Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2010 r.
18:42
Edytuj ten wpis

Słynny archeolog chce odejść z UMCS. "Traktują nas jak robotników"

0 37 A A

Prof. Andrzej Kokowski, jeden z najbardziej cenionych archeologów w Polsce i szef Instytutu Archeologii na UMCS, złożył mandat senatora uniwersytetu i rozważa odejście z uczelni. – Dzieje się tu bardzo źle – mówi oburzony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prof. Kokowski wprawił w osłupienie pracowników uczelni na środowym posiedzeniu Senatu UMCS. Ogłosił, że składa mandat senatora.

– Z powodu przekształcenia uniwersytetu w zakład przemysłowy, gdzie traktuje się nas nie jak pracowników uczelni, tylko jak szeregowych robotników – tłumaczy naukowiec. – Nie ma znaczenia tytuł. Każdy jest traktowany jak petent.

Szalę goryczy przelały ostatnie prace prowadzone przez archeologów pod kierunkiem prof. Kokowskiego na terenie planowanej obwodnicy Lublina.

– Załatwienie 1-stronicowego aneksu do umowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, w sprawie przedłużenia terminu naszych prac, trwa na uczelni w nieskończoność – oburza się archeolog. – Trzeba było ponad tydzień chodzić od biura do biura na uczelni, żeby coś załatwić.

– Do tej pory do rektora nie wpłynęło żadne pismo z Instytutu Archeologii dotyczące przedłużenia prac. Odnaleźliśmy je w kwesturze, gdzie powinno trafić na końcu, już po podpisie rektora – odpowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS. – Jeśli planuje się przedłużenie prac, należałoby o tym poinformować rektora i to z wyprzedzeniem. A nie tuż przed kończącym się terminem.

Kokowski ma więcej zarzutów. – Przygotuję przez weekend oświadczenie – zapowiada. – Na UMCS dzieje się bardzo źle. Jestem tutaj niepotrzebny. Dano mi do zrozumienia, że moje działania nie są dla uczelni interesujące.

• Chce pan wyjechać z Lublina?

– Mam mnóstwo propozycji – ucina Kokowski.

Czy w ślad za Kokowskim pójdą inni lubelscy naukowcy? – Na razie otrzymałem wiele telefonów od kolegów profesorów, którzy dzwonili do mnie z ciepłymi słowami. Dostałem też poparcie związków zawodowych.

– Zgadzamy się w częścią zarzutów, które wygłosił prof. Kokowski – przyznaje Józef Kaczor z NSZZ "Solidarność” UMCS. – Zwłaszcza z tymi, które dotyczą funkcjonowania administracji uczelni.
– Administracja uczelni jest w trakcie przeobrażeń i porządkowania. Wszystko po to, żeby ją usprawnić, z korzyścią dla wszystkich – mówi rzecznik uczelni.

– Profesor miałby odejść? Aż trudno uwierzyć – komentują zaskoczeni studenci. – Niewielu jest tak znanych i cenionych naukowców w Lublinie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
troll / 18 grudnia 2010 r. o 09:53
0
Czas najwyższy spojrzeć na XV piętro i te interesy, które robią. A może ktoś popatrzy na sekretarkę Pana Rektora i to co ona robi.Jaka jest nieuprzejma,arogancka,niekompetentna. Ludzie dla niej to śmiecie, tylko ona się liczy.A te pieniądze co bierze i jakie może ktoś by się tym zainteresował. Ile razy w ciągu roku można brać nagrody? 60-100% premie, dodatki- tylko za co? za udawanie, że się pracuje? A wykształcenie? paniusia po szkole zawodowej spożywczej- i pan rektor tego nie widzi, nie wstydzi się, że ma taką sekretarkę? ludzie gdzie my jesteśmy w jakim kraju?
Avatar
elwira / 17 grudnia 2010 r. o 20:49
0
"– Administracja uczelni jest w trakcie przeobrażeń i porządkowania. Wszystko po to, żeby ją usprawnić, z korzyścią dla wszystkich – mówi rzecznik uczelni." Pani rzecznik miała chyba na myśli trwający od wielu miesięcy remont VIII i IX piętra, który trwa w obecności pracujących tam ludzi i przychodzących interesantów. Robotnicy, wiadra, drabiny, huk, kurz... A gdzie Inspekcja Pracy? Pan profesor powiedział także, że nie może dojść do porozumienia m.in. z Kanclerzem Uczelni, na co rzecznik odpowiedziała: "- Nie rozumiem zarzutów dotyczących grantu na badania w Czermnie - odpowiada Katarzyna Mieczkowska - Czerniak. - Dokumenty stanowiące załączniki są do pobrania np. na stronie internetowej, nie sądzę by z uzyskaniem ogólnouniwersyteckiej pieczątki i podpisów administracji był jakiś problem. Administracja i obsługa pełnią funkcję służebną wobec kadry naukowej, jednak wszystkich nas obowiązują przepisy. Z kolei trudno mi się odnieść do sporu dotyczącego prac przy obwodnicy Lublina. Jeżeli zaś chodzi o atmosferę na uczelni - to subiektywna ocena pana profesora. Trudną mi ją komentować." Otóż wydrukowanie sobie załączników ze strony UMCS nie jest problemem, ale uzyskanie stosownych pieczątek, a najpierw znalezienie wśród administracji osób kompetentnych w danej sprawie (włącznie z włądzami) stanowi poważny problem. Ludzie odsyłani są od drzwi do drzwi - na zasadzie spychologii - i najczęściej odchodzą z kwitkiem. Atmosfera na Uczelni jest "grobowa", ludzie zgorzkniali, a z Uczelni na siłę robi się zakład przemysłowy - tu Pan profesor trafnie zaobserwował. A co do służebnej roli kadry nienaukowej wobec naukowej - wielu myli ją z rolą służalczą. Takim właśnie żyje się dziś na Uczelni najlepiej. Są to na ogół "znajomi króliczka", zatrudniani w miejsce zwalnianych wcześniej, w celach oszczędnościowych, pracowników. Różnica polega na tym, że nie mają oni pojęcia o pracy, a dostają na wstępie stawkę kilka razy wyższą niż zwalniani. Można odnieść wrażenie, że stosuje się zasadę IM GORZEJ TYM LEPIEJ, a wszystko wieńczy przyklejony na stałe uśmiech dyżurny pana kanclerza... bleee...
"– Administracja uczelni jest w trakcie przeobrażeń i porządkowania. Wszystko po to, żeby ją usprawnić, z korzyścią dla wszystkich – mówi rzecznik uczelni." Pani rzecznik miała chyba na myśli trwający od wielu miesięcy remont VIII i IX piętra, który trwa w obecności pracujących tam ludzi i przychodzących interesantów. Robotnicy, wiadra, drabiny, huk, kurz... A gdzie Inspekcja Pracy? Pan profesor powiedział także, że nie może dojść do porozumienia m.in. z Kanclerzem Uczelni, na co rzecznik odpowiedziała: "- Nie rozumiem zarzutó... rozwiń
Avatar
pol / 17 grudnia 2010 r. o 16:49
0
[quote name='radny' timestamp='1292599458' post='407373']
"Traktują nas jak robotników" - to jak twoim zdaniem wykształciuchu można robotnika traktować? Żebyś mógł cokolwiek zrobić to ktoś mósi na to zapracować gnojku.
[/quote]
Brak szacunku dla ciężko pracujących ludzi to drugie imię tego gościa. W pełni się z Tobą zgadzam !!!
Avatar
Cecylia / 17 grudnia 2010 r. o 16:47
0
[quote name='Hypnos' timestamp='1292529461' post='406951']
Interesujące. Kto przegapił sprawę z aneksem, kto za to odpowie i czy Pan Profesor rzeczywiście porzuci uczelnię. Żeby to się tylko nie skończyło dla Niego tak, jak własna partia dla Posła Palikota... Ale sądzę, że nie odejdzie z uczelni. To jednak wymaga odwagi. Szczególnie jeśli jest się profesorem.
[/quote]
Avatar
Ja / 17 grudnia 2010 r. o 16:42
0
[quote name='aloes' timestamp='1292584432' post='407256']
Proszę przeczytać uważnie. Owszem, statut jest zawieszony na stronie, chodziło natomiast o poświadczenie go pieczątkami i podpisami.
[/quote]

Czytam uważnie. Potwierdzenie można bez problemu zdobyć w dziale organizacyjno-prawnym UMCS, podobnie jak opieczętowany dekret PKWN o utworzeniu UMCS, czyli drugi dokument, o który chodziło Kokowskiemu. Zajmuje to piętnaście minut. Bzdury opowiada Pan profesor. Albo ma słabych asystentów albo - jako archeolog - powinien podszkolic swój warsztat "odkopywania" właściwych dokumentów we właściwych miejscach. Bo jeśli się ich szuka w kwesturze, to się nie ma czemu dziwić, bo ich tam nie ma... ehh.
[quote name='aloes' timestamp='1292584432' post='407256']
Proszę przeczytać uważnie. Owszem, statut jest zawieszony na stronie, chodziło natomiast o poświadczenie go pieczątkami i podpisami.
[/quote]

Czytam uważnie. Potwierdzenie można bez problemu zdobyć w dziale organizacyjno-prawnym UMCS, podobnie jak opieczętowany dekret PKWN o utworzeniu UMCS, czyli drugi dokument, o który chodziło Kokowskiemu. Zajmuje to piętnaście minut. Bzdury opowiada Pan profesor. Albo ma słabych asystentów albo - ja... rozwiń
Avatar
radny / 17 grudnia 2010 r. o 16:24
0
"Traktują nas jak robotników" - to jak twoim zdaniem wykształciuchu można robotnika traktować? Żebyś mógł cokolwiek zrobić to ktoś mósi na to zapracować gnojku.
Avatar
PR / 17 grudnia 2010 r. o 15:27
0
[quote name='advocat' timestamp='1292584116' post='407252']
O ile mi wiadomo, rozwój kadrowy uzależniony jest od pracujących w Instytucie doktorów? Gdzie są ich habilitacje? Prawo do doktoryzowania uzależnione jest m.in. od ilości pracowników samodzielnych(od dr hab w górę)
[/quote]
Zgadza się. Ale przez 8 lat żaden doktor nie napisał habilitacji, bo gwiazda archeologii może być tylko jedna-AK. Cały czas gada o swoich magistrach-geniuszach. Niemal wszyscy w terminie nie zrobili doktoratów, ciągle dostają przedłużenia, zamiast wywalić ich jako nierobów z uczelni. AK to jedna wielka fasada, PR, za którym stoją niskie pobudki, zwłaszcza egotyzm. A do tego jeszcze gęba pełna frazesów o moralności!
[quote name='advocat' timestamp='1292584116' post='407252']
O ile mi wiadomo, rozwój kadrowy uzależniony jest od pracujących w Instytucie doktorów? Gdzie są ich habilitacje? Prawo do doktoryzowania uzależnione jest m.in. od ilości pracowników samodzielnych(od dr hab w górę)
[/quote]
Zgadza się. Ale przez 8 lat żaden doktor nie napisał habilitacji, bo gwiazda archeologii może być tylko jedna-AK. Cały czas gada o swoich magistrach-geniuszach. Niemal wszyscy w terminie nie zrobili doktoratów, ciągle dos... rozwiń
Avatar
TW / 17 grudnia 2010 r. o 12:59
0
Tak... Sprawdzona recepta. Żeby zatrzeć dawne grzeszki, trzeba udawać bardzo zaangażowanego...
Avatar
aloes / 17 grudnia 2010 r. o 12:13
0
[quote name='Zodialk' timestamp='1292533549' post='406990']
Upaść nie może, że np. może się połączyć z KUL , a swoją drogą Kokowski chyba jakiś niedouczony. Wyborcza napisała, że jego asystent nie mógł dostać statutu uczelni i jeszcze jakiegoś dokumentu - przecież to jest na stronie umcs - np.: http://www.umcs.pl/articles.php?aid=22 Albo pan profesor ma słabych współpracowników, albo coś buja. Albo dawno już o nim prasa nie pisała i trochę marketingu się przyda.
[/quote]

Proszę przeczytać uważnie. Owszem, statut jest zawieszony na stronie, chodziło natomiast o poświadczenie go pieczątkami i podpisami.
[quote name='Zodialk' timestamp='1292533549' post='406990']
Upaść nie może, że np. może się połączyć z KUL , a swoją drogą Kokowski chyba jakiś niedouczony. Wyborcza napisała, że jego asystent nie mógł dostać statutu uczelni i jeszcze jakiegoś dokumentu - przecież to jest na stronie umcs - np.: http://www.umcs.pl/articles.php?aid=22 Albo pan profesor ma słabych współpracowników, albo coś buja. Albo dawno już o nim prasa nie pisała i trochę marketingu się przyda.
[/quote]

Proszę przeczytać uwa... rozwiń
Avatar
advocat / 17 grudnia 2010 r. o 12:08
0
[quote name='PR' timestamp='1292532081' post='406977']
Kokowski! Gdzie ten obiecywany od 8 lat kierowania Instytutem Archeologii rozwój kadrowy? Zamiast niego zagrożenie zamknięcięm kierunku? Gdzie obiecywane prawa do doktoryzowania? Już Rzeszów ma prawa do habilitacji !!! Ale dla tego pana liczy sie tylko PR. Znowu piszą o nim w gazetach !!!!!!!
[/quote]

O ile mi wiadomo, rozwój kadrowy uzależniony jest od pracujących w Instytucie doktorów? Gdzie są ich habilitacje? Prawo do doktoryzowania uzależnione jest m.in. od ilości pracowników samodzielnych(od dr hab w górę)
[quote name='PR' timestamp='1292532081' post='406977']
Kokowski! Gdzie ten obiecywany od 8 lat kierowania Instytutem Archeologii rozwój kadrowy? Zamiast niego zagrożenie zamknięcięm kierunku? Gdzie obiecywane prawa do doktoryzowania? Już Rzeszów ma prawa do habilitacji !!! Ale dla tego pana liczy sie tylko PR. Znowu piszą o nim w gazetach !!!!!!!
[/quote]

O ile mi wiadomo, rozwój kadrowy uzależniony jest od pracujących w Instytucie doktorów? Gdzie są... rozwiń
Avatar
troll / 18 grudnia 2010 r. o 09:53
0
Czas najwyższy spojrzeć na XV piętro i te interesy, które robią. A może ktoś popatrzy na sekretarkę Pana Rektora i to co ona robi.Jaka jest nieuprzejma,arogancka,niekompetentna. Ludzie dla niej to śmiecie, tylko ona się liczy.A te pieniądze co bierze i jakie może ktoś by się tym zainteresował. Ile razy w ciągu roku można brać nagrody? 60-100% premie, dodatki- tylko za co? za udawanie, że się pracuje? A wykształcenie? paniusia po szkole zawodowej spożywczej- i pan rektor tego nie widzi, nie wstydzi się, że ma taką sekretarkę? ludzie gdzie my jesteśmy w jakim kraju?
Avatar
elwira / 17 grudnia 2010 r. o 20:49
0
"– Administracja uczelni jest w trakcie przeobrażeń i porządkowania. Wszystko po to, żeby ją usprawnić, z korzyścią dla wszystkich – mówi rzecznik uczelni." Pani rzecznik miała chyba na myśli trwający od wielu miesięcy remont VIII i IX piętra, który trwa w obecności pracujących tam ludzi i przychodzących interesantów. Robotnicy, wiadra, drabiny, huk, kurz... A gdzie Inspekcja Pracy? Pan profesor powiedział także, że nie może dojść do porozumienia m.in. z Kanclerzem Uczelni, na co rzecznik odpowiedziała: "- Nie rozumiem zarzutów dotyczących grantu na badania w Czermnie - odpowiada Katarzyna Mieczkowska - Czerniak. - Dokumenty stanowiące załączniki są do pobrania np. na stronie internetowej, nie sądzę by z uzyskaniem ogólnouniwersyteckiej pieczątki i podpisów administracji był jakiś problem. Administracja i obsługa pełnią funkcję służebną wobec kadry naukowej, jednak wszystkich nas obowiązują przepisy. Z kolei trudno mi się odnieść do sporu dotyczącego prac przy obwodnicy Lublina. Jeżeli zaś chodzi o atmosferę na uczelni - to subiektywna ocena pana profesora. Trudną mi ją komentować." Otóż wydrukowanie sobie załączników ze strony UMCS nie jest problemem, ale uzyskanie stosownych pieczątek, a najpierw znalezienie wśród administracji osób kompetentnych w danej sprawie (włącznie z włądzami) stanowi poważny problem. Ludzie odsyłani są od drzwi do drzwi - na zasadzie spychologii - i najczęściej odchodzą z kwitkiem. Atmosfera na Uczelni jest "grobowa", ludzie zgorzkniali, a z Uczelni na siłę robi się zakład przemysłowy - tu Pan profesor trafnie zaobserwował. A co do służebnej roli kadry nienaukowej wobec naukowej - wielu myli ją z rolą służalczą. Takim właśnie żyje się dziś na Uczelni najlepiej. Są to na ogół "znajomi króliczka", zatrudniani w miejsce zwalnianych wcześniej, w celach oszczędnościowych, pracowników. Różnica polega na tym, że nie mają oni pojęcia o pracy, a dostają na wstępie stawkę kilka razy wyższą niż zwalniani. Można odnieść wrażenie, że stosuje się zasadę IM GORZEJ TYM LEPIEJ, a wszystko wieńczy przyklejony na stałe uśmiech dyżurny pana kanclerza... bleee...
"– Administracja uczelni jest w trakcie przeobrażeń i porządkowania. Wszystko po to, żeby ją usprawnić, z korzyścią dla wszystkich – mówi rzecznik uczelni." Pani rzecznik miała chyba na myśli trwający od wielu miesięcy remont VIII i IX piętra, który trwa w obecności pracujących tam ludzi i przychodzących interesantów. Robotnicy, wiadra, drabiny, huk, kurz... A gdzie Inspekcja Pracy? Pan profesor powiedział także, że nie może dojść do porozumienia m.in. z Kanclerzem Uczelni, na co rzecznik odpowiedziała: "- Nie rozumiem zarzutó... rozwiń
Avatar
pol / 17 grudnia 2010 r. o 16:49
0
[quote name='radny' timestamp='1292599458' post='407373']
"Traktują nas jak robotników" - to jak twoim zdaniem wykształciuchu można robotnika traktować? Żebyś mógł cokolwiek zrobić to ktoś mósi na to zapracować gnojku.
[/quote]
Brak szacunku dla ciężko pracujących ludzi to drugie imię tego gościa. W pełni się z Tobą zgadzam !!!
Avatar
Cecylia / 17 grudnia 2010 r. o 16:47
0
[quote name='Hypnos' timestamp='1292529461' post='406951']
Interesujące. Kto przegapił sprawę z aneksem, kto za to odpowie i czy Pan Profesor rzeczywiście porzuci uczelnię. Żeby to się tylko nie skończyło dla Niego tak, jak własna partia dla Posła Palikota... Ale sądzę, że nie odejdzie z uczelni. To jednak wymaga odwagi. Szczególnie jeśli jest się profesorem.
[/quote]
Avatar
Ja / 17 grudnia 2010 r. o 16:42
0
[quote name='aloes' timestamp='1292584432' post='407256']
Proszę przeczytać uważnie. Owszem, statut jest zawieszony na stronie, chodziło natomiast o poświadczenie go pieczątkami i podpisami.
[/quote]

Czytam uważnie. Potwierdzenie można bez problemu zdobyć w dziale organizacyjno-prawnym UMCS, podobnie jak opieczętowany dekret PKWN o utworzeniu UMCS, czyli drugi dokument, o który chodziło Kokowskiemu. Zajmuje to piętnaście minut. Bzdury opowiada Pan profesor. Albo ma słabych asystentów albo - jako archeolog - powinien podszkolic swój warsztat "odkopywania" właściwych dokumentów we właściwych miejscach. Bo jeśli się ich szuka w kwesturze, to się nie ma czemu dziwić, bo ich tam nie ma... ehh.
[quote name='aloes' timestamp='1292584432' post='407256']
Proszę przeczytać uważnie. Owszem, statut jest zawieszony na stronie, chodziło natomiast o poświadczenie go pieczątkami i podpisami.
[/quote]

Czytam uważnie. Potwierdzenie można bez problemu zdobyć w dziale organizacyjno-prawnym UMCS, podobnie jak opieczętowany dekret PKWN o utworzeniu UMCS, czyli drugi dokument, o który chodziło Kokowskiemu. Zajmuje to piętnaście minut. Bzdury opowiada Pan profesor. Albo ma słabych asystentów albo - ja... rozwiń
Avatar
radny / 17 grudnia 2010 r. o 16:24
0
"Traktują nas jak robotników" - to jak twoim zdaniem wykształciuchu można robotnika traktować? Żebyś mógł cokolwiek zrobić to ktoś mósi na to zapracować gnojku.
Avatar
PR / 17 grudnia 2010 r. o 15:27
0
[quote name='advocat' timestamp='1292584116' post='407252']
O ile mi wiadomo, rozwój kadrowy uzależniony jest od pracujących w Instytucie doktorów? Gdzie są ich habilitacje? Prawo do doktoryzowania uzależnione jest m.in. od ilości pracowników samodzielnych(od dr hab w górę)
[/quote]
Zgadza się. Ale przez 8 lat żaden doktor nie napisał habilitacji, bo gwiazda archeologii może być tylko jedna-AK. Cały czas gada o swoich magistrach-geniuszach. Niemal wszyscy w terminie nie zrobili doktoratów, ciągle dostają przedłużenia, zamiast wywalić ich jako nierobów z uczelni. AK to jedna wielka fasada, PR, za którym stoją niskie pobudki, zwłaszcza egotyzm. A do tego jeszcze gęba pełna frazesów o moralności!
[quote name='advocat' timestamp='1292584116' post='407252']
O ile mi wiadomo, rozwój kadrowy uzależniony jest od pracujących w Instytucie doktorów? Gdzie są ich habilitacje? Prawo do doktoryzowania uzależnione jest m.in. od ilości pracowników samodzielnych(od dr hab w górę)
[/quote]
Zgadza się. Ale przez 8 lat żaden doktor nie napisał habilitacji, bo gwiazda archeologii może być tylko jedna-AK. Cały czas gada o swoich magistrach-geniuszach. Niemal wszyscy w terminie nie zrobili doktoratów, ciągle dos... rozwiń
Avatar
TW / 17 grudnia 2010 r. o 12:59
0
Tak... Sprawdzona recepta. Żeby zatrzeć dawne grzeszki, trzeba udawać bardzo zaangażowanego...
Avatar
aloes / 17 grudnia 2010 r. o 12:13
0
[quote name='Zodialk' timestamp='1292533549' post='406990']
Upaść nie może, że np. może się połączyć z KUL , a swoją drogą Kokowski chyba jakiś niedouczony. Wyborcza napisała, że jego asystent nie mógł dostać statutu uczelni i jeszcze jakiegoś dokumentu - przecież to jest na stronie umcs - np.: http://www.umcs.pl/articles.php?aid=22 Albo pan profesor ma słabych współpracowników, albo coś buja. Albo dawno już o nim prasa nie pisała i trochę marketingu się przyda.
[/quote]

Proszę przeczytać uważnie. Owszem, statut jest zawieszony na stronie, chodziło natomiast o poświadczenie go pieczątkami i podpisami.
[quote name='Zodialk' timestamp='1292533549' post='406990']
Upaść nie może, że np. może się połączyć z KUL , a swoją drogą Kokowski chyba jakiś niedouczony. Wyborcza napisała, że jego asystent nie mógł dostać statutu uczelni i jeszcze jakiegoś dokumentu - przecież to jest na stronie umcs - np.: http://www.umcs.pl/articles.php?aid=22 Albo pan profesor ma słabych współpracowników, albo coś buja. Albo dawno już o nim prasa nie pisała i trochę marketingu się przyda.
[/quote]

Proszę przeczytać uwa... rozwiń
Avatar
advocat / 17 grudnia 2010 r. o 12:08
0
[quote name='PR' timestamp='1292532081' post='406977']
Kokowski! Gdzie ten obiecywany od 8 lat kierowania Instytutem Archeologii rozwój kadrowy? Zamiast niego zagrożenie zamknięcięm kierunku? Gdzie obiecywane prawa do doktoryzowania? Już Rzeszów ma prawa do habilitacji !!! Ale dla tego pana liczy sie tylko PR. Znowu piszą o nim w gazetach !!!!!!!
[/quote]

O ile mi wiadomo, rozwój kadrowy uzależniony jest od pracujących w Instytucie doktorów? Gdzie są ich habilitacje? Prawo do doktoryzowania uzależnione jest m.in. od ilości pracowników samodzielnych(od dr hab w górę)
[quote name='PR' timestamp='1292532081' post='406977']
Kokowski! Gdzie ten obiecywany od 8 lat kierowania Instytutem Archeologii rozwój kadrowy? Zamiast niego zagrożenie zamknięcięm kierunku? Gdzie obiecywane prawa do doktoryzowania? Już Rzeszów ma prawa do habilitacji !!! Ale dla tego pana liczy sie tylko PR. Znowu piszą o nim w gazetach !!!!!!!
[/quote]

O ile mi wiadomo, rozwój kadrowy uzależniony jest od pracujących w Instytucie doktorów? Gdzie są... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Definitywnie zakończyła się sprawa rozpisania referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę na decyzję odmowną komisarza wyborczego. Organizatorzy nie poddają się i zapowiadaj starania o kolejne referendum. Tym razem będą chcieli odwołać także burmistrz .

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5
14 sierpnia 2020, 20:30

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5

Przed nami kolejny weekend atrakcji na Centralnym Placu Zabaw. Odwiedzających w najbliższych dniach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) czekają m.in. koncerty zespołów Jazzpospolita i Alameda 5.

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

Pełne ręce roboty mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali aż 50 automatów do gier, a z nimi gotówkę na wypłaty wygranych i amfetaminę. Przestępcy nie pozostają dłużni – na śledczych czyhają zasadzki z miotaczami gazu.

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Tydzień przed inauguracją nowego sezon Edach Budowlani Lublin rozegrali mecz kontrolny z Awentą Pogonią Siedlce. Już w weekend obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o ligowe punkty.

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej
14 sierpnia 2020, 19:00

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej

Jedną z gwiazd najbliższego weekendu w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego będzie formacja Slavic Jazz Underground. Tradycyjnie nie zabraknie również teatru i dodatkowych atrakcji.

"Sztuka kochania" w Kinie Perła
14 sierpnia 2020, 21:00

"Sztuka kochania" w Kinie Perła

14 sieprnia w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15) będzie można zobaczyć m.in. docenioną "Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej" oraz kultowego "Misia".

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione
ALARM 24
galeria

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione

Na przejazd wjeżdża pociąg, a rogatki są podniesione – tak działały szlabany w Miłocinie, gdzie tory krzyżują się z drogą wojewódzką Lublin-Nałęczów. Zdarzało się również i tak, że zapory były opuszczone, chociaż do przejazdu nie zbliżał się żaden pociąg

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Firma Garmin jest jednym z najprężniej rozwijających się producentów zegarków sportowych. Łącząc nowoczesne moduły GPS z innowacyjnymi funkcjami sportowymi, producent uzyskał kompaktowe urządzenia, które wspomagają w planowaniu treningów i odczytywaniu ich wyników. Dlaczego warto zwrócić uwagę na zegarki Garmin?

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Dziś Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o 17 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Pięć dotyczy Lublina, trzy – Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego i kolejne trzy – powiatu opolskiego.

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie
20 sierpnia 2020, 20:00

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie

20-23 sierpnia w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zobaczymy filmy z 18. edycji Festiwalu Objazdowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta polskim kandydatem do Oscara. Czy „Śniegu już więcej nie będzie” powtórzy sukces „Idy”?

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach
galeria

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach

Do godz. 15.30 mogą potrwać utrudnienia w ruchu w centrum Lublina gdzie zamknięta jest ul. Zamojska.