Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 listopada 2018 r.
11:39

Puławy: Jest data zaprzysiężenia nowego prezydenta i ślubowania radnych

Autor: Zdjęcie autora rs
0 60 A A
Paweł Maj
Paweł Maj

W najbliższy czwartek, 22 listopada, zaprzysiężeni zostaną radni nowej kadencji oraz nowy prezydent Paweł Maj. Wtedy poznamy także wyłonionych w głosowaniach przewodniczących rady miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sesja rozpocznie się tradycyjnie o godz. 16 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Prowadzić będzie ją przewodniczący-senior, czyli najstarszy wiekiem radny – Ignacy Czeżyk z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Następnie, zgodnie z protokołem i zaleceniem komisarza wyborczego, radni otrzymają pisemne zaświadczenia o wyborze i złożą ślubowanie. Tuż po tym punkcie, ślubowanie złoży nowy prezydent Puław Paweł Maj, który prawdopodobnie przy okazji wygłosi pierwsze przemówienie w nowej roli. Zgodnie z porządkiem obrad, ostatnim punktem sesji będzie wybór przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących rady miasta.

Funkcje te prawdopodobnie trafią do największych klubów rady - czyli PiS, „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych” Pawła Maja.

Nowy prezydent swoją pracę rozpocznie dzień później, czyli w piątek, 23 listopada. To właśnie od tego momentu zacznie realnie zarządzać miastem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Outsider / 17 listopada 2018 r. o 20:39
+10
Jak tak sie czyta forum na DW to czlowiek dochodzi do wniosku ze Pulawy bez Grobla przestana istniec. Maj nie ma specjalistow... A jakich specjalistow mial Grobel ? Panie Maj, sciagnac specjalistow z innych miast. Po 2 tygodniach odnajda sie w Pulawach. Tutaj nie ma nic szczegolnie trudnego. Wszystkim dyrektorom wreczyc kontrakty czasowe. 60% kierownikow pewnie do kasacji rowniez. Dom Chemika rowniez do odswiezenia szczegolnie administracja. Ludzie, wiecie co tutaj jest najbardziej skompilowane ? UKLADY!! Bardzo zaluje ze nie znam Pana Maja osobiscie, na pewno warto byloby dla wspolpracy z nim wrocic do Pulaw.
Jak tak sie czyta forum na DW to czlowiek dochodzi do wniosku ze Pulawy bez Grobla przestana istniec. Maj nie ma specjalistow... A jakich specjalistow mial Grobel ? Panie Maj, sciagnac specjalistow z innych miast. Po 2 tygodniach odnajda sie w Pulawach. Tutaj nie ma nic szczegolnie trudnego. Wszystkim dyrektorom wreczyc kontrakty czasowe. 60% kierownikow pewnie do kasacji rowniez. Dom Chemika rowniez do odswiezenia szczegolnie administracja. Ludzie, wiecie co tutaj jest najbardziej skompilowane ? UKLADY!! Bardzo zal... rozwiń
Avatar
Marko polo / 17 listopada 2018 r. o 20:24
+9
no więc tak. największym fachowcem pana nowego prezydenta jest pani Marzenka. szkoda, że nie przyznała się wyborcom ani panu Majowi, że nie ma nawet matury. Kolejna jego radna jest w ciąży. nie pytajcie z kim. już raz w kampanii narobiła Majowi obciachu. jest też kolejna radna która dobiera oprawki i facet co pol życia przepracował u mamy. Oprócz tego w ekipie ma alkoholika grafomana i sepleniacego gryzipiórka. No i kogo z nich zrobi wiceprezydentem? jakiego dyletanta wsadzi na stołek zeby pobawić się losem mieszkańców? Gdzieś pojawiło się tez nazwisko byłej dyrektorki chemika, która po roku wyleciała z hukiem. osoba ktora mało kto trawi, bo jest nielubiana i dość konfliktowa. także gratulacje u niech Bóg ma Pulawy w opiece
no więc tak. największym fachowcem pana nowego prezydenta jest pani Marzenka. szkoda, że nie przyznała się wyborcom ani panu Majowi, że nie ma nawet matury. Kolejna jego radna jest w ciąży. nie pytajcie z kim. już raz w kampanii narobiła Majowi obciachu. jest też kolejna radna która dobiera oprawki i facet co pol życia przepracował u mamy. Oprócz tego w ekipie ma alkoholika grafomana i sepleniacego gryzipiórka. No i kogo z nich zrobi wiceprezydentem? jakiego dyletanta wsadzi na stołek zeby pobawić się losem mieszkańców? Gdzieś pojawiło się t... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 15:11
+8
To bedzie trudna i nieprzewidywalna kadencja. Czy elekt ma juz fachowców ?
Avatar
kjhsgw / 18 listopada 2018 r. o 15:15
+7
no więc tak. największym fachowcem pana nowego prezydenta jest pani Marzenka. szkoda, że nie przyznała się wyborcom ani panu Majowi, że nie ma nawet matury. Kolejna jego radna jest w ciąży. nie pytajcie z kim. już raz w kampanii narobiła Majowi obciachu. jest też kolejna radna która dobiera oprawki i facet co pol życia przepracował u mamy. Oprócz tego w ekipie ma alkoholika grafomana i sepleniacego gryzipiórka. No i kogo z nich zrobi wiceprezydentem? jakiego dyletanta wsadzi na stołek zeby pobawić się losem mieszkańców? Gdzieś pojawiło się tez nazwisko byłej dyrektorki chemika, która po roku wyleciała z hukiem. osoba ktora mało kto trawi, bo jest nielubiana i dość konfliktowa. także gratulacje u niech Bóg ma Pulawy w opiece
 Pozdrawiam sepcjalistkę od ciąż, matur, alkoholizmu i niszczenia zycia innym : Anne F.
 Pozdrawiam sepcjalistkę od ciąż, matur, alkoholizmu i niszczenia zycia innym : Anne F. rozwiń
Avatar
Zaniepkojony / 17 listopada 2018 r. o 14:41
+7
Maj sobie poradzi - Tylko najpierw musi pożegnać sie z tymi, którzy będą go podsrywac Groblowi w radzie: sekretarz, skarbnik i paru lojalnych kerownikow. Czystki są konieczne wiedza o tym wszyscy a szczególnie urzędnicy - znajomy mi mówił że bez tego maj będzie przegrany i będą dążyć do odwołania go. Ładnie można się uśmiechać i mówić a w głowie i sercu zakłamanie i obłuda.
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 r. o 11:43
+6
Hahaha, zebrało się grono adoratorów płaczków co jadą po nowym Panie Prezydencie a i tak to On został wybrany większością głosów. Dauny z nowoczesnej i po.
 To jest poziom wyborców nowego prezydenta. Obrażać innych, choć ciemnota w mojej opinii jest gorszym określeniem. A w LPU jak się okazuje ciemny lud kupił populizm elekta.
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 11:51
+6
No i będzie moźna rządzić w imię prawa, oby kiedyś prokurator nie musiał szukać paragrafu na to prawo.
Avatar
Londynczyk / 17 listopada 2018 r. o 21:41
+5
A My do tej pory nie placilismy ?  Wolontariat byl?
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 13:45
+4
,, W praniu" przeważnie wychodzi inaczej. Jestem przekonana, że p.Maj będzie robił wszystko dla dobra miasta i dla ładu w urzędzie. Nie można wszystkim dogodzić Szanowni Państwo- jeszcze się taki nie urodził! Kadencja jest długa. Bądźmy cierpliwi i ufajmy nowo wybranemu Prezydentowi.
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 11:49
+4
Wszystko wezmie koalicja Maj-PiS... włącznie z funkcją wiceprezydenta dla Pani Krygier....I tak Maj zacznie łamać obietnice wyborcze
Avatar
? / 21 listopada 2018 r. o 11:27
+1
Ja tylko się chciałem zapytać kiedy nasz Nowy mr. Prezydent podniesie podatki i czy podniesie? Bo wzrost najniższej krajowej nie jest tajemnica od pół roku A sila zeczy  wszystko pójdzie w gore
w kampanii mówił że obniży, czekam na naliczenie podatku od nieruchomości na 2019 z nowymi niższymni stawkami w stosunku do 2018, kampanijna obietnica rzecz święta
W ktorym momencie, punkcie programu i komu powiedział ze obnizy? Bo jakos do takiego info nie moge sie dokopac.
to miały być innowacyjne obniżki czyli obniżki poprzez nie podwyższanie - ale skoro wszystko miało zostać jak jest to tylko potwierdza że nowy Prezydent niczego kiedy obiecywał
konkretnie gdzie te obietnice bo wciaz nigdzie nie moge znależć potwierdzenia tych rewelacji
na licznych spotkaniach z wyborcami, a te przecież były codziennie, i jeszcze obnizka opłat za ciepło z OPEC
O! Obniżke oplat za OPEC też obiecał SUPER!
kiedy i gdzie dokladnie? Czy w tym kraju  za pisanie i rozpowrzechnianie nieprawdy obowiązuje  jakas odpowiedizlanosc?
A to nie wiesz że były liczne spotkania z wyborcami, codziennie przecież obiecywał, a nawet przez cztery ostatnie lata, że będzie taniej bo on to potrafi.
Co dzień to Ty powinieneś zastanawiać się jak oczyścić dwa dusze z jadu a serce z klamstwa
Posłuchaj wywiadu elekta chyba w radiu kiedy to mówił że suweren do niego dzień i noc dzwonił i przychodził. Ja tym suwerenem też jestem i obiecywał mi niższe podatki, OPEC, wodę i śmieci.
 Do mnie tez dzwonia kontrahenci dzien i noc. To oznacza ze im wszystko obiecuje? Tobie obiecał przez telfon czy telepatycznie?
 Do mnie tez dzwonia kontrahenci dzien i noc. To oznacza ze im wszystko obiecuje? Tobie obiecał przez telfon czy telepatycznie? rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 r. o 16:50
+1
Ja tylko się chciałem zapytać kiedy nasz Nowy mr. Prezydent podniesie podatki i czy podniesie? Bo wzrost najniższej krajowej nie jest tajemnica od pół roku A sila zeczy  wszystko pójdzie w gore
w kampanii mówił że obniży, czekam na naliczenie podatku od nieruchomości na 2019 z nowymi niższymni stawkami w stosunku do 2018, kampanijna obietnica rzecz święta
W ktorym momencie, punkcie programu i komu powiedział ze obnizy? Bo jakos do takiego info nie moge sie dokopac.
to miały być innowacyjne obniżki czyli obniżki poprzez nie podwyższanie - ale skoro wszystko miało zostać jak jest to tylko potwierdza że nowy Prezydent niczego kiedy obiecywał
konkretnie gdzie te obietnice bo wciaz nigdzie nie moge znależć potwierdzenia tych rewelacji
na licznych spotkaniach z wyborcami, a te przecież były codziennie, i jeszcze obnizka opłat za ciepło z OPEC
O! Obniżke oplat za OPEC też obiecał SUPER!
kiedy i gdzie dokladnie? Czy w tym kraju  za pisanie i rozpowrzechnianie nieprawdy obowiązuje  jakas odpowiedizlanosc?
A to nie wiesz że były liczne spotkania z wyborcami, codziennie przecież obiecywał, a nawet przez cztery ostatnie lata, że będzie taniej bo on to potrafi.
Co dzień to Ty powinieneś zastanawiać się jak oczyścić dwa dusze z jadu a serce z klamstwa
 Posłuchaj wywiadu elekta chyba w radiu kiedy to mówił że suweren do niego dzień i noc dzwonił i przychodził. Ja tym suwerenem też jestem i obiecywał mi niższe podatki, OPEC, wodę i śmieci. 
 Posłuchaj wywiadu elekta chyba w radiu kiedy to mówił że suweren do niego dzień i noc dzwonił i przychodził. Ja tym suwerenem też jestem i obiecywał mi niższe podatki, OPEC, wodę i śmieci.  rozwiń
Avatar
J.p / 20 listopada 2018 r. o 11:19
+1
Ja tylko się chciałem zapytać kiedy nasz Nowy mr. Prezydent podniesie podatki i czy podniesie? Bo wzrost najniższej krajowej nie jest tajemnica od pół roku A sila zeczy  wszystko pójdzie w gore
w kampanii mówił że obniży, czekam na naliczenie podatku od nieruchomości na 2019 z nowymi niższymni stawkami w stosunku do 2018, kampanijna obietnica rzecz święta
W ktorym momencie, punkcie programu i komu powiedział ze obnizy? Bo jakos do takiego info nie moge sie dokopac.
to miały być innowacyjne obniżki czyli obniżki poprzez nie podwyższanie - ale skoro wszystko miało zostać jak jest to tylko potwierdza że nowy Prezydent niczego kiedy obiecywał
konkretnie gdzie te obietnice bo wciaz nigdzie nie moge znależć potwierdzenia tych rewelacji
na licznych spotkaniach z wyborcami, a te przecież były codziennie, i jeszcze obnizka opłat za ciepło z OPEC
O! Obniżke oplat za OPEC też obiecał SUPER!
kiedy i gdzie dokladnie? Czy w tym kraju  za pisanie i rozpowrzechnianie nieprawdy obowiązuje  jakas odpowiedizlanosc?
A to nie wiesz że były liczne spotkania z wyborcami, codziennie przecież obiecywał, a nawet przez cztery ostatnie lata, że będzie taniej bo on to potrafi.
 Co dzień to Ty powinieneś zastanawiać się jak oczyścić dwa dusze z jadu a serce z klamstwa
 Co dzień to Ty powinieneś zastanawiać się jak oczyścić dwa dusze z jadu a serce z klamstwa rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2018 r. o 19:27
+1
Ja tylko się chciałem zapytać kiedy nasz Nowy mr. Prezydent podniesie podatki i czy podniesie? Bo wzrost najniższej krajowej nie jest tajemnica od pół roku A sila zeczy  wszystko pójdzie w gore
w kampanii mówił że obniży, czekam na naliczenie podatku od nieruchomości na 2019 z nowymi niższymni stawkami w stosunku do 2018, kampanijna obietnica rzecz święta
W ktorym momencie, punkcie programu i komu powiedział ze obnizy? Bo jakos do takiego info nie moge sie dokopac.
to miały być innowacyjne obniżki czyli obniżki poprzez nie podwyższanie - ale skoro wszystko miało zostać jak jest to tylko potwierdza że nowy Prezydent niczego kiedy obiecywał
konkretnie gdzie te obietnice bo wciaz nigdzie nie moge znależć potwierdzenia tych rewelacji
na licznych spotkaniach z wyborcami, a te przecież były codziennie, i jeszcze obnizka opłat za ciepło z OPEC
O! Obniżke oplat za OPEC też obiecał SUPER!
kiedy i gdzie dokladnie? Czy w tym kraju  za pisanie i rozpowrzechnianie nieprawdy obowiązuje  jakas odpowiedizlanosc?
 A to nie wiesz że były liczne spotkania z wyborcami, codziennie przecież obiecywał, a nawet przez cztery ostatnie lata, że będzie taniej bo on to potrafi. 
 A to nie wiesz że były liczne spotkania z wyborcami, codziennie przecież obiecywał, a nawet przez cztery ostatnie lata, że będzie taniej bo on to potrafi.  rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2018 r. o 19:25
+1
Ja tylko się chciałem zapytać kiedy nasz Nowy mr. Prezydent podniesie podatki i czy podniesie? Bo wzrost najniższej krajowej nie jest tajemnica od pół roku A sila zeczy  wszystko pójdzie w gore
w kampanii mówił że obniży, czekam na naliczenie podatku od nieruchomości na 2019 z nowymi niższymni stawkami w stosunku do 2018, kampanijna obietnica rzecz święta
W ktorym momencie, punkcie programu i komu powiedział ze obnizy? Bo jakos do takiego info nie moge sie dokopac.
to miały być innowacyjne obniżki czyli obniżki poprzez nie podwyższanie - ale skoro wszystko miało zostać jak jest to tylko potwierdza że nowy Prezydent niczego kiedy obiecywał
konkretnie gdzie te obietnice bo wciaz nigdzie nie moge znależć potwierdzenia tych rewelacji
o obniżeniu podatków pan Maj mówił na spotkaniu w Sybilli. Ktos go nawet zapytal z czego bedzie robił inwestycje skoro wszystko chce obniżać
w której minucie ? bo nic tam nie ma ze obnizał bedzie podatki. mowil wylacznie o niepowyzszaniu podatkow predsiebiorcom a to roznica zasadnicza chyba jest?
 Mi mówił osobiście że obniży, że opec będzie niższy, za wodę i śmieci też mniej zapłacę jak tyko na niego zagłosuję. Teraz tak będzie przecież on jest z ludźmi a nie przeciw.
 Mi mówił osobiście że obniży, że opec będzie niższy, za wodę i śmieci też mniej zapłacę jak tyko na niego zagłosuję. Teraz tak będzie przecież on jest z ludźmi a nie przeciw. rozwiń
Avatar
? / 19 listopada 2018 r. o 18:25
+1
Ja tylko się chciałem zapytać kiedy nasz Nowy mr. Prezydent podniesie podatki i czy podniesie? Bo wzrost najniższej krajowej nie jest tajemnica od pół roku A sila zeczy  wszystko pójdzie w gore
w kampanii mówił że obniży, czekam na naliczenie podatku od nieruchomości na 2019 z nowymi niższymni stawkami w stosunku do 2018, kampanijna obietnica rzecz święta
W ktorym momencie, punkcie programu i komu powiedział ze obnizy? Bo jakos do takiego info nie moge sie dokopac.
to miały być innowacyjne obniżki czyli obniżki poprzez nie podwyższanie - ale skoro wszystko miało zostać jak jest to tylko potwierdza że nowy Prezydent niczego kiedy obiecywał
konkretnie gdzie te obietnice bo wciaz nigdzie nie moge znależć potwierdzenia tych rewelacji
na licznych spotkaniach z wyborcami, a te przecież były codziennie, i jeszcze obnizka opłat za ciepło z OPEC
O! Obniżke oplat za OPEC też obiecał SUPER!
kiedy i gdzie dokladnie? Czy w tym kraju  za pisanie i rozpowrzechnianie nieprawdy obowiązuje  jakas odpowiedizlanosc?
kiedy i gdzie dokladnie? Czy w tym kraju  za pisanie i rozpowrzechnianie nieprawdy obowiązuje  jakas odpowiedizlanosc? rozwiń
Avatar
Super! / 19 listopada 2018 r. o 17:41
+1
Ja tylko się chciałem zapytać kiedy nasz Nowy mr. Prezydent podniesie podatki i czy podniesie? Bo wzrost najniższej krajowej nie jest tajemnica od pół roku A sila zeczy  wszystko pójdzie w gore
w kampanii mówił że obniży, czekam na naliczenie podatku od nieruchomości na 2019 z nowymi niższymni stawkami w stosunku do 2018, kampanijna obietnica rzecz święta
W ktorym momencie, punkcie programu i komu powiedział ze obnizy? Bo jakos do takiego info nie moge sie dokopac.
to miały być innowacyjne obniżki czyli obniżki poprzez nie podwyższanie - ale skoro wszystko miało zostać jak jest to tylko potwierdza że nowy Prezydent niczego kiedy obiecywał
konkretnie gdzie te obietnice bo wciaz nigdzie nie moge znależć potwierdzenia tych rewelacji
na licznych spotkaniach z wyborcami, a te przecież były codziennie, i jeszcze obnizka opłat za ciepło z OPEC
 O! Obniżke oplat za OPEC też obiecał SUPER!
 O! Obniżke oplat za OPEC też obiecał SUPER! rozwiń
Avatar
Predsiebiorca / 19 listopada 2018 r. o 17:38
+1
Ja tylko się chciałem zapytać kiedy nasz Nowy mr. Prezydent podniesie podatki i czy podniesie? Bo wzrost najniższej krajowej nie jest tajemnica od pół roku A sila zeczy  wszystko pójdzie w gore
w kampanii mówił że obniży, czekam na naliczenie podatku od nieruchomości na 2019 z nowymi niższymni stawkami w stosunku do 2018, kampanijna obietnica rzecz święta
W ktorym momencie, punkcie programu i komu powiedział ze obnizy? Bo jakos do takiego info nie moge sie dokopac.
to miały być innowacyjne obniżki czyli obniżki poprzez nie podwyższanie - ale skoro wszystko miało zostać jak jest to tylko potwierdza że nowy Prezydent niczego kiedy obiecywał
konkretnie gdzie te obietnice bo wciaz nigdzie nie moge znależć potwierdzenia tych rewelacji
o obniżeniu podatków pan Maj mówił na spotkaniu w Sybilli. Ktos go nawet zapytal z czego bedzie robił inwestycje skoro wszystko chce obniżać
w której minucie ? bo nic tam nie ma ze obnizał bedzie podatki. mowil wylacznie o niepowyzszaniu podatkow predsiebiorcom a to roznica zasadnicza chyba jest?
To takie innowacyjne obniżki te obniżki przez niepodwyższanie - coś jak przy 23% VAT który też nie podwyższyli
To takie innowacyjne obniżki te obniżki przez niepodwyższanie - coś jak przy 23% VAT który też nie podwyższyli rozwiń
Avatar
do anny manipulantki / 19 listopada 2018 r. o 12:21
+1
Ja tylko się chciałem zapytać kiedy nasz Nowy mr. Prezydent podniesie podatki i czy podniesie? Bo wzrost najniższej krajowej nie jest tajemnica od pół roku A sila zeczy  wszystko pójdzie w gore
w kampanii mówił że obniży, czekam na naliczenie podatku od nieruchomości na 2019 z nowymi niższymni stawkami w stosunku do 2018, kampanijna obietnica rzecz święta
W ktorym momencie, punkcie programu i komu powiedział ze obnizy? Bo jakos do takiego info nie moge sie dokopac.
to miały być innowacyjne obniżki czyli obniżki poprzez nie podwyższanie - ale skoro wszystko miało zostać jak jest to tylko potwierdza że nowy Prezydent niczego kiedy obiecywał
konkretnie gdzie te obietnice bo wciaz nigdzie nie moge znależć potwierdzenia tych rewelacji
o obniżeniu podatków pan Maj mówił na spotkaniu w Sybilli. Ktos go nawet zapytal z czego bedzie robił inwestycje skoro wszystko chce obniżać
  w której minucie ? bo nic tam nie ma ze obnizał bedzie podatki. mowil wylacznie o niepowyzszaniu podatkow predsiebiorcom a to roznica zasadnicza chyba jest?
  w której minucie ? bo nic tam nie ma ze obnizał bedzie podatki. mowil wylacznie o niepowyzszaniu podatkow predsiebiorcom a to roznica zasadnicza chyba jest? rozwiń
Avatar
erty / 19 listopada 2018 r. o 09:13
-4
Fachowcy są. To pracownicy urzędu którzy byli poza układem, wykształceni, doświadczeni i szczęśliwi że nie ma już Grobla. Chętni do pracy, trzeba tylko po nich sięgnąć.!