Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2010 r.
0:02
Edytuj ten wpis

Wybory prezydenckie 2010: Najnowszy wynik, wygrywa Komorowski - relacja

Autor: Zdjęcie autora ep jotem pim tom łm sad
0 10 A A

Zakończyły się wybory 2010. Według najnowszych wyników sondażowych o włos wygrał Bronisław Komorowski z PO.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czekamy na Wasze informacje i zdjęcia z wyborów. Wysyłajcie je na adres alarm24@dziennikwschodni.pl

20:45 Komentarz prof. Stanisława Michałowskiego, politologa UMCS:

- Jeśli potwierdzą się te sondaże, to w zasadzie utrzymała się przewaga Komorowskiego z pierwszej tury wyborów. Kandydaci zmobilizowali swoich wszystkich zwolenników. Widać, że ludzie, którzy poprzednio poparli np. Grzegorza Napieralskiego nie opowiedzieli się jednoznacznie na jednego z kandydatów. Polska jest podzielona. PiS i PO mają zbliżone poparcie. Czekają nas gorące miesiące przed jesiennymi wyborami do samorządu i jeszcze bardziej gorące przed przyszłorocznymi wyborami do parlamentu – mówi "Dziennikowi Wschodniemu" prof. Michałowski.

20:43 A co na to wszystko politycy z Lubelszczyzny?

- Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że wygra Bronisław Komorowski. Na pewno te pięć lat będą dla nas bardzo dobre – mówiła ze łzami w oczach wicewojewoda Henryka Strojnowska.

- Jest pewnie niedosyt, bo piątkowe sondaże dawały przewagę Jarosława Kaczyńskiego. I tak odnieśliśmy duży sukces, bo 20 procentowa przewaga naszego konkurenta stopniała do dwóch procent. Jeśli sondaże okażą się prawdziwe to mamy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Trzeba to uszanować, bo Polska jest najważniejsza, więc niech zgoda buduje - mówił Piotr Kowalczyk jeden z liderów lubelskiego PiS i przewodniczący Rady Miasta Lublin. Wciąż ma nadzieję, że oficjalne wyniki dadzą zwycięstwo Kaczyńskiemu.

20:42

- Chociaż z największą butelka szampana przyjdzie poczekać, bo widać, że jest blisko remisu, to mamy powód do dumy. Wygrała polska demokracja - mówi Bronisław Komorowski.

- Gratuluję zwycięzcy, gratuluję Bronisławowi Komorowskiemu - stwierdził Jarosław Kaczyński. I dodał: Polska się zmieniła. Musimy skorzystać z tej siły i zmieniać Polskę. Przed nami kolejne wybory. Musimy być nadal zmobilizowani.

20:13 Według najnowszych danych sondażowych Bronisław Komorowski zdobył 53,1 proc. głosów (sondaż dla TVP) i 51,09 (sondaż dla TVN). Wybory prezydenckie - najnowszy wynik: Wygrał Komorowski

Sztab kandydata PiS nie miał powodów do otwierania butelek z szampanem. Jarosław Kaczyński zdobył 46,9 (sondaż dla TVP) i 48,9 (sondaż dla TVN).

Według badania sondażowego dla stacji Polsat 51,1 proc. otrzymał Komorowski, a 48,9 proc. Kaczyński.

19:28 Para młoda na wyborach : – Chcemy decydować o losach Polski – tłumaczyli Agnieszka Pasek i Piotr Styczyński z Lublina, którzy kilkanaście minut po głosowaniu stanęli przed ołtarzem. Przyszłe małżeństwo głosowało w lokalu przy ul. Zakopiańskiej w Lublinie. (ZDJĘCIA)

19:07 Frekwencja do godz. 17 w powiatach na Lubelszczyźnie (dane PKW):

bialski 43,02 proc.
Biała Podl. 43,80 proc.
biłgorajski 42,53 proc.
Chełm 40,80 proc.
chełmski 35,68 proc.
hrubieszowski 37,64 proc.
janowski 51,84 proc.
krasnostawski 39,38 proc.
kraśnicki 44,63 proc.
lubartowski 42,63 proc.
lubelski 43,47 proc.
Lublin 46,17 proc.
łęczyński 38,62 proc.
łukowski 45,04 proc.
opolski 39,85 proc.
parczewski 42,83 proc.
puławski 44,96 proc.
radzyński 43,22 proc.
rycki 45,48 proc.
świdnicki 41,79 proc.
tomaszowski 38,04 proc.
włodawski 41,21 proc.
zamojski 41,14 proc.
Zamość 40,61proc.

19:03 W Firleju głosują turyści z całej Polski. Mobilizację urlopowiczów potwierdza przewodniczący komisji wyborczej. – Przed południem zagłosowało ponad sto przyjezdnych osób. Byli to głównie letnicy z różnych stron Polski, m.in. z Warszawy i ze Śląska - informuje Wiesław Dąbski z komisji wyborczej w Firleju. ZDJĘCIA

18:43 A co o wyborach sądzą plażowicze opalający się nad Zalewem Zemborzyckim i mieszkańcy Lublina? Sami zobaczcie:


18:35 Najnowsze dane PKW z godz. 17: W Lublinie frekwencja wynosi 46,17 proc.

18:32 Do godz. 17 frekwencja wyniosła w Polsce wyniosła 42,1 proc. - podaje PKW. Dwa tygodnie temu o tej samej porze wynosiła 41,57 proc.

18:28 Jedna z najniższych frekwencji na Lubelszczyźnie jest w tej chwili w Leśniowicach w powiecie chełmskim. - Do godz. 17 zagłosowało tam tylko 30,63 proc. uprawnionych - mówi nam Piotr Jakubiec z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie.

17:58 W Godziszowie, gdzie zwykle jest największa frekwencja na Lubelszczyźnie, do wyborów poszło już 64,4 proc. uprawnionych do głosowania (stan na godz. 17).

17:39 W lokalu wyborczym w Okunince nad Jeziorem Białym zaczęło brakować kart do głosowania. – Podjęliśmy decyzję o dosłaniu kart do tego lokalu z rezerwy gminy i miasta Włodawa – tłumaczy Zdzisław Mikulski, dyrektor chełmskiej delegatury KBW.

Kart zaczęło brakować, bo wyjątkowo dużo turystów wypoczywających nad Jeziorem Białym zdecydowało się właśnie tam oddać głos. Mogli to zrobić, dzięki temu, że wzięli wcześniej z gminy zaświadczenia uprawniające do głosowania poza miejscem zamieszkania.

17:35 W powiatach chełmskim, krasnostawskim i włodawskim wybory przebiegają spokojnie. Chełmska delegatura Krajowego Biura Wyborczego nie odnotowała dotąd żadnych zakłóceń. Można za to mówić o swoistym rekordzie. W jednym z lokali wyborczych głosowanie zakończono o godzinie... 10.30. Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Żułowie (pow. krasnostawski). Spośród ponad 40 podopiecznych ośrodka, głos oddali wszyscy uprawnieni. Dlatego też głosowanie można było zakończyć tak wcześnie.

17:25 Trwają wybory prezydenckie, ale także akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Wolontariusze zbierają pieniądze na sprzęt dla strażaków, którzy pracują w rejonach zagrożonych powodzą. Do godz. 16:30 zebrali w całej Polsce 275 tys. zł. (STOP POWODZI NA LUBELSZCZYŹNIE, ZDJĘCIA)

15:43 Wybory prezydenckie 2010 w Godziszowie (ZDJĘCIA)

Godzina 14:30
Do godziny 13 frekwencja w II turze wyborów wynosiła 26.63 proc. Dwa tygodnie wcześniej o tej samej porze frekwencja wyniosła 23,38 proc.

Frekwencja w większych miastach: Lublin - 29,56 proc., Białystok - 29,69 proc., Bydgoszcz - 27,72 proc., Gdańsk - 27,92 proc., Katowice - 29,98 proc., Kraków - 29,56 proc., Łódź - 27,09 proc., Poznań - 30,7 proc., Szczecin - 29 proc., Warszawa - 30,6 proc. Wrocław - 28,45 proc. uprawnionych do głosowania.
13:16 WojsławiceFrekwencja w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 w Wojsławicach na godzinę 13 wyniosła 22 procent. – W porównaniu z pierwszą turą, dzisiejsza frekwencja jest niższa - mówi Marek Farfos, zastępca przewodniczącego OKW nr 3 w Wojsławicach.

Tuż po godzinie 13 kilkanaście osób tłumnie przyszło do komisji. Przyszli prosto z kościoła, gdzie o godzinie 12 odprawiała się niedzielna suma. Kilkanaście minut wcześniej, jak i później budynek Domu Kultury gdzie mieści się komisja opustoszał. Co kilka minut przychodzili pojedynczy mieszkańcy Wojsławic i okolicznych wsi.
13:15 GodziszówTuż po mszy, mieszkańcy Godziszowa ruszyli do lokalu wyborczego. Ich miejscowość słynie z wysokiej frekwencji w każdych wyborach. Dwa tygodnie temu osiągnęła 75 proc. – Przyszedłem tu, bo chcę, żeby w Polsce żyło się lepiej. Głosowanie to dla mnie obowiązek, ale też przywilej – tłumaczy Jan Daśko, rolnik z Godziszowa.
13:00 Afganistan

W przerwie między obowiązkami, przed wyjazdem na patrol, po powrocie z wylotu, po zakończonej służbie – polscy żołnierze przebywający na misji w Afganistanie wybierają prezydenta.

Organizacja wyborów prezydenckich w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie przebiega podobnie jak dwa tygodnie temu, komisje wyborcze rozlokowane są w Kabulu, Bagram, Ghazni, Warrior, Giro, Four Corners i na posterunku Qarabaqh. Żołnierze, którzy pełnią służbę w bazie Vulcan i Band-e Sardeh aby móc zagłosować, zostali przetransportowani do większych baz. Każda komisja składa się z pięciu osób, oprócz bazy Ghazni, gdzie nad przebiegiem głosowania czuwa dziewięć osób.

Niedziela w Afganistanie nie różni się specjalnie od pozostałych dni tygodnia – każdy z żołnierzy wykonuje swoje obowiązki – mimo to, znajdują chwilę, by oddać głos w tak ważnych wyborach. "Nie pójście na głosowanie też jest decyzją. Skoro mam prawo głosu, wydaje mi się, że powinienem z niego skorzystać” – powiedział jeden z żołnierzy oczekujący w sporej kolejce do głosowania.

Po zamknięciu lokali wyborczych i podliczeniu głosów, karty do głosowania zostaną przekazane polskiemu Konsulatowi w Kabulu. (Anna Pawlak)


12:01

- W porównaniu z pierwszą turą wyborów, do godziny 9 przyszło do nas prawie dwa razy więcej osób - mówi Zbigniew Łęcki, przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej nr 189. - Komisja zaczęła pracę równo o godzinie 6.00 bez żadnych problemów i do tej pory takich nie było.


12:00 Wojsławice

Wojsławice (pow. chełmski) w poprzedniej turze zasłynęły z rekordowo niskiej frekwencji. Do godziny ósmej do urn wybrało się 17 z 1592 uprawnionych do głosowania. Komisje wyborcze boją się, że sytuacja sprzed dwóch tygodni powtórzy się. - To nie tak, że nie chcemy brać udziału w wyborach, to przez to, że bardzo wiele osób wyjechało - tłumaczą mieszkańcy Wojsławic.

– Swój obywatelski obowiązek przyjechałem spełnić z Chełma. Tam mieszkam i pracuję, tutaj jestem zameldowany - mówi Dariusz Bednarczuk. – Dlaczego tutaj była, i chyba będzie niska frekwencja? Ludzie myślą, że jak pójdą do wyborów to i tak nic nie zmieni. Z drugiej strony na wsi dużo jest starszych osób, które nie mogą same dojechać do komisji.

Inny mężczyzna dodaje, że niska frekwencja mogła być spowodowana tym, że teraz nikt wyborców nie dowoził do komisji. – Kilka lat temu jeździł busik i zbierał wszystkich z okolicznych wsi. Teraz nic. A starsi ludzie, często samotni nie mają czym się dostać do lokalu wyborczego - mówi.
11:30

- Skala naruszeń ciszy wyborczej nie jest wielka - poinformował Włodzimierz Ryms z PKW. - Chodzi przede wszystkim o zrywanie lub naklejanie plakatów wyborczych, bądź wrzucanie do skrzynek wyborców ulotek.

Do godziny 8 najwyższa frekwencja była w Ustroniu Morskim (woj. zachodniopomorskie) 20,17 proc. uprawnionych. W Białymstoku było to 2,46 proc., Bydgoszczy - 2,99 proc., Gdańsku - 1,74 proc., Katowicach - 2,84 proc., Krakowie - 3,18 proc., Lublinie - 3,06 proc., Łodzi - 2,34 proc., Poznaniu - 2,61 proc., Szczecinie - 3,26 proc., Warszawie - 2,62 proc. i we Wrocławiu - 2,48 proc. uprawnionych.


11:00 Biała Podlaska . Rano do urn w bialskich lokalach wyborczych pospieszyli głównie wierni, którzy po mszach św. wybrali się spełnić swój obywatelski obowiązek. 78-letni Zygmunt Matejuk głosował też wcześnie rano w siedzibie komisji obwodowej przy ul. Narutowicza. – Jestem zdecydowany. Mam w głowie jednego kandydata i na niego zagłosowałem – podkreślił.

Katarzyna Hnatko zaś poszła do głosowania w lokalu wyborczym znajdującym się w Klubie Kultury Eureka przy bialskiej ul. Orzechowej tuż po spacerze porannym z psem. Pieska trzymała na ręku.

Na godzinę 8 frekwencja w Białej Podlaskiej wynosiła 2,98 proc. (w I turze o tej porze odnotowano 2,11 proc.).

– W rejonie działania naszej bialskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego dziś o ósmej najwyższa była frekwencja w gm. Kodeń, gdzie wyniosła 4,58 proc. a najniższa w gm Sosnówka – 0,75 proc. – mówi Janek Karwan z bialskiej delegatury KBW.

10:00 W trakcie wyborów doszło do pierwszego incydentu. Przewodniczący trzech komisji stawili się rano nietrzeźwi. - We wszystkich przypadkach zostali wykluczeni uchwałą ze składu komisji i głosowanie rozpoczęło się punktualnie - podaje TVN24.

9:30 Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich do godziny 8 wynosiła 2.52. proc. - podaje PAP. To więcej niż o tej samej porze sprzed dwóch tygodni, kiedy frekwencja wyniosła 1,85 proc. Z informacji podanych przez komisję wynika również, że we wszystkich komisjach udało się rozpocząć głosowanie o godzinie 6.

9:00 Gdy część Polaków wybiera się zagłosować w Polsce, w Stanach Zjednoczonych ostatnią komisję zamknięto już o 6 nad ranem - podaje TVN24. Na terenie USA spełnić swój obywatelski obowiązek można było w 28 miejscach. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trakcie pierwszej tury w Portland w stanie Oregon frekwencja przekroczyła 90 procent. Do wyborów w całych Stanach zarejestrowało się ponad 47 tys. osób.

8:10 Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że w dniu głosowania, do jego zakończenia obowiązuje cisza wyborcza - Oznacza to, że podczas dozwolonych w tym okresie zgromadzeń, akcji charytatywnych, imprez kulturalnych, sportowych itp. oraz spotkań religijnych, a także wydarzeń o charakterze państwowym w tym z udziałem gości zagranicznych zabroniona jest jakakolwiek agitacja – ostrzega Stefan Jaworski, Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

7:30 Niedziela będzie pochmurna. Wieczorem może popadać, dlatego warto wybrać się na głosowanie wcześniej. Mieszkańcy północnej części Lubelszczyzny powinni zabrać ze sobą parasolkę.

7:00 Lokale wyborcze czynne są dziś przez czternaście godzin. Po przyjściu do lokalu trzeba pokazać członkom komisji dowód tożsamości ze zdjęciem. Może to być dowód osobisty, paszport itp. Komisja sprawdzi, czy jesteśmy ujęci w spisie wyborców. Jeśli nas w nim znajdzie, wyda nam kartę do głosowania. Wtedy my musimy sprawdzić, czy na karcie jest pieczątka obwodowej komisji wyborczej i nadruk Państwowej Komisji Wyborczej; tylko taka karta jest ważna.

Na karcie do głosowania znajdziemy dwa nazwiska kandydatów umieszczone w alfabetycznej kolejności. Kandydata popieramy stawiając znak "X” w okienku przy jego nazwisku. Jeśli "iksa” postawimy przy obu nazwiskach lub nie postawimy go przy żadnym, głos będzie nieważny. Jeśli głosujemy w nie swoim obwodzie wyborczym, oprócz dowodu tożsamości musimy pokazać członkom komisji także zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania. Ma je ponad 8 tys. lublinian. Zaświadczenia wydane przed 20 czerwca upoważniały do głosowania w obu turach.

6:00 Wybory prezydenckie rozpoczęły się. Głosowanie potrwa do godz. 20.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lipca 2010 r. o 10:21
0
bambosh napisał:
Jestem za Kaczyńskim-ale to dobrze,że wygrał Komorowski,bo POwtórzy się historia z SLD-Kwaśniewski pięknie obiecywał,a po kilku latach SLD skutecznie zostało przez wyborców odsunięte od władzy na wiele lat,ponieważ wyszły na jaw wszelkie kłamstwa i kolesiostwo Kwaśniewskiego.Taka historia Powtórzy się już za kilka lat-i wreszcie społeczeństwo przejrzy na oczy:"czy kłamał Kaczyński?-czy jednak Komorowski (PO)?"

a co powiesz po tygodniu ?
Avatar
bambosh / 5 lipca 2010 r. o 13:31
0
Jestem za Kaczyńskim-ale to dobrze,że wygrał Komorowski,bo POwtórzy się historia z SLD-Kwaśniewski pięknie obiecywał,a po kilku latach SLD skutecznie zostało przez wyborców odsunięte od władzy na wiele lat,ponieważ wyszły na jaw wszelkie kłamstwa i kolesiostwo Kwaśniewskiego.Taka historia Powtórzy się już za kilka lat-i wreszcie społeczeństwo przejrzy na oczy:"czy kłamał Kaczyński?-czy jednak Komorowski (PO)?"
Avatar
Przemek z Lbn / 5 lipca 2010 r. o 13:13
0
~lublinianin~ napisał:
Obejrzałem w TVP wyniki sondażowe w poszczegójnych województwach. Okazuje się że Lubelszczyzna pozostaje dalej bastionem ciemnoty i zacofania.
Jeżeli PKW potwierdzi wyniki sondażowe, proponuję aby ta "lubelska większość" zastanowiła się nad cudownym życiorysem "swojego" prezydenta.


Niby ta większość to "ciemnota", ale o cudach gadacie tylko wy PO-wcy Widać, że wam już to tylko w cuda pozostało wierzyć. Łykacie każda propagandę, jesteście jak dzieci podatni każda manipulację zaserwowaną przez TVN/GW. Bezkrytycznie przyjmujecie to za prawdę ostateczną i wręcz fanatyczną zawziętością jej bronicie...
Kupiliście bajkę, że "zgoda buduje", że to dobrze jak prezydent jest pod pantoflem premiera. Prezydent powinien reprezentować dobro ogółu, Polaków, bo inaczej ta instytucja nie ma sensu i równie dobrze mógłby tę role pełnić premier.
Pozostaje tylko mieć nadzieje, że Komorowski się ogarnie i wyjdzie spod tuskowego żyrandola.

Na tych, jak to określacie POwcy, "zacofanych ziemiach", naród pokazał, że najbardziej przejmuje się losami państwa. Ale nie dlatego, że głosował na Kaczyńskiego, ale dlatego, że tu była największa frekwencja wyborcza. Tu ludzie mają największą świadomość czym jest demokracja. Wschód, południe Polski znowu pokazało, że jest politycznie do przodu za innymi rejonami, tak jak to było też w czasie zaborów.
Zapamiętajcie jedno POwcy; Każdy ma prawo głosować na kandydata, który mu odpowiada, a wam nic do tego. Na tym polega demokracja i wbijcie sobie w końcu to do tych waszych pustych głów!

Pozdrawiam wszystkich, którzy głosowali na Jarosława. Panie i panowie to był dla prawdziwy zaszczyt stanąć z wami po jednej stronie. Pokażmy POwcom co znaczy prawdziwa kultura i uszanujmy ich wybór. Nie opluwajmy Komorowskiego, który teraz jest już naszym Prezydentem, bo będziemy pluli sami na siebie.


Niby ta większość to "ciemnota", ale o cudach gadacie tylko wy PO-wcy Widać, że wam już to tylko w cuda pozostało wierzyć. Łykacie każda propagandę, jesteście jak dzieci podatni każda manipulację zaserwowaną przez TVN/GW. Bezkrytycznie przyjmujecie to za prawdę ostateczną i wręcz fanatyczną zawziętością jej bronicie...
Kupiliście bajkę, że "zgoda buduje", że to dobrze jak prezydent jest pod pantoflem premiera. Prezydent powinien reprezentować dobro ogółu, Polaków, bo inaczej ta instytuc... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2010 r. o 07:55
0
może sanitariuszka AK-P.Jadwiga uratowała komuś życie (nie z opcji AK) i to wszystko po wojnie jest tylko spłacanie długu
Avatar
~lublinianin~ / 4 lipca 2010 r. o 21:12
0
Obejrzałem w TVP wyniki sondażowe w poszczegójnych województwach. Okazuje się że Lubelszczyzna pozostaje dalej bastionem ciemnoty i zacofania.
Jeżeli PKW potwierdzi wyniki sondażowe, proponuję aby ta "lubelska większość" zastanowiła się nad cudownym życiorysem "swojego" prezydenta.

Cudowny żywot Kaczyńskich:

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla AKowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce

3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.

7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

8) Umorzenie długu PC w czwartym dniu sprawowania urzędu przez PISowskiego ministra

9) Cud - fałszywa lojalka umorzona w 2008r z powodu przedawnienia. Inni przed Sądem musieli udowadniać swoją niewinność.

10) Cud - Rajmund Ojciec spoczywa w zapomnianym rejonie cmentarza. Przeszkadzał w karierze?.

11) Cud - tytuły naukowe przyznane, lecz ich prace nie do wglądu -zakazane? Publikacji naukowych nie zauważono.
Obejrzałem w TVP wyniki sondażowe w poszczegójnych województwach. Okazuje się że Lubelszczyzna pozostaje dalej bastionem ciemnoty i zacofania.
Jeżeli PKW potwierdzi wyniki sondażowe, proponuję aby ta "lubelska większość" zastanowiła się nad cudownym życiorysem "swojego" prezydenta.

Cudowny żywot Kaczyńskich:

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka... rozwiń
Avatar
~ggg~ / 4 lipca 2010 r. o 20:58
0
Za Kaczynskim napisał:
To dopiero sondaże, a nie wyniki z komisji:P

Ja głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego i niezależnie do wyników będę chodził z podniesioną głową. Jestem dumny, gdyż głosowałem za mądrym, sprawiedliwym, uczciwym i niezależnym od nikogo kandydata.

Poczekajcie do oficjalnych wyników z tymi szampanami

I Ty wierzysz w te ostatnie słowa(sprawiedliwość e.c.t.)???????
Bu!ha!ha!ha!
Biedne kaczuchy z nędznego wschodu opętane przez Radio M....a!!!!!

I Ty wierzysz w te ostatnie słowa(sprawiedliwość e.c.t.)???????
Bu!ha!ha!ha!
Biedne kaczuchy z nędznego wschodu opętane przez Radio M....a!!!!! rozwiń
Avatar
Przemek z Lbn / 4 lipca 2010 r. o 20:44
0
Jeszcze nie otwierajcie tych szampanów:P To tylko sondaże, anie wyniki z komisji.
Ciesze się, że głosowałem na Kaczynśkiego. Jestem dumny ze swojego wyboru:)
Avatar
Za Kaczynskim / 4 lipca 2010 r. o 20:34
0
To dopiero sondaże, a nie wyniki z komisji:P

Ja głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego i niezależnie do wyników będę chodził z podniesioną głową. Jestem dumny, gdyż głosowałem za mądrym, sprawiedliwym, uczciwym i niezależnym od nikogo kandydata.

Poczekajcie do oficjalnych wyników z tymi szampanami;)
Avatar
Gość / 4 lipca 2010 r. o 20:21
0
jee
Avatar
Don / 4 lipca 2010 r. o 20:11
0
Wygrał Komorowski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 lipca 2010 r. o 10:21
0
bambosh napisał:
Jestem za Kaczyńskim-ale to dobrze,że wygrał Komorowski,bo POwtórzy się historia z SLD-Kwaśniewski pięknie obiecywał,a po kilku latach SLD skutecznie zostało przez wyborców odsunięte od władzy na wiele lat,ponieważ wyszły na jaw wszelkie kłamstwa i kolesiostwo Kwaśniewskiego.Taka historia Powtórzy się już za kilka lat-i wreszcie społeczeństwo przejrzy na oczy:"czy kłamał Kaczyński?-czy jednak Komorowski (PO)?"

a co powiesz po tygodniu ?
Avatar
bambosh / 5 lipca 2010 r. o 13:31
0
Jestem za Kaczyńskim-ale to dobrze,że wygrał Komorowski,bo POwtórzy się historia z SLD-Kwaśniewski pięknie obiecywał,a po kilku latach SLD skutecznie zostało przez wyborców odsunięte od władzy na wiele lat,ponieważ wyszły na jaw wszelkie kłamstwa i kolesiostwo Kwaśniewskiego.Taka historia Powtórzy się już za kilka lat-i wreszcie społeczeństwo przejrzy na oczy:"czy kłamał Kaczyński?-czy jednak Komorowski (PO)?"
Avatar
Przemek z Lbn / 5 lipca 2010 r. o 13:13
0
~lublinianin~ napisał:
Obejrzałem w TVP wyniki sondażowe w poszczegójnych województwach. Okazuje się że Lubelszczyzna pozostaje dalej bastionem ciemnoty i zacofania.
Jeżeli PKW potwierdzi wyniki sondażowe, proponuję aby ta "lubelska większość" zastanowiła się nad cudownym życiorysem "swojego" prezydenta.


Niby ta większość to "ciemnota", ale o cudach gadacie tylko wy PO-wcy Widać, że wam już to tylko w cuda pozostało wierzyć. Łykacie każda propagandę, jesteście jak dzieci podatni każda manipulację zaserwowaną przez TVN/GW. Bezkrytycznie przyjmujecie to za prawdę ostateczną i wręcz fanatyczną zawziętością jej bronicie...
Kupiliście bajkę, że "zgoda buduje", że to dobrze jak prezydent jest pod pantoflem premiera. Prezydent powinien reprezentować dobro ogółu, Polaków, bo inaczej ta instytucja nie ma sensu i równie dobrze mógłby tę role pełnić premier.
Pozostaje tylko mieć nadzieje, że Komorowski się ogarnie i wyjdzie spod tuskowego żyrandola.

Na tych, jak to określacie POwcy, "zacofanych ziemiach", naród pokazał, że najbardziej przejmuje się losami państwa. Ale nie dlatego, że głosował na Kaczyńskiego, ale dlatego, że tu była największa frekwencja wyborcza. Tu ludzie mają największą świadomość czym jest demokracja. Wschód, południe Polski znowu pokazało, że jest politycznie do przodu za innymi rejonami, tak jak to było też w czasie zaborów.
Zapamiętajcie jedno POwcy; Każdy ma prawo głosować na kandydata, który mu odpowiada, a wam nic do tego. Na tym polega demokracja i wbijcie sobie w końcu to do tych waszych pustych głów!

Pozdrawiam wszystkich, którzy głosowali na Jarosława. Panie i panowie to był dla prawdziwy zaszczyt stanąć z wami po jednej stronie. Pokażmy POwcom co znaczy prawdziwa kultura i uszanujmy ich wybór. Nie opluwajmy Komorowskiego, który teraz jest już naszym Prezydentem, bo będziemy pluli sami na siebie.


Niby ta większość to "ciemnota", ale o cudach gadacie tylko wy PO-wcy Widać, że wam już to tylko w cuda pozostało wierzyć. Łykacie każda propagandę, jesteście jak dzieci podatni każda manipulację zaserwowaną przez TVN/GW. Bezkrytycznie przyjmujecie to za prawdę ostateczną i wręcz fanatyczną zawziętością jej bronicie...
Kupiliście bajkę, że "zgoda buduje", że to dobrze jak prezydent jest pod pantoflem premiera. Prezydent powinien reprezentować dobro ogółu, Polaków, bo inaczej ta instytuc... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2010 r. o 07:55
0
może sanitariuszka AK-P.Jadwiga uratowała komuś życie (nie z opcji AK) i to wszystko po wojnie jest tylko spłacanie długu
Avatar
~lublinianin~ / 4 lipca 2010 r. o 21:12
0
Obejrzałem w TVP wyniki sondażowe w poszczegójnych województwach. Okazuje się że Lubelszczyzna pozostaje dalej bastionem ciemnoty i zacofania.
Jeżeli PKW potwierdzi wyniki sondażowe, proponuję aby ta "lubelska większość" zastanowiła się nad cudownym życiorysem "swojego" prezydenta.

Cudowny żywot Kaczyńskich:

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla AKowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce

3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.

7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

8) Umorzenie długu PC w czwartym dniu sprawowania urzędu przez PISowskiego ministra

9) Cud - fałszywa lojalka umorzona w 2008r z powodu przedawnienia. Inni przed Sądem musieli udowadniać swoją niewinność.

10) Cud - Rajmund Ojciec spoczywa w zapomnianym rejonie cmentarza. Przeszkadzał w karierze?.

11) Cud - tytuły naukowe przyznane, lecz ich prace nie do wglądu -zakazane? Publikacji naukowych nie zauważono.
Obejrzałem w TVP wyniki sondażowe w poszczegójnych województwach. Okazuje się że Lubelszczyzna pozostaje dalej bastionem ciemnoty i zacofania.
Jeżeli PKW potwierdzi wyniki sondażowe, proponuję aby ta "lubelska większość" zastanowiła się nad cudownym życiorysem "swojego" prezydenta.

Cudowny żywot Kaczyńskich:

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka... rozwiń
Avatar
~ggg~ / 4 lipca 2010 r. o 20:58
0
Za Kaczynskim napisał:
To dopiero sondaże, a nie wyniki z komisji:P

Ja głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego i niezależnie do wyników będę chodził z podniesioną głową. Jestem dumny, gdyż głosowałem za mądrym, sprawiedliwym, uczciwym i niezależnym od nikogo kandydata.

Poczekajcie do oficjalnych wyników z tymi szampanami

I Ty wierzysz w te ostatnie słowa(sprawiedliwość e.c.t.)???????
Bu!ha!ha!ha!
Biedne kaczuchy z nędznego wschodu opętane przez Radio M....a!!!!!

I Ty wierzysz w te ostatnie słowa(sprawiedliwość e.c.t.)???????
Bu!ha!ha!ha!
Biedne kaczuchy z nędznego wschodu opętane przez Radio M....a!!!!! rozwiń
Avatar
Przemek z Lbn / 4 lipca 2010 r. o 20:44
0
Jeszcze nie otwierajcie tych szampanów:P To tylko sondaże, anie wyniki z komisji.
Ciesze się, że głosowałem na Kaczynśkiego. Jestem dumny ze swojego wyboru:)
Avatar
Za Kaczynskim / 4 lipca 2010 r. o 20:34
0
To dopiero sondaże, a nie wyniki z komisji:P

Ja głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego i niezależnie do wyników będę chodził z podniesioną głową. Jestem dumny, gdyż głosowałem za mądrym, sprawiedliwym, uczciwym i niezależnym od nikogo kandydata.

Poczekajcie do oficjalnych wyników z tymi szampanami;)
Avatar
Gość / 4 lipca 2010 r. o 20:21
0
jee
Avatar
Don / 4 lipca 2010 r. o 20:11
0
Wygrał Komorowski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin żużlowym wicemistrzem Polski! Pierwszy raz od 30 lat
Pilne

Motor Lublin żużlowym wicemistrzem Polski! Pierwszy raz od 30 lat

Motor Lublin bardzo długo toczył wyrównaną walkę z Betard Spartą Wrocław na Stadionie Olimpijskim. Żółto-biało-niebieskim nie udało się jednak sprawić sensacji – w niedzielę przegrali 40:50 i cieszyli się z wicemistrzostwa kraju. Pierwszego od 30 lat

OSP stuknęło 100 lat. Tak świętowali w Zwierzyńcu
zdjęcia
galeria

OSP stuknęło 100 lat. Tak świętowali w Zwierzyńcu

Jeszcze starsza jest miejscowa jednostka strażaków – ochotników. Uroczystości rozpoczęła msza, a potem była np. wystawa zabytkowego sprzętu.

VI Kraśnik Półmaraton. W tym roku padł rekord
zdjęcia
galeria

VI Kraśnik Półmaraton. W tym roku padł rekord

199 osób wzięło udział w biegu w Kraśniku. Ponad 40 z nich to mieszkańcy tego miasta.

Nieudana niedziela, czyli porażki Avii Świdnik i Orląt Spomlek

Nieudana niedziela, czyli porażki Avii Świdnik i Orląt Spomlek

Dwie przykre niespodzianki w niedzielnych meczach naszych drużyn. Avia dwa razy prowadziła na wyjeździe z Sokołem Sieniawa, ale przegrała 2:3. Ani jednego „oczka” nie zdobyli też piłkarze Orląt Spomlek. Biało-zieloni przegrali u siebie z najgorszym zespołem grupy czwartej, Wisłą Sandomierz 2:4. A trzeba dodać, że rywale wcześniej mieli na koncie ledwie trzy punkty.

Indyjski gramofon z Kielc do kupienia w Lublinie, czyli Giełda Staroci
zdjęcia
galeria

Indyjski gramofon z Kielc do kupienia w Lublinie, czyli Giełda Staroci

Piękna pogoda sprzyjała spacerom na plac Zamkowy w Lublinie. Antyki jak zwykle przyciągnęły tłum kolekcjonerów.

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5. Wypunktowały beniaminka

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5. Wypunktowały beniaminka

Górnik Łęczna pokonał Tarnovię Tarnów. Robertowi Makarewiczowi humor popsuła jednak diagnoza dotycząca Aleksandry Posiewki

Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Sparta nowym mistrzem Polski 50:40 [zapis relacji na żywo]

Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Sparta nowym mistrzem Polski 50:40 [zapis relacji na żywo]

Po kilku miesiącach sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie wreszcie dowiemy się, kto zostanie drużynowym mistrzem Polski. Dzisiaj (godz. 19.15) odbędzie się decydujące starcie w finale play-off PGE Ekstraligi. Betard Sparta Wrocław podejmie na Stadionie Olimpijskim Motor Lublin. Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać na antenie nSport+. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo

Nowe władze Polski 2050 w Lubelskiem. Kto został szefem?

Nowe władze Polski 2050 w Lubelskiem. Kto został szefem?

Oprócz lokalnych liderów wskazano także delegatów na walne zebranie stowarzyszenia.

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2. Horror z happy-endem

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2. Horror z happy-endem

To się nazywa ciekawe widowisko. Do przerwy Wisła przegrywała z Radunią Stężyca 0:2. I wydawało się, że w szóstym występie u siebie gospodarze zgarną szósty komplet punktów. Puławianie mieli jednak swoje plany i po przerwie wyrównała stan meczu. W końcówce mogli wygrać jedni, mogli i drudzy, ale skończyło się remisem.

Polityczne odchudzanie. Kto straci, kto zyska w Zamościu?

Polityczne odchudzanie. Kto straci, kto zyska w Zamościu?

Po personalnej rewolucji na poprzedniej sesji rady miasta, kolej na ciąg dalszy. Jeden z radnych chce by zamiast trzech wiceprzewodniczących rady, był tylko jeden. Głosowanie już w poniedziałek.

Lewica się łączy. Będą wybory w Lublinie

Lewica się łączy. Będą wybory w Lublinie

Na początku października dojdzie do połączenia SLD z Wiosną. Zaraz potem działacze Lewicy wybiorą swoich szefów w regionach.

Lublin. Nowy termin dla biurowca

Lublin. Nowy termin dla biurowca

Na 30 listopada wyznaczony został w Urzędzie Miasta nowy termin rozpatrzenia wniosku dotyczącego kontrowersyjnej budowy biurowca w wąwozie między Czubami a linią kolejową wzdłuż lasu Stary Gaj.

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Jakub Miśkowiak triumfował w drugim finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Krośnie i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej zmagań. Drugie miejsce w zawodach na południu Polski zajął Mateusz Cierniak, a trzecie Duńczyk Mads Hansen

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy
Zdjęcia
galeria

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy

Absolwenci Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie mają już dyplomy.

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]
galeria

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]

Policjanci poszukują motocyklisty, który dzisiaj nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez funkcjonariuszami ulicami Lublina. Podczas pościgu został uszkodzony jeden z radiowozów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.