Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2016 r.
15:40

W centrum Lublina powstanie pięć skwerów wypoczynkowych

Autor: Zdjęcie autora drs
0 22 A A

Pięć wypoczynkowych skwerów ma być urządzonych tego lata w ścisłym centrum Lublina – zapowiada Ratusz

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj pieniądze na ten cel zarezerwowali miejscy radni na prośbę prezydenta. Miasto wyda na ten cel 400 tys. złotych, a jest to pula zarówno na zaprojektowanie skwerów, jak też ich późniejszą realizację. - Prace zaczną się jeszcze w wakacje – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta.

Jedną z największych niespodzianek może być placyk przy Krakowskim Przedmieściu. Zostanie on urządzony u wylotu ul. Krótkiej, czyli niewielkiej przecznicy po przeciwnej stronie niż stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego. Do niedawna w tym miejscu stała charakterystyczna budka z kurczakami z rożna

Nowy wygląd zyskać ma trójkątny skwer przy ul. Hempla niedaleko skrzyżowania z ul. Peowiaków, naprzeciw Centrum Kultury. Teraz pod drzewami jest tu tylko mocno sfatygowany trawnik

Do metamorfozy zakwalifikowano także skwery w rejonie ul. Lipowej: jeden znajdujący się obok cmentarza, drugi przy ul. Chmielarczyka (nieopodal biblioteki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego).

Ostatni ze skwerów, które miasto zamierza urządzić w ramach programu „Miejsce dla Ciebie” to niepozorny trawnik obok kamienicy przy ul. Lipowej 12, naprzeciw Plazy. W miejscu tym jak dotąd królują reklamowe tablice. – Znajdujące się tam billboardy zostaną z tego miejsca usunięte – zapewnia Mazurek-Podleśna.

Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 13:39
0
Kolega to napewno wegetarianin i rowerkiem do biura zap1erdala. Jak się w mieście parkingi i samochody nie podobają, to kup se kurną chatę w Dysie albo innej Wólce.
Avatar
. / 1 lipca 2016 o 08:02
0
Ignoranci nie powinni mieć prawa wypowiadania się. Doucz się najpierw o roli zieleni w mieście, to przestaniesz klepać durne komentarze. Rodowici mieszkańcy Lublina zwykle dbają o swoje otoczenie, to przyjezdne wieśniaki zniszczą każdy kawałek trawnika. Parkingi są wszędzie, tylko czasem trzeba zapłacić. A 2 zł za parking boli wieśniaka jak nic innego :) W bardziej dbających o obywateli krajach już dawno zrozumieli, że zieleń jest potrzebna. Tylko w Lublinie miarą "miastowości" jest ilość kostki brukowej i wdychanego kurzu i spalin. Z taką mentalnością jesteśmy jeszcze daleko za cywilizacją.  P.S: Dziwnym trafem bogatsi wynoszą się pod miasto, biedaki i przyjezdni gnieżdżą się w M2 z widokiem na ulicę lub kuchnię sąsiada i parkingiem pod klatką i oknem.
Ignoranci nie powinni mieć prawa wypowiadania się. Doucz się najpierw o roli zieleni w mieście, to przestaniesz klepać durne komentarze. Rodowici mieszkańcy Lublina zwykle dbają o swoje otoczenie, to przyjezdne wieśniaki zniszczą każdy kawałek trawnika. Parkingi są wszędzie, tylko czasem trzeba zapłacić. A 2 zł za parking boli wieśniaka jak nic innego :) W bardziej dbających o obywateli krajach już dawno zrozumieli, że zieleń jest potrzebna. Tylko w Lublinie miarą "miastowości" jest ilość kostki brukowej i wdychanego kurzu i spali... rozwiń
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 11:24
0
Do gościa poniżej: weź sie pan lepiej za jakąś robotę. A jak ci się miasto nie podoba, to nie musisz tu mieszkać.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 08:15
0
Ludzie, czytam te wasze żałosne komentarze i jestem przerażony...... wyciąć wszystkie drzewa...???? zlikwidować miejsca odpoczynku...???????? to znaczy, jak????????? miasto bez miejsc zieleni, skwerów, ławeczek, placyków i miejsc zabaw??????? na litość...???????? skąd wy jesteście???????? tylko beton, asfalt i ta okropna kostka brukowa???????? ogarnijcie się, chcecie powoli zdychać bez tlenu????? tylko kołowrót robota-mieszkanie w bloku-zakupy w centrum lub supermarkecie- i apiat klitka w bloku i wkoło Macieju..... to może od razu palnijcie sobie w łeb.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 15:23
0
Drzewa w mieście to w ogóle nieporozumienie. W czasie ostatnich burz widzieliśmy jak mogą być niebezpieczne. Do tego ptaki na nich siedzą i paskudzą samochody. Wyciąć to co do jednego w ch01erę.
Avatar
Marika / 29 czerwca 2016 o 15:04
0
Odpoczywa się nad zalewem a nie w centrum.
Avatar
Cancer / 29 czerwca 2016 o 15:02
0
Skwerki bardzo dobrze, ale okropnie wyglądają w mieście stojące, obumałe drzewa, które w dodatku są wylęgarnią szkodnikow. Kwiacarzom za murkiem przy Krakowskim P. udalo się ususzyć dorodne drzewo które stoi od dawna. Wzdłuż ul. Głebokiej można doliczyć sie kilku suchych drzew. W rejonie mostu na Krochmalnej stoi ogromne "gołe" drzewo inne usycha nieopodal, od str. Nadbystrzyckiej, inne można napotkać wzdłuż Al. Racławickich, przy wjeździe z Zamojskiej do al. Unii. Wystarczy przejechać się po Lublinie by znaleźć dziesiątki innych. Może by tak wyciąć?
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 14:59
0
Normalny, pracujący człowiek nie ma czasu na przesiadywanie na skwerkach i p1erdzen1e w ławeczki.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 14:57
0
Nawet na bezpłatnych parkingach kierowcy pośrednio płacą podatkami wliczonymi w paliwo. Należy wprowadzić analogiczne opłaty dla tych którzy chcą miejską przestrzeń marnować na jakieś skwerki, ławeczki i inne p1erd0ły.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 14:54
0
Monika, jak ci samochody śmierdzą, to się wyprwwadź na przedmieścia albo na wieś. Nie ma obowiązku mieszkania w Śródmieściu.
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 13:39
0
Kolega to napewno wegetarianin i rowerkiem do biura zap1erdala. Jak się w mieście parkingi i samochody nie podobają, to kup se kurną chatę w Dysie albo innej Wólce.
Avatar
. / 1 lipca 2016 o 08:02
0
Ignoranci nie powinni mieć prawa wypowiadania się. Doucz się najpierw o roli zieleni w mieście, to przestaniesz klepać durne komentarze. Rodowici mieszkańcy Lublina zwykle dbają o swoje otoczenie, to przyjezdne wieśniaki zniszczą każdy kawałek trawnika. Parkingi są wszędzie, tylko czasem trzeba zapłacić. A 2 zł za parking boli wieśniaka jak nic innego :) W bardziej dbających o obywateli krajach już dawno zrozumieli, że zieleń jest potrzebna. Tylko w Lublinie miarą "miastowości" jest ilość kostki brukowej i wdychanego kurzu i spalin. Z taką mentalnością jesteśmy jeszcze daleko za cywilizacją.  P.S: Dziwnym trafem bogatsi wynoszą się pod miasto, biedaki i przyjezdni gnieżdżą się w M2 z widokiem na ulicę lub kuchnię sąsiada i parkingiem pod klatką i oknem.
Ignoranci nie powinni mieć prawa wypowiadania się. Doucz się najpierw o roli zieleni w mieście, to przestaniesz klepać durne komentarze. Rodowici mieszkańcy Lublina zwykle dbają o swoje otoczenie, to przyjezdne wieśniaki zniszczą każdy kawałek trawnika. Parkingi są wszędzie, tylko czasem trzeba zapłacić. A 2 zł za parking boli wieśniaka jak nic innego :) W bardziej dbających o obywateli krajach już dawno zrozumieli, że zieleń jest potrzebna. Tylko w Lublinie miarą "miastowości" jest ilość kostki brukowej i wdychanego kurzu i spali... rozwiń
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 11:24
0
Do gościa poniżej: weź sie pan lepiej za jakąś robotę. A jak ci się miasto nie podoba, to nie musisz tu mieszkać.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 08:15
0
Ludzie, czytam te wasze żałosne komentarze i jestem przerażony...... wyciąć wszystkie drzewa...???? zlikwidować miejsca odpoczynku...???????? to znaczy, jak????????? miasto bez miejsc zieleni, skwerów, ławeczek, placyków i miejsc zabaw??????? na litość...???????? skąd wy jesteście???????? tylko beton, asfalt i ta okropna kostka brukowa???????? ogarnijcie się, chcecie powoli zdychać bez tlenu????? tylko kołowrót robota-mieszkanie w bloku-zakupy w centrum lub supermarkecie- i apiat klitka w bloku i wkoło Macieju..... to może od razu palnijcie sobie w łeb.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 15:23
0
Drzewa w mieście to w ogóle nieporozumienie. W czasie ostatnich burz widzieliśmy jak mogą być niebezpieczne. Do tego ptaki na nich siedzą i paskudzą samochody. Wyciąć to co do jednego w ch01erę.
Avatar
Marika / 29 czerwca 2016 o 15:04
0
Odpoczywa się nad zalewem a nie w centrum.
Avatar
Cancer / 29 czerwca 2016 o 15:02
0
Skwerki bardzo dobrze, ale okropnie wyglądają w mieście stojące, obumałe drzewa, które w dodatku są wylęgarnią szkodnikow. Kwiacarzom za murkiem przy Krakowskim P. udalo się ususzyć dorodne drzewo które stoi od dawna. Wzdłuż ul. Głebokiej można doliczyć sie kilku suchych drzew. W rejonie mostu na Krochmalnej stoi ogromne "gołe" drzewo inne usycha nieopodal, od str. Nadbystrzyckiej, inne można napotkać wzdłuż Al. Racławickich, przy wjeździe z Zamojskiej do al. Unii. Wystarczy przejechać się po Lublinie by znaleźć dziesiątki innych. Może by tak wyciąć?
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 14:59
0
Normalny, pracujący człowiek nie ma czasu na przesiadywanie na skwerkach i p1erdzen1e w ławeczki.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 14:57
0
Nawet na bezpłatnych parkingach kierowcy pośrednio płacą podatkami wliczonymi w paliwo. Należy wprowadzić analogiczne opłaty dla tych którzy chcą miejską przestrzeń marnować na jakieś skwerki, ławeczki i inne p1erd0ły.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 14:54
0
Monika, jak ci samochody śmierdzą, to się wyprwwadź na przedmieścia albo na wieś. Nie ma obowiązku mieszkania w Śródmieściu.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 9

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!