Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lutego 2014 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Zima i polityka. Dlaczego doszło do zimowego paraliżu na taką skalę i na tak długo?

153 29 A A

Po zawiejach śnieżnych, które w Lubelskiem sparaliżowały wiele dróg, posłowie Twojego Ruchu żądają odwołania wojewody Jolanty Szołno-Koguc. - Można było szybciej reagować - przyznał w niedzielę minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To właśnie do ministra Trzaskowskiego, przełożonego wojewody, posłowie Twojego Ruchu złożą wniosek o odwołanie Jolanty Szołno-Koguc. Ma to związek z kłopotami mieszkańców kilkudziesięciu miejscowości w województwie lubelskim, które z powodu zamieci śnieżnych zostały odcięte od świata. - Działania wojewody w tej kwestii były skandaliczne. Gdybyśmy widzieli pełne zaangażowanie, dziś reagowalibyśmy inaczej. Ale parafrazując słowa minister Bieńkowskiej aż chce się powiedzieć: "Sorry, taką mamy wojewodę - mówi poseł Janusz Palikot. - Mam nadzieję, że w tej kwestii nie będą decydowały względy partyjne - dodaje, zarzucając rekomendowanej przez PO wojewodzie niekompetencję i infantylność. Sprawa nieprzejezdnych dróg w regionie, głównie gminnych i powiatowych, stała się ogólnopolskim tematem numer jeden, bo w sobotę dziennikarze poinformowali o tym Donalda Tuska. Zaskoczony premier zadzwonił do Szołno-Koguc i polecił, by osobiście doglądała odśnieżania. Tak zmotywowana wojewoda musiała porzucić urlopowe plany i ruszyła w teren, m.in. do Sobieskiej Woli pod Krzczonowem, a w niedzielę do miejscowości Mircze w pow. hrubieszowskim. Przyjechał tam też minister Trzaskowski. Na konferencji prasowej poinformował, że pod Hrubieszowem, gdzie zima dokuczyła mieszkańcom najbardziej, "odciętych od świata” jest jeszcze ponad 20 wsi. Ale pracuje ciężki sprzęt, który przesunięto tam z dróg krajowych. - Można było szybciej reagować, dlatego będziemy wyciągać wnioski - zapowiedział minister. Dodał, że dzięki straży granicznej, policji, strażakom do odciętych wiosek dociera pomoc, w tym żywność czy lekarstwa. Wojewoda Szołno-Koguc poinformowała, że główne drogi są przejezdne. - Drogi krajowe są czarne, na wojewódzkich występują lokalne utrudnienia - powiedziała. Starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa mówi, że w powiecie jest 570 km dróg, nie brakuje sprzętu, ale problemem była pogoda. - Trzy razy w ciągu dnia odśnieżaliśmy ten sam odcinek drogi, bo była zawiewana. Mamy cztery własne pługi wirnikowe, dostaliśmy jeszcze trzy, więc pracuje siedem. Wiatr ustał, w poniedziałek wieczorem drogi będą przejezdne - zapewnił. Lubelski Urząd Wojewódzki uruchomił dodatkowy numer, gdzie można zgłaszać nieprzejezdne drogi: 81 74 24 354. (PAP)

Kto zawinił

O miejscowościach odciętych od świata informujemy od kilku dni. Publikowaliśmy zdjęcia od naszych Czytelników, których zaspy zatrzymały w domach. - Nikt u nas nie odśnieża, brakuje chleba, nie możemy dojechać do pracy, w razie choroby nie dostaniemy pomocy - alarmowali ludzie. A naciskana przez dziennikarzy pani wojewoda zapewniała w TVN24, że jak będzie trzeba, to osobiście dostarczy chleb poszkodowanym. Dlaczego doszło do zimowego paraliżu na taką skalę i na tak długo? Późnym wieczorem w sobotę wojewoda Jolanta Szołno-Koguc oświadczyła na konferencji prasowej, że zawiodła współpraca pomiędzy samorządami odpowiedzialnymi za odśnieżanie dróg. Jednak opozycja uważa, że Szołno-Koguc nie poradziła sobie z problemem. Twój Ruch domaga się jej dymisji, a poseł Jacek Czerniak z SLD zwołał na środę posiedzenie prezydium Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, by ocenić, jak służby podległe wojewodzie radzą sobie w kryzysowej sytuacji. Tymczasem Mariusz Grad, wiceprzewodniczący regionalnych władz PO podkreśla, że od oceniania wojewody jest premier i minister administracji. - Mieliśmy do czynienia z kataklizmem. Takie trudne sytuacje się zdarzają - mówi Grad. Wojewoda zapewniała, że sytuacja pogodowa w regionie była monitorowana od początku ub. tygodnia. Ale jeszcze w niedzielę dostawaliśmy maile od Czytelników, do których nie dojechał żaden pług. W poniedziałek z tego powodu w gminie Dołhobyczów (pow. hrubieszowski) w 3 szkołach podstawowych nie odbędą się lekcje. (toma, j)

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Iwo / 3 stycznia 2015 o 13:05
0

Oby takie osoby już nigdy nie powróciły. Po czynach poznajemy kompetencje  Pani Jolu !!!!!!!!! Szkoda, że na Pani poznano się tak późno.

Avatar
gs / 3 lutego 2014 o 16:49
0

Brak jednoosobowej odpowiedzialności rodzi niebywałą sytuację.Sypnęło śniegiem?"sorry taki mamy klimat"mowi minister.Przy takiej postawie władzy to piętro niżej mają daleko swoich mieszkańców.Wojewoda,vice,marszałek i starostowie powiatów gdzie zaistniała taka sytuacja kryzysowa,oni od 3 dni powinni już być na bezrobociu.Wójtom gmin/ktorych to dotyczy/o połowę obniżone pobory do odwołania.Oni wszyscy mają obowiązek czuć sie odpowiedzialni za mieszkańców!!! Jest tylko pytanie ,czy samemu Tuskowi zależy na tym ,aby w Polsce był porządek?Bo dzięki jego działaniu gospodarka powoli przechodzi w ręce niemieckie!Co to znaczy ,to chyba wszyscy rozumieją!?

Jest jednoosobowa odpowiedzialność,lecz nie jest winny Tusk,ani wojewoda lubelski , ale Józef Kuropatwa - Przewodniczący Zarządu, Starosta Hrubieszowski. Funkcję tę pełni trzecią kadencję. W samorządzie działa od 1990 roku jako radny i wicewójt gminy Mircze, członek Prezydium i Z-ca Przewodniczącego Zamojskiego Sejmiku Samorządowego, Wicestarosta Hrubieszowski. Szef PSL w powiecie hrubieszowskim. Wykształcenie średnie. Z zawodu drogowiec. Takiego sobie wybraliście. Teraz nie rządzi całym krajem I sekretarz!!! A kto wygrał przetarg na odśnieżanie???

W powiecie hrubieszowskim szefem zarządu dróg powiatowych jest pan Mirosław Czech członek władz PiS w Chełmie, były wicestarosta chełmski. Ludzie dzwońcie do niego bo on już powiat chełmski uszczęśliwił i Wam też pomoże!

Jest jednoosobowa odpowiedzialność,lecz nie jest winny Tusk,ani wojewoda lubelski , ale Józef Kuropatwa - Przewodniczący Zarządu, Starosta Hrubieszowski. Funkcję tę pełni trzecią kadencję. W samorządzie działa od 1990 roku jako radny i wicewójt gminy Mircze, członek Prezydium i Z-ca Przewodniczącego Zamojskiego Sejmiku Samorząd... rozwiń

Avatar
gs / 3 lutego 2014 o 16:46
0

Dosłownie robienie przedwyborczej zadymy. Fakt, Pani Wojewoda nadaje się na swoje stanowisko jak wół do karety, ale to nie ona zawaliła osobiście. Zakopane były drogi gminne i powiatowe. A tam zawsze brakuje pieniędzy na porządny sprzęt i materiały. A co najwazniejsze przez ostatnie kilkadziesiąt lat klimat nas rozpieścił i odzwyczailiśmy się od prawdziwych zim. Wszyscy rzucili się na drogowców, ap rzypomnijcie sobie co bylo przyczyną powodzi we wrocławiu w 1997. Ludzie niefrasobliwie przez lata budowali domy na terenach zalewowych, bo za ich czasów nikt nie widział tam wody. Doszli więc do wniosku, że nigdy się juz nie pojawi.

Winny  nie Tusk, nie wojewoda, ale Józef Kuropatwa - Przewodniczący Zarządu, Starosta Hrubieszowski. Funkcję tę pełni trzecią kadencję. W samorządzie działa od 1990 roku jako radny i wicewójt gminy Mircze, członek Prezydium i Z-ca Przewodniczącego Zamojskiego Sejmiku Samorządowego, Wicestarosta Hrubieszowski. Szef PSL w powiecie hrubieszowskim. Wykształcenie średnie. Z zawodu drogowiec. Takiego sobie wybraliście. Teraz nie rządzi całym krajem I sekretarz!!! A kto wygrał przetarg na odśnieżanie???

W powiecie hrubieszowskim szefem zarządu dróg powiatowych jest pan Mirosław Czech członek władz PiS w Chełmie, były wicestarosta chełmski. Ludzie dzwońcie do niego bo on już powiat chełmski uszczęśliwił i Wam też pomoże!

W powiecie hrubieszowskim szefem zarządu dróg powiatowych jest pan Mirosław Czech członek władz PiS w Chełmie, były wicestarosta chełmski. Ludzie dzwońcie do niego bo on już powiat chełmski uszczęśliwił i Wam też pomoże!

rozwiń
Avatar
rolnik / 3 lutego 2014 o 13:35
0

Dosłownie robienie przedwyborczej zadymy. Fakt, Pani Wojewoda nadaje się na swoje stanowisko jak wół do karety, ale to nie ona zawaliła osobiście. Zakopane były drogi gminne i powiatowe. A tam zawsze brakuje pieniędzy na porządny sprzęt i materiały. A co najwazniejsze przez ostatnie kilkadziesiąt lat klimat nas rozpieścił i odzwyczailiśmy się od prawdziwych zim. Wszyscy rzucili się na drogowców, ap rzypomnijcie sobie co bylo przyczyną powodzi we wrocławiu w 1997. Ludzie niefrasobliwie przez lata budowali domy na terenach zalewowych, bo za ich czasów nikt nie widział tam wody. Doszli więc do wniosku, że nigdy się juz nie pojawi.

Dosłownie robienie przedwyborczej zadymy. Fakt, Pani Wojewoda nadaje się na swoje stanowisko jak wół do karety, ale to nie ona zawaliła osobiście. Zakopane były drogi gminne i powiatowe. A tam zawsze brakuje pieniędzy na porządny sprzęt i materiały. A co najwazniejsze przez ostatnie kilkadziesiąt lat klimat nas rozpieścił i odzwyczailiśmy się od prawdziwych zim. Wszyscy rzucili się na drogowców, ap rzypomnijcie sobie co bylo przyczyną powodzi we wrocławiu w 1997. Ludzie niefrasobliwie przez lata budowali domy na terenach zalewowych, ... rozwiń

Avatar
chłop z lubel / 3 lutego 2014 o 10:06
0

Robią z g...na problem! Sypnęło śniegiem, powiał wiatr no i zima w pełnej krasie! Że zawiało to normalne, bo styczeń! sam, mieszkam nw wsi i jak kazdy przygotowany byłem na takie warunki! Pismakom w mieście wydaje się, że w takiej sytuacji na wsi to już koniec świat a ludzie będą przymierać z głodu! A to tylko zima! Gdyby nie trzeba było wysyłać dzieci do szkiły to nie byłoby nawet o czym wspominać. patrzyłem na drogę przez okno, o sytuacja była taka,że jak przejechał pług to po godzinie camochodem osobowym nie dało si już przejechać, a po nocy zasypywało drogę na metr. No i co ? Ano nic! Za dwa dni odśnieżyli i żyjemy dalej, do następnej zimy. Pewnie smieszne? my śmiejemy się tych idiotycznych komentarzy polityków, którzy nosa nie wystawią poza miasto a komentują co się u nas dzieje! Nie maja czasu, bo tworzą listy do Europarlamentu. Więc nie sobie te listy tworzą, a nam dadzą spokój!

Robią z g...na problem! Sypnęło śniegiem, powiał wiatr no i zima w pełnej krasie! Że zawiało to normalne, bo styczeń! sam, mieszkam nw wsi i jak kazdy przygotowany byłem na takie warunki! Pismakom w mieście wydaje się, że w takiej sytuacji na wsi to już koniec świat a ludzie będą przymierać z głodu! A to tylko zima! Gdyby nie trzeba było wysyłać dzieci do szkiły to nie byłoby nawet o czym wspominać. patrzyłem na drogę przez okno, o sytuacja była taka,że jak przejechał pług to po godzinie camochodem osobowym nie dało si już przejechać, a p... rozwiń

Avatar
pod wiatr / 3 lutego 2014 o 10:00
0

...mamy XXI wiek, ludzie w kosmos latają . Problem zimy, na wiosnę dziur w jezdni to problem sznurka do snopowiązałki...Wystarczy zorganizować system ratownictwa .Wojewoda powinien urochomić służbby takie jak drogowcy, prywatne firmy (przetargi)dysponujące ciężkim sprzętem, straż, policja, wojsko...Zdrowie i bezpieczeństwo ludzi jest ważniejsze niż wiec wyborczy i pokazy strażackie na dożynkach.

Avatar
Josef / 3 lutego 2014 o 08:24
0

Brak jednoosobowej odpowiedzialności rodzi niebywałą sytuację.Sypnęło śniegiem?"sorry taki mamy klimat"mowi minister.Przy takiej postawie władzy to piętro niżej mają daleko swoich mieszkańców.Wojewoda,vice,marszałek i starostowie powiatów gdzie zaistniała taka sytuacja kryzysowa,oni od 3 dni powinni już być na bezrobociu.Wójtom gmin/ktorych to dotyczy/o połowę obniżone pobory do odwołania.Oni wszyscy mają obowiązek czuć sie odpowiedzialni za mieszkańców!!! Jest tylko pytanie ,czy samemu Tuskowi zależy na tym ,aby w Polsce był porządek?Bo dzięki jego działaniu gospodarka powoli przechodzi w ręce niemieckie!Co to znaczy ,to chyba wszyscy rozumieją!?

Brak jednoosobowej odpowiedzialności rodzi niebywałą sytuację.Sypnęło śniegiem?"sorry taki mamy klimat"mowi minister.Przy takiej postawie władzy to piętro niżej mają daleko swoich mieszkańców.Wojewoda,vice,marszałek i starostowie powiatów gdzie zaistniała taka sytuacja kryzysowa,oni od 3 dni powinni już być na bezrobociu.Wójtom gmin/ktorych to dotyczy/o połowę obniżone pobory do odwołania.Oni wszyscy mają obowiązek czuć sie odpowiedzialni za mieszkańców!!! Jest tylko pytanie ,czy samemu Tuskowi zależy na tym ,aby w Polsce był porządek?Bo ... rozwiń

Avatar
Marco / 3 lutego 2014 o 07:46
0

Odśnieżać trzeba na bierząco aby przejezdność była.Żadne tłumaczenie że nawiewa ! Jak się nie utrzyma to później jest "kataklizm" i potrzebny ciężki sprzęt.Zaniedbania doprowadziły do sytuacji że odkopanie jest trudne i czasochłonne !!!

Avatar
dyzio / 3 lutego 2014 o 07:03
0

ludzie opamiętajcie sie jaki kurwa kataklizm to tylko zaspy ktore sa juz dzis przebite nie było sensu odsniezac skoro tak wiało a co mieli powiedziec ludzie w gminie wilków podczas wielkiej powodzi w 2010

Avatar
emil / 3 lutego 2014 o 07:01
0
A gdzie siatki odgradzajace ulice od pol??? Kiedys kazdy przydrozny rolnik mial obowiazek ustawic taka siatke i przy duzych opadach sniegu to naprawde zdaje egzamin wiem to z autopsji. Po takich opadach sniegu i zawiejach zapraszam do miejcowosci Dlugie tam stoi taka siatka a ulica jest o wiele mniej sliska i zasniezona niz np w Turce gdzie siatek odgradzajacych brak.Moze czas przypomnic posiadaczom ze ziemia to takze obowiazek a nie tylko doplaty do hektarow? A czepianie sie urzednikow tylko dlatego ze spadl snieg uwazam za durne szukanie kozla ofiarnego .
Avatar
Iwo / 3 stycznia 2015 o 13:05
0

Oby takie osoby już nigdy nie powróciły. Po czynach poznajemy kompetencje  Pani Jolu !!!!!!!!! Szkoda, że na Pani poznano się tak późno.

Avatar
gs / 3 lutego 2014 o 16:49
0

Brak jednoosobowej odpowiedzialności rodzi niebywałą sytuację.Sypnęło śniegiem?"sorry taki mamy klimat"mowi minister.Przy takiej postawie władzy to piętro niżej mają daleko swoich mieszkańców.Wojewoda,vice,marszałek i starostowie powiatów gdzie zaistniała taka sytuacja kryzysowa,oni od 3 dni powinni już być na bezrobociu.Wójtom gmin/ktorych to dotyczy/o połowę obniżone pobory do odwołania.Oni wszyscy mają obowiązek czuć sie odpowiedzialni za mieszkańców!!! Jest tylko pytanie ,czy samemu Tuskowi zależy na tym ,aby w Polsce był porządek?Bo dzięki jego działaniu gospodarka powoli przechodzi w ręce niemieckie!Co to znaczy ,to chyba wszyscy rozumieją!?

Jest jednoosobowa odpowiedzialność,lecz nie jest winny Tusk,ani wojewoda lubelski , ale Józef Kuropatwa - Przewodniczący Zarządu, Starosta Hrubieszowski. Funkcję tę pełni trzecią kadencję. W samorządzie działa od 1990 roku jako radny i wicewójt gminy Mircze, członek Prezydium i Z-ca Przewodniczącego Zamojskiego Sejmiku Samorządowego, Wicestarosta Hrubieszowski. Szef PSL w powiecie hrubieszowskim. Wykształcenie średnie. Z zawodu drogowiec. Takiego sobie wybraliście. Teraz nie rządzi całym krajem I sekretarz!!! A kto wygrał przetarg na odśnieżanie???

W powiecie hrubieszowskim szefem zarządu dróg powiatowych jest pan Mirosław Czech członek władz PiS w Chełmie, były wicestarosta chełmski. Ludzie dzwońcie do niego bo on już powiat chełmski uszczęśliwił i Wam też pomoże!

Jest jednoosobowa odpowiedzialność,lecz nie jest winny Tusk,ani wojewoda lubelski , ale Józef Kuropatwa - Przewodniczący Zarządu, Starosta Hrubieszowski. Funkcję tę pełni trzecią kadencję. W samorządzie działa od 1990 roku jako radny i wicewójt gminy Mircze, członek Prezydium i Z-ca Przewodniczącego Zamojskiego Sejmiku Samorząd... rozwiń

Avatar
gs / 3 lutego 2014 o 16:46
0

Dosłownie robienie przedwyborczej zadymy. Fakt, Pani Wojewoda nadaje się na swoje stanowisko jak wół do karety, ale to nie ona zawaliła osobiście. Zakopane były drogi gminne i powiatowe. A tam zawsze brakuje pieniędzy na porządny sprzęt i materiały. A co najwazniejsze przez ostatnie kilkadziesiąt lat klimat nas rozpieścił i odzwyczailiśmy się od prawdziwych zim. Wszyscy rzucili się na drogowców, ap rzypomnijcie sobie co bylo przyczyną powodzi we wrocławiu w 1997. Ludzie niefrasobliwie przez lata budowali domy na terenach zalewowych, bo za ich czasów nikt nie widział tam wody. Doszli więc do wniosku, że nigdy się juz nie pojawi.

Winny  nie Tusk, nie wojewoda, ale Józef Kuropatwa - Przewodniczący Zarządu, Starosta Hrubieszowski. Funkcję tę pełni trzecią kadencję. W samorządzie działa od 1990 roku jako radny i wicewójt gminy Mircze, członek Prezydium i Z-ca Przewodniczącego Zamojskiego Sejmiku Samorządowego, Wicestarosta Hrubieszowski. Szef PSL w powiecie hrubieszowskim. Wykształcenie średnie. Z zawodu drogowiec. Takiego sobie wybraliście. Teraz nie rządzi całym krajem I sekretarz!!! A kto wygrał przetarg na odśnieżanie???

W powiecie hrubieszowskim szefem zarządu dróg powiatowych jest pan Mirosław Czech członek władz PiS w Chełmie, były wicestarosta chełmski. Ludzie dzwońcie do niego bo on już powiat chełmski uszczęśliwił i Wam też pomoże!

W powiecie hrubieszowskim szefem zarządu dróg powiatowych jest pan Mirosław Czech członek władz PiS w Chełmie, były wicestarosta chełmski. Ludzie dzwońcie do niego bo on już powiat chełmski uszczęśliwił i Wam też pomoże!

rozwiń
Avatar
rolnik / 3 lutego 2014 o 13:35
0

Dosłownie robienie przedwyborczej zadymy. Fakt, Pani Wojewoda nadaje się na swoje stanowisko jak wół do karety, ale to nie ona zawaliła osobiście. Zakopane były drogi gminne i powiatowe. A tam zawsze brakuje pieniędzy na porządny sprzęt i materiały. A co najwazniejsze przez ostatnie kilkadziesiąt lat klimat nas rozpieścił i odzwyczailiśmy się od prawdziwych zim. Wszyscy rzucili się na drogowców, ap rzypomnijcie sobie co bylo przyczyną powodzi we wrocławiu w 1997. Ludzie niefrasobliwie przez lata budowali domy na terenach zalewowych, bo za ich czasów nikt nie widział tam wody. Doszli więc do wniosku, że nigdy się juz nie pojawi.

Dosłownie robienie przedwyborczej zadymy. Fakt, Pani Wojewoda nadaje się na swoje stanowisko jak wół do karety, ale to nie ona zawaliła osobiście. Zakopane były drogi gminne i powiatowe. A tam zawsze brakuje pieniędzy na porządny sprzęt i materiały. A co najwazniejsze przez ostatnie kilkadziesiąt lat klimat nas rozpieścił i odzwyczailiśmy się od prawdziwych zim. Wszyscy rzucili się na drogowców, ap rzypomnijcie sobie co bylo przyczyną powodzi we wrocławiu w 1997. Ludzie niefrasobliwie przez lata budowali domy na terenach zalewowych, ... rozwiń

Avatar
chłop z lubel / 3 lutego 2014 o 10:06
0

Robią z g...na problem! Sypnęło śniegiem, powiał wiatr no i zima w pełnej krasie! Że zawiało to normalne, bo styczeń! sam, mieszkam nw wsi i jak kazdy przygotowany byłem na takie warunki! Pismakom w mieście wydaje się, że w takiej sytuacji na wsi to już koniec świat a ludzie będą przymierać z głodu! A to tylko zima! Gdyby nie trzeba było wysyłać dzieci do szkiły to nie byłoby nawet o czym wspominać. patrzyłem na drogę przez okno, o sytuacja była taka,że jak przejechał pług to po godzinie camochodem osobowym nie dało si już przejechać, a po nocy zasypywało drogę na metr. No i co ? Ano nic! Za dwa dni odśnieżyli i żyjemy dalej, do następnej zimy. Pewnie smieszne? my śmiejemy się tych idiotycznych komentarzy polityków, którzy nosa nie wystawią poza miasto a komentują co się u nas dzieje! Nie maja czasu, bo tworzą listy do Europarlamentu. Więc nie sobie te listy tworzą, a nam dadzą spokój!

Robią z g...na problem! Sypnęło śniegiem, powiał wiatr no i zima w pełnej krasie! Że zawiało to normalne, bo styczeń! sam, mieszkam nw wsi i jak kazdy przygotowany byłem na takie warunki! Pismakom w mieście wydaje się, że w takiej sytuacji na wsi to już koniec świat a ludzie będą przymierać z głodu! A to tylko zima! Gdyby nie trzeba było wysyłać dzieci do szkiły to nie byłoby nawet o czym wspominać. patrzyłem na drogę przez okno, o sytuacja była taka,że jak przejechał pług to po godzinie camochodem osobowym nie dało si już przejechać, a p... rozwiń

Avatar
pod wiatr / 3 lutego 2014 o 10:00
0

...mamy XXI wiek, ludzie w kosmos latają . Problem zimy, na wiosnę dziur w jezdni to problem sznurka do snopowiązałki...Wystarczy zorganizować system ratownictwa .Wojewoda powinien urochomić służbby takie jak drogowcy, prywatne firmy (przetargi)dysponujące ciężkim sprzętem, straż, policja, wojsko...Zdrowie i bezpieczeństwo ludzi jest ważniejsze niż wiec wyborczy i pokazy strażackie na dożynkach.

Avatar
Josef / 3 lutego 2014 o 08:24
0

Brak jednoosobowej odpowiedzialności rodzi niebywałą sytuację.Sypnęło śniegiem?"sorry taki mamy klimat"mowi minister.Przy takiej postawie władzy to piętro niżej mają daleko swoich mieszkańców.Wojewoda,vice,marszałek i starostowie powiatów gdzie zaistniała taka sytuacja kryzysowa,oni od 3 dni powinni już być na bezrobociu.Wójtom gmin/ktorych to dotyczy/o połowę obniżone pobory do odwołania.Oni wszyscy mają obowiązek czuć sie odpowiedzialni za mieszkańców!!! Jest tylko pytanie ,czy samemu Tuskowi zależy na tym ,aby w Polsce był porządek?Bo dzięki jego działaniu gospodarka powoli przechodzi w ręce niemieckie!Co to znaczy ,to chyba wszyscy rozumieją!?

Brak jednoosobowej odpowiedzialności rodzi niebywałą sytuację.Sypnęło śniegiem?"sorry taki mamy klimat"mowi minister.Przy takiej postawie władzy to piętro niżej mają daleko swoich mieszkańców.Wojewoda,vice,marszałek i starostowie powiatów gdzie zaistniała taka sytuacja kryzysowa,oni od 3 dni powinni już być na bezrobociu.Wójtom gmin/ktorych to dotyczy/o połowę obniżone pobory do odwołania.Oni wszyscy mają obowiązek czuć sie odpowiedzialni za mieszkańców!!! Jest tylko pytanie ,czy samemu Tuskowi zależy na tym ,aby w Polsce był porządek?Bo ... rozwiń

Avatar
Marco / 3 lutego 2014 o 07:46
0

Odśnieżać trzeba na bierząco aby przejezdność była.Żadne tłumaczenie że nawiewa ! Jak się nie utrzyma to później jest "kataklizm" i potrzebny ciężki sprzęt.Zaniedbania doprowadziły do sytuacji że odkopanie jest trudne i czasochłonne !!!

Avatar
dyzio / 3 lutego 2014 o 07:03
0

ludzie opamiętajcie sie jaki kurwa kataklizm to tylko zaspy ktore sa juz dzis przebite nie było sensu odsniezac skoro tak wiało a co mieli powiedziec ludzie w gminie wilków podczas wielkiej powodzi w 2010

Avatar
emil / 3 lutego 2014 o 07:01
0
A gdzie siatki odgradzajace ulice od pol??? Kiedys kazdy przydrozny rolnik mial obowiazek ustawic taka siatke i przy duzych opadach sniegu to naprawde zdaje egzamin wiem to z autopsji. Po takich opadach sniegu i zawiejach zapraszam do miejcowosci Dlugie tam stoi taka siatka a ulica jest o wiele mniej sliska i zasniezona niz np w Turce gdzie siatek odgradzajacych brak.Moze czas przypomnic posiadaczom ze ziemia to takze obowiazek a nie tylko doplaty do hektarow? A czepianie sie urzednikow tylko dlatego ze spadl snieg uwazam za durne szukanie kozla ofiarnego .
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 22 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 40 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 49 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!