Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2010 r.
13:21
Edytuj ten wpis

Zamieszczanie zdjęć tablic rejestracyjnych może być źródłem problemów

Autor: Zdjęcie autora Hiero2 MM Lublin
0 9 A A

W sieci nie brakuje portali, które publikują niezasłonięte tablice rejestracyjne samochodów. Czy wolno tak robić i czym to grozi? Na pytania naszego Czytelnika odpowiada Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dowiedz się więcej w tekście: Publikacja zdjęć z tablicami rejestracyjnymi w sieci. Wolno, czy nie? na MM Lublin.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
www.zawszepotrzebni.org / 22 marca 2013 o 10:33
0
http://www.potrzebni.nazwa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=126:opinia-giodo-dotyczca-ujawniania-numerow-rejestracyjnych-pojazdow
Avatar
Zenek / 19 grudnia 2010 o 13:16
0
[quote name='Kora' timestamp='1292696197' post='407884']

Szef GIODO w sprawie tej zajął stanowisko już dawno ..."

[/quote]
Masz rację Kora. Mnie również wydaje się, że GIODO się już wypowiedział na ten temat. Możesz podać jakiś link?
Avatar
wizerunek / 18 grudnia 2010 o 23:05
0
JEŻELI NIE MOŻNA ODSŁANIAĆ TABLICY REJ. W INTERNECIE TO NA ULICY RÓWNIEŻ NIE POWINNO SIĘ PUBLICZNIE POKAZYWAĆ TABLICY REJ SAMOCHODU. PARANOICZNE WIDZENIE.
Avatar
Kora / 18 grudnia 2010 o 19:16
0
[quote name='Zenek' timestamp='1292687619' post='407808']
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
[/quote]

Ludzie - nie dajmy się zwariować!
Szef GIODO w sprawie tej zajął stanowisko już dawno: "tablica rejestracyjna samochodu jest immanentną częścią samochodu, który z natury rzeczy funkcjonuje w przestrzeni publicznej, a zatem wizerunek zarówno samochodu jak i jego tablic rejestracyjnych nie podlega ochronie prawnej".
Oczywiście dotyczy to sytuacji, gdy wizerunek samochodu lub jego tablicy rejestracyjnej nie jest używany w celach przestępczych lub niezgodnych z prawem, ale to już zupełnie inna bajka i inny kodeks.
Krótko mówiąc: nie jest czynem zabronionym upublicznianie wizerunku samochodu wraz z tablicą rejestracyjną i nikt z tego powodu nie może być pociągnięty do jakiejkolwiek odpowiedzialności.
[quote name='Zenek' timestamp='1292687619' post='407808']
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
[/quote]

Lu... rozwiń
Avatar
stefan / 18 grudnia 2010 o 18:29
0
a ja tam mam zamiar wrzucić kilka fotek pykniętych komórką głą parkujących np w rabatkach. oczywiście nie będe tego robił za pomocą łącza domowego, ale przez modem na kartę prepaid i przepuszczając prze kilka proxy, także szukaj wiatru w polu, możecie mnie cmoknąć. a głąb pozostanie głąbem.
Avatar
jon / 18 grudnia 2010 o 17:52
0
ludzie !!! przecież to jest jakaś totalna paranoja co mówi pan podkomisarz i robią media. zgodnie z tą logiką , jak pożyczam swój samochód sąsiadowi - powinien on zamazać tablice, bo nie jedzie właściciel !!!
no na to wychodzi.
medialny obłęd
skoro podpada to pod ochronę danych osobowych ( !!! ? ) to może kierowcy jadąc drogą publiczną mają zamazywać swoje tablice ?
Avatar
Zenek / 18 grudnia 2010 o 16:53
0
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
Avatar
tkart17 / 18 grudnia 2010 o 15:47
0
Czyli w naszym kochanym kraju broni się tych, którzy zostawiają samochody gdzie popadnie, blokując tym przejazd i utrudniając życie noramalnym kierowcom, przyczyniając się do stłuczek na krzyżówkach (ludzie zostawiaja samochody dosłownie na środku krzyżówki), przyczyniając sie do tego ze nie ma gdzie zaparkować ( zajmują po 2, 3 a nawet 4 miejsca parkingowe)... nie można im nawet zrobić zdjecia i umieścić na stronie internetowej, bo co ludzie powiedzą-znajomi się dowiedzą ze ktoś złamał przepisy i zaparkował na zakazie? I będzie wstyd...Straż miejska albo policja powinna walić porządne manadaty za takie coś, nawet na podstawie zdjęcia w internecie... może by się wtedy ludzie nauczyli jak parkować i jeżdzić na polskich drogach a tak to nic nigdy się nie zmieni.... zresztą niech ktoś pokaże prawo z którego wynika ze umieszczanie takich zdjec jest zabronione? Przecież to nie są dane osobowe... A osoba, która pożyczyła komuś samochód (i ten ktoś popełnił wykroczenie) powinna ponieść za to konsekwencje, że pożyczając samochód nieodpowiedzialnej osobie stwarza zagrożenie na drodze...
Czyli w naszym kochanym kraju broni się tych, którzy zostawiają samochody gdzie popadnie, blokując tym przejazd i utrudniając życie noramalnym kierowcom, przyczyniając się do stłuczek na krzyżówkach (ludzie zostawiaja samochody dosłownie na środku krzyżówki), przyczyniając sie do tego ze nie ma gdzie zaparkować ( zajmują po 2, 3 a nawet 4 miejsca parkingowe)... nie można im nawet zrobić zdjecia i umieścić na stronie internetowej, bo co ludzie powiedzą-znajomi się dowiedzą ze ktoś złamał przepisy i zaparkował na zakazie? I będzie wstyd...Stra... rozwiń
Avatar
Jan / 18 grudnia 2010 o 15:44
0
Dlaczego ma być tajemicą ze kierujący samochodem o konkretnym numerze rejestracyjnym popełnił wykroczenie? Bez znaczenia czy to własciciel , czy chwilowy użytkownik. Stanął deb*** źle i jest to fakt!!!!
Avatar
www.zawszepotrzebni.org / 22 marca 2013 o 10:33
0
http://www.potrzebni.nazwa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=126:opinia-giodo-dotyczca-ujawniania-numerow-rejestracyjnych-pojazdow
Avatar
Zenek / 19 grudnia 2010 o 13:16
0
[quote name='Kora' timestamp='1292696197' post='407884']

Szef GIODO w sprawie tej zajął stanowisko już dawno ..."

[/quote]
Masz rację Kora. Mnie również wydaje się, że GIODO się już wypowiedział na ten temat. Możesz podać jakiś link?
Avatar
wizerunek / 18 grudnia 2010 o 23:05
0
JEŻELI NIE MOŻNA ODSŁANIAĆ TABLICY REJ. W INTERNECIE TO NA ULICY RÓWNIEŻ NIE POWINNO SIĘ PUBLICZNIE POKAZYWAĆ TABLICY REJ SAMOCHODU. PARANOICZNE WIDZENIE.
Avatar
Kora / 18 grudnia 2010 o 19:16
0
[quote name='Zenek' timestamp='1292687619' post='407808']
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
[/quote]

Ludzie - nie dajmy się zwariować!
Szef GIODO w sprawie tej zajął stanowisko już dawno: "tablica rejestracyjna samochodu jest immanentną częścią samochodu, który z natury rzeczy funkcjonuje w przestrzeni publicznej, a zatem wizerunek zarówno samochodu jak i jego tablic rejestracyjnych nie podlega ochronie prawnej".
Oczywiście dotyczy to sytuacji, gdy wizerunek samochodu lub jego tablicy rejestracyjnej nie jest używany w celach przestępczych lub niezgodnych z prawem, ale to już zupełnie inna bajka i inny kodeks.
Krótko mówiąc: nie jest czynem zabronionym upublicznianie wizerunku samochodu wraz z tablicą rejestracyjną i nikt z tego powodu nie może być pociągnięty do jakiejkolwiek odpowiedzialności.
[quote name='Zenek' timestamp='1292687619' post='407808']
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
[/quote]

Lu... rozwiń
Avatar
stefan / 18 grudnia 2010 o 18:29
0
a ja tam mam zamiar wrzucić kilka fotek pykniętych komórką głą parkujących np w rabatkach. oczywiście nie będe tego robił za pomocą łącza domowego, ale przez modem na kartę prepaid i przepuszczając prze kilka proxy, także szukaj wiatru w polu, możecie mnie cmoknąć. a głąb pozostanie głąbem.
Avatar
jon / 18 grudnia 2010 o 17:52
0
ludzie !!! przecież to jest jakaś totalna paranoja co mówi pan podkomisarz i robią media. zgodnie z tą logiką , jak pożyczam swój samochód sąsiadowi - powinien on zamazać tablice, bo nie jedzie właściciel !!!
no na to wychodzi.
medialny obłęd
skoro podpada to pod ochronę danych osobowych ( !!! ? ) to może kierowcy jadąc drogą publiczną mają zamazywać swoje tablice ?
Avatar
Zenek / 18 grudnia 2010 o 16:53
0
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
Avatar
tkart17 / 18 grudnia 2010 o 15:47
0
Czyli w naszym kochanym kraju broni się tych, którzy zostawiają samochody gdzie popadnie, blokując tym przejazd i utrudniając życie noramalnym kierowcom, przyczyniając się do stłuczek na krzyżówkach (ludzie zostawiaja samochody dosłownie na środku krzyżówki), przyczyniając sie do tego ze nie ma gdzie zaparkować ( zajmują po 2, 3 a nawet 4 miejsca parkingowe)... nie można im nawet zrobić zdjecia i umieścić na stronie internetowej, bo co ludzie powiedzą-znajomi się dowiedzą ze ktoś złamał przepisy i zaparkował na zakazie? I będzie wstyd...Straż miejska albo policja powinna walić porządne manadaty za takie coś, nawet na podstawie zdjęcia w internecie... może by się wtedy ludzie nauczyli jak parkować i jeżdzić na polskich drogach a tak to nic nigdy się nie zmieni.... zresztą niech ktoś pokaże prawo z którego wynika ze umieszczanie takich zdjec jest zabronione? Przecież to nie są dane osobowe... A osoba, która pożyczyła komuś samochód (i ten ktoś popełnił wykroczenie) powinna ponieść za to konsekwencje, że pożyczając samochód nieodpowiedzialnej osobie stwarza zagrożenie na drodze...
Czyli w naszym kochanym kraju broni się tych, którzy zostawiają samochody gdzie popadnie, blokując tym przejazd i utrudniając życie noramalnym kierowcom, przyczyniając się do stłuczek na krzyżówkach (ludzie zostawiaja samochody dosłownie na środku krzyżówki), przyczyniając sie do tego ze nie ma gdzie zaparkować ( zajmują po 2, 3 a nawet 4 miejsca parkingowe)... nie można im nawet zrobić zdjecia i umieścić na stronie internetowej, bo co ludzie powiedzą-znajomi się dowiedzą ze ktoś złamał przepisy i zaparkował na zakazie? I będzie wstyd...Stra... rozwiń
Avatar
Jan / 18 grudnia 2010 o 15:44
0
Dlaczego ma być tajemicą ze kierujący samochodem o konkretnym numerze rejestracyjnym popełnił wykroczenie? Bez znaczenia czy to własciciel , czy chwilowy użytkownik. Stanął deb*** źle i jest to fakt!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin
24 maja 2019, 19:00

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Jolka Sip z zespołem.

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti
24 maja 2019, 19:00

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się koncert promujący pierwszą płytę formacji Wiśnia Bakajoko. Z tej okazji w Lublinie wystąpi także galeria zaproszonych gości.

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia]

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia] 0 0

W środę w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie wręczono stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego wsparcie finansowe trafi do 142 osób. Łącznie będzie to 144 800 złotych.

Ancestors Legacy: Podbój Saladyna. Saraceni w gotowości (wideo)
film

Ancestors Legacy: Podbój Saladyna. Saraceni w gotowości (wideo) 0 0

Po Słowianach i Wikingach czas na nowych wojowników i nowy teren działań. Premiera dodatku Ancestors Legacy: Podbój Saladyna.

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski
galeria
film

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski 6 12

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna namawiał w środę w Białej Podlaskiej do pójścia na wybory 26 maja. Towarzyszyła mu liczna delegacja czołowych polityków tej partii.

List biskupów o pedofilii w Kościele zostanie odczytany na niedzielnych mszach
film

List biskupów o pedofilii w Kościele zostanie odczytany na niedzielnych mszach 3 1

– Rada Stała podjęła pracę nad systemową odpowiedzią na problem wykorzystania dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych i na sytuację, którą w tej chwili przeżywamy, także tę sytuację, której świadectwo otrzymaliśmy w filmie pana Sekielskiego – oświadczył prymas Polski abp Wojciech Polak po zakończeniu obrad Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Jej głównym tematem były działania Kościoła dla ochrony małoletnich przed nadużyciami seksualnymi osób duchownych.

Najwyższy poziom zagrożenia powodziowego dla pięciu województw
film

Najwyższy poziom zagrożenia powodziowego dla pięciu województw 0 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił trzeci, najwyższy poziom zagrożenia powodziowego na terenie południowych województw. Meteorolodzy zapowiadają również dalsze opady deszczu.

Kazimierz Dolny: Eksplozje na wyspie i pękające wały nad Wisłą [zdjęcia]
galeria

Kazimierz Dolny: Eksplozje na wyspie i pękające wały nad Wisłą [zdjęcia] 28 0

Wybuchy butli gazowych, ewakuacja rannych z wyspy, pożar promu, wywrócona łódka, przerwane wały przeciwpowodziowe - to część scenariusza dzisiejszych ćwiczeń służb ratunkowych w Kazimierzu Dolnym. W szkoleniu wzięło udział ok. 400 osób, głównie strażaków, policjantów i żołnierzy.

Cierpliwość się wyczerpała. Speed Car Motor Lublin zakończył współpracę z portalem tubilety.pl

Cierpliwość się wyczerpała. Speed Car Motor Lublin zakończył współpracę z portalem tubilety.pl 1 3

Speed Car Motor Lublin zakończył współpracę z portalem pośredniczącym w sprzedaży wejściówek na mecze – tubilety.pl. Po raz trzeci z rzędu serwery nie wytrzymały naporu zainteresowanych kibiców.

Ulewa zmyła asfalt. Droga nieprzejezdna [zdjęcia]
galeria

Ulewa zmyła asfalt. Droga nieprzejezdna [zdjęcia] 36 4

Osunął się fragment drogi gminnej pomiędzy miejscowością Góry Kolonia, a Gutanowem.

Mieszkańcy walczą ze skutkami przejścia trąby powietrznej. Wiadomo, kiedy otrzymają pomoc
zdjęca, wideo
galeria
film

Mieszkańcy walczą ze skutkami przejścia trąby powietrznej. Wiadomo, kiedy otrzymają pomoc 4 3

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zapowiedział, że do osób poszkodowanych przez trąbę powietrzną, która we wtorek przeszła przez podlubelskie wsie, już w tym tygodniu trafi pomoc. Rodziny dotknięte przez kataklizm cały czas pracują i usuwają skutki żywiołu.

Valentina Blażević i Joanna Gadzina na celowniku MKS Perła

Valentina Blażević i Joanna Gadzina na celowniku MKS Perła 0 4

Sezon jeszcze się nie skończył, ale w klubie już myślą o nadchodzących rozgrywkach. Na liście potencjalnych wzmocnień najczęściej pojawiają się nazwiska Valentiny Blażević i Joanny Gadziny

Strażnicy miejscy testują samochód elektryczny

Strażnicy miejscy testują samochód elektryczny 0 3

Jeszcze kilka dni potrwają testy elektrycznego samochodu prowadzone przez lubelską Straż Miejską

MZK Biała Podlaska ze stratą finansową. Czy podrożeją bilety?

MZK Biała Podlaska ze stratą finansową. Czy podrożeją bilety? 2 9

Czy w Białej Podlaskiej wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej? Taką ewentualność sugeruje Krzysztof Trochimiuk, nowy prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Tymczasem prezydent miasta w swojej kampanii wyborczej obiecywał darmowe bilety dla uczniów.

Wraca letni klub Plener w Lublinie. Impreza na otwarcie sezonu
24 maja 2019, 19:00

Wraca letni klub Plener w Lublinie. Impreza na otwarcie sezonu 0 0

Lato za pasem, więc na rozrywkową mapę Lublina wraca jedno z najciekawszych miejsc - letni klub Plener, działający na granicy Targów Lublin i Parku Ludowego. Już 24 maja o godz. 20 imprezowa inauguracja sezonu. O dobrą zabawę zadbają: Flirtini crew oraz Rosalie. & Gverilla.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!