Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 stycznia 2013 r.
14:03
Edytuj ten wpis

Samolot Ryanair z problemami wylądował w Świdniku (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora (aa red)
0 137 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek)
(Dorota Awiorko-Klimek)

Samolot linii Ryanair z Dublina do Lublina przez blisko godzinę krążył nad lotniskiem w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Godz. 19:18

Samolot powrotny z Lublina wylądował w Dublinie.

Godz. 16:25

Samolot powrotny z Lublina do Dublina właśnie odleciał - informują nasi Czytelnicy.

- Pilot przetestował wszystkie systemy w samolocie i zdecydował, że może dziś odlecieć - wyjaśnia Piotr Jankowski.

Ryanair informuje na swojej stronie internetowej, że opóźniony samolot powinien wylądować w Dublinie o godz. 17:45 czasu lokalnego.

Godz. 15:35

Według najnowszych informacji lot powrotny z Lublina do Dublina może w ogóle się nie odbyć. - Jeszcze nie wiadomo co zrobi Ryanair. Decyzja należy do przewoźnika. Jeśli samolot dziś pozostanie na lotnisku, to pasażerowie pojadą do hotelu w Lublinie i być może odlecą jutro - mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Ale ostateczna decyzja o odwołaniu dzisiejszego lotu jeszcze nie zapadła. Na razie na stronie Ryanaira widnieje informacja, że przylot do Dublina będzie opóźniony.

- Jeszcze raz chcę podkreślić, że wszystkie systemy na lotnisku działają sprawnie i nie było problemu ze światłami - dodaje Piotr Jankowski.

Godz. 15:13

Pasażerowie czekający na lot tą samą maszyną do Dublina otrzymali informację, że start opóźnia się z powodu "problemów technicznych". Planowo samolot z Lublina miał wyruszyć do Irlandii o godz. 14:15.
Godz. 14:10

Lot Ryanaira z Dublina do Lublina miał wylądować w Świdniku o godz. 13.50. Na lotniskowej górce spotterskiej sytuację obserwował pan Krzysztof z Lublina. - Samolot dotarł nad miasto przed czasem, co najmniej pół godziny - mówi. - Przeleciał nad nami od strony Lublina, za lotniskiem zawrócił i zaczął schodzić do lądowania. Do tego momentu wszystko było jak zwykle. Ale w pewnym momencie samolot przerwał podejście i odleciał na drugi krąg.

Potem przelatywał nad lotniskiem jeszcze wielokrotnie. - W końcu zdecydował się na drugie podejście do lądowania. Znowu od strony Łęcznej, czyli pod wiatr, tak jak powinien to zrobić. Ale i to podejście się nie udało, samolot poderwał się znad pasa.

Było jasne, że jest coś nie tak, ale nie było wiadomo, co. Wtedy ktoś z licznych fanów lotnictwa na górce odebrał informację, że jest awaria świateł na pasie. - Nic dziwnego, że pilot nie mógł wylądować bez świateł naprowadzających mimo że był dzień. Schodził do lądowania wprost pod słońce, więc pewnie niewiele widział - uważa pan Krzysztof.

Po godzinie krążenia w okolicach lotniska i dwóch nieudanych próbach podejścia pod słońce i pod wiatr, samolot pojawił się nagle nisko nad ziemią od strony Lublina. Pilot zdecydował się na podejście do lądowania z wiatrem, za to bez świecącego w oczy słońca. - Siadł tuz przy nas, tym razem wszystko poszło poszło dobrze. A na górce rozległy się brawa.

- Samolot wykonywał standardowe procedury po nieudanych dwóch podejściach - wyjaśnia Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. - Takie procedury nie są niczym szczególnym. Trwają zwykle od kilku do kilkunastu minut. W tym wypadku trwało to blisko godzinę, ale była to decyzja pilota - dodaje Jankowski.

Rzecznik Portu Lotniczego Lublin dementuje jednak informacje, że powodem problemów były światła na lotnisku. - Wszystkie alarmy w PLL działają bez zarzutu.

Informacje o możliwej awarii świateł uzyskaliśmy jeszcze przed wylądowaniem samolotu w informacji lotniskowej.

Filmy: Problemy z lądowaniem samolotu Ryanair na lotnisku w Lublinie

Film autorstwa Fotonewsa, Dziennikarza Obywatelskiego MM Lublin



Film autorstwa JANKESinfo:


Komentarze 137

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
seba / 5 maja 2013 o 14:46
0
Mógł se pilot okulary kupic
Avatar
Andy / 4 stycznia 2013 o 09:34
0
Taa. A może po prostu w takich liniach latają "bardzo dobrzy" piloci, którzy "bardzo dobrze" latają.
Avatar
Paweł / 2 stycznia 2013 o 18:41
0
[quote name='Madonna' timestamp='1357115113' post='715630']
A mnie się wydaje, że Świdnik to narazie hangar bez odpowiedniego wyposażenia w sprzęt do lądowania. No bo co tu jest nowoczesnego, jeśli nie ma naprowadzania radiowego ILS?
A w ubikacji nie było wczoraj mydła do mycia rąk - standard wschodni.
[/quote]
Przecież latanie ze Świdnika nie jest przymusowe jedz do Modlina, tam mają mydło..."Standard Wschodni" ? plujesz jadem, skąd się biorą tacy haterzy, Świdnik się uczy nie zapominaj a jeżeli Ci nie pasuje "hangar" to masz standardy zachodnie tam jedź...
[quote name='Madonna' timestamp='1357115113' post='715630']
A mnie się wydaje, że Świdnik to narazie hangar bez odpowiedniego wyposażenia w sprzęt do lądowania. No bo co tu jest nowoczesnego, jeśli nie ma naprowadzania radiowego ILS?
A w ubikacji nie było wczoraj mydła do mycia rąk - standard wschodni.
[/quote]
Przecież latanie ze Świdnika nie jest przymusowe jedz do Modlina, tam mają mydło..."Standard Wschodni" ? plujesz jadem, skąd się biorą tacy haterzy, Świdnik się uczy nie zapom... rozwiń
Avatar
ZWIASTUN / 2 stycznia 2013 o 12:38
0
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ I OTWÓRZCIE OCZY NA PRAWDĘ !!!!
TO NIE WINA SAMOLOTU, ANI LOTNISKA, TYLKO NASI BRACIA Z KOSMOSU OSTRZEGAJĄ NAS PRZED KOŃCEM ŚWIATA. A BYĆ MOŻE NASZE LOTNISKO ODEGRA W NIM KLUCZOWĄ ROLĘ JAKO LĄDOWISKO DLA POJAZDÓW NASZYCH BRACI WIEC SZYKUJMY SIĘ NA WIĘCEJ TAKICH INCYDENTÓW
WIERZCIE I BĄDŹCIE GOTOWI.
Avatar
folkatka / 2 stycznia 2013 o 10:40
0
ILS ma byc. Co do mydla to sie nie wypowiem.
Avatar
Kartłajt / 2 stycznia 2013 o 09:55
0
To chyba lotnisko w Rzeszowie jest lepsze, mają ILS.
Avatar
Madonna / 2 stycznia 2013 o 09:25
0
A mnie się wydaje, że Świdnik to narazie hangar bez odpowiedniego wyposażenia w sprzęt do lądowania. No bo co tu jest nowoczesnego, jeśli nie ma naprowadzania radiowego ILS?
A w ubikacji nie było wczoraj mydła do mycia rąk - standard wschodni.
Avatar
Pawli / 1 stycznia 2013 o 23:02
0
Jak zykle deb***e dodają komentarze
Avatar
folkatka / 1 stycznia 2013 o 20:44
0
Nic nie poszło w świat, bo takie awarie na kazdym lotnisku to chleb powszedni. U nas tylko lotnisko działa od miesiąca, i dlatego tak wszyscy to przezywamy.
Tak jeszcze wyjaśnij, dlaczego Świdnik jest xle kojarzacym się zaściankiem? Pozwole sobie zaprotestować, chociażby z tego wzgledu, ze takie cos jak WSK ma w Polsce wielu fanów, i dla nich na pewno Świdnik ma konotacje pozytywne
Aha, i kto i kiedy rzucił klatwe na teren wokół lotniska? Czyżby zrobiła to jakas zła czarownica?
Nic nie poszło w świat, bo takie awarie na kazdym lotnisku to chleb powszedni. U nas tylko lotnisko działa od miesiąca, i dlatego tak wszyscy to przezywamy.
Tak jeszcze wyjaśnij, dlaczego Świdnik jest xle kojarzacym się zaściankiem? Pozwole sobie zaprotestować, chociażby z tego wzgledu, ze takie cos jak WSK ma w Polsce wielu fanów, i dla nich na pewno Świdnik ma konotacje pozytywne
Aha, i kto i kiedy rzucił klatwe na teren wokół lotniska? Czyżby zrobiła to jakas zła czarownica? rozwiń
Avatar
prosto_w _oczy / 1 stycznia 2013 o 20:09
0
[quote name='rolka' timestamp='1357065132' post='715539']
W świat poszło już wiadomość że lotnisko w Lublinie jest niebezpieczne. Dzisiejszy incydent nie jest dobrą reklamą dla dopiero co otwartego portu lotniczego. Jak narazie organizacja fatalna a pasażerów mniej niż się spodziewano. Gdyby lotnisko powstało w Niedżwiadzie miało by większe szanse. Świdnik to źle kojarzący się zaścianek a teren wokół niego jest przeklęty. Przewiduję tu wkrótce katastrofę, oby mi tylko coś nie spadło na daczę bo mieszkam 6km od pasa startowego.
[/quote]Rzeczywiście "poszło" - za sprawą głupawych panikarskich lubelskich mediów i was - głupole i malkontenci! Teraz się okazało, że to nie wina lotniska a urządzenia w samolocie. I zapadła cisza. Nie wiem, na jak długo. Co do ewentualnej katastrofy, to ona już się zdarzyła. Świadczą o tym niektóre wpisy. Jeśli chodzi o spadające z nieba odłamki, to nie będę płakał, kiedy któryś walnie ciebie i innych ciołków w pustą głowę. Może wtedy zmądrzejecie. Jeśli tak, jestem za taką "katastrofą".
[quote name='rolka' timestamp='1357065132' post='715539']
W świat poszło już wiadomość że lotnisko w Lublinie jest niebezpieczne. Dzisiejszy incydent nie jest dobrą reklamą dla dopiero co otwartego portu lotniczego. Jak narazie organizacja fatalna a pasażerów mniej niż się spodziewano. Gdyby lotnisko powstało w Niedżwiadzie miało by większe szanse. Świdnik to źle kojarzący się zaścianek a teren wokół niego jest przeklęty. Przewiduję tu wkrótce katastrofę, oby mi tylko coś nie spadło na daczę bo mieszkam 6km od p... rozwiń
Avatar
seba / 5 maja 2013 o 14:46
0
Mógł se pilot okulary kupic
Avatar
Andy / 4 stycznia 2013 o 09:34
0
Taa. A może po prostu w takich liniach latają "bardzo dobrzy" piloci, którzy "bardzo dobrze" latają.
Avatar
Paweł / 2 stycznia 2013 o 18:41
0
[quote name='Madonna' timestamp='1357115113' post='715630']
A mnie się wydaje, że Świdnik to narazie hangar bez odpowiedniego wyposażenia w sprzęt do lądowania. No bo co tu jest nowoczesnego, jeśli nie ma naprowadzania radiowego ILS?
A w ubikacji nie było wczoraj mydła do mycia rąk - standard wschodni.
[/quote]
Przecież latanie ze Świdnika nie jest przymusowe jedz do Modlina, tam mają mydło..."Standard Wschodni" ? plujesz jadem, skąd się biorą tacy haterzy, Świdnik się uczy nie zapominaj a jeżeli Ci nie pasuje "hangar" to masz standardy zachodnie tam jedź...
[quote name='Madonna' timestamp='1357115113' post='715630']
A mnie się wydaje, że Świdnik to narazie hangar bez odpowiedniego wyposażenia w sprzęt do lądowania. No bo co tu jest nowoczesnego, jeśli nie ma naprowadzania radiowego ILS?
A w ubikacji nie było wczoraj mydła do mycia rąk - standard wschodni.
[/quote]
Przecież latanie ze Świdnika nie jest przymusowe jedz do Modlina, tam mają mydło..."Standard Wschodni" ? plujesz jadem, skąd się biorą tacy haterzy, Świdnik się uczy nie zapom... rozwiń
Avatar
ZWIASTUN / 2 stycznia 2013 o 12:38
0
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ I OTWÓRZCIE OCZY NA PRAWDĘ !!!!
TO NIE WINA SAMOLOTU, ANI LOTNISKA, TYLKO NASI BRACIA Z KOSMOSU OSTRZEGAJĄ NAS PRZED KOŃCEM ŚWIATA. A BYĆ MOŻE NASZE LOTNISKO ODEGRA W NIM KLUCZOWĄ ROLĘ JAKO LĄDOWISKO DLA POJAZDÓW NASZYCH BRACI WIEC SZYKUJMY SIĘ NA WIĘCEJ TAKICH INCYDENTÓW
WIERZCIE I BĄDŹCIE GOTOWI.
Avatar
folkatka / 2 stycznia 2013 o 10:40
0
ILS ma byc. Co do mydla to sie nie wypowiem.
Avatar
Kartłajt / 2 stycznia 2013 o 09:55
0
To chyba lotnisko w Rzeszowie jest lepsze, mają ILS.
Avatar
Madonna / 2 stycznia 2013 o 09:25
0
A mnie się wydaje, że Świdnik to narazie hangar bez odpowiedniego wyposażenia w sprzęt do lądowania. No bo co tu jest nowoczesnego, jeśli nie ma naprowadzania radiowego ILS?
A w ubikacji nie było wczoraj mydła do mycia rąk - standard wschodni.
Avatar
Pawli / 1 stycznia 2013 o 23:02
0
Jak zykle deb***e dodają komentarze
Avatar
folkatka / 1 stycznia 2013 o 20:44
0
Nic nie poszło w świat, bo takie awarie na kazdym lotnisku to chleb powszedni. U nas tylko lotnisko działa od miesiąca, i dlatego tak wszyscy to przezywamy.
Tak jeszcze wyjaśnij, dlaczego Świdnik jest xle kojarzacym się zaściankiem? Pozwole sobie zaprotestować, chociażby z tego wzgledu, ze takie cos jak WSK ma w Polsce wielu fanów, i dla nich na pewno Świdnik ma konotacje pozytywne
Aha, i kto i kiedy rzucił klatwe na teren wokół lotniska? Czyżby zrobiła to jakas zła czarownica?
Nic nie poszło w świat, bo takie awarie na kazdym lotnisku to chleb powszedni. U nas tylko lotnisko działa od miesiąca, i dlatego tak wszyscy to przezywamy.
Tak jeszcze wyjaśnij, dlaczego Świdnik jest xle kojarzacym się zaściankiem? Pozwole sobie zaprotestować, chociażby z tego wzgledu, ze takie cos jak WSK ma w Polsce wielu fanów, i dla nich na pewno Świdnik ma konotacje pozytywne
Aha, i kto i kiedy rzucił klatwe na teren wokół lotniska? Czyżby zrobiła to jakas zła czarownica? rozwiń
Avatar
prosto_w _oczy / 1 stycznia 2013 o 20:09
0
[quote name='rolka' timestamp='1357065132' post='715539']
W świat poszło już wiadomość że lotnisko w Lublinie jest niebezpieczne. Dzisiejszy incydent nie jest dobrą reklamą dla dopiero co otwartego portu lotniczego. Jak narazie organizacja fatalna a pasażerów mniej niż się spodziewano. Gdyby lotnisko powstało w Niedżwiadzie miało by większe szanse. Świdnik to źle kojarzący się zaścianek a teren wokół niego jest przeklęty. Przewiduję tu wkrótce katastrofę, oby mi tylko coś nie spadło na daczę bo mieszkam 6km od pasa startowego.
[/quote]Rzeczywiście "poszło" - za sprawą głupawych panikarskich lubelskich mediów i was - głupole i malkontenci! Teraz się okazało, że to nie wina lotniska a urządzenia w samolocie. I zapadła cisza. Nie wiem, na jak długo. Co do ewentualnej katastrofy, to ona już się zdarzyła. Świadczą o tym niektóre wpisy. Jeśli chodzi o spadające z nieba odłamki, to nie będę płakał, kiedy któryś walnie ciebie i innych ciołków w pustą głowę. Może wtedy zmądrzejecie. Jeśli tak, jestem za taką "katastrofą".
[quote name='rolka' timestamp='1357065132' post='715539']
W świat poszło już wiadomość że lotnisko w Lublinie jest niebezpieczne. Dzisiejszy incydent nie jest dobrą reklamą dla dopiero co otwartego portu lotniczego. Jak narazie organizacja fatalna a pasażerów mniej niż się spodziewano. Gdyby lotnisko powstało w Niedżwiadzie miało by większe szanse. Świdnik to źle kojarzący się zaścianek a teren wokół niego jest przeklęty. Przewiduję tu wkrótce katastrofę, oby mi tylko coś nie spadło na daczę bo mieszkam 6km od p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 137

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 9

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 3 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!