Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lipca 2018 r.
11:27

Nowa restauracja w Lublinie. Czekają już tylko na koniec prac przy deptaku [zdjęcia]

168 25 A A

– Wino, wino, jeszcze raz wino i dobre jedzenie – taką definicję nowej staromiejskiej restauracji podaje jeden z jej współwłaścicieli. Tu, gdzie przez lata działały Ulice Miasta, wkrótce otworzy się Tinto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Grono przy ul. Jasnej Michał Kasiński prowadzi od ponad trzech lat. Postawił na wino – z winnic niemieckich, włoskich i polskich, które sprzedaje i na butelki, i na kieliszki. Na brak klientów nie narzeka. Dlatego – razem z dwójką wspólników z Winnego Składu – otwiera w Lublinie kolejny wine-bar. Tym razem połączony z restauracją.

– Grono jest maleńkie, nieraz brakowało nam miejsca. Tinto będzie lepszą i większą wersja Grona – zapowiada Michał Kasiński. – Będziemy mieli na przykład olbrzymią chłodnię na wino, która da nam zupełnie nowe możliwości. I wiele różnych detali, mówiących o tym, że w tym miejscu rządzi wino.

Kolejna rzecz, która ma wyróżniać lokal na gastronomicznej mapie Lublina, to otwarta kuchnia.

– Każdy będzie mógł podejrzeć jak kucharze przygotowują potrawy – tłumaczy Kasiński.

Obowiązki szefa kuchni będzie pełnić Marcin Jurek.

Jakie menu? – Smaczne – zapewnia współwłaściciel restauracji. – Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. A w szczególności ci, którzy oczekują czegoś więcej. Schabowych w menu nie znajdziemy – śmieje się Kasiński.

Ceny? – W Gronie ceny kieliszka wina zaczynają się od 6 zł. Tu będzie niewiele więcej. Ale każda butelka, niezależnie od jej ceny, będzie otwierana też na kieliszki.

Lokal przy Bramie Krakowskiej, który przez wiele lat zajmowała restauracja Ulice Miasta, przeszedł gruntowny remont.

– Największym wyzwaniem była praca w tkance historycznej – przyznaje Alicja Szymaniak z lubelskiej pracowni OMCD Architekci, współautorka projektu wystroju wnętrza. – Skuliśmy tynki, wymieniliśmy instalacje, odsłoniliśmy oryginalną cegłę na ścianach i sklepieniach.

W wystroju dominują naturalne materiały: drewno i cegła. W kolorystyce: czerń, biel i różne odcienie szarości.

– Całkowicie zmieniliśmy charakter wnętrza. Ale nowoczesno-industrialny projekt wnętrza powstawał z poszanowaniem dla historii budynku – podkreśla architektka.

Remont już się zakończył. Z otwarciem lokalu przedsiębiorcy z Winnego Składu czekają na koniec prac na deptaku.

– Obecnie nie możemy podjechać ciężarówką z meblami. Ogródek też jest gotowy, ale czeka w magazynie – mówi Kasiński. Jak przyznaje, w kolejne terminy zakończenia prac podawane przez lubelski ratusz już nie wierzy.

Pierwotnie to właśnie tutaj były planowane niektóre wydarzenia Festiwalu Wina, który rozpocznie się w poniedziałek i potrwa tydzień (Winny Skład jest głównym organizatorem imprezy, która „ma na celu promowanie kultury wina”).

Festiwal Wina

Od 30 lipca do 4 sierpnia winnice m.in. z Trentino, Veneto i Abruzji (Włochy), Palatynatu (Niemcy), i Małopolskiego Przełomu Wisły (Polska) będą prezentować się w Lublinie, Zamościu, Poniatowej i Sandomierzu. W programie: warsztaty, degustacje, kolacje degustacyjne, a także koncerty i targi wina (4 sierpnia w Restauracji 2PiEr Cafe). Więcej o festiwalu piszemy w piątek w Magazynie Dziennika Wschodniego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Greg / 26 lipca 2018 r. o 18:28
+6
Marudy, jedzcie do Warszawy jak się Lublin nie podoba, tam Stare Miasto nowiutkie i betonu w sam raz. Albo na wieś gdzie dużo zieleni i betonu wcale. A Plac Litewski z deptakiem w lecie oblegany ze przecisnąć się nie mozna. O ile komentarze piszą wielbiciele Kandydata Tułajewa, to rozumiem ze jemu nic się nie podoba i na pewno nic takiego by nie powstało.
Avatar
Jakub / 26 lipca 2018 r. o 16:20
+5
L:ubiłem Ulice Miasta... Fajnie tam było.
Avatar
Smiech na sali / 27 lipca 2018 r. o 08:51
+4
Ten deptak jak i litewski to jest jedno wielkie nieporozumienie. Miliony wywalone w błoto a jest gorzej niż było. Bubel, niedorobki wszedzie. Chinskie kamienie g###nej jakości. A my za to płacimy. Pytam sie kto z Lublinian chciał nowego deptaka (ktory wyglada gorzej niz stary) ? Kasy brakuje na Skatepark, ulic nie ma za co remontowac ? To nic, zbudujmy fontanne i sikawki zeby dzieci mialy gdzie szczac i potem w tym plywac. Betonowa pustynia, ZERO zieleni. Wszystko betonuja tak jak ta studnie. Wykopaliska też pewnie zabetonowali. Lublinianie przejrzyjcie na oczy.
Ja chciałem nowego deptaka. A wygląda o niebo lepiej niż stary. Pisześ o chińskim kamieniu a za chwilę o betonowej pustyni. Zdecyduj się bo jedno zaprzecza drugiemu. Ale skoro tęskisz za skateparkiem sądzę że jesteś jeszcze gnojkiem który ma pstro w głowie i nierozumie wielu spraw
Nie wyglada lepiej od starego tylko jeszcze gorzej, zero estetyki, pomyslunku. Kamień, beton jeden pies. Zero zieleni, nagrzewa sie to jak diabli. W miescie potrzebna jest zielen, ktora sie non stop wycina tak jak za niedlugo ponad 200 drzew przy Raclawickich. Chyba ludzie nie rozumieja jak wielkie jest zadluzenie Lublina i jak marnuje sie ich pieniadze...
A ja uważam że wygląda duuużo lepiej. Jest elegancki, estetyczny i nowoczesny. Takimi inwestcjami doganiamy większe miasta. Kamień czy beton to nie jeden pies. Kamień jest produktem naturalnym który zawsze dobrze się komponuje i dobrze wygląda a beton to sztuczny twór który zawsze wygląda nienaturalnie. Nierozumiem więc skąd ta tęsknota za tamtą czarną i brudno-żółtą kostką która wyglądała tandetnie i prowincjonalnie. Lublin oceniany jest przez przyjezdnych jako zielone miasto więc narzekane ja jej brak to zwykła demagogia
Doganiamy chyba w zadłużeniu... kiedyś to wyglądało lepiej, po co było to zmieniać jak mogło posłużyć jeszcze wiele lat ? Stare było trwałe a teraz to wszystko sie posypie za niedlugo, bo to taki szajs ze szkoda gadac... każdy sie śmieje z Lublina że wydaje miliony na glupoty a dług rośnie... zamiast tego mozns by pomoc biednym rodzinom. Turysci patrza na nas ze współczuciem i politowaniem. Kicz nieład i jarmark, festyn jak te sikawki, wszystko to niedlugo przestanie dzialac i naprawa wyniesie miliony. Lublin zielonym miastem to chyba był. Resztki zieleni develocfaniaczki POwycinały pod develobloki,kolejne galerie, żeby zachod sie obłowił na Polakach. Już w Warszawie wiecej zieleni. Ciagle wycinaja drzewa, zaraz zlikwiduja Gorki Czechowskie i zabetonuja LKJ. Żadnej zieleni nie oszczedza. A smog bedzie coraz wiekszy, do czego sie przyczyniaja zamykajac korytarze powietrzne (gorki czech.) i tamujac ruch (korkowanie miasta i buspasy). Niedlugo wszyscy umrzemy na raka od spalin, przewiewu brak i korki, zieleni brak...
Artykuł jest o nowej restauracji więc nie rozumiem tego bełkotu o tęsknocie za starym deptakiem
Nie dyskutuj z trollem,bo tylko go karmisz,on dostaje kase za wypisywanie tych farmazonów. Lublin pieknieje,stary deptak sie rozsypywał a turystow jest coraz więcej i tylko pisowcow żal :))) chociaż czy ja wiem, zapakoqać tych trolli razem do tira i wysłać do Torunia.
Nie dyskutuj z trollem,bo tylko go karmisz,on dostaje kase za wypisywanie tych farmazonów. Lublin pieknieje,stary deptak sie rozsypywał a turystow jest coraz więcej i tylko pisowcow żal :))) chociaż czy ja wiem, zapakoqać tych trolli razem do tira i wysłać do Torunia. rozwiń
Avatar
Weteran / 26 lipca 2018 r. o 17:25
+4
Ciekawe gdzie chodzisz, ja znam wiele miejsc z dobrym jedzeniem , mila, profesjonalna obsluga i przystepnymi cenami, moge mnozyc przyklady i nie jest to tylko moja opinia!!!
Avatar
hhh / 26 lipca 2018 r. o 12:37
+4
Ten deptak jak i litewski to jest jedno wielkie nieporozumienie. Miliony wywalone w błoto a jest gorzej niż było. Bubel, niedorobki wszedzie. Chinskie kamienie g###nej jakości. A my za to płacimy. Pytam sie kto z Lublinian chciał nowego deptaka (ktory wyglada gorzej niz stary) ? Kasy brakuje na Skatepark, ulic nie ma za co remontowac ? To nic, zbudujmy fontanne i sikawki zeby dzieci mialy gdzie szczac i potem w tym plywac. Betonowa pustynia, ZERO zieleni. Wszystko betonuja tak jak ta studnie. Wykopaliska też pewnie zabetonowali. Lublinianie przejrzyjcie na oczy.
 Ja chciałem nowego deptaka. A wygląda o niebo lepiej niż stary. Pisześ o chińskim kamieniu a za chwilę o betonowej pustyni. Zdecyduj się bo jedno zaprzecza drugiemu. Ale skoro tęskisz za skateparkiem sądzę że jesteś jeszcze gnojkiem który ma pstro w głowie i nierozumie wielu spraw
 Ja chciałem nowego deptaka. A wygląda o niebo lepiej niż stary. Pisześ o chińskim kamieniu a za chwilę o betonowej pustyni. Zdecyduj się bo jedno zaprzecza drugiemu. Ale skoro tęskisz za skateparkiem sądzę że jesteś jeszcze gnojkiem który ma pstro w głowie i nierozumie wielu spraw rozwiń
Avatar
qwerty / 26 lipca 2018 r. o 13:25
+3
Ten deptak jak i litewski to jest jedno wielkie nieporozumienie. Miliony wywalone w błoto a jest gorzej niż było. Bubel, niedorobki wszedzie. Chinskie kamienie g###nej jakości. A my za to płacimy. Pytam sie kto z Lublinian chciał nowego deptaka (ktory wyglada gorzej niz stary) ? Kasy brakuje na Skatepark, ulic nie ma za co remontowac ? To nic, zbudujmy fontanne i sikawki zeby dzieci mialy gdzie szczac i potem w tym plywac. Betonowa pustynia, ZERO zieleni. Wszystko betonuja tak jak ta studnie. Wykopaliska też pewnie zabetonowali. Lublinianie przejrzyjcie na oczy.
Ja chciałem nowego deptaka. A wygląda o niebo lepiej niż stary. Pisześ o chińskim kamieniu a za chwilę o betonowej pustyni. Zdecyduj się bo jedno zaprzecza drugiemu. Ale skoro tęskisz za skateparkiem sądzę że jesteś jeszcze gnojkiem który ma pstro w głowie i nierozumie wielu spraw
Nie wyglada lepiej od starego tylko jeszcze gorzej, zero estetyki, pomyslunku. Kamień, beton jeden pies. Zero zieleni, nagrzewa sie to jak diabli. W miescie potrzebna jest zielen, ktora sie non stop wycina tak jak za niedlugo ponad 200 drzew przy Raclawickich. Chyba ludzie nie rozumieja jak wielkie jest zadluzenie Lublina i jak marnuje sie ich pieniadze...
A ja uważam że wygląda duuużo lepiej. Jest elegancki, estetyczny i nowoczesny. Takimi inwestcjami doganiamy większe miasta. Kamień czy beton to nie jeden pies. Kamień jest produktem naturalnym który zawsze dobrze się komponuje i dobrze wygląda a beton to sztuczny twór który zawsze wygląda nienaturalnie. Nierozumiem więc skąd ta tęsknota za tamtą czarną i brudno-żółtą kostką która wyglądała tandetnie i prowincjonalnie. Lublin oceniany jest przez przyjezdnych jako zielone miasto więc narzekane ja jej brak to zwykła demagogia
Doganiamy chyba w zadłużeniu... kiedyś to wyglądało lepiej, po co było to zmieniać jak mogło posłużyć jeszcze wiele lat ? Stare było trwałe a teraz to wszystko sie posypie za niedlugo, bo to taki szajs ze szkoda gadac... każdy sie śmieje z Lublina że wydaje miliony na glupoty a dług rośnie... zamiast tego mozns by pomoc biednym rodzinom. Turysci patrza na nas ze współczuciem i politowaniem. Kicz nieład i jarmark, festyn jak te sikawki, wszystko to niedlugo przestanie dzialac i naprawa wyniesie miliony. Lublin zielonym miastem to chyba był. Resztki zieleni develocfaniaczki POwycinały pod develobloki,kolejne galerie, żeby zachod sie obłowił na Polakach. Już w Warszawie wiecej zieleni. Ciagle wycinaja drzewa, zaraz zlikwiduja Gorki Czechowskie i zabetonuja LKJ. Żadnej zieleni nie oszczedza. A smog bedzie coraz wiekszy, do czego sie przyczyniaja zamykajac korytarze powietrzne (gorki czech.) i tamujac ruch (korkowanie miasta i buspasy). Niedlugo wszyscy umrzemy na raka od spalin, przewiewu brak i korki, zieleni brak...
 Artykuł jest o nowej restauracji więc nie rozumiem tego bełkotu o tęsknocie za starym deptakiem
 Artykuł jest o nowej restauracji więc nie rozumiem tego bełkotu o tęsknocie za starym deptakiem rozwiń
Avatar
hhh / 26 lipca 2018 r. o 13:01
+3
Ten deptak jak i litewski to jest jedno wielkie nieporozumienie. Miliony wywalone w błoto a jest gorzej niż było. Bubel, niedorobki wszedzie. Chinskie kamienie g###nej jakości. A my za to płacimy. Pytam sie kto z Lublinian chciał nowego deptaka (ktory wyglada gorzej niz stary) ? Kasy brakuje na Skatepark, ulic nie ma za co remontowac ? To nic, zbudujmy fontanne i sikawki zeby dzieci mialy gdzie szczac i potem w tym plywac. Betonowa pustynia, ZERO zieleni. Wszystko betonuja tak jak ta studnie. Wykopaliska też pewnie zabetonowali. Lublinianie przejrzyjcie na oczy.
Ja chciałem nowego deptaka. A wygląda o niebo lepiej niż stary. Pisześ o chińskim kamieniu a za chwilę o betonowej pustyni. Zdecyduj się bo jedno zaprzecza drugiemu. Ale skoro tęskisz za skateparkiem sądzę że jesteś jeszcze gnojkiem który ma pstro w głowie i nierozumie wielu spraw
Nie wyglada lepiej od starego tylko jeszcze gorzej, zero estetyki, pomyslunku. Kamień, beton jeden pies. Zero zieleni, nagrzewa sie to jak diabli. W miescie potrzebna jest zielen, ktora sie non stop wycina tak jak za niedlugo ponad 200 drzew przy Raclawickich. Chyba ludzie nie rozumieja jak wielkie jest zadluzenie Lublina i jak marnuje sie ich pieniadze...
 A ja uważam że wygląda duuużo lepiej. Jest elegancki, estetyczny i nowoczesny. Takimi inwestcjami doganiamy większe miasta. Kamień czy beton to nie jeden pies. Kamień jest produktem naturalnym który zawsze dobrze się komponuje i dobrze wygląda a beton to sztuczny twór który zawsze wygląda nienaturalnie. Nierozumiem więc skąd ta tęsknota za tamtą czarną i brudno-żółtą kostką która wyglądała tandetnie i prowincjonalnie. Lublin oceniany jest przez przyjezdnych jako zielone miasto więc narzekane ja jej brak to zwykła demagogia
 A ja uważam że wygląda duuużo lepiej. Jest elegancki, estetyczny i nowoczesny. Takimi inwestcjami doganiamy większe miasta. Kamień czy beton to nie jeden pies. Kamień jest produktem naturalnym który zawsze dobrze się komponuje i dobrze wygląda a beton to sztuczny twór który zawsze wygląda nienaturalnie. Nierozumiem więc skąd ta tęsknota za tamtą czarną i brudno-żółtą kostką która wyglądała tandetnie i prowincjonalnie. Lublin oceniany jest przez przyjezdnych jako zielone miasto więc narzekane ja jej brak to zwykła demagogia rozwiń
Avatar
szczudło / 27 lipca 2018 r. o 08:05
+2
bardziej chodzi o to, że schabowy nie pasuje do wina ;)
Avatar
Sprzedawca pryty. / 27 lipca 2018 r. o 00:25
+2
Mam nadzieję że będą tam podawać coś godnego bo wino na jasnej to dramat w stosunku cena - jakość. Mimo wszystko powodzenia.
Avatar
miejscowy / 26 lipca 2018 r. o 14:40
+2
Fajnie. Cieszę się ze powstaje fajne miejsce dla tych co nie uwielbiają tylko piwo. A deptak jest o klasę ładniejszy niż przed remontem.
Avatar
Smiech na sali / 27 lipca 2018 r. o 08:51
+4
Ten deptak jak i litewski to jest jedno wielkie nieporozumienie. Miliony wywalone w błoto a jest gorzej niż było. Bubel, niedorobki wszedzie. Chinskie kamienie g###nej jakości. A my za to płacimy. Pytam sie kto z Lublinian chciał nowego deptaka (ktory wyglada gorzej niz stary) ? Kasy brakuje na Skatepark, ulic nie ma za co remontowac ? To nic, zbudujmy fontanne i sikawki zeby dzieci mialy gdzie szczac i potem w tym plywac. Betonowa pustynia, ZERO zieleni. Wszystko betonuja tak jak ta studnie. Wykopaliska też pewnie zabetonowali. Lublinianie przejrzyjcie na oczy.
Ja chciałem nowego deptaka. A wygląda o niebo lepiej niż stary. Pisześ o chińskim kamieniu a za chwilę o betonowej pustyni. Zdecyduj się bo jedno zaprzecza drugiemu. Ale skoro tęskisz za skateparkiem sądzę że jesteś jeszcze gnojkiem który ma pstro w głowie i nierozumie wielu spraw
Nie wyglada lepiej od starego tylko jeszcze gorzej, zero estetyki, pomyslunku. Kamień, beton jeden pies. Zero zieleni, nagrzewa sie to jak diabli. W miescie potrzebna jest zielen, ktora sie non stop wycina tak jak za niedlugo ponad 200 drzew przy Raclawickich. Chyba ludzie nie rozumieja jak wielkie jest zadluzenie Lublina i jak marnuje sie ich pieniadze...
A ja uważam że wygląda duuużo lepiej. Jest elegancki, estetyczny i nowoczesny. Takimi inwestcjami doganiamy większe miasta. Kamień czy beton to nie jeden pies. Kamień jest produktem naturalnym który zawsze dobrze się komponuje i dobrze wygląda a beton to sztuczny twór który zawsze wygląda nienaturalnie. Nierozumiem więc skąd ta tęsknota za tamtą czarną i brudno-żółtą kostką która wyglądała tandetnie i prowincjonalnie. Lublin oceniany jest przez przyjezdnych jako zielone miasto więc narzekane ja jej brak to zwykła demagogia
Doganiamy chyba w zadłużeniu... kiedyś to wyglądało lepiej, po co było to zmieniać jak mogło posłużyć jeszcze wiele lat ? Stare było trwałe a teraz to wszystko sie posypie za niedlugo, bo to taki szajs ze szkoda gadac... każdy sie śmieje z Lublina że wydaje miliony na glupoty a dług rośnie... zamiast tego mozns by pomoc biednym rodzinom. Turysci patrza na nas ze współczuciem i politowaniem. Kicz nieład i jarmark, festyn jak te sikawki, wszystko to niedlugo przestanie dzialac i naprawa wyniesie miliony. Lublin zielonym miastem to chyba był. Resztki zieleni develocfaniaczki POwycinały pod develobloki,kolejne galerie, żeby zachod sie obłowił na Polakach. Już w Warszawie wiecej zieleni. Ciagle wycinaja drzewa, zaraz zlikwiduja Gorki Czechowskie i zabetonuja LKJ. Żadnej zieleni nie oszczedza. A smog bedzie coraz wiekszy, do czego sie przyczyniaja zamykajac korytarze powietrzne (gorki czech.) i tamujac ruch (korkowanie miasta i buspasy). Niedlugo wszyscy umrzemy na raka od spalin, przewiewu brak i korki, zieleni brak...
Artykuł jest o nowej restauracji więc nie rozumiem tego bełkotu o tęsknocie za starym deptakiem
Nie dyskutuj z trollem,bo tylko go karmisz,on dostaje kase za wypisywanie tych farmazonów. Lublin pieknieje,stary deptak sie rozsypywał a turystow jest coraz więcej i tylko pisowcow żal :))) chociaż czy ja wiem, zapakoqać tych trolli razem do tira i wysłać do Torunia.
Nie dyskutuj z trollem,bo tylko go karmisz,on dostaje kase za wypisywanie tych farmazonów. Lublin pieknieje,stary deptak sie rozsypywał a turystow jest coraz więcej i tylko pisowcow żal :))) chociaż czy ja wiem, zapakoqać tych trolli razem do tira i wysłać do Torunia. rozwiń
Avatar
szczudło / 27 lipca 2018 r. o 08:05
+2
bardziej chodzi o to, że schabowy nie pasuje do wina ;)
Avatar
Ha / 27 lipca 2018 r. o 00:49
-2
Przecież chcąc się na siłę wyróżnić trzeba coś takiego rzucić.... my podajemy złote ziemniaki... A schabowego nie... z czym do ludzi.... 
Avatar
Sprzedawca pryty. / 27 lipca 2018 r. o 00:25
+2
Mam nadzieję że będą tam podawać coś godnego bo wino na jasnej to dramat w stosunku cena - jakość. Mimo wszystko powodzenia.
Avatar
Gość / 26 lipca 2018 r. o 20:46
+1
Mało przytulne to wnętrze ,na jedno kopyto
Avatar
Greg / 26 lipca 2018 r. o 18:28
+6
Marudy, jedzcie do Warszawy jak się Lublin nie podoba, tam Stare Miasto nowiutkie i betonu w sam raz. Albo na wieś gdzie dużo zieleni i betonu wcale. A Plac Litewski z deptakiem w lecie oblegany ze przecisnąć się nie mozna. O ile komentarze piszą wielbiciele Kandydata Tułajewa, to rozumiem ze jemu nic się nie podoba i na pewno nic takiego by nie powstało.
Avatar
Weteran / 26 lipca 2018 r. o 17:25
+4
Ciekawe gdzie chodzisz, ja znam wiele miejsc z dobrym jedzeniem , mila, profesjonalna obsluga i przystepnymi cenami, moge mnozyc przyklady i nie jest to tylko moja opinia!!!
Avatar
Gość / 26 lipca 2018 r. o 17:03
0
A deptak jak był rozwalony tak jest dalej...
Avatar
Greg / 26 lipca 2018 r. o 16:20
0
No tak schabowy w menu nie znajdziemy bo to takie "nie polskie" danie.W Austrii czy w Niemczech każda szanująca się restauracja podaje sznyclaTo by była obraża dla klientów gdyby go nie było. .
Avatar
Jakub / 26 lipca 2018 r. o 16:20
+5
L:ubiłem Ulice Miasta... Fajnie tam było.