Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2010 r.
19:46
Edytuj ten wpis

Z domu do domu naokoło, przez Świdnik

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A

Z jednej strony torów przecinających ul. Mełgiewską na drugą ich stronę trzeba będzie jeździć przez... Świdnik. – Kto to wymyślił? – pytają oburzeni mieszkańcy. Podobnie przepołowiona zostanie ul. Kasprowicza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Takie są przepisy – wyjaśnia Lech Olszewski, zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. A wszystko przez budowę drogi dojazdowej do obwodnicy Lublina i dalej do lotniska w Świdniku.

Nowa dwupasmówka ma biec istniejącą ul. Mełgiewską do ul. Metalurgicznej, a dalej ul. Metalurgiczną do nowego wiaduktu, który ma powstać nad torami kolejowymi. I w tym cały problem.

– Zgodnie z przepisami w promieniu 3 km od wiaduktu nie może istnieć zwykły przejazd. Trzy kilometry z jednej strony, trzy kilometry z drugiej – mówi Olszewski.

To spowoduje, że zlikwidowany zostanie przejazd, który przecina odcinek ul. Mełgiewskiej prowadzący od skrzyżowania z Metalurgiczną obok chłodni w kierunku Świdnika. A mieszkańcy domów znajdujących się za torami zostaną pozbawieni dogodnego dojazdu do śródmieścia.

– Jak się dostaniemy do centrum? Nawet autobus do nas nie dojedzie – martwi się Jan Patek, mieszkający przy Mełgiewskiej tuż za linią kolejową. – Z jednej strony torów na drugą trzeba będzie jeździć nadkładając kilka kilometrów – oburza się Sławomir Kosior.

Miasto przyznaje, że problem jest poważny. – Nie będzie można przejechać inaczej, niż przez Świdnik, bo z leżącego za torami odcinka Mełgiewskiej nie będzie dojazdu do wiaduktu – potwierdza Piotr Dańko z Urzędu Miasta.

– Mamy jeździć przez Świdnik? – denerwuje się Jan Frączek. – Codziennie korzystam z tej drogi jadąc do śródmieścia, moi synowe jeżdżą tędy do pracy. Ten, kto chce likwidować przejazd, chyba zwariował.

Ale kolej jest nieugięta. – Konsultowaliśmy się w tej sprawie nawet ze swoją centralą. Nie zgadzają się na zostawienie przejazdu – stwierdza Olszewski. Miasto zapowiada walkę. – Będziemy się odwoływać do wszelkich wyższych instancji: kolejowych a nawet i rządowych – zapowiada Dańko.

Z tych samych powodów zlikwidowany ma być też przejazd w ciągu ul. Kasprowicza. Kierowcy będą skazani na objazdy przez ul. Turystyczną i Mełgiewską.

– Chcielibyśmy pozostawić ten przejazd, bo jego zamknięcie odetnie od reszty sporą część miasta – przyznaje Olszewski. – Ale nie pozwalają nam przepisy.

Przetarg na budowę drogi wraz z wiaduktem miasto ogłosiło w środę. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek 408 / 28 lutego 2010 o 14:47
0
Masz rację"Jacek"-to podobnie jak w Jarosławiu jest jeden most samochodowy na Sanie-most jest stary-ponoć kupiony za"psie pieniądze"od wojska;jest on często remontowany-a gdy jest remont tego mostu,to kawał miasta jest komunikacyjnie sparaliżowany.
Avatar
Jacek / 28 lutego 2010 o 13:14
0
Zamknięcie przejazdów z wielu względów uważam za złe rozwiązanie. Moim zdaniem lotniska wymaga zorganizowania dojazdów awaryjnych. Załóżmy sytuację że na wskutek jakiegoś wypadku zablokowany będzie przejazd przez nowy wiadukt kolejowy. Można wtedy będzie zorganizować dojazd do lotniska od strony miasta ulicą Mełgiewska przez przejazd kolejowy. Oczywiście będie również możliwy szybki dojazd służb ratunkowych. Zamknięcie przejadu to również znaczne utrudnienie dla okolicznych mieszkańców. Zgadzam sięz tezą że przepisy trzeba respektoa, ale przepisy nie powinny utrudniać ludziom życia. Uważam że władze Lublina nie powinny dopuścić do zamknięcia przejazdów. Ciekawe czy zapowiedziana walka przez decydntów o utrzymanie przejazdów będzie faktycznie wykonana - mam wątpliwości bo "Nasza władza" w Lublinie jest bardzo słaba i nieskuteczna. A może w tej konkretnej sprawie się pomylę - bardzo bym chciał.
Zamknięcie przejazdów z wielu względów uważam za złe rozwiązanie. Moim zdaniem lotniska wymaga zorganizowania dojazdów awaryjnych. Załóżmy sytuację że na wskutek jakiegoś wypadku zablokowany będzie przejazd przez nowy wiadukt kolejowy. Można wtedy będzie zorganizować dojazd do lotniska od strony miasta ulicą Mełgiewska przez przejazd kolejowy. Oczywiście będie również możliwy szybki dojazd służb ratunkowych. Zamknięcie przejadu to również znaczne utrudnienie dla okolicznych mieszkańców. Zgadzam sięz tezą że przepisy trzeba respektoa, ale prz... rozwiń
Avatar
marek 408 / 27 lutego 2010 o 14:16
0
COŚ może i w tych przepisach jest i racji-bo jeśli poprawią tory z Lublina do Chełma to będzie też"podniesiona"prędkość pociągów na trasie.A z tego co się orientuję to w innych krajach na trasach kolejowych gdzie pociągi jeżdżą z dużymi prędkościami to rzeczywiście tych przejazdów kolejowych właściwie chyba nie ma-jedynie są mosty i wiadukty. Ale mimo to jestem za tym,aby tym ludziom przy torach żyło się dobrze i wygodnie i nie musieli jeździć naokoło.
Avatar
~gość~ / 27 lutego 2010 o 09:56
0
No i jak zwykle, chyba trzeba rozpętać burzę, bo i któż taki "mądry" pracuje w tym urzędzie miasta. Mówią, że prawo i państwo ma być dla społeczeństwa, a tu proszę. Kolejny dowód "dbania" o mieszkańców miasta.
Wiece co - drodzy urzędnicy? Zabrońcie nam jeszcze korzystać ze szkół, komunikacji, odetnijcie nam prąd- bo wody i tak od was nie mamy, a i jeszcze dalej nasyłajcie na nas wszelkiego rodzaju instytucje - aby tylko wyciągnąć od nas pieniądza, a w zamian GUZIK DAJECIE!!!
To co robicie, mija się nie tylko z sensem, ale również z logiką.
Śmiem twierdzić, że dla was liczy się tylko portfel, a nie opinia i zadowolenie mieszkańców Lublina. To, że mieszkamy na końcu Lublina nie oznacza, że jesteśmy gorsi!!! Wielu z was zamieniło by cztery ściany w bloku, na ów domek za miastem. Ciekawe czy przypadkiem nie robicie tego z zazdrości????
No i jak zwykle, chyba trzeba rozpętać burzę, bo i któż taki "mądry" pracuje w tym urzędzie miasta. Mówią, że prawo i państwo ma być dla społeczeństwa, a tu proszę. Kolejny dowód "dbania" o mieszkańców miasta.
Wiece co - drodzy urzędnicy? Zabrońcie nam jeszcze korzystać ze szkół, komunikacji, odetnijcie nam prąd- bo wody i tak od was nie mamy, a i jeszcze dalej nasyłajcie na nas wszelkiego rodzaju instytucje - aby tylko wyciągnąć od nas pieniądza, a w zamian GUZIK DAJECIE!!!
To co robicie, mija si... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 26 lutego 2010 o 20:55
0
RKS napisał:
Ty łochu pewnie w bloku mieszkasz to sie nie odzywaj jak by tobie tak chcieli zrobic to byś płakał. Niewiesz jak jest to sie nie UDZIELAJ!!


NO TO WRACAJ SOBIE BARANIE DO TYCH NIEMIEC PO CO TU WRÓCIŁEŚ. WYPOWIADAJĄ SIĘ LUDZIE NA TEN TEMAT A NIE MAJA POJĘCIA O CO CHODZI!!!
Avatar
~gosc~ / 26 lutego 2010 o 20:52
0
zaintyeresowany napisał:
a może też ktoś by się zainteresował, że ulica Mełgiewska to na planach w UM biegnie prosto i nie ma tam tego przejazdu, tylko kiedyś ktoś zrobił objazd i tak to zostało. I 20 lat a może i dłużej żaden z urzędników nie widział problemu a teraz może zauważyli czyjś błąd z przed lat - więc zamknąc i zlikwidować. A może trzebabyło zamknąć tego co zrobił ulicę niezgodnie z planem....i sam po niej jeździł


GŁUPOTY !!!!!!!!!OD 30 LAT MEŁGIEWSKA JEST NA PLANACH I PRZEJAZD RÓWNIEŻ JEST ZGODNIE Z PLANEM. NIE MOGĄ GO ZLIKWIDOWAĆ BO CAŁKIEM ODETNĄ LUDZI OD LUBLINA!!!!!!!!!!!


GŁUPOTY !!!!!!!!!OD 30 LAT MEŁGIEWSKA JEST NA PLANACH I PRZEJAZD RÓWNIEŻ JEST ZGODNIE Z PLANEM. NIE MOGĄ GO ZLIKWIDOWAĆ BO CAŁKIEM ODETNĄ LUDZI OD LUBLINA!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
RKS / 26 lutego 2010 o 19:59
0
budowniczy prl napisał:
Juz zawistne chlopstwo marudzi. Bylem 7 lat w Niemczech, zeby dostac sie do wiaduktu trzeba bylo przejchac 9 km i co? Tam wszyscy to rozumieja. A u nas dalej kazdy chlopek uwaza, ze autostrada powinna prowadzic na jego podworko ... Ech Polska.



Ty łochu pewnie w bloku mieszkasz to sie nie odzywaj jak by tobie tak chcieli zrobic to byś płakał. Niewiesz jak jest to sie nie UDZIELAJ!!
Avatar
Reisende / 26 lutego 2010 o 16:05
0
KLUK napisał:
SAM NIE WIESZ W JAKIM JESTEŚ BŁĘDZIE ...TAM WYWŁASZCZENIA POD INWESTYCJE DROGOWE ODBYWAJĄ SIĘ BŁYSKAWICZNIE ,Z TYM ŻE ODZSZKODOWANIA SĄ WYPŁACANE RÓWNIEŻ BŁYSKAWICZNIE I RZETELNIE .NIE TO CO U NAS ,TWOIM MAJĄTKIEM DYSPONUJĄ PRZEZ LATA.MUSISZ PRZESTRZEGAĆ ZAKAZÓW,NAKAZÓW A POTEM ZAPŁACĄ CI MARNY GROSZ I TO PO PARU MIESIĄCACH ALBO I LATACH.TU NIE CZUJESZ SIĘ STRONĄ W UMOWIE ALE SKAZAŃCEM PODŁEGO LOSU...TO JEST NAJBARDZIEJ UWŁACZAJĄCE.


A niby o czym ja pisalem? Moze posty Ci sie pomylily albo autorzy?
Doskonale wiem, ze gdyby tam byly stosowane takie jak tu procedury, stawki wywlaszczeniowe i technologie wykonawcze to infrastrukturalnie mieliby tyle autostrad co my a spolecznie juz z 10 albo i wiecej rewolucji.
Cierpliwy my narod, oj cierpliwy narod my!!!


A niby o czym ja pisalem? Moze posty Ci sie pomylily albo autorzy?
Doskonale wiem, ze gdyby tam byly stosowane takie jak tu procedury, stawki wywlaszczeniowe i technologie wykonawcze to infrastrukturalnie mieliby tyle autostrad co my a spolecznie juz z 10 albo i wiecej rewolucji.
Cierpliwy my narod, oj cierpliwy narod my!!! rozwiń
Avatar
zaintyeresowany / 26 lutego 2010 o 15:29
0
a może też ktoś by się zainteresował, że ulica Mełgiewska to na planach w UM biegnie prosto i nie ma tam tego przejazdu, tylko kiedyś ktoś zrobił objazd i tak to zostało. I 20 lat a może i dłużej żaden z urzędników nie widział problemu a teraz może zauważyli czyjś błąd z przed lat - więc zamknąc i zlikwidować. A może trzebabyło zamknąć tego co zrobił ulicę niezgodnie z planem....i sam po niej jeździł
Avatar
~gosc~ / 26 lutego 2010 o 14:21
0
cez napisał:
Od wspomnianego przejazdu do wiaduktu którym biegnie ul. Grygowej jest niespełna 2 km. Łatwo to można sprawdzić choćby na Zumi.pl. Nikomu to nie przeszkadzało przez dziesiątki lat.


Sam wejdź sobie na zumi.pl i popatrz dokładnie, w przekonasz się, że przez wiadukt na Grygowej nie przedostaniesz się na drugą stronę torów Lublin-Chełm
Avatar
marek 408 / 28 lutego 2010 o 14:47
0
Masz rację"Jacek"-to podobnie jak w Jarosławiu jest jeden most samochodowy na Sanie-most jest stary-ponoć kupiony za"psie pieniądze"od wojska;jest on często remontowany-a gdy jest remont tego mostu,to kawał miasta jest komunikacyjnie sparaliżowany.
Avatar
Jacek / 28 lutego 2010 o 13:14
0
Zamknięcie przejazdów z wielu względów uważam za złe rozwiązanie. Moim zdaniem lotniska wymaga zorganizowania dojazdów awaryjnych. Załóżmy sytuację że na wskutek jakiegoś wypadku zablokowany będzie przejazd przez nowy wiadukt kolejowy. Można wtedy będzie zorganizować dojazd do lotniska od strony miasta ulicą Mełgiewska przez przejazd kolejowy. Oczywiście będie również możliwy szybki dojazd służb ratunkowych. Zamknięcie przejadu to również znaczne utrudnienie dla okolicznych mieszkańców. Zgadzam sięz tezą że przepisy trzeba respektoa, ale przepisy nie powinny utrudniać ludziom życia. Uważam że władze Lublina nie powinny dopuścić do zamknięcia przejazdów. Ciekawe czy zapowiedziana walka przez decydntów o utrzymanie przejazdów będzie faktycznie wykonana - mam wątpliwości bo "Nasza władza" w Lublinie jest bardzo słaba i nieskuteczna. A może w tej konkretnej sprawie się pomylę - bardzo bym chciał.
Zamknięcie przejazdów z wielu względów uważam za złe rozwiązanie. Moim zdaniem lotniska wymaga zorganizowania dojazdów awaryjnych. Załóżmy sytuację że na wskutek jakiegoś wypadku zablokowany będzie przejazd przez nowy wiadukt kolejowy. Można wtedy będzie zorganizować dojazd do lotniska od strony miasta ulicą Mełgiewska przez przejazd kolejowy. Oczywiście będie również możliwy szybki dojazd służb ratunkowych. Zamknięcie przejadu to również znaczne utrudnienie dla okolicznych mieszkańców. Zgadzam sięz tezą że przepisy trzeba respektoa, ale prz... rozwiń
Avatar
marek 408 / 27 lutego 2010 o 14:16
0
COŚ może i w tych przepisach jest i racji-bo jeśli poprawią tory z Lublina do Chełma to będzie też"podniesiona"prędkość pociągów na trasie.A z tego co się orientuję to w innych krajach na trasach kolejowych gdzie pociągi jeżdżą z dużymi prędkościami to rzeczywiście tych przejazdów kolejowych właściwie chyba nie ma-jedynie są mosty i wiadukty. Ale mimo to jestem za tym,aby tym ludziom przy torach żyło się dobrze i wygodnie i nie musieli jeździć naokoło.
Avatar
~gość~ / 27 lutego 2010 o 09:56
0
No i jak zwykle, chyba trzeba rozpętać burzę, bo i któż taki "mądry" pracuje w tym urzędzie miasta. Mówią, że prawo i państwo ma być dla społeczeństwa, a tu proszę. Kolejny dowód "dbania" o mieszkańców miasta.
Wiece co - drodzy urzędnicy? Zabrońcie nam jeszcze korzystać ze szkół, komunikacji, odetnijcie nam prąd- bo wody i tak od was nie mamy, a i jeszcze dalej nasyłajcie na nas wszelkiego rodzaju instytucje - aby tylko wyciągnąć od nas pieniądza, a w zamian GUZIK DAJECIE!!!
To co robicie, mija się nie tylko z sensem, ale również z logiką.
Śmiem twierdzić, że dla was liczy się tylko portfel, a nie opinia i zadowolenie mieszkańców Lublina. To, że mieszkamy na końcu Lublina nie oznacza, że jesteśmy gorsi!!! Wielu z was zamieniło by cztery ściany w bloku, na ów domek za miastem. Ciekawe czy przypadkiem nie robicie tego z zazdrości????
No i jak zwykle, chyba trzeba rozpętać burzę, bo i któż taki "mądry" pracuje w tym urzędzie miasta. Mówią, że prawo i państwo ma być dla społeczeństwa, a tu proszę. Kolejny dowód "dbania" o mieszkańców miasta.
Wiece co - drodzy urzędnicy? Zabrońcie nam jeszcze korzystać ze szkół, komunikacji, odetnijcie nam prąd- bo wody i tak od was nie mamy, a i jeszcze dalej nasyłajcie na nas wszelkiego rodzaju instytucje - aby tylko wyciągnąć od nas pieniądza, a w zamian GUZIK DAJECIE!!!
To co robicie, mija si... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 26 lutego 2010 o 20:55
0
RKS napisał:
Ty łochu pewnie w bloku mieszkasz to sie nie odzywaj jak by tobie tak chcieli zrobic to byś płakał. Niewiesz jak jest to sie nie UDZIELAJ!!


NO TO WRACAJ SOBIE BARANIE DO TYCH NIEMIEC PO CO TU WRÓCIŁEŚ. WYPOWIADAJĄ SIĘ LUDZIE NA TEN TEMAT A NIE MAJA POJĘCIA O CO CHODZI!!!
Avatar
~gosc~ / 26 lutego 2010 o 20:52
0
zaintyeresowany napisał:
a może też ktoś by się zainteresował, że ulica Mełgiewska to na planach w UM biegnie prosto i nie ma tam tego przejazdu, tylko kiedyś ktoś zrobił objazd i tak to zostało. I 20 lat a może i dłużej żaden z urzędników nie widział problemu a teraz może zauważyli czyjś błąd z przed lat - więc zamknąc i zlikwidować. A może trzebabyło zamknąć tego co zrobił ulicę niezgodnie z planem....i sam po niej jeździł


GŁUPOTY !!!!!!!!!OD 30 LAT MEŁGIEWSKA JEST NA PLANACH I PRZEJAZD RÓWNIEŻ JEST ZGODNIE Z PLANEM. NIE MOGĄ GO ZLIKWIDOWAĆ BO CAŁKIEM ODETNĄ LUDZI OD LUBLINA!!!!!!!!!!!


GŁUPOTY !!!!!!!!!OD 30 LAT MEŁGIEWSKA JEST NA PLANACH I PRZEJAZD RÓWNIEŻ JEST ZGODNIE Z PLANEM. NIE MOGĄ GO ZLIKWIDOWAĆ BO CAŁKIEM ODETNĄ LUDZI OD LUBLINA!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
RKS / 26 lutego 2010 o 19:59
0
budowniczy prl napisał:
Juz zawistne chlopstwo marudzi. Bylem 7 lat w Niemczech, zeby dostac sie do wiaduktu trzeba bylo przejchac 9 km i co? Tam wszyscy to rozumieja. A u nas dalej kazdy chlopek uwaza, ze autostrada powinna prowadzic na jego podworko ... Ech Polska.



Ty łochu pewnie w bloku mieszkasz to sie nie odzywaj jak by tobie tak chcieli zrobic to byś płakał. Niewiesz jak jest to sie nie UDZIELAJ!!
Avatar
Reisende / 26 lutego 2010 o 16:05
0
KLUK napisał:
SAM NIE WIESZ W JAKIM JESTEŚ BŁĘDZIE ...TAM WYWŁASZCZENIA POD INWESTYCJE DROGOWE ODBYWAJĄ SIĘ BŁYSKAWICZNIE ,Z TYM ŻE ODZSZKODOWANIA SĄ WYPŁACANE RÓWNIEŻ BŁYSKAWICZNIE I RZETELNIE .NIE TO CO U NAS ,TWOIM MAJĄTKIEM DYSPONUJĄ PRZEZ LATA.MUSISZ PRZESTRZEGAĆ ZAKAZÓW,NAKAZÓW A POTEM ZAPŁACĄ CI MARNY GROSZ I TO PO PARU MIESIĄCACH ALBO I LATACH.TU NIE CZUJESZ SIĘ STRONĄ W UMOWIE ALE SKAZAŃCEM PODŁEGO LOSU...TO JEST NAJBARDZIEJ UWŁACZAJĄCE.


A niby o czym ja pisalem? Moze posty Ci sie pomylily albo autorzy?
Doskonale wiem, ze gdyby tam byly stosowane takie jak tu procedury, stawki wywlaszczeniowe i technologie wykonawcze to infrastrukturalnie mieliby tyle autostrad co my a spolecznie juz z 10 albo i wiecej rewolucji.
Cierpliwy my narod, oj cierpliwy narod my!!!


A niby o czym ja pisalem? Moze posty Ci sie pomylily albo autorzy?
Doskonale wiem, ze gdyby tam byly stosowane takie jak tu procedury, stawki wywlaszczeniowe i technologie wykonawcze to infrastrukturalnie mieliby tyle autostrad co my a spolecznie juz z 10 albo i wiecej rewolucji.
Cierpliwy my narod, oj cierpliwy narod my!!! rozwiń
Avatar
zaintyeresowany / 26 lutego 2010 o 15:29
0
a może też ktoś by się zainteresował, że ulica Mełgiewska to na planach w UM biegnie prosto i nie ma tam tego przejazdu, tylko kiedyś ktoś zrobił objazd i tak to zostało. I 20 lat a może i dłużej żaden z urzędników nie widział problemu a teraz może zauważyli czyjś błąd z przed lat - więc zamknąc i zlikwidować. A może trzebabyło zamknąć tego co zrobił ulicę niezgodnie z planem....i sam po niej jeździł
Avatar
~gosc~ / 26 lutego 2010 o 14:21
0
cez napisał:
Od wspomnianego przejazdu do wiaduktu którym biegnie ul. Grygowej jest niespełna 2 km. Łatwo to można sprawdzić choćby na Zumi.pl. Nikomu to nie przeszkadzało przez dziesiątki lat.


Sam wejdź sobie na zumi.pl i popatrz dokładnie, w przekonasz się, że przez wiadukt na Grygowej nie przedostaniesz się na drugą stronę torów Lublin-Chełm
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 0 0

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 0

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0