Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 sierpnia 2015 r.
8:02

ZNK przejmuje mieszkania. Jeden z lokatorów zostawił je w takim stanie

Autor: Zdjęcie autora drs
0 30 A A

Osiem z 13 mieszkań komunalnych zajmowanych przez dłużników, których eksmisję miasto zleciło wrocławskiej spółce zdołał przejąć w tym tygodniu Zarząd Nieruchomości Komunalnych, w tym trzy wczoraj (jedno z nich widać na zdjęciach).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wszystkie opróżniane mieszkania zostały wydane dobrowolnie przez dłużników – mówi Łukasz Bilik, rzecznik ZNK. Nie odbyła się ani jedna przymusowa eksmisja, bo odwołane zostały rezerwacje lokali, które spółka MASTA wskazała w dokumentach jako pomieszczenia tymczasowe z mocy prawa przysługujące eksmitowanym na miesiąc. Spółka znalazła inne pomieszczenia, ale nie można do nich przymusowo wysłać lokatorów, dopóki nie zostaną oni powiadomieni listownie o nowym adresie i nowym terminie eksmisji.

Do odzyskania w ten sposób miasto ma jeszcze pięć mieszkań. Miało być sześć, ale w jednym z przypadku sąd anulował klauzulę wykonalności wyroku.

 

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 11 maja 2018 o 00:32
0
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2015 o 16:24
0
aż dziwne że nie nasrali po środku
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 23:00
0
Nie dziwię się, że tak chętnie oddają takie meliny. Dostaną kolejne mieszkanie odnowione i gotowe do zniszczenia.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 22:56
0
Żule dostają mieszkania, a młode małżeństwo z dzieckiem i ze słabymi zarobkami musi tułać się po stancjach. patologie powinny być w specjalnych ośrodkach pół zamkniętych. "Każdy jest kowalem własnego losu"!
Avatar
Lublin / 22 sierpnia 2015 o 19:50
0

Do wszystkich tych mądrali . Nie tylko patologia ma być wyrzucona ale i porządni obywatele tez którzy niestety nie mają tyle szczęścia i nie zarabiają kroci i dlatego nie stać ich na czynsz ,moim zdaniem powinno się zmienić politykę mieszkaniową i spróbować pomóc tym ludziom którzy maja problemy a chcą jakoś to rozwiązać. a tymczasem co proponują odpracowanie długu?Tylko zapomnieli dodać że jak masz zadłużone mieszkanie powyżej 10tyś to już odpracować nie możesz, dofinansowań też nie dostaniesz bo jest dług ale Ci których stać na opłatę czynszu bez żadnych wyrzeczeń jak najbardziej dostaną

Porządni obywatele? Radziłabym najpierw zapoznać się z sytuacją osób eksmitowanych i mieć trochę pojęcia o tym, czego ta cała sytuacja dotyczy, gdyż szczerze wątpię, by dotyczyła porządnych obywateli. Praca zawsze jakaś się znajdzie wystarczy chcieć pracować, a nie tyko żerować i wymagać od innych. Poza tym, nie oszukujmy się, że czynsz w mieszkaniach komunalnych nie należy do wysokich, studenci wynajmujący pokój w Lublinie płacą za niego więcej niż za całe mieszkanie komunalne z opłatami. 

Porządni obywatele? Radziłabym najpierw zapoznać się z sytuacją osób eksmitowanych i mieć trochę pojęcia o tym, czego ta cała sytuacja dotyczy, gdyż szczerze wątpię, by dotyczyła porządnych obywateli. Praca zawsze jakaś się znajdzie wystarczy chcieć pracować, a nie tyko żerować i wymagać od innych. Poza tym, nie oszukujmy się, że czynsz w mieszkaniach komunalnych nie należy do wysokich, studenci wynajmujący pokój w Lublinie płacą za niego więcej niż za całe mieszkanie komunalne z opłatami. 

rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 14:19
0
Do wszystkich tych mądrali . Nie tylko patologia ma być wyrzucona ale i porządni obywatele tez którzy niestety nie mają tyle szczęścia i nie zarabiają kroci i dlatego nie stać ich na czynsz ,moim zdaniem powinno się zmienić politykę mieszkaniową i spróbować pomóc tym ludziom którzy maja problemy a chcą jakoś to rozwiązać. a tymczasem co proponują odpracowanie długu?Tylko zapomnieli dodać że jak masz zadłużone mieszkanie powyżej 10tyś to już odpracować nie możesz, dofinansowań też nie dostaniesz bo jest dług ale Ci których stać na opłatę czynszu bez żadnych wyrzeczeń jak najbardziej dostaną
Do wszystkich tych mądrali . Nie tylko patologia ma być wyrzucona ale i porządni obywatele tez którzy niestety nie mają tyle szczęścia i nie zarabiają kroci i dlatego nie stać ich na czynsz ,moim zdaniem powinno się zmienić politykę mieszkaniową i spróbować pomóc tym ludziom którzy maja problemy a chcą jakoś to rozwiązać. a tymczasem co proponują odpracowanie długu?Tylko zapomnieli dodać że jak masz zadłużone mieszkanie powyżej 10tyś to już odpracować nie możesz, dofinansowań też nie dostaniesz bo jest dług ale Ci których stać na opłatę cz... rozwiń
Avatar
z Lublina / 22 sierpnia 2015 o 12:59
0

u mnie Żuczek zaplusował, cierpliwość to cnota ale przychodzi taki czas, że trzeba trzasnąć pięścią w stół i powiedzieć DOŚĆ ... dość pasożytowania na uczciwych ludziach uczciwie płacących podatki w tym mieście ... tak więc jeszcze raz, brawo prezydent, brawo ZNK

Avatar
Lublinianin / 22 sierpnia 2015 o 12:54
0

Pochwalam to działanie ZNK, bo jest skuteczne - w szybki i skuteczny sposób odzyskali mieszkania, które będą mogły służyć innym, normalnym ludziom. Nie było wcześniej takich akcji w Lublinie, a powinni zastosować je do wszystkich pasożytów, nierobów i całego tego marginesu społecznego zajmującego bezprawnie lokale, które mogłyby służyć innym. Wiadomo, że nie da się wyrzucić kogoś ot tak z mieszkania, wszystko musi być zgodnie z prawem, a nasze sądy działają jak działają....

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 11:36
0
i dlatego patole powinni mieszkać pod mostem, a mieszkania komunalne sprawdzane raz w roku. W przypadku takiej patologii z miejsca wyrzucać brudasa na bruk, nie zasługuje na pomoc. Mieszkanie wyremontować i dać jakiejś samotnej matce z dzieckiem, a nie pijaczynie
Avatar
lubelak / 22 sierpnia 2015 o 11:29
0

Mieszkam w Lublinie, płacę tu podatki i cieszę się, że jest prezydent i urząd, który potrafi zdecydować się na tak radykalne posunięcie. A ci co marudzą zamiast pajacować powinni zrobić zrzutkę i opłacić chociaż jednemu z dłużników zaległości. Wtedy pokazaliby swoją wspaniałą wolę pomagania!!!

Chyba cię pogżało, a niby dlaczego mam mu dawać za darmo, mi ktoś daje... pracuję uczciwie, odprowadzam podatki, więc już w takiej formie mu daję, to jeszcze dodatkowo mam dawć mu ciężko zarobione pieniądze na jego libacje??? człowieku co ty jarałeś?

Chyba cię pogżało, a niby dlaczego mam mu dawać za darmo, mi ktoś daje... pracuję uczciwie, odprowadzam podatki, więc już w takiej formie mu daję, to jeszcze dodatkowo mam dawć mu ciężko zarobione pieniądze na jego libacje??? człowieku co ty jarałeś?

rozwiń
Avatar
Lorencywow / 11 maja 2018 o 00:32
0
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2015 o 16:24
0
aż dziwne że nie nasrali po środku
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 23:00
0
Nie dziwię się, że tak chętnie oddają takie meliny. Dostaną kolejne mieszkanie odnowione i gotowe do zniszczenia.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 22:56
0
Żule dostają mieszkania, a młode małżeństwo z dzieckiem i ze słabymi zarobkami musi tułać się po stancjach. patologie powinny być w specjalnych ośrodkach pół zamkniętych. "Każdy jest kowalem własnego losu"!
Avatar
Lublin / 22 sierpnia 2015 o 19:50
0

Do wszystkich tych mądrali . Nie tylko patologia ma być wyrzucona ale i porządni obywatele tez którzy niestety nie mają tyle szczęścia i nie zarabiają kroci i dlatego nie stać ich na czynsz ,moim zdaniem powinno się zmienić politykę mieszkaniową i spróbować pomóc tym ludziom którzy maja problemy a chcą jakoś to rozwiązać. a tymczasem co proponują odpracowanie długu?Tylko zapomnieli dodać że jak masz zadłużone mieszkanie powyżej 10tyś to już odpracować nie możesz, dofinansowań też nie dostaniesz bo jest dług ale Ci których stać na opłatę czynszu bez żadnych wyrzeczeń jak najbardziej dostaną

Porządni obywatele? Radziłabym najpierw zapoznać się z sytuacją osób eksmitowanych i mieć trochę pojęcia o tym, czego ta cała sytuacja dotyczy, gdyż szczerze wątpię, by dotyczyła porządnych obywateli. Praca zawsze jakaś się znajdzie wystarczy chcieć pracować, a nie tyko żerować i wymagać od innych. Poza tym, nie oszukujmy się, że czynsz w mieszkaniach komunalnych nie należy do wysokich, studenci wynajmujący pokój w Lublinie płacą za niego więcej niż za całe mieszkanie komunalne z opłatami. 

Porządni obywatele? Radziłabym najpierw zapoznać się z sytuacją osób eksmitowanych i mieć trochę pojęcia o tym, czego ta cała sytuacja dotyczy, gdyż szczerze wątpię, by dotyczyła porządnych obywateli. Praca zawsze jakaś się znajdzie wystarczy chcieć pracować, a nie tyko żerować i wymagać od innych. Poza tym, nie oszukujmy się, że czynsz w mieszkaniach komunalnych nie należy do wysokich, studenci wynajmujący pokój w Lublinie płacą za niego więcej niż za całe mieszkanie komunalne z opłatami. 

rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 14:19
0
Do wszystkich tych mądrali . Nie tylko patologia ma być wyrzucona ale i porządni obywatele tez którzy niestety nie mają tyle szczęścia i nie zarabiają kroci i dlatego nie stać ich na czynsz ,moim zdaniem powinno się zmienić politykę mieszkaniową i spróbować pomóc tym ludziom którzy maja problemy a chcą jakoś to rozwiązać. a tymczasem co proponują odpracowanie długu?Tylko zapomnieli dodać że jak masz zadłużone mieszkanie powyżej 10tyś to już odpracować nie możesz, dofinansowań też nie dostaniesz bo jest dług ale Ci których stać na opłatę czynszu bez żadnych wyrzeczeń jak najbardziej dostaną
Do wszystkich tych mądrali . Nie tylko patologia ma być wyrzucona ale i porządni obywatele tez którzy niestety nie mają tyle szczęścia i nie zarabiają kroci i dlatego nie stać ich na czynsz ,moim zdaniem powinno się zmienić politykę mieszkaniową i spróbować pomóc tym ludziom którzy maja problemy a chcą jakoś to rozwiązać. a tymczasem co proponują odpracowanie długu?Tylko zapomnieli dodać że jak masz zadłużone mieszkanie powyżej 10tyś to już odpracować nie możesz, dofinansowań też nie dostaniesz bo jest dług ale Ci których stać na opłatę cz... rozwiń
Avatar
z Lublina / 22 sierpnia 2015 o 12:59
0

u mnie Żuczek zaplusował, cierpliwość to cnota ale przychodzi taki czas, że trzeba trzasnąć pięścią w stół i powiedzieć DOŚĆ ... dość pasożytowania na uczciwych ludziach uczciwie płacących podatki w tym mieście ... tak więc jeszcze raz, brawo prezydent, brawo ZNK

Avatar
Lublinianin / 22 sierpnia 2015 o 12:54
0

Pochwalam to działanie ZNK, bo jest skuteczne - w szybki i skuteczny sposób odzyskali mieszkania, które będą mogły służyć innym, normalnym ludziom. Nie było wcześniej takich akcji w Lublinie, a powinni zastosować je do wszystkich pasożytów, nierobów i całego tego marginesu społecznego zajmującego bezprawnie lokale, które mogłyby służyć innym. Wiadomo, że nie da się wyrzucić kogoś ot tak z mieszkania, wszystko musi być zgodnie z prawem, a nasze sądy działają jak działają....

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 11:36
0
i dlatego patole powinni mieszkać pod mostem, a mieszkania komunalne sprawdzane raz w roku. W przypadku takiej patologii z miejsca wyrzucać brudasa na bruk, nie zasługuje na pomoc. Mieszkanie wyremontować i dać jakiejś samotnej matce z dzieckiem, a nie pijaczynie
Avatar
lubelak / 22 sierpnia 2015 o 11:29
0

Mieszkam w Lublinie, płacę tu podatki i cieszę się, że jest prezydent i urząd, który potrafi zdecydować się na tak radykalne posunięcie. A ci co marudzą zamiast pajacować powinni zrobić zrzutkę i opłacić chociaż jednemu z dłużników zaległości. Wtedy pokazaliby swoją wspaniałą wolę pomagania!!!

Chyba cię pogżało, a niby dlaczego mam mu dawać za darmo, mi ktoś daje... pracuję uczciwie, odprowadzam podatki, więc już w takiej formie mu daję, to jeszcze dodatkowo mam dawć mu ciężko zarobione pieniądze na jego libacje??? człowieku co ty jarałeś?

Chyba cię pogżało, a niby dlaczego mam mu dawać za darmo, mi ktoś daje... pracuję uczciwie, odprowadzam podatki, więc już w takiej formie mu daję, to jeszcze dodatkowo mam dawć mu ciężko zarobione pieniądze na jego libacje??? człowieku co ty jarałeś?

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 0 0

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 135 55

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 63 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 6

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 12

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!