Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zamość zasługuje na więcej – to hasło wyborcze, z jakim po zwycięstwo w kwietniowych wyborach samorządowych zamierza iść Agnieszka Jaczyńska. To kandydatka na prezydenta Zamościa zgłoszona przez Platformę Obywatelską, której poparcia udzieliła także Nowa Lewica, Inicjatywa Polska i Polskie Stronnictwo Ludowe.
Przeprosin na pierwszej stronie lokalnego tygodnika i przekazania 1000 zł na cele społeczne domaga się zamojski radny Dariusz Zagdański od radnego Marka Walewandra. Zapowiada, że jeśli te żądania nie zostaną spełnione, sprawę skieruje do sądu. O co chodzi? O pieniądze i słowa.
Trwają rozmowy w sprawie ostatecznego kształtu list koalicyjnego komitetu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka w nadchodzących wyborach do Rady Miasta. Listy były już niemal gotowe, ale weto postawiła szefowa Platformy Obywatelskiej w mieście, posłanka Marta Wcisło, domagając się większej liczby „biorących” miejsc dla przedstawicieli swojej partii. Jak słyszymy, możliwe są korekty w pozycjach poszczególnych kandydatów.
Rozmowa z dr hab. Bogusławem Borowikiem, prof. UMCS, znawcą spraw wschodnich, autorem fascynującej książki „Kultura konfliktu”, której fragment drukujemy poniżej (patrz również wideo)
Prawo i Sprawiedliwość w najbliższych wyborach samorządowych nie wystawi swojego kandydata na burmistrza Świdnika - twierdzi Marcin Dmowski, zastępca rządzącego miastem od ponad 25 lat Waldemara Jaksona, prostując informację, którą dzisiaj podaliśmy, że jest kandydatem PiS na ten urząd. Czyżby partia Jarosława Kaczyńskiego walkowerem oddawała władzę? Ależ skąd!
27 lutego w Warszawie zjawi się kilkadziesiąt tysięcy rolników i tysiące ciągników. Wszytko wskazuje na to, że centrum stolicy będzie sparaliżowane. Lepiej jutro, 27 bm., nie planować wyprawy do Warszawy.
Trzeba dokończyć, co zacząłem. Nie opuszcza się okrętu w trakcie wykonywania misji - mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Przez Polski Ład Lublin stracił 560 milionów złotych. Dług? Musimy pożyczać, żeby budować - wyjaśnia prezydent w rozmowie w studiu Dziennika Wschodniego - Konie ciągną w jedną stronę - kierunku rozwoju dla mieszkańców.
Zadanie nie będzie proste, ale wybory parlamentarne pokazały, że można odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. W Świdniku przed samorządowymi zawiązano Komitet Wyborczy Wyborców "Koalicja 15 Października”. Jego kandydatka na burmistrza to Edyta Lipniowiecka, była radna miejska w latach 2014-2018, a obecnie powiatowa. Jej kandydatura ma być zaprezentowana dzisiaj.
Krzysztof Kołtyś, burmistrza Janowa Lubelskiego powalczy o reelekcję. W najbliższych wyborach wystartuje z poparciem PiS. W sobotę poznaliśmy także kandydatów partii na burmistrzów i wójtów w gminach powiatu. Zaprezentowany został też janowski kandydat do sejmiku. To pochodzący z gminy Godziszów Piotr Breś, radny miejski w Lublinie. Ma drugie miejsce na liście tuż za marszałkiem Jarosławem Stawiarskim.
Żona posła Dariusza Stefaniuka (PiS) startuje na radną powiatu bialskiego. – Chcę wspierać koła gospodyń wiejskich- zapowiada Renata Stefaniuk, która obecnie pracuje w urzędzie gminy Sosnówka.
Ok. 250 osób wzięło udział w spotkaniu z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. PiS przyjechali do Lublina w ramach organizowanych przez partię „Spotkań wolnych Polaków”.
Małgorzata Sadurska, pochodząca z Lubelszczyzny była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, nie jest już członkiem zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. W piątek 23 lutego decyzją rady nadzorczej została odwołana wraz z całym zarządem państwowego przedsiębiorstwa.
Jutro Prawo i Sprawiedliwość przedstawi oficjalnie kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego w okręgu nr 4 obejmującym miasto Chełm oraz powiaty chełmski, krasnostawski łęczyński, świdnicki i włodawski. Jak już wcześniej informowaliśmy liderem listy będzie Kamila Grzywaczewska, była dyrektor oddziału terenowego KOWR, która niedawno bezskutecznie stratowała w wyborach do senatu. Na pozostałych miejscach znaleźli się m.in. były szef gabinetu politycznego ministra edukacji, zastępczyni prezydenta Chełma, dyrektor szpitala w… Puławach, członek Zarządu Województwa Lubelskiego, sekretarz gminy oraz profesor KUL.
Żadna z pozostałych czterech list kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Lubelskiego nie wywołała tylu emocji i kontrowersji, co ta do okręgu nr 3, obejmującego miasto Biała Podlaska oraz powiaty bialski, łukowski, radzyński i parczewski. Ostatecznie ustalenia Zarządu Wojewódzkiego PO do góry nogami i to dosłownie wywrócił premier Donald Tusk.
Przedsiębiorcy, radni dzielnicowi oraz pisarz, który jeszcze niedawno chciał zostać prezydentem Lublina. To kandydaci Trzeciej Drogi do lubelskiej Rady Miasta. Wystartują z komitetu urzędującego prezydenta Krzysztofa Żuka.
Goszcząca w Warszawie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie dla Polski miliardów euro z Krajowego Planu Odbudowy. W przyszłym tygodniu w Brukseli mają zapaść oficjalne decyzje w tej sprawie.
Profesor Mirosław Piotrowski z Lublina wystartuje w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. – Rada Liderów Konfederacji, z którą współpracuje od ponad roku, zatwierdziła już w ubiegłym roku moją kandydaturę – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” polityk, który w europarlamencie spędził już 15 lat.
Znamy ostateczny kształt list kandydatów Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Różni się i to sporo od tych, które planował Zarząd Wojewódzki PO. Za zmianami na "1" w dwóch okręgach miała stać decyzja samego premiera Donalda Tuska. Chodzi o okręgi nr 3, obejmujący Białą Podlaską i powiaty: bialski, parczewski, radzyński i łukowski oraz okręg nr 4: Chełm i powiaty: chełmski, łęczyński, krasnostawski, świdnicki i włodawski.
Sejm przyjął nowelizację ustawy o dostępie antykoncepcji awaryjnej bez recepty dla osób od 15 roku życia. Teraz ustawa trafi do Senatu i na biurko prezydenta.
Forum Obywatelskie Puławy oraz Paweł Nakonieczny organizują otwartą debatę na temat sytuacji ekonomicznej Zakładów Azotowych. Spotkanie odbędzie się w piątek, 23 lutego w restauracji Sybilla.
Marcin Wroński rezygnuje z ubiegania się o urząd prezydenta Lublina. Znany pisarz jest bliski startu do Rady Miasta z komitetu prezydenta Krzysztofa Żuka. Jeden z pomysłodawców jego niedoszłej kandydatury, miejski radny Marcin Nowak może wystartować w wyborach z komitetu współtworzonego m.in. przez środowiska związane z Konfederacją
„Spotkania wolnych Polaków” - pod takim szyldem Prawo i Sprawiedliwość zaprasza na spotkanie z były ministrami, o których ostatnio głośno: Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. Będzie im towarzyszył poseł Przemysław Czarnek, szef lubelskich struktur PiS.
Prezydent Wołodymyr Zełenski apeluje do polskich i unijnych władz o spotkanie na granicy. Chodzi o rozwiązanie konfliktu zbożowego.
Znamy nazwiska kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego, liderów list w okręgu 4, obejmującym Chełm oraz powiaty: chełmski, łęczyński, krasnostawski, świdnicki i włodawski. O mandaty radnych 7 kwietnia mają zamiar powalczyć była prezydent Chełma, szef powiatowych struktur PO, niedoszła senator, były starosta, a obecnie dyrektor regionalny Agencji Modernizacji i Rozwoju Rolnictwa oraz przedsiębiorca, który bezskutecznie w ostatnich wyborach z drugiego miejsca na liście walczył o mandat poselski .
Poseł Przemysław Czarnek (PiS) ma pomysł na kampanię prezydencką w Białej Podlaskiej. – Tu trzeba podmienić Litwiniuków – stwierdził, przedstawiając kandydata PiS na prezydenta miasta. Jest nim Dariusz Litwiniuk, miejski radny, który na co dzień kieruje bialską filią Urzędu Marszałkowskiego.