Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2008 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Sanepid zamknął Koziołka

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 16 A A

Brudne podłogi, ściany, stoiska z wędlinami czy przeterminowane produkty. To tylko niektóre nieprawidłowości wykryte przez Sanepid w "Koziołku" przy Lipowej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lista zarzutów jest bardzo długa. Na półkach w sklepie i w magazynie inspektorzy znaleźli przeterminowane produkty: głównie mięso, wędliny i mrożonki.

- Wszystkie te nieprawidłowości potwierdzają że, personel nie posiada niezbędnej wiedzy z zakresu podstaw higieny - mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego Sanepidu.

Decyzja o zamknięciu została wręczona dzisiaj w późnych godzinach popołudniowych kierownikowi sklepu, który musi zapłacić 500 zł mandatu.

Inspektorzy Sanepidu odwiedzili sklep na życzenie kierownictwa. Kontrola miała być przeprowadzona w celu wydania opinii na wydanie koncesji na sprzedaż alkoholu.

Kiedy sklep zostanie ponownie otwarty - tego nie wiadomo.

Decyzja Sanepidu o unieruchomieniu \"Koziołka\"

Sklep spożywczy ,,Koziołek” Nr 317 LSS ,,Społem” Lublin ul. Lipowa 2

Stoisko sprzedaży wędlin, mięsa, drobiu, wyrobów garmażeryjnych, sałatek, surówek, przetworów rybnych utrzymane bardzo brudno, ściany, podłoga z resztkami produktów. Stanowisko dzielenia mięsa usytuowane przy kaloryferze na którym składowane są brudne ścierki do mycia podłogi.

Pień do dzielenia mięsa utrzymany brudno, przykryty papierem, sprzęt do dzielenia mięsa pokryty tłustą warstwą, utrzymany brudno. Szafki pomocnicze wewnątrz i zewnątrz utrzymane brudno, na półkach brudne, tłuste plamy, przechowywane opakowania oraz inne zbędne przedmioty(odzież ochronna personelu, w pojemniku gwoździe. Obudowa zlewozmywaka brudna w złym stanie sanitarno-technicznym- częściowo uszkodzona Komory chłodnicze utrzymane bardzo brudno, na uszczelkach i blaszanych ścianach wewnętrznych ślady pleśni, powierzchnia trudna do utrzymania w czystości , ubytki blachy na progach. Zamrażarki utrzymane brudno, nadmiernie oszronione, szyby zawilgocone brudne.

Brak w nich zachowanej segregacji przechowywanych środków spożywczych. W zamrażarce z rybami składowane w czarnym, nieposiadającym stosownego atestu worku pieczywo.

W chłodni w pojemniku stwierdzono przechowywanie mięsa będącego w stanie częściowego rozmrażania, co może świadczyć o ponownym wprowadzaniu mięsa do obrotu handlowego.

Stanowisko obróbki wstępnej kurczaka z przeznaczeniem na rożen utrzymane brudno, zlewozmywak dwukomorowy brudny ,w jednej z komór przechowywany sprzęt pomocniczy przeznaczony do mycia i czysty. Przy zlewozmywaku gromadzone opakowania po dostawie kurczaka i sprzęt porządkowy (wiadra, miotła, pojemnik na śmieci). Wyczuwalny nieprzyjemny zapach wydobywający się ze zlewozmywaka po spuszczeniu wody. Dozowniki na środki myjące przy zlewozmywaku do mycia drobiu bardzo brudne.

Stoisko sprzedaży: lady handlowe i obudowy zewnętrzne urządzeń chłodniczych utrzymane brudno z resztkami przyklejonych etykiet/cen. Sprzęt na stoisku (wagi, kasy, krajalnice) utrzymany w złym stanie higienicznym.

W obrocie handlowym i w pomieszczeniu magazynowym stwierdzono środki spożywcze po upływie terminu przydatności do spożycia (głównie wędliny), jak również zamrożone produkty (mięso, wędliny) nieoznakowane.
Brak do wglądu wymaganej procedury wycofania z obrotu środków spożywczych niewłaściwej jakości zdrowotnej, a tym samym kontroli wewnętrznej w tym obszarze. Stwierdzony stan potwierdza iż, personel nie posiada niezbędnej wiedzy z zakresu podstaw higieny.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
daro / 6 kwietnia 2011 o 22:30
0
jak zglosic skare na placowke szkolna ktora lamie przepisy
Avatar
mariusz / 27 sierpnia 2010 o 00:21
0
oczywiście,że podaje ma prośbę kontrolowanego... ja w ten sposób dorwałem gościa który na mnie donosił...
Avatar
zakłopotana / 14 sierpnia 2009 o 00:20
0
czasowy napisał:
Nadzór bieżący nad obiektami, w tym gastronomicznymi, sprawują powiatowe stacje.Ich wykaz dostępny jest na stronach internetowych.Skargę,czy też interwencję można zgłosić pisemnie,telefonicznie,czy też axem lub drogą mailową.W celu uniknięcia bezprzedmiotowej kontroli wskazane jest podanie swych danych,tj.nazwisko,czy adres,aby po owej kontroli inspekcja mogła powiadowić o jej wynikach.Należy pamętać,że każada kontrola wiąże się z kosztami,idącymi z naszych podatków,więc nie czas na żarty.Wiemy dobrze jak często żartownisie dzwonią z informacją o podłożonej bombie.W 95% jest to nieprawda,co nas jako podatników oburza...Tak jest i w przypadku skarg do inspekcji.Niestety często funkcjonariusze publiczni wykorzystywanie są do załatwiania spraw prywatnych...Co za zarzutu osoby o nicu:szef.Powiadamianie o kontroli stałych obiektów ma na celu wykluczenie ewentualnej nieobecności osoby upoważnionej...

Złożyłam skarge na pewien Pub. sanepid go dziś sprawdzil. mam pytanie czy sanepid podaje nazwiska kto skarge złożył? prosze o szybk ą odpowiedź

Złożyłam skarge na pewien Pub. sanepid go dziś sprawdzil. mam pytanie czy sanepid podaje nazwiska kto skarge złożył? prosze o szybk ą odpowiedź rozwiń
Avatar
mieszkaniec sąsiedniej uli / 17 listopada 2008 o 12:20
0
zawsze byłem przekonany,że Społem to ostatni bastion polskości w handlu.na pierwszy rzut oka czysto i w miare tanio>okazuje sie ,że z ta czystością jest jednak względnie>Obserwowałem nieraz panie które ładnie wyglądały,paznokcie długie,liczne ozdóbki,w miarę schludny makijaż>ale jakas woń korygowała pierwsze wrażenie a gdy z bliska spojrzłem na te "eleganckie szpony' to dostrzegałem obwódki brudu za paznokciami.Gdy w wystrzałowych szpilach takie panie paradowały po deptaku,parkiecie,niestetyty obraz przycmiewały brudne pięty bynajmniej nie z ulicznego kurzu.jeśli w sklepach są takie panienki co myją się od świeta,powierzchownie,a brudy zamiatają pod ladę to zgroza>Zadne BHP nie nauczy tych pracowników higieny,która prawie wysysa sie z mlekiem matki.Nic nie dadzą 400 zł mandaty-smiesznie małe.Trzeba walczyć o czystość i tym górowac na siecią marktów typu Tesco ,Lidl,Real.Koziołku weź sie do roboty -bo przestaniemy kupować u BRUDASÓW,również mężczyzn,by nie posądzono mnie o antyfeminizm....
zawsze byłem przekonany,że Społem to ostatni bastion polskości w handlu.na pierwszy rzut oka czysto i w miare tanio>okazuje sie ,że z ta czystością jest jednak względnie>Obserwowałem nieraz panie które ładnie wyglądały,paznokcie długie,liczne ozdóbki,w miarę schludny makijaż>ale jakas woń korygowała pierwsze wrażenie a gdy z bliska spojrzłem na te "eleganckie szpony' to dostrzegałem obwódki brudu za paznokciami.Gdy w wystrzałowych szpilach takie panie paradowały po deptaku,parkiecie,niestetyty obraz przycmiewały brudne pięt... rozwiń
Avatar
szef / 15 listopada 2008 o 22:07
0
Lublin > Nowy szef wojewódzkiego sanepidu

Poczytajcie to forum.
Avatar
Beata_Lbn / 15 listopada 2008 o 20:48
0
banda nadymanych idiotów mających się Bóg jeden wie za co ,nie dosyć że przyjdzie takie nie wiadomo co do sklepu z zamiarem sponiewierania sprzedawcy to jeszcze sami często pachną nieodpowiednio.Wydaje się im,że wszystko jest dla nich i wolno im wszystko, a to nie jest prawdą. Drodzy Państwo więcej samokrytycyzmu względem własnych postaw, mniej zapitych, cuchnących otworów gębowych i więcej kultury. HASŁO NA OBECNĄ CHWILĘ ZAMKNĄĆ WSZYSTKIE SKLEPY W NIEDZIELE WSZAK JESTEŚMY KATOLIKAMI,ŻYJĄCYMI WE DŁUG DEKALOGU.
Avatar
huan / 14 listopada 2008 o 20:09
0
Po trzeciej już było otwarte jak z pracy szedłem więc szybko sprzątnęli gówno z pod koziołka musiało nie być tak źłe !! Mała sensacja lokalna i jak Sanepidek się wykazał na niecały jeden dzień zamknął sklep hahaha pewnie sobie premię zrobią na podstawie artykułów z prasy!
Avatar
szef / 14 listopada 2008 o 19:50
0
Czasowy podaj stronę internetową. Wam z jakich pieniędzy płacą.
Co na pensje musi wypracować Dyrektor ,który jest gościem w godzinach pracy.
Jaki cel ma zapowiadana kontrola , wszystko w porządku , po co mieć problemy.

Dlaczego inne inspekcje nie zapowiadają kontroli np handlowa itp .
Nie rozśmieszaj , ze skargi na obiekty żywieniowe są bezpodstawne , porównujesz , je do zabawy
młodocianych , którzy powiadamiają o podłożeniu bomb

Kontrola była na prośbę kierownika i co zastali .
BRUD ,SMRóD , A TAKA OBSADA PERSONALNA W SANEPIDZIE
jEDNA KONTROLA DZIENNIE WYSTARCZY ,
PO CO SKARGI ,DODATKOWE KONTROLE NIEPLANOWANE ,WYJAśNIAć , ODPISYWAć.
NA ZAłATWIENIE SKARGI MACIE 30 DNI .
Czasowy podaj stronę internetową. Wam z jakich pieniędzy płacą.
Co na pensje musi wypracować Dyrektor ,który jest gościem w godzinach pracy.
Jaki cel ma zapowiadana kontrola , wszystko w porządku , po co mieć problemy.

Dlaczego inne inspekcje nie zapowiadają kontroli np handlowa itp .
Nie rozśmieszaj , ze skargi na obiekty żywieniowe są bezpodstawne , porównujesz , je do zabawy
młodocianych , którzy powiadamiają o podłożeniu bomb

Kontrola była na prośbę kierownika i co zastali .
BRUD ,... rozwiń
Avatar
czasowy / 14 listopada 2008 o 19:09
0
Nadzór bieżący nad obiektami, w tym gastronomicznymi, sprawują powiatowe stacje.Ich wykaz dostępny jest na stronach internetowych.Skargę,czy też interwencję można zgłosić pisemnie,telefonicznie,czy też axem lub drogą mailową.W celu uniknięcia bezprzedmiotowej kontroli wskazane jest podanie swych danych,tj.nazwisko,czy adres,aby po owej kontroli inspekcja mogła powiadowić o jej wynikach.Należy pamętać,że każada kontrola wiąże się z kosztami,idącymi z naszych podatków,więc nie czas na żarty.Wiemy dobrze jak często żartownisie dzwonią z informacją o podłożonej bombie.W 95% jest to nieprawda,co nas jako podatników oburza...Tak jest i w przypadku skarg do inspekcji.Niestety często funkcjonariusze publiczni wykorzystywanie są do załatwiania spraw prywatnych...Co za zarzutu osoby o nicu:szef.Powiadamianie o kontroli stałych obiektów ma na celu wykluczenie ewentualnej nieobecności osoby upoważnionej...
Nadzór bieżący nad obiektami, w tym gastronomicznymi, sprawują powiatowe stacje.Ich wykaz dostępny jest na stronach internetowych.Skargę,czy też interwencję można zgłosić pisemnie,telefonicznie,czy też axem lub drogą mailową.W celu uniknięcia bezprzedmiotowej kontroli wskazane jest podanie swych danych,tj.nazwisko,czy adres,aby po owej kontroli inspekcja mogła powiadowić o jej wynikach.Należy pamętać,że każada kontrola wiąże się z kosztami,idącymi z naszych podatków,więc nie czas na żarty.Wiemy dobrze jak często żartownisie dzwonią z informa... rozwiń
Avatar
szef / 14 listopada 2008 o 17:46
0
Konsumencie wyobraż sobie co może być w sklepach,
gdzie kontrole są nie na życzenie .
Słyszałam ,że sanepid zapowiada kontrole.
Wtedy leci się do lekarza , by była aktualna książeczka zdrowia.
Avatar
daro / 6 kwietnia 2011 o 22:30
0
jak zglosic skare na placowke szkolna ktora lamie przepisy
Avatar
mariusz / 27 sierpnia 2010 o 00:21
0
oczywiście,że podaje ma prośbę kontrolowanego... ja w ten sposób dorwałem gościa który na mnie donosił...
Avatar
zakłopotana / 14 sierpnia 2009 o 00:20
0
czasowy napisał:
Nadzór bieżący nad obiektami, w tym gastronomicznymi, sprawują powiatowe stacje.Ich wykaz dostępny jest na stronach internetowych.Skargę,czy też interwencję można zgłosić pisemnie,telefonicznie,czy też axem lub drogą mailową.W celu uniknięcia bezprzedmiotowej kontroli wskazane jest podanie swych danych,tj.nazwisko,czy adres,aby po owej kontroli inspekcja mogła powiadowić o jej wynikach.Należy pamętać,że każada kontrola wiąże się z kosztami,idącymi z naszych podatków,więc nie czas na żarty.Wiemy dobrze jak często żartownisie dzwonią z informacją o podłożonej bombie.W 95% jest to nieprawda,co nas jako podatników oburza...Tak jest i w przypadku skarg do inspekcji.Niestety często funkcjonariusze publiczni wykorzystywanie są do załatwiania spraw prywatnych...Co za zarzutu osoby o nicu:szef.Powiadamianie o kontroli stałych obiektów ma na celu wykluczenie ewentualnej nieobecności osoby upoważnionej...

Złożyłam skarge na pewien Pub. sanepid go dziś sprawdzil. mam pytanie czy sanepid podaje nazwiska kto skarge złożył? prosze o szybk ą odpowiedź

Złożyłam skarge na pewien Pub. sanepid go dziś sprawdzil. mam pytanie czy sanepid podaje nazwiska kto skarge złożył? prosze o szybk ą odpowiedź rozwiń
Avatar
mieszkaniec sąsiedniej uli / 17 listopada 2008 o 12:20
0
zawsze byłem przekonany,że Społem to ostatni bastion polskości w handlu.na pierwszy rzut oka czysto i w miare tanio>okazuje sie ,że z ta czystością jest jednak względnie>Obserwowałem nieraz panie które ładnie wyglądały,paznokcie długie,liczne ozdóbki,w miarę schludny makijaż>ale jakas woń korygowała pierwsze wrażenie a gdy z bliska spojrzłem na te "eleganckie szpony' to dostrzegałem obwódki brudu za paznokciami.Gdy w wystrzałowych szpilach takie panie paradowały po deptaku,parkiecie,niestetyty obraz przycmiewały brudne pięty bynajmniej nie z ulicznego kurzu.jeśli w sklepach są takie panienki co myją się od świeta,powierzchownie,a brudy zamiatają pod ladę to zgroza>Zadne BHP nie nauczy tych pracowników higieny,która prawie wysysa sie z mlekiem matki.Nic nie dadzą 400 zł mandaty-smiesznie małe.Trzeba walczyć o czystość i tym górowac na siecią marktów typu Tesco ,Lidl,Real.Koziołku weź sie do roboty -bo przestaniemy kupować u BRUDASÓW,również mężczyzn,by nie posądzono mnie o antyfeminizm....
zawsze byłem przekonany,że Społem to ostatni bastion polskości w handlu.na pierwszy rzut oka czysto i w miare tanio>okazuje sie ,że z ta czystością jest jednak względnie>Obserwowałem nieraz panie które ładnie wyglądały,paznokcie długie,liczne ozdóbki,w miarę schludny makijaż>ale jakas woń korygowała pierwsze wrażenie a gdy z bliska spojrzłem na te "eleganckie szpony' to dostrzegałem obwódki brudu za paznokciami.Gdy w wystrzałowych szpilach takie panie paradowały po deptaku,parkiecie,niestetyty obraz przycmiewały brudne pięt... rozwiń
Avatar
szef / 15 listopada 2008 o 22:07
0
Lublin > Nowy szef wojewódzkiego sanepidu

Poczytajcie to forum.
Avatar
Beata_Lbn / 15 listopada 2008 o 20:48
0
banda nadymanych idiotów mających się Bóg jeden wie za co ,nie dosyć że przyjdzie takie nie wiadomo co do sklepu z zamiarem sponiewierania sprzedawcy to jeszcze sami często pachną nieodpowiednio.Wydaje się im,że wszystko jest dla nich i wolno im wszystko, a to nie jest prawdą. Drodzy Państwo więcej samokrytycyzmu względem własnych postaw, mniej zapitych, cuchnących otworów gębowych i więcej kultury. HASŁO NA OBECNĄ CHWILĘ ZAMKNĄĆ WSZYSTKIE SKLEPY W NIEDZIELE WSZAK JESTEŚMY KATOLIKAMI,ŻYJĄCYMI WE DŁUG DEKALOGU.
Avatar
huan / 14 listopada 2008 o 20:09
0
Po trzeciej już było otwarte jak z pracy szedłem więc szybko sprzątnęli gówno z pod koziołka musiało nie być tak źłe !! Mała sensacja lokalna i jak Sanepidek się wykazał na niecały jeden dzień zamknął sklep hahaha pewnie sobie premię zrobią na podstawie artykułów z prasy!
Avatar
szef / 14 listopada 2008 o 19:50
0
Czasowy podaj stronę internetową. Wam z jakich pieniędzy płacą.
Co na pensje musi wypracować Dyrektor ,który jest gościem w godzinach pracy.
Jaki cel ma zapowiadana kontrola , wszystko w porządku , po co mieć problemy.

Dlaczego inne inspekcje nie zapowiadają kontroli np handlowa itp .
Nie rozśmieszaj , ze skargi na obiekty żywieniowe są bezpodstawne , porównujesz , je do zabawy
młodocianych , którzy powiadamiają o podłożeniu bomb

Kontrola była na prośbę kierownika i co zastali .
BRUD ,SMRóD , A TAKA OBSADA PERSONALNA W SANEPIDZIE
jEDNA KONTROLA DZIENNIE WYSTARCZY ,
PO CO SKARGI ,DODATKOWE KONTROLE NIEPLANOWANE ,WYJAśNIAć , ODPISYWAć.
NA ZAłATWIENIE SKARGI MACIE 30 DNI .
Czasowy podaj stronę internetową. Wam z jakich pieniędzy płacą.
Co na pensje musi wypracować Dyrektor ,który jest gościem w godzinach pracy.
Jaki cel ma zapowiadana kontrola , wszystko w porządku , po co mieć problemy.

Dlaczego inne inspekcje nie zapowiadają kontroli np handlowa itp .
Nie rozśmieszaj , ze skargi na obiekty żywieniowe są bezpodstawne , porównujesz , je do zabawy
młodocianych , którzy powiadamiają o podłożeniu bomb

Kontrola była na prośbę kierownika i co zastali .
BRUD ,... rozwiń
Avatar
czasowy / 14 listopada 2008 o 19:09
0
Nadzór bieżący nad obiektami, w tym gastronomicznymi, sprawują powiatowe stacje.Ich wykaz dostępny jest na stronach internetowych.Skargę,czy też interwencję można zgłosić pisemnie,telefonicznie,czy też axem lub drogą mailową.W celu uniknięcia bezprzedmiotowej kontroli wskazane jest podanie swych danych,tj.nazwisko,czy adres,aby po owej kontroli inspekcja mogła powiadowić o jej wynikach.Należy pamętać,że każada kontrola wiąże się z kosztami,idącymi z naszych podatków,więc nie czas na żarty.Wiemy dobrze jak często żartownisie dzwonią z informacją o podłożonej bombie.W 95% jest to nieprawda,co nas jako podatników oburza...Tak jest i w przypadku skarg do inspekcji.Niestety często funkcjonariusze publiczni wykorzystywanie są do załatwiania spraw prywatnych...Co za zarzutu osoby o nicu:szef.Powiadamianie o kontroli stałych obiektów ma na celu wykluczenie ewentualnej nieobecności osoby upoważnionej...
Nadzór bieżący nad obiektami, w tym gastronomicznymi, sprawują powiatowe stacje.Ich wykaz dostępny jest na stronach internetowych.Skargę,czy też interwencję można zgłosić pisemnie,telefonicznie,czy też axem lub drogą mailową.W celu uniknięcia bezprzedmiotowej kontroli wskazane jest podanie swych danych,tj.nazwisko,czy adres,aby po owej kontroli inspekcja mogła powiadowić o jej wynikach.Należy pamętać,że każada kontrola wiąże się z kosztami,idącymi z naszych podatków,więc nie czas na żarty.Wiemy dobrze jak często żartownisie dzwonią z informa... rozwiń
Avatar
szef / 14 listopada 2008 o 17:46
0
Konsumencie wyobraż sobie co może być w sklepach,
gdzie kontrole są nie na życzenie .
Słyszałam ,że sanepid zapowiada kontrole.
Wtedy leci się do lekarza , by była aktualna książeczka zdrowia.