął go do ściany. 18-latek nie żyje 37 3

Tragiczny wypadek w gm. Stary Zamość. 18-latek chciał zatrzymać staczający się samochód. Został przyciśnięty do ściany

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa 1 3

Sześć trafień Pawła Mazura dla zespołu z Białopola. Trzy gole dorzucił Herman Uljaniuk. Orzeł Srebrzyszcze pokonał Ruch Izbica 4:2

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta"
galeria

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta" 76 27

Tygodniowy wyjazd wystarczył, by szczury zniszczyły mieszkanie. I to na jednym z najbardziej zadbanych osiedli. Podobne sygnały płyną z całego Lublina. Powodem plagi gryzoni jest m.in. rozbudowa miasta. – To, że szczury pojawiły się na danym osiedlu, może wynikać z tego, że w pobliżu stanęły nowe bloki – tłumaczy właściciel firmy deratyzacyjnej

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła
24 sierpnia 2018, 21:00

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła 3 0

Co Gdzie Kiedy. Wraz z wakacjami dobiega końca tegoroczna edycja plenerowego Kina Perła (ul. Bernardyńska 15). W dniach 24-26 sierpnia odbędą się ostatnie bezpłatne projekcje filmowe, w ramach których zobaczymy m.in. oscarowe Jesteś bogiem.

"Wykidajło" w Miasto Movie
29 sierpnia 2018, 21:00

"Wykidajło" w Miasto Movie 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazdą ostatniej w sierpniu projekcji filmowej z cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) będzie Patrick Swayze. 29 sierpnia o godz. 21 zobaczymy film Wykidajło.

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu 15 0

Mieszkańcy bloków komunalnych na os. Romów będą musieli bardziej uważać na to, co robią na swoich podwórkach. Władze Puław zwiększą ilość kamer miejskiego monitoringu w tym rejonie miasta. Obraz trafi do komendy policji oraz straży miejskiej.

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin
15 września 2018, 10:30

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu Dziecinada – mały cyrk, podczas którego dzieci poznają gry i zabawy rodem z Hiszpanii. Wydarzenie odbędzie się 15 września o godz. 10.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!