Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2010 r.
13:38
Edytuj ten wpis

Zalew Zemborzycki: Centrum żeglarskie na razie nie powstanie. Przez grosz

0 11 A A

Wielkie centrum żeglarskie z przystanią, restauracjami i parkingami na razie nie powstanie nad Zalewem Zemborzyckim. Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa, która chciała zbudować kompleks, złożyła ofertę o… grosz za niską.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mówię to z wielkim bólem, bo wszystkim nam zależy, żeby zalew się rozwijał. Niestety, po wnikliwym rozpatrzeniu złożonych ofert i rygorystycznej analizie regulaminu, przetarg na dzierżawę terenu przy ul. Krężnickiej i Żeglarskiej nie został rozstrzygnięty – poinformował dziś Mariusz Szmit, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie, który ogłosił przetarg.

Chodzi o teren, na którym teraz mieści się ośrodek Marina, prowadzony przez spółkę Graf-Marina. Zawarta z miastem umowa dzierżawy wygasa we wrześniu przyszłego roku. W styczniu miejscy radni zdecydowali o ogłoszeniu przetargu na nową dzierżawę terenu – pod warunkiem, że nowy najemca zbuduje tam centrum sportów wodnych.

Do przetargu zgłosił się dotychczasowy najemca oraz Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa. Ostatecznie właściciel Mariny wycofał się z walki (nie złożył na czas dokumentów potwierdzających wcześniejsze prowadzenie działalności żeglarskiej).

Na placu boju pozostała więc fundacja. Ale wczoraj okazało się, że i ona nie dostanie działki nad zalewem. – Fundacja LCŻ złożyła ofertę na poziomie ceny wywoławczej (3,5 grosza miesięcznie za mkw., czyli 2,5 tys. zł miesięcznie za cały teren – red.) – wyjaśnia Szmit. – Tymczasem w regulaminie jest wyraźnie napisane, że należy złożyć ofertę wyższą od ceny wywoławczej. Nawet o jeden grosz…

– Jestem tym osobiście przygnębiony – przyznaje Szmit. – Wystarczyło dobrze zapoznać się z regulaminem, znanym przecież od kilku miesięcy.

Przypomnijmy, że Fundacja LCŻ chciała zbudować nad zalewem żeglarską przystań. – Ma to być ośrodek żeglarski otwarty dla wszystkich, w którym całe rodziny będą mogły uczestniczyć w tej formie zabawy i wypoczynku – mówił Artur Kawa, prezes Emperia Holding i członek rady Fundacji LCŻ, prezentując projekt żeglarskiego centrum.

Fundacja ma już nawet gotową koncepcję architektoniczną ośrodka. W planach jest m.in. rozbudowanie istniejącego, betonowego mola, zbudowanie nowej przystani dla jachtów i całego kompleksu budynków na lądzie (z miejscem do konserwacji łodzi, salami wykładowymi i restauracjami).

Takie centrum ma kosztować 8-10 mln zł. Fundacja liczyła, że zdobędzie na ten cel pieniądze m.in. z Unii Europejskiej.– Teraz to może się nieco skomplikować – mówi Szmit. – Ale z tego powodu nie możemy zmieniać przepisów regulaminu albo ich nie przestrzegać.

Co dalej? – Zgodnie z prawem nie wcześniej niż za miesiąc możemy ogłosić nowy przetarg. Oferenci mieliby wtedy kolejne 21 dni na składanie ofert. Rozstrzygnięcie nastąpiłoby więc w listopadzie – tłumaczy Szmit.

Czy taki, kolejny przetarg będzie ogłoszony? – To będzie zależało od moich rozmów z władzami miasta. To przetarg o dużej wadze dla całego miasta i jego mieszkańców, dlatego muszę to skonsultować z prezydentem – ucina Szmit.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubelak / 15 września 2010 o 06:12
0
sprawa tragiczna,jeśli w holdingu Emperia nie ma 1 fachowca,a wśród całej fundacji 1 człowieka umiejącego czytać to czarno widzę te dotacje europejskie.Dalej,a co jeśli dotacji nie będzie?Jaka alternatywa,jakie kary umowne?
Cena śmieszna,sam mogę zaoferować 3000zł miesięcznia za sam kemping.A restauracje?A zabytkowy spichlerz? A parking?
Wałek i tyle...
Avatar
gość / 14 września 2010 o 22:33
0
Trzeba przyznać że matoły z nich.
Pozostały jeszcze dotacje na ochronę środowiska - mieli by gratis teren na 30 lat + zyski z bocznej działalności fundacji na poziomie 0,5-1 ml rocznie.
Ale czy zrobili by ten projekt - nie wiadomo skoro nie umieją czytać.
Avatar
gość / 14 września 2010 o 21:41
0
[quote name='CzyteNik' date='14 wrzesień 2010 - 14:49 ' timestamp='1284468589' post='346996']
Nie z takich chętnych na inwestorów jak właściciel "Emperii" idiotów już robili przy przetargach na dzierżawę ośrodka "Dąbrowa". Ktoś tu pisał kilka dni temu, że jeżeli ma powstać nad Zalewem ośrodek żeglarski z prawdziwego zdazrenia to wystarczy, żeby prezes Artur Kawa został prezydentem Lublina, a aktualnemu dzierżawcy "Graf-Marina" UML przestał przeszkadzać. To tylko tyle - albo aż tyle!!!
[/quote]


O czym mówisz człowieku? Szanowni inwestorzy sami z siebie idiotów zrobili. Skąpstwo posunięte do granic absurdu i sprawa się rypła (1 grosz!!!). I może zastanów się zanim weźmiesz czyjąś stronę w podobnej sprawie. To, że ktoś jest bogaty nie oznacza, że jest porządnym czy też mądrym człowiekiem (przykładów nie muszę chyba podawać). Tak więc twoja teoria: dobry wujek Artur Kawa kontra źli urzędnicy niekoniecznie musi być sensowna. Pamiętaj, że płacimy tym ludziom żeby dbali o interes miasta czyli nasz. Jak słyszę jaki to deal ma zrobić nasze miasto (jakieś 2 tysie miesięcznie wychodzi) to zaczynam się zastanawiać czy ci urzędnicy nie dostali jakiejś że tak powiem... zachęty, żeby sprawę ułatwić.
[quote name='CzyteNik' date='14 wrzesień 2010 - 14:49 ' timestamp='1284468589' post='346996']
Nie z takich chętnych na inwestorów jak właściciel "Emperii" idiotów już robili przy przetargach na dzierżawę ośrodka "Dąbrowa". Ktoś tu pisał kilka dni temu, że jeżeli ma powstać nad Zalewem ośrodek żeglarski z prawdziwego zdazrenia to wystarczy, żeby prezes Artur Kawa został prezydentem Lublina, a aktualnemu dzierżawcy "Graf-Marina" UML przestał przeszkadzać. To tylko tyle - albo ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2010 o 18:07
0
wyszło ........... tradycyjnie, po lubelsku, czyli 'znowu w życiu mi nie wyszło'. Jak widać, w tym naszym, zapyziałym lublinie nawet bez wasilewskiego w roli głównej sprawy i tak z natury lecą na pysk. Ot, taka, świecka, lokalna tradycja! Za parę lat nie 20 ale 120 tysięcy będzie wyjeżdżać z tej miejsko-wojewódzkiej miernoty. Zostanie jedynie armia urzędników, lekarzy i prawników.
Avatar
kad / 14 września 2010 o 17:24
0
[quote name='Łukasz' date='14 wrzesień 2010 - 15:22 ' timestamp='1284470567' post='347020']
Chcieliście PIS to go macie. ...
[/quote]

PiS to na Lubelszczyźnie nie rządzi od kilku lat, na szczeblu miasta i województwa mamy układzik pod szyldem PO-PSL.

Co do przetargu, to w następnym, gdy cena spadnie do powiedzmy 1 gr za mkw. (w poprzednich nie było chętnych więc należy obniżyc wycenę) chętny się zapewnie znajdzie i się nie pomyli
[quote name='Łukasz' date='14 wrzesień 2010 - 15:22 ' timestamp='1284470567' post='347020']
Chcieliście PIS to go macie. ...
[/quote]

PiS to na Lubelszczyźnie nie rządzi od kilku lat, na szczeblu miasta i województwa mamy układzik pod szyldem PO-PSL.

Co do przetargu, to w następnym, gdy cena spadnie do powiedzmy 1 gr za mkw. (w poprzednich nie było chętnych więc należy obniżyc wycenę) chętny się zapewnie znajdzie i się nie pomyli rozwiń
Avatar
Łukasz / 14 września 2010 o 15:22
0
Chcieliście PIS to go macie. W zachodniej Polsce są prowadzone największe inwestycje w historii, a nas (u was przepraszam) zastanawiają się czy nowoczesny budynek będzie pasował do starej kamienicy. ale wstyd!
Avatar
crx / 14 września 2010 o 15:19
0
Czytać to oni umieją doskonale!Najdalej za 6 lat zastanie na Lubelszczyźnie tylko..... !!!No powiedzmy,nie ma sensu.Inwestycja nie przyniosłaby dochodu właścicielowi!!!
Avatar
Gość / 14 września 2010 o 14:56
0
Aga, to wyjedź i przestań się przyznawać skąd pochodzisz! Pozdrawiam
Avatar
CzyteNik / 14 września 2010 o 14:49
0
Nie z takich chętnych na inwestorów jak właściciel "Emperii" idiotów już robili przy przetargach na dzierżawę ośrodka "Dąbrowa". Ktoś tu pisał kilka dni temu, że jeżeli ma powstać nad Zalewem ośrodek żeglarski z prawdziwego zdazrenia to wystarczy, żeby prezes Artur Kawa został prezydentem Lublina, a aktualnemu dzierżawcy "Graf-Marina" UML przestał przeszkadzać. To tylko tyle - albo aż tyle!!!
Avatar
Pioot / 14 września 2010 o 14:05
0
... to w Emperii nie potrafią czytać ze zrozumieniem? Kolejna lubelska firma :-( brak słów.
Avatar
lubelak / 15 września 2010 o 06:12
0
sprawa tragiczna,jeśli w holdingu Emperia nie ma 1 fachowca,a wśród całej fundacji 1 człowieka umiejącego czytać to czarno widzę te dotacje europejskie.Dalej,a co jeśli dotacji nie będzie?Jaka alternatywa,jakie kary umowne?
Cena śmieszna,sam mogę zaoferować 3000zł miesięcznia za sam kemping.A restauracje?A zabytkowy spichlerz? A parking?
Wałek i tyle...
Avatar
gość / 14 września 2010 o 22:33
0
Trzeba przyznać że matoły z nich.
Pozostały jeszcze dotacje na ochronę środowiska - mieli by gratis teren na 30 lat + zyski z bocznej działalności fundacji na poziomie 0,5-1 ml rocznie.
Ale czy zrobili by ten projekt - nie wiadomo skoro nie umieją czytać.
Avatar
gość / 14 września 2010 o 21:41
0
[quote name='CzyteNik' date='14 wrzesień 2010 - 14:49 ' timestamp='1284468589' post='346996']
Nie z takich chętnych na inwestorów jak właściciel "Emperii" idiotów już robili przy przetargach na dzierżawę ośrodka "Dąbrowa". Ktoś tu pisał kilka dni temu, że jeżeli ma powstać nad Zalewem ośrodek żeglarski z prawdziwego zdazrenia to wystarczy, żeby prezes Artur Kawa został prezydentem Lublina, a aktualnemu dzierżawcy "Graf-Marina" UML przestał przeszkadzać. To tylko tyle - albo aż tyle!!!
[/quote]


O czym mówisz człowieku? Szanowni inwestorzy sami z siebie idiotów zrobili. Skąpstwo posunięte do granic absurdu i sprawa się rypła (1 grosz!!!). I może zastanów się zanim weźmiesz czyjąś stronę w podobnej sprawie. To, że ktoś jest bogaty nie oznacza, że jest porządnym czy też mądrym człowiekiem (przykładów nie muszę chyba podawać). Tak więc twoja teoria: dobry wujek Artur Kawa kontra źli urzędnicy niekoniecznie musi być sensowna. Pamiętaj, że płacimy tym ludziom żeby dbali o interes miasta czyli nasz. Jak słyszę jaki to deal ma zrobić nasze miasto (jakieś 2 tysie miesięcznie wychodzi) to zaczynam się zastanawiać czy ci urzędnicy nie dostali jakiejś że tak powiem... zachęty, żeby sprawę ułatwić.
[quote name='CzyteNik' date='14 wrzesień 2010 - 14:49 ' timestamp='1284468589' post='346996']
Nie z takich chętnych na inwestorów jak właściciel "Emperii" idiotów już robili przy przetargach na dzierżawę ośrodka "Dąbrowa". Ktoś tu pisał kilka dni temu, że jeżeli ma powstać nad Zalewem ośrodek żeglarski z prawdziwego zdazrenia to wystarczy, żeby prezes Artur Kawa został prezydentem Lublina, a aktualnemu dzierżawcy "Graf-Marina" UML przestał przeszkadzać. To tylko tyle - albo ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2010 o 18:07
0
wyszło ........... tradycyjnie, po lubelsku, czyli 'znowu w życiu mi nie wyszło'. Jak widać, w tym naszym, zapyziałym lublinie nawet bez wasilewskiego w roli głównej sprawy i tak z natury lecą na pysk. Ot, taka, świecka, lokalna tradycja! Za parę lat nie 20 ale 120 tysięcy będzie wyjeżdżać z tej miejsko-wojewódzkiej miernoty. Zostanie jedynie armia urzędników, lekarzy i prawników.
Avatar
kad / 14 września 2010 o 17:24
0
[quote name='Łukasz' date='14 wrzesień 2010 - 15:22 ' timestamp='1284470567' post='347020']
Chcieliście PIS to go macie. ...
[/quote]

PiS to na Lubelszczyźnie nie rządzi od kilku lat, na szczeblu miasta i województwa mamy układzik pod szyldem PO-PSL.

Co do przetargu, to w następnym, gdy cena spadnie do powiedzmy 1 gr za mkw. (w poprzednich nie było chętnych więc należy obniżyc wycenę) chętny się zapewnie znajdzie i się nie pomyli
[quote name='Łukasz' date='14 wrzesień 2010 - 15:22 ' timestamp='1284470567' post='347020']
Chcieliście PIS to go macie. ...
[/quote]

PiS to na Lubelszczyźnie nie rządzi od kilku lat, na szczeblu miasta i województwa mamy układzik pod szyldem PO-PSL.

Co do przetargu, to w następnym, gdy cena spadnie do powiedzmy 1 gr za mkw. (w poprzednich nie było chętnych więc należy obniżyc wycenę) chętny się zapewnie znajdzie i się nie pomyli rozwiń
Avatar
Łukasz / 14 września 2010 o 15:22
0
Chcieliście PIS to go macie. W zachodniej Polsce są prowadzone największe inwestycje w historii, a nas (u was przepraszam) zastanawiają się czy nowoczesny budynek będzie pasował do starej kamienicy. ale wstyd!
Avatar
crx / 14 września 2010 o 15:19
0
Czytać to oni umieją doskonale!Najdalej za 6 lat zastanie na Lubelszczyźnie tylko..... !!!No powiedzmy,nie ma sensu.Inwestycja nie przyniosłaby dochodu właścicielowi!!!
Avatar
Gość / 14 września 2010 o 14:56
0
Aga, to wyjedź i przestań się przyznawać skąd pochodzisz! Pozdrawiam
Avatar
CzyteNik / 14 września 2010 o 14:49
0
Nie z takich chętnych na inwestorów jak właściciel "Emperii" idiotów już robili przy przetargach na dzierżawę ośrodka "Dąbrowa". Ktoś tu pisał kilka dni temu, że jeżeli ma powstać nad Zalewem ośrodek żeglarski z prawdziwego zdazrenia to wystarczy, żeby prezes Artur Kawa został prezydentem Lublina, a aktualnemu dzierżawcy "Graf-Marina" UML przestał przeszkadzać. To tylko tyle - albo aż tyle!!!
Avatar
Pioot / 14 września 2010 o 14:05
0
... to w Emperii nie potrafią czytać ze zrozumieniem? Kolejna lubelska firma :-( brak słów.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 9

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 31 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!