Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2010 r.
21:24
Edytuj ten wpis

Stoiska i sklepy rybne przeżywają oblężenie. Karp pilnie poszukiwany

0 6 A A

Chociaż do Wigilii zostało jeszcze 10 dni, w sklepach już co najmniej od tygodnia można zaobserwować przedświąteczny ruch. Na pierwszy ogień poszedł karp.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wolę wcześniej wybrać się na takie zakupy, żeby mieć je z głowy. Tuż przed świętami i tak będzie o czym myśleć. Poza tym cena karpia jest teraz bardzo atrakcyjna. A ja kupuję co roku ok. 5 kg, więc dla mnie różnica nawet 2 zł na kilogramie ma znaczenie – podkreśla Dorota Pendrak z Lublina, którą spotkaliśmy w jednym z lubelskich sklepów.

Zainteresowanie klientów przełożyło się na ceny ryb. W niektórych sklepach jeszcze do końca tygodnia karp będzie o kilka złotych tańszy.

– W tym roku jest szczególnie dużo ludzi, jak na tę porę. Kolejka jest właściwie non stop. Niedawno rozeszła się informacja, że ceny karpia ostro pójdą w górę i za kilogram trzeba będzie zapłacić nawet ok. 15–16 zł. Być może to przestraszyło klientów. U nas jest to na razie 7,95 zł, o złotówkę taniej, niż w ubiegłym roku. Ale już pod koniec tygodnia cena będzie wyższa, tuż przed świętami będzie to ok. 10 zł – szacuje Marek Rozwałka, szef stoiska rybnego w hipermarkecie E.Leclerc.

>> Planujesz świąteczne zakupy? Sprawdź, które sklepy w Lublinie i regionie są najtańsze

– Teraz dziennie sprzedajemy ok. tony. Dla porównania, w ubiegłym roku było to ok. 150–200 kg. Teraz dostawę mamy 2–3 razy dziennie.

Podobnie jest w innych supermarketach. Duże zainteresowanie obserwują też właściciele mniejszych sklepów rybnych.

– Rzeczywiście, jest już sporo klientów, bywają dni, że trzeba odstać swoje w kolejce. Mimo, że nie mogę pozwolić sobie na obniżki, tak jak hipermarkety. Bardziej zapobiegliwi kupują wcześniej rybę i mrożą. Od jakiegoś czasu widzę też zainteresowanie karpiem krojonym – mówi Krystyna Kiljanek, właścicielka sklepu rybnego Fish w Lublinie.

– Być może część klientów boi się, że przez tegoroczne powodzie karpia może zabraknąć i dlatego myślą o tym już teraz. Wiadomo też, że lepiej kupić wcześniej, żeby zdążyć przed największymi kolejkami, które są tuż przed świętami.

Z takiej sytuacji na rynku cieszą się także dostawcy ryb.

– W tym roku nastawiliśmy się na zaopatrzenie dużych sklepów i przyznam, że się opłaciło. Większe zamówienia zaczęły się już pod koniec ubiegłego tygodnia. Przez te kilka dni z niektórych punktów mieliśmy zamówienia nawet na 2 tony dziennie i spodziewam się, że tak będzie jeszcze w tym tygodniu – mówi Iwona Rzuchuła z Gospodarstwa Rybackiego Jedlanka w Uścimowie. – Mamy też sporo klientów indywidualnych i firm prywatnych.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
crx / 16 grudnia 2010 r. o 08:43
No ładnie!Zadziwiacie mnie!Jednak nie ma wtórnego analfabetyzmu!A już się bałem ,że to co mówią w telewizorni jest prawdą!Trzymać tak dalej!!!
Avatar
kolka / 15 grudnia 2010 r. o 17:43
[quote name='crx' timestamp='1292411464' post='406090']
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
[/quote]
Ty pisaciel "rozł(u)ż" słownik ortograficzny i doucz się bo byki ortograficzne robisz.
[quote name='crx' timestamp='1292411464' post='406090']
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
[/quote]
Ty pisaciel "rozł(u)ż" słownik ortograficzny i doucz się bo byki ortograficzne robisz. rozwiń
Avatar
kolka / 15 grudnia 2010 r. o 17:34
To pendraki też i karpie jedzą ?. Te cholery obżarły mi w drzewkach wszystkie korzenie.
Wszystkiego próbowałem i nic nie radzi.
Avatar
lbn / 15 grudnia 2010 r. o 16:49
[quote name='crx' timestamp='1292411464' post='406090']
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
[/quote]

Pierw naucz się ortografii dzieciaku neostrady a później pouczaj innych "rozłuż"
[quote name='crx' timestamp='1292411464' post='406090']
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
[/quote]

Pierw naucz się ortografii dzieciaku neostrady a później pouczaj innych "rozłuż" rozwiń
Avatar
Zuza / 15 grudnia 2010 r. o 14:40
[quote name='crx' timestamp='1292411464' post='406090']
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
[/quote]

Powiec mi to prosto w oczy "żreć" a nie zasłaniasz się neostradą. Sam wypraw się w plener na grzyby.
Avatar
crx / 15 grudnia 2010 r. o 12:11
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
Avatar
crx / 16 grudnia 2010 r. o 08:43
No ładnie!Zadziwiacie mnie!Jednak nie ma wtórnego analfabetyzmu!A już się bałem ,że to co mówią w telewizorni jest prawdą!Trzymać tak dalej!!!
Avatar
kolka / 15 grudnia 2010 r. o 17:43
[quote name='crx' timestamp='1292411464' post='406090']
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
[/quote]
Ty pisaciel "rozł(u)ż" słownik ortograficzny i doucz się bo byki ortograficzne robisz.
[quote name='crx' timestamp='1292411464' post='406090']
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
[/quote]
Ty pisaciel "rozł(u)ż" słownik ortograficzny i doucz się bo byki ortograficzne robisz. rozwiń
Avatar
kolka / 15 grudnia 2010 r. o 17:34
To pendraki też i karpie jedzą ?. Te cholery obżarły mi w drzewkach wszystkie korzenie.
Wszystkiego próbowałem i nic nie radzi.
Avatar
lbn / 15 grudnia 2010 r. o 16:49
[quote name='crx' timestamp='1292411464' post='406090']
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
[/quote]

Pierw naucz się ortografii dzieciaku neostrady a później pouczaj innych "rozłuż"
[quote name='crx' timestamp='1292411464' post='406090']
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
[/quote]

Pierw naucz się ortografii dzieciaku neostrady a później pouczaj innych "rozłuż" rozwiń
Avatar
Zuza / 15 grudnia 2010 r. o 14:40
[quote name='crx' timestamp='1292411464' post='406090']
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
[/quote]

Powiec mi to prosto w oczy "żreć" a nie zasłaniasz się neostradą. Sam wypraw się w plener na grzyby.
Avatar
crx / 15 grudnia 2010 r. o 12:11
Biedny ludku Boży -nierozumiejący sensu Świąt Bożego Narodzenia (nie jesteś osamotniony-ok.80 % światowej gawiedzi robi dokładnie to samo!!!).Zamiast siedzieć przed telewizorem i "żreć"-rusz w plener,a wydatki rozłuż na 2 miesiące.Będzie i zdrowiej i przyjemniej!!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

Świąteczne targi w Centrum Kultury
4 grudnia 2022, 10:00

Świąteczne targi w Centrum Kultury

Pracownia "Takie Rzeczy" zaprasza w niedzielę do Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) na świąteczne targi. Start o godz. 10.

Matematyka nie kłamie, czyli zamojska klasa okręgowa w liczbach

Matematyka nie kłamie, czyli zamojska klasa okręgowa w liczbach

Przerwa w rozgrywkach to doskonały moment na ich podsumowanie. Oto jak w naszej subiektywnej opinii przedstawiają się liczby zamojskiej „okręgówki”

W czwartek spotkanie z architektami nowego stadionu w Lublinie
galeria

W czwartek spotkanie z architektami nowego stadionu w Lublinie

Od czwartku można będzie zgłaszać uwagi do planów budowy stadionu żużlowego na części terenów po klubie jeździeckim. Na ten sam dzień zaplanowano otwarte spotkanie z architektami, którzy przygotowali wstępną koncepcję obiektu sportowego.

"Inny wymiar" w Chatce Żaka. Weekend gier i fantastyki. Program
2 grudnia 2022, 9:00

"Inny wymiar" w Chatce Żaka. Weekend gier i fantastyki. Program

Przed nami kolejna edycja projektu "Inny Wymiar" w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16). W sobotę i niedzielę wielbiciele gier będą mogli przetestować popularne tytuły, wziąć udział w turniejach, prelekcjach czy warsztatach.

Nagły telefon na 112 i krótka wiadomość: Bomba na lotnisku

Nagły telefon na 112 i krótka wiadomość: Bomba na lotnisku

Ładunek miał się znajdować na lotnisku w Warszawie. Kiedy sprawą zajęła się policja, trop doprowadził ich do Lublina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!