Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2013 r.
17:11
Edytuj ten wpis

ZTM w Lublinie ma nowego szefa. To Grzegorz Malec

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 23 A A
Grzegorz Malec, nowy dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego (Wojciech Nieśpiałowski)
Grzegorz Malec, nowy dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego (Wojciech Nieśpiałowski)

Chcę, żeby Autosan przedłużył gwarancję na swoje pojazdy – mówi Grzegorz Malec, nowy dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. Jakie inne zmiany zapowiada?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dotychczasowy zastępca dyrektora ZTM ds. przewozów zajmie miejsce Lecha Pudły, który 8 lutego złożył rezygnację. Oficjalnie była ona podyktowana względami osobistymi. Nieoficjalnie wiadomo, że Pudło został do niej "namówiony”. Ratusz zarzucał mu zbyt małą stanowczość w kontakcie z producentem autosanów, które gubiły boczną szybę z szoferki.

Nowy szef ma starać się o wydłużenie gwarancji na pojazdy. – Analizują to prawnicy – mówi Grzegorz Malec.

Przypomnijmy: ZTM kosztem 47 mln zł zamówił 53 wozy, z czego 43 już kursują, pozostałe dotrą niebawem, a tym z pierwszych dostaw już latem skończy się gwarancja. Z wozami było już wiele problemów, w części z nich dachy nie wytrzymywały ciężaru klimatyzatorów, we wszystkich wzmacniano mocowanie siedzeń.

To nie jedyne zadanie dla nowego dyrektora. Wybrane linie mają jeździć częściej, wstępnie mowa o 9, 15, 26, 151 i 158. Jeździłyby, co 7,5 minuty, czyli osiem razy w godzinie.

Prezydent oczekuje też poprawy obsługi rozwijających się dzielnic w rejonie Dożynkowej, Poligonowej, Gęsiej, oraz okolic Zalewu Zemborzyckiego i strefy ekonomicznej.

Na Dożynkowej na razie będzie, jak jest.– Zwiększyliśmy częstotliwość kursów i to na jakiś czas wystarczy – mówi Malec. Do nowych bloków koło ul. Jana Pawła II autobusy dojeżdżałyby od Granitowej przez Berylową i Granatową, o ile powstanie tam plac do zawracania. – Na Granatową wysłalibyśmy jedną z linii kończących na Porębie, np. 9 lub 31 – zapowiada nowy szef ZTM.

Malec ma też zająć się dzienną obsługą trasy Lublin–Świdnik i rozbudową sieci linii podmiejskich. Musi też przebudować cały układ linii do 2015 r., gdy zakończy się duża rozbudowa trakcji trolejbusowej.

Nowego dyrektora pytaliśmy też w poniedziałek o niedzielne rozkłady: kierowcy dość często muszą robić w trasie dłuższe postoje, by nie odjechać przed czasem. Odpowiada, że rozkłady poprawi, ale nie deklaruje, kiedy to uczyni.

Nie ma jeszcze decyzji, kto obejmie stanowisko zwolnione przez Malca.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LCH / 26 lutego 2013 o 09:43
0
Znam jednego gościa o tym nazwisku i nie wiem czy to rodzina,ale wiem ,że to chodząca szuja a nie człowiek...ale jak to mówią nie jednemu psu Burek na imie...
Avatar
tobi / 26 lutego 2013 o 08:07
0
[quote name='jogi babu' timestamp='1361818037' post='738513']
wszystkie jego plany na przyszłość ztmu to plany pana pudło ktõre przedstawiał. człowieku wymyśl coś samemu. przyszedł na gotowe i jeszcze nie ma własnej wizji. porażka ratusza
[/quote] psy szczekają a karawana idzie dalej.......................... w NT pisano ze ten pan od osmiu lat zajmuje się transportem więc nie przyszedł na gotowe bo to pewnie on przygotował " ten plan pana pudło" więc nie pisz farmazonow jak nie jestes w temacie....................
Avatar
tobi / 26 lutego 2013 o 08:03
0
[quote name='jogi babu' timestamp='1361818037' post='738513']
wszystkie jego plany na przyszłość ztmu to plany pana pudło ktõre przedstawiał. człowieku wymyśl coś samemu. przyszedł na gotowe i jeszcze nie ma własnej wizji. porażka ratusza
[/quote] psy szczekają a karawana idzie dalej.......................... w NT pisano ze ten pan od osmiu lat zajmuje się transportem więc nie przyszedł na gotowe bo to pewnie on przygotował " ten plan pana pudło" więc nie pisz farmazonow jak nie jestes w temacie....................
Avatar
ola / 26 lutego 2013 o 07:53
0
[quote name='łysy' timestamp='1361861269' post='738667']
baczki jak u szofera pks-u w latach osiemdziesiątych, twarzowiec
[/quote] bardzo przystojny facet !!!
Avatar
łysy / 26 lutego 2013 o 07:47
0
baczki jak u szofera pks-u w latach osiemdziesiątych, twarzowiec
Avatar
aron / 26 lutego 2013 o 06:22
0
bez likwidacji trolejbusów lepiej nie będzie. To dziadostwo pożera potworne pieniądze, a ekologia z tego żadna, no bo jaka może być róznica przy 100 tysiącach samochodów osobowych na mieście.
Avatar
piter / 25 lutego 2013 o 22:41
0
[quote name='kruk' timestamp='1361826704' post='738597']
to że autobusy są takie a nie inne to wynik siwz, taki mamy idiotyczny system że cena to 100%, więc co się potem dziwić że wygrywa badziewie i nikt nie tego nie zmieni, bo dla urzędnika jest to najlepszy zapis bo nikt potem ktoś się przyczepi że przetarg był ustawiony. Tak niestety działają te zamówienia publiczne...
[/quote]

jak już wiesz że istnieje siwz to przeczytaj a nie piszesz że 100% cena, przeczytaj a nie ciśniesz farmazony.
Avatar
kruk / 25 lutego 2013 o 22:11
0
to że autobusy są takie a nie inne to wynik siwz, taki mamy idiotyczny system że cena to 100%, więc co się potem dziwić że wygrywa badziewie i nikt nie tego nie zmieni, bo dla urzędnika jest to najlepszy zapis bo nikt potem ktoś się przyczepi że przetarg był ustawiony. Tak niestety działają te zamówienia publiczne...
Avatar
idzik / 25 lutego 2013 o 22:06
0
no pełne zaskoczenie, że gm został prezesem...
Avatar
piotr / 25 lutego 2013 o 21:43
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1361817648' post='738507']
-------------------------------------PARANOJA PREZYDENTA LUBLINA--------------------------------------------- Śmiało można zapytać Prezydenta Lublina - " DOKĄD PAN PREZYDENT BĘDZIE DZIAŁAŁ WBREW INTERESOM LUBLINA I WYSTAWIAŁ LUBLINIAN NA POŚMIEWISKO ? " . Oświadczył Pan prezydent wcześniej , że to Pan wybierze nowego Prezesa "ZTM" . Oświadczenie dziwne ale poszło w świat . Dziwne dlatego, że to Zarząd danej Firmy organizuje konkurs na stanowisko Prezesa i to Zarząd a nie Prezydent Lublina decyduje o stanowisku nowego Prezesa ! . A SKĄD DECYZJA ODWOŁA NIA PREZESA "ZTM" ? . Przecież to że w nowych autobusach wypadają szyby i ruszają się siedzenia w autobusie nie jest bezpośrednio winien Prezes "ZTM" . W "ZTM" są wydziały i Szefowie tych Wydziałów odpowiadają bezpośrednio za żle zakontraktowany technicznie autobus . Jeżeli iść tą tezą, że Szef odpowiada za wszystko to ... Pan prezydencie jako Prezydent Miasta powinien być już odwołany ze stanowiska za prace przy wiadukcie ul.Kunickiego (!). Tam przecież marnuje się MILIONY w remont " rozpadającego się rupiecia wiaduktu ! " przy rozliczeniu, że nowy wiadukt kosztowałby mniej, Pan odpowiada, że remontowany jest rozpadający się ze starości wiadukt (!). DLACZEGO ? . Ale wracając do "ZTM" ,to Pan prezydencie naśmiewa się z mieszkańców Lublina, gdyż problem "ZTM" to nie "wypadające szyby" tylko ciągłe manipulowanie (chyba z nudów) Rozkładem jazdy autobusów. Pasażerowie tracą nerwy gdy ich autobusy nie jeżdżą zgodnie z Rozkładem bo klika razy w miesiącu są ustalane nowe zmiany czasowe ! . A sam tabor techniczny jest w stanie całkowitego ROZPADU ! . Jak można rejestrować "Spółkę" która zakupiła od "MPK" stare przejeżdżone graty autobusów i dzisiaj jest w servisie miejskim (sic?). Jak Pan prezydent ma sumienie wyrażać ZGODĘ aby w serwisie komunikacji miejskiej jeżdżiły "rozsypujące się graty" i narażały Pasażerów na niebezpieczeństwo!. Odwołanie Prezesa "ZTM" i posadzenie na Jego fotel Jego ... zastępcy (SIC?) to zakrawa na kpine i poniżenie Pasażerów "ZTM" !!! . Pasażerowie postulowali likwidacje "ZTM" i pieniądze z "ZTM" przeznaczyć na dofinansowanie historycznej firmy "MPK" oraz część pieniędzy na zakup nowo czesnych autobusów !. Firma "ZTM" to miejsce dla pociotów i nieudaczników z Lublina i wojewódz twa . "Przytulisko" dla "znajomków" jest bezużyteczne dla miasta Lublina . W czym może pomóc nowy Prezes Grzegorz Malec gdy siedział przy stole Zarządu i jest współwinny tego złego co się dzieje w "ZTW" . Jedyna rada to JAK NAJSZYBSZE ROZWIĄZANIE "PRZYTULISKA" ZTM !. Szczęść Boże memu pięknemu miastu LUBLINOWI ! .
[/quote]


prezes to jest w MPK pociotku z MPK!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1361817648' post='738507']
-------------------------------------PARANOJA PREZYDENTA LUBLINA--------------------------------------------- Śmiało można zapytać Prezydenta Lublina - " DOKĄD PAN PREZYDENT BĘDZIE DZIAŁAŁ WBREW INTERESOM LUBLINA I WYSTAWIAŁ LUBLINIAN NA POŚMIEWISKO ? " . Oświadczył Pan prezydent wcześniej , że to Pan wybierze nowego Prezesa "ZTM" . Oświadczenie dziwne ale poszło w świat . Dziwne dlatego, że... rozwiń
Avatar
LCH / 26 lutego 2013 o 09:43
0
Znam jednego gościa o tym nazwisku i nie wiem czy to rodzina,ale wiem ,że to chodząca szuja a nie człowiek...ale jak to mówią nie jednemu psu Burek na imie...
Avatar
tobi / 26 lutego 2013 o 08:07
0
[quote name='jogi babu' timestamp='1361818037' post='738513']
wszystkie jego plany na przyszłość ztmu to plany pana pudło ktõre przedstawiał. człowieku wymyśl coś samemu. przyszedł na gotowe i jeszcze nie ma własnej wizji. porażka ratusza
[/quote] psy szczekają a karawana idzie dalej.......................... w NT pisano ze ten pan od osmiu lat zajmuje się transportem więc nie przyszedł na gotowe bo to pewnie on przygotował " ten plan pana pudło" więc nie pisz farmazonow jak nie jestes w temacie....................
Avatar
tobi / 26 lutego 2013 o 08:03
0
[quote name='jogi babu' timestamp='1361818037' post='738513']
wszystkie jego plany na przyszłość ztmu to plany pana pudło ktõre przedstawiał. człowieku wymyśl coś samemu. przyszedł na gotowe i jeszcze nie ma własnej wizji. porażka ratusza
[/quote] psy szczekają a karawana idzie dalej.......................... w NT pisano ze ten pan od osmiu lat zajmuje się transportem więc nie przyszedł na gotowe bo to pewnie on przygotował " ten plan pana pudło" więc nie pisz farmazonow jak nie jestes w temacie....................
Avatar
ola / 26 lutego 2013 o 07:53
0
[quote name='łysy' timestamp='1361861269' post='738667']
baczki jak u szofera pks-u w latach osiemdziesiątych, twarzowiec
[/quote] bardzo przystojny facet !!!
Avatar
łysy / 26 lutego 2013 o 07:47
0
baczki jak u szofera pks-u w latach osiemdziesiątych, twarzowiec
Avatar
aron / 26 lutego 2013 o 06:22
0
bez likwidacji trolejbusów lepiej nie będzie. To dziadostwo pożera potworne pieniądze, a ekologia z tego żadna, no bo jaka może być róznica przy 100 tysiącach samochodów osobowych na mieście.
Avatar
piter / 25 lutego 2013 o 22:41
0
[quote name='kruk' timestamp='1361826704' post='738597']
to że autobusy są takie a nie inne to wynik siwz, taki mamy idiotyczny system że cena to 100%, więc co się potem dziwić że wygrywa badziewie i nikt nie tego nie zmieni, bo dla urzędnika jest to najlepszy zapis bo nikt potem ktoś się przyczepi że przetarg był ustawiony. Tak niestety działają te zamówienia publiczne...
[/quote]

jak już wiesz że istnieje siwz to przeczytaj a nie piszesz że 100% cena, przeczytaj a nie ciśniesz farmazony.
Avatar
kruk / 25 lutego 2013 o 22:11
0
to że autobusy są takie a nie inne to wynik siwz, taki mamy idiotyczny system że cena to 100%, więc co się potem dziwić że wygrywa badziewie i nikt nie tego nie zmieni, bo dla urzędnika jest to najlepszy zapis bo nikt potem ktoś się przyczepi że przetarg był ustawiony. Tak niestety działają te zamówienia publiczne...
Avatar
idzik / 25 lutego 2013 o 22:06
0
no pełne zaskoczenie, że gm został prezesem...
Avatar
piotr / 25 lutego 2013 o 21:43
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1361817648' post='738507']
-------------------------------------PARANOJA PREZYDENTA LUBLINA--------------------------------------------- Śmiało można zapytać Prezydenta Lublina - " DOKĄD PAN PREZYDENT BĘDZIE DZIAŁAŁ WBREW INTERESOM LUBLINA I WYSTAWIAŁ LUBLINIAN NA POŚMIEWISKO ? " . Oświadczył Pan prezydent wcześniej , że to Pan wybierze nowego Prezesa "ZTM" . Oświadczenie dziwne ale poszło w świat . Dziwne dlatego, że to Zarząd danej Firmy organizuje konkurs na stanowisko Prezesa i to Zarząd a nie Prezydent Lublina decyduje o stanowisku nowego Prezesa ! . A SKĄD DECYZJA ODWOŁA NIA PREZESA "ZTM" ? . Przecież to że w nowych autobusach wypadają szyby i ruszają się siedzenia w autobusie nie jest bezpośrednio winien Prezes "ZTM" . W "ZTM" są wydziały i Szefowie tych Wydziałów odpowiadają bezpośrednio za żle zakontraktowany technicznie autobus . Jeżeli iść tą tezą, że Szef odpowiada za wszystko to ... Pan prezydencie jako Prezydent Miasta powinien być już odwołany ze stanowiska za prace przy wiadukcie ul.Kunickiego (!). Tam przecież marnuje się MILIONY w remont " rozpadającego się rupiecia wiaduktu ! " przy rozliczeniu, że nowy wiadukt kosztowałby mniej, Pan odpowiada, że remontowany jest rozpadający się ze starości wiadukt (!). DLACZEGO ? . Ale wracając do "ZTM" ,to Pan prezydencie naśmiewa się z mieszkańców Lublina, gdyż problem "ZTM" to nie "wypadające szyby" tylko ciągłe manipulowanie (chyba z nudów) Rozkładem jazdy autobusów. Pasażerowie tracą nerwy gdy ich autobusy nie jeżdżą zgodnie z Rozkładem bo klika razy w miesiącu są ustalane nowe zmiany czasowe ! . A sam tabor techniczny jest w stanie całkowitego ROZPADU ! . Jak można rejestrować "Spółkę" która zakupiła od "MPK" stare przejeżdżone graty autobusów i dzisiaj jest w servisie miejskim (sic?). Jak Pan prezydent ma sumienie wyrażać ZGODĘ aby w serwisie komunikacji miejskiej jeżdżiły "rozsypujące się graty" i narażały Pasażerów na niebezpieczeństwo!. Odwołanie Prezesa "ZTM" i posadzenie na Jego fotel Jego ... zastępcy (SIC?) to zakrawa na kpine i poniżenie Pasażerów "ZTM" !!! . Pasażerowie postulowali likwidacje "ZTM" i pieniądze z "ZTM" przeznaczyć na dofinansowanie historycznej firmy "MPK" oraz część pieniędzy na zakup nowo czesnych autobusów !. Firma "ZTM" to miejsce dla pociotów i nieudaczników z Lublina i wojewódz twa . "Przytulisko" dla "znajomków" jest bezużyteczne dla miasta Lublina . W czym może pomóc nowy Prezes Grzegorz Malec gdy siedział przy stole Zarządu i jest współwinny tego złego co się dzieje w "ZTW" . Jedyna rada to JAK NAJSZYBSZE ROZWIĄZANIE "PRZYTULISKA" ZTM !. Szczęść Boże memu pięknemu miastu LUBLINOWI ! .