Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2013 r.
18:12
Edytuj ten wpis

Sprawdź, co może zmienić się w Twojej dzielnicy (lista inwestycji w Lublinie)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A
Siłownia pod chmurką na osiedlu przy ul. Biedronki to właśnie takie dzielnicowe zamówienie<br />
 (Jacek
Siłownia pod chmurką na osiedlu przy ul. Biedronki to właśnie takie dzielnicowe zamówienie
(Jacek

Jedni wybierają remont chodnika, inni proszą o wyposażenie dla szkoły albo atrakcje dla rowerzystów. Każda z 27 dzielnic ma do swojej dyspozycji 109 tys. zł na drobne inwestycje

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Siłownia pod chmurką działa już od 2 czerwca i jest tak oblegana, że jedno z urządzeń już trzeba było naprawiać. Nie przez wandali, ale przez to, że ludzie za dużo ćwiczyli – mówi Mieczysław Biszkont, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Czuby Północne.

Siłownia to jedna z inwestycji, które dzielnica postanowiła sfinansować ze swojej rezerwy. Ale nie jedyna.

– W sierpniu zaczniemy budowę nowych schodów od ul. Romantycznej do ul. Jana Pawła II – zapowiada Biszkont. Schody będą prowadzić z os. Skarpa wprost na przejście dla pieszych i będą biec w tym miejscu wydeptanej ścieżki, która niedawno została zagrodzona. Ścieżka nie była wygodna, po deszczu było duże ryzyko, że osoba skracająca sobie drogę zjedzie po błocie na pupie.

Na każą z dzielnic przypada taka sama kwota i co miesiąc rady dzielnic mogą występować do miasta ze swoimi propozycjami drobnych inwestycji, które miałyby być sfinansowane ze specjalnej rezerwy.

Stare Miasto chce ławek

Stare Miasto zażyczyło sobie ławek w murku na tzw. placu Rybnym na wzór tych ławek, które zostały niegdyś zamontowane w murkach znajdujących się na pl. Zamkowym. Na liście życzeń dzielnicy jest także montaż czterech ławek wzdłuż alejki na Błoniach pod Zamkiem.

Na Kośminku wkrótce ma się zacząć budowa sportowych atrakcji dla rowerzystów. – To będą tory dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych – zapowiadał Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Wszystko to powstanie u zbiegu ul. Sulisławickiej i Przerwy-Tetmajera.

Felinowi marzy się skwer

Szerokie wystąpiło o budowę pętli autobusowej przy skrzyżowaniu Głównej i Wądolnej. Tatary postanowiły wydać pieniądze m.in. na huśtawkę na plac zabaw nad Bystrzycą na wysokości ul. Przyjaźni, parking przy Gospodarczej 10, czy sprzęt sportowy dla podstawówki nr 11. Abramowice niemal całą kwotę przeznaczyły na projekt budowy oświetlenia ul. Wólczańskiej.

Czechów Północny wystąpił o chodnik przy Karkonoskiej, Felinowi zamarzył się wypoczynkowy skwer przy ul. Władysława Jagiełły, Sławinek chce oświetlenia Kolorowej, Baśniowej, Bajkowej, Sielankowej, Serdecznej i Bratniej.

Lista dzielnicowych inwestycji jest znacznie dłuższa. – Do tej pory rozdysponowane zostało ok. 2,5 mln spośród 3 mln złotych – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Chcemy docelowo zwiększyć możliwości decydowania przez mieszkańców o tego typu wydatkach – deklaruje.

CO MOŻE ZMIENIĆ SIĘ W TWOJEJ OKOLICY? ZOBACZ LISTĘ [PDF]

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
:) / 30 lipca 2013 o 20:35
0

2 ostanie tygodnie spędziłem w różnych miejscach w Polsce-głownie na zachód od Wisły.Wróciłem do Lublinia i zadałem sobie pytanie...,,Kur.......gdzie ja mieszkam'' to chyba najgorsza dziura w Polsce i gdyby nie to że trzyma mnie tu kilka rodzinnych spraw -przyrzekam tankuję zbiornik po brzegi i jadę jak najdalej stąd......

Trzymam za słowo . . .

Avatar
mieszkaniec swidnika / 30 lipca 2013 o 18:20
0

najładniejsze i najmilsze miasto ty chyba Świdnik z regionu woj.lubelskiego.

W mairę czyte i zadbane,wydaje się być bezpieczne.

Te pieniądze powiny być przeznaczone w pełni dla Świdnika -wyremontowali by sobie miasto które i tak w porównaniu z Lublinem wygląda nieźle.

tragedia. Wstydze sie że mieszkam w Świdniku.

Mieszkancy mówia ze jest niebezpiecznie, a Burmistrz siedząc w wygodnym fotelu mowi ze w Świdniku jest bezpiecznie. Normalnie  film Bareji mozna tu nakręcic.

http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=877:ministerstwo-klonowa-jest-niebezpieczna&Itemid=46

tragedia. Wstydze sie że mieszkam w Świdniku.

Mieszkancy mówia ze jest niebezpiecznie, a Burmistrz siedząc w wygodnym fotelu mowi ze w Świdniku jest bezpiecznie. Normalnie  film Bareji mozna tu nakręcic.

http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=877:ministerstwo-klonowa-jest-niebezpieczna&Itemid=46

rozwiń
Avatar
kanada / 30 lipca 2013 o 17:51
0

NIc się nie zmienia?!?! S17 (gdyby nie zaangażowanie władz inwestycja została by sobie odpuszczona), lotnisko, remont skrzyzowania Warszawska/Tysiąclecia i budowa łącznika z Boh. Monte Cassino, stadion.

Wiem, że powinno być jeszcze więcej inwestycji drogowych, że powinno być jeszcze wiecej pracy, ale heloł - trochę więcej obiektywizmu. IMHO - Krzysztof Żuk to najlepszy z dotychczasowych prezydentów.

Popieram!

Może i wielaq lat nic się nie działo, ale od jakiegoś czasu widze dużą różnice: lotnisko, buduje się obwodnica, w mojej okolicy większość dróg jest już po remoncie, za blokiem jeszcze kilka lat temu był tylko beton teraz dużo trawy i drzew, plac zabaw ogrodzony, nowe chodniki.

Poza tym nie chodzi o sam wygląd miasta ale całokształt: jarmarki, festiwale, myśle że każdy czy starszy czy młodszy znajdzie coś dla siebie.

Mamy piękne stare miasto, osobiście uważam że mogłaby być lepiej zagospodarowane i więcej odnowiaonych kamienic ale to już w większości wina właścicieli.

Jestem pewna że połowa osób piszących nawet nie zna połowy miejsca które są w Lublinie piękne i które warto zobaczyć.

rozwiń
Avatar
git / 30 lipca 2013 o 16:57
0

najładniejsze i najmilsze miasto ty chyba Świdnik z regionu woj.lubelskiego.

W mairę czyte i zadbane,wydaje się być bezpieczne.

Te pieniądze powiny być przeznaczone w pełni dla Świdnika -wyremontowali by sobie miasto które i tak w porównaniu z Lublinem wygląda nieźle.

haha no to pojechałeś, 3 ulice na krzyż ciężko nazwać miastem. O kierowcach tej dziury to nawet nie ma co wspominać bo chyba każdy zna ulubione rejestracje LSW . 

haha no to pojechałeś, 3 ulice na krzyż ciężko nazwać miastem. O kierowcach tej dziury to nawet nie ma co wspominać bo chyba każdy zna ulubione rejestracje LSW . 

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2013 o 16:11
0

NA SKARPIE NIE MA PRAWDZIWEGO BOISKA DO PIŁKI NOŻNEJ JEST NA FANTASTYCZNEJ OBRZYDLIWE

Avatar
sąsiad / 30 lipca 2013 o 14:12
0

postawili ławki przy Plagego 9, postawili stół betonowy do szachów, a grają tam gówniarze i nieroby butelkami w warcaby. Wóda i cola to normalny widok na tym stoliku. Jeszcze nie widziałem tam seniora!!!

Avatar
CCC / 30 lipca 2013 o 11:39
0

Siłownia "pod chmurką" w wąwozie na czubach by się przydała...

Avatar
gebe / 30 lipca 2013 o 11:38
0

Podzielam Twoje zdanie w 100%. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby to miasto zaczęło się zmieniać. Jestem tu kilka lat, i nie widzę różnicy. Doszło tylko kilka wyższych budynków biurowych i kilka nowych ulic. Nie widzę nic więcej. Praca? Wydaje mi się, że jest coraz gorzej. Podejście zarówno władz, jak i mieszkańców do życia jest takie samo.

NIc się nie zmienia?!?! S17 (gdyby nie zaangażowanie władz inwestycja została by sobie odpuszczona), lotnisko, remont skrzyzowania Warszawska/Tysiąclecia i budowa łącznika z Boh. Monte Cassino, stadion.

Wiem, że powinno być jeszcze więcej inwestycji drogowych, że powinno być jeszcze wiecej pracy, ale heloł - trochę więcej obiektywizmu. IMHO - Krzysztof Żuk to najlepszy z dotychczasowych prezydentów.

NIc się nie zmienia?!?! S17 (gdyby nie zaangażowanie władz inwestycja została by sobie odpuszczona), lotnisko, remont skrzyzowania Warszawska/Tysiąclecia i budowa łącznika z Boh. Monte Cassino, stadion.

Wiem, że powinno być jeszcze więcej inwestycji drogowych, że powinno być jeszcze wiecej pracy, ale heloł - trochę więcej obiektywizmu. IMHO - Krzysztof Żuk to najlepszy z dotychczasowych prezydentów.

rozwiń
Avatar
flow / 30 lipca 2013 o 10:41
0

najpierw posprzątajcie swoj dzielnice i posiejcie dobre jakości trawy i krzewy ,żeby przykryć ten bród i syf.

Potem myślcie o ławkach ,skwerach,fontannach i placach zabaw.

Lubelskie dzielnice prawie wszystkie są tak obskurne jak na ukrainie ,Polska C normalnie.

Syf jest, bo ludzie są syfiarzami. Taka mentalność. Syfiarze, mający się za pępki świata. To są lublinianie.

Avatar
imigrantka / 30 lipca 2013 o 10:39
0

2 ostanie tygodnie spędziłem w różnych miejscach w Polsce-głownie na zachód od Wisły.Wróciłem do Lublinia i zadałem sobie pytanie...,,Kur.......gdzie ja mieszkam'' to chyba najgorsza dziura w Polsce i gdyby nie to że trzyma mnie tu kilka rodzinnych spraw -przyrzekam tankuję zbiornik po brzegi i jadę jak najdalej stąd......

Podzielam Twoje zdanie w 100%. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby to miasto zaczęło się zmieniać. Jestem tu kilka lat, i nie widzę różnicy. Doszło tylko kilka wyższych budynków biurowych i kilka nowych ulic. Nie widzę nic więcej. Praca? Wydaje mi się, że jest coraz gorzej. Podejście zarówno władz, jak i mieszkańców do życia jest takie samo.

Podzielam Twoje zdanie w 100%. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby to miasto zaczęło się zmieniać. Jestem tu kilka lat, i nie widzę różnicy. Doszło tylko kilka wyższych budynków biurowych i kilka nowych ulic. Nie widzę nic więcej. Praca? Wydaje mi się, że jest coraz gorzej. Podejście zarówno władz, jak i mieszkańców do życia jest takie samo.

rozwiń
Avatar
:) / 30 lipca 2013 o 20:35
0

2 ostanie tygodnie spędziłem w różnych miejscach w Polsce-głownie na zachód od Wisły.Wróciłem do Lublinia i zadałem sobie pytanie...,,Kur.......gdzie ja mieszkam'' to chyba najgorsza dziura w Polsce i gdyby nie to że trzyma mnie tu kilka rodzinnych spraw -przyrzekam tankuję zbiornik po brzegi i jadę jak najdalej stąd......

Trzymam za słowo . . .

Avatar
mieszkaniec swidnika / 30 lipca 2013 o 18:20
0

najładniejsze i najmilsze miasto ty chyba Świdnik z regionu woj.lubelskiego.

W mairę czyte i zadbane,wydaje się być bezpieczne.

Te pieniądze powiny być przeznaczone w pełni dla Świdnika -wyremontowali by sobie miasto które i tak w porównaniu z Lublinem wygląda nieźle.

tragedia. Wstydze sie że mieszkam w Świdniku.

Mieszkancy mówia ze jest niebezpiecznie, a Burmistrz siedząc w wygodnym fotelu mowi ze w Świdniku jest bezpiecznie. Normalnie  film Bareji mozna tu nakręcic.

http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=877:ministerstwo-klonowa-jest-niebezpieczna&Itemid=46

tragedia. Wstydze sie że mieszkam w Świdniku.

Mieszkancy mówia ze jest niebezpiecznie, a Burmistrz siedząc w wygodnym fotelu mowi ze w Świdniku jest bezpiecznie. Normalnie  film Bareji mozna tu nakręcic.

http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=877:ministerstwo-klonowa-jest-niebezpieczna&Itemid=46

rozwiń
Avatar
kanada / 30 lipca 2013 o 17:51
0

NIc się nie zmienia?!?! S17 (gdyby nie zaangażowanie władz inwestycja została by sobie odpuszczona), lotnisko, remont skrzyzowania Warszawska/Tysiąclecia i budowa łącznika z Boh. Monte Cassino, stadion.

Wiem, że powinno być jeszcze więcej inwestycji drogowych, że powinno być jeszcze wiecej pracy, ale heloł - trochę więcej obiektywizmu. IMHO - Krzysztof Żuk to najlepszy z dotychczasowych prezydentów.

Popieram!

Może i wielaq lat nic się nie działo, ale od jakiegoś czasu widze dużą różnice: lotnisko, buduje się obwodnica, w mojej okolicy większość dróg jest już po remoncie, za blokiem jeszcze kilka lat temu był tylko beton teraz dużo trawy i drzew, plac zabaw ogrodzony, nowe chodniki.

Poza tym nie chodzi o sam wygląd miasta ale całokształt: jarmarki, festiwale, myśle że każdy czy starszy czy młodszy znajdzie coś dla siebie.

Mamy piękne stare miasto, osobiście uważam że mogłaby być lepiej zagospodarowane i więcej odnowiaonych kamienic ale to już w większości wina właścicieli.

Jestem pewna że połowa osób piszących nawet nie zna połowy miejsca które są w Lublinie piękne i które warto zobaczyć.

rozwiń
Avatar
git / 30 lipca 2013 o 16:57
0

najładniejsze i najmilsze miasto ty chyba Świdnik z regionu woj.lubelskiego.

W mairę czyte i zadbane,wydaje się być bezpieczne.

Te pieniądze powiny być przeznaczone w pełni dla Świdnika -wyremontowali by sobie miasto które i tak w porównaniu z Lublinem wygląda nieźle.

haha no to pojechałeś, 3 ulice na krzyż ciężko nazwać miastem. O kierowcach tej dziury to nawet nie ma co wspominać bo chyba każdy zna ulubione rejestracje LSW . 

haha no to pojechałeś, 3 ulice na krzyż ciężko nazwać miastem. O kierowcach tej dziury to nawet nie ma co wspominać bo chyba każdy zna ulubione rejestracje LSW . 

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2013 o 16:11
0

NA SKARPIE NIE MA PRAWDZIWEGO BOISKA DO PIŁKI NOŻNEJ JEST NA FANTASTYCZNEJ OBRZYDLIWE

Avatar
sąsiad / 30 lipca 2013 o 14:12
0

postawili ławki przy Plagego 9, postawili stół betonowy do szachów, a grają tam gówniarze i nieroby butelkami w warcaby. Wóda i cola to normalny widok na tym stoliku. Jeszcze nie widziałem tam seniora!!!

Avatar
CCC / 30 lipca 2013 o 11:39
0

Siłownia "pod chmurką" w wąwozie na czubach by się przydała...

Avatar
gebe / 30 lipca 2013 o 11:38
0

Podzielam Twoje zdanie w 100%. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby to miasto zaczęło się zmieniać. Jestem tu kilka lat, i nie widzę różnicy. Doszło tylko kilka wyższych budynków biurowych i kilka nowych ulic. Nie widzę nic więcej. Praca? Wydaje mi się, że jest coraz gorzej. Podejście zarówno władz, jak i mieszkańców do życia jest takie samo.

NIc się nie zmienia?!?! S17 (gdyby nie zaangażowanie władz inwestycja została by sobie odpuszczona), lotnisko, remont skrzyzowania Warszawska/Tysiąclecia i budowa łącznika z Boh. Monte Cassino, stadion.

Wiem, że powinno być jeszcze więcej inwestycji drogowych, że powinno być jeszcze wiecej pracy, ale heloł - trochę więcej obiektywizmu. IMHO - Krzysztof Żuk to najlepszy z dotychczasowych prezydentów.

NIc się nie zmienia?!?! S17 (gdyby nie zaangażowanie władz inwestycja została by sobie odpuszczona), lotnisko, remont skrzyzowania Warszawska/Tysiąclecia i budowa łącznika z Boh. Monte Cassino, stadion.

Wiem, że powinno być jeszcze więcej inwestycji drogowych, że powinno być jeszcze wiecej pracy, ale heloł - trochę więcej obiektywizmu. IMHO - Krzysztof Żuk to najlepszy z dotychczasowych prezydentów.

rozwiń
Avatar
flow / 30 lipca 2013 o 10:41
0

najpierw posprzątajcie swoj dzielnice i posiejcie dobre jakości trawy i krzewy ,żeby przykryć ten bród i syf.

Potem myślcie o ławkach ,skwerach,fontannach i placach zabaw.

Lubelskie dzielnice prawie wszystkie są tak obskurne jak na ukrainie ,Polska C normalnie.

Syf jest, bo ludzie są syfiarzami. Taka mentalność. Syfiarze, mający się za pępki świata. To są lublinianie.

Avatar
imigrantka / 30 lipca 2013 o 10:39
0

2 ostanie tygodnie spędziłem w różnych miejscach w Polsce-głownie na zachód od Wisły.Wróciłem do Lublinia i zadałem sobie pytanie...,,Kur.......gdzie ja mieszkam'' to chyba najgorsza dziura w Polsce i gdyby nie to że trzyma mnie tu kilka rodzinnych spraw -przyrzekam tankuję zbiornik po brzegi i jadę jak najdalej stąd......

Podzielam Twoje zdanie w 100%. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby to miasto zaczęło się zmieniać. Jestem tu kilka lat, i nie widzę różnicy. Doszło tylko kilka wyższych budynków biurowych i kilka nowych ulic. Nie widzę nic więcej. Praca? Wydaje mi się, że jest coraz gorzej. Podejście zarówno władz, jak i mieszkańców do życia jest takie samo.

Podzielam Twoje zdanie w 100%. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby to miasto zaczęło się zmieniać. Jestem tu kilka lat, i nie widzę różnicy. Doszło tylko kilka wyższych budynków biurowych i kilka nowych ulic. Nie widzę nic więcej. Praca? Wydaje mi się, że jest coraz gorzej. Podejście zarówno władz, jak i mieszkańców do życia jest takie samo.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 29 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!