Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 czerwca 2012 r.
15:44
Edytuj ten wpis

Związkowa: Wspólnota mieszkaniowa się grodzi i odcina sąsiadom dojazd

0 9 A A

Do bloku przy ul. Związkowej 20 i sąsiednich domów przy ul. Kisielewskiego i ul. Mackiewicza prowadzi droga z betonowych płyt. Pod koniec ubiegłego tygodnia wspólnota mieszkaniowa ze Związkowej 20 zaczęła stawiać płot na granicy swojej działki. Wszystko wskazuje na to, że w ten sposób odetnie swoim sąsiadom dojazd do drogi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Od naszej strony ma być tylko furtka, ale nie wiemy nawet, jak będzie z dostępem do kluczy – martwi się pani Agnieszka z bloku przy ul. Kisielewskiego 6, sąsiadującego bezpośrednio z ogrodzeniem.

– A co z bezpieczeństwem? Tutaj nie mieszkają tylko młode małżeństwa i studenci, są też starsze osoby! A jeśli coś się stanie i będzie potrzebna karetka, to jak tutaj dojedzie? Czy ktoś będzie stał przy furtce z kluczami i czekał na sanitariuszy, żeby ich wpuścić?

Jak szacuje Zbigniew Kołbuś, prezes firmy Lub-Kom, która zarządza czterema blokami przy ul. Kisielewskiego, płot odetnie dojazd dla ok. 200 rodzin z ul. Kisielewskiego i dla ok. 130 z ul. Mackiewicza. – Geneza tego problemu sięga czasu, gdy nieruchomość przy ul. Związkowej 20 należała do Spółdzielni Mieszkaniowej "Północ” – tłumaczy Kołbuś.

– Deweloper, który budował bloki przy ul. Kisielewskiego zapłacił SM "Północ” za możliwość przejazdu przez jej działkę do czasu wybudowania innego przejazdu. Kiedy spółdzielnia upadła, wspólnota mieszkaniowa z ul. Związkowej 30 uznała, że nie interesują ją prawa i obowiązki dawnej spółdzielni.

Prezes zapewnia, że mimo to, sąsiedzi dokładali się do utrzymania drogi przez teren wspólnoty ze Związkowej 20 i dążyli do porozumienia.
Co innego mówi prezes firmy DAD "Adrem”, która zarządza nieruchomością przy ul. Związkowej 20 w imieniu mieszkańców. Jak tłumaczy, mieszkańcy nie mogli w pełni korzystać ze swojego terenu.

Na parkingach nie było miejsca dla ich samochodów, bo zajmowali je sąsiedzi. Wyjazd i wjazd do garaży był niebezpieczny, gdy z ul. Związkowej zjeżdżały kolejne auta. Oprócz tego, dzieci z budynku przy ul. Związkowej 20 nie były mile widziane na placu zabaw sąsiadów.

– Współudział w utrzymaniu drogi był znikomy. Tylko mieszkańcy ul. Mackiewicza 17 i 19 wpłacali 195 zł miesięcznie – informuje Bogumiła Stolarczyk, prezes DAD "Adrem”.
Przypomina również, że mieszkańcy ul. Związkowej 20 od 2006 r. proponują sąsiadom zawarcie ugody w sprawie drogi, ale bez skutku.

Problemem zainteresowały się władze miasta. – Sytuacja, która ma miejsce na ul. Kisielewskiego to skutki decyzji z 1999 r., która nie nałożyła na deweloperów rygoru wykonania połączenia drogi osiedlowej z drogą publiczną – tłumaczy Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta.

– Podejmiemy działania związane z wybudowaniem połączenia ul. Kisielewskiego z ul. Czapskiego. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że łącznik ma przebiegać przez prywatne grunty. Najpierw trzeba je pozyskać, potem zrobić projekt i uzyskać zezwolenia. Oczywiście mieszkańcy mogą wystąpić do sądu cywilnego o ustanowienie tzw. drogi koniecznej będącej jedynym dojazdem dla służb medycznych i przeciwpożarowych – podpowiada.

– Wystąpienie na drogę prawną jest niezbędne – potwierdza Kołbuś.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
29 / 19 sierpnia 2012 o 00:00
0
[quote name='BezpośrednioZainteresowany' timestamp='1339157955' post='637546']
Ja też nie rozumiem mych sąsiadów, grodzących się i działających na szkodę pozostałej części osiedla. Pomijając prezesów/wspólnoty itp., chodziliśmy SAMI, jako zwykli ludzie do głównych prowodyrów ze Związkowej, umówiliśmy się, że przyjdziemy do nich na zebranie i dogadamy się. Byłem osobiście, więc śmieszy mnie taki ściemnianie, że nikt nie chciał się z nimi dogadać. Co to ma na celu? Chyba tylko wybielanie i na siłę uzasadnianie swoich nie przemyślanych działań..

Płacimy za odśnieżanie - sam widziałem FV! Potrącają mi na to z czynszu! Więc o co właściwie chodzi?
Jak płacimy za mało, i jak chcą beszczelnie ZAROBIĆ na tym, że ktoś najprawdopodobniej wziął łapówkę te kilkanaście lat temu i pozwolił na MULTUM błędów przy budowie tego osiedla (bo innej opcji nie widzę, niekompetencja urzędników wszakże też ma swoje granice), to niech o tym napiszą, a nie wymyślają urojone problemy.

Stańmy w prawdzie, sąsiedzi ze Związkowej 20, chcecie się dorobić na wspólnym nieszczęściu całego osiedla, tak jak szmalcownicy podczas wojny. To nie jest fair..
[/quote]
Od ciebie za malo bedziesz placil 100 procent wiecej czyli 10 groszy na miesiac
Podolasz temu?
[quote name='BezpośrednioZainteresowany' timestamp='1339157955' post='637546']
Ja też nie rozumiem mych sąsiadów, grodzących się i działających na szkodę pozostałej części osiedla. Pomijając prezesów/wspólnoty itp., chodziliśmy SAMI, jako zwykli ludzie do głównych prowodyrów ze Związkowej, umówiliśmy się, że przyjdziemy do nich na zebranie i dogadamy się. Byłem osobiście, więc śmieszy mnie taki ściemnianie, że nikt nie chciał się z nimi dogadać. Co to ma na celu? Chyba tylko wybielanie i na siłę uzasadnianie swo... rozwiń
Avatar
20 / 18 sierpnia 2012 o 23:58
0
195 zł na miesiecznie z calego waszego osiedla to jest zdzierstwo??? w jakim ty swiecie zyjesz to ile na ciebie jednego wychodzi 5 groszy??
Avatar
BezpośrednioZainteresowany / 8 czerwca 2012 o 14:19
0
Ja też nie rozumiem mych sąsiadów, grodzących się i działających na szkodę pozostałej części osiedla. Pomijając prezesów/wspólnoty itp., chodziliśmy SAMI, jako zwykli ludzie do głównych prowodyrów ze Związkowej, umówiliśmy się, że przyjdziemy do nich na zebranie i dogadamy się. Byłem osobiście, więc śmieszy mnie taki ściemnianie, że nikt nie chciał się z nimi dogadać. Co to ma na celu? Chyba tylko wybielanie i na siłę uzasadnianie swoich nie przemyślanych działań..

Płacimy za odśnieżanie - sam widziałem FV! Potrącają mi na to z czynszu! Więc o co właściwie chodzi?
Jak płacimy za mało, i jak chcą beszczelnie ZAROBIĆ na tym, że ktoś najprawdopodobniej wziął łapówkę te kilkanaście lat temu i pozwolił na MULTUM błędów przy budowie tego osiedla (bo innej opcji nie widzę, niekompetencja urzędników wszakże też ma swoje granice), to niech o tym napiszą, a nie wymyślają urojone problemy.

Stańmy w prawdzie, sąsiedzi ze Związkowej 20, chcecie się dorobić na wspólnym nieszczęściu całego osiedla, tak jak szmalcownicy podczas wojny. To nie jest fair..
Ja też nie rozumiem mych sąsiadów, grodzących się i działających na szkodę pozostałej części osiedla. Pomijając prezesów/wspólnoty itp., chodziliśmy SAMI, jako zwykli ludzie do głównych prowodyrów ze Związkowej, umówiliśmy się, że przyjdziemy do nich na zebranie i dogadamy się. Byłem osobiście, więc śmieszy mnie taki ściemnianie, że nikt nie chciał się z nimi dogadać. Co to ma na celu? Chyba tylko wybielanie i na siłę uzasadnianie swoich nie przemyślanych działań..

Płacimy za odśnieżanie - sam widziałem FV! Potrącają mi na t... rozwiń
Avatar
prof. Mjodek :P / 8 czerwca 2012 o 14:05
0
[quote name='renia' timestamp='1339140273' post='637484']
Popierasz dokładnie, a można popierać niedokładnie?
[/quote]
Czytaj ze zrozumieniem reniu. Tam był przecinek, rozdzielający logikę zdania.
Avatar
renia / 8 czerwca 2012 o 09:24
0
Popierasz dokładnie, a można popierać niedokładnie?
Avatar
dtgfh / 8 czerwca 2012 o 08:55
0
[quote name='lublin fan' timestamp='1339083673' post='637336']
Prawda jest taka, że każdy BURAK, który kupił/dostał mieszkanie w mieście wojewódzkim Lublin - potrzebuje swojej miedzy, żeby wiedzieć, że to jest JEGO! I tak oto powstają nibywspólnoty złożone z buractwa i wsiowych ćwoków. Najpierw mieli rejestracje LU-coś tam a teraz LU i już są nibylubelaki i pany na swoich włościach. Nazjeżdżało to to się jakimiś wieśwagenami, ałdicami i myślą, że już są "miastowe".... CHAM ZE WSI WYJDZIE, WIEŚ Z CHAMA NIGDY! I to cała prawda.
[/quote]
[list]
[*]Dokładnie, popieram
[/list]
[quote name='lublin fan' timestamp='1339083673' post='637336']
Prawda jest taka, że każdy BURAK, który kupił/dostał mieszkanie w mieście wojewódzkim Lublin - potrzebuje swojej miedzy, żeby wiedzieć, że to jest JEGO! I tak oto powstają nibywspólnoty złożone z buractwa i wsiowych ćwoków. Najpierw mieli rejestracje LU-coś tam a teraz LU i już są nibylubelaki i pany na swoich włościach. Nazjeżdżało to to się jakimiś wieśwagenami, ałdicami i myślą, że już są "miastowe".... CHAM ZE WSI WYJDZIE, WIEŚ Z CH... rozwiń
Avatar
lbn / 7 czerwca 2012 o 18:53
0
U mnie podobna sytuacja - jeszcze wspólnota się nie zawiązała a już ludzie chcą ogradzać blok. Przecież zaraz ich okradną jak nie będzie płota. Natomiast wyrzucanie petów przez balkon, "piłowanie ryja" w pijackich libacjach po nocy i palenie grilli na balkonach jest już ok. Buractwo pcha się do miasta i przynosi tu swoje wsiowe zwyczaje.
Avatar
Adamek / 7 czerwca 2012 o 18:52
0
KIĘDY MIALAM LAT 15 NIEWIEDZIAŁAM CO TO ŚWIAT ŁÓN MNIE SCISKAL I CAŁOWAL JA MU NIEHCIALAM DAC O DAJ DAJ DAJ O DUPY DAJ KIEDY MIAŁAM LAT 20 TO DAWALAM RAZ PO RAZ BO JUZ NIEBOLAŁO JAK BOLAŁO 1RAZ ODAJ DAJ DAJ O DUPY DAJ KIEDY MIALAM LAT 60 NIEDAWAŁAM WCALE JUZ BO KTO BY SIE ZLITOWAL MOJA STARA PSIOCHE PRUC O DAJ DAJ DAJ O DUPY DAJ.PILNE!!NOWY HYMN EURO
Avatar
lublin fan / 7 czerwca 2012 o 17:41
0
Prawda jest taka, że każdy BURAK, który kupił/dostał mieszkanie w mieście wojewódzkim Lublin - potrzebuje swojej miedzy, żeby wiedzieć, że to jest JEGO! I tak oto powstają nibywspólnoty złożone z buractwa i wsiowych ćwoków. Najpierw mieli rejestracje LU-coś tam a teraz LU i już są nibylubelaki i pany na swoich włościach. Nazjeżdżało to to się jakimiś wieśwagenami, ałdicami i myślą, że już są "miastowe".... CHAM ZE WSI WYJDZIE, WIEŚ Z CHAMA NIGDY! I to cała prawda.
Avatar
29 / 19 sierpnia 2012 o 00:00
0
[quote name='BezpośrednioZainteresowany' timestamp='1339157955' post='637546']
Ja też nie rozumiem mych sąsiadów, grodzących się i działających na szkodę pozostałej części osiedla. Pomijając prezesów/wspólnoty itp., chodziliśmy SAMI, jako zwykli ludzie do głównych prowodyrów ze Związkowej, umówiliśmy się, że przyjdziemy do nich na zebranie i dogadamy się. Byłem osobiście, więc śmieszy mnie taki ściemnianie, że nikt nie chciał się z nimi dogadać. Co to ma na celu? Chyba tylko wybielanie i na siłę uzasadnianie swoich nie przemyślanych działań..

Płacimy za odśnieżanie - sam widziałem FV! Potrącają mi na to z czynszu! Więc o co właściwie chodzi?
Jak płacimy za mało, i jak chcą beszczelnie ZAROBIĆ na tym, że ktoś najprawdopodobniej wziął łapówkę te kilkanaście lat temu i pozwolił na MULTUM błędów przy budowie tego osiedla (bo innej opcji nie widzę, niekompetencja urzędników wszakże też ma swoje granice), to niech o tym napiszą, a nie wymyślają urojone problemy.

Stańmy w prawdzie, sąsiedzi ze Związkowej 20, chcecie się dorobić na wspólnym nieszczęściu całego osiedla, tak jak szmalcownicy podczas wojny. To nie jest fair..
[/quote]
Od ciebie za malo bedziesz placil 100 procent wiecej czyli 10 groszy na miesiac
Podolasz temu?
[quote name='BezpośrednioZainteresowany' timestamp='1339157955' post='637546']
Ja też nie rozumiem mych sąsiadów, grodzących się i działających na szkodę pozostałej części osiedla. Pomijając prezesów/wspólnoty itp., chodziliśmy SAMI, jako zwykli ludzie do głównych prowodyrów ze Związkowej, umówiliśmy się, że przyjdziemy do nich na zebranie i dogadamy się. Byłem osobiście, więc śmieszy mnie taki ściemnianie, że nikt nie chciał się z nimi dogadać. Co to ma na celu? Chyba tylko wybielanie i na siłę uzasadnianie swo... rozwiń
Avatar
20 / 18 sierpnia 2012 o 23:58
0
195 zł na miesiecznie z calego waszego osiedla to jest zdzierstwo??? w jakim ty swiecie zyjesz to ile na ciebie jednego wychodzi 5 groszy??
Avatar
BezpośrednioZainteresowany / 8 czerwca 2012 o 14:19
0
Ja też nie rozumiem mych sąsiadów, grodzących się i działających na szkodę pozostałej części osiedla. Pomijając prezesów/wspólnoty itp., chodziliśmy SAMI, jako zwykli ludzie do głównych prowodyrów ze Związkowej, umówiliśmy się, że przyjdziemy do nich na zebranie i dogadamy się. Byłem osobiście, więc śmieszy mnie taki ściemnianie, że nikt nie chciał się z nimi dogadać. Co to ma na celu? Chyba tylko wybielanie i na siłę uzasadnianie swoich nie przemyślanych działań..

Płacimy za odśnieżanie - sam widziałem FV! Potrącają mi na to z czynszu! Więc o co właściwie chodzi?
Jak płacimy za mało, i jak chcą beszczelnie ZAROBIĆ na tym, że ktoś najprawdopodobniej wziął łapówkę te kilkanaście lat temu i pozwolił na MULTUM błędów przy budowie tego osiedla (bo innej opcji nie widzę, niekompetencja urzędników wszakże też ma swoje granice), to niech o tym napiszą, a nie wymyślają urojone problemy.

Stańmy w prawdzie, sąsiedzi ze Związkowej 20, chcecie się dorobić na wspólnym nieszczęściu całego osiedla, tak jak szmalcownicy podczas wojny. To nie jest fair..
Ja też nie rozumiem mych sąsiadów, grodzących się i działających na szkodę pozostałej części osiedla. Pomijając prezesów/wspólnoty itp., chodziliśmy SAMI, jako zwykli ludzie do głównych prowodyrów ze Związkowej, umówiliśmy się, że przyjdziemy do nich na zebranie i dogadamy się. Byłem osobiście, więc śmieszy mnie taki ściemnianie, że nikt nie chciał się z nimi dogadać. Co to ma na celu? Chyba tylko wybielanie i na siłę uzasadnianie swoich nie przemyślanych działań..

Płacimy za odśnieżanie - sam widziałem FV! Potrącają mi na t... rozwiń
Avatar
prof. Mjodek :P / 8 czerwca 2012 o 14:05
0
[quote name='renia' timestamp='1339140273' post='637484']
Popierasz dokładnie, a można popierać niedokładnie?
[/quote]
Czytaj ze zrozumieniem reniu. Tam był przecinek, rozdzielający logikę zdania.
Avatar
renia / 8 czerwca 2012 o 09:24
0
Popierasz dokładnie, a można popierać niedokładnie?
Avatar
dtgfh / 8 czerwca 2012 o 08:55
0
[quote name='lublin fan' timestamp='1339083673' post='637336']
Prawda jest taka, że każdy BURAK, który kupił/dostał mieszkanie w mieście wojewódzkim Lublin - potrzebuje swojej miedzy, żeby wiedzieć, że to jest JEGO! I tak oto powstają nibywspólnoty złożone z buractwa i wsiowych ćwoków. Najpierw mieli rejestracje LU-coś tam a teraz LU i już są nibylubelaki i pany na swoich włościach. Nazjeżdżało to to się jakimiś wieśwagenami, ałdicami i myślą, że już są "miastowe".... CHAM ZE WSI WYJDZIE, WIEŚ Z CHAMA NIGDY! I to cała prawda.
[/quote]
[list]
[*]Dokładnie, popieram
[/list]
[quote name='lublin fan' timestamp='1339083673' post='637336']
Prawda jest taka, że każdy BURAK, który kupił/dostał mieszkanie w mieście wojewódzkim Lublin - potrzebuje swojej miedzy, żeby wiedzieć, że to jest JEGO! I tak oto powstają nibywspólnoty złożone z buractwa i wsiowych ćwoków. Najpierw mieli rejestracje LU-coś tam a teraz LU i już są nibylubelaki i pany na swoich włościach. Nazjeżdżało to to się jakimiś wieśwagenami, ałdicami i myślą, że już są "miastowe".... CHAM ZE WSI WYJDZIE, WIEŚ Z CH... rozwiń
Avatar
lbn / 7 czerwca 2012 o 18:53
0
U mnie podobna sytuacja - jeszcze wspólnota się nie zawiązała a już ludzie chcą ogradzać blok. Przecież zaraz ich okradną jak nie będzie płota. Natomiast wyrzucanie petów przez balkon, "piłowanie ryja" w pijackich libacjach po nocy i palenie grilli na balkonach jest już ok. Buractwo pcha się do miasta i przynosi tu swoje wsiowe zwyczaje.
Avatar
Adamek / 7 czerwca 2012 o 18:52
0
KIĘDY MIALAM LAT 15 NIEWIEDZIAŁAM CO TO ŚWIAT ŁÓN MNIE SCISKAL I CAŁOWAL JA MU NIEHCIALAM DAC O DAJ DAJ DAJ O DUPY DAJ KIEDY MIAŁAM LAT 20 TO DAWALAM RAZ PO RAZ BO JUZ NIEBOLAŁO JAK BOLAŁO 1RAZ ODAJ DAJ DAJ O DUPY DAJ KIEDY MIALAM LAT 60 NIEDAWAŁAM WCALE JUZ BO KTO BY SIE ZLITOWAL MOJA STARA PSIOCHE PRUC O DAJ DAJ DAJ O DUPY DAJ.PILNE!!NOWY HYMN EURO
Avatar
lublin fan / 7 czerwca 2012 o 17:41
0
Prawda jest taka, że każdy BURAK, który kupił/dostał mieszkanie w mieście wojewódzkim Lublin - potrzebuje swojej miedzy, żeby wiedzieć, że to jest JEGO! I tak oto powstają nibywspólnoty złożone z buractwa i wsiowych ćwoków. Najpierw mieli rejestracje LU-coś tam a teraz LU i już są nibylubelaki i pany na swoich włościach. Nazjeżdżało to to się jakimiś wieśwagenami, ałdicami i myślą, że już są "miastowe".... CHAM ZE WSI WYJDZIE, WIEŚ Z CHAMA NIGDY! I to cała prawda.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 0

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 3 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 24 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.