Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 października 2010 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Remont u Dominikanów. Potrzeba dodatkowego miliona złotych

0 26 A A

Początek remontu i pierwsze komplikacje. Odnawiana bazylika ojców Dominikanów jest w gorszym stanie niż oczekiwano. Konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych prac. Zakonnicy apelują o wsparcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To jest jak domino – mówi o. Robert Głubisz, przeor lubelskiego klasztoru Dominikanów. – W miarę postępu prac wychodzą coraz to nowe problemy. To są rzeczy, o których nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Dotychczasowe badania ich nie pokazały.

Chodzi przede wszystkim o stan elementów konstrukcyjnych, sklepień i elementów drewnianych.

– Zakładaliśmy, że trzeba je będzie naprawić. Teraz okazuje się, że wiele z nich wymaga niemal całkowitej odbudowy – dodaje Głubisz. – Tak jest np. w przypadku konstrukcji podtrzymującej jeden z ołtarzy. Jest całkiem przegniła i nadaje się do wymiany.

Potrzeba więc dodatkowej pracy i pieniędzy. Zakonnicy nie mają jednak środków na nieprzewidziane wydatki. Obecny remont to inwestycja warta blisko 20 mln zł. Większość kosztów pokrywa Unia Europejska. Resztę zebrali dominikanie.

– To nasz wkład własny, nie wolno nam ruszyć tych pieniędzy – mówi Głubisz. – Na wykonanie dodatkowych prac potrzebujemy blisko miliona złotych. Oczywiście, możemy ograniczyć się do częściowych napraw, zgodnie z pierwotnym projektem, tylko czy to ma sens? Moim zdaniem, nie ma. Teraz wszystko odsłoniliśmy, więc lepiej od razu zrobić kompleksową naprawę.

Pieniądze potrzebne są nie tylko na wzmocnienie sklepień. Renowacji potrzebują również złocone detale i freski, odkryte przy tzw. drugiej zakrystii.

– To malowidła z początku XV w. – dodaje Głubisz. – Są bardzo cenne. Trzeba je odnowić i wyeksponować.

Badaniem malowideł zajęły się już służby ochrony zabytków. Odkrycie nie wstrzymało remontu klasztoru. Wszystkie prace idą zgodnie z planem. Dach kaplicy Tyszkiewiczów zyskał już nowe pokrycie z miedzianej blachy. Dominikanie zapewniają, że prace nie zostaną wstrzymane, mimo braku środków na dodatkowe remonty.

– Mamy jeszcze rok na znalezienie tego miliona złotych – dodaje Głubisz. – Zrobimy, co w naszej mocy, by zdobyć te pieniądze. Liczymy przede wszystkim na pomoc ze strony prywatnych darczyńców.

Kto zdecyduje się wesprzeć zakonników, zostanie upamiętniony w odnowionym klasztorze. Dominikanie zapewniają, że nie skończy się na tradycyjnej tabliczce z informacją o darczyńcy. Zakonnicy myślą o większej formie, ale szczegóły wymagają jeszcze uzgodnienia z konserwatorem zabytków.

Remont u dominikanów zakończy się w 2012 roku. Nowe oblicze zyska nie tylko sam klasztor, ale i sąsiednie dziedzińce. Przebudowany zostanie również skwer przed Teatrem Andersena.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 12 października 2010 o 22:08
0
Niespodzianką jest że tak mało brakuje. Dajcie 10 będą chcieli 100. Czarnym zawsze mało!
Avatar
ANGELUS / 12 października 2010 o 20:18
0
[color="#000080"]POMOCNA DŁOŃ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie raz media pokazywały [color="#FF0000"]metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u [/color]do roku 1980-tego, które tak krytykował nawet Kościół, a co robią księŻULE pchające się rękami i nogami do władzy?
[color="#FF0000"]To samo, co robiło PZPR w PRL-u[/color]:
np. słynna [color="#FF0000"]afera wydawnictwa Stella Maris w Gdańsku[/color]; ostatnia [color="#FF0000"]afera gruntowa [/color]z odzyskiwaniem ziem utraconych przez Kościół.. oraz [color="#FF0000"]Afera z XXX Lecia SOLIDARNOŚCI [/color]– też w Gdańsku – gdzie Dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI [color="#FF0000"]Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA pier...[/color]dyknął [color="#FF0000"]grubą kasę (dostał 9.000.000,- zł.; słownie: Dziewięć Milionów)[/color] i pokazał kopię „Koncertu z XXV Lecia SOLIDARNOŚCI, a kopia ta okazała się wyjątkowo chałowata już na samym początku!
[color="#FF0000"]Nie jest wykluczone, że pier...[/color]dyknięta [color="#FF0000"]kasa trafi do Lublina![/color]
„Nie-boskiej Komedii” ciąg dalszy, bo [color="#FF0000"]Prezydent Gdańska zwolnił Ojca Macieja Ziębę ze stanowiska Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności, a sam Ojczulek postawił jeszcze warunku na jakichodejdzie [/color]– oznacza to, że [color="#FF0000"]dalej rządzi jako Dyrektor ECS bo jeszcze wysztkiego nie spier[/color]...niczył!
Jak z tego widać nawet Ojciec MACIEJ ZIĘBA nie ma czystych rąk – choć święcone(!), bo jak całe Duchowieństwo [color="#FF0000"]JEDNĄ RĘKĄ BŁOGOSŁAWIŁ SOLIDARNOŚĆ i tą samą ręką ROZGRAMIAŁ KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.[/color]
Artykuł zaś oddaje sedno sprawy, bo [color="#FF0000"]u Dominikanów są same Niespodzianki[/color]...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] (koniecznie wielkimi literami) czytać należy Związkowe
wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** ***
*** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#000080"]POMOCNA DŁOŃ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie raz media pokazywały [color="#FF0000"]metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u [/color]do roku 1980-tego, które tak krytykował na... rozwiń
Avatar
jaga / 12 października 2010 o 09:30
0
jak ktoś chce to daje, a jak nie to nie i czym się tu denerwować i po co kogokolwiek obrażać?
Avatar
Zamorzona Polka. / 12 października 2010 o 07:22
0
Dominikanie niech sami remontują swój zakład pracy. Proponuję pomoc powodzianom którzy stracili dorobek całego życia i 170-u tys.niedożywionych dzieci jedzących jeden posiłek dziennie [w szkole].
Avatar
Gość / 12 października 2010 o 06:53
0
Pamietajcie potencjalni wyborcy: w wyborach nie głosujemy na nikogo,kto popiera kler i kogo kler popiera. Jak widac wielu z Was doskonale wie,gdzie samorządowcy klerykalni pchaja nasze pieniadze z coraz wiekszych podatkow,ktore my oczywiscie musimy płacić. Dlatego mamy dziurę w budzecie,kulejąca słuzbe zdrowia,dziurawe drogi i ...................................................................................,takich kropek możemy postawić mnóstwo. Pamietajcie,dopóki będziemy łozyc na nieistniejącego,urojonego boga,dopóty w Polsce i nam będzie bieda.
Avatar
Maniek / 12 października 2010 o 06:34
0
W Kraśniku od miesięcy jest rozstawione rusztowanie wojół koscioła a robotników nie widać. Czyżby mieli płacone na "dniówki" ? Gdyby zbyt szybko poszedł remont to mało by zarobili ? Jeśli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ...
Avatar
Gość / 12 października 2010 o 05:04
0
Sama wartość gruntów należących do kościoła katolickiego w Polsce ma wartość 80 MILIARDÓW ZŁOTYCH. Są to grunty w centrach wielkich miast i na ich obrzeżach. Do tego dochodzi około 50 tysięcy budynków, w 50 % wynajmowanych za ciężkie pieniądze. Wszyscy księża otrzymują emerytury i renty z budżetu państwa nie płacąc żadnych składek.
Kiedy wreszcie przetniemy ten wrzód ?
Avatar
rita / 12 października 2010 o 02:45
0
Ksieza moga rowniez sprzedac swoje luksusowe samochody MayBach, Mercedesy i ten milion sie znajdzie. Dlaczego pieniadze Unii maja isc na odnawianie kosciolow ? Wielu ksiezy utrzymuja luksusowy tryb zycie apozniej chca pîeniadze - co robia z tym co wierni daja na tace co niedziele ? Utrzymuja samochody, wille i kochanki. Tyle ludzi biede klepie i im nikt nie pomaga.
Avatar
Gość / 12 października 2010 o 00:00
0
Bizantyjski pałac w Licheniu kosztował dotychczas około 370 milionów złotych, a nie ma na remont zabytkowego kościoła ??? Handlujecie zagrabionymi gruntami za miliardy złotych, a wyciągacie łąpy po pieniądze na remont ???
Boga to wy się nie boicie. Choć wielu twierdzi, że znalezienie wierzącego księdza graniczy z cudem.
Avatar
Gość / 11 października 2010 o 23:48
0
W intencji pieniędzy dla Ojców Dominikanów pomodliłem się dzisiaj pięć razy do Najświętszej Maryi Zawsze Dziewicy i sześć razy do Pana Jezusa Króla Polski.Wzywam wszystkich wiernych do uczynienia podobnie. Pan Jezus i Maryja Dziewica odpalą jakiś grosz. Przecież to dla nich Pan Pikuś.
Pozostańcie z Panem Bogiem, ale od moich pieniędzy się odp....dolcie, czarne sukinsyny.
Avatar
Andrzej / 12 października 2010 o 22:08
0
Niespodzianką jest że tak mało brakuje. Dajcie 10 będą chcieli 100. Czarnym zawsze mało!
Avatar
ANGELUS / 12 października 2010 o 20:18
0
[color="#000080"]POMOCNA DŁOŃ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie raz media pokazywały [color="#FF0000"]metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u [/color]do roku 1980-tego, które tak krytykował nawet Kościół, a co robią księŻULE pchające się rękami i nogami do władzy?
[color="#FF0000"]To samo, co robiło PZPR w PRL-u[/color]:
np. słynna [color="#FF0000"]afera wydawnictwa Stella Maris w Gdańsku[/color]; ostatnia [color="#FF0000"]afera gruntowa [/color]z odzyskiwaniem ziem utraconych przez Kościół.. oraz [color="#FF0000"]Afera z XXX Lecia SOLIDARNOŚCI [/color]– też w Gdańsku – gdzie Dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI [color="#FF0000"]Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA pier...[/color]dyknął [color="#FF0000"]grubą kasę (dostał 9.000.000,- zł.; słownie: Dziewięć Milionów)[/color] i pokazał kopię „Koncertu z XXV Lecia SOLIDARNOŚCI, a kopia ta okazała się wyjątkowo chałowata już na samym początku!
[color="#FF0000"]Nie jest wykluczone, że pier...[/color]dyknięta [color="#FF0000"]kasa trafi do Lublina![/color]
„Nie-boskiej Komedii” ciąg dalszy, bo [color="#FF0000"]Prezydent Gdańska zwolnił Ojca Macieja Ziębę ze stanowiska Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności, a sam Ojczulek postawił jeszcze warunku na jakichodejdzie [/color]– oznacza to, że [color="#FF0000"]dalej rządzi jako Dyrektor ECS bo jeszcze wysztkiego nie spier[/color]...niczył!
Jak z tego widać nawet Ojciec MACIEJ ZIĘBA nie ma czystych rąk – choć święcone(!), bo jak całe Duchowieństwo [color="#FF0000"]JEDNĄ RĘKĄ BŁOGOSŁAWIŁ SOLIDARNOŚĆ i tą samą ręką ROZGRAMIAŁ KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.[/color]
Artykuł zaś oddaje sedno sprawy, bo [color="#FF0000"]u Dominikanów są same Niespodzianki[/color]...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] (koniecznie wielkimi literami) czytać należy Związkowe
wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** ***
*** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#000080"]POMOCNA DŁOŃ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie raz media pokazywały [color="#FF0000"]metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u [/color]do roku 1980-tego, które tak krytykował na... rozwiń
Avatar
jaga / 12 października 2010 o 09:30
0
jak ktoś chce to daje, a jak nie to nie i czym się tu denerwować i po co kogokolwiek obrażać?
Avatar
Zamorzona Polka. / 12 października 2010 o 07:22
0
Dominikanie niech sami remontują swój zakład pracy. Proponuję pomoc powodzianom którzy stracili dorobek całego życia i 170-u tys.niedożywionych dzieci jedzących jeden posiłek dziennie [w szkole].
Avatar
Gość / 12 października 2010 o 06:53
0
Pamietajcie potencjalni wyborcy: w wyborach nie głosujemy na nikogo,kto popiera kler i kogo kler popiera. Jak widac wielu z Was doskonale wie,gdzie samorządowcy klerykalni pchaja nasze pieniadze z coraz wiekszych podatkow,ktore my oczywiscie musimy płacić. Dlatego mamy dziurę w budzecie,kulejąca słuzbe zdrowia,dziurawe drogi i ...................................................................................,takich kropek możemy postawić mnóstwo. Pamietajcie,dopóki będziemy łozyc na nieistniejącego,urojonego boga,dopóty w Polsce i nam będzie bieda.
Avatar
Maniek / 12 października 2010 o 06:34
0
W Kraśniku od miesięcy jest rozstawione rusztowanie wojół koscioła a robotników nie widać. Czyżby mieli płacone na "dniówki" ? Gdyby zbyt szybko poszedł remont to mało by zarobili ? Jeśli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ...
Avatar
Gość / 12 października 2010 o 05:04
0
Sama wartość gruntów należących do kościoła katolickiego w Polsce ma wartość 80 MILIARDÓW ZŁOTYCH. Są to grunty w centrach wielkich miast i na ich obrzeżach. Do tego dochodzi około 50 tysięcy budynków, w 50 % wynajmowanych za ciężkie pieniądze. Wszyscy księża otrzymują emerytury i renty z budżetu państwa nie płacąc żadnych składek.
Kiedy wreszcie przetniemy ten wrzód ?
Avatar
rita / 12 października 2010 o 02:45
0
Ksieza moga rowniez sprzedac swoje luksusowe samochody MayBach, Mercedesy i ten milion sie znajdzie. Dlaczego pieniadze Unii maja isc na odnawianie kosciolow ? Wielu ksiezy utrzymuja luksusowy tryb zycie apozniej chca pîeniadze - co robia z tym co wierni daja na tace co niedziele ? Utrzymuja samochody, wille i kochanki. Tyle ludzi biede klepie i im nikt nie pomaga.
Avatar
Gość / 12 października 2010 o 00:00
0
Bizantyjski pałac w Licheniu kosztował dotychczas około 370 milionów złotych, a nie ma na remont zabytkowego kościoła ??? Handlujecie zagrabionymi gruntami za miliardy złotych, a wyciągacie łąpy po pieniądze na remont ???
Boga to wy się nie boicie. Choć wielu twierdzi, że znalezienie wierzącego księdza graniczy z cudem.
Avatar
Gość / 11 października 2010 o 23:48
0
W intencji pieniędzy dla Ojców Dominikanów pomodliłem się dzisiaj pięć razy do Najświętszej Maryi Zawsze Dziewicy i sześć razy do Pana Jezusa Króla Polski.Wzywam wszystkich wiernych do uczynienia podobnie. Pan Jezus i Maryja Dziewica odpalą jakiś grosz. Przecież to dla nich Pan Pikuś.
Pozostańcie z Panem Bogiem, ale od moich pieniędzy się odp....dolcie, czarne sukinsyny.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 2 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 16 7

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 3 1

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 5

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 12

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.