Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 marca 2009 r.
15:02
Edytuj ten wpis

Co pije młodzież - na patrolu z puławską policją

0 10 A A

W piątkowy wieczór - zaledwie w ciągu dwóch godzin - patrol policji przywiózł do komisariatu sześcioro nieletnich, którzy pili w pubach alkohol . Rodzice musieli się pofatygować na komendę po swoje pociechy. I tak jest niemal codziennie…

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W piątkowy wieczór - tuż przed weekendem - udaliśmy się na patrol z puławską policją. Za kierownicą srebrnej "kijanki” usiadł sierżant Sławomir Joński, dowódca patrolu, jego partnerem był starszy posterunkowy Rafał Rodzik.

Godz. 18.00, ul. Polna

Dyżurny informuje, że do sklepu z AGD przyszła kobieta, która skarży się na brak środków do życia. Właściciel sklepu prosi o pomoc, gdyż sam nie umie poradzić sobie z tą sytuacją. Udajemy się pod wskazany adres.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 79-letnią mieszkankę pobliskiego osiedla. Kobieta twierdziła, że tego dnia jeszcze nic nie jadła, że nie ma pieniędzy na życie i źle się czuje. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Kobieta została przewieziona do szpitala.

- Zostanie sporządzona notatka do dzielnicowego. Trzeba zająć się tą sprawą, ustalić czy kobieta ma jakieś świadczenia emerytalne czy inne dochody, czy mieszka sama czy ma jakąś rodzinę w Puławach. Sprawą również zajmie się puławski MOPS - wyjaśnia sierżant Sławomir Joński.

18.30, ul. Lubelska, Kaufland

W radiostacji słychać ponownie głos dyżurnego. W Kauflandzie został zatrzymany młody człowiek, który ukradł kosmetyki. Pojechaliśmy na miejsce zdarzenia.

W pokoju zatrzymań ze spuszczoną głową siedział młody człowiek. Na stole tuż przed nim ochroniarz ustawił kosmetyki, które złodziej miał przy sobie - towar warty ponad 100 zł.

Joński i Rodzik wiedzieli, co mają robić. Jeden z nich przeszukał jeszcze raz dokładnie młodzieńca, drugi rozpoczął sporządzanie protokołu.

Na zadane pytanie, dlaczego to zrobił, dlaczego ukradł - młodzieniec nie potrafił odpowiedzieć.

Ten wybryk będzie pamiętał z pewnością dość długo. Funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych.

Godz. 18.45, ul. PCK

Dyżurny policji informuje, że na ulicy PCK na klatce schodowej, która prowadzi do pubu zatrzymane zostały dwie szesnastoletnie dziewczyny, które spożywały alkohol. Trzeba je przewieść do komisariatu w celu przebadania na zawartości alkoholu.
Zjawiamy się pod wskazanym adresem. Szesnastolatki są rozbawione i uśmiechnięte. Nie umiały powiedzieć, kto kupił im alkohol. Jedna z nich twierdziła, że piwo kupił im nieznajomy mężczyzna w sklepie, druga miała zupełnie inną wersje tych wydarzeń.

Obie dziewczyny zostały odwiezione na komisariat, sprawą zajmie się teraz Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Nieletnich.

Godz. 19.00, ul. Lubelska

Tego chyba się nikt nie spodziewał. Policja przy współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych postanowiła tego wieczoru odwiedzić puławskie lokale. Jednym z nich był lokal na "Niwie”.

- Od dawna docierały do nas sygnały, że w tym lokalu młodzież bez problemu może kupić piwo czy inny alkohol. Dlatego wieczorem postanowiliśmy to sprawdzić i okazało się to prawdą. Zastaliśmy przy stoliku młodych ludzi, którzy w najlepsze popijali sobie piwo - mówi Barbara Czerwonka, członek miejskiej komisji, równocześnie funkcjonariusz policji.

W tym lokalu policjanci zatrzymali cztery nieletnie osoby. Wszyscy zostali przewiezieni na komisariat. Tam zostali poddani badaniu alkomatem na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sporządzeniu raportu z zatrzymania po dzieci zaczęli zjawiać się rodzice wezwani przez funkcjonariuszy.

- To wszystko moja wina. To ja chciałam iść do lego lokalu. Kolega nam kupił piwo i tak się zaczęło, jest mi teraz wstyd za to, co się stało - mówiła jedna z zatrzymanych dziewczyn. Jak ja teraz mamie w oczy spojrzę - żałowała dziewczyna.
Reszta z zatrzymanych raczej nie przejmowała się tym specjalnie, nie zdawali sobie chyba sprawy z tego, co tak naprawdę zrobili.

- To tylko jedno piwo i od razu taka afera; nie możemy sami pójść do domu? Po co od razu wzywać rodziców - dopytywał się młody człowiek, którego z komisariatu tak jak pozostałych odebrali rodzice.

- Porozmawiamy w domu na ten temat. Jeżeli pozwalam ci wyjść z kolegami na pizzę, to mam do ciebie zaufanie, że nie zrobisz żadnego głupstwa. Nie wstyd ci, że odbieram cię z policji? Od teraz już masz karę, na wszystko, na co tylko jest możliwe - grzmiał głos jednej z mam.

Młodzi ludzie raz jeszcze zostaną wezwani na komisariat. Będą przesłuchiwani w obecności rodziców.

- Teraz policja ustali, kto nieletnim sprzedał alkohol - powiedział aspirant Waldemar Łazuga, który tego wieczoru brał udział w kontroli puławskich lokali.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
huj w dupe policji / 20 grudnia 2011 o 12:10
0
h** wam w d*** je***e psy nie beda pic w barze to beda pic na klatkach schodowych i jak bedzie lepiej wy ku*** je***e jebac was w d*** pije i bede pil i h** wam do tego ku***
Avatar
O&N / 7 grudnia 2011 o 23:24
0
witamy!
Informujemy oficjalnie, że od sprawy minely 3 lata, a nie jesteśmy alkoholiczkami.
A to co napisała pani "redaktor" w żadnym stopniu nie przypomina tego co wtedy mówiliśmy my sami i nasi rodzice. Nikt nas nie pytał o zgodę na publikacje zdjęcia i "naszych" słów.
tyle na ten temat. szkoda słów.
Avatar
tvk / 24 kwietnia 2009 o 14:56
0
Niedawno w TVK pewien rzecznik powiedział że nie można zbadać na trzeźwość młodzieży z osiedla. Czyżby coś się zmieniło?
Niedługo ruszy statek na Wiśle i bedzie mozna kupić nie tylko alkohol ale i coś mocniejszego. Ale będzie odlot! :)
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2009 o 22:22
0
Bardzo dobrze ze tak sie stalo! Za kazdym razem kiedy wchodzilam do tego lokalu wydawalo mi sie ze jestem na imprezie urodzinowej malolatow. Przy czym co drugi z nich byl pod wplywem a dziewczyny zataczaly sie w kiblu. Masakra! Dobrze ze cos z tym zrobili wreszcie. Niech dzieci chodza pic w teren jak chca!
Avatar
koW** / 27 marca 2009 o 10:12
0
też często tam przesiaduje, choc mam 17 lat zawsze kupuje tam min. jedno piwo... Mam to w dup** że teraz nie bedzie gdzie siedziec w zimne wieczory... Zawsze mozna znaleźc sobie inny lokal... ;D
Avatar
Taaaa / 24 marca 2009 o 21:11
0
Bucka (poszkodowany) napisał:
Tak się składa że byłem właśnie wśród tej "nieodpowiedzialnej młodzieży" która zdecydowała się na spożycie alkoholu, nie wiem o co chodziło Pani redaktor ale na pewno żadne z nas się tak nie wypowiedziało jak napisano powyżej . Siedzieliśmy kulturalnie przy stole z pizzą i tak się złożyło akurat wyżej wymieniona Komisja podeszła do nas(prawie każde z nas nie dopiło 1 piwa). Głównym tematem tego artykuły powinno być "uniemożliwienie w niektórych lokalach sprzedawania alkoholu" a nie "co pije młodzież". Bo rzeczywistym celem było odebranie właścicielowi lokalu koncesji na sprzedaż alkoholu, więc proszę nie oczerniać młodzieży może i nie mamy prawa spożywać alkoholu w wiek 17 lat, ale jeżeli głównym celem jest ściganie puławskiej młodzieży no to życzę PoWo
Pzdr
rozwiń
Avatar
Dominik / 24 marca 2009 o 20:13
0
Zdecydowanie popieram takie akcje.Z roku na rok w zastraszającym tempie rośnie spożywanie alkoholu przez nieletnich i to coraz młodszych ludzi,którzy traktują to jako dobrą zabawę-zupełnie niezdając sobie przy tym sprawy z konsekwencji tych "zabaw"
A ceną za nie są poważne uszczerbki na zdrowiu,pierwsze kroki by wpaść w pułapkę nałogu,nieżadko konflikty z najbliższymi,z otoczeniem a bywa że i z prawem..nie mówiąc już o innych zagrożeniach na jakie wystawiony jest młody,upojony alkoholem człowiek.
Avatar
Bucka (poszkodowany) / 24 marca 2009 o 19:03
0
Tak się składa że byłem właśnie wśród tej "nieodpowiedzialnej młodzieży" która zdecydowała się na spożycie alkoholu, nie wiem o co chodziło Pani redaktor ale na pewno żadne z nas się tak nie wypowiedziało jak napisano powyżej . Siedzieliśmy kulturalnie przy stole z pizzą i tak się złożyło akurat wyżej wymieniona Komisja podeszła do nas(prawie każde z nas nie dopiło 1 piwa). Głównym tematem tego artykuły powinno być "uniemożliwienie w niektórych lokalach sprzedawania alkoholu" a nie "co pije młodzież". Bo rzeczywistym celem było odebranie właścicielowi lokalu koncesji na sprzedaż alkoholu, więc proszę nie oczerniać młodzieży może i nie mamy prawa spożywać alkoholu w wiek 17 lat, ale jeżeli głównym celem jest ściganie puławskiej młodzieży no to życzę PoWo
Pzdr
Tak się składa że byłem właśnie wśród tej "nieodpowiedzialnej młodzieży" która zdecydowała się na spożycie alkoholu, nie wiem o co chodziło Pani redaktor ale na pewno żadne z nas się tak nie wypowiedziało jak napisano powyżej . Siedzieliśmy kulturalnie przy stole z pizzą i tak się złożyło akurat wyżej wymieniona Komisja podeszła do nas(prawie każde z nas nie dopiło 1 piwa). Głównym tematem tego artykuły powinno być "uniemożliwienie w niektórych lokalach sprzedawania alkoholu" a nie "co pije młodzież". Bo rzeczy... rozwiń
Avatar
jk / 24 marca 2009 o 10:18
0
Szkoda, że policja nie sprawdza młodzieży na osiedlach.Pozostawione butelki na miejscach ich "postoju" mówią same za siebie.
Avatar
miecio / 23 marca 2009 o 18:21
0
Siedza sobie kulturalnie w pubie i pija piwo to nie trzeba az rodzicow wzywac,na szczecie zaczyna sie zeson pcia pod chmurka i nie tzreba bedzie juz po barowach sie szlajac.
Avatar
huj w dupe policji / 20 grudnia 2011 o 12:10
0
h** wam w d*** je***e psy nie beda pic w barze to beda pic na klatkach schodowych i jak bedzie lepiej wy ku*** je***e jebac was w d*** pije i bede pil i h** wam do tego ku***
Avatar
O&N / 7 grudnia 2011 o 23:24
0
witamy!
Informujemy oficjalnie, że od sprawy minely 3 lata, a nie jesteśmy alkoholiczkami.
A to co napisała pani "redaktor" w żadnym stopniu nie przypomina tego co wtedy mówiliśmy my sami i nasi rodzice. Nikt nas nie pytał o zgodę na publikacje zdjęcia i "naszych" słów.
tyle na ten temat. szkoda słów.
Avatar
tvk / 24 kwietnia 2009 o 14:56
0
Niedawno w TVK pewien rzecznik powiedział że nie można zbadać na trzeźwość młodzieży z osiedla. Czyżby coś się zmieniło?
Niedługo ruszy statek na Wiśle i bedzie mozna kupić nie tylko alkohol ale i coś mocniejszego. Ale będzie odlot! :)
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2009 o 22:22
0
Bardzo dobrze ze tak sie stalo! Za kazdym razem kiedy wchodzilam do tego lokalu wydawalo mi sie ze jestem na imprezie urodzinowej malolatow. Przy czym co drugi z nich byl pod wplywem a dziewczyny zataczaly sie w kiblu. Masakra! Dobrze ze cos z tym zrobili wreszcie. Niech dzieci chodza pic w teren jak chca!
Avatar
koW** / 27 marca 2009 o 10:12
0
też często tam przesiaduje, choc mam 17 lat zawsze kupuje tam min. jedno piwo... Mam to w dup** że teraz nie bedzie gdzie siedziec w zimne wieczory... Zawsze mozna znaleźc sobie inny lokal... ;D
Avatar
Taaaa / 24 marca 2009 o 21:11
0
Bucka (poszkodowany) napisał:
Tak się składa że byłem właśnie wśród tej "nieodpowiedzialnej młodzieży" która zdecydowała się na spożycie alkoholu, nie wiem o co chodziło Pani redaktor ale na pewno żadne z nas się tak nie wypowiedziało jak napisano powyżej . Siedzieliśmy kulturalnie przy stole z pizzą i tak się złożyło akurat wyżej wymieniona Komisja podeszła do nas(prawie każde z nas nie dopiło 1 piwa). Głównym tematem tego artykuły powinno być "uniemożliwienie w niektórych lokalach sprzedawania alkoholu" a nie "co pije młodzież". Bo rzeczywistym celem było odebranie właścicielowi lokalu koncesji na sprzedaż alkoholu, więc proszę nie oczerniać młodzieży może i nie mamy prawa spożywać alkoholu w wiek 17 lat, ale jeżeli głównym celem jest ściganie puławskiej młodzieży no to życzę PoWo
Pzdr
rozwiń
Avatar
Dominik / 24 marca 2009 o 20:13
0
Zdecydowanie popieram takie akcje.Z roku na rok w zastraszającym tempie rośnie spożywanie alkoholu przez nieletnich i to coraz młodszych ludzi,którzy traktują to jako dobrą zabawę-zupełnie niezdając sobie przy tym sprawy z konsekwencji tych "zabaw"
A ceną za nie są poważne uszczerbki na zdrowiu,pierwsze kroki by wpaść w pułapkę nałogu,nieżadko konflikty z najbliższymi,z otoczeniem a bywa że i z prawem..nie mówiąc już o innych zagrożeniach na jakie wystawiony jest młody,upojony alkoholem człowiek.
Avatar
Bucka (poszkodowany) / 24 marca 2009 o 19:03
0
Tak się składa że byłem właśnie wśród tej "nieodpowiedzialnej młodzieży" która zdecydowała się na spożycie alkoholu, nie wiem o co chodziło Pani redaktor ale na pewno żadne z nas się tak nie wypowiedziało jak napisano powyżej . Siedzieliśmy kulturalnie przy stole z pizzą i tak się złożyło akurat wyżej wymieniona Komisja podeszła do nas(prawie każde z nas nie dopiło 1 piwa). Głównym tematem tego artykuły powinno być "uniemożliwienie w niektórych lokalach sprzedawania alkoholu" a nie "co pije młodzież". Bo rzeczywistym celem było odebranie właścicielowi lokalu koncesji na sprzedaż alkoholu, więc proszę nie oczerniać młodzieży może i nie mamy prawa spożywać alkoholu w wiek 17 lat, ale jeżeli głównym celem jest ściganie puławskiej młodzieży no to życzę PoWo
Pzdr
Tak się składa że byłem właśnie wśród tej "nieodpowiedzialnej młodzieży" która zdecydowała się na spożycie alkoholu, nie wiem o co chodziło Pani redaktor ale na pewno żadne z nas się tak nie wypowiedziało jak napisano powyżej . Siedzieliśmy kulturalnie przy stole z pizzą i tak się złożyło akurat wyżej wymieniona Komisja podeszła do nas(prawie każde z nas nie dopiło 1 piwa). Głównym tematem tego artykuły powinno być "uniemożliwienie w niektórych lokalach sprzedawania alkoholu" a nie "co pije młodzież". Bo rzeczy... rozwiń
Avatar
jk / 24 marca 2009 o 10:18
0
Szkoda, że policja nie sprawdza młodzieży na osiedlach.Pozostawione butelki na miejscach ich "postoju" mówią same za siebie.
Avatar
miecio / 23 marca 2009 o 18:21
0
Siedza sobie kulturalnie w pubie i pija piwo to nie trzeba az rodzicow wzywac,na szczecie zaczyna sie zeson pcia pod chmurka i nie tzreba bedzie juz po barowach sie szlajac.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 4 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 51 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 14

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 19

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 130 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 19

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!