Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 sierpnia 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Dęblin i Radom walczą o Air Show 2015

0 23 A A

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show mogą zawitać do Dęblina w 2015 roku. Władze miasta starają się o organizację imprezy, bo to nie tylko prestiż, ale i dochód

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy Dęblina mogli podziwiać pokazy w swoim mieście dwa razy: w 1995 i 1998 roku. Teraz po raz kolejny starają się przekonać Dowództwo Generalnych Rodzajów Sił Zbrojnych, aby impreza wróciła do nich. Nie będzie jednak łatwo, bo Radom gospodarzem zawodów był już dziewięć razy.

- Na pewno jesteśmy zainteresowani, przygotowani i otwarci, żeby właśnie w Dęblinie w 2015 roku odbyły się pokazy Air Show - przyznaje Marek Basaj, sekretarz dęblińskiego urzędu miasta. I dodaje, że decyzja należy jednak do wojska. -Docierają do nas różne informacje i chociaż ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, to pojawiło się sporo głosów, że po raz kolejny impreza odbędzie się w Radomiu. Nie mamy jednak zamiaru rezygnować, bo to byłaby świetna promocja dla naszego miasta. Nie ma też co ukrywać, że sporo byśmy na tym zyskali. Zwłaszcza przedsiębiorcy, bo widzowie zostawiliby u nas mnóstwo pieniędzy.

Wcześniej w gronie potencjalnych miast, które były zainteresowane organizacją wymieniano także Poznań, a ostatnio portal radom24.pl poinformował, że w tym towarzystwie znalazł się również Łask.

- Poznań nie wchodzi w grę - informuje ppłk Artur Goławski, p.o. rzecznika prasowego Dowództwa Generalnych Rodzajów Sił Zbrojnych. Przekonuje też, że nie może powiedzieć, jakie miasta są brane pod uwagę. - Decyzja na pewno zapadnie do końca września, a może nawet pod koniec sierpnia.

O tym, do jak wielkich rozmiarów rozrosła się impreza najlepiej świadczy liczba widzów. W 2013 roku 42. Bazę Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odwiedziło niemal 200 tysięcy osób. Pokazy były rekordowe także pod względem ilości statków powietrznych, które brały udział w imprezie. Było ich aż 109. Pokazało się także siedem zespołów akrobacyjnych. Łącznie polscy i zagraniczni piloci "wylatali” 185 godzin.

Nad czym powinny jeszcze popracować władze Dęblina, jeżeli dostałyby szansę organizacji imprezy? - Przeprowadziliśmy już rewitalizację miejsc parkingowych, ale na pewno musielibyśmy utwardzić grunty, żeby stworzyć dodatkowe miejsce dla samochodów. We wrześniu podczas planowania budżetu na 2015 rok chcielibyśmy przygotować odpowiednie kwoty, żeby wykonać wszystkie niezbędne prace - dodaje Marek Basaj.

Jeżeli nic nie wyjdzie z planów w 2015, to Dęblin będzie się starał o organizację innej prestiżowej imprezy, która odbędzie się w 2016 roku. Chodzi o pokazy z okazji jubileuszu lotnictwa polskiego. - To także impreza dużego kalibru, w której uczestniczą państwa NATO - przekonuje sekretarz Basaj.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mario / 22 marca 2015 r. o 16:21
0

Ludzie  jak komus nie  pasuje  to  zapraszam  ok miesiac  pozniej  do  Ostravy  na  Nato Days  . Wieksza   roznorodnosc wiecej miejsca i  fajne  tereny  , "z buta" tez  trzeba  swoje przejsc zeby sie w miare szybko potem  autem wydostac. No i  za  friko  wstep . wyjazd na  caly  weekend -  super  impreza.Jestem co  rok  mimo  ze jestem z Lublina. Zapraszam.

PS: Dobrze wziac  ze  soba  rower.

Avatar
szlag trafia na szlak / 4 stycznia 2015 r. o 17:29
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Dobrze ten szlak przetarty przez chodzenie po ogródkach działkowych.Dobrze ,że jakiś działkowicz nie wziął grabi i nie pogonił takich szlakowiczów.

Dobrze ten szlak przetarty przez chodzenie po ogródkach działkowych.Dobrze ,że jakiś działkowicz nie wziął grabi i nie pogonił takich szlakowiczów.

rozwiń
Avatar
Karolina / 4 stycznia 2015 r. o 16:35
0

Byłam w Dęblinie na promocji kolegi (pilota) w 2012 roku... całe miasto to otwarta przestrzeń, nic dookoła nie było, nie ma szans, żeby goście byli usatysfakcjonowani ilością hoteli czy restauracji...

W Radomiu Air Show 2013 już dość sprawnie działało, mimo ilości gości nie było dużych kolejek i czuło się tłoku. Mam nadzieję, że w tym roku impreza odbędzie się znowu w Radomiu:)

Avatar
Gość / 2 listopada 2014 r. o 21:11
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Zapomniałeś dodać, że odwołano pokazy, bo zginęli piloci... A telefony komórkowe "wysiadły", bo prawie 100 tys ludzi po tym zdarzeniu chciało zadzwonić. Ale to, to już wina operatorów.

Zapomniałeś dodać, że odwołano pokazy, bo zginęli piloci... A telefony komórkowe "wysiadły", bo prawie 100 tys ludzi po tym zdarzeniu chciało zadzwonić. Ale to, to już wina operatorów.

rozwiń
Avatar
kaziu / 2 listopada 2014 r. o 21:07
0

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu w jednym dniu 80 tyś. Jest różnica, co? Więc co do organizacji, to trzeba się słuchać służb porządkowych a wcześniej przeczytać info na stronie Air Show, i unikamy kłopotów, nerwów i rozczarowań.

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu ... rozwiń

Avatar
kaziu / 2 listopada 2014 r. o 21:06
0

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu w jednym dniu 80 tyś. Jest różnica, co? Więc co do organizacji, to trzeba się słuchać służb porządkowych a wcześniej przeczytać info na stronie Air Show, i unikamy kłopotów, nerwów i rozczarowań.

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu ... rozwiń

Avatar
Michał / 25 września 2014 r. o 12:18
0

Może Airshow 2015 zrobić w 33 BLTr. w Powidzu?

Avatar
alf / 25 września 2014 r. o 10:56
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Avatar
Piotrek / 18 września 2014 r. o 21:47
0

Air show 2015 w Radomiu !!!!

Avatar
Gość / 18 września 2014 r. o 00:36
0

Dęblin - spokojne miasteczko z miłymi ludźmi Radom - miasto cwaniaków i buraków Jednogłośnie wybieram Dęblin

Widac jakim ty jestes burakiem i cwaniakiem piszac takie rzeczy o radomianach :) pozdrawiam 

Avatar
Mario / 22 marca 2015 r. o 16:21
0

Ludzie  jak komus nie  pasuje  to  zapraszam  ok miesiac  pozniej  do  Ostravy  na  Nato Days  . Wieksza   roznorodnosc wiecej miejsca i  fajne  tereny  , "z buta" tez  trzeba  swoje przejsc zeby sie w miare szybko potem  autem wydostac. No i  za  friko  wstep . wyjazd na  caly  weekend -  super  impreza.Jestem co  rok  mimo  ze jestem z Lublina. Zapraszam.

PS: Dobrze wziac  ze  soba  rower.

Avatar
szlag trafia na szlak / 4 stycznia 2015 r. o 17:29
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Dobrze ten szlak przetarty przez chodzenie po ogródkach działkowych.Dobrze ,że jakiś działkowicz nie wziął grabi i nie pogonił takich szlakowiczów.

Dobrze ten szlak przetarty przez chodzenie po ogródkach działkowych.Dobrze ,że jakiś działkowicz nie wziął grabi i nie pogonił takich szlakowiczów.

rozwiń
Avatar
Karolina / 4 stycznia 2015 r. o 16:35
0

Byłam w Dęblinie na promocji kolegi (pilota) w 2012 roku... całe miasto to otwarta przestrzeń, nic dookoła nie było, nie ma szans, żeby goście byli usatysfakcjonowani ilością hoteli czy restauracji...

W Radomiu Air Show 2013 już dość sprawnie działało, mimo ilości gości nie było dużych kolejek i czuło się tłoku. Mam nadzieję, że w tym roku impreza odbędzie się znowu w Radomiu:)

Avatar
Gość / 2 listopada 2014 r. o 21:11
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Zapomniałeś dodać, że odwołano pokazy, bo zginęli piloci... A telefony komórkowe "wysiadły", bo prawie 100 tys ludzi po tym zdarzeniu chciało zadzwonić. Ale to, to już wina operatorów.

Zapomniałeś dodać, że odwołano pokazy, bo zginęli piloci... A telefony komórkowe "wysiadły", bo prawie 100 tys ludzi po tym zdarzeniu chciało zadzwonić. Ale to, to już wina operatorów.

rozwiń
Avatar
kaziu / 2 listopada 2014 r. o 21:07
0

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu w jednym dniu 80 tyś. Jest różnica, co? Więc co do organizacji, to trzeba się słuchać służb porządkowych a wcześniej przeczytać info na stronie Air Show, i unikamy kłopotów, nerwów i rozczarowań.

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu ... rozwiń

Avatar
kaziu / 2 listopada 2014 r. o 21:06
0

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu w jednym dniu 80 tyś. Jest różnica, co? Więc co do organizacji, to trzeba się słuchać służb porządkowych a wcześniej przeczytać info na stronie Air Show, i unikamy kłopotów, nerwów i rozczarowań.

Dęblin... Hę... Byłem tam w 1998. Fajnie było, bo był to moj pierwszy erszoł. Pamiętam: podróż starą Nyską w 20 osób z dworca PKP na lotnisko, Wiggena na dopalaczu, i powrót pieszo na dworzec PKP. Z 10 km piechotą, przez totalne zadupie, o suchym pysku, po całym dniu stania na pokazie. Zacytuję piosenkę: "nigdy więcej..." 

A co do Radomia.. Dobry dojazd, wolny przejazd mpk z biletem na pokaz, pół miasta zamienione w parkingi, zaplecze piciowo-jedzeniowe. A dla narzekaczy: w Dęblinie jednorazowo było ok 10 tyś ludzi. W Radomiu ... rozwiń

Avatar
Michał / 25 września 2014 r. o 12:18
0

Może Airshow 2015 zrobić w 33 BLTr. w Powidzu?

Avatar
alf / 25 września 2014 r. o 10:56
0

Noo !! NIe ma jak Radom.  Ja tez mogłem byc ofiarą. Mało mnie szlak nie trafił kiedy ściśnięty w kilometrowej kolejce przepychałem się 2 godziny przez jakieś ogródki działkowe do kas, a kiedy już byłm blisko okazało sie że pokazy odwołano. I znowu ok. godziny do wyjścia z terenu i głuche telefony komórkowe. A potem korki sięgające Zwolenia, Skaryszewa, Wierzbicy.

Avatar
Piotrek / 18 września 2014 r. o 21:47
0

Air show 2015 w Radomiu !!!!

Avatar
Gość / 18 września 2014 r. o 00:36
0

Dęblin - spokojne miasteczko z miłymi ludźmi Radom - miasto cwaniaków i buraków Jednogłośnie wybieram Dęblin

Widac jakim ty jestes burakiem i cwaniakiem piszac takie rzeczy o radomianach :) pozdrawiam 

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwszy na świecie lek na Covid-19 gotowy. Kurs spółki Biomed-Lublin poszybował w górę
film

Pierwszy na świecie lek na Covid-19 gotowy. Kurs spółki Biomed-Lublin poszybował w górę

Pierwsza partia leku wyprodukowana przez Biomed Lublin jest już gotowa. Badania kliniczne w szpitalu przy ul. Staszica mają się zacząć jeszcze w tym roku. Kurs spółki na giełdzie poszybował dzisiaj aż o 36,1 proc.

Studenci UMCS przeprowadzają się do nowej siedziby. Tak wygląda w środku [zdjęcia]
galeria

Studenci UMCS przeprowadzają się do nowej siedziby. Tak wygląda w środku [zdjęcia]

Do nowej siedziby przenosi się część największej lubelskiej uczelni. W środę oficjalnie otwarto nowoczesne budynki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, które będą służyć studentom politologii, psychologii i dziennikarstwa. Zajęcia przeniosą się tutaj z zabytkowych kamienic przy pl. Litewskim.

Tomasovia – Hetman Zamość 5:0. Mają finał Pucharu Polski

Tomasovia – Hetman Zamość 5:0. Mają finał Pucharu Polski

Nie mają problemów z wygrywaniem w lidze, okazuje się, że w Pucharze Polski także. Tomasovia w środę rozbiła w półfinale okręgu zamojskiego trzecioligowego Hetmana aż 5:0. W finale niespodziewanie zmierzy się z Pogonią 96 Łaszczówka, która ograła Huczwę.

Miasto zbudowało nowe mieszkania. Trafiają tam osoby zakażone koronawirusem

Miasto zbudowało nowe mieszkania. Trafiają tam osoby zakażone koronawirusem

Nowiutkie lokale socjalne służą za izolatorium. Taka gwałtowna zmiana przeznaczenia miejskiej inwestycji wynikła z potrzeby opanowania sytuacji epidemiologicznej w mieście. Sanepid ognisko zakażenia w ośrodku przy ul. Wesołej określa jako rozwojowe.

Civilization VI: Nie ma magicznego napoju... (wideo)
film

Civilization VI: Nie ma magicznego napoju... (wideo)

Nie ma też Obelixa i Panoramixa. Ale Galowie są. I zapowiadają się całkiem ciekawie w grze Civilization VI.

Jedna klasa pracuje zdalnie, a druga nie. Podejrzliwość wśród rodziców uczniów

Jedna klasa pracuje zdalnie, a druga nie. Podejrzliwość wśród rodziców uczniów

Poprzedniej doby nie zmieniła się liczba szkół prowadzących zdalne lub hybrydowe nauczanie w województwie lubelskim. Mimo to coraz więcej rodziców niepokoi się tym, co dzieje się w placówkach.

Koronawirus. Cztery nowe ogniska w m.in. kopalni Bogdanka i samym sanepidzie
covid-19

Koronawirus. Cztery nowe ogniska w m.in. kopalni Bogdanka i samym sanepidzie

Służby sanitarne donoszą o nowych ogniskach Covid-19 w województwie lubelskim. Kolejni chorzy są wśród górników z Bogdanki i pracowników sanepidu.

Chatka Żaka UMCS jak z pocztówki. Otwarcie będzie trwało pięć dni
Wideo, zdjęcia
galeria

Chatka Żaka UMCS jak z pocztówki. Otwarcie będzie trwało pięć dni

Zakończył się pod 2-letni remont Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. Pod koniec października odbędzie się jej otwarcie, które potrwa pięć dni.

W Sitnie rozegrano XXI Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi

W Sitnie rozegrano XXI Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi

W Igrzyskach wzięło udział pięć gmin z powiatu zamojskiego: Zamość, Szczebrzeszyn, Adamów, Nielisz oraz gospodarz Sitno. Najlepsza okazała się pierwszy z nich.

Awantury wybuchały o bigos, chipsy i zupę. W końcu syn zabił ojca
galeria

Awantury wybuchały o bigos, chipsy i zupę. W końcu syn zabił ojca

Rozpoczął się proces 33-latka z okolic Lubartowa, oskarżonego o brutalne zamordowanie swojego ojca. Mężczyzna zginął od kilkudziesięciu ciosów nożem. Artur P. wpadł w szał po tym, jak matka kazała mu schować talerz do zmywarki.

Teatr Andersena w sieci i na scenie
22 września 2020, 9:30

Teatr Andersena w sieci i na scenie

Teatr Andersena zaprasza swoich odbiorców na kolejne internetowe projekty w ramach Teatroteki Andersena. Będą ciekawe spotkania i lektury.

Filmowcy wracają do Lublina. We wtorek zaczną się zdjęcia do filmu "Cudak"

Filmowcy wracają do Lublina. We wtorek zaczną się zdjęcia do filmu "Cudak"

We wtorek zaczną się w Lublinie zdjęcia do filmu „Cudak”, który będzie częścią telewizyjnej serii o ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej. Wcześniej, bo jeszcze w tym tygodniu na ulicach pojawią się scenografowie ukrywający przed kamerą wszystko to, co zbyt nowoczesne. Efekty zobaczymy wiosną

Koronawirus. Nowe zakażenia w domu dziecka

Koronawirus. Nowe zakażenia w domu dziecka

Badania potwierdziły koronawirusa u czwórki dzieci w zamkniętym od tygodnia domu dziecka w Puławach. Zgodnie z decyzją sanepidu, zostały odizolowane od pozostałych podopiecznych i personelu placówki.

Lubelskie: Wieniec z Zagród doceniony w stolicy na Dożynkach Prezydenckich

Lubelskie: Wieniec z Zagród doceniony w stolicy na Dożynkach Prezydenckich

Wiły go przez miesiąc z różnych rodzajów zbóż, ziół i owoców. – Cieszymy się, że nasza praca została doceniona – mówi projektantka wieńca

Dwa medale zawodników Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej na Mistrzostwach Polski

Dwa medale zawodników Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej na Mistrzostwach Polski

W dniach 18-20 września w Starachowicach odbyły się pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów. W wersji low kick rywalizowało 349 zawodników i zawodniczek z 92 klubów. Do rywalizacji stanęli także zawodnicy Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!