Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

26 czerwca 2023 r.
8:21

Przepis na sukces lubelskiej akademii? "Słuchamy studentów i rozmawiamy z pracodawcami"

(fot. DW)

Rozmowa z Teresą Bogacką, kanclerz Akademii WSEI w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • O Lubelskiej Akademia WSEI mówi się jako o największej niepublicznej uczelni wyższej w Lublinie. To słuszna opinia?

– Słuszna, ale nie tylko w Lublinie, a w całej Polsce południowo-wschodniej. Od momentu powstania w 2000 roku dostosowujemy ofertę edukacyjną do rosnących wymagań studentów oraz do potrzeb rynku pracy. Lubelska Akademia WSEI wykształciła już ponad 40 tys. studentów. Nasz sukces wynika stąd, że kształcimy studentów, którzy nie mają problemów z osiągnięciem wymarzonych celów zawodowych. Dzieje się tak, bo dyplom uczelni jest dokumentem wiarygodnym dla pracodawców. Dzieje się tak, bo nasi absolwenci są profesjonalnie przygotowani do pracy co potwierdzają wysokie miejsca w rankin-gach. Zajmujemy je od wielu lat. Otrzymujemy też liczne nagrody i wyróżnienia oraz certyfikaty.

  • W maju tego roku Lubelska Akademia WSEI została laureatem nagrody „Ambasador Innowacyjności” przyznawanej przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki.

– Jesteśmy z tego bardzo dumni. Nie spoczywamy jednak na laurach. Konsekwentne dążymy do zwiększenie jakości studiów i bazy dydaktycznej. Te wysiłki sprawiły, że 1 października ubiegłego roku Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie otrzymała status uczelni akademickiej. Stało się to dzięki ewaluacji jedno- stek naukowych. Jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce Akademia WSEI otrzymała w wynikach parametryzacji w dyscyplinie „Informatyka” kategorię „A”. Wyniki ewaluacji działalności naukowej w latach 2016-2021 pozwoliły też na utworzenie szkoły doktorskiej i nadawanie stopni doktora i doktora habilitowanego w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja oraz ekonomia i finanse.

  • Szkoła Doktorska już działa?

– Tak, od stycznia tego roku. Realizuje program doktoratów wdrożeniowych wzmacniając w ten sposób współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Przedmiotem programu jest kształcenie doktorantów przy udziale zatrudniających ich pracodawców oraz wsparcie w przygotowaniu rozprawy doktorskiej, której wyniki będą miały zastosowanie w działalności danego przedsiębiorcy. Jesteśmy też dumni z tego, że w ubiegłym roku uczelnia przeszła z powodzeniem ewaluację EUA. Jesteśmy jedyną uczelnią niepubliczną, wśród sześciu uczelni w Polsce, które otrzymały pozytywną ocenę w akredytacji Europejskich Stowarzyszeń Uniwersytetów EUA.

  • Ale Akademia WSEI stawia też na ekspansję.

– Można tak powiedzieć. 1 września 2022 roku działalność rozpoczęła Filia Lubelskiej Akademii WSEI w Warszawie z kierunkiem pielęgniarstwo w języku polskim i angielskim. Zresztą pielęgniarstwo jest kierunkiem dla nas wyjątkowym. Akademia WSEI od 2007 roku wykształciła już prawie 5 tys. pielęgniarek i pielęgniarzy. A wracając do Warszawy… Od roku akademickiego 2023/24 w Filii w Warszawie, będą realizowane również studia pierwszego stopnia na kierunku zarządzanie i informatyka.

  • Co jeszcze można znaleźć w ofercie uczelni?

– Prowadzimy studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie na 25 kierunkach, w tym na 5 kierunkach w języku angielskim. To pielęgniarstwo, zarządzanie, informatyka, ekonomia i fizjoterapia. W tej chwili studiuje u nas ponad 1400 obcokrajowców z 24 krajów świata, a w sumie ok. 9 tysięcy studentów. 30 procent z nich to studenci uczący się w trybie stacjonarnym. Na szczególną uwagę zasługuje również kilka najnowocześniejszych rozwiązań. Do oferty wprowadzono studia podyplomowe MBA w trzech obszarach: „Innowacyjne zarządzanie przedsiębiorstwem”, „Zarządzanie w sektorze Publicznym i Samorządowym” oraz „Zarządzanie Służbą Zdrowia”. Ponadto studia podyplomowe zostały uruchomione w systemie online z dostępem w całym kraju. Dodatkowo uczelnia skomercjalizowała Laboratorium Cyberbezpieczeństwa i rozbudowała Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Stworzyła prywatną chmurę obliczeniową wraz z wirtualnymi laboratoriami. W 2022 rozpoczęły działalność Akademickie Centrum Bezpieczeństwa Publicznego i Akademickie Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii. To tylko kilka zmian i wydarzeń, które wdrożyliśmy w 2022 roku, a jest to dopiero początek działań Uczelni, jako Lubelskiej Akademii WSEI. Dlatego warto nas wybierać.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trwa długi, majowy weekend. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Nawet częste kontrole nie zastąpią rozsądku kierowców. Przekonali się o tym dwaj szoferzy. Tuż przed majówką jeden z nich „zarobił” jednorazowo 24 punkty karne, a drugi stracił prawo jazdy.

21 lat w Unii
galeria

21 lat w Unii

1 maja obchodzimy 21. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji przed budynkiem LUW przy ul. Spokojnej w Lublinie nastąpiło uroczyste podniesienie na maszty flag oraz odegranie hymnów Polski i UE.

W sobotę 24 maja wieczorem centrum miasta Puławy zamieni się w rajdowy odcinek specjalny
Puławy

Zbliża się Rajd Nadwiślański. Ściganie wraca na ulice Puław

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 maja, odbędzie się Rajd Nadwiślański. Jeden z odcinków specjalnych, tak jak przed laty, poprowadzony zostanie ulicami Puław. Na kibiców czekać będzie również strefa artystyczno-gastronomiczno-piknikowa.

Briefing prezydent Michała Litwiniuka

"Haniebny happening Grzegorza Brauna". Prezydent Białej Podlaskiej potępia zdjęcie flagi Ukrainy

Prezydent Michał Litwiniuk (PO) potępia „haniebny happening” Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej i zapowiada, że flaga Ukrainy ponownie zawiśnie na fasadzie ratusza. W środę na wiecu wyborczym zwolennicy kontrowersyjnego polityka za jego namową przy użyciu drabiny ściągnęli flagę z budynku urzędu.

Orlen Oil Motor Lublin w pierwszym domowym meczu pokonał drużynę z Częstochowy. Teraz chce zrobić to samo z ekipą z Rybnika

Orlen Oil Motor Lublin podejmie w piątek Innpro ROW Rybnik. Faworyt jest tylko jeden

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po wyjazdowej wygranej w hicie trzeciej kolejki nad Betard Spartą Wrocław, a już w piątek żużlowcy Orlen Oil Motoru otworzą zmagania w czwartej serii. Do Lublina przyjedzie skazywany na pożarcie beniaminek – Innpro ROW Rybnik. Każdy inny wynik niż pewna wygrana trzykrotnych mistrzów Polski będzie sensacją

Grzegorz Braun (z prawej) ma kłopoty. Uchylenia jego immunitetu domaga się szef resortu sprawiedliwości
polityka

Adam Bodnar chce ukarania Grzegorza Brauna. Za zabranie ukraińskiej flagi

Ekscesy Grzegorza Brauna nie pozostaną bezkarne - oświadczył dzisiaj minister sprawiedliwości Adam Bodnar, odnosząc się do zachowania polityka w szpitalu w Oleśnicy oraz na wiecu w Białej Podlaskiej.

Grafika stworzona przy użyciu SI
magazyn

"Umiem rozmawiać o sensie życia i tworzyć sonety"

O tym czy jest sztuczna inteligencja, do czego służy, jak widzi ludzi i przyszłość społeczeństwa rozmawiamy ze...sztuczną inteligencją. Na nasze pytania odpowiada Chat GPT w wersji 4.o - najpopularniejszy model językowy na świecie.

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas
przyroda

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas

Tuż przed długim weekendem majowym do Janowca wróciły owce. Jest ich 43, a ich zadaniem jest pielęgnacja zamkowego krajobrazu poprzez poprawę tzw. bioróżnorodności parku.

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku
pogoda
film

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku

Długi weekend majowy rozpocznie się pogodowym optymizmem – słonecznie, sucho i coraz cieplej. W piątek czeka nas 20°C i spokojne niebo. Niestety, sobota i niedziela będą już chłodniejsze z możliwymi miejscowo niewielkimi opadami deszczu.

Po bezbramkowym remisie w Opolu Górnik zagra u siebie z Pogonią Siedlce

Górnik Łęczna w piątek zagra z Pogonią Siedlce. Celem powrót na ścieżkę zwycięstw

Po wyjazdowym remisie w Opolu piłkarze Górnika Łęczna wracają na swój stadion. W piątek (godz. 19) zielono-czarni podejmą broniącą się przed spadkiem Pogoń Siedlce z byłym napastnikiem łęcznian w składzie

Polonez w lubartowskim parku. Tańczyli i świętowali - historycznie
zdjęcia

Polonez w lubartowskim parku. Tańczyli i świętowali - historycznie

Trzeci maja dopiero w sobotę, ale tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. ks. P.K. Sanguszki w Lubartowie już w zeszłym tygodniu postanowoli to święto uczczić. Zatańczyli poloneza w miejskim parku.

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

62-latek na drodze w Wólce Hrusińskiej w gminie Krasnobród popełnił poważny błąd. Zaczął wyprzedzać na wzniesieniu i doprowadził do kolizji z autem jadącym z przeciwnej strony.

Mathieu Scalet od pierwszy od lutego pojawił się ostatnio w podstawowym składzie Motoru

Motor w piątek zagra sparing z Widzewem, kolejny mecz w lidze dopiero 9 maja

Motor kolejny mecz o punkty zagra dopiero 9 maja. Żótło-biało-niebiescy zmierzą się wtedy u siebie z Piastem Gliwice (godz. 18). To nie znaczy jednak, że piłkarze Mateusza Stolarskiego będą mieli wolne. W piątek o godz. 12 czeka ich sparing z Widzewem Łódź.

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna zakończony skandalem. Usunęli flagę Ukrainy

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna zakończony skandalem. Usunęli flagę Ukrainy

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej zakończył się skandalem. Przy pomocy swoich zwolenników kandydat na prezydenta Polski usunął z budynku Urzędu Miasta flagę Ukrainy.

Jarosław Gowin, były wicepremier i minister nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego
samorząd

Jarosław Gowin wraca do gry. Nowa rola byłego wicepremiera w Chełmie

Jarosław Gowin, były wicepremier i minister nauki w rządzie Zjednoczonej Prawicy ma nową pracę. Został pełnomocnikiem ds. współpracy z uczelniami wyższymi oraz partnerstwa międzynarodowego w kancelarii prezydenta miasta Chełm, Jakuba Banaszka.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium