Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 grudnia 2017 r.
18:45

Omal nie pozbawili policjanta wzroku. Usłyszeli wyroki za brutalną napaść

0 15 A A
(fot. Policja / Archiwum)

Więzienie i 45 tys. zł zadośćuczynienia. To kary dla dwóch mężczyzn oskarżonych o brutalną napaść na policjanta. Kamil Z. i Jakub J. omal nie pozbawili mundurowego wzroku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę rozstrzygnął właśnie Sąd Rejonowy w Puławach. Na ławie oskarżonych zasiadali dwaj mieszkańcy tego miasta – 28-letni Kamil Z. oraz 24-letni Jakub J. Pierwszy z nich to bezrobotny z podstawowym wykształceniem. Drugi studiuje leśnictwo.

Obaj mają na koncie konflikty z prawem. Starszy był karany za przywłaszczenie i przestępstwa narkotykowe. Młodszy odsiadywał wyroki za zniszczenie mienia oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjanta.

Teraz obaj mężczyźni zostali skazani za pobicie Piotra Z. – mundurowego z Puław. Doszło do tego nocy z 18 na 19 czerwca tego roku, na stacji benzynowej w Górze Puławskiej. Napastnicy i ich ofiara znali się z widzenia. Młodzi ludzie zaatakowali Piotra Z. właśnie dlatego, że jest policjantem. Feralnej nocy funkcjonariusz z dwojgiem znajomych wracał z imprezy. Zatrzymali się na stacji paliw. Po chwili przyjechali tam również Jakub J. i Kamil Z. Pierwszy z nich zaczął obrażać policjanta i uderzył go w twarz.

Z akt sprawy wynika, że kiedy Piotr Z. się przewrócił, napastnik bił go i kopał po całym ciele. Po chwili przyłączył się do niego Kamil Z. Znajomi policjanta próbowali interweniować, ale i oni dostali kilka ciosów. W pewnej chwili Jakub J. sięgnął po klucz do kół i ruszył z nim w kierunku policjanta. Uciekł jednak, kiedy usłyszał, że pracownicy stacji wezwali policję.

Ranny Piotr Z. trafił do szpitala. Miał połamane kości twarzy. Lekarze stwierdzili, że niewiele brakowało, by stracił wzrok.

Napastnikom groziło nawet do 10 lat więzienia. Sąd wymierzył im jednak znacznie łagodniejsze kary. Kamil Z. został skazany na półtora roku więzienia. Z kolei Jakub J. ma spędzić za kratami rok i 10 miesięcy. Obaj mają zapłacić policjantowi po 22,5 tys. zł zadośćuczynienia. Do tego należy doliczyć po ok. 2 tys. zł na rzecz znajomych mundurowego. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 18:20
0
no to muszę Cię poinformować, że potoczyło się inaczej, bo otrzymałem awans a następnie skierowanie na kurs żeby w lipcu na święto Policji otrzymać kolejny awansik ;) b
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 12:48
0
za to że dał sie obić to powinien wyleciec ze służby
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 09:01
0
To czemu się od razu nie przyznali, na co oni liczyli.... Bo jak chcieli pokazać charakter i zasady to im nie wyszło. Buahahah
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 08:00
0
Dziennik Wschodni juz się boi tego że rodzina nie dopuści hehe. Ciekawe jaka rodzina?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 07:52
0
Dałbym im 20 lat a za zabojstwo dozywocie (albo po cichu uspil) żeby to nie kosztowało podatników. Ewentualnie ich rodziny powinny płacić za ich pobyt po 3 tysie. Skoro ludzie maja chore dziecibi nie maja środków na leczenie, to dlaczego takie scierwa pasożytują
Avatar
gość / 21 grudnia 2017 o 07:40
0
A co z Omalem ?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 07:16
0
Niezły dorobek 24 i 28 lat i masa przestępstw na koncie...... zapowiadają się prawi i uczciwi obywatele....
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 03:21
0
Ale.farmazony piszecie.Za takie informacje wyssane z palca powinien ktoś się waszej gazetce dobrać do tyłkow!!!Pismaki zacznijcie już sprostowanie pisac bo wątpię żeby rodzina oskarżonych wam to odpuscila!!!Takie oczernianie i dodawanie glupot żeby to tylko w tym szmatlawcu można znaleźć.
Avatar
toto / 21 grudnia 2017 o 01:09
0
komu????????
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 22:13
0
Ten wyrok nie jest wysoki, ale dlaczego jak ktoś kogoś zabije w wypadku do dostaje tylko zawiasy? Czy wtedy strata jest mniejsza. Albo gdy przekroczymy 100 w terenie zabudowanym automatycznie tracimy prawo jazdy, natomiast sprawca wypadku śmiertelnego dostaje wyrok w zawieszeniu i nie zabiera mu się prawka. Podaje na przykładzie z rodziny , kierowca ciężarówki wyjeżdżał ze stacji paliw, natomiast mój szwagier poruszał się rowerem drogą z pierszeństwem. Szwagier zmarł, a kierowca ciężarówki dostał 2 lata w zawieszeniu. Prawa jazdy także nie stracił. Nie rozumiem takiego prawa.
Ten wyrok nie jest wysoki, ale dlaczego jak ktoś kogoś zabije w wypadku do dostaje tylko zawiasy? Czy wtedy strata jest mniejsza. Albo gdy przekroczymy 100 w terenie zabudowanym automatycznie tracimy prawo jazdy, natomiast sprawca wypadku śmiertelnego dostaje wyrok w zawieszeniu i nie zabiera mu się prawka. Podaje na przykładzie z rodziny , kierowca ciężarówki wyjeżdżał ze stacji paliw, natomiast mój szwagier poruszał się rowerem drogą z pierszeństwem. Szwagier zmarł, a kierowca ciężarówki dostał 2 lata w zawieszeniu. Prawa jazdy także... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2018 o 18:20
0
no to muszę Cię poinformować, że potoczyło się inaczej, bo otrzymałem awans a następnie skierowanie na kurs żeby w lipcu na święto Policji otrzymać kolejny awansik ;) b
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 12:48
0
za to że dał sie obić to powinien wyleciec ze służby
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 09:01
0
To czemu się od razu nie przyznali, na co oni liczyli.... Bo jak chcieli pokazać charakter i zasady to im nie wyszło. Buahahah
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 08:00
0
Dziennik Wschodni juz się boi tego że rodzina nie dopuści hehe. Ciekawe jaka rodzina?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 07:52
0
Dałbym im 20 lat a za zabojstwo dozywocie (albo po cichu uspil) żeby to nie kosztowało podatników. Ewentualnie ich rodziny powinny płacić za ich pobyt po 3 tysie. Skoro ludzie maja chore dziecibi nie maja środków na leczenie, to dlaczego takie scierwa pasożytują
Avatar
gość / 21 grudnia 2017 o 07:40
0
A co z Omalem ?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 07:16
0
Niezły dorobek 24 i 28 lat i masa przestępstw na koncie...... zapowiadają się prawi i uczciwi obywatele....
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 03:21
0
Ale.farmazony piszecie.Za takie informacje wyssane z palca powinien ktoś się waszej gazetce dobrać do tyłkow!!!Pismaki zacznijcie już sprostowanie pisac bo wątpię żeby rodzina oskarżonych wam to odpuscila!!!Takie oczernianie i dodawanie glupot żeby to tylko w tym szmatlawcu można znaleźć.
Avatar
toto / 21 grudnia 2017 o 01:09
0
komu????????
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 22:13
0
Ten wyrok nie jest wysoki, ale dlaczego jak ktoś kogoś zabije w wypadku do dostaje tylko zawiasy? Czy wtedy strata jest mniejsza. Albo gdy przekroczymy 100 w terenie zabudowanym automatycznie tracimy prawo jazdy, natomiast sprawca wypadku śmiertelnego dostaje wyrok w zawieszeniu i nie zabiera mu się prawka. Podaje na przykładzie z rodziny , kierowca ciężarówki wyjeżdżał ze stacji paliw, natomiast mój szwagier poruszał się rowerem drogą z pierszeństwem. Szwagier zmarł, a kierowca ciężarówki dostał 2 lata w zawieszeniu. Prawa jazdy także nie stracił. Nie rozumiem takiego prawa.
Ten wyrok nie jest wysoki, ale dlaczego jak ktoś kogoś zabije w wypadku do dostaje tylko zawiasy? Czy wtedy strata jest mniejsza. Albo gdy przekroczymy 100 w terenie zabudowanym automatycznie tracimy prawo jazdy, natomiast sprawca wypadku śmiertelnego dostaje wyrok w zawieszeniu i nie zabiera mu się prawka. Podaje na przykładzie z rodziny , kierowca ciężarówki wyjeżdżał ze stacji paliw, natomiast mój szwagier poruszał się rowerem drogą z pierszeństwem. Szwagier zmarł, a kierowca ciężarówki dostał 2 lata w zawieszeniu. Prawa jazdy także... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 0

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 0

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 7 2

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 1 1

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 3 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 2

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 2

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 59 1

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 9

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 3 14

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi!

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi! 10 0

Ponad 455 litrów krwi oddali od 9 lipca do końca sierpnia uczestnicy wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i lodziarni Bosko. Każdego dnia pierwsza 20. dawców dostawała bon na dwie porcje lodów w popularnej lodziarni na lubelskim deptaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!