Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 listopada 2013 r.
18:48
Edytuj ten wpis

Rogalów: Wiadukt już, ciuchcia później

0 10 A A
 (Paweł Buczkowski)
(Paweł Buczkowski)

Wiadukt będzie gotowy jeszcze w tym miesiącu, ale Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa będzie dojeżdżać do Nałęczowa najwcześniej w 2015 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trwają prace przy remoncie wiaduktu w miejscowości Rogalów (gmina Wąwolnica). Wiadukt wpisany jest do rejestru zabytków naszego województwa. Dlatego zgodę na jego odbudowę musiał wydać lubelski konserwator zabytków. Jednym z warunków było zachowanie wcześniejszego wyglądu obiektu. Wszystko powinno być gotowe pod koniec listopada, a koszty wyniosą około 300 tys zł.

Przypomnijmy, że wiadukt został zamknięty w 2007 roku po tym, jak zbyt wysoka ciężarówka uszkodziła jego konstrukcję. W efekcie, kursy do Nałęczowa zostały wstrzymane, a kolejka jeździła na trasie Polanówka – Karczmiska – Opole Lubeskie/Poniatowa.

W ramach remontu należało wymienić uszkodzony element wiaduktu, naprawić istniejące podpory i wzmocnić nasyp kolejki wąskotorowej.

– Obecnie trwają prace przy montowaniu nawierzchni, wykonaniu schodów oraz roboty porządkowe.Termin wykonania prac upływa 30 listopada – informuje Emilia Rzepka, dyrektorka Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej. Zakończenie prac będzie także końcem kłopotów kierowców, bo w tym miejscu od dłuższego czasu odbywał się ruch wahadłowy. Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

Przebudowa wiaduktu dobiega końca ale to dopiero jeden z etapów wznowienia połączenia kolejki wąskotorowej do Nałęczowa. Od kilku lat nie jeździł tamtędy żaden pociąg. Dlatego trzeba będzie wcześniej sprawdzić całą trasę, oczyścić torowisko i dokonać ewentualnych napraw. Później robotnicy przeniosą się jeszcze na przepust w Wąwolnicy.

– Naprawdę jest jeszcze bardzo dużo rzeczy do zrobienia. Oczywiście chcielibyśmy, aby kolejka dojeżdżała do Nałęczowa już w przyszłym roku. Patrząc jednak realnie nie ma na to zbyt dużych szans. Prace chcemy wykonywać etapami. Według mojej oceny dopiero w kolejnym roku uda się nam przedłużyć trasę kolejki – dodaje dyrektorka Rzepka.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 28 listopada 2013 o 07:06
0

Wiem, że podniesiono konstrukcję i obniżono jezdnię. Ale trzeba rzetelnie informować a nie tylko mówić że 20cm. Ktoś, kto czyta to może pomyśleć że wogóle max podniesiono prześwit 20cm. A każdy przecież pamięta znaki jakie tam lata były (2,6metra max. wysokość pojazdów). 2,6+20cm = 2,8m.

Powinna być informacja w artykule, że zwiększono prześwit do takiej a takiej wysokości poprzez podniesienie konstrukcji wiaduktu oraz obniżenie jezdni. Trzeba myśleć jak się coś mówi, a nie bez składu  klicić... pani Dyrektor Rzepka.

Avatar
olo / 28 listopada 2013 o 06:58
0

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). Skoro 2,6m było to dodając wspomniane przez panią Rzepkę 20cm mamy 2.8m. Ona podała, że 3,7m. Zdaje się że 3,7m - 2,6m = 1,1m zwiększenia wysokości maksymalnej pojazdów. Na forum wąskotorówki piszą z kolei o zwiększeniu prześwitu o którym mowa o 70cm. To jak to w końcu jest do cholery? Porównując zdjęcia wiaduktu przed i po remoncie stawiałbym na te 70cm o których mowa na forum wąskotorówki. Pani Rzepka klici bez składu i ładu, a kupy się to nie trzyma...

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). S... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:21
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 27 listopada 2013 o 12:20
0

Olek i tu się mylisz, bo jezdnia podczas remontu w 2012 r. także została obnizona i dlatego prześwit wyniesie aż 3,70m

Avatar
olek / 27 listopada 2013 o 06:14
0

, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Nie przejedzie. Prześwit zwiększono o 70cm. Popatrz sobie na zdjęcia: http://750mm.pl/index.php?action=dlattach;topic=2022.0;attach=2429;image

Avatar
olek / 27 listopada 2013 o 06:02
0

Macie spóxnione informacje. W dniu, w którym to podajecie do wiadomości wiadukt juz był na swoim miejscu. Przydałoby się wiec zdjęcie już zamiontowanego wiaduktu, a nie zdjęcie z przed tygodnia...

Avatar
Jacek / 26 listopada 2013 o 21:37
0

A skrania drogowa to 4m wysokości, więc jak długo prześwit wiaduktu nie osiągnie 4,1m tak długo raz na jakiś czas jakiś "mądry" się wpasuje pod konstrukcję.

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:14
0

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 25 listopada 2013 o 16:55
0

3, 70 m bo droga była obniżona podczas remontu nawierzchni a teraz wiadukt podnieśli i z 2,60 prześwit zwiększy się do 3,70m!!! Autobusy jeździly już dawno jak wyremontowali nawierzchnie a nie zmienili jeszcze znaków, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Avatar
JanMiś / 25 listopada 2013 o 12:40
0

Lekka faktazja poniosła autora. Do tej pory pod wiaduktem mogły przejeżdżać samochody do 2,6m. Jeśli pogłębią drogę o 20cm to 2,7 - 2,8m przejadą, a nie 3,7m :)

Avatar
olo / 28 listopada 2013 o 07:06
0

Wiem, że podniesiono konstrukcję i obniżono jezdnię. Ale trzeba rzetelnie informować a nie tylko mówić że 20cm. Ktoś, kto czyta to może pomyśleć że wogóle max podniesiono prześwit 20cm. A każdy przecież pamięta znaki jakie tam lata były (2,6metra max. wysokość pojazdów). 2,6+20cm = 2,8m.

Powinna być informacja w artykule, że zwiększono prześwit do takiej a takiej wysokości poprzez podniesienie konstrukcji wiaduktu oraz obniżenie jezdni. Trzeba myśleć jak się coś mówi, a nie bez składu  klicić... pani Dyrektor Rzepka.

Avatar
olo / 28 listopada 2013 o 06:58
0

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). Skoro 2,6m było to dodając wspomniane przez panią Rzepkę 20cm mamy 2.8m. Ona podała, że 3,7m. Zdaje się że 3,7m - 2,6m = 1,1m zwiększenia wysokości maksymalnej pojazdów. Na forum wąskotorówki piszą z kolei o zwiększeniu prześwitu o którym mowa o 70cm. To jak to w końcu jest do cholery? Porównując zdjęcia wiaduktu przed i po remoncie stawiałbym na te 70cm o których mowa na forum wąskotorówki. Pani Rzepka klici bez składu i ładu, a kupy się to nie trzyma...

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). S... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:21
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 27 listopada 2013 o 12:20
0

Olek i tu się mylisz, bo jezdnia podczas remontu w 2012 r. także została obnizona i dlatego prześwit wyniesie aż 3,70m

Avatar
olek / 27 listopada 2013 o 06:14
0

, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Nie przejedzie. Prześwit zwiększono o 70cm. Popatrz sobie na zdjęcia: http://750mm.pl/index.php?action=dlattach;topic=2022.0;attach=2429;image

Avatar
olek / 27 listopada 2013 o 06:02
0

Macie spóxnione informacje. W dniu, w którym to podajecie do wiadomości wiadukt juz był na swoim miejscu. Przydałoby się wiec zdjęcie już zamiontowanego wiaduktu, a nie zdjęcie z przed tygodnia...

Avatar
Jacek / 26 listopada 2013 o 21:37
0

A skrania drogowa to 4m wysokości, więc jak długo prześwit wiaduktu nie osiągnie 4,1m tak długo raz na jakiś czas jakiś "mądry" się wpasuje pod konstrukcję.

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:14
0

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 25 listopada 2013 o 16:55
0

3, 70 m bo droga była obniżona podczas remontu nawierzchni a teraz wiadukt podnieśli i z 2,60 prześwit zwiększy się do 3,70m!!! Autobusy jeździly już dawno jak wyremontowali nawierzchnie a nie zmienili jeszcze znaków, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Avatar
JanMiś / 25 listopada 2013 o 12:40
0

Lekka faktazja poniosła autora. Do tej pory pod wiaduktem mogły przejeżdżać samochody do 2,6m. Jeśli pogłębią drogę o 20cm to 2,7 - 2,8m przejadą, a nie 3,7m :)