Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2014 r.
16:51
Edytuj ten wpis

Te szkoły uczą najlepiej w Lubelskiem (wideo)

Autor: Zdjęcie autora red
100 15 A A

I Liceum Ogólnokształcące i Technikum Elektroniczne. Te dwie szkoły w Lublinie znalazły się na najwyższych miejscach w opublikowanym w środę XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Trafiają do nas uczniowie, którzy chcą się uczyć, ale też nauczyciele chcą ich uczyć - cieszy się z sukcesu szkoły Małgorzata Klimczak, wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. - Pierwsze miejsce wśród liceów ogólnokształcących w województwie lubelskim zajmujemy już kilka lat z rzędu. W środę został opublikowany XVI Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014. - Analizowaliśmy wyniki 2291 liceów ogólnokształcących i 1867 techników (bez szkół dla dorosłych) - piszą autorzy raportu. W tegorocznym rankingu wypunktowano 800 najlepszych szkół w Polsce - 500 liceów i 300 techników. Głównym kryterium rankingowym w przypadków dwóch rodzajów szkół są wyniki z matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak też dodatkowych. Do tego dochodzą wyniki uczniów z olimpiad oraz w przypadku techników - wyniki z egzaminów zawodowych. W tym roku, ze względu na niewielkie zainteresowanie części uczelni opiniowaniem szkół ponadgimnazjalnych, autorzy rankingu zrezygnowali z kryterium "opinii akademickiej”. Lubelski "Staszic” zajmuje pierwsze miejsce w Lubelskiem i 21 w Polsce. - Spodziewaliśmy się dobrego wyniku, bo mamy wielu laureatów olimpiad przedmiotowych - podkreśla Klimczak. - Nasi uczniowie bardzo dobrze wypadli też na maturze. Wyniki z egzaminów na poziomie rozszerzonym m.in. z chemii, matematyki czy biologii mieli wyższe o 25, 30 procent od średniej krajowej. W rankingu liceów, na drugim miejscu w Lubelskiem znalazło się I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu (25 pozycja w Polsce). Pierwszą trójkę liceów w naszym regionie zamyka zaś III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie (pozycja 66 w Polsce). Powody do zadowolenia ma również lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. Jest na 3 miejscu w kraju i pierwszym w naszym regionie. - Złożyły się na to lata pracy. To sukces zarówno uczniów, jak też nauczycieli - mówi Adam Sączkowski, wicedyrektor Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie. Już nie pierwszy raz lubelskie technikum uplasowało się na wysokiej pozycji w kraju. W 2011 r. szkoła z ul. Wojciechowskiej była na 7 miejsc u Polsce, zaś przez kolejne dwa lata na pierwszym. Teraz wyprzedziły lubelską placówkę szkoły z Krakowa i Nowego Sącza. - Mimo to w dalszym ciągu jesteśmy na podium - podkreśla wicedyrektor. I dodaje: Niż demograficzny nas nigdy nie dosięgnął i nie dosięgnie. Pani dyrektor kładzie ogromny nacisk na wyposażenie szkoły, warsztaty. Dzięki temu my możemy prowadzić zajęcia na bardzo wysokim poziomie. Wyróżniona szkoła kształci na dwóch kierunkach - technik elektronik i technik teleinformatyk. - W tym roku chcemy otworzyć nowy kierunek - mechatronikę - zapowiada Sączkowski. W rankingi techników na drugim miejscu w Lubelskiem jest Technikum Zawodowe w ZS nr 2 im. Księcia P. K. Sanguszki w Lubartowie ( 14 w Polsce). Trzecią pozycję zajmuje Technikum w ZST im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach (39 miejsce w Polsce). W środę w Warszawie najlepsi uczniowie i dyrektorzy uczestniczyli w uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik.

Najlepsze licea w Polsce

1. Liceum Akademickie UMK w Toruniu 2. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie 3. XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie W Lubelskiem 1. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie (21 w Polsce) 2. I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu (25 w Polsce) 3. III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie (66 w Polsce) 4. Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie ( 73 w Polsce) 5. Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego w Lublinie (80 w Polsce) Najlepsze technika w Polsce 1. Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu 2. Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie 3. Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. w Lubelskiem 1. Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. ( 3 w Polsce) 2. Technikum Zawodowe w ZS nr 2 im. Księcia P.K. Sanguszki w Lubartowie ( 14 w Poslce) 3. Technikum w ZST im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach ( 39 w Polsce) 4. Technikum w ZS Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim ( 56 w Poslce) 5. Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju (82 w Polsce)

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polonez / 18 stycznia 2014 o 13:59
0

,po co chodzimy do Staszica? a powiem Ci, że dlatego, że to zajebista szkoła  :) oczywiście, zdarzają się przecież słaby nauczyciele i wiele minusów, ale powiedzmy sobie szczerze, gdzie ich nie ma? :)  po drugie, samo wyposażenie szkoły imponuje. no bo w którym liceum w każdej sali jest nowiuśki projektor? ogólnie szkoła jest stara, ale czuć świetny klimat. po trzecie, sama   myśl, że dostałam się do 21 szkoły w Polsce jest duż. a na korkach nie jeżdżę, średnia 4,0 mnie w pełni satysfakcjonuje, aktualnie myślę nad zajęciami, które pomogą mi w zdaniu matury z biologii i chemii na wysokim poziomie. także zazdrośniku, dziękuję za uwagę  :)

Na pewno bywają tam ludzie przez duże L, niemniej opinia o tej szkole jest taka, że jeśli nauczyciel mówi nauczcie się książki telefonicznej na pamięć to towarzystwo się uczy. Tzw. wychylanie się, to nie w tej szkole. Strasznie to męczące dla nauczycieli.

rozwiń
Avatar
Polonez / 18 stycznia 2014 o 13:45
0

Litości panie dziennikarzu, te szkoły nie uczą najlepiej tylko mają najlepszych uczni.Najlepiej uczą te szkoły które dostają przeciętnych uczni i potrafią zrobić z nich dobrych absolwentów. To żadna sztuka nauczyć gdy dostaje się już laureatów jakichś konkursów itd. Oni i tak idą sami wystarczy im nie przeszkadzać. Aby sprawdzić kto uczy najlepiej trzeba zbadać co sobą reprezentują gdy zaczynają i co potrafią gdy kończą. Wtedy dopiero widać co szkoła i nauczyciele potrafią. Taki ranking chyba ostatnio przedstawił Rzeczpospolita, to zupełnie inne szkoły niż te tutaj. 

Pozdrawiam.

Litości panie dziennikarzu, te szkoły nie uczą najlepiej tylko mają najlepszych uczni.Najlepiej uczą te szkoły które dostają przeciętnych uczni i potrafią zrobić z nich dobrych absolwentów. To żadna sztuka nauczyć gdy dostaje się już laureatów jakichś konkursów itd. Oni i tak idą sami wystarczy im nie przeszkadzać. Aby sprawdzić kto uczy najlepiej trzeba zbadać co sobą reprezentują gdy zaczynają i co potrafią gdy kończą. Wtedy dopiero widać co szkoła i nauczyciele potrafią. Taki ranking chyba ostatnio przedstawił Rzeczpospolita, to zupełn... rozwiń

Avatar
kolak patolik:) / 16 stycznia 2014 o 19:01
0

Zapraszamy do XIX-szkoła z klimakterium- klimatem.Staszic górą!!!III Uciekamy do XXIII!

Avatar
marco / 16 stycznia 2014 o 18:56
0

a po co komu  19lo?jakieś ćpuny zamknięte w wiezieniu:)

Avatar
sebsebseb / 16 stycznia 2014 o 12:27
0

Hejtnę to , żaden zaszczyt równie dobrze można wiele osiągnąć nie ukańczając żadnej szkoły średniej ! POZDRAWIAM

Avatar
xxxxxxx / 16 stycznia 2014 o 09:30
0

po co chodzimy do Staszica? a powiem Ci, że dlatego, że to zajebista szkoła :) oczywiście, zdarzają się przecież słaby nauczyciele i wiele minusów, ale powiedzmy sobie szczerze, gdzie ich nie ma? :)  po drugie, samo wyposażenie szkoły imponuje. no bo w którym liceum w każdej sali jest nowiuśki projektor? ogólnie szkoła jest stara, ale czuć świetny klimat. po trzecie, sama   myśl, że dostałam się do 21 szkoły w Polsce jest budujący. a na korkach nie jeżdżę, średnia 4,0 mnie w pełni satysfakcjonuje, aktualnie myślę nad zajęciami, które pomogą mi w zdaniu matury z biologii i chemii na wysokim poziomie. także zazdrośniku, dziękuję za uwagę :)

w którym liceum w każdej sali jest "nowiuśki" projektor ? Przejdź się do 24lo w lublinie w każdej sali projektor + szkoła nowoczesna. Nie wiem czym tu się zachwycać...

w którym liceum w każdej sali jest "nowiuśki" projektor ? Przejdź się do 24lo w lublinie w każdej sali projektor + szkoła nowoczesna. Nie wiem czym tu się zachwycać...

rozwiń
Avatar
kolak patolik / 15 stycznia 2014 o 23:03
0

po co chodzimy do Staszica?

A po trzecie rozpoczynaj znania dużą literą, bo Twoja "tfurczość" nie najlepiej świadczy o poziomie nauki języka polskiego.

Avatar
kolak patolik / 15 stycznia 2014 o 22:57
0

także zazdrośniku, dziękuję za uwagę :)

Po pierwsze, przestań wpieprzać te emotikony w co drugim zdaniu, bo nie masz już ośmiu lat.

Po drugie, słowo "także" to synonim (drugie trudne słowo) słowa "również". Więc to co napisałaś znaczy "również zazdrośniku dziękuję za uwagę" (i wtedy ta uśmiechnięta mordka na końcu zdania oznacza uśmiech politowania nad Twoim poziomem znajomości języka polskiego).

Kiedyś istniało słowo "więc" oznaczające to samo co zwrot "tak, że", który prawdopodobnie miałaś na myśli.

Po pierwsze, przestań wpieprzać te emotikony w co drugim zdaniu, bo nie masz już ośmiu lat.

Po drugie, słowo "także" to synonim (drugie trudne słowo) słowa "również". Więc to co napisałaś znaczy "również zazdrośniku dziękuję za uwagę" (i wtedy ta uśmiechnięta mordka na końcu zdania oznacza uśmiech politowania nad Twoim poziomem znajomości języka polskiego).

Kiedyś istniało słowo "więc" oznaczające to samo co zwrot "tak, że", który prawdopodobnie miałaś na myśli.

rozwiń
Avatar
xxxx / 15 stycznia 2014 o 22:01
0

To samo sie dotyczy wicedyrektor "najlepszego liceum w Lublinie". Nie umie uczyć, wszyscy chodzą na korki a potem jak są wyniki z matur to twierdzi że to jej zasluga. Przykre, ale prawdziwe.

akurat Pani Wicedyrektor uczyć nie umie, przykra prawda..

Avatar
Ania / 15 stycznia 2014 o 22:00
0

po co chodzimy do Staszica? a powiem Ci, że dlatego, że to zajebista szkoła :) oczywiście, zdarzają się przecież słaby nauczyciele i wiele minusów, ale powiedzmy sobie szczerze, gdzie ich nie ma? :)  po drugie, samo wyposażenie szkoły imponuje. no bo w którym liceum w każdej sali jest nowiuśki projektor? ogólnie szkoła jest stara, ale czuć świetny klimat. po trzecie, sama   myśl, że dostałam się do 21 szkoły w Polsce jest budujący. a na korkach nie jeżdżę, średnia 4,0 mnie w pełni satysfakcjonuje, aktualnie myślę nad zajęciami, które pomogą mi w zdaniu matury z biologii i chemii na wysokim poziomie. także zazdrośniku, dziękuję za uwagę :)

po co chodzimy do Staszica? a powiem Ci, że dlatego, że to zajebista szkoła :) oczywiście, zdarzają się przecież słaby nauczyciele i wiele minusów, ale powiedzmy sobie szczerze, gdzie ich nie ma? :)  po drugie, samo wyposażenie szkoły imponuje. no bo w którym liceum w każdej sali jest nowiuśki projektor? ogólnie szkoła jest stara, ale czuć świetny klimat. po trzecie, sama   myśl, że dostałam się do 21 szkoły w Polsce jest budujący. a na korkach nie jeżdżę, średnia 4,0 mnie w pełni satysfakcjonuje, aktualnie myślę nad zajęciami, ... rozwiń

Avatar
Polonez / 18 stycznia 2014 o 13:59
0

,po co chodzimy do Staszica? a powiem Ci, że dlatego, że to zajebista szkoła  :) oczywiście, zdarzają się przecież słaby nauczyciele i wiele minusów, ale powiedzmy sobie szczerze, gdzie ich nie ma? :)  po drugie, samo wyposażenie szkoły imponuje. no bo w którym liceum w każdej sali jest nowiuśki projektor? ogólnie szkoła jest stara, ale czuć świetny klimat. po trzecie, sama   myśl, że dostałam się do 21 szkoły w Polsce jest duż. a na korkach nie jeżdżę, średnia 4,0 mnie w pełni satysfakcjonuje, aktualnie myślę nad zajęciami, które pomogą mi w zdaniu matury z biologii i chemii na wysokim poziomie. także zazdrośniku, dziękuję za uwagę  :)

Na pewno bywają tam ludzie przez duże L, niemniej opinia o tej szkole jest taka, że jeśli nauczyciel mówi nauczcie się książki telefonicznej na pamięć to towarzystwo się uczy. Tzw. wychylanie się, to nie w tej szkole. Strasznie to męczące dla nauczycieli.

rozwiń
Avatar
Polonez / 18 stycznia 2014 o 13:45
0

Litości panie dziennikarzu, te szkoły nie uczą najlepiej tylko mają najlepszych uczni.Najlepiej uczą te szkoły które dostają przeciętnych uczni i potrafią zrobić z nich dobrych absolwentów. To żadna sztuka nauczyć gdy dostaje się już laureatów jakichś konkursów itd. Oni i tak idą sami wystarczy im nie przeszkadzać. Aby sprawdzić kto uczy najlepiej trzeba zbadać co sobą reprezentują gdy zaczynają i co potrafią gdy kończą. Wtedy dopiero widać co szkoła i nauczyciele potrafią. Taki ranking chyba ostatnio przedstawił Rzeczpospolita, to zupełnie inne szkoły niż te tutaj. 

Pozdrawiam.

Litości panie dziennikarzu, te szkoły nie uczą najlepiej tylko mają najlepszych uczni.Najlepiej uczą te szkoły które dostają przeciętnych uczni i potrafią zrobić z nich dobrych absolwentów. To żadna sztuka nauczyć gdy dostaje się już laureatów jakichś konkursów itd. Oni i tak idą sami wystarczy im nie przeszkadzać. Aby sprawdzić kto uczy najlepiej trzeba zbadać co sobą reprezentują gdy zaczynają i co potrafią gdy kończą. Wtedy dopiero widać co szkoła i nauczyciele potrafią. Taki ranking chyba ostatnio przedstawił Rzeczpospolita, to zupełn... rozwiń

Avatar
kolak patolik:) / 16 stycznia 2014 o 19:01
0

Zapraszamy do XIX-szkoła z klimakterium- klimatem.Staszic górą!!!III Uciekamy do XXIII!

Avatar
marco / 16 stycznia 2014 o 18:56
0

a po co komu  19lo?jakieś ćpuny zamknięte w wiezieniu:)

Avatar
sebsebseb / 16 stycznia 2014 o 12:27
0

Hejtnę to , żaden zaszczyt równie dobrze można wiele osiągnąć nie ukańczając żadnej szkoły średniej ! POZDRAWIAM

Avatar
xxxxxxx / 16 stycznia 2014 o 09:30
0

po co chodzimy do Staszica? a powiem Ci, że dlatego, że to zajebista szkoła :) oczywiście, zdarzają się przecież słaby nauczyciele i wiele minusów, ale powiedzmy sobie szczerze, gdzie ich nie ma? :)  po drugie, samo wyposażenie szkoły imponuje. no bo w którym liceum w każdej sali jest nowiuśki projektor? ogólnie szkoła jest stara, ale czuć świetny klimat. po trzecie, sama   myśl, że dostałam się do 21 szkoły w Polsce jest budujący. a na korkach nie jeżdżę, średnia 4,0 mnie w pełni satysfakcjonuje, aktualnie myślę nad zajęciami, które pomogą mi w zdaniu matury z biologii i chemii na wysokim poziomie. także zazdrośniku, dziękuję za uwagę :)

w którym liceum w każdej sali jest "nowiuśki" projektor ? Przejdź się do 24lo w lublinie w każdej sali projektor + szkoła nowoczesna. Nie wiem czym tu się zachwycać...

w którym liceum w każdej sali jest "nowiuśki" projektor ? Przejdź się do 24lo w lublinie w każdej sali projektor + szkoła nowoczesna. Nie wiem czym tu się zachwycać...

rozwiń
Avatar
kolak patolik / 15 stycznia 2014 o 23:03
0

po co chodzimy do Staszica?

A po trzecie rozpoczynaj znania dużą literą, bo Twoja "tfurczość" nie najlepiej świadczy o poziomie nauki języka polskiego.

Avatar
kolak patolik / 15 stycznia 2014 o 22:57
0

także zazdrośniku, dziękuję za uwagę :)

Po pierwsze, przestań wpieprzać te emotikony w co drugim zdaniu, bo nie masz już ośmiu lat.

Po drugie, słowo "także" to synonim (drugie trudne słowo) słowa "również". Więc to co napisałaś znaczy "również zazdrośniku dziękuję za uwagę" (i wtedy ta uśmiechnięta mordka na końcu zdania oznacza uśmiech politowania nad Twoim poziomem znajomości języka polskiego).

Kiedyś istniało słowo "więc" oznaczające to samo co zwrot "tak, że", który prawdopodobnie miałaś na myśli.

Po pierwsze, przestań wpieprzać te emotikony w co drugim zdaniu, bo nie masz już ośmiu lat.

Po drugie, słowo "także" to synonim (drugie trudne słowo) słowa "również". Więc to co napisałaś znaczy "również zazdrośniku dziękuję za uwagę" (i wtedy ta uśmiechnięta mordka na końcu zdania oznacza uśmiech politowania nad Twoim poziomem znajomości języka polskiego).

Kiedyś istniało słowo "więc" oznaczające to samo co zwrot "tak, że", który prawdopodobnie miałaś na myśli.

rozwiń
Avatar
xxxx / 15 stycznia 2014 o 22:01
0

To samo sie dotyczy wicedyrektor "najlepszego liceum w Lublinie". Nie umie uczyć, wszyscy chodzą na korki a potem jak są wyniki z matur to twierdzi że to jej zasluga. Przykre, ale prawdziwe.

akurat Pani Wicedyrektor uczyć nie umie, przykra prawda..

Avatar
Ania / 15 stycznia 2014 o 22:00
0

po co chodzimy do Staszica? a powiem Ci, że dlatego, że to zajebista szkoła :) oczywiście, zdarzają się przecież słaby nauczyciele i wiele minusów, ale powiedzmy sobie szczerze, gdzie ich nie ma? :)  po drugie, samo wyposażenie szkoły imponuje. no bo w którym liceum w każdej sali jest nowiuśki projektor? ogólnie szkoła jest stara, ale czuć świetny klimat. po trzecie, sama   myśl, że dostałam się do 21 szkoły w Polsce jest budujący. a na korkach nie jeżdżę, średnia 4,0 mnie w pełni satysfakcjonuje, aktualnie myślę nad zajęciami, które pomogą mi w zdaniu matury z biologii i chemii na wysokim poziomie. także zazdrośniku, dziękuję za uwagę :)

po co chodzimy do Staszica? a powiem Ci, że dlatego, że to zajebista szkoła :) oczywiście, zdarzają się przecież słaby nauczyciele i wiele minusów, ale powiedzmy sobie szczerze, gdzie ich nie ma? :)  po drugie, samo wyposażenie szkoły imponuje. no bo w którym liceum w każdej sali jest nowiuśki projektor? ogólnie szkoła jest stara, ale czuć świetny klimat. po trzecie, sama   myśl, że dostałam się do 21 szkoły w Polsce jest budujący. a na korkach nie jeżdżę, średnia 4,0 mnie w pełni satysfakcjonuje, aktualnie myślę nad zajęciami, ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 0 0

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 6 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 0

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 72 38

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 14 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 31 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 7

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!