Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2014 r.
13:51
Edytuj ten wpis

Są w PiS, ale za Żukiem. "Lublina nie stać na eksperymenty personalne"

Autor: Zdjęcie autora drs
260 51 A A

Dwoje członków PiS, w tym były wicewojewoda i zastępca prezydenta Lublina, Grzegorz Jawor poparło w poniedziałek Krzysztofa Żuka, kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta miasta. Razem z nim wystąpili na konferencji prasowej, na której kandydat zapewniał o swoim wsparciu dla lubelskich szkół wyższych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Z uwagą zapoznałem się z materiałami wyborczymi, programami i wypowiedziami kandydatów do godności prezydenta Lublina, poszukując wątków akademickich i z pewnym zdziwieniem stwierdziłem, że w olbrzymiej większości są to tylko krótkie deklaracje o tym, że Lublin z uczelniami powinien współpracować. Ja takie deklaracje słyszę od 30 lat - mówi Grzegorz Jawor.

- Jedynym realnym, logicznie spójnym i możliwym do wykonania programem jest ten stworzony przez Krzysztofa Żuka. Cieszy mnie to, że miasto zrozumiało, że problem ciągle malejącej liczby studentów to nie jest problem uczelni, ale przyszłości miasta - dodaje Jawor.

Żuka chwali za program stypendiów dla najlepszych absolwentów szkół średnich pozostających na studiach w Lublinie, za stypendia dla doktorantów i "ambitny program ściągania obcokrajowców na studia”.
Wspomnianych obcokrajowców Żuk widziałby w Lublinie 5 tys., podczas gdy teraz zagranicznych studentów jest 3 tys. Podkreśla, że studenci są bardzo ważni dla gospodarki miasta. - Każdy student z Lublina zostawia miesięcznie 700-800 zł pomijając czesne. Student z regionu o 200 zł więcej, a zagraniczny ponad 4 tys. zł. To są realne dochody - podkreśla Żuk.

Drugą osobą z PiS, która w poniedziałek poparła Żuka jest Beata Petkowicz z Uniwersytetu Medycznego. - Każdy z nas ma swoje sympatie polityczne, ale w przypadku wyboru najważniejszej osoby w mieście musimy bardziej kierować się pragmatyzmem. Dlatego uważam, że Lublina w tej chwili nie stać na eksperymenty personalne - mówi Petkiewicz.

Po południu oficjalnie zareagował rzecznik PiS w regionie, Sylwester Tułajew przesyłając do mediów e-mail z następującą informacją: „G. Jawor już od dawna nie jest członkiem PiS. Dziś Prezes PiS poseł Krzysztof Michałkiewicz skreślił z listy członków PiS p. B. Petkowicz. Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie popiera Grzegorza Muszyńskiego jako najlepszego kandydata na prezydenta Lublina”

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ponti / 4 listopada 2014 o 09:51
0

PIS nie szanuje ludzi, dlatego odchodzą i tak mnie dziwi fakt, ze  ta partia jeszcze istnieje, już tyle osób odeszlo i swoje partie założyli. A miło, że poparli Prezydenta Żuka i mieli odwagę przyznac,że jest dobrym wlodarzem

Avatar
doc. / 4 listopada 2014 o 08:31
0

"ambitny program ściągania obcokrajowców na studia"? Można prosić o szczegóły? I z jakich krajów ściągamy tych obcokrajowców?

A idz na miasteczka studenckie to sam zobaczysz.

Avatar
Gość / 4 listopada 2014 o 08:31
0

Nie wstyd Żukowi, że jest w PZPR, wróć, PO?

Nie uczyli Jasiu czytać w szkole powoli i ze zrozumieniem ?

Avatar
Adam / 4 listopada 2014 o 08:01
0

Nie wstyd Żukowi, że jest w PZPR, wróć, PO?

Avatar
lustrator / 4 listopada 2014 o 07:39
0


Zgadzam się w 100%. Wykorzystanie pieniędzy które "leżą na ulicy" to nie wielki wysiłek. Ci, którzy dorabiają do tego teorię są śmieszni jeśli faktycznie wierzą w to co piszą.

P.S. Nie jestem z PISu i nie lubię tej partii. Na równi z obecnym prezydentem.

Kto ci w to jeszcze uwierzy ? nie jestem z PISu,nigdy nie byłem w PZPR, nigdy nie zjadłem dobrowolnie lub z przymusu swojej małej,czerwonej książeczki [ legitymacji ] partyjnej a w ogóle to nie ja.

Kto ci w to jeszcze uwierzy ? nie jestem z PISu,nigdy nie byłem w PZPR, nigdy nie zjadłem dobrowolnie lub z przymusu swojej małej,czerwonej książeczki [ legitymacji ] partyjnej a w ogóle to nie ja.

rozwiń
Avatar
BudŻet / 4 listopada 2014 o 05:56
0

skoro taki "nie wielki" dlaczego poprzednicy Żuka nie korzystali z unijnych środków? rozumiem, że było ich mniej, natomiast wmawianie, że wykorzystywano je tak efektywnie jak za Żuka trąca hipokryzją, zmarnowano 12 długich lat i wtedy kiedy inne miasta czerpały z UE ile się da, Lublin stał w miejscu a właściwie się cofał bo rządzili miastem ludzie niekompetentni a mówiąc wprost nieroby z partyjnego nadania, które nie miały pojęcia jak się za pewne sprawy zabrać

podsumowując Żuk to dobry gospodarz, prezydent na jakiego mieszkańcy długo czekali, wymierne efekty jego pierwszej kadencji będą widoczne lada chwila

Sprawdź kiedy zostały uruchomione pierwsze unijne transze oraz jaką rolę pełnił obecny prezydent w poprzednim zarządzie miasta.

Sprawdź również co sobie dolicza do tych wszystkich inwestycji.

Sprawdź jaką rolę pełnił w Lublinie jak były likwidowane największe firmy w mieście i regionie.

Sprawdź również poziom wszystkich dochodów z ostatnich 4 lata i porównaj z poziomem wydatków "inwestycyjnych" oraz ich celowością w relacji koszty planowane/koszty poniesione.

Na koniec sprawdź aktualny dług publiczny, niedobór finansowy oraz wykonanie dochodów i wydatków po III kwartałach bieżącego roku.

W zasadzie w tym ostatnim mogę ci pomóc, bo mam przed sobą podsumowanie:

Skumulowany niedobór finansowy dochodów nad wydatkami naszego miasta po III kwartałach bieżącego roku wynosi 1 miliard 50 milionów złotych.

Dług publiczny miasta przekroczył 1 miliard 108 milionów 500 tysięcy złotych według tytułów dłużnych oraz 1 miliard 346 milionów 541 tysięcy 924 złote i 86 groszy wraz z kredytami i pożyczkami oraz papierami wartościowymi wyemitowanymi na realizację programów, projektów lub zadań finansowanych z udziałem środków UE.

W tym samym okresie sprawozdawczym dochody naszego miasta wykonane zostały tylko w 45%, a wydatki w wysokości 67% planu rocznego.

Cytowane dane pochodzą ze sprawozdań finansowych Gminy Lublin za III kwartały bieżącego roku zatwierdzonych przez aktualnego jeszcze prezydenta naszego miasta.

Policzcie o ile nasze miasto przekroczyło tzw. próg ostrożnościowy po III kwartale bieżącego roku.

Retoryczne pytanie brzmi - kiedy do naszego miasta wejdzie komisarz?

 

Myślę, że stanie się to następnego dnia po przegraniu wyborów przez kandydata do reelekcji - do tego czasu przecież będziecie brali cały czas swoje niemałe jak na wysiłek pobory...

Sprawdź kiedy zostały uruchomione pierwsze unijne transze oraz jaką rolę pełnił obecny prezydent w poprzednim zarządzie miasta.

Sprawdź również co sobie dolicza do tych wszystkich inwestycji.

Sprawdź jaką rolę pełnił w Lublinie jak były likwidowane największe firmy w mieście i regionie.

Sprawdź również poziom wszystkich dochodów z ostatnich 4 lata i porównaj z poziomem wydatków "inwestycyjnych" oraz ich celowością w relacji koszty planowane/koszty poniesione.

Na koniec sprawdź aktualny dług publiczny, nied... rozwiń

Avatar
misiek / 3 listopada 2014 o 23:57
0

Zgadzam się w 100%. Wykorzystanie pieniędzy które "leżą na ulicy" to nie wielki wysiłek. Ci, którzy dorabiają do tego teorię są śmieszni jeśli faktycznie wierzą w to co piszą.

P.S. Nie jestem z PISu i nie lubię tej partii. Na równi z obecnym prezydentem.

skoro taki "nie wielki" dlaczego poprzednicy Żuka nie korzystali z unijnych środków? rozumiem, że było ich mniej, natomiast wmawianie, że wykorzystywano je tak efektywnie jak za Żuka trąca hipokryzją, zmarnowano 12 długich lat i wtedy kiedy inne miasta czerpały z UE ile się da, Lublin stał w miejscu a właściwie się cofał bo rządzili miastem ludzie niekompetentni a mówiąc wprost nieroby z partyjnego nadania, które nie miały pojęcia jak się za pewne sprawy zabrać

podsumowując Żuk to dobry gospodarz, prezydent na jakiego mieszkańcy długo czekali, wymierne efekty jego pierwszej kadencji będą widoczne lada chwila

skoro taki "nie wielki" dlaczego poprzednicy Żuka nie korzystali z unijnych środków? rozumiem, że było ich mniej, natomiast wmawianie, że wykorzystywano je tak efektywnie jak za Żuka trąca hipokryzją, zmarnowano 12 długich lat i wtedy kiedy inne miasta czerpały z UE ile się da, Lublin stał w miejscu a właściwie się cofał bo rządzili miastem ludzie niekompetentni a mówiąc wprost nieroby z partyjnego nadania, które nie miały pojęcia jak się za pewne sprawy zabrać

podsumowując Żuk to dobry gospodarz, prezydent na jakiego mieszkańcy... rozwiń

Avatar
lopo / 3 listopada 2014 o 22:34
0

Żuk jest OK. PO niestety jako partia okazała się bandą złodziei.

Avatar
wyborca / 3 listopada 2014 o 22:32
0

Pierwszy raz przeczytałem o mądrych ludziach z PiS-u. Duży szacunek dla pana Jawora i pani Petkiewicz. Niestety jednak góra PiS-u aż kipi głupotą

Avatar
piszczaUka / 3 listopada 2014 o 22:28
0

Skończcie już urzędasy i pracownicy miejskich spółek oraz radni wspólnego lublina (choć to jedno i to samo) piać te peany na cześć żuka bo się już tego nie da czytać. Lublin się zmienia, rozwija i zadłuża. To normalne. Ale prawda jest taka, że kilkanaście - kilkadziesiąt kompetentnych osób pozyskuje kasę z unii i przeprowadza inwestycje.  W przypadku miasta wojewódzkiego to nie jest wielka sztuka. Ciekawe jakim magikiem byłby pan żuk jak skończy się zasiłek z unii. Co wtedy? Odsetki, długi i brak kasy na remont i utrzymanie. Żuk to sprawny piarowiec, a nie żaden zbawca z wizją. Nie zagłosuje na niego. Na kandydata pisu nie z pisu, którego nie znam też nie zagłosuje. W ogóle nie ma na kogo głosować niestety.

Panowie Czelej i Michałkiewicz w mieście gdzie PiS ma duże poparcie nie potrafią go w ogóle wykorzystać. Może pora zmienić te władze?

Zgadzam się w 100%. Wykorzystanie pieniędzy które "leżą na ulicy" to nie wielki wysiłek. Ci, którzy dorabiają do tego teorię są śmieszni jeśli faktycznie wierzą w to co piszą.

P.S. Nie jestem z PISu i nie lubię tej partii. Na równi z obecnym prezydentem.

Zgadzam się w 100%. Wykorzystanie pieniędzy które "leżą na ulicy" to nie wielki wysiłek. Ci, którzy dorabiają do tego teorię są śmieszni jeśli faktycznie wierzą w to co piszą.

P.S. Nie jestem z PISu i nie lubię tej partii. Na równi z obecnym prezydentem.

rozwiń
Avatar
ponti / 4 listopada 2014 o 09:51
0

PIS nie szanuje ludzi, dlatego odchodzą i tak mnie dziwi fakt, ze  ta partia jeszcze istnieje, już tyle osób odeszlo i swoje partie założyli. A miło, że poparli Prezydenta Żuka i mieli odwagę przyznac,że jest dobrym wlodarzem

Avatar
doc. / 4 listopada 2014 o 08:31
0

"ambitny program ściągania obcokrajowców na studia"? Można prosić o szczegóły? I z jakich krajów ściągamy tych obcokrajowców?

A idz na miasteczka studenckie to sam zobaczysz.

Avatar
Gość / 4 listopada 2014 o 08:31
0

Nie wstyd Żukowi, że jest w PZPR, wróć, PO?

Nie uczyli Jasiu czytać w szkole powoli i ze zrozumieniem ?

Avatar
Adam / 4 listopada 2014 o 08:01
0

Nie wstyd Żukowi, że jest w PZPR, wróć, PO?

Avatar
lustrator / 4 listopada 2014 o 07:39
0


Zgadzam się w 100%. Wykorzystanie pieniędzy które "leżą na ulicy" to nie wielki wysiłek. Ci, którzy dorabiają do tego teorię są śmieszni jeśli faktycznie wierzą w to co piszą.

P.S. Nie jestem z PISu i nie lubię tej partii. Na równi z obecnym prezydentem.

Kto ci w to jeszcze uwierzy ? nie jestem z PISu,nigdy nie byłem w PZPR, nigdy nie zjadłem dobrowolnie lub z przymusu swojej małej,czerwonej książeczki [ legitymacji ] partyjnej a w ogóle to nie ja.

Kto ci w to jeszcze uwierzy ? nie jestem z PISu,nigdy nie byłem w PZPR, nigdy nie zjadłem dobrowolnie lub z przymusu swojej małej,czerwonej książeczki [ legitymacji ] partyjnej a w ogóle to nie ja.

rozwiń
Avatar
BudŻet / 4 listopada 2014 o 05:56
0

skoro taki "nie wielki" dlaczego poprzednicy Żuka nie korzystali z unijnych środków? rozumiem, że było ich mniej, natomiast wmawianie, że wykorzystywano je tak efektywnie jak za Żuka trąca hipokryzją, zmarnowano 12 długich lat i wtedy kiedy inne miasta czerpały z UE ile się da, Lublin stał w miejscu a właściwie się cofał bo rządzili miastem ludzie niekompetentni a mówiąc wprost nieroby z partyjnego nadania, które nie miały pojęcia jak się za pewne sprawy zabrać

podsumowując Żuk to dobry gospodarz, prezydent na jakiego mieszkańcy długo czekali, wymierne efekty jego pierwszej kadencji będą widoczne lada chwila

Sprawdź kiedy zostały uruchomione pierwsze unijne transze oraz jaką rolę pełnił obecny prezydent w poprzednim zarządzie miasta.

Sprawdź również co sobie dolicza do tych wszystkich inwestycji.

Sprawdź jaką rolę pełnił w Lublinie jak były likwidowane największe firmy w mieście i regionie.

Sprawdź również poziom wszystkich dochodów z ostatnich 4 lata i porównaj z poziomem wydatków "inwestycyjnych" oraz ich celowością w relacji koszty planowane/koszty poniesione.

Na koniec sprawdź aktualny dług publiczny, niedobór finansowy oraz wykonanie dochodów i wydatków po III kwartałach bieżącego roku.

W zasadzie w tym ostatnim mogę ci pomóc, bo mam przed sobą podsumowanie:

Skumulowany niedobór finansowy dochodów nad wydatkami naszego miasta po III kwartałach bieżącego roku wynosi 1 miliard 50 milionów złotych.

Dług publiczny miasta przekroczył 1 miliard 108 milionów 500 tysięcy złotych według tytułów dłużnych oraz 1 miliard 346 milionów 541 tysięcy 924 złote i 86 groszy wraz z kredytami i pożyczkami oraz papierami wartościowymi wyemitowanymi na realizację programów, projektów lub zadań finansowanych z udziałem środków UE.

W tym samym okresie sprawozdawczym dochody naszego miasta wykonane zostały tylko w 45%, a wydatki w wysokości 67% planu rocznego.

Cytowane dane pochodzą ze sprawozdań finansowych Gminy Lublin za III kwartały bieżącego roku zatwierdzonych przez aktualnego jeszcze prezydenta naszego miasta.

Policzcie o ile nasze miasto przekroczyło tzw. próg ostrożnościowy po III kwartale bieżącego roku.

Retoryczne pytanie brzmi - kiedy do naszego miasta wejdzie komisarz?

 

Myślę, że stanie się to następnego dnia po przegraniu wyborów przez kandydata do reelekcji - do tego czasu przecież będziecie brali cały czas swoje niemałe jak na wysiłek pobory...

Sprawdź kiedy zostały uruchomione pierwsze unijne transze oraz jaką rolę pełnił obecny prezydent w poprzednim zarządzie miasta.

Sprawdź również co sobie dolicza do tych wszystkich inwestycji.

Sprawdź jaką rolę pełnił w Lublinie jak były likwidowane największe firmy w mieście i regionie.

Sprawdź również poziom wszystkich dochodów z ostatnich 4 lata i porównaj z poziomem wydatków "inwestycyjnych" oraz ich celowością w relacji koszty planowane/koszty poniesione.

Na koniec sprawdź aktualny dług publiczny, nied... rozwiń

Avatar
misiek / 3 listopada 2014 o 23:57
0

Zgadzam się w 100%. Wykorzystanie pieniędzy które "leżą na ulicy" to nie wielki wysiłek. Ci, którzy dorabiają do tego teorię są śmieszni jeśli faktycznie wierzą w to co piszą.

P.S. Nie jestem z PISu i nie lubię tej partii. Na równi z obecnym prezydentem.

skoro taki "nie wielki" dlaczego poprzednicy Żuka nie korzystali z unijnych środków? rozumiem, że było ich mniej, natomiast wmawianie, że wykorzystywano je tak efektywnie jak za Żuka trąca hipokryzją, zmarnowano 12 długich lat i wtedy kiedy inne miasta czerpały z UE ile się da, Lublin stał w miejscu a właściwie się cofał bo rządzili miastem ludzie niekompetentni a mówiąc wprost nieroby z partyjnego nadania, które nie miały pojęcia jak się za pewne sprawy zabrać

podsumowując Żuk to dobry gospodarz, prezydent na jakiego mieszkańcy długo czekali, wymierne efekty jego pierwszej kadencji będą widoczne lada chwila

skoro taki "nie wielki" dlaczego poprzednicy Żuka nie korzystali z unijnych środków? rozumiem, że było ich mniej, natomiast wmawianie, że wykorzystywano je tak efektywnie jak za Żuka trąca hipokryzją, zmarnowano 12 długich lat i wtedy kiedy inne miasta czerpały z UE ile się da, Lublin stał w miejscu a właściwie się cofał bo rządzili miastem ludzie niekompetentni a mówiąc wprost nieroby z partyjnego nadania, które nie miały pojęcia jak się za pewne sprawy zabrać

podsumowując Żuk to dobry gospodarz, prezydent na jakiego mieszkańcy... rozwiń

Avatar
lopo / 3 listopada 2014 o 22:34
0

Żuk jest OK. PO niestety jako partia okazała się bandą złodziei.

Avatar
wyborca / 3 listopada 2014 o 22:32
0

Pierwszy raz przeczytałem o mądrych ludziach z PiS-u. Duży szacunek dla pana Jawora i pani Petkiewicz. Niestety jednak góra PiS-u aż kipi głupotą

Avatar
piszczaUka / 3 listopada 2014 o 22:28
0

Skończcie już urzędasy i pracownicy miejskich spółek oraz radni wspólnego lublina (choć to jedno i to samo) piać te peany na cześć żuka bo się już tego nie da czytać. Lublin się zmienia, rozwija i zadłuża. To normalne. Ale prawda jest taka, że kilkanaście - kilkadziesiąt kompetentnych osób pozyskuje kasę z unii i przeprowadza inwestycje.  W przypadku miasta wojewódzkiego to nie jest wielka sztuka. Ciekawe jakim magikiem byłby pan żuk jak skończy się zasiłek z unii. Co wtedy? Odsetki, długi i brak kasy na remont i utrzymanie. Żuk to sprawny piarowiec, a nie żaden zbawca z wizją. Nie zagłosuje na niego. Na kandydata pisu nie z pisu, którego nie znam też nie zagłosuje. W ogóle nie ma na kogo głosować niestety.

Panowie Czelej i Michałkiewicz w mieście gdzie PiS ma duże poparcie nie potrafią go w ogóle wykorzystać. Może pora zmienić te władze?

Zgadzam się w 100%. Wykorzystanie pieniędzy które "leżą na ulicy" to nie wielki wysiłek. Ci, którzy dorabiają do tego teorię są śmieszni jeśli faktycznie wierzą w to co piszą.

P.S. Nie jestem z PISu i nie lubię tej partii. Na równi z obecnym prezydentem.

Zgadzam się w 100%. Wykorzystanie pieniędzy które "leżą na ulicy" to nie wielki wysiłek. Ci, którzy dorabiają do tego teorię są śmieszni jeśli faktycznie wierzą w to co piszą.

P.S. Nie jestem z PISu i nie lubię tej partii. Na równi z obecnym prezydentem.

rozwiń