Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 sierpnia 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Dęblin i Radom walczą o Air Show 2015

316 23 A A

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show mogą zawitać do Dęblina w 2015 roku. Władze miasta starają się o organizację imprezy, bo to nie tylko prestiż, ale i dochód

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy Dęblina mogli podziwiać pokazy w swoim mieście dwa razy: w 1995 i 1998 roku. Teraz po raz kolejny starają się przekonać Dowództwo Generalnych Rodzajów Sił Zbrojnych, aby impreza wróciła do nich. Nie będzie jednak łatwo, bo Radom gospodarzem zawodów był już dziewięć razy.

- Na pewno jesteśmy zainteresowani, przygotowani i otwarci, żeby właśnie w Dęblinie w 2015 roku odbyły się pokazy Air Show - przyznaje Marek Basaj, sekretarz dęblińskiego urzędu miasta. I dodaje, że decyzja należy jednak do wojska. -Docierają do nas różne informacje i chociaż ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, to pojawiło się sporo głosów, że po raz kolejny impreza odbędzie się w Radomiu. Nie mamy jednak zamiaru rezygnować, bo to byłaby świetna promocja dla naszego miasta. Nie ma też co ukrywać, że sporo byśmy na tym zyskali. Zwłaszcza przedsiębiorcy, bo widzowie zostawiliby u nas mnóstwo pieniędzy.

Wcześniej w gronie potencjalnych miast, które były zainteresowane organizacją wymieniano także Poznań, a ostatnio portal radom24.pl poinformował, że w tym towarzystwie znalazł się również Łask.

- Poznań nie wchodzi w grę - informuje ppłk Artur Goławski, p.o. rzecznika prasowego Dowództwa Generalnych Rodzajów Sił Zbrojnych. Przekonuje też, że nie może powiedzieć, jakie miasta są brane pod uwagę. - Decyzja na pewno zapadnie do końca września, a może nawet pod koniec sierpnia.

O tym, do jak wielkich rozmiarów rozrosła się impreza najlepiej świadczy liczba widzów. W 2013 roku 42. Bazę Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odwiedziło niemal 200 tysięcy osób. Pokazy były rekordowe także pod względem ilości statków powietrznych, które brały udział w imprezie. Było ich aż 109. Pokazało się także siedem zespołów akrobacyjnych. Łącznie polscy i zagraniczni piloci "wylatali” 185 godzin.

Nad czym powinny jeszcze popracować władze Dęblina, jeżeli dostałyby szansę organizacji imprezy? - Przeprowadziliśmy już rewitalizację miejsc parkingowych, ale na pewno musielibyśmy utwardzić grunty, żeby stworzyć dodatkowe miejsce dla samochodów. We wrześniu podczas planowania budżetu na 2015 rok chcielibyśmy przygotować odpowiednie kwoty, żeby wykonać wszystkie niezbędne prace - dodaje Marek Basaj.

Jeżeli nic nie wyjdzie z planów w 2015, to Dęblin będzie się starał o organizację innej prestiżowej imprezy, która odbędzie się w 2016 roku. Chodzi o pokazy z okazji jubileuszu lotnictwa polskiego. - To także impreza dużego kalibru, w której uczestniczą państwa NATO - przekonuje sekretarz Basaj.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mario / 22 marca 2015 o 16:21
0

Ludzie  jak komus nie  pasuje  to  zapraszam  ok miesiac  pozniej  do  Ostravy  na  Nato Days  . Wieksza   roznorodnosc wiecej miejsca i  fajne  tereny  , "z buta" tez  trzeba  swoje przejsc zeby sie w miare szybko potem  autem wydostac. No i  za  friko  wstep . wyjazd na  caly  weekend -  super  impreza.Jestem co  rok  mimo  ze jestem z Lublina. Zapraszam.

PS: Dobrze wziac  ze  soba  rower.

Avatar
szlag trafia na szlak / 4 stycznia 2015 o 17:29
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Dobrze ten szlak przetarty przez chodzenie po ogródkach działkowych.Dobrze ,że jakiś działkowicz nie wziął grabi i nie pogonił takich szlakowiczów.

Dobrze ten szlak przetarty przez chodzenie po ogródkach działkowych.Dobrze ,że jakiś działkowicz nie wziął grabi i nie pogonił takich szlakowiczów.

rozwiń
Avatar
Karolina / 4 stycznia 2015 o 16:35
0

Byłam w Dęblinie na promocji kolegi (pilota) w 2012 roku... całe miasto to otwarta przestrzeń, nic dookoła nie było, nie ma szans, żeby goście byli usatysfakcjonowani ilością hoteli czy restauracji...

W Radomiu Air Show 2013 już dość sprawnie działało, mimo ilości gości nie było dużych kolejek i czuło się tłoku. Mam nadzieję, że w tym roku impreza odbędzie się znowu w Radomiu:)

Avatar
Gość / 2 listopada 2014 o 21:11
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Zapomniałeś dodać, że odwołano pokazy, bo zginęli piloci... A telefony komórkowe "wysiadły", bo prawie 100 tys ludzi po tym zdarzeniu chciało zadzwonić. Ale to, to już wina operatorów.

Zapomniałeś dodać, że odwołano pokazy, bo zginęli piloci... A telefony komórkowe "wysiadły", bo prawie 100 tys ludzi po tym zdarzeniu chciało zadzwonić. Ale to, to już wina operatorów.

rozwiń
Avatar
kaziu / 2 listopada 2014 o 21:07
0

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu w jednym dniu 80 tyś. Jest różnica, co? Więc co do organizacji, to trzeba się słuchać służb porządkowych a wcześniej przeczytać info na stronie Air Show, i unikamy kłopotów, nerwów i rozczarowań.

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu ... rozwiń

Avatar
kaziu / 2 listopada 2014 o 21:06
0

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu w jednym dniu 80 tyś. Jest różnica, co? Więc co do organizacji, to trzeba się słuchać służb porządkowych a wcześniej przeczytać info na stronie Air Show, i unikamy kłopotów, nerwów i rozczarowań.

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu ... rozwiń

Avatar
Michał / 25 września 2014 o 12:18
0

Może Airshow 2015 zrobić w 33 BLTr. w Powidzu?

Avatar
alf / 25 września 2014 o 10:56
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Avatar
Piotrek / 18 września 2014 o 21:47
0

Air show 2015 w Radomiu !!!!

Avatar
Gość / 18 września 2014 o 00:36
0

Dęblin - spokojne miasteczko z miłymi ludźmi Radom - miasto cwaniaków i buraków Jednogłośnie wybieram Dęblin

Widac jakim ty jestes burakiem i cwaniakiem piszac takie rzeczy o radomianach :) pozdrawiam 

Avatar
Mario / 22 marca 2015 o 16:21
0

Ludzie  jak komus nie  pasuje  to  zapraszam  ok miesiac  pozniej  do  Ostravy  na  Nato Days  . Wieksza   roznorodnosc wiecej miejsca i  fajne  tereny  , "z buta" tez  trzeba  swoje przejsc zeby sie w miare szybko potem  autem wydostac. No i  za  friko  wstep . wyjazd na  caly  weekend -  super  impreza.Jestem co  rok  mimo  ze jestem z Lublina. Zapraszam.

PS: Dobrze wziac  ze  soba  rower.

Avatar
szlag trafia na szlak / 4 stycznia 2015 o 17:29
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Dobrze ten szlak przetarty przez chodzenie po ogródkach działkowych.Dobrze ,że jakiś działkowicz nie wziął grabi i nie pogonił takich szlakowiczów.

Dobrze ten szlak przetarty przez chodzenie po ogródkach działkowych.Dobrze ,że jakiś działkowicz nie wziął grabi i nie pogonił takich szlakowiczów.

rozwiń
Avatar
Karolina / 4 stycznia 2015 o 16:35
0

Byłam w Dęblinie na promocji kolegi (pilota) w 2012 roku... całe miasto to otwarta przestrzeń, nic dookoła nie było, nie ma szans, żeby goście byli usatysfakcjonowani ilością hoteli czy restauracji...

W Radomiu Air Show 2013 już dość sprawnie działało, mimo ilości gości nie było dużych kolejek i czuło się tłoku. Mam nadzieję, że w tym roku impreza odbędzie się znowu w Radomiu:)

Avatar
Gość / 2 listopada 2014 o 21:11
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Zapomniałeś dodać, że odwołano pokazy, bo zginęli piloci... A telefony komórkowe "wysiadły", bo prawie 100 tys ludzi po tym zdarzeniu chciało zadzwonić. Ale to, to już wina operatorów.

Zapomniałeś dodać, że odwołano pokazy, bo zginęli piloci... A telefony komórkowe "wysiadły", bo prawie 100 tys ludzi po tym zdarzeniu chciało zadzwonić. Ale to, to już wina operatorów.

rozwiń
Avatar
kaziu / 2 listopada 2014 o 21:07
0

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu w jednym dniu 80 tyś. Jest różnica, co? Więc co do organizacji, to trzeba się słuchać służb porządkowych a wcześniej przeczytać info na stronie Air Show, i unikamy kłopotów, nerwów i rozczarowań.

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu ... rozwiń

Avatar
kaziu / 2 listopada 2014 o 21:06
0

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu w jednym dniu 80 tyś. Jest różnica, co? Więc co do organizacji, to trzeba się słuchać służb porządkowych a wcześniej przeczytać info na stronie Air Show, i unikamy kłopotów, nerwów i rozczarowań.

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu ... rozwiń

Avatar
Michał / 25 września 2014 o 12:18
0

Może Airshow 2015 zrobić w 33 BLTr. w Powidzu?

Avatar
alf / 25 września 2014 o 10:56
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Avatar
Piotrek / 18 września 2014 o 21:47
0

Air show 2015 w Radomiu !!!!

Avatar
Gość / 18 września 2014 o 00:36
0

Dęblin - spokojne miasteczko z miłymi ludźmi Radom - miasto cwaniaków i buraków Jednogłośnie wybieram Dęblin

Widac jakim ty jestes burakiem i cwaniakiem piszac takie rzeczy o radomianach :) pozdrawiam 

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 9

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 472 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!