Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 stycznia 2011 r.
18:09
Edytuj ten wpis

Szpital przy Staszica: Lekarzu, lojalka albo dziękujemy

0 18 A A
Większość personelu SPSK nr 1 pracuje na niepełnym etacie (Jacek Świerczyński)
Większość personelu SPSK nr 1 pracuje na niepełnym etacie (Jacek Świerczyński)

We wtorek dowiemy się, ilu lekarzy straci etaty w SPSK 1, jeśli nie zrezygnują z pracy w innych gabinetach. Taki warunek postawiła dyrekcja szpitala, by zwiększyć szanse na wyższy kontrakt z funduszem zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dyrektor zapewnia, że nie łamie prawa. – Skorzystałem z ustawowego uprawnienia do ustanowienia pracowniczego zakazu konkurencji – tłumaczy Adam Borowicz.

Dodaje też, że jego działania wynikają z obowiązku lojalności pracownika i ogólnego obowiązku dbałości zatrudnionego o dobro pracodawcy. – Jesteśmy zmuszeni do podjęcia wszelkich dopuszczalnych prawem środków, by zapewnić szpitalowi dalsze funkcjonowanie – podkreśla.

O sprawie pisaliśmy już w sobotę. Kontraktu Narodowego Fundusz na rok 2011 nie otrzymało 6 specjalistycznych poradni w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. Jego dyrektor znalazł sposób, by jednak przekonać NFZ do swojej oferty. Chce, by jego pracownicy zrezygnowali z pracy dla innych.

– Sytuacja, w której lekarze zatrudnieni w szpitalu na podstawie umowy o pracę zatrudnieni są też w innych zakładach opieki zdrowotnej, nie jest nowa ani niedopuszczalna. Placówki te są jednak konkurencją dla szpitala w przypadku ubiegania się o kontrakt – tłumaczył Borowicz.

Dlatego kazał lekarzom "wybierać” między pracą u niego a w innych ośrodkach. Jego zdaniem, NFZ przychylniej spojrzy wówczas na zakontraktowanie szpitala.

Większość personelu SPSK nr 1 pracuje na niepełnym etacie. Rezygnacja z pracy w NZOZ i prywatnych gabinetach nie wiązałaby się dla nich z otrzymaniem pełnego zatrudnienia przez dyrekcję oraz organ założycielski, czyli Uniwersytet Medyczny.

– Nie zgadzamy się na to, by podpisywać "lojalkę”. Tym bardziej że w zamian za rezygnację z dodatkowej pracy, dyrekcja nie zaoferuje nam nic w zamian – komentuje jeden z lekarzy. Na podjęcie decyzji medycy mieli czas do wczoraj. We wtorek będzie wiadomo, co wybrali.

Problem znają pracownicy Lubelskiej Izby Lekarskiej. Nie popierają działań dyrektora. – Podczas najbliższej okręgowej rady lekarskiej będziemy apelowali do dyrektorów szpitali, by nie nadużywali instytucji zakazu konkurencji w stosunku do lekarzy. Taki proceder jest zgodny z prawem. Nie powinien być jednak stosowany w celu uzyskania kontraktu – podkreśla Leszek Kubicz, dyrektor LIL.

Co na to dyrektor? – Nie ma przeszkód, aby pracodawca dążył do zawarcia umowy o zakazie konkurencji. Osoba, która nie zgadza się na podpisanie takiej klauzuli, musi liczyć się z tym, że pracodawca może w sposób uzasadniony wypowiedzieć mu umowę o pracę – kwituje Borowicz.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ollol / 1 lutego 2011 o 12:00
0
[quote name='lekarz' timestamp='1296541895' post='431405']
Komuch u władzy. Sprawdźcie czym kiedyś był.
[/quote]
no i co z tego?kogo to dzisiaj obchodzi?pacjentów obchodzi żeby szpital działał jak należy,a nie przeszłość dyrektora
Avatar
Annaaaa / 1 lutego 2011 o 11:42
0
Dokładnie tu nie chodzi o gabinety całkiem prywatne tylko o przychodnie specjalistyczne mające umowy z NFZ, jakich w Lublinie jest wiele. Z jednej strony ma to sens ale z drugiej w tych właśnie gabinetach czasem dużo krócej czeka się na wizytę niż w przychodni przyszpitalnej pomijając fakt że część lekarzy zatrudnionych w oddziałach szpitalnych wogóle nie przyjmuje w poradniach przyszpitalnych. Wierzę, że to rzeczywiście wpływa na podpisywanie kontraktów z NFZ, ale czy to rzeczywiście będzie korzystne dla pacjenta to chyba nie koniecznie. Spróbujmy się zapiać do kardiologa czy alergologa w przychodni przyszpitalnej, szczególnie do takiego z lepszą opinią to poczekamy często ok 3 miesięcy jak nie więcej. Dla pacjenta korzystniej jest gdy jak najwięcej jest gabinetów które mają kontrakt z NFZ bo łatwiej się dostać do specjalisty, krócej się czeka i za to nie płaci. Ale NFZ widocznie nie chce podpisywać kontraktu ze wszystkimi, więc efekt jest taki że do specjalistów czeka się jeszcze dłużej.
Dokładnie tu nie chodzi o gabinety całkiem prywatne tylko o przychodnie specjalistyczne mające umowy z NFZ, jakich w Lublinie jest wiele. Z jednej strony ma to sens ale z drugiej w tych właśnie gabinetach czasem dużo krócej czeka się na wizytę niż w przychodni przyszpitalnej pomijając fakt że część lekarzy zatrudnionych w oddziałach szpitalnych wogóle nie przyjmuje w poradniach przyszpitalnych. Wierzę, że to rzeczywiście wpływa na podpisywanie kontraktów z NFZ, ale czy to rzeczywiście będzie korzystne dla pacjenta to chyba nie koniecznie. Sp... rozwiń
Avatar
monika / 1 lutego 2011 o 11:25
0
w końcu ktoś wytłumaczył baranom o co chodzi żal mi was ludzie którzy się z tego cieszycie bo niestety może stać się tak że w szpitalach zostaną same łajzy co śpią na dyżurach bo poza szpitalem pracują "na czarno" żaaaal
a każda lojalka jest poparta korzyściami finansowymi właśnie dlatego że jest to lojalka poczytajcie troche a nie cieszycie się nie wiedząc z czego
Avatar
lucky / 1 lutego 2011 o 10:36
0
Wy w ogóle nie czaicie o co chodzi.

Nie chodzi o zakaz pracy w gabinetach całkowicie prywatnych, tylko w gabinetach niepublicznych które mają podpisane umowy z NFZ. Czyli takich w których pacjent nic nie płaci za wizytę.

Jeśli lekarze nie będą pracować w takich gabinetach, to znikną one z rynku i pacjent będzie musiał się zapisywać na każdą wizytę do gabinetów przyszpitalnych (jeżeli ktoś kiedyś próbował - to wie jaki to koszmar), albo do gabinetów w pełni prywatnych - gdzie zapłaci za całą wizytę z własnej kieszeni.

Także nie cieszcie się tak - bo to nie jest uderzenie w lekarza tylko w pacjenta.
Wy w ogóle nie czaicie o co chodzi.

Nie chodzi o zakaz pracy w gabinetach całkowicie prywatnych, tylko w gabinetach niepublicznych które mają podpisane umowy z NFZ. Czyli takich w których pacjent nic nie płaci za wizytę.

Jeśli lekarze nie będą pracować w takich gabinetach, to znikną one z rynku i pacjent będzie musiał się zapisywać na każdą wizytę do gabinetów przyszpitalnych (jeżeli ktoś kiedyś próbował - to wie jaki to koszmar), albo do gabinetów w pełni prywatnych - gdzie zapłaci za całą wizytę z własnej kieszeni... rozwiń
Avatar
żorż / 1 lutego 2011 o 10:23
0
a pokaż mi doktorku gdzie obecnie w naszych władzach nie ma komucha. słusznie facet czyni - trzeba trzymać was za łby bo już się wam w nich poprzewracało.
[quote name='lekarz' timestamp='1296541895' post='431405']
Komuch u władzy. Sprawdźcie czym kiedyś był.
[/quote]
Avatar
Lbn / 1 lutego 2011 o 10:08
0
Brawo dla tego dyrektora. Lojalka powinna być standardem. Koniec z naganianiem sobie pacjentów do gabinetów prywatnych.
Avatar
KK / 1 lutego 2011 o 08:31
0
Standardowa procedura w USA
Avatar
m.ak.s / 1 lutego 2011 o 07:44
0
Słusznie.
Ja pracuje w prywatnej firmie i od samego początku musiałem podpisać lojalke w której się zobowiązałem ze w tym czasie u konkurencji dorabiał nie będe. I jakoś nikogo to nie dziwi. Tak więc czym zdziwieni są lekarze ??
Wiadomo, że wtedy skończy sie darmowe ubezpieczenie jakie oferuje szpital państwowy, a nie każdy lekarz bedzie miał odwage założyć włąsną działalność. Ale cóż, dlaczego ja ze swoich podatków mam opłacać ZUS lekarzom , którzy zamiast leczyć w ramach NFZ , dorabiają w tym czasie w prywatnych gabinetach.....
Avatar
lekarz / 1 lutego 2011 o 07:31
0
Komuch u władzy. Sprawdźcie czym kiedyś był.
Avatar
albacor / 1 lutego 2011 o 06:56
0
I słusznie. Popieram - z jednym ale: płaca w szpitalu powinna być na tyle satysfakcjonujaca lekarza żeby nie oglądał się na inny etat i był do dyspozycji szpitala 24h. Poza tym wszystko OK. - albo lekarzu masz prywatną praktykę i na niej się koncentruj, nie pchaj sie do szpitali i placówek państwowych, albo tylko w nich masz dobry etat. Nareszcie jakis krok w stronę walki z mieszaniem prywaty i publicznej kasy. Zwykle jest tak, że wszelkie badania są za państwową kasę a wizyta - juz w prywatnym gabinecie, niekiedy prywatna ale na terenie szpitala. I jeszcze jedno - w prywatnych gabinetach kasy fiskalne. I to załatwiłoby temat.Bez niedomówień i oszukiwania
I słusznie. Popieram - z jednym ale: płaca w szpitalu powinna być na tyle satysfakcjonujaca lekarza żeby nie oglądał się na inny etat i był do dyspozycji szpitala 24h. Poza tym wszystko OK. - albo lekarzu masz prywatną praktykę i na niej się koncentruj, nie pchaj sie do szpitali i placówek państwowych, albo tylko w nich masz dobry etat. Nareszcie jakis krok w stronę walki z mieszaniem prywaty i publicznej kasy. Zwykle jest tak, że wszelkie badania są za państwową kasę a wizyta - juz w prywatnym gabinecie, niekiedy prywatna ale na terenie szp... rozwiń
Avatar
ollol / 1 lutego 2011 o 12:00
0
[quote name='lekarz' timestamp='1296541895' post='431405']
Komuch u władzy. Sprawdźcie czym kiedyś był.
[/quote]
no i co z tego?kogo to dzisiaj obchodzi?pacjentów obchodzi żeby szpital działał jak należy,a nie przeszłość dyrektora
Avatar
Annaaaa / 1 lutego 2011 o 11:42
0
Dokładnie tu nie chodzi o gabinety całkiem prywatne tylko o przychodnie specjalistyczne mające umowy z NFZ, jakich w Lublinie jest wiele. Z jednej strony ma to sens ale z drugiej w tych właśnie gabinetach czasem dużo krócej czeka się na wizytę niż w przychodni przyszpitalnej pomijając fakt że część lekarzy zatrudnionych w oddziałach szpitalnych wogóle nie przyjmuje w poradniach przyszpitalnych. Wierzę, że to rzeczywiście wpływa na podpisywanie kontraktów z NFZ, ale czy to rzeczywiście będzie korzystne dla pacjenta to chyba nie koniecznie. Spróbujmy się zapiać do kardiologa czy alergologa w przychodni przyszpitalnej, szczególnie do takiego z lepszą opinią to poczekamy często ok 3 miesięcy jak nie więcej. Dla pacjenta korzystniej jest gdy jak najwięcej jest gabinetów które mają kontrakt z NFZ bo łatwiej się dostać do specjalisty, krócej się czeka i za to nie płaci. Ale NFZ widocznie nie chce podpisywać kontraktu ze wszystkimi, więc efekt jest taki że do specjalistów czeka się jeszcze dłużej.
Dokładnie tu nie chodzi o gabinety całkiem prywatne tylko o przychodnie specjalistyczne mające umowy z NFZ, jakich w Lublinie jest wiele. Z jednej strony ma to sens ale z drugiej w tych właśnie gabinetach czasem dużo krócej czeka się na wizytę niż w przychodni przyszpitalnej pomijając fakt że część lekarzy zatrudnionych w oddziałach szpitalnych wogóle nie przyjmuje w poradniach przyszpitalnych. Wierzę, że to rzeczywiście wpływa na podpisywanie kontraktów z NFZ, ale czy to rzeczywiście będzie korzystne dla pacjenta to chyba nie koniecznie. Sp... rozwiń
Avatar
monika / 1 lutego 2011 o 11:25
0
w końcu ktoś wytłumaczył baranom o co chodzi żal mi was ludzie którzy się z tego cieszycie bo niestety może stać się tak że w szpitalach zostaną same łajzy co śpią na dyżurach bo poza szpitalem pracują "na czarno" żaaaal
a każda lojalka jest poparta korzyściami finansowymi właśnie dlatego że jest to lojalka poczytajcie troche a nie cieszycie się nie wiedząc z czego
Avatar
lucky / 1 lutego 2011 o 10:36
0
Wy w ogóle nie czaicie o co chodzi.

Nie chodzi o zakaz pracy w gabinetach całkowicie prywatnych, tylko w gabinetach niepublicznych które mają podpisane umowy z NFZ. Czyli takich w których pacjent nic nie płaci za wizytę.

Jeśli lekarze nie będą pracować w takich gabinetach, to znikną one z rynku i pacjent będzie musiał się zapisywać na każdą wizytę do gabinetów przyszpitalnych (jeżeli ktoś kiedyś próbował - to wie jaki to koszmar), albo do gabinetów w pełni prywatnych - gdzie zapłaci za całą wizytę z własnej kieszeni.

Także nie cieszcie się tak - bo to nie jest uderzenie w lekarza tylko w pacjenta.
Wy w ogóle nie czaicie o co chodzi.

Nie chodzi o zakaz pracy w gabinetach całkowicie prywatnych, tylko w gabinetach niepublicznych które mają podpisane umowy z NFZ. Czyli takich w których pacjent nic nie płaci za wizytę.

Jeśli lekarze nie będą pracować w takich gabinetach, to znikną one z rynku i pacjent będzie musiał się zapisywać na każdą wizytę do gabinetów przyszpitalnych (jeżeli ktoś kiedyś próbował - to wie jaki to koszmar), albo do gabinetów w pełni prywatnych - gdzie zapłaci za całą wizytę z własnej kieszeni... rozwiń
Avatar
żorż / 1 lutego 2011 o 10:23
0
a pokaż mi doktorku gdzie obecnie w naszych władzach nie ma komucha. słusznie facet czyni - trzeba trzymać was za łby bo już się wam w nich poprzewracało.
[quote name='lekarz' timestamp='1296541895' post='431405']
Komuch u władzy. Sprawdźcie czym kiedyś był.
[/quote]
Avatar
Lbn / 1 lutego 2011 o 10:08
0
Brawo dla tego dyrektora. Lojalka powinna być standardem. Koniec z naganianiem sobie pacjentów do gabinetów prywatnych.
Avatar
KK / 1 lutego 2011 o 08:31
0
Standardowa procedura w USA
Avatar
m.ak.s / 1 lutego 2011 o 07:44
0
Słusznie.
Ja pracuje w prywatnej firmie i od samego początku musiałem podpisać lojalke w której się zobowiązałem ze w tym czasie u konkurencji dorabiał nie będe. I jakoś nikogo to nie dziwi. Tak więc czym zdziwieni są lekarze ??
Wiadomo, że wtedy skończy sie darmowe ubezpieczenie jakie oferuje szpital państwowy, a nie każdy lekarz bedzie miał odwage założyć włąsną działalność. Ale cóż, dlaczego ja ze swoich podatków mam opłacać ZUS lekarzom , którzy zamiast leczyć w ramach NFZ , dorabiają w tym czasie w prywatnych gabinetach.....
Avatar
lekarz / 1 lutego 2011 o 07:31
0
Komuch u władzy. Sprawdźcie czym kiedyś był.
Avatar
albacor / 1 lutego 2011 o 06:56
0
I słusznie. Popieram - z jednym ale: płaca w szpitalu powinna być na tyle satysfakcjonujaca lekarza żeby nie oglądał się na inny etat i był do dyspozycji szpitala 24h. Poza tym wszystko OK. - albo lekarzu masz prywatną praktykę i na niej się koncentruj, nie pchaj sie do szpitali i placówek państwowych, albo tylko w nich masz dobry etat. Nareszcie jakis krok w stronę walki z mieszaniem prywaty i publicznej kasy. Zwykle jest tak, że wszelkie badania są za państwową kasę a wizyta - juz w prywatnym gabinecie, niekiedy prywatna ale na terenie szpitala. I jeszcze jedno - w prywatnych gabinetach kasy fiskalne. I to załatwiłoby temat.Bez niedomówień i oszukiwania
I słusznie. Popieram - z jednym ale: płaca w szpitalu powinna być na tyle satysfakcjonujaca lekarza żeby nie oglądał się na inny etat i był do dyspozycji szpitala 24h. Poza tym wszystko OK. - albo lekarzu masz prywatną praktykę i na niej się koncentruj, nie pchaj sie do szpitali i placówek państwowych, albo tylko w nich masz dobry etat. Nareszcie jakis krok w stronę walki z mieszaniem prywaty i publicznej kasy. Zwykle jest tak, że wszelkie badania są za państwową kasę a wizyta - juz w prywatnym gabinecie, niekiedy prywatna ale na terenie szp... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 4 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 27 21

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 8 17

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 3 11

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 4 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 27 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 63 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 3

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.