Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2019 r.
12:31

Zabytkowy budynek w centrum Lublina sprzedany. Wcześniej był tu sanepid

Autor: Zdjęcie autora drs
7 22 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

Nowego właściciela będzie mieć zabytkowy budynek u zbiegu ul. 3 Maja i Żołnierzy Niepodległej, który został wystawiony na sprzedaż przez władze Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wczorajszego przetargu przystąpił tylko jeden chętny, który ma zapłacić prawie 2,3 mln zł. Nabywcą budynku jest lubelska spółka Publimar-Bis, działająca na rynku nieruchomości, która ma tutaj urządzić lokale biurowe. Firma powiązana jest ze znaną hurtownią wędlin. Należący (jeszcze) do miasta budynek przy 3 Maja był wcześniej wynajmowany przez powiatową stację sanepidu.

e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 14:49
+8
Branża wędliniarska? Miejmy nadzieję, że nie wpadną na pomysł wędzenia kiełbas na poddaszu - to grozi pożarem!
Avatar
:) / 9 maja 2019 o 15:12
+4
budownictwo komunalne to świetna okazja do zarobku dla polityków i ich kolesi, a ponadto okazja do osiedlenia się po znajomości za darmoszkę w fajnym mieszkanku :) mieszkam na os. Botanik, tam jest duże osiedle bloków zbudowanych w systemie TBS, teoretycznie dla tej biedniejszej ludności - stoją pod tymi blokami auta za 50-100-200 tys. zł, taka to biedota tam mieszka :)
Avatar
preczzPasożytami / 9 maja 2019 o 15:05
+4
no i bardzo dobrze że budownictwo komunalne wyhamowało...jako podatnik miejscowy absolutnie sprzeciwiam się finasnowaniu ciepłego kącika dla nierobów, którym albo się nie chce albo nie opłaca pracować... lokale komunalne powinny być wyłacznie dla osób z jakiegoś powodu niezdolnych do amodzielnego utrzymania np. trwałego kalectwa, albo dla tych którzy utracili dom w wyniku np. jakiejś klęski żywiołowej czy coś... reszta pasożytów niech się bierze do roboty i nie liczy że im pracujący obywatele będą sponsorować za friko mieszkanka...to już wolę kolejne wodotryski w centrum niż jakieś wielkie osiedla komunalne :)
no i bardzo dobrze że budownictwo komunalne wyhamowało...jako podatnik miejscowy absolutnie sprzeciwiam się finasnowaniu ciepłego kącika dla nierobów, którym albo się nie chce albo nie opłaca pracować... lokale komunalne powinny być wyłacznie dla osób z jakiegoś powodu niezdolnych do amodzielnego utrzymania np. trwałego kalectwa, albo dla tych którzy utracili dom w wyniku np. jakiejś klęski żywiołowej czy coś... reszta pasożytów niech się bierze do roboty i nie liczy że im pracujący obywatele będą sponsorować za friko mieszkanka...to już wol... rozwiń
Avatar
Steff / 9 maja 2019 o 14:24
+4
Ale co w tym dziwnego że ludzie się niepokoją? biorąc pod uwagę, jakie bałwany odpowiadają za ochronę zabytków i gospodarowanie przestrzenne w um lublin, to  może to naprawdę wzbudzać niepokój... przypomnę że ten budynek stoi niecałe 100 metrów od nowego paskudnego baraku szpitalnego, jaki za pozowleniem cymbałów z um lublin postawiono na 3Maja, naprzeciwko jednej z najpiękniejszych pierzei wysokich kamienic w mieście...Wsioki pracujące w um lublin dążą ewidentnie do tego żeby to miasto maksymalnie oszpecić, zdeprecjonować jego przedwojenną miejską architekturę której, jako przyjezdne wsioki, po prostu nie rozumieją i nie szanują
Ale co w tym dziwnego że ludzie się niepokoją? biorąc pod uwagę, jakie bałwany odpowiadają za ochronę zabytków i gospodarowanie przestrzenne w um lublin, to  może to naprawdę wzbudzać niepokój... przypomnę że ten budynek stoi niecałe 100 metrów od nowego paskudnego baraku szpitalnego, jaki za pozowleniem cymbałów z um lublin postawiono na 3Maja, naprzeciwko jednej z najpiękniejszych pierzei wysokich kamienic w mieście...Wsioki pracujące w um lublin dążą ewidentnie do tego żeby to miasto maksymalnie oszpecić, zdeprecjonować jego przedwojenną ... rozwiń
Avatar
CSI LUBLIN / 9 maja 2019 o 14:23
+4
Nie dalej jak wczoraj: "Pożar dawnej szkoły przy ul. Spokojnej. Straż: To prawdopodobnie było podpalenie". Ciekawe która pchnięta "z zyskiem" nieruchomość znowu będzie miała "problemy techniczne" i spłonie. Strażacy chyba powinni zacząć przyjmować zakłady :)
Avatar
Mokry / 9 maja 2019 o 14:57
+3
Wygrana w wyborach DRUŻYNA nasiego Ratusza w dalszym ciągu POmniejsza majątek Gminy Lublin. Sprzedaje bez umiaru : działki budowlane i nieruchomości w centrum Miasta. Działka budowlana to marny grosz. Ta sama działka tylko zabudowana to kawał grosza. No ale Ten Pan co ma tak wysokie czoło wraz ze swoją drużyną zamiast zwiększać majątek Gminy to ten majątek systematycznie zmniejsza. Wszak ca 5 tys Lublinian czeka na lokal komunalny a tu brak działalności Ratusza w tym temacie. Warto przypomnieć jedną dekadę w Ratuszu Pana Bryłowskiego, ktory przez 4 lata wybudował 1000 mieszkań komunalnych. A statut Gminy głosi: " Gmina ma zaspokajać potrzeby mieszkańcow Lublina"> Prawda to czy bajka?
Wygrana w wyborach DRUŻYNA nasiego Ratusza w dalszym ciągu POmniejsza majątek Gminy Lublin. Sprzedaje bez umiaru : działki budowlane i nieruchomości w centrum Miasta. Działka budowlana to marny grosz. Ta sama działka tylko zabudowana to kawał grosza. No ale Ten Pan co ma tak wysokie czoło wraz ze swoją drużyną zamiast zwiększać majątek Gminy to ten majątek systematycznie zmniejsza. Wszak ca 5 tys Lublinian czeka na lokal komunalny a tu brak działalności Ratusza w tym temacie. Warto przypomnieć jedną dekadę w Ratuszu Pana Bryłowskiego, ktory ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 14:54
+3
oho, już pisie trolle wyją, jak Pruszkowski sprzedawał to siedzieliście cicho... ciekawe czemu?
Jak widać ratuszowo-deweloperskie trolle też wyją. Nie macie merytorycznych argumentów to zwalacie winę na Pruszkowskiego.
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 14:30
+3
Baner wyborczy powieszony w centrum miasta bez zgody konserwatora zabytków. ILE KARY GROZI ZA TAKIE WYKROCZENIE?
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 13:48
+3
No tak. Lepiej nie sprzedawać i niech stoi i marnieje. Niektórzy mam wrażenie, krytykują dla samej krytyki.
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 22:10
+2
Nie dalej jak wczoraj w DW: "Pożar dawnej szkoły przy ul. Spokojnej. Straż: To prawdopodobnie było podpalenie". Ciekawe która pchnięta "z zyskiem" nieruchomość znowu będzie miała "problemy techniczne" i spłonie. Strażacy chyba powinni zacząć przyjmować zakłady :)
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 22:10
+2
Nie dalej jak wczoraj w DW: "Pożar dawnej szkoły przy ul. Spokojnej. Straż: To prawdopodobnie było podpalenie". Ciekawe która pchnięta "z zyskiem" nieruchomość znowu będzie miała "problemy techniczne" i spłonie. Strażacy chyba powinni zacząć przyjmować zakłady :)
Avatar
:) / 9 maja 2019 o 15:35
-2
a można wiedzieć, dlaczegóż to państwo/miasto miałoby się angażować na szeroką skalę w budowie mieszkań niektórym obywatelom za pieniądze innych obywateli? co by to miało docelowo dać? usunięcie z rynku deweloperki - i co potem? 100% budownictwa państwowego jak za PRL i czekanie 15 lat na mieszkanie z paździerza? To ja poproszę od razu o komunalizację produkcji nowych aut marki Mercedes, tak żebym nie musiał wydawać na to swoich prywatnych pieniędzy, tylko sfinansowaliby mi to podatnicy ze składek :)
Avatar
preczzPasożytami / 9 maja 2019 o 15:24
+1
Dewelo-siepaczowi "POmyliły" sie mieszkania komunalne (które z zasady mają się samofinansować) z socjalnymi.
 To właśnie to miałem na myśli - budownictwo komunalne nie powinno mieć miejsca, tylko sojalne w charaktrze trwałej i tymczasowej pomocy dla tych którzy obiektywnie nie są w stanie się utrzymać.  Ale przez "obiektywnie" nie mam na myśli "nie ide do roboty bo ide z kumplami chlać piwsko pod blokiem" jak to często widać na osiedlach tbs...
Avatar
tylko nówka od dewelocwaniaka / 9 maja 2019 o 15:21
0
Dewelo-siepaczowi "POmyliły" sie mieszkania komunalne (które z zasady mają się samofinansować) z socjalnymi.
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 9 maja 2019 o 15:19
-5
superbiz.se.pl/wiadomosci/pis-oplaca-internetowych-trolli-by-siali-propagande-aa-jLEf-SoL1-mQiX.html
Avatar
:) / 9 maja 2019 o 15:12
+4
budownictwo komunalne to świetna okazja do zarobku dla polityków i ich kolesi, a ponadto okazja do osiedlenia się po znajomości za darmoszkę w fajnym mieszkanku :) mieszkam na os. Botanik, tam jest duże osiedle bloków zbudowanych w systemie TBS, teoretycznie dla tej biedniejszej ludności - stoją pod tymi blokami auta za 50-100-200 tys. zł, taka to biedota tam mieszka :)
Avatar
preczzPasożytami / 9 maja 2019 o 15:05
+4
no i bardzo dobrze że budownictwo komunalne wyhamowało...jako podatnik miejscowy absolutnie sprzeciwiam się finasnowaniu ciepłego kącika dla nierobów, którym albo się nie chce albo nie opłaca pracować... lokale komunalne powinny być wyłacznie dla osób z jakiegoś powodu niezdolnych do amodzielnego utrzymania np. trwałego kalectwa, albo dla tych którzy utracili dom w wyniku np. jakiejś klęski żywiołowej czy coś... reszta pasożytów niech się bierze do roboty i nie liczy że im pracujący obywatele będą sponsorować za friko mieszkanka...to już wolę kolejne wodotryski w centrum niż jakieś wielkie osiedla komunalne :)
no i bardzo dobrze że budownictwo komunalne wyhamowało...jako podatnik miejscowy absolutnie sprzeciwiam się finasnowaniu ciepłego kącika dla nierobów, którym albo się nie chce albo nie opłaca pracować... lokale komunalne powinny być wyłacznie dla osób z jakiegoś powodu niezdolnych do amodzielnego utrzymania np. trwałego kalectwa, albo dla tych którzy utracili dom w wyniku np. jakiejś klęski żywiołowej czy coś... reszta pasożytów niech się bierze do roboty i nie liczy że im pracujący obywatele będą sponsorować za friko mieszkanka...to już wol... rozwiń
Avatar
Mokry / 9 maja 2019 o 14:57
+3
Wygrana w wyborach DRUŻYNA nasiego Ratusza w dalszym ciągu POmniejsza majątek Gminy Lublin. Sprzedaje bez umiaru : działki budowlane i nieruchomości w centrum Miasta. Działka budowlana to marny grosz. Ta sama działka tylko zabudowana to kawał grosza. No ale Ten Pan co ma tak wysokie czoło wraz ze swoją drużyną zamiast zwiększać majątek Gminy to ten majątek systematycznie zmniejsza. Wszak ca 5 tys Lublinian czeka na lokal komunalny a tu brak działalności Ratusza w tym temacie. Warto przypomnieć jedną dekadę w Ratuszu Pana Bryłowskiego, ktory przez 4 lata wybudował 1000 mieszkań komunalnych. A statut Gminy głosi: " Gmina ma zaspokajać potrzeby mieszkańcow Lublina"> Prawda to czy bajka?
Wygrana w wyborach DRUŻYNA nasiego Ratusza w dalszym ciągu POmniejsza majątek Gminy Lublin. Sprzedaje bez umiaru : działki budowlane i nieruchomości w centrum Miasta. Działka budowlana to marny grosz. Ta sama działka tylko zabudowana to kawał grosza. No ale Ten Pan co ma tak wysokie czoło wraz ze swoją drużyną zamiast zwiększać majątek Gminy to ten majątek systematycznie zmniejsza. Wszak ca 5 tys Lublinian czeka na lokal komunalny a tu brak działalności Ratusza w tym temacie. Warto przypomnieć jedną dekadę w Ratuszu Pana Bryłowskiego, ktory ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 14:54
+3
oho, już pisie trolle wyją, jak Pruszkowski sprzedawał to siedzieliście cicho... ciekawe czemu?
Jak widać ratuszowo-deweloperskie trolle też wyją. Nie macie merytorycznych argumentów to zwalacie winę na Pruszkowskiego.
Avatar
Gość / 9 maja 2019 o 14:49
+8
Branża wędliniarska? Miejmy nadzieję, że nie wpadną na pomysł wędzenia kiełbas na poddaszu - to grozi pożarem!
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadal będzie można przekręcać liczniki w samochodach. Bałagan legislacyjny

Nadal będzie można przekręcać liczniki w samochodach. Bałagan legislacyjny 0 1

25 maja miały wejść w życie przepisy zaostrzające kary za cofanie liczników. Za sprawą legislacyjnego bałaganu, tak się jednak nie stanie.

Stadion w Białej Podlaskiej ze znakiem zapytania

Stadion w Białej Podlaskiej ze znakiem zapytania 0 1

Wciąż nie wiadomo, w jakiej koncepcji miasto przebuduje stadion. Póki co odbyło się tylko spotkanie z podwykonawcami.

Kolejna trąba powietrzna w woj. lubelskim? Zjawisko uchwycił nasz czytelnik [zdjęcia]
film

Kolejna trąba powietrzna w woj. lubelskim? Zjawisko uchwycił nasz czytelnik [zdjęcia] 30 9

W czwartek przez woj. lubelskie, najprawdopodobniej przeszła kolejna trąba powietrzna. Zdjęcia przysłał nam czytelnik Miłosz Sulowski

Zbudują szerokie tory w Terespolu. Ważna inwestycja na granicy

Zbudują szerokie tory w Terespolu. Ważna inwestycja na granicy 0 0

Zwiększą się możliwości przeładunku towarów na przygranicznej stacji Terespol. Wszystko dzięki nowej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych

Strażacka defilada na przebudowanym placu w Świdniku [zdjęcia]
galeria

Strażacka defilada na przebudowanym placu w Świdniku [zdjęcia] 0 3

Plac Konstytucji 3 Maja w Świdniku jest już otwarty. Po gruntownej przebudowie miejsce to bardzo się zmieniło. W czwartek świętowali tam strażacy.

Chce pomóc na własny koszt, urzędnicy zwlekają z decyzją. "Czekam od marca"

Chce pomóc na własny koszt, urzędnicy zwlekają z decyzją. "Czekam od marca" 0 13

Paweł Romański, prezes puławskiego Towarzystwa Szkolnego „Nauka i Praca” chce na własny koszt wykonać podjazd dla osób niepełnosprawnych. Od marca czeka na decyzję miejskich urzędników.

21-latka robiła sobie selfie, spadła z klifu

21-latka robiła sobie selfie, spadła z klifu 34 11

Do tragedii doszło u wybrzeża Oregonu w Stanach Zjednoczonych. 21-letnia Michelle Casey zmarła po upadku z klifu

Dzień Dziecka w Teatrze Andersena
1 czerwca 2019, 10:00

Dzień Dziecka w Teatrze Andersena 0 0

1 czerwca Teatr Andersena (CSK, plac Teatralny 1) zaprasza na dzień pełen atrakcji dla małych widzów. Będą warsztaty dla całych rodzin i spektakl "do zjedzenia".

Wybory 2019: W woj. lubelskim PiS ma szansę na dwa mandaty, a KE na jeden
Sondaż

Wybory 2019: W woj. lubelskim PiS ma szansę na dwa mandaty, a KE na jeden 0 14

W województwie lubelskim Prawo i Sprawiedliwość wygra z dużą przewagą nad Koalicją Europejską, a trzeci w kolejności będzie Kukiz'15 - tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia Lublin. PiS ma szansę na uzyskanie dwóch mandatów w Parlamencie Europejskim.

Mogli mieć nawet kilkanaście milionów złotych przychodów. Zmarły cztery osoby
galeria
film

Mogli mieć nawet kilkanaście milionów złotych przychodów. Zmarły cztery osoby 9 3

Zatrzymano kolejnych członków gangu, podejrzanych o handel dopalaczami na masową skalę. Ich przychody szacowane są na kilkanaście milionów złotych. Towar, który sprzedawali zabił już przynajmniej cztery osoby – ustalili śledczy.

Food Trucki wracają do Lublina. Rozpoczęcie sezonu w Atrium Felicity
24 maja 2019, 0:00
galeria

Food Trucki wracają do Lublina. Rozpoczęcie sezonu w Atrium Felicity 0 0

Już w najbliższy weekend, w dniach 24-26 maja na parkingu przy Atrium Felicity rozpocznie się tegoroczny sezon na Food Trucki w Lublinie. Organizacja Futraki zaprasza na trzydniowy rodzinny piknik, pełen ulicznym smaków z całego świata.

Wielkie świętowanie na Jubileusz 40-lecia Zespołu Pieśni i Tańca UM
25 maja 2019, 0:00

Wielkie świętowanie na Jubileusz 40-lecia Zespołu Pieśni i Tańca UM 0 0

Założony w 1979 roku Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie świętuje w tym roku Jubileusz 40-lecia działalności artystycznej. Z tej okazji już 25 maja zorganizowane zostaną uroczystości: uhonorowanie członków, koncert galowy i bankiet.

Na czym polega inteligentne sterowanie oświetleniem?

Na czym polega inteligentne sterowanie oświetleniem? 0 2

Rozwiązania przewidziane dla inteligentnego domu może wykorzystać każdy z nas. Dzięki kompatybilności smart urządzeń i doskonale zaprojektowanemu systemowi, nie musimy od razu wdrażać szeregu rozwiązań – wystarczy jedynie postawić na te produkty, które będą odpowiadać naszym potrzebom. Jednym z takich aspektów inteligentnego domu, który warto zainstalować w pierwszej kolejności, jest bez wątpienia zestaw do sterowania oświetleniem, umożliwiający nam pełne wykorzystanie jego potencjału i dostosowanie go do naszych potrzeb. Tworzenie odpowiedniego nastroju i błyskawiczne zmienianie oświetlenia jeszcze nigdy nie było tak proste.

Kosiniak-Kamysz w Lublinie. Czy rząd przehandlował Fort Trump za zwrot majątków?

Kosiniak-Kamysz w Lublinie. Czy rząd przehandlował Fort Trump za zwrot majątków? 13 32

Wyjaśnień od rządu w sprawie związku obecności wojsk amerykańskich w Polsce z ustawą 447 domaga się prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef ludowców odwiedził Lublin na ostatniej prostej kampanii w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Lublin: Nie żyje 16-latek znaleziony na ulicy

Lublin: Nie żyje 16-latek znaleziony na ulicy 39 8

Lubelscy śledczy badają okoliczności śmierci kolejnej potencjalnej ofiary dopalaczy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!