Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2014 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Szkolna przeprowadzka w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
4 16 A A

Na 5 milionów zł wycenione zostały koszty dostosowania budynku przy Wyścigowej, by mógł przyjąć niepełnosprawnych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z ul. Hirszfelda. Magistrat już przymierza się do przeprowadzki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nic się nie zmieni, połączenie placówek przy Hirszfelda i Wyścigowej jest faktem - zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Budynek przy Wyścigowej jest lepiej przystosowany dla uczniów, którzy potrzebują udogodnień. Jest tu internat, jest przestrzeń, którą można zaadaptować na boiska, są też windy - wyjaśnia. Jako jedną z głównych zalet przeprowadzki magistrat wskazuje to, że w budynku przy Wyścigowej są zainstalowane windy dla niepełnosprawnych. Takich udogodnień brakuje przy Hirszfelda, gdzie uczniów na wózkach inwalidzkich trzeba wnosić po schodach. Miasto twierdzi, że prosta dobudowa windy nic tu nie zmieni. - Nikt nie przyjmie do użytkowania windy, jeżeli obiekt przy Hirszfelda nie zostanie przystosowany do wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego - zastrzega Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta. - Koszt dostosowania tego budynku został oszacowany na 13 milionów zł.
Urzędnicy wyliczyli, że o wiele łatwiej przenieść placówkę na Wyścigową. - Tu koszt stworzenia takiego centrum, gdzie odbywałoby się kształcenie dzieci niepełnosprawnych od przedszkola do szkoły ponadgimnazjalnej to kwota 5 milionów zł - informuje Dumkiewicz-Sprawka. - Na ten rok zaplanowaliśmy przygotowanie programu użytkowego dla tego budynku tak, by centrum spełniało potrzeby dzieci, a później będą zabezpieczane fundusze na adaptację tego obiektu. Budynek przy Wyścigowej miasto odkupiło od likwidatora Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy, który to związek prowadził tu szkoły w czasach PRL. Później szkoły przejęło miasto, a po pewnym czasie likwidator wystąpił do miasta o zwrot budynku. Samorząd przegrał przed sądem, ale obie strony dogadały się i Ratusz odkupił nieruchomość. Przeprowadzka ośrodka z Hirszfelda na Wyścigową może nastąpić już od września, choć termin ten nie jest jeszcze pewny.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
draxardd60 / 4 maja 2015 o 07:57
0

Dziwne, że ludzie się nie cieszą. Przecież nowy budynek to więcej możliwości i udogodnień dla niepełnosprawnych.

Avatar
rodzic / 21 stycznia 2014 o 20:47
0

Ludzie ale przeciez na w. ma być remont i dopiero po remoncie ewentualna przeprowadzka dlaczego wszyscy odnosza się do tego co jest teraz???? Czyli na H. jest idealnie??? Śmiem watpić.Wąskie korytarze, budynek nie spełnia przepisów ppż.Mój chłopak chodził i tam i tu(teraz jest w zawodowce) i na prawdę jak czytam te banialuki pisane na temat W. czuję żal bo to pewnie piszą ci co nie maja pojecia jak to wygląda w rzeczywistości.Tu mój syn nauczył się samodzielności. A i jeszcze jedno W. to nie koniec świta!!!

Wreszcie rozsądny komentarz - oby takich więcej !

Wreszcie rozsądny komentarz - oby takich więcej !

rozwiń
Avatar
r / 21 stycznia 2014 o 14:23
0

Winda w busie SIĘ ZACINA!


Winda w busie SIĘ ZACINA!

w busie??????

Avatar
rodzic / 21 stycznia 2014 o 13:53
0

Ludzie ale przeciez na w. ma być remont i dopiero po remoncie ewentualna przeprowadzka dlaczego wszyscy odnosza się do tego co jest teraz???? Czyli na H. jest idealnie??? Śmiem watpić.Wąskie korytarze, budynek nie spełnia przepisów ppż.Mój chłopak chodził i tam i tu(teraz jest w zawodowce) i na prawdę jak czytam te banialuki pisane na temat W. czuję żal bo to pewnie piszą ci co nie maja pojecia jak to wygląda w rzeczywistości.Tu mój syn nauczył się samodzielności. A i jeszcze jedno W. to nie koniec świta!!!

Avatar
Gość / 20 stycznia 2014 o 14:47
0

Biedna psina :( http://u.42.pl/2QLM_martletowany_pies

Avatar
Anna / 20 stycznia 2014 o 14:21
0

Nie działa???? Moje dziecko uczeszcza na Wyścigowa i bardzo sobię chwalę.Winda oczywiście działa!!!!! Nie szukajmy na siłę wad tam gdzie ich nie ma.

Winda w busie SIĘ ZACINA!

Avatar
Anna / 20 stycznia 2014 o 14:18
0

Warunki nie będą lepsze, szkoła na Wyścigowej nie jest przystosowana do tego, aby mialy w niej przebywac małe dzieci. Internat na Wyścigowej:winda się zacina, ściana pękała przy windzie, więc trzeba będzie poprawiać, a to też jest niemały koszt. Z tego wynika,że winda w bursie też została źle osadzona, albo nie sprawdzono trwałości murów w bursie.

Avatar
matka / 20 stycznia 2014 o 13:13
0

Czy ktoś zastanowił się, jak bezdie wyglądała sytuacja z internatem, stołówką..jak w ciagu przerwy ubrać grupę małych dzieci niepełnosprawnych..gdzie zdrowy rozsądek i dobre serce???

Avatar
Ja / 20 stycznia 2014 o 13:09
0

Jak można podejmować takie decyzje..budynek przy u.Wyścigowej jest adekwatny do pottzeb dzieci starszych, przy ul Hirszfelda znajduje się idealna placówka dla dzieci małych, małe sale, kameralna atmosfera, place zabaw, to bezduszna decyzja!

Avatar
nutryczes / 20 stycznia 2014 o 13:03
0

Odnosząc sie do artykułu, to przy ul. Hirszfelda również jest internat oraz co ważniejsze i nikt o tym nie wspomniał stołówka jest w jednym budynku w przeciwieństwie do szkoły przy ul. Wyścigowej.....a tak na marginesie Hirszfelda to niezły kąsek chociażby dla Akademi Medycznej....centrum....a niepełnosprawnych najlepiej zepchnąć na koniec świata przeciez to nie będzie w przyszłości elektorat.....więc po co nam tacy maja zajmować dobre inwestycyjnie miejsca...prawda???...Państwo Radni Lublina???

Avatar
draxardd60 / 4 maja 2015 o 07:57
0

Dziwne, że ludzie się nie cieszą. Przecież nowy budynek to więcej możliwości i udogodnień dla niepełnosprawnych.

Avatar
rodzic / 21 stycznia 2014 o 20:47
0

Ludzie ale przeciez na w. ma być remont i dopiero po remoncie ewentualna przeprowadzka dlaczego wszyscy odnosza się do tego co jest teraz???? Czyli na H. jest idealnie??? Śmiem watpić.Wąskie korytarze, budynek nie spełnia przepisów ppż.Mój chłopak chodził i tam i tu(teraz jest w zawodowce) i na prawdę jak czytam te banialuki pisane na temat W. czuję żal bo to pewnie piszą ci co nie maja pojecia jak to wygląda w rzeczywistości.Tu mój syn nauczył się samodzielności. A i jeszcze jedno W. to nie koniec świta!!!

Wreszcie rozsądny komentarz - oby takich więcej !

Wreszcie rozsądny komentarz - oby takich więcej !

rozwiń
Avatar
r / 21 stycznia 2014 o 14:23
0

Winda w busie SIĘ ZACINA!


Winda w busie SIĘ ZACINA!

w busie??????

Avatar
rodzic / 21 stycznia 2014 o 13:53
0

Ludzie ale przeciez na w. ma być remont i dopiero po remoncie ewentualna przeprowadzka dlaczego wszyscy odnosza się do tego co jest teraz???? Czyli na H. jest idealnie??? Śmiem watpić.Wąskie korytarze, budynek nie spełnia przepisów ppż.Mój chłopak chodził i tam i tu(teraz jest w zawodowce) i na prawdę jak czytam te banialuki pisane na temat W. czuję żal bo to pewnie piszą ci co nie maja pojecia jak to wygląda w rzeczywistości.Tu mój syn nauczył się samodzielności. A i jeszcze jedno W. to nie koniec świta!!!

Avatar
Gość / 20 stycznia 2014 o 14:47
0

Biedna psina :( http://u.42.pl/2QLM_martletowany_pies

Avatar
Anna / 20 stycznia 2014 o 14:21
0

Nie działa???? Moje dziecko uczeszcza na Wyścigowa i bardzo sobię chwalę.Winda oczywiście działa!!!!! Nie szukajmy na siłę wad tam gdzie ich nie ma.

Winda w busie SIĘ ZACINA!

Avatar
Anna / 20 stycznia 2014 o 14:18
0

Warunki nie będą lepsze, szkoła na Wyścigowej nie jest przystosowana do tego, aby mialy w niej przebywac małe dzieci. Internat na Wyścigowej:winda się zacina, ściana pękała przy windzie, więc trzeba będzie poprawiać, a to też jest niemały koszt. Z tego wynika,że winda w bursie też została źle osadzona, albo nie sprawdzono trwałości murów w bursie.

Avatar
matka / 20 stycznia 2014 o 13:13
0

Czy ktoś zastanowił się, jak bezdie wyglądała sytuacja z internatem, stołówką..jak w ciagu przerwy ubrać grupę małych dzieci niepełnosprawnych..gdzie zdrowy rozsądek i dobre serce???

Avatar
Ja / 20 stycznia 2014 o 13:09
0

Jak można podejmować takie decyzje..budynek przy u.Wyścigowej jest adekwatny do pottzeb dzieci starszych, przy ul Hirszfelda znajduje się idealna placówka dla dzieci małych, małe sale, kameralna atmosfera, place zabaw, to bezduszna decyzja!

Avatar
nutryczes / 20 stycznia 2014 o 13:03
0

Odnosząc sie do artykułu, to przy ul. Hirszfelda również jest internat oraz co ważniejsze i nikt o tym nie wspomniał stołówka jest w jednym budynku w przeciwieństwie do szkoły przy ul. Wyścigowej.....a tak na marginesie Hirszfelda to niezły kąsek chociażby dla Akademi Medycznej....centrum....a niepełnosprawnych najlepiej zepchnąć na koniec świata przeciez to nie będzie w przyszłości elektorat.....więc po co nam tacy maja zajmować dobre inwestycyjnie miejsca...prawda???...Państwo Radni Lublina???

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 1 0

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 13

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 19 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 31 13

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!