Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2011 r.
20:39
Edytuj ten wpis

Skandal w lubelskim magistracie: Decyzje mogą trafić do kosza

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Nawet 200 osób i firm może mieć poważne problemy z powodu jednego z dyrektorów Urzędu Miasta w Lublinie. Szef Wydziału Architektury i Budownictwa mimo braku uprawnień przez cztery miesiące podpisywał decyzje administracyjne. Wśród nich są pozwolenia na budowę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mirosław Hagemejer wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa w Urzędzie Miasta Lublin. Pracę rozpoczął 1 lipca, ale do końca października nie miał upoważnienia do wydawania decyzji administracyjnych w imieniu prezydenta. Jedynym dokumentem, który dawałby mu takie prawo, jest zarządzenie prezydenta. A takie ukazało się dopiero 31 października.

Do tego czasu Hagemejer podpisał wbrew prawu około 200 decyzji, wśród nich pozwolenia na budowę i decyzje o warunkach zabudowy. Dokładnej liczby Ratusz nie podaje.

– W tej sprawie trwa szczegółowa wewnętrzna kontrola – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta miasta. Ratusz wstępnie powiadomił już o tym fakcie Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Prezydent polecił Hagemejerowi, by sporządził dokładny wykaz decyzji, które podjął, nie mając jeszcze upoważnienia swojego szefa. Dokument ten ma trafić do SKO. Bo to kolegium jest jedynym organem, który może wypowiedzieć się w sprawie ważności tych decyzji.

SKO może uznać, że wolą prezydenta było przyznanie dyrektorowi stosownych uprawnień, a ich brak jest jedynie niewielkim uchybieniem. Ale może być i tak, że uzna decyzje za nieważne. Wtedy interesanci musieliby zacząć załatwiać swoje sprawy od nowa. Ci, którzy dostali wadliwe pozwolenia na budowę, mogliby też występować do miasta o wypłatę odszkodowania za opóźnienie inwestycji.

– Musieliby jednak udowodnić przed sądem, że z tego powodu ponieśli jakieś straty finansowe – twierdzi Mieczkowska-Czerniak.

Hagemejer najprawdopodobniej pożegna się ze stanowiskiem. Jego umowa wygasa z końcem roku, a nieoficjalnie mówi się, że nowej już nie dostanie. Wpadka z wydawanymi bez upoważnienia decyzjami to nie jedyny powód. Szefostwo Urzędu Miasta nie jest zadowolone także z innych wyników jego pracy. – I to dość delikatnie mówiąc – dodaje jeden z wysokich urzędników magistratu.

Wczoraj, mimo wielu prób, nie zdołaliśmy się skontaktować z dyrektorem Hagemejerem.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
małgośka / 20 grudnia 2011 o 22:10
0
Ta cała historia powinna nauczyć dyr. Hagemeyera pokory, bo gdy przyszedł to próbował (zamiast się uczyć) wywrócić wszystko i walczyć z wiatrakami. Zachciało się być dyrektorem w urzędzie, to trzeba poznać przepisy, a te p. dyrektorowi nie pasują. Go home, mr Hagemeyer!
Avatar
oo / 15 grudnia 2011 o 14:26
0
[quote name='Baca' timestamp='1323953424' post='570924']
Z panią Mącik proponuję ostrożnie. To ona jest odpowiedzialna za to, co dzieje sie m.in. na ul. Dożynkowej. Klasyka, dwa plany zagospodarowania , jeden dla małych, drugi dla większych, czyli deweloperów/ Schizo. Popatrzcie sami. Za sprawą Palikota (Wasilewski bał się-jak zawsze)pani Mącik przestała w końcu ...mącić i ściemniać za przyzwoleniem magistratu i prokuratury. Chełmska delegatura prokuratury uznała,że działania p. Mącik zasługują najwyżej na ...naganę. Jaka prokuratura-takie rezultaty śledztwa. Generalnie mamy do czynienia z brakiem kompetencji, brakiem odpowiedzialności za podejmowane decyzje i - niestety - z silnym upartyjnieniem. Czyli - zupełnie jak dawniej.Miernota wyposażona w przywileje i gwarancje bezkarności.
[/quote]

A tu przychodzi facet i zamiast kontynuować "słuszna linię" swoich niezastąpionych poprzedników,
nawiązać niezbędne przyjacielskie kontakty, rozejrzeć się co i jak,z kim i po co, zaczyna wymyślać i uchowaj Boże naprawiać!
Zabrał się jak głupi do roboty zamiast sobie odpocząć czekając grzecznie przez
cztery miesiące aż nabierze mocy a pracodawca powie mu co ma robić, kogo słuchać i za co odpowiadać.
[quote name='Baca' timestamp='1323953424' post='570924']
Z panią Mącik proponuję ostrożnie. To ona jest odpowiedzialna za to, co dzieje sie m.in. na ul. Dożynkowej. Klasyka, dwa plany zagospodarowania , jeden dla małych, drugi dla większych, czyli deweloperów/ Schizo. Popatrzcie sami. Za sprawą Palikota (Wasilewski bał się-jak zawsze)pani Mącik przestała w końcu ...mącić i ściemniać za przyzwoleniem magistratu i prokuratury. Chełmska delegatura prokuratury uznała,że działania p. Mącik zasługują najwyżej na ...... rozwiń
Avatar
Baca / 15 grudnia 2011 o 13:50
0
Z panią Mącik proponuję ostrożnie. To ona jest odpowiedzialna za to, co dzieje sie m.in. na ul. Dożynkowej. Klasyka, dwa plany zagospodarowania , jeden dla małych, drugi dla większych, czyli deweloperów/ Schizo. Popatrzcie sami. Za sprawą Palikota (Wasilewski bał się-jak zawsze)pani Mącik przestała w końcu ...mącić i ściemniać za przyzwoleniem magistratu i prokuratury. Chełmska delegatura prokuratury uznała,że działania p. Mącik zasługują najwyżej na ...naganę. Jaka prokuratura-takie rezultaty śledztwa. Generalnie mamy do czynienia z brakiem kompetencji, brakiem odpowiedzialności za podejmowane decyzje i - niestety - z silnym upartyjnieniem. Czyli - zupełnie jak dawniej.Miernota wyposażona w przywileje i gwarancje bezkarności.
Z panią Mącik proponuję ostrożnie. To ona jest odpowiedzialna za to, co dzieje sie m.in. na ul. Dożynkowej. Klasyka, dwa plany zagospodarowania , jeden dla małych, drugi dla większych, czyli deweloperów/ Schizo. Popatrzcie sami. Za sprawą Palikota (Wasilewski bał się-jak zawsze)pani Mącik przestała w końcu ...mącić i ściemniać za przyzwoleniem magistratu i prokuratury. Chełmska delegatura prokuratury uznała,że działania p. Mącik zasługują najwyżej na ...naganę. Jaka prokuratura-takie rezultaty śledztwa. Generalnie mamy do czynienia z brak... rozwiń
Avatar
oo / 15 grudnia 2011 o 13:36
0
Zatrudnili go w lipcu i do listopada nie miał praswa niczego podpisywać ani o niczym decydować, za to umowa wygasa mu z końcem roku , czyli zatrudnili go na dwa ostatnie miesiące a przez cztery pracował "na czarno" "podszywając się" pod dyrektora Wydziału Architektury?????
Podali by coś mądrzejszego, jakiś konkretny powód czy dowód pozwalającuy oficjalnie pozbyć się niewygodnego świadka porządku panującego od lat w tym przybytku, ale dzięki temu mamy podane jak na dłoni zdolności intelektualne tych którzy tę "intrygę" wymyślili.
I zupełnie mnie to nie dziwi....
Zatrudnili go w lipcu i do listopada nie miał praswa niczego podpisywać ani o niczym decydować, za to umowa wygasa mu z końcem roku , czyli zatrudnili go na dwa ostatnie miesiące a przez cztery pracował "na czarno" "podszywając się" pod dyrektora Wydziału Architektury?????
Podali by coś mądrzejszego, jakiś konkretny powód czy dowód pozwalającuy oficjalnie pozbyć się niewygodnego świadka porządku panującego od lat w tym przybytku, ale dzięki temu mamy podane jak na dłoni zdolności intelektualne tych którzy tę "i... rozwiń
Avatar
Nowe wróciło / 15 grudnia 2011 o 13:27
0
[quote name='mac' timestamp='1323950784' post='570898']
Trzeba było zostawić Gurbiela, był dobrym dyrektorem.
[/quote]

I tu jest sedno tego "skandalu" ;-)
Trzeba było zostawić Gurbiela i przywrócić do pracy Mącik.
I nie byłoby żadnego problemu z podpisaniem umowy na krakowski projekt Placu Litewskiego
ani z betonowym parkingiem UP na Głębokiej ani z innymi "inwestycjami" tego typu.
Avatar
mac / 15 grudnia 2011 o 13:06
0
Trzeba było zostawić Gurbiela, był dobrym dyrektorem.
Avatar
obiektywny / 15 grudnia 2011 o 12:34
0
Tak wygląda Państwo "prawa" w III Rzeczypospolitej, a niektórzy są przekonani, że PRL to było be......
Avatar
Wiesław / 15 grudnia 2011 o 11:07
0
Czyli mamy prezydenta miasta, który zatrudnia pracownika i przez 4 miesiące nie wydaje mu upoważnienia do roboty, ale płaci mu pensję. Autor artykułu słusznie wydedukował, że winny jest ten pracownik. Kto to widział, żeby urzędnikowi chciało się tak od razu pracować! Mógł przekładać kartki z lewej na prawą stronę biurka i odwrotnie? Mógł!
Avatar
tom / 15 grudnia 2011 o 11:05
0
[quote name='Gość' timestamp='1323943417' post='570825']
"Pracę rozpoczął 1 lipca, ale do końca października nie miał upoważnienia do wydawania decyzji administracyjnych w imieniu prezydenta.
Jedynym dokumentem, który dawałby mu takie prawo, jest zarządzenie prezydenta.
A takie ukazało się dopiero 31 października"


[size="3"]Dyrektor "nie wiedział", że nie ma prawa do wydawania decyzji czy Prezydent Żuk (jako jego szef) tolerował ten cyrk ? Jedno z dwojga.
[/size]
[/quote]
Gorzej- i jedno, i drugie
[quote name='Gość' timestamp='1323943417' post='570825']
"Pracę rozpoczął 1 lipca, ale do końca października nie miał upoważnienia do wydawania decyzji administracyjnych w imieniu prezydenta.
Jedynym dokumentem, który dawałby mu takie prawo, jest zarządzenie prezydenta.
A takie ukazało się dopiero 31 października"


[size="3"]Dyrektor "nie wiedział", że nie ma prawa do wydawania decyzji czy Prezydent Żuk (jako jego szef) tolerował ten cyrk ?... rozwiń
Avatar
archi / 15 grudnia 2011 o 11:04
0
Prawdziwa architektura zaczyna się dopiero tam, gdzie nie ma Wydziałów Architektury Urzędu... i wszystkich podległych im jednostek
Avatar
małgośka / 20 grudnia 2011 o 22:10
0
Ta cała historia powinna nauczyć dyr. Hagemeyera pokory, bo gdy przyszedł to próbował (zamiast się uczyć) wywrócić wszystko i walczyć z wiatrakami. Zachciało się być dyrektorem w urzędzie, to trzeba poznać przepisy, a te p. dyrektorowi nie pasują. Go home, mr Hagemeyer!
Avatar
oo / 15 grudnia 2011 o 14:26
0
[quote name='Baca' timestamp='1323953424' post='570924']
Z panią Mącik proponuję ostrożnie. To ona jest odpowiedzialna za to, co dzieje sie m.in. na ul. Dożynkowej. Klasyka, dwa plany zagospodarowania , jeden dla małych, drugi dla większych, czyli deweloperów/ Schizo. Popatrzcie sami. Za sprawą Palikota (Wasilewski bał się-jak zawsze)pani Mącik przestała w końcu ...mącić i ściemniać za przyzwoleniem magistratu i prokuratury. Chełmska delegatura prokuratury uznała,że działania p. Mącik zasługują najwyżej na ...naganę. Jaka prokuratura-takie rezultaty śledztwa. Generalnie mamy do czynienia z brakiem kompetencji, brakiem odpowiedzialności za podejmowane decyzje i - niestety - z silnym upartyjnieniem. Czyli - zupełnie jak dawniej.Miernota wyposażona w przywileje i gwarancje bezkarności.
[/quote]

A tu przychodzi facet i zamiast kontynuować "słuszna linię" swoich niezastąpionych poprzedników,
nawiązać niezbędne przyjacielskie kontakty, rozejrzeć się co i jak,z kim i po co, zaczyna wymyślać i uchowaj Boże naprawiać!
Zabrał się jak głupi do roboty zamiast sobie odpocząć czekając grzecznie przez
cztery miesiące aż nabierze mocy a pracodawca powie mu co ma robić, kogo słuchać i za co odpowiadać.
[quote name='Baca' timestamp='1323953424' post='570924']
Z panią Mącik proponuję ostrożnie. To ona jest odpowiedzialna za to, co dzieje sie m.in. na ul. Dożynkowej. Klasyka, dwa plany zagospodarowania , jeden dla małych, drugi dla większych, czyli deweloperów/ Schizo. Popatrzcie sami. Za sprawą Palikota (Wasilewski bał się-jak zawsze)pani Mącik przestała w końcu ...mącić i ściemniać za przyzwoleniem magistratu i prokuratury. Chełmska delegatura prokuratury uznała,że działania p. Mącik zasługują najwyżej na ...... rozwiń
Avatar
Baca / 15 grudnia 2011 o 13:50
0
Z panią Mącik proponuję ostrożnie. To ona jest odpowiedzialna za to, co dzieje sie m.in. na ul. Dożynkowej. Klasyka, dwa plany zagospodarowania , jeden dla małych, drugi dla większych, czyli deweloperów/ Schizo. Popatrzcie sami. Za sprawą Palikota (Wasilewski bał się-jak zawsze)pani Mącik przestała w końcu ...mącić i ściemniać za przyzwoleniem magistratu i prokuratury. Chełmska delegatura prokuratury uznała,że działania p. Mącik zasługują najwyżej na ...naganę. Jaka prokuratura-takie rezultaty śledztwa. Generalnie mamy do czynienia z brakiem kompetencji, brakiem odpowiedzialności za podejmowane decyzje i - niestety - z silnym upartyjnieniem. Czyli - zupełnie jak dawniej.Miernota wyposażona w przywileje i gwarancje bezkarności.
Z panią Mącik proponuję ostrożnie. To ona jest odpowiedzialna za to, co dzieje sie m.in. na ul. Dożynkowej. Klasyka, dwa plany zagospodarowania , jeden dla małych, drugi dla większych, czyli deweloperów/ Schizo. Popatrzcie sami. Za sprawą Palikota (Wasilewski bał się-jak zawsze)pani Mącik przestała w końcu ...mącić i ściemniać za przyzwoleniem magistratu i prokuratury. Chełmska delegatura prokuratury uznała,że działania p. Mącik zasługują najwyżej na ...naganę. Jaka prokuratura-takie rezultaty śledztwa. Generalnie mamy do czynienia z brak... rozwiń
Avatar
oo / 15 grudnia 2011 o 13:36
0
Zatrudnili go w lipcu i do listopada nie miał praswa niczego podpisywać ani o niczym decydować, za to umowa wygasa mu z końcem roku , czyli zatrudnili go na dwa ostatnie miesiące a przez cztery pracował "na czarno" "podszywając się" pod dyrektora Wydziału Architektury?????
Podali by coś mądrzejszego, jakiś konkretny powód czy dowód pozwalającuy oficjalnie pozbyć się niewygodnego świadka porządku panującego od lat w tym przybytku, ale dzięki temu mamy podane jak na dłoni zdolności intelektualne tych którzy tę "intrygę" wymyślili.
I zupełnie mnie to nie dziwi....
Zatrudnili go w lipcu i do listopada nie miał praswa niczego podpisywać ani o niczym decydować, za to umowa wygasa mu z końcem roku , czyli zatrudnili go na dwa ostatnie miesiące a przez cztery pracował "na czarno" "podszywając się" pod dyrektora Wydziału Architektury?????
Podali by coś mądrzejszego, jakiś konkretny powód czy dowód pozwalającuy oficjalnie pozbyć się niewygodnego świadka porządku panującego od lat w tym przybytku, ale dzięki temu mamy podane jak na dłoni zdolności intelektualne tych którzy tę "i... rozwiń
Avatar
Nowe wróciło / 15 grudnia 2011 o 13:27
0
[quote name='mac' timestamp='1323950784' post='570898']
Trzeba było zostawić Gurbiela, był dobrym dyrektorem.
[/quote]

I tu jest sedno tego "skandalu" ;-)
Trzeba było zostawić Gurbiela i przywrócić do pracy Mącik.
I nie byłoby żadnego problemu z podpisaniem umowy na krakowski projekt Placu Litewskiego
ani z betonowym parkingiem UP na Głębokiej ani z innymi "inwestycjami" tego typu.
Avatar
mac / 15 grudnia 2011 o 13:06
0
Trzeba było zostawić Gurbiela, był dobrym dyrektorem.
Avatar
obiektywny / 15 grudnia 2011 o 12:34
0
Tak wygląda Państwo "prawa" w III Rzeczypospolitej, a niektórzy są przekonani, że PRL to było be......
Avatar
Wiesław / 15 grudnia 2011 o 11:07
0
Czyli mamy prezydenta miasta, który zatrudnia pracownika i przez 4 miesiące nie wydaje mu upoważnienia do roboty, ale płaci mu pensję. Autor artykułu słusznie wydedukował, że winny jest ten pracownik. Kto to widział, żeby urzędnikowi chciało się tak od razu pracować! Mógł przekładać kartki z lewej na prawą stronę biurka i odwrotnie? Mógł!
Avatar
tom / 15 grudnia 2011 o 11:05
0
[quote name='Gość' timestamp='1323943417' post='570825']
"Pracę rozpoczął 1 lipca, ale do końca października nie miał upoważnienia do wydawania decyzji administracyjnych w imieniu prezydenta.
Jedynym dokumentem, który dawałby mu takie prawo, jest zarządzenie prezydenta.
A takie ukazało się dopiero 31 października"


[size="3"]Dyrektor "nie wiedział", że nie ma prawa do wydawania decyzji czy Prezydent Żuk (jako jego szef) tolerował ten cyrk ? Jedno z dwojga.
[/size]
[/quote]
Gorzej- i jedno, i drugie
[quote name='Gość' timestamp='1323943417' post='570825']
"Pracę rozpoczął 1 lipca, ale do końca października nie miał upoważnienia do wydawania decyzji administracyjnych w imieniu prezydenta.
Jedynym dokumentem, który dawałby mu takie prawo, jest zarządzenie prezydenta.
A takie ukazało się dopiero 31 października"


[size="3"]Dyrektor "nie wiedział", że nie ma prawa do wydawania decyzji czy Prezydent Żuk (jako jego szef) tolerował ten cyrk ?... rozwiń
Avatar
archi / 15 grudnia 2011 o 11:04
0
Prawdziwa architektura zaczyna się dopiero tam, gdzie nie ma Wydziałów Architektury Urzędu... i wszystkich podległych im jednostek
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Korona – Grom 1:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Korona – Grom 1:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

Grom Różaniec znakomicie wszedł w nowy sezon rozgrywkowy. Podopieczni trenera Bogdana Antolaka wygrali trzeci mecz z rzędu pokonując na wyjeździe Koronę Łaszczów 2:1 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Tanew – Orkan 5:1. Do trzech razy sztuka

Tanew – Orkan 5:1. Do trzech razy sztuka 0 0

W trzeciej kolejce Tanew Majdan Stary odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo ligowe. Bohaterem spotkania był Arkadiusz Kusiak, który skompletował hattricka

Wściekły Kaczyński na billboardach w Lublinie. Akcja wymierzona w PiS

Wściekły Kaczyński na billboardach w Lublinie. Akcja wymierzona w PiS 45 12

Billboardy z wizerunkiem rozwścieczonego Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się przy ulicach w wielu polskich miastach, m.in. w Lublinie. Hasła na plakatach uderzają w PiS

Chmielaki 2018. Te piwa wygrały. Wyniki konkursu piw
galeria

Chmielaki 2018. Te piwa wygrały. Wyniki konkursu piw 1 2

Wiemy, kto zwyciężył Konsumenckim Konkursie Piw podczas 48. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki Krasnostawskie 2018".

Dłoń trzymająca drzewo. Nietypowa instalacja w Lublinie

Dłoń trzymająca drzewo. Nietypowa instalacja w Lublinie 0 1

Twórcy: Kamil R. Filipowski – autor projektu / współpraca rzeźbiarska, Paweł Pawluk – rzeźbiarz, Kamila Czosnyk – współpraca rzeźbiarska, Tymoteusz Wojna – pomoc rzeźbiarska. Produkcja: Centrum Kultury (Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”, Dział Promocji i Komunikacji, Dział Koordynacji i Programowania). To oni stoją za zwracającą uwagę instalacją na skwerze koło Centrum Kultury.

Poszły dzieci na jarmark i się dobrze bawiły [zdjęcia]
galeria

Poszły dzieci na jarmark i się dobrze bawiły [zdjęcia] 0 1

Na Błoniach pod Zamkiem w ramach Jarmarku Jagiellońskiego czekało wielkie podwórko z zabawkami z minionej epoki. Dzieciom się podobało

Chełmianka – Wiślanie Jaśkowice 2:0. Ciągle mają komplet!

Chełmianka – Wiślanie Jaśkowice 2:0. Ciągle mają komplet! 3 2

zwalniają tempa piłkarze Artura Bożyka. Chełmianka w niedzielę zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem biało-zieloni pokonali na własnym boisku ekipę Wiślan Jaśkowice 2:0

Car Gwarant Start Gniezno – Speed Car Motor Lublin 47:43. Przegrana w oparach skandalu

Car Gwarant Start Gniezno – Speed Car Motor Lublin 47:43. Przegrana w oparach skandalu 1 0

Speed Car Motor poniósł drugą porażkę z rzędu. Podopieczni Dariusza Śledzia nie sprostali Car Gwarant Startowi Gniezno na wyjeździe i przegrali 43:47. Lublinianie wystartowali jednak w szóstkę, bez Oskara Bobera

Praca w Lublinie. "Niewolnictwo było popularne 100 lat temu". Wasze reakcje na nasz artykuł

Praca w Lublinie. "Niewolnictwo było popularne 100 lat temu". Wasze reakcje na nasz artykuł 66 10

Nasz czwartkowy artykuł o problemach ze znalezieniem pracowników wywołał duży odzew. Internauci zamieściliście wiele komentarzy na naszym forum, były listy i telefony do redakcji. Bardzo wiele osób chciało się podzielić swoja historią

Oskar Bober wykluczony za alkohol. Jest oświadczenie klubu

Oskar Bober wykluczony za alkohol. Jest oświadczenie klubu 68 14

Do skandalu doszło dziś w hicie 1 ligi żużlowej, w którym wicelider Start Gniezno podejmował lidera lubelski Speed Car Motor.

Dla dzieci: Teatrzyk Warzywny w Lublinie
26 sierpnia 2018, 12:00

Dla dzieci: Teatrzyk Warzywny w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Sztuczka zaprasza najmłodszych widzów na wyjątkowe przedstawienie kulinarne, które odbędzie się 26 sierpnia o godz. 12 przy ul. Dolnej Panny Marii 8. Wstęp wolny.

Obiad po lubelsku. Co proponują szefowie kuchni z Lublina?
Kulinarna Mapa Lubelszczyzny
galeria

Obiad po lubelsku. Co proponują szefowie kuchni z Lublina? 0 2

Poprosiliśmy lubelskich szefów kuchni o pomysły na obiad po lubelsku. Składający się z przystawki, zupy i dwóch dań głównych do wyboru. Przepisy powstały dla przewodnika „100 dań lubelskich”, który ukaże się we wrześniu na Europejskim Festiwalu Smaku. Książka ma w podtytule „Przewodnik dla szefów kuchni i turystów”. Powstała, by wypromować lubelskie dania wśród szefów kuchni w całej Polsce. I po to, żeby zagraniczni turyści mogli zamawiać w Lublinie regionalne dania

Przybysz | Przybysz - koncert w Centrum Spotkania Kultur
5 listopada 2018, 20:00

Przybysz | Przybysz - koncert w Centrum Spotkania Kultur 1 1

Co Gdzie Kiedy. Paulina i Natalia Przybysz po latach wracają do wspólnego koncertowania. Już 5 listopada o godz. 20 siostry wystąpią na scenie Centrum Spotkania Kultur!

Car Gwarant Start Gniezno - Speed Car Motor Lublin 47:43. Lublinianie jechali bez Bobera [zapis relacji na żywo]

Car Gwarant Start Gniezno - Speed Car Motor Lublin 47:43. Lublinianie jechali bez Bobera [zapis relacji na żywo] 13 8

Rozbiła auto na drzewie, pasażer w szpitalu. Jechała po alkoholu

Rozbiła auto na drzewie, pasażer w szpitalu. Jechała po alkoholu 12 3

Wypadek w Nałęczowie. Kobieta kierująca po alkoholu straciła panowanie nad autem. Samochód rozbił się na drzewie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!