Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2014 r.
7:00
Edytuj ten wpis

Zapal Światło Wolności o 19:30

Autor: Zdjęcie autora dw
98 25 A A

Instytut Pamięci Narodowej apeluje do wszystkich o udział w kampanii społecznej "Zapal Światło Wolności w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o to, by dziś o godz. 19:30 w oknach w całej Polsce zapłonęły świece. Będzie to nawiązanie do gestu dwóch wybitnych mężów stanu - papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana - którzy w grudniu 1981 roku w ten sposób przypominali o Polsce i Polakach.

Już po raz trzeci akcję społeczną IPN honorowym patronatem objął prezydent RP Bronisław Komorowski.

- Zapalając "Światło Wolności” ponownie oddamy hołd wszystkim ofiarom stanu wojennego - śmiertelnie pobitym w starciach z milicją, internowanym, zwolnionym z pracy, relegowanym z uczelni oraz zmuszonym do emigracji z powodów politycznych. Tego wieczoru także będziemy myślami z tymi, którzy obecnie pragną wolności i walczą o nią - napisał w liście do prezesa IPN minister Sławomir Rybicki z Kancelarii Prezydenta.

Kilka dni temu IPN zwrócił się do samorządowców - marszałków województw, prezydentów i burmistrzów miast w całej Polsce o udział w akcji społecznej "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Ma ona przypomnieć o wspólnych ideałach wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych.

W Lublinie obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego rozpoczną się dziś o godz. 12. inscenizacją historyczną na Krakowskim Przedmieściu oraz w okolicach placu Litewskiego. Wydarzenie organizują NSZZ "Solidarność” i środowiska akademickie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mal / 13 grudnia 2014 r. o 20:19
Wstyd ! 25 lat minęło "naszej wolności " a nasze państwo cycka się z komuchem Kiszczakiem.Poronione państwo !Biedna ta nasza Polska!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 r. o 16:12

I właśnie ze względu ,ze prosi o to prezydent "ciepłe kluchy" bez zdania vel komoi to ja mam ta szopke w dalekim powazaniu.

Avatar
schaboszczak / 13 grudnia 2014 r. o 15:39

pier***ony katolik ze świętym wizerunkiem na klapie, jak ja nienawidze  tych zakłamanych gorliwych katolików

Je bać konfidenta,jeb ać  to całe czerwone,komunistyczno-konfidenckie bydło,żeby tylko i dzisiaj nie wyprowadzili czołgów na ulicę.

Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 r. o 15:36

Przecież bardziej od Popiełuszki konfident BOLEK podjudzał i zobacz jak ustawiony,dzieci,wnuki, na sto lat do przodu,tak mu komuchy i sovieci przy okrągłym stole obiecali, miał tylko wszystko wypier dolić i grzecznie władzę na powrót przekazać czyt.oddać.

pierdolony katolik ze świętym wizerunkiem na klapie, jak ja nienawidze  tych zakłamanych gorliwych katolików

Avatar
schaboszczak / 13 grudnia 2014 r. o 15:08

dlaczego Patronat nad tym wydarzeniem objął POstkomunista, bohater afery marszałkowej? czy to nie chichiot historii?

Żeby tylko POstkomuchy,te czerwone komunistyczne świnie dzisiaj czołgów na ulice nie wyprowadzili jak kiedyś,sovieckie bydło francowate,płatne pachołki Moskwy.

Avatar
historyk IPN-esu / 13 grudnia 2014 r. o 13:54

tak samo jak śp. Popiełuszko, szkoda każdego kto zginął, ale on powinien się modlić a nie podjudzać, ciekawie co na to biedacy, co liczą każdą złotówkę na chleb, czy ci co pracują za grosze są zadowoleni  a inni opływają w luksusach dlatego, że umieją kraść .

Przecież bardziej od Popiełuszki konfident BOLEK podjudzał i zobacz jak ustawiony,dzieci,wnuki, na sto lat do przodu,tak mu komuchy i sovieci przy okrągłym stole obiecali, miał tylko wszystko wypier dolić i grzecznie władzę na powrót przekazać czyt.oddać.

Przecież bardziej od Popiełuszki konfident BOLEK podjudzał i zobacz jak ustawiony,dzieci,wnuki, na sto lat do przodu,tak mu komuchy i sovieci przy okrągłym stole obiecali, miał tylko wszystko wypier dolić i grzecznie władzę na powrót przekazać czyt.oddać.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 r. o 13:24

Nie zapale świecy dla prezydenta,dla POstkomunistow czy Wałesy. Zapale swiatełko w oknie bo pamietam stan wojenny, pacyfikacje WSK. A przede wszystkim ze w czasie stanu wojennego zgineli niewinni ludzie

tak samo jak śp. Popiełuszko, szkoda każdego kto zginął, ale on powinien się modlić a nie podjudzać, ciekawie co na to biedacy, co liczą każdą złotówkę na chleb, czy ci co pracują za grosze są zadowoleni  a inni opływają w luksusach dlatego, że umieją kraść .

tak samo jak śp. Popiełuszko, szkoda każdego kto zginął, ale on powinien się modlić a nie podjudzać, ciekawie co na to biedacy, co liczą każdą złotówkę na chleb, czy ci co pracują za grosze są zadowoleni  a inni opływają w luksusach dlatego, że umieją kraść .

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 r. o 13:19

Nie zapale świecy dla prezydenta,dla POstkomunistow czy Wałesy. Zapale swiatełko w oknie bo pamietam stan wojenny, pacyfikacje WSK. A przede wszystkim ze w czasie stanu wojennego zgineli niewinni ludzie

to po cholerę strajkowali, wcale nie było źle, kotlet drożał raz na kilka lat a nie jak teraz co dostawa to nowa droższa cena. Ja jak nie wychodziłam an ulicę i nie robiłam burdy to żyję. Także po co wychodzili. Pracować leniom się nie chciało i z nudów rozrabiali, była praca dla każdego, nie tak jak teraz.

to po cholerę strajkowali, wcale nie było źle, kotlet drożał raz na kilka lat a nie jak teraz co dostawa to nowa droższa cena. Ja jak nie wychodziłam an ulicę i nie robiłam burdy to żyję. Także po co wychodzili. Pracować leniom się nie chciało i z nudów rozrabiali, była praca dla każdego, nie tak jak teraz.

rozwiń
Avatar
weterwnwalkoniePOdległość / 13 grudnia 2014 r. o 12:38

Tak właśnie komoRUSKI w tajemnicy i w wielkim sekrecie chce POdpalić POlskę, od małego światełka w oknie po wilki POżar naszej ojczyzny,chichot historii,ironia losu ?

Avatar
bjanka / 13 grudnia 2014 r. o 12:38
Nie zapale świecy dla prezydenta,dla POstkomunistow czy Wałesy. Zapale swiatełko w oknie bo pamietam stan wojenny, pacyfikacje WSK. A przede wszystkim ze w czasie stanu wojennego zgineli niewinni ludzie
Avatar
mal / 13 grudnia 2014 r. o 20:19
Wstyd ! 25 lat minęło "naszej wolności " a nasze państwo cycka się z komuchem Kiszczakiem.Poronione państwo !Biedna ta nasza Polska!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 r. o 16:12

I właśnie ze względu ,ze prosi o to prezydent "ciepłe kluchy" bez zdania vel komoi to ja mam ta szopke w dalekim powazaniu.

Avatar
schaboszczak / 13 grudnia 2014 r. o 15:39

pier***ony katolik ze świętym wizerunkiem na klapie, jak ja nienawidze  tych zakłamanych gorliwych katolików

Je bać konfidenta,jeb ać  to całe czerwone,komunistyczno-konfidenckie bydło,żeby tylko i dzisiaj nie wyprowadzili czołgów na ulicę.

Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 r. o 15:36

Przecież bardziej od Popiełuszki konfident BOLEK podjudzał i zobacz jak ustawiony,dzieci,wnuki, na sto lat do przodu,tak mu komuchy i sovieci przy okrągłym stole obiecali, miał tylko wszystko wypier dolić i grzecznie władzę na powrót przekazać czyt.oddać.

pierdolony katolik ze świętym wizerunkiem na klapie, jak ja nienawidze  tych zakłamanych gorliwych katolików

Avatar
schaboszczak / 13 grudnia 2014 r. o 15:08

dlaczego Patronat nad tym wydarzeniem objął POstkomunista, bohater afery marszałkowej? czy to nie chichiot historii?

Żeby tylko POstkomuchy,te czerwone komunistyczne świnie dzisiaj czołgów na ulice nie wyprowadzili jak kiedyś,sovieckie bydło francowate,płatne pachołki Moskwy.

Avatar
historyk IPN-esu / 13 grudnia 2014 r. o 13:54

tak samo jak śp. Popiełuszko, szkoda każdego kto zginął, ale on powinien się modlić a nie podjudzać, ciekawie co na to biedacy, co liczą każdą złotówkę na chleb, czy ci co pracują za grosze są zadowoleni  a inni opływają w luksusach dlatego, że umieją kraść .

Przecież bardziej od Popiełuszki konfident BOLEK podjudzał i zobacz jak ustawiony,dzieci,wnuki, na sto lat do przodu,tak mu komuchy i sovieci przy okrągłym stole obiecali, miał tylko wszystko wypier dolić i grzecznie władzę na powrót przekazać czyt.oddać.

Przecież bardziej od Popiełuszki konfident BOLEK podjudzał i zobacz jak ustawiony,dzieci,wnuki, na sto lat do przodu,tak mu komuchy i sovieci przy okrągłym stole obiecali, miał tylko wszystko wypier dolić i grzecznie władzę na powrót przekazać czyt.oddać.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 r. o 13:24

Nie zapale świecy dla prezydenta,dla POstkomunistow czy Wałesy. Zapale swiatełko w oknie bo pamietam stan wojenny, pacyfikacje WSK. A przede wszystkim ze w czasie stanu wojennego zgineli niewinni ludzie

tak samo jak śp. Popiełuszko, szkoda każdego kto zginął, ale on powinien się modlić a nie podjudzać, ciekawie co na to biedacy, co liczą każdą złotówkę na chleb, czy ci co pracują za grosze są zadowoleni  a inni opływają w luksusach dlatego, że umieją kraść .

tak samo jak śp. Popiełuszko, szkoda każdego kto zginął, ale on powinien się modlić a nie podjudzać, ciekawie co na to biedacy, co liczą każdą złotówkę na chleb, czy ci co pracują za grosze są zadowoleni  a inni opływają w luksusach dlatego, że umieją kraść .

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 r. o 13:19

Nie zapale świecy dla prezydenta,dla POstkomunistow czy Wałesy. Zapale swiatełko w oknie bo pamietam stan wojenny, pacyfikacje WSK. A przede wszystkim ze w czasie stanu wojennego zgineli niewinni ludzie

to po cholerę strajkowali, wcale nie było źle, kotlet drożał raz na kilka lat a nie jak teraz co dostawa to nowa droższa cena. Ja jak nie wychodziłam an ulicę i nie robiłam burdy to żyję. Także po co wychodzili. Pracować leniom się nie chciało i z nudów rozrabiali, była praca dla każdego, nie tak jak teraz.

to po cholerę strajkowali, wcale nie było źle, kotlet drożał raz na kilka lat a nie jak teraz co dostawa to nowa droższa cena. Ja jak nie wychodziłam an ulicę i nie robiłam burdy to żyję. Także po co wychodzili. Pracować leniom się nie chciało i z nudów rozrabiali, była praca dla każdego, nie tak jak teraz.

rozwiń
Avatar
weterwnwalkoniePOdległość / 13 grudnia 2014 r. o 12:38

Tak właśnie komoRUSKI w tajemnicy i w wielkim sekrecie chce POdpalić POlskę, od małego światełka w oknie po wilki POżar naszej ojczyzny,chichot historii,ironia losu ?

Avatar
bjanka / 13 grudnia 2014 r. o 12:38
Nie zapale świecy dla prezydenta,dla POstkomunistow czy Wałesy. Zapale swiatełko w oknie bo pamietam stan wojenny, pacyfikacje WSK. A przede wszystkim ze w czasie stanu wojennego zgineli niewinni ludzie