Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 czerwca 2013 r.
20:06
Edytuj ten wpis

Z Lublina do Świdnika autobusem linii 55. Znamy już rozkład jazdy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 42 A A
Do Świdnika skierowana zostanie linia 55, której trasa kończy się teraz w lubelskiej dzielnicy Felin
Do Świdnika skierowana zostanie linia 55, której trasa kończy się teraz w lubelskiej dzielnicy Felin

To już przesądzone. 1 października wybrane kursy lubelskiej linii autobusowej nr 55 dotrą do Świdnika. Radni dali pieniądze na to połączenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Autobus kursowałby na wydłużonej trasie nie przez cały dzień, ale tylko rano i po południu. Proponowany rozkład jazdy publikujemy w ramce. Sam rozkład może się jeszcze nieznacznie zmienić, ale samo uruchomienie komunikacji jest już pewne, bo Rada Miasta Świdnik na ostatniej sesji zgodziła się dopłacać do utrzymania przedłużonych kursów.

– Na okres od października do końca roku rada zarezerwowała 90 tys. zł – informuje Artur Soboń, sekretarz miasta. – To kwota z zapasem, nie sądzę, żebyśmy ją w całości wykorzystali – dodaje Soboń. Jego zdaniem połączenie będzie atrakcyjne i pasażerów będzie dużo.

Do Świdnika skierowana zostanie linia 55, której trasa kończy się teraz w lubelskiej dzielnicy Felin. Za strefą ekonomiczną autobus wyjedzie z Lublina przez ul. Krępiecką, wjedzie do Świdnika przez al. Jana Pawła II (będzie tu dodatkowy przystanek Drewniana), później okrąży miasto, m.in. koło targu i szpitala, dotrze pod helikopter.

Bilet jednorazowy za 3,80 (ulgowy za 1,90 zł) pozwalałby przejechać całą trasę, ale bez przesiadek na inne linie w Lublinie, w przeciwieństwie do biletu 90-minutowego za 5 zł (ulgowy za 2,50 zł).

Bilet 30-dniowy na linię 55 bez prawa do przesiadek w inne linie będzie kosztować 88 zł (ulgowy 44 zł). Za 124 zł (62 zł za ulgowy) będzie można kupić bilet miesięczny pozwalający korzystać zarówno z linii 55, jak i wszystkich innych linii w Lublinie, z komunikacją nocną włącznie, wliczając wydłużoną do Świdnika linię N2. Natomiast na 50 zł wyceniono bilet miesięczny pozwalający do woli jeździć linią 55 po samym tylko Świdniku.

Dłuższa trasa

Lublin: Koncertowa, al. Kompozytorów Polskich, al. Smorawińskiego, Popiełuszki, al. Długosza, Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście, Narutowicza, Zamojska, Fabryczna, Droga Męczenników Majdanka, Krańcowa, Wylotowa, al. Witosa, Grygowej, al. Witosa, Doświadczalna, al. Witosa, Krępiecka. Świdnik: al. Jana Pawła II, al. Lotników Polskich, Racławicka, Kosynierów, Okulickiego, Niepodległości–Świdnik Helikopter.

Rozkład jazdy

Odjazdy z przystanku Świdnik Helikopter w stronę Lublina: 4,47, 5.37, 5.58, 6.15, 6.32, 6.46, 7.02, 7.32, 7.46, 14.22, 14.52, 15.21, 16.21, 16.51, 17.39.

Odjazdy w stronę Świdnika (godziny z przystanku KUL 02): 5.01, 5.46, 6.10, 13.38, 14.19, 15.19, 15.49, 16.19, 17.19.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miastowy / 30 września 2013 o 11:09
0

BRAWO! BRAWO! BRAWO! Świdnik to wazna strategicznie aglomeracja, za polaczenie powinien doplacac Lublin! Ale na poczatek mozna i tak ....

wieś i duuużo wieśmaków!

Avatar
piro-abc / 20 września 2013 o 23:09
0

ludzie,

czego ten autobus nie jedzie np. z pod Tesco?

Przecież jazda z przesiadką to ekonomiczna klapa i sporo zmarnowanego czasu... lepiej jechać własnym autem w kilka osób, a miało być tak pięknie - tyle deklaracji i politykierstwa - lubelski zaścianek....

Avatar
Konrad / 12 sierpnia 2013 o 17:03
0

Czy będą bilety 90 i 150-dniowe?

Avatar
jurek / 28 lipca 2013 o 13:46
0

nareszcie ktoś się domyślił. Nie wiadomo, czy takiego refleksu gratulować, czy też darować sobie małostki i podziękować ?

Avatar
Marta / 6 lipca 2013 o 19:45
0

Pracownicy Sądu Rejonowego Lublin Wschód mieszkamy na lubelskim Czechowie a pracujemy w Świdniku i jesteśmy bardzo wdzięczni iż MPK wreszcie wynegocjowało kursy linii 55 z Lublina do Świdnika tylko jesteśmy zmartwieni że jest ich tak mało rano kiedy musimy dojechać do pracy. Satysfakcjonujaca nas  jest cena biletu miesięcznego - Dziękujemy

Avatar
Teresa / 6 lipca 2013 o 19:35
0

Czemu tak mało jest planowanych kursów z Lublina do Świdnika autobusu linii Nr.55 ? Bardzo prosimy o jeszcze kilka kursów np. 6:40 ,7:30 ,8:50 Dlaczego Busiarze się nie zgadzają na to aby ludzie pracujący w Świdniku mogli jeździć czystymi , klimatyzowanymi autobusami !!!!! Mamy juz dośc jazdy rozlatujacymi sie żółtkami i do tego jeszcze kierowcy palą papierochy podczas jazdy a pasażerowie muszą wdychać ich śmród . 

Avatar
Aga / 4 lipca 2013 o 18:50
0

Chciałabym aby ostatnie kursy z Lublina były około 22:00. Busy z Lublina do Świdnika jeżdżą rzadko w godzinach wieczornych. Liczyłam bardzo na jakis kurs po 19:00.

Avatar
xxx / 3 lipca 2013 o 21:55
0

Lublin powinien dopłacać ? a to w interesie Lublina jest żeby mieszkańcy Świdnika dotarli do pracy ? Zwolniliby kilku świdniczan to bezrobotni lublinianie by na tym skorzystali. 

A w interesie Świdnika jest to, żeby Lublinianie dojeżdżali do pracy w Świdniku?

Avatar
gfh / 3 lipca 2013 o 12:41
0

czemu w stronę Świdnika jest 9 kursów a w stronę Lublina 15 ? czy to znaczy że 6 kursów wracających ze Świdnika wraca pustych ? co do busiarstwa to pewnie szybko dużo firm padnie a utrzymają się największe lub odjeżdżające w najlepszych godzinach, ale jak znowu podniosą ceny to będzie ich koniec

uważna lektura wskazuje, ze to ze świdnika jest więcej . Potencjalne wytłumaczenie - autobus po wyjeździe z zajezdni zamiast dojechać tylko na Felin jedzie do świdnika i jeździ normalnie jako "zwykłe" 55. Czyli pusty przebieg jest tylko na odcinku (zajezdnia)- Felin- Świdnik - ok.4 -5 km. Akurat koło 6 rano chętnych na jazdę do Świdnika z Felina raczej byłoby mało, aczkolwiek zgadzam się z potencjalną oferta, że okres gdy linie o numerach >900 były przez krótki okres powszechne był bardzo dobry (te linie to trasy na odcinku z zajezdni na początkowy linii lub z końcowego do zajezdni, ostało się ich niewiele - a szkoda.)

uważna lektura wskazuje, ze to ze świdnika jest więcej . Potencjalne wytłumaczenie - autobus po wyjeździe z zajezdni zamiast dojechać tylko na Felin jedzie do świdnika i jeździ normalnie jako "zwykłe" 55. Czyli pusty przebieg jest tylko na odcinku (zajezdnia)- Felin- Świdnik - ok.4 -5 km. Akurat koło 6 rano chętnych na jazdę do Świdnika z Felina raczej byłoby mało, aczkolwiek zgadzam się z potencjalną oferta, że okres gdy linie o numerach >900 były przez krótki okres powszechne był bardzo dobry (te linie to trasy na odcin... rozwiń

Avatar
Marek / 3 lipca 2013 o 07:12
0

czemu w stronę Świdnika jest 9 kursów a w stronę Lublina 15 ? czy to znaczy że 6 kursów wracających ze Świdnika wraca pustych ? co do busiarstwa to pewnie szybko dużo firm padnie a utrzymają się największe lub odjeżdżające w najlepszych godzinach, ale jak znowu podniosą ceny to będzie ich koniec

Avatar
miastowy / 30 września 2013 o 11:09
0

BRAWO! BRAWO! BRAWO! Świdnik to wazna strategicznie aglomeracja, za polaczenie powinien doplacac Lublin! Ale na poczatek mozna i tak ....

wieś i duuużo wieśmaków!

Avatar
piro-abc / 20 września 2013 o 23:09
0

ludzie,

czego ten autobus nie jedzie np. z pod Tesco?

Przecież jazda z przesiadką to ekonomiczna klapa i sporo zmarnowanego czasu... lepiej jechać własnym autem w kilka osób, a miało być tak pięknie - tyle deklaracji i politykierstwa - lubelski zaścianek....

Avatar
Konrad / 12 sierpnia 2013 o 17:03
0

Czy będą bilety 90 i 150-dniowe?

Avatar
jurek / 28 lipca 2013 o 13:46
0

nareszcie ktoś się domyślił. Nie wiadomo, czy takiego refleksu gratulować, czy też darować sobie małostki i podziękować ?

Avatar
Marta / 6 lipca 2013 o 19:45
0

Pracownicy Sądu Rejonowego Lublin Wschód mieszkamy na lubelskim Czechowie a pracujemy w Świdniku i jesteśmy bardzo wdzięczni iż MPK wreszcie wynegocjowało kursy linii 55 z Lublina do Świdnika tylko jesteśmy zmartwieni że jest ich tak mało rano kiedy musimy dojechać do pracy. Satysfakcjonujaca nas  jest cena biletu miesięcznego - Dziękujemy

Avatar
Teresa / 6 lipca 2013 o 19:35
0

Czemu tak mało jest planowanych kursów z Lublina do Świdnika autobusu linii Nr.55 ? Bardzo prosimy o jeszcze kilka kursów np. 6:40 ,7:30 ,8:50 Dlaczego Busiarze się nie zgadzają na to aby ludzie pracujący w Świdniku mogli jeździć czystymi , klimatyzowanymi autobusami !!!!! Mamy juz dośc jazdy rozlatujacymi sie żółtkami i do tego jeszcze kierowcy palą papierochy podczas jazdy a pasażerowie muszą wdychać ich śmród . 

Avatar
Aga / 4 lipca 2013 o 18:50
0

Chciałabym aby ostatnie kursy z Lublina były około 22:00. Busy z Lublina do Świdnika jeżdżą rzadko w godzinach wieczornych. Liczyłam bardzo na jakis kurs po 19:00.

Avatar
xxx / 3 lipca 2013 o 21:55
0

Lublin powinien dopłacać ? a to w interesie Lublina jest żeby mieszkańcy Świdnika dotarli do pracy ? Zwolniliby kilku świdniczan to bezrobotni lublinianie by na tym skorzystali. 

A w interesie Świdnika jest to, żeby Lublinianie dojeżdżali do pracy w Świdniku?

Avatar
gfh / 3 lipca 2013 o 12:41
0

czemu w stronę Świdnika jest 9 kursów a w stronę Lublina 15 ? czy to znaczy że 6 kursów wracających ze Świdnika wraca pustych ? co do busiarstwa to pewnie szybko dużo firm padnie a utrzymają się największe lub odjeżdżające w najlepszych godzinach, ale jak znowu podniosą ceny to będzie ich koniec

uważna lektura wskazuje, ze to ze świdnika jest więcej . Potencjalne wytłumaczenie - autobus po wyjeździe z zajezdni zamiast dojechać tylko na Felin jedzie do świdnika i jeździ normalnie jako "zwykłe" 55. Czyli pusty przebieg jest tylko na odcinku (zajezdnia)- Felin- Świdnik - ok.4 -5 km. Akurat koło 6 rano chętnych na jazdę do Świdnika z Felina raczej byłoby mało, aczkolwiek zgadzam się z potencjalną oferta, że okres gdy linie o numerach >900 były przez krótki okres powszechne był bardzo dobry (te linie to trasy na odcinku z zajezdni na początkowy linii lub z końcowego do zajezdni, ostało się ich niewiele - a szkoda.)

uważna lektura wskazuje, ze to ze świdnika jest więcej . Potencjalne wytłumaczenie - autobus po wyjeździe z zajezdni zamiast dojechać tylko na Felin jedzie do świdnika i jeździ normalnie jako "zwykłe" 55. Czyli pusty przebieg jest tylko na odcinku (zajezdnia)- Felin- Świdnik - ok.4 -5 km. Akurat koło 6 rano chętnych na jazdę do Świdnika z Felina raczej byłoby mało, aczkolwiek zgadzam się z potencjalną oferta, że okres gdy linie o numerach >900 były przez krótki okres powszechne był bardzo dobry (te linie to trasy na odcin... rozwiń

Avatar
Marek / 3 lipca 2013 o 07:12
0

czemu w stronę Świdnika jest 9 kursów a w stronę Lublina 15 ? czy to znaczy że 6 kursów wracających ze Świdnika wraca pustych ? co do busiarstwa to pewnie szybko dużo firm padnie a utrzymają się największe lub odjeżdżające w najlepszych godzinach, ale jak znowu podniosą ceny to będzie ich koniec

Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 0 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 6

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 6

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 3

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 2

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.