Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2008 r.
19:18
Edytuj ten wpis

Ratusz: Krematorium nie będzie

0 12 A A

Urząd Miasta nie wyda zgody na budowę spopielarni zwłok w sąsiedztwie byłego obozu zagłady na Majdanku - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taki obiekt chce postawić firma pogrzebowa "Styks”, która stara się już w Ratuszu o niezbędne pozwolenia. Żydzi są oburzeni tymi planami.

"Trzeba naprawdę być pozbawionym wrażliwości na zbrodnię, jaka się dokonała w KL Majdanek i symbolikę krematorium dymiącego nad miastem” - pisze w liście do prezydenta miasta Marian Morris Wajsbrot, prezes New Lubliner & Vicinity Society ze Stanów Zjednoczonych. Oczekuje, że prezydent zapobiegnie tej inwestycji. - Czy naprawdę tysiące Żydów z całego świata, którzy przybywają co roku do Lublina, mają oglądać dymiący komin krematorium? Czy to ma być model dialogu polsko-żydowskiego o trudnej historii? - wtóruje mu Joseph Dakar, prezes Organizacji Żydów Lubelskich w Izraelu.

Wszystko wskazuje na to, że komin przy Majdanku nie zadymi. - Nawet jeśli nie będzie podstaw formalnych do tego, by odmówić zgody na budowę spopielarni, pozostają jeszcze klauzule generalne, które będą dla nas najważniejsze ze względu na charakter tego miejsca - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta miasta. (drs)

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fifarafa / 27 listopada 2008 o 09:49
0
Dlaczego jak zwykle żydzi maja najwiecej do gadania i wtracaja sie w nie swoje sprawy. Krematorium jest nam potrzebne i co to za roznica w jakim bedzie miejscu. zydzi chca dyktowac Polsce co i jak robic w kazdej dziedzinie zycia. Tak nie moze byc, ludzie obudzcie sie.....
Avatar
Cwany Miś / 23 lutego 2008 o 17:04
0
Tomasz napisał:
...a te komentarze są nieźle nabite przez rodzine P. Sobczaka ... pozdrawiam Sobczaka i resztę tej farsy. ;]


Ciekawe wnioski wysuwasz, jednak mijają się one z rzeczywistością
Ja również pozdrawiam
Avatar
Tomasz / 21 lutego 2008 o 01:58
0
Widze komentarze, że nikt nie ma nic przeciwko dziwią mnie one symbole dla ludzi są ważne a Pan Sobczak widocznie ich nie widzi w końcu jego córeczka ma z tej firmy udziały ehh. Na szczęście opinia publiczna nie pozwoliła na to i bardzo dobrze a te komentarze są nieźle nabite przez rodzine P. Sobczaka powodzenia ale Krematorium nie będziecie pozdrawiam Sobczaka i resztę tej farsy. ;] jeden przekręt mniej Panie Sobczak <lol> Za inne kiedyś ktoś was rozliczy pozdrawiam
Avatar
Cwany Miś / 20 lutego 2008 o 04:01
0
Prawdę mówiąc, gdzie się człowiek nie obejrzy tam słyszy negatywne głosy pod adresem Żydów a oskarża się ich za wszystko, nie wiem z czego to wynika, ale tak jest. Mnie osobiście taki sposób rozumowanie się nie podoba.

Czytając natomiast ten artykuł, pierwsze co mi się nasuwa na myśl to to, że treść listu Pana Mariana Morris Wajsbrota jest łagodnie mówiąc nie na miejscu cyt. "trzeba naprawdę być pozbawionym wrażliwości na zbrodnię, jaka się dokonała..." no właśnie... jaka się dokonała a dokonała się m.in. w miejscu gdzie teraz stoi Plaza. Większość z nas wie, że w miejscu tym był obóz, który przybierał różne formy. W miejscu tym również zginęli ludzie także narodowości żydowskiej. Prawdę mówiąc nie przypominam sobie protestów w tej sprawie tego Pana. Przypomnę również, że z tablicą upamiętniającą to miejsce był ogromny problem, jednak po wielu perturbacjach w końcu się pojawiła. Spopielarnia nie powstałaby przecież na terenie obozu na Majdanku, lecz na przylegającym do niego cmentarzu, który nie istnieje przecież od dziś. Sposób w jaki miałoby to wyglądać również został przez tego Pana nieco ubarwiony, bo chyba nigdy spopielarni nie widział na oczy. Domyślam się jednak, że to właśnie za sprawą owego opisu zapadła decyzja taka a nie inna. Niepotrzebne jest doszukiwanie się jakiś podtekstów. Tym bardziej, że z tradycyjnym pochówkiem na terenie Lublina ze względu na zapełnione cmentarze będzie coraz trudniej i choćby ze względu na ten fakt warto poważnie się zastanowić i nie ulegać w mojej ocenie nieuzasadnionym naciskom.

Pozdrawiam
Prawdę mówiąc, gdzie się człowiek nie obejrzy tam słyszy negatywne głosy pod adresem Żydów a oskarża się ich za wszystko, nie wiem z czego to wynika, ale tak jest. Mnie osobiście taki sposób rozumowanie się nie podoba.

Czytając natomiast ten artykuł, pierwsze co mi się nasuwa na myśl to to, że treść listu Pana Mariana Morris Wajsbrota jest łagodnie mówiąc nie na miejscu cyt. "trzeba naprawdę być pozbawionym wrażliwości na zbrodnię, jaka się dokonała..." no właśnie... jaka się dokonała a dokonała się m.in. w miejscu gdz... rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2008 o 23:44
0
Ja tam też nie mam nic do Żydów. Może byc i Plaza i też spopielarnia jeśli Lublin ma byc miastem nowoczesnym i metropolitarnym . Jednak wydaje mi sie ze pan prezydent i pani wojewoda i inni urzędnicy oraz organizacje społeczne zostały wposzczone przez dziennikarzy GWL w tkw. " maliny " sugerując w swoich artykułach niedopuszalne i nieprzyzwoite skojarzenia. Co ma nowczoesna spopielarnia do krematorium a obóz do cmentarza komunalnego. Władze samorządowe powinny reprezentowac interesy mieszkańców naszego miasta jeżeli jest takie zapotrzebowanie społeczne to należy przyklasnąc firmie "Styks" że chce wybudowac ten obiekt. Prezydent i wojewoda jak najbardziej powinny pomagac zeby taka inwestycja powstała a jak nie rozumieja swoich ról to niech zmienia robotę.Natomiast organizacjom żydowskim przeszkadza wszystko co nie jest związane z kapitałem żydowskim. Dziwi mnie tlyko fakt że owym organizacjom łącznie z dyrekcją muzeum Majdanek nie przeszkadza ten handel odybawajcy sie na terenie byłego obozu . Handluje się nagrobkami, kwiatami firmy pogrzebowe mają tam swoje punkty usługowe mam propozycje- ustawmy tak karuzele i bedzie wesołe miasteczko wstyd ! i nikomu to nie przeszkadza. Dlaczego nie ma protestów przeciez to miejsce gdzie rozsypywano prochy ludzie
Ja tam też nie mam nic do Żydów. Może byc i Plaza i też spopielarnia jeśli Lublin ma byc miastem nowoczesnym i metropolitarnym . Jednak wydaje mi sie ze pan prezydent i pani wojewoda i inni urzędnicy oraz organizacje społeczne zostały wposzczone przez dziennikarzy GWL w tkw. " maliny " sugerując w swoich artykułach niedopuszalne i nieprzyzwoite skojarzenia. Co ma nowczoesna spopielarnia do krematorium a obóz do cmentarza komunalnego. Władze samorządowe powinny reprezentowac interesy mieszkańców naszego miasta jeżeli jest takie zapo... rozwiń
Avatar
klika / 19 lutego 2008 o 23:00
0
Dlaczego robią z tego taką aferę? Nie zamierzają postawić spalarni w muzeum na Majdanku, tylko na komunalnym cmentarzu na Majdanku!!! Ludzie, opamiętajcie się. Handel wokół kwitnie, ludzie mieszkają ... nie róbmy z miasta muzeum !!! Obóz był - takie są fakty i trzeba szanować pamięć o tamtych wydarzeniach, ale żyjący powinni iść naprzód. Jest miejsce przy cmentarzu komunalnym - krematorium, czy jak kto woli spalarnia może tam powstać.
Avatar
Polak / 19 lutego 2008 o 16:02
0
Nic nie ma do Żydów i tej nacji ale zaczyna mnie mierzić jak się oni wszędzie wtrącają. Po pierwsze czy ktos z was był w nowoczesnym krematorium i wie na jakich zasadach sa tam spalane zwłoki ?? !!! Ja akurat bylem pare razy juz w sowimzyciu i widziałem co się wydobywa z komina takiego krematorum ( nic sie nie wydobywa opócz niewidocznej gołym okiem rozgranej mgielki). Spalanie odbywa sie w bardzo wysokiej temperaturze co powoduje że nie ma dymu ani zapachu gdyz jest on pochłaniany przez specjalne filtry. Jak Prezydent wstrzyma inwestycje to niech wie ze mojego głosu w nastepnych wyborach miec nie będzie. Amen
Nic nie ma do Żydów i tej nacji ale zaczyna mnie mierzić jak się oni wszędzie wtrącają. Po pierwsze czy ktos z was był w nowoczesnym krematorium i wie na jakich zasadach sa tam spalane zwłoki ?? !!! Ja akurat bylem pare razy juz w sowimzyciu i widziałem co się wydobywa z komina takiego krematorum ( nic sie nie wydobywa opócz niewidocznej gołym okiem rozgranej mgielki). Spalanie odbywa sie w bardzo wysokiej temperaturze co powoduje że nie ma dymu ani zapachu gdyz jest on pochłaniany przez specjalne filtry. Jak Prezydent wstrzyma i... rozwiń
Avatar
Fanbg / 19 lutego 2008 o 11:09
0
Zyjemy w wolnym kraju a nie pod okupacją izraelitów.Każda władza w swoim kraju może robić to co jest potrzebne swoim obywatelom.Obok obozu jest cmentarz i nic by sie nie stało gdyby było i krematorium.A może jakaś nowa informacja o zwrocie wyłudzonego przez społeczność żydowska budynku byłego rabinatu przy ul.Lubartowskiej?
Avatar
pushupek / 19 lutego 2008 o 10:59
0
Najlepiej postawić ten obiekt na Czubach, tam żydzi nic nie zwiedzają, a mieszkańcy, cóż kto się nimi przejmuje. Niech żydzi zrobią tak jak chcą z Oświęcimiem, martwe miasto, którego funkcją jest tylko obsługa wycieczek z Izraela.
Pamięć o zamordowanych ma się nijak do tego, a dym z komina będzie niczym dodatkowy element inscenizacji muzeum.
Avatar
ab / 19 lutego 2008 o 10:12
0
No to się rzeczniczka prezydenta wysiliła. Spopielarnia jest potrzebna w Lublinie jej mieszkańcom, bo dzisiaj trzeba jeżdzić do Warszawy. Prezydent ma dbać o interesy mieszkańców Lublina, a nie brać pod uwagę opinii Pana Waisbrota z Chicago, który od 1968 r. nie jest już naszym mieszkańcem. Dziwne, że Plaza żydom nie przeszkadza a przeszkadza im spopielarnia przy cmentarzu na Majdanku /nie przy obozie/.
Avatar
fifarafa / 27 listopada 2008 o 09:49
0
Dlaczego jak zwykle żydzi maja najwiecej do gadania i wtracaja sie w nie swoje sprawy. Krematorium jest nam potrzebne i co to za roznica w jakim bedzie miejscu. zydzi chca dyktowac Polsce co i jak robic w kazdej dziedzinie zycia. Tak nie moze byc, ludzie obudzcie sie.....
Avatar
Cwany Miś / 23 lutego 2008 o 17:04
0
Tomasz napisał:
...a te komentarze są nieźle nabite przez rodzine P. Sobczaka ... pozdrawiam Sobczaka i resztę tej farsy. ;]


Ciekawe wnioski wysuwasz, jednak mijają się one z rzeczywistością
Ja również pozdrawiam
Avatar
Tomasz / 21 lutego 2008 o 01:58
0
Widze komentarze, że nikt nie ma nic przeciwko dziwią mnie one symbole dla ludzi są ważne a Pan Sobczak widocznie ich nie widzi w końcu jego córeczka ma z tej firmy udziały ehh. Na szczęście opinia publiczna nie pozwoliła na to i bardzo dobrze a te komentarze są nieźle nabite przez rodzine P. Sobczaka powodzenia ale Krematorium nie będziecie pozdrawiam Sobczaka i resztę tej farsy. ;] jeden przekręt mniej Panie Sobczak <lol> Za inne kiedyś ktoś was rozliczy pozdrawiam
Avatar
Cwany Miś / 20 lutego 2008 o 04:01
0
Prawdę mówiąc, gdzie się człowiek nie obejrzy tam słyszy negatywne głosy pod adresem Żydów a oskarża się ich za wszystko, nie wiem z czego to wynika, ale tak jest. Mnie osobiście taki sposób rozumowanie się nie podoba.

Czytając natomiast ten artykuł, pierwsze co mi się nasuwa na myśl to to, że treść listu Pana Mariana Morris Wajsbrota jest łagodnie mówiąc nie na miejscu cyt. "trzeba naprawdę być pozbawionym wrażliwości na zbrodnię, jaka się dokonała..." no właśnie... jaka się dokonała a dokonała się m.in. w miejscu gdzie teraz stoi Plaza. Większość z nas wie, że w miejscu tym był obóz, który przybierał różne formy. W miejscu tym również zginęli ludzie także narodowości żydowskiej. Prawdę mówiąc nie przypominam sobie protestów w tej sprawie tego Pana. Przypomnę również, że z tablicą upamiętniającą to miejsce był ogromny problem, jednak po wielu perturbacjach w końcu się pojawiła. Spopielarnia nie powstałaby przecież na terenie obozu na Majdanku, lecz na przylegającym do niego cmentarzu, który nie istnieje przecież od dziś. Sposób w jaki miałoby to wyglądać również został przez tego Pana nieco ubarwiony, bo chyba nigdy spopielarni nie widział na oczy. Domyślam się jednak, że to właśnie za sprawą owego opisu zapadła decyzja taka a nie inna. Niepotrzebne jest doszukiwanie się jakiś podtekstów. Tym bardziej, że z tradycyjnym pochówkiem na terenie Lublina ze względu na zapełnione cmentarze będzie coraz trudniej i choćby ze względu na ten fakt warto poważnie się zastanowić i nie ulegać w mojej ocenie nieuzasadnionym naciskom.

Pozdrawiam
Prawdę mówiąc, gdzie się człowiek nie obejrzy tam słyszy negatywne głosy pod adresem Żydów a oskarża się ich za wszystko, nie wiem z czego to wynika, ale tak jest. Mnie osobiście taki sposób rozumowanie się nie podoba.

Czytając natomiast ten artykuł, pierwsze co mi się nasuwa na myśl to to, że treść listu Pana Mariana Morris Wajsbrota jest łagodnie mówiąc nie na miejscu cyt. "trzeba naprawdę być pozbawionym wrażliwości na zbrodnię, jaka się dokonała..." no właśnie... jaka się dokonała a dokonała się m.in. w miejscu gdz... rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2008 o 23:44
0
Ja tam też nie mam nic do Żydów. Może byc i Plaza i też spopielarnia jeśli Lublin ma byc miastem nowoczesnym i metropolitarnym . Jednak wydaje mi sie ze pan prezydent i pani wojewoda i inni urzędnicy oraz organizacje społeczne zostały wposzczone przez dziennikarzy GWL w tkw. " maliny " sugerując w swoich artykułach niedopuszalne i nieprzyzwoite skojarzenia. Co ma nowczoesna spopielarnia do krematorium a obóz do cmentarza komunalnego. Władze samorządowe powinny reprezentowac interesy mieszkańców naszego miasta jeżeli jest takie zapotrzebowanie społeczne to należy przyklasnąc firmie "Styks" że chce wybudowac ten obiekt. Prezydent i wojewoda jak najbardziej powinny pomagac zeby taka inwestycja powstała a jak nie rozumieja swoich ról to niech zmienia robotę.Natomiast organizacjom żydowskim przeszkadza wszystko co nie jest związane z kapitałem żydowskim. Dziwi mnie tlyko fakt że owym organizacjom łącznie z dyrekcją muzeum Majdanek nie przeszkadza ten handel odybawajcy sie na terenie byłego obozu . Handluje się nagrobkami, kwiatami firmy pogrzebowe mają tam swoje punkty usługowe mam propozycje- ustawmy tak karuzele i bedzie wesołe miasteczko wstyd ! i nikomu to nie przeszkadza. Dlaczego nie ma protestów przeciez to miejsce gdzie rozsypywano prochy ludzie
Ja tam też nie mam nic do Żydów. Może byc i Plaza i też spopielarnia jeśli Lublin ma byc miastem nowoczesnym i metropolitarnym . Jednak wydaje mi sie ze pan prezydent i pani wojewoda i inni urzędnicy oraz organizacje społeczne zostały wposzczone przez dziennikarzy GWL w tkw. " maliny " sugerując w swoich artykułach niedopuszalne i nieprzyzwoite skojarzenia. Co ma nowczoesna spopielarnia do krematorium a obóz do cmentarza komunalnego. Władze samorządowe powinny reprezentowac interesy mieszkańców naszego miasta jeżeli jest takie zapo... rozwiń
Avatar
klika / 19 lutego 2008 o 23:00
0
Dlaczego robią z tego taką aferę? Nie zamierzają postawić spalarni w muzeum na Majdanku, tylko na komunalnym cmentarzu na Majdanku!!! Ludzie, opamiętajcie się. Handel wokół kwitnie, ludzie mieszkają ... nie róbmy z miasta muzeum !!! Obóz był - takie są fakty i trzeba szanować pamięć o tamtych wydarzeniach, ale żyjący powinni iść naprzód. Jest miejsce przy cmentarzu komunalnym - krematorium, czy jak kto woli spalarnia może tam powstać.
Avatar
Polak / 19 lutego 2008 o 16:02
0
Nic nie ma do Żydów i tej nacji ale zaczyna mnie mierzić jak się oni wszędzie wtrącają. Po pierwsze czy ktos z was był w nowoczesnym krematorium i wie na jakich zasadach sa tam spalane zwłoki ?? !!! Ja akurat bylem pare razy juz w sowimzyciu i widziałem co się wydobywa z komina takiego krematorum ( nic sie nie wydobywa opócz niewidocznej gołym okiem rozgranej mgielki). Spalanie odbywa sie w bardzo wysokiej temperaturze co powoduje że nie ma dymu ani zapachu gdyz jest on pochłaniany przez specjalne filtry. Jak Prezydent wstrzyma inwestycje to niech wie ze mojego głosu w nastepnych wyborach miec nie będzie. Amen
Nic nie ma do Żydów i tej nacji ale zaczyna mnie mierzić jak się oni wszędzie wtrącają. Po pierwsze czy ktos z was był w nowoczesnym krematorium i wie na jakich zasadach sa tam spalane zwłoki ?? !!! Ja akurat bylem pare razy juz w sowimzyciu i widziałem co się wydobywa z komina takiego krematorum ( nic sie nie wydobywa opócz niewidocznej gołym okiem rozgranej mgielki). Spalanie odbywa sie w bardzo wysokiej temperaturze co powoduje że nie ma dymu ani zapachu gdyz jest on pochłaniany przez specjalne filtry. Jak Prezydent wstrzyma i... rozwiń
Avatar
Fanbg / 19 lutego 2008 o 11:09
0
Zyjemy w wolnym kraju a nie pod okupacją izraelitów.Każda władza w swoim kraju może robić to co jest potrzebne swoim obywatelom.Obok obozu jest cmentarz i nic by sie nie stało gdyby było i krematorium.A może jakaś nowa informacja o zwrocie wyłudzonego przez społeczność żydowska budynku byłego rabinatu przy ul.Lubartowskiej?
Avatar
pushupek / 19 lutego 2008 o 10:59
0
Najlepiej postawić ten obiekt na Czubach, tam żydzi nic nie zwiedzają, a mieszkańcy, cóż kto się nimi przejmuje. Niech żydzi zrobią tak jak chcą z Oświęcimiem, martwe miasto, którego funkcją jest tylko obsługa wycieczek z Izraela.
Pamięć o zamordowanych ma się nijak do tego, a dym z komina będzie niczym dodatkowy element inscenizacji muzeum.
Avatar
ab / 19 lutego 2008 o 10:12
0
No to się rzeczniczka prezydenta wysiliła. Spopielarnia jest potrzebna w Lublinie jej mieszkańcom, bo dzisiaj trzeba jeżdzić do Warszawy. Prezydent ma dbać o interesy mieszkańców Lublina, a nie brać pod uwagę opinii Pana Waisbrota z Chicago, który od 1968 r. nie jest już naszym mieszkańcem. Dziwne, że Plaza żydom nie przeszkadza a przeszkadza im spopielarnia przy cmentarzu na Majdanku /nie przy obozie/.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 0 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 0

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 0

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 8 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 2 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 3 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 2

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 3

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 92 6

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 19

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 3 26

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!