Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2010 r.
13:21
Edytuj ten wpis

Zamieszczanie zdjęć tablic rejestracyjnych może być źródłem problemów

Autor: Zdjęcie autora Hiero2 MM Lublin
0 9 A A

W sieci nie brakuje portali, które publikują niezasłonięte tablice rejestracyjne samochodów. Czy wolno tak robić i czym to grozi? Na pytania naszego Czytelnika odpowiada Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dowiedz się więcej w tekście: Publikacja zdjęć z tablicami rejestracyjnymi w sieci. Wolno, czy nie? na MM Lublin.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
www.zawszepotrzebni.org / 22 marca 2013 r. o 10:33
http://www.potrzebni.nazwa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=126:opinia-giodo-dotyczca-ujawniania-numerow-rejestracyjnych-pojazdow
Avatar
Zenek / 19 grudnia 2010 r. o 13:16
[quote name='Kora' timestamp='1292696197' post='407884']

Szef GIODO w sprawie tej zajął stanowisko już dawno ..."

[/quote]
Masz rację Kora. Mnie również wydaje się, że GIODO się już wypowiedział na ten temat. Możesz podać jakiś link?
Avatar
wizerunek / 18 grudnia 2010 r. o 23:05
JEŻELI NIE MOŻNA ODSŁANIAĆ TABLICY REJ. W INTERNECIE TO NA ULICY RÓWNIEŻ NIE POWINNO SIĘ PUBLICZNIE POKAZYWAĆ TABLICY REJ SAMOCHODU. PARANOICZNE WIDZENIE.
Avatar
Kora / 18 grudnia 2010 r. o 19:16
[quote name='Zenek' timestamp='1292687619' post='407808']
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
[/quote]

Ludzie - nie dajmy się zwariować!
Szef GIODO w sprawie tej zajął stanowisko już dawno: "tablica rejestracyjna samochodu jest immanentną częścią samochodu, który z natury rzeczy funkcjonuje w przestrzeni publicznej, a zatem wizerunek zarówno samochodu jak i jego tablic rejestracyjnych nie podlega ochronie prawnej".
Oczywiście dotyczy to sytuacji, gdy wizerunek samochodu lub jego tablicy rejestracyjnej nie jest używany w celach przestępczych lub niezgodnych z prawem, ale to już zupełnie inna bajka i inny kodeks.
Krótko mówiąc: nie jest czynem zabronionym upublicznianie wizerunku samochodu wraz z tablicą rejestracyjną i nikt z tego powodu nie może być pociągnięty do jakiejkolwiek odpowiedzialności.
[quote name='Zenek' timestamp='1292687619' post='407808']
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
[/quote]

Lu... rozwiń
Avatar
stefan / 18 grudnia 2010 r. o 18:29
a ja tam mam zamiar wrzucić kilka fotek pykniętych komórką głą parkujących np w rabatkach. oczywiście nie będe tego robił za pomocą łącza domowego, ale przez modem na kartę prepaid i przepuszczając prze kilka proxy, także szukaj wiatru w polu, możecie mnie cmoknąć. a głąb pozostanie głąbem.
Avatar
jon / 18 grudnia 2010 r. o 17:52
ludzie !!! przecież to jest jakaś totalna paranoja co mówi pan podkomisarz i robią media. zgodnie z tą logiką , jak pożyczam swój samochód sąsiadowi - powinien on zamazać tablice, bo nie jedzie właściciel !!!
no na to wychodzi.
medialny obłęd
skoro podpada to pod ochronę danych osobowych ( !!! ? ) to może kierowcy jadąc drogą publiczną mają zamazywać swoje tablice ?
Avatar
Zenek / 18 grudnia 2010 r. o 16:53
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
Avatar
Jan / 18 grudnia 2010 r. o 15:44
Dlaczego ma być tajemicą ze kierujący samochodem o konkretnym numerze rejestracyjnym popełnił wykroczenie? Bez znaczenia czy to własciciel , czy chwilowy użytkownik. Stanął deb*** źle i jest to fakt!!!!
Avatar
tkart17 / 18 grudnia 2010 r. o 15:47
Czyli w naszym kochanym kraju broni się tych, którzy zostawiają samochody gdzie popadnie, blokując tym przejazd i utrudniając życie noramalnym kierowcom, przyczyniając się do stłuczek na krzyżówkach (ludzie zostawiaja samochody dosłownie na środku krzyżówki), przyczyniając sie do tego ze nie ma gdzie zaparkować ( zajmują po 2, 3 a nawet 4 miejsca parkingowe)... nie można im nawet zrobić zdjecia i umieścić na stronie internetowej, bo co ludzie powiedzą-znajomi się dowiedzą ze ktoś złamał przepisy i zaparkował na zakazie? I będzie wstyd...Straż miejska albo policja powinna walić porządne manadaty za takie coś, nawet na podstawie zdjęcia w internecie... może by się wtedy ludzie nauczyli jak parkować i jeżdzić na polskich drogach a tak to nic nigdy się nie zmieni.... zresztą niech ktoś pokaże prawo z którego wynika ze umieszczanie takich zdjec jest zabronione? Przecież to nie są dane osobowe... A osoba, która pożyczyła komuś samochód (i ten ktoś popełnił wykroczenie) powinna ponieść za to konsekwencje, że pożyczając samochód nieodpowiedzialnej osobie stwarza zagrożenie na drodze...
Czyli w naszym kochanym kraju broni się tych, którzy zostawiają samochody gdzie popadnie, blokując tym przejazd i utrudniając życie noramalnym kierowcom, przyczyniając się do stłuczek na krzyżówkach (ludzie zostawiaja samochody dosłownie na środku krzyżówki), przyczyniając sie do tego ze nie ma gdzie zaparkować ( zajmują po 2, 3 a nawet 4 miejsca parkingowe)... nie można im nawet zrobić zdjecia i umieścić na stronie internetowej, bo co ludzie powiedzą-znajomi się dowiedzą ze ktoś złamał przepisy i zaparkował na zakazie? I będzie wstyd...Stra... rozwiń
Avatar
www.zawszepotrzebni.org / 22 marca 2013 r. o 10:33
http://www.potrzebni.nazwa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=126:opinia-giodo-dotyczca-ujawniania-numerow-rejestracyjnych-pojazdow
Avatar
Zenek / 19 grudnia 2010 r. o 13:16
[quote name='Kora' timestamp='1292696197' post='407884']

Szef GIODO w sprawie tej zajął stanowisko już dawno ..."

[/quote]
Masz rację Kora. Mnie również wydaje się, że GIODO się już wypowiedział na ten temat. Możesz podać jakiś link?
Avatar
wizerunek / 18 grudnia 2010 r. o 23:05
JEŻELI NIE MOŻNA ODSŁANIAĆ TABLICY REJ. W INTERNECIE TO NA ULICY RÓWNIEŻ NIE POWINNO SIĘ PUBLICZNIE POKAZYWAĆ TABLICY REJ SAMOCHODU. PARANOICZNE WIDZENIE.
Avatar
Kora / 18 grudnia 2010 r. o 19:16
[quote name='Zenek' timestamp='1292687619' post='407808']
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
[/quote]

Ludzie - nie dajmy się zwariować!
Szef GIODO w sprawie tej zajął stanowisko już dawno: "tablica rejestracyjna samochodu jest immanentną częścią samochodu, który z natury rzeczy funkcjonuje w przestrzeni publicznej, a zatem wizerunek zarówno samochodu jak i jego tablic rejestracyjnych nie podlega ochronie prawnej".
Oczywiście dotyczy to sytuacji, gdy wizerunek samochodu lub jego tablicy rejestracyjnej nie jest używany w celach przestępczych lub niezgodnych z prawem, ale to już zupełnie inna bajka i inny kodeks.
Krótko mówiąc: nie jest czynem zabronionym upublicznianie wizerunku samochodu wraz z tablicą rejestracyjną i nikt z tego powodu nie może być pociągnięty do jakiejkolwiek odpowiedzialności.
[quote name='Zenek' timestamp='1292687619' post='407808']
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
[/quote]

Lu... rozwiń
Avatar
stefan / 18 grudnia 2010 r. o 18:29
a ja tam mam zamiar wrzucić kilka fotek pykniętych komórką głą parkujących np w rabatkach. oczywiście nie będe tego robił za pomocą łącza domowego, ale przez modem na kartę prepaid i przepuszczając prze kilka proxy, także szukaj wiatru w polu, możecie mnie cmoknąć. a głąb pozostanie głąbem.
Avatar
jon / 18 grudnia 2010 r. o 17:52
ludzie !!! przecież to jest jakaś totalna paranoja co mówi pan podkomisarz i robią media. zgodnie z tą logiką , jak pożyczam swój samochód sąsiadowi - powinien on zamazać tablice, bo nie jedzie właściciel !!!
no na to wychodzi.
medialny obłęd
skoro podpada to pod ochronę danych osobowych ( !!! ? ) to może kierowcy jadąc drogą publiczną mają zamazywać swoje tablice ?
Avatar
Zenek / 18 grudnia 2010 r. o 16:53
Mnie się wydaje, że w na ten temat powinien wypowiedzieć się przede wszystkim GIODO. Moim zdaniem najważniejszym jest stwierdzenie czy tablica rejestracyjna pojazdu "stanowi dane osobowe" w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podkomisarz W. Turski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewne miał na myśli art. 6 tej ustawy, ale dlaczego o tym nie wspomniał?.
Avatar
tkart17 / 18 grudnia 2010 r. o 15:47
Czyli w naszym kochanym kraju broni się tych, którzy zostawiają samochody gdzie popadnie, blokując tym przejazd i utrudniając życie noramalnym kierowcom, przyczyniając się do stłuczek na krzyżówkach (ludzie zostawiaja samochody dosłownie na środku krzyżówki), przyczyniając sie do tego ze nie ma gdzie zaparkować ( zajmują po 2, 3 a nawet 4 miejsca parkingowe)... nie można im nawet zrobić zdjecia i umieścić na stronie internetowej, bo co ludzie powiedzą-znajomi się dowiedzą ze ktoś złamał przepisy i zaparkował na zakazie? I będzie wstyd...Straż miejska albo policja powinna walić porządne manadaty za takie coś, nawet na podstawie zdjęcia w internecie... może by się wtedy ludzie nauczyli jak parkować i jeżdzić na polskich drogach a tak to nic nigdy się nie zmieni.... zresztą niech ktoś pokaże prawo z którego wynika ze umieszczanie takich zdjec jest zabronione? Przecież to nie są dane osobowe... A osoba, która pożyczyła komuś samochód (i ten ktoś popełnił wykroczenie) powinna ponieść za to konsekwencje, że pożyczając samochód nieodpowiedzialnej osobie stwarza zagrożenie na drodze...
Czyli w naszym kochanym kraju broni się tych, którzy zostawiają samochody gdzie popadnie, blokując tym przejazd i utrudniając życie noramalnym kierowcom, przyczyniając się do stłuczek na krzyżówkach (ludzie zostawiaja samochody dosłownie na środku krzyżówki), przyczyniając sie do tego ze nie ma gdzie zaparkować ( zajmują po 2, 3 a nawet 4 miejsca parkingowe)... nie można im nawet zrobić zdjecia i umieścić na stronie internetowej, bo co ludzie powiedzą-znajomi się dowiedzą ze ktoś złamał przepisy i zaparkował na zakazie? I będzie wstyd...Stra... rozwiń
Avatar
Jan / 18 grudnia 2010 r. o 15:44
Dlaczego ma być tajemicą ze kierujący samochodem o konkretnym numerze rejestracyjnym popełnił wykroczenie? Bez znaczenia czy to własciciel , czy chwilowy użytkownik. Stanął deb*** źle i jest to fakt!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Woda skażona i kłopot dla tysięcy ludzi, a wójt śmieszkuje na Facebooku

Woda skażona i kłopot dla tysięcy ludzi, a wójt śmieszkuje na Facebooku

„Mieszkańcy szukają informacji, martwiąc się o swoich bliskich a otrzymują garść bełkotu sięgający swym poziomem kulturowym żylety na trybunach”. To jeden z komentarzy zamieszczonych na profilu gminy Wólka (powiat lubelski). Dotyczy tego, co oznacza komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia ujęć Łuszczów Pierwszy i Sobianowice. Napisał je sam wójt.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (29 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (29 listopada)

Od wtorku startuje ostatnia kolejka fazy grupowej. Z tego też względu mecze w każdej z grup będą się już odbywały o tej samej porze. Najpierw dojdzie do rozstrzygnięć w grupie A. O godz. 16 Holandia zmierzy się z Katarem, a Senegal z Ekwadorem.

Zrobiła na nim tak duże wrażenie, że szybko stracił głowę

Zrobiła na nim tak duże wrażenie, że szybko stracił głowę

Krótka internetowa znajomość 40-latka z osobą podającą się za amerykańską żołnierkę zakończyła się utratą 15 tysięcy złotych.

Jaś Kapela z tomem wierszy "Wojownik MDMA" w Księgarni Dosłownej
2 grudnia 2022, 18:00

Jaś Kapela z tomem wierszy "Wojownik MDMA" w Księgarni Dosłownej

"Wojownik MDMA" to tytuł najnowszej książki Jasia Kapeli, którą kontrowersyjny autor będzie promował w lubelskiej Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12). Spotkanie zaplanowano na 2 grudnia o godz. 18.

10 zł to niewiele, ale ziarnko do ziarnka i będą paczki dla potrzebujących rodzin

10 zł to niewiele, ale ziarnko do ziarnka i będą paczki dla potrzebujących rodzin

10 złotych to kwota, na której wydanie właściwie każdy może sobie pozwolić. I tylko o tyle prosi Magdalena Tereszczuk z Tomaszowa Lubelskiego, która organizuje akcję „Paczka za dychę”. Chce pomóc jeszcze przed świętami co najmniej dwóm potrzebującym polskim rodzinom.

Mundial 2022: Portugalia – Urugwaj 2:0. Awans bez żadnych problemów

Mundial 2022: Portugalia – Urugwaj 2:0. Awans bez żadnych problemów

Dublet Bruno Fernandesa zapewnił Portugalii wygraną nad Urugwajem i awans do fazy pucharowej. Tym samym ekipa z półwyspu iberyjskiego do ostatniego meczu w grupie może podejść z dużym luzem. Natomiast Urusi, choć całkowitych szans na awans nie stracili znaleźli się w arcytrudnej sytuacji

Miała być atrakcją Centrum Spotkania Kultur. Fasada za 2,7 mln zł nie świeci
galeria

Miała być atrakcją Centrum Spotkania Kultur. Fasada za 2,7 mln zł nie świeci

Nie działa jedna z architektonicznych atrakcji Centrum Spotkania Kultur. Montaż multimedialnej fasady kosztował ponad 2,7 mln zł. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być wymiana wszystkich sterowników na całej ścianie frontowej budynku

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 listopada 2022 r.

Przyjechał prezydent Polski i były prezydent Niemiec. Dla świadków historii miejsc nie starczyło

Przyjechał prezydent Polski i były prezydent Niemiec. Dla świadków historii miejsc nie starczyło

Nie dla wszystkich wystarczyło miejsc na uroczystościach upamiętniających wysiedlenia z Zamojszczyzny w trakcie II wojny światowej. – 79-letniej cioci poradzono, żeby obejrzała wydarzenie na telebimie przed szkołą – słyszymy od pochodzącej ze Skierbieszowa Jadwigi Kusior. – Przecież nie chodziło o to, że tam każdy musiał być, tylko o upamiętnienie tych dni – odpowiada przedstawiciel Związku Kombatantów.

Bo za dużo po nim chodzą. Okno czasu na depatku już za barierkami

Bo za dużo po nim chodzą. Okno czasu na depatku już za barierkami

11 tys. zł zapłacą władze Lublina za montaż barierek wokół tzw. okna czasu, które jest wbudowane w nawierzchnię deptaka Krakowskiego Przedmieścia. Ma ono zapobiec mętnieniu szyby przykrywającej podziemną wystawę.