Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lipca 2015 r.
13:50

Wprowadzili zakaz postoju przy ul. Czwartaków, a później przyszła Straż Miejska

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 44 A A
(fot. AS)
(fot. AS)

Przy ul. Czwartaków na zlecenie miasta znienacka zamontowane zostały znaki zakazujące postoju. Auta stojące między znakami stały się pojazdami zaparkowanymi wbrew przepisom. A zaraz potem za ich wycieraczkami swoje druczki zostawiła Straż Miejska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ulica Czwartaków to wąska, osiedlowa droga na Wieniawie, tuż obok miasteczka akademickiego. Kilka dni temu pojawiły się tu nowe zakazy postoju. – Sprowadza się to do tego, że na ul. Czwartaków na odcinku od Weteranów do Wysockiego obowiązuje zakaz postoju po obu stronach – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. W tej sprawie wątpliwości nie ma.

Sprzeczne są za to informacje co do tego, kiedy pojawiły się nowe znaki. – Wykonawca twierdzi, że znaki ustawił we wtorek 14 lipca – przekazuje Kieliszek. Co innego twierdzi jedna z mieszkanek, pani Małgorzata. – 16 lipca po godzinie 17.30 – informuje Czytelniczka. 16 lipca wypadał w czwartek.

– Znaki zostały ustawione popołudniu bardzo szybko i sprawnie, bez żadnej informacji dla mieszkańców, że od tej pory samochody zaparkowane wzdłuż tej ulicy będą stały łamiąc prawo. Bardzo szybko też na tę drobną sprawę zareagowała Straż Miejska, która niezwłocznie pojawiła się na ul. Czwartaków i wypisała wszystkim zaproszenie do siedziby straży celem wyjaśnienia łamania zakazu – skarży się pani Małgorzata.

Komenda potwierdza, że taka interwencja rzeczywiście miała miejsce. – W czwartek w godzinach wieczornych mieliśmy zgłoszenie dotyczące postoju samochodów za zakazem. Wystawiliśmy cztery wezwania – mówi Ryszarda Bańka ze Straży Miejskiej.

Sprawa parkowania przy ul. Czwartaków podzieliła lokatorów stojących tu budynków. – Większość mieszkańców, których dotyczy sprawa o znaku nie ma pojęcia i nikt ich o nic nie pytał, nie były zbierane żadne podpisy w tej sprawie – podkreśla pani Małgorzata. – Od zawsze mieszkańcy kamienic mogli sobie parkować pod własnymi drzwiami.

Ale innym zaparkowane auta przeszkadzały. Spór nie jest nowy, już kilka miesięcy włączył się w niego miejski radny Marcin Nowak (Wspólny Lublin), który apelował do Ratusza o ustawienie zakazów.

– Zaparkowane tam samochody w istotny sposób utrudniają ruch kołowy – pisał radny do prezydenta.

W podobny sposób ustawienie zakazu tłumaczą miejscy urzędnicy. – Podstawą do wprowadzenia takiej organizacji ruchu były liczne skargi mieszkańców na problemu z przejazdem i zastawiane dojścia do nieruchomości – wyjaśnia Kieliszek.

(Imię naszej Czytelniczki zostało zmienione)

Czytaj więcej o:

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
simon / 21 lipca 2015 o 21:34
0
Nie moge bo mam za daleko. A ty wskazesz podstawy prawne tych bzdur o ktorych wypisujesz? Dobrze wam tak homo sovietikusy ze te zakazy wam postawili :) Wyglada na to ze dobro ogolu wzielo gore nad prywata. A ilez to domow jest wzdluz tego zakazu? Ze cztery?
Avatar
simon / 21 lipca 2015 o 21:26
0

Korzystanie ze swoich praw nazywasz łamaniem przepisów? :o A możesz podać podstawę prawną nakładającą obowiązek stawiennictwa osobie do której nie jest kierowane wezwanie?
Tak przy okazji - na basen na AOS możesz chodzić piechotą, a nie wozić du ę limuzyną leniu :D

Avatar
kronikarz / 21 lipca 2015 o 09:46
0

Ale naród pięknie podzielony.

Wszystko za sprawą żyda i komunisty !!! wystarczyły dwie kadencje ich rządów,dawniej jak świat,światem to tak nigdy nie było.

Avatar
gość / 21 lipca 2015 o 08:45
0

Ale naród pięknie podzielony.

Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 08:17
0
gdyby nie ludzie co wożą tam dzieci do szkoły to nie byłoby problemu. zacznijcie wozić dzieci do swoich szkół na nowowybudowanych osiedlach tam gdzie mieszkacie. przyjadą buraki i się rządzą w mieście...
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 23:17
0
Ja jestem zadowolony bo faktycznie był tam jeden wielki bałagan a mieszkam w pobliżu od lat
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 23:14
0

Nie nawoluj do lamania przepisow. Ale wlasciciel bedzie musial wskazac kierujacego bo inaczej sam zaplaci za niewskazanie. Trybunal K. uznal to juz dawno za zgodne z konstytucja. A swoja droga ten zakaz mnie sie podoba. Jezdze tam na basen na AOS i zawsze jest problem z tymi zaparkowanymi samochodami. Kiedys musialem cofac z piecdziesiat metrow bo pan jadacy z naprzeciwka nie mial gdzie mi zjechac. A wystarczy jeden znak i to zalatwia sprawe.

Korzystanie ze swoich praw nazywasz łamaniem przepisów?  :o  A możesz podać podstawę prawną nakładającą obowiązek stawiennictwa osobie do której nie jest kierowane wezwanie? 

Tak przy okazji - na basen na AOS możesz chodzić piechotą, a nie wozić du ę limuzyną leniu  :D

Korzystanie ze swoich praw nazywasz łamaniem przepisów?  :o  A możesz podać podstawę prawną nakładającą obowiązek stawiennictwa osobie do której nie jest kierowane wezwanie? 

Tak przy okazji - na basen na AOS możesz chodzić piechotą, a nie wozić du ę limuzyną leniu  :D

rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 23:09
0
uuuuu... Marcinku kalasz własne gniazdo.
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 23:08
0
My wozilismy tam dzieci do szkoly przez 6 lat. To jedna z najgorszych ulic w miescie pod wzgledem przejazdu. Brawo za inicjatywe dla mieszkancow. A malkontenci zawsze sie znajda i zainspiruja taka czy inna gazete do zapchania dziury w edycji numeru. Mysle jednak ze dla zdecydowanej wiekszosci jezdzacych tamtedy jakosc zycia sie poprawi
Avatar
dymin / 20 lipca 2015 o 23:06
0

serio konfidencie? chciałbyś żeby Twoja rodzina która przyjechała Cię odwiedzić do szpitala dostała mandat? Albo ktoś z chorym dzieckiem któremu się śpieszyło? Pierw tacy konfidenci dzwonią na straż a potem dziwią się że mandaty piszą... 

Żaden konfident pajacu. A Ty byś chciał, żeby ktoś rozjechał twoją rodzinę, nie widać, kto łazi po ulicy zza źle zaparkowanych samochodów. Nie rób wiochy, przyjeżdzają ludzie do szpitala w odwiedziny samochodami za 30-50 tysięcy, a dziadują 3 złote na parking.

Żaden konfident pajacu. A Ty byś chciał, żeby ktoś rozjechał twoją rodzinę, nie widać, kto łazi po ulicy zza źle zaparkowanych samochodów. Nie rób wiochy, przyjeżdzają ludzie do szpitala w odwiedziny samochodami za 30-50 tysięcy, a dziadują 3 złote na parking.

rozwiń
Avatar
simon / 21 lipca 2015 o 21:34
0
Nie moge bo mam za daleko. A ty wskazesz podstawy prawne tych bzdur o ktorych wypisujesz? Dobrze wam tak homo sovietikusy ze te zakazy wam postawili :) Wyglada na to ze dobro ogolu wzielo gore nad prywata. A ilez to domow jest wzdluz tego zakazu? Ze cztery?
Avatar
simon / 21 lipca 2015 o 21:26
0

Korzystanie ze swoich praw nazywasz łamaniem przepisów? :o A możesz podać podstawę prawną nakładającą obowiązek stawiennictwa osobie do której nie jest kierowane wezwanie?
Tak przy okazji - na basen na AOS możesz chodzić piechotą, a nie wozić du ę limuzyną leniu :D

Avatar
kronikarz / 21 lipca 2015 o 09:46
0

Ale naród pięknie podzielony.

Wszystko za sprawą żyda i komunisty !!! wystarczyły dwie kadencje ich rządów,dawniej jak świat,światem to tak nigdy nie było.

Avatar
gość / 21 lipca 2015 o 08:45
0

Ale naród pięknie podzielony.

Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 08:17
0
gdyby nie ludzie co wożą tam dzieci do szkoły to nie byłoby problemu. zacznijcie wozić dzieci do swoich szkół na nowowybudowanych osiedlach tam gdzie mieszkacie. przyjadą buraki i się rządzą w mieście...
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 23:17
0
Ja jestem zadowolony bo faktycznie był tam jeden wielki bałagan a mieszkam w pobliżu od lat
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 23:14
0

Nie nawoluj do lamania przepisow. Ale wlasciciel bedzie musial wskazac kierujacego bo inaczej sam zaplaci za niewskazanie. Trybunal K. uznal to juz dawno za zgodne z konstytucja. A swoja droga ten zakaz mnie sie podoba. Jezdze tam na basen na AOS i zawsze jest problem z tymi zaparkowanymi samochodami. Kiedys musialem cofac z piecdziesiat metrow bo pan jadacy z naprzeciwka nie mial gdzie mi zjechac. A wystarczy jeden znak i to zalatwia sprawe.

Korzystanie ze swoich praw nazywasz łamaniem przepisów?  :o  A możesz podać podstawę prawną nakładającą obowiązek stawiennictwa osobie do której nie jest kierowane wezwanie? 

Tak przy okazji - na basen na AOS możesz chodzić piechotą, a nie wozić du ę limuzyną leniu  :D

Korzystanie ze swoich praw nazywasz łamaniem przepisów?  :o  A możesz podać podstawę prawną nakładającą obowiązek stawiennictwa osobie do której nie jest kierowane wezwanie? 

Tak przy okazji - na basen na AOS możesz chodzić piechotą, a nie wozić du ę limuzyną leniu  :D

rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 23:09
0
uuuuu... Marcinku kalasz własne gniazdo.
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 23:08
0
My wozilismy tam dzieci do szkoly przez 6 lat. To jedna z najgorszych ulic w miescie pod wzgledem przejazdu. Brawo za inicjatywe dla mieszkancow. A malkontenci zawsze sie znajda i zainspiruja taka czy inna gazete do zapchania dziury w edycji numeru. Mysle jednak ze dla zdecydowanej wiekszosci jezdzacych tamtedy jakosc zycia sie poprawi
Avatar
dymin / 20 lipca 2015 o 23:06
0

serio konfidencie? chciałbyś żeby Twoja rodzina która przyjechała Cię odwiedzić do szpitala dostała mandat? Albo ktoś z chorym dzieckiem któremu się śpieszyło? Pierw tacy konfidenci dzwonią na straż a potem dziwią się że mandaty piszą... 

Żaden konfident pajacu. A Ty byś chciał, żeby ktoś rozjechał twoją rodzinę, nie widać, kto łazi po ulicy zza źle zaparkowanych samochodów. Nie rób wiochy, przyjeżdzają ludzie do szpitala w odwiedziny samochodami za 30-50 tysięcy, a dziadują 3 złote na parking.

Żaden konfident pajacu. A Ty byś chciał, żeby ktoś rozjechał twoją rodzinę, nie widać, kto łazi po ulicy zza źle zaparkowanych samochodów. Nie rób wiochy, przyjeżdzają ludzie do szpitala w odwiedziny samochodami za 30-50 tysięcy, a dziadują 3 złote na parking.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 0 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 0 0

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 4 1

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 15 5

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 60 39

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 6 3

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 31 5

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 12

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!