Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lutego 2013 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Wykład Leszka Balcerowicza na KUL

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 5 A A
Leszek Balcerowicz (Lestat (Jan Mehlich))
Leszek Balcerowicz (Lestat (Jan Mehlich))

8 marca o godzinie 11 w auli Collegium Jana Pawła II KUL (C-1031) prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju, wygłosi wykład otwarty zatytułowany "Odkrywając wolność”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Seria wykładów Leszka Balcerowicza towarzyszy promocji książki, wydanej dzięki staraniom Forum Obywatelskiego Rozwoju, zatytułowanej "Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów”.

Publikacja jest pierwszym tak obszernym wyborem tekstów, które w większości nigdy wcześniej nie zostały przetłumaczone na język polski. Znajdują się w niej teksty myślicieli wolnościowych, takich jak David Hume, John S. Mill, Friedrich von Hayek czy Ludwig von Mises, a także teksty literatów, jak Mario Vargas Llosa. Wstęp do książki przygotował prof. Balcerowicz.

Książkę będzie można nabyć przed i po wykładzie. Zainteresowani będą mogli również otrzymać autograf prof. Balcerowicza.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 3 marca 2013 o 13:17
0
jakkolwiek by się on nie nazywał jak wygladał i jakim człowiekiem nie był to i tak komuniści będą drzeć jape żę im teraz źle a było tak dobrze, guma do żucia by kosztowała 100000 zł aw końcu wszystkie by się tak spier**** że gospodarki wogole by nie było. by nie było niczego jak to konon powiedział. wszystko trzeba było by zlikwidować no bo jak do k nędzy ma funkcjonować firma w której pracownicy przychodzą na kacu podbijaja karte i wychodzą z "pracy". jeśli dostają pieniądze nie produkując nic to jak to ma działać zastanówcie się zamiast pluć jadem! takie coś musi paść i jeśli wszystko działa na takich zasadach to całe państwo się pogrąży. to co zrobił Balcerowicz było jedynym wyjsciem - im dłużej by zwlekał tym gorsze skutki. każda gospodarka na siewcie poza koreą połnocną i innymi komuchami tak działa. chcecie komuny to do korei pół jeśli tak uważacie ze tak tym ludziom dobrze - dobrze ale którym. do roboty !
jakkolwiek by się on nie nazywał jak wygladał i jakim człowiekiem nie był to i tak komuniści będą drzeć jape żę im teraz źle a było tak dobrze, guma do żucia by kosztowała 100000 zł aw końcu wszystkie by się tak spier**** że gospodarki wogole by nie było. by nie było niczego jak to konon powiedział. wszystko trzeba było by zlikwidować no bo jak do k nędzy ma funkcjonować firma w której pracownicy przychodzą na kacu podbijaja karte i wychodzą z "pracy". jeśli dostają pieniądze nie produkując nic to jak to ma działać zastanówcie się ... rozwiń
Avatar
wesoły diabeł / 2 marca 2013 o 15:51
0
Szkoda że nie wygłosi referatu o tym jak niszczył Polską gospodarkę.
Avatar
vive / 1 marca 2013 o 08:19
0
Co ten człowiek może mieć wspólnego z walką przeciwko zniewalaniu umysłów ? chyba odwrotnie.
Avatar
Josef / 1 marca 2013 o 07:34
0
To już zupełnie źle z KUL-em jeśli pozwala temu cwaniakowi,mordercy polskiej gospodarki,sekretarzowi PZPR na wykładyn w swoim gmachu.Czy władze uczelni nie wiedzą,że przez niego polscy rolnicy targali si e na własne życie???/jest to skala ok 5000 rocznie/.I ten człowiek ma czelność mowić /ciekawe do ilu i jakich słuchaczy?/ o wolności.Ten człowiek realizował wytyczne zachodu o niszczeniu wszystkiego co polskie.Robił wszystko co mu przywoził jako zlecenie Sachs!Czy lubelski KUL już tak nisko upadł??? Ciekawe ilu frajerow ma pieniądze ,aby kupowac te jego wypociny?????Zresztą nie napisane przez niego!
To już zupełnie źle z KUL-em jeśli pozwala temu cwaniakowi,mordercy polskiej gospodarki,sekretarzowi PZPR na wykładyn w swoim gmachu.Czy władze uczelni nie wiedzą,że przez niego polscy rolnicy targali si e na własne życie???/jest to skala ok 5000 rocznie/.I ten człowiek ma czelność mowić /ciekawe do ilu i jakich słuchaczy?/ o wolności.Ten człowiek realizował wytyczne zachodu o niszczeniu wszystkiego co polskie.Robił wszystko co mu przywoził jako zlecenie Sachs!Czy lubelski KUL już tak nisko upadł??? Ciekawe ilu frajerow ma pieniądze ,ab... rozwiń
Avatar
karolinka / 28 lutego 2013 o 21:26
0
[color=#ff0000]Autograf??? Buchachachachacha. [/color]Zastanówcie się od kogo będziecie braci ten autograf.
Przeczytajcie o jego "dokonaniach".
Avatar
ja / 3 marca 2013 o 13:17
0
jakkolwiek by się on nie nazywał jak wygladał i jakim człowiekiem nie był to i tak komuniści będą drzeć jape żę im teraz źle a było tak dobrze, guma do żucia by kosztowała 100000 zł aw końcu wszystkie by się tak spier**** że gospodarki wogole by nie było. by nie było niczego jak to konon powiedział. wszystko trzeba było by zlikwidować no bo jak do k nędzy ma funkcjonować firma w której pracownicy przychodzą na kacu podbijaja karte i wychodzą z "pracy". jeśli dostają pieniądze nie produkując nic to jak to ma działać zastanówcie się zamiast pluć jadem! takie coś musi paść i jeśli wszystko działa na takich zasadach to całe państwo się pogrąży. to co zrobił Balcerowicz było jedynym wyjsciem - im dłużej by zwlekał tym gorsze skutki. każda gospodarka na siewcie poza koreą połnocną i innymi komuchami tak działa. chcecie komuny to do korei pół jeśli tak uważacie ze tak tym ludziom dobrze - dobrze ale którym. do roboty !
jakkolwiek by się on nie nazywał jak wygladał i jakim człowiekiem nie był to i tak komuniści będą drzeć jape żę im teraz źle a było tak dobrze, guma do żucia by kosztowała 100000 zł aw końcu wszystkie by się tak spier**** że gospodarki wogole by nie było. by nie było niczego jak to konon powiedział. wszystko trzeba było by zlikwidować no bo jak do k nędzy ma funkcjonować firma w której pracownicy przychodzą na kacu podbijaja karte i wychodzą z "pracy". jeśli dostają pieniądze nie produkując nic to jak to ma działać zastanówcie się ... rozwiń
Avatar
wesoły diabeł / 2 marca 2013 o 15:51
0
Szkoda że nie wygłosi referatu o tym jak niszczył Polską gospodarkę.
Avatar
vive / 1 marca 2013 o 08:19
0
Co ten człowiek może mieć wspólnego z walką przeciwko zniewalaniu umysłów ? chyba odwrotnie.
Avatar
Josef / 1 marca 2013 o 07:34
0
To już zupełnie źle z KUL-em jeśli pozwala temu cwaniakowi,mordercy polskiej gospodarki,sekretarzowi PZPR na wykładyn w swoim gmachu.Czy władze uczelni nie wiedzą,że przez niego polscy rolnicy targali si e na własne życie???/jest to skala ok 5000 rocznie/.I ten człowiek ma czelność mowić /ciekawe do ilu i jakich słuchaczy?/ o wolności.Ten człowiek realizował wytyczne zachodu o niszczeniu wszystkiego co polskie.Robił wszystko co mu przywoził jako zlecenie Sachs!Czy lubelski KUL już tak nisko upadł??? Ciekawe ilu frajerow ma pieniądze ,aby kupowac te jego wypociny?????Zresztą nie napisane przez niego!
To już zupełnie źle z KUL-em jeśli pozwala temu cwaniakowi,mordercy polskiej gospodarki,sekretarzowi PZPR na wykładyn w swoim gmachu.Czy władze uczelni nie wiedzą,że przez niego polscy rolnicy targali si e na własne życie???/jest to skala ok 5000 rocznie/.I ten człowiek ma czelność mowić /ciekawe do ilu i jakich słuchaczy?/ o wolności.Ten człowiek realizował wytyczne zachodu o niszczeniu wszystkiego co polskie.Robił wszystko co mu przywoził jako zlecenie Sachs!Czy lubelski KUL już tak nisko upadł??? Ciekawe ilu frajerow ma pieniądze ,ab... rozwiń
Avatar
karolinka / 28 lutego 2013 o 21:26
0
[color=#ff0000]Autograf??? Buchachachachacha. [/color]Zastanówcie się od kogo będziecie braci ten autograf.
Przeczytajcie o jego "dokonaniach".
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 0 1

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 0 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 1

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 149 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 32 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.