Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2014 r.
11:11
Edytuj ten wpis

Sky Garden - w centrum Lublina powstanie nowy biurowiec

0 31 A A

Budowa biurowca u zbiegu ul. Peowiaków i Kołłątaja w Lublinie może ruszyć za kilka miesięcy. Inwestor kończy formalności związane z projektem. W nowym gmachu powstaną apartamenty, biura i lokale usługowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mamy już zgodę konserwatora zabytków - mówi Jacek Wysokiński, prezes firmy LUK, do której należy teren przy ul. Kołłątaja. - Decyzja jest już prawomocna. To dla nas kluczowe. Bez takiej aprobaty projekt nie doszedłby do skutku. Deweloper próbuje rozpocząć prace od 2005 roku. Wtedy firma kupiła działkę od miasta. Niestety, 350 mkw w ścisłym centrum Lublina do tej pory nie udało się zagospodarować. Dzisiaj blaszany płot wokół działki kontrastuje z odnowionym gmachem Centrum Kultury. Przeciwko inwestycji dewelopera protestowali niektórzy współwłaściciele sąsiedniej kamienicy. Wykuwali okna w ślepej ścianie, wymieniali się udziałami i w ten sposób blokowali rozpoczęcie prac. Formalne spory związane z inwestycją toczyły się latami. Procedura związana z wydaniem pozwolenia na budowę została zawieszona. Dotychczasowe decyzje są korzystne dla inwestora. Pozostało jeszcze ustalenie spadkobierców jednego z właścicieli sąsiedniej nieruchomości. - Kiedy okazało się, że takiej osoby nie ma, ratusz wystąpił do sądu z wnioskiem o przejęcie udziałów - wyjaśnia Wysokiński. - Rozstrzygnięcia w tej sprawie należy się spodziewać w styczniu. Wtedy urząd miasta będzie mógł wydać pozwolenie na budowę. Sądzę, że do połowy 2014 roku uda się rozpocząć prace. Projekt budynku u zbiegu ul. Peowiaków i Kołłątaja przygotowano w pracowni Bolesława Stelmacha. Elewację gmachu ma pokryć beton, szkło i aluminium. Budynek ma liczyć pięć kondygnacji. - Będzie się nazywał Sky Garden. Na ostatniej kondygnacji powstaną trzy apartamenty z ogrodami - wyjaśnia Wysokiński. - Niżej zaprojektowano biura, a na samym dole lokale usługowe. Możliwe, że wprowadzi się tam bank. Powierzchnia użytkowa całego biurowca wyniesie nieco ponad 1700 mkw. Ze względu na niewielką powierzchnię działki, inwestor nie planuje budowy podziemnego parkingu. Najemcy Sky Garden mają korzystać z miejsc postojowych na pobliskim parkingu Bigmar. Z zapowiedzi inwestora wynika, że budowa Sky Garden potrwa rok.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
schola / 5 lutego 2014 r. o 14:46
0

wszystko budują tylko bez parkingów, bez zieleni i z "kocimi łbami" na starówce włącznie- jak to drzewiej bywało bo wg radnych to i teraz nie powinno być udogodnień w postaci choćby alejek z gładkim kamieniem na starym mieście dla inwalidów , rodziców z wózkami tudzież dla kobiet w szpilkach. Całe centrum ma być wieeelkim deptakiem na wzór innych miast (?jakich?) ale tam np w Niemczech są tramwaje- a u nas będzie bez komunikacji, bez samochodów, bez ścieżek rowerowych -ale za to  z apartamentowcami dla aż 3-ch lux-mieszkańców :huh: !

Avatar
Sławek / 4 stycznia 2014 r. o 15:32
0

mam nadzieję że zostanie to na papierze i się nie urzeczywistni bo to oszpecenie miasta.Poreszto w Lublinie wszystko zostaje na  papierze i nic się nie buduje przez naszych urzędników.tym razem moga się nam przysłużyć ci urzędnicy.A dlaczego ma to się nazywać po angielsku? przecież żyjemy w Polsce.za czasów komuny trzeba było uczyć się rosyjkiego w szkołach ale nie kazano nazywać sklepów i biur po rosyjsku i śpiewać piosenek przez wykonawców w większości po rosyjsku.no cóż Polska zanika

Avatar
niebo / 3 stycznia 2014 r. o 11:21
0

A dlaczego ten budynek w centrum polskiego miasta nazywa się Sky Garden?? Czy my jesteśmy pod zaborami?? Nie można tego nazwać po polsku?

Avatar
MJ / 2 stycznia 2014 r. o 22:59
0

a może by tak postawić coś dla młodych ludzi, by mieli gdzie spędzać wolny czas od szkoły, studiów czy pracy! Kolejne pieniądze w błoto, bo musi być drogo i "ładnie"? Albo róbcie coś z głową w naszym pięknym Lublinie albo nie róbcie NIC!! 

4 dobre kina, 10 teatrów, kilkadziesiąt dobrze zorganizowanych pubów, kilkadziesiąt restauracji, kilka klubów, Centrum Kultury, kilka parków, ogród botaniczny. Mało miejsc dla młodych ludzi do spędzania wolnego czasu? Raczej za dużo wolnego czasu, za mało nauki, chęci rozwoju osobistego i pracy.

4 dobre kina, 10 teatrów, kilkadziesiąt dobrze zorganizowanych pubów, kilkadziesiąt restauracji, kilka klubów, Centrum Kultury, kilka parków, ogród botaniczny. Mało miejsc dla młodych ludzi do spędzania wolnego czasu? Raczej za dużo wolnego czasu, za mało nauki, chęci rozwoju osobistego i pracy.

rozwiń
Avatar
MJ / 2 stycznia 2014 r. o 22:51
0

a co to za paskudztwo które nie pasuje do otoczenia? Ani do Centrum Kultury czy pięknych kamienic przy Kołątaja ani do hotelu?ja już budować to w podobnym stylu a nie mieszać epoki bo to wzajemnie będzie się gryzło. Po co nam kolejne banki i usługi? A nie moze to być hotel których kompletnie nie mamy w Lublinie?Krakowskie już opustoszało przez te banki.Mam nadzieję że zostanie to tylko na papieże jak pasaż Victoria

1. Cały Nowy Jork do mieszanka stylowych kamienic i nowoczesnych biurowców - ceniona przez miliony ludzi na Świecie.

2. To ścisłe centrum miasta, a nie starówka. Biurowce są tu potrzebne priorytetowo.

3. Hotel to również usługi.

4. Po to "nam" "kolejne banki i usługi", że to kolejne miejsca pracy.

5. "Papierze", a nie "papieże".

1. Cały Nowy Jork do mieszanka stylowych kamienic i nowoczesnych biurowców - ceniona przez miliony ludzi na Świecie.

2. To ścisłe centrum miasta, a nie starówka. Biurowce są tu potrzebne priorytetowo.

3. Hotel to również usługi.

4. Po to "nam" "kolejne banki i usługi", że to kolejne miejsca pracy.

5. "Papierze", a nie "papieże".

rozwiń
Avatar
rubi / 2 stycznia 2014 r. o 21:01
0
nie powinno być zgody na budowę bez parkinku. w big mar juz nie ma wolnych miejsc, duzo rezerwacji.. bzdura. protest popieram
Avatar
NadziejaNaLepszeJutro / 2 stycznia 2014 r. o 19:35
0

a może by tak postawić coś dla młodych ludzi, by mieli gdzie spędzać wolny czas od szkoły, studiów czy pracy! Kolejne pieniądze w błoto, bo musi być drogo i "ładnie"? Albo róbcie coś z głową w naszym pięknym Lublinie albo nie róbcie NIC!! 

Avatar
bosman / 2 stycznia 2014 r. o 19:32
0

Kłamstwo! Okien i drzwi nikt nie wykuwał bo były tam od zawsze. Kto pamięta kawiarnię Ewa, czy przedwojenna restaurację Myśliwską ten wie. Są na to ekspertyzy budowlane. Ale Pan Wysokiński ma w kieszeni pól ratusza no to mu wszystko wolno, własnie wykańcza pub "U Krokodyla". W Lublinie gdy ma sie kasę i układy wolno wszystko. - już raz mój krytyczny komentarz "się nie zmieścił. Teraz też wytniecie? Na FB jest.

Avatar
henryk / 2 stycznia 2014 r. o 19:30
0

Mądry wpis internauty Gustibus z 17.09

Avatar
bosman / 2 stycznia 2014 r. o 19:22
0

Kłamstwo! Okien i drzwi nikt nie wykuwał bo były tam od zawsze. Kto pamięta kawiarnię Ewa, czy przedwojenna restaurację Myśliwską ten wie. Ale Pan Wysokiński ma w kieszeni pól ratusza no to mu wszystko wolno, własnie wykańcza pub "U Krokodyla". W Lublinie gdy ma sie kasę i układy wolno wszystko.

Avatar
schola / 5 lutego 2014 r. o 14:46
0

wszystko budują tylko bez parkingów, bez zieleni i z "kocimi łbami" na starówce włącznie- jak to drzewiej bywało bo wg radnych to i teraz nie powinno być udogodnień w postaci choćby alejek z gładkim kamieniem na starym mieście dla inwalidów , rodziców z wózkami tudzież dla kobiet w szpilkach. Całe centrum ma być wieeelkim deptakiem na wzór innych miast (?jakich?) ale tam np w Niemczech są tramwaje- a u nas będzie bez komunikacji, bez samochodów, bez ścieżek rowerowych -ale za to  z apartamentowcami dla aż 3-ch lux-mieszkańców :huh: !

Avatar
Sławek / 4 stycznia 2014 r. o 15:32
0

mam nadzieję że zostanie to na papierze i się nie urzeczywistni bo to oszpecenie miasta.Poreszto w Lublinie wszystko zostaje na  papierze i nic się nie buduje przez naszych urzędników.tym razem moga się nam przysłużyć ci urzędnicy.A dlaczego ma to się nazywać po angielsku? przecież żyjemy w Polsce.za czasów komuny trzeba było uczyć się rosyjkiego w szkołach ale nie kazano nazywać sklepów i biur po rosyjsku i śpiewać piosenek przez wykonawców w większości po rosyjsku.no cóż Polska zanika

Avatar
niebo / 3 stycznia 2014 r. o 11:21
0

A dlaczego ten budynek w centrum polskiego miasta nazywa się Sky Garden?? Czy my jesteśmy pod zaborami?? Nie można tego nazwać po polsku?

Avatar
MJ / 2 stycznia 2014 r. o 22:59
0

a może by tak postawić coś dla młodych ludzi, by mieli gdzie spędzać wolny czas od szkoły, studiów czy pracy! Kolejne pieniądze w błoto, bo musi być drogo i "ładnie"? Albo róbcie coś z głową w naszym pięknym Lublinie albo nie róbcie NIC!! 

4 dobre kina, 10 teatrów, kilkadziesiąt dobrze zorganizowanych pubów, kilkadziesiąt restauracji, kilka klubów, Centrum Kultury, kilka parków, ogród botaniczny. Mało miejsc dla młodych ludzi do spędzania wolnego czasu? Raczej za dużo wolnego czasu, za mało nauki, chęci rozwoju osobistego i pracy.

4 dobre kina, 10 teatrów, kilkadziesiąt dobrze zorganizowanych pubów, kilkadziesiąt restauracji, kilka klubów, Centrum Kultury, kilka parków, ogród botaniczny. Mało miejsc dla młodych ludzi do spędzania wolnego czasu? Raczej za dużo wolnego czasu, za mało nauki, chęci rozwoju osobistego i pracy.

rozwiń
Avatar
MJ / 2 stycznia 2014 r. o 22:51
0

a co to za paskudztwo które nie pasuje do otoczenia? Ani do Centrum Kultury czy pięknych kamienic przy Kołątaja ani do hotelu?ja już budować to w podobnym stylu a nie mieszać epoki bo to wzajemnie będzie się gryzło. Po co nam kolejne banki i usługi? A nie moze to być hotel których kompletnie nie mamy w Lublinie?Krakowskie już opustoszało przez te banki.Mam nadzieję że zostanie to tylko na papieże jak pasaż Victoria

1. Cały Nowy Jork do mieszanka stylowych kamienic i nowoczesnych biurowców - ceniona przez miliony ludzi na Świecie.

2. To ścisłe centrum miasta, a nie starówka. Biurowce są tu potrzebne priorytetowo.

3. Hotel to również usługi.

4. Po to "nam" "kolejne banki i usługi", że to kolejne miejsca pracy.

5. "Papierze", a nie "papieże".

1. Cały Nowy Jork do mieszanka stylowych kamienic i nowoczesnych biurowców - ceniona przez miliony ludzi na Świecie.

2. To ścisłe centrum miasta, a nie starówka. Biurowce są tu potrzebne priorytetowo.

3. Hotel to również usługi.

4. Po to "nam" "kolejne banki i usługi", że to kolejne miejsca pracy.

5. "Papierze", a nie "papieże".

rozwiń
Avatar
rubi / 2 stycznia 2014 r. o 21:01
0
nie powinno być zgody na budowę bez parkinku. w big mar juz nie ma wolnych miejsc, duzo rezerwacji.. bzdura. protest popieram
Avatar
NadziejaNaLepszeJutro / 2 stycznia 2014 r. o 19:35
0

a może by tak postawić coś dla młodych ludzi, by mieli gdzie spędzać wolny czas od szkoły, studiów czy pracy! Kolejne pieniądze w błoto, bo musi być drogo i "ładnie"? Albo róbcie coś z głową w naszym pięknym Lublinie albo nie róbcie NIC!! 

Avatar
bosman / 2 stycznia 2014 r. o 19:32
0

Kłamstwo! Okien i drzwi nikt nie wykuwał bo były tam od zawsze. Kto pamięta kawiarnię Ewa, czy przedwojenna restaurację Myśliwską ten wie. Są na to ekspertyzy budowlane. Ale Pan Wysokiński ma w kieszeni pól ratusza no to mu wszystko wolno, własnie wykańcza pub "U Krokodyla". W Lublinie gdy ma sie kasę i układy wolno wszystko. - już raz mój krytyczny komentarz "się nie zmieścił. Teraz też wytniecie? Na FB jest.

Avatar
henryk / 2 stycznia 2014 r. o 19:30
0

Mądry wpis internauty Gustibus z 17.09

Avatar
bosman / 2 stycznia 2014 r. o 19:22
0

Kłamstwo! Okien i drzwi nikt nie wykuwał bo były tam od zawsze. Kto pamięta kawiarnię Ewa, czy przedwojenna restaurację Myśliwską ten wie. Ale Pan Wysokiński ma w kieszeni pól ratusza no to mu wszystko wolno, własnie wykańcza pub "U Krokodyla". W Lublinie gdy ma sie kasę i układy wolno wszystko.