Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 listopada 2013 r.
18:48
Edytuj ten wpis

Rogalów: Wiadukt już, ciuchcia później

0 10 A A
 (Paweł Buczkowski)
(Paweł Buczkowski)

Wiadukt będzie gotowy jeszcze w tym miesiącu, ale Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa będzie dojeżdżać do Nałęczowa najwcześniej w 2015 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trwają prace przy remoncie wiaduktu w miejscowości Rogalów (gmina Wąwolnica). Wiadukt wpisany jest do rejestru zabytków naszego województwa. Dlatego zgodę na jego odbudowę musiał wydać lubelski konserwator zabytków. Jednym z warunków było zachowanie wcześniejszego wyglądu obiektu. Wszystko powinno być gotowe pod koniec listopada, a koszty wyniosą około 300 tys zł.

Przypomnijmy, że wiadukt został zamknięty w 2007 roku po tym, jak zbyt wysoka ciężarówka uszkodziła jego konstrukcję. W efekcie, kursy do Nałęczowa zostały wstrzymane, a kolejka jeździła na trasie Polanówka – Karczmiska – Opole Lubeskie/Poniatowa.

W ramach remontu należało wymienić uszkodzony element wiaduktu, naprawić istniejące podpory i wzmocnić nasyp kolejki wąskotorowej.

– Obecnie trwają prace przy montowaniu nawierzchni, wykonaniu schodów oraz roboty porządkowe.Termin wykonania prac upływa 30 listopada – informuje Emilia Rzepka, dyrektorka Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej. Zakończenie prac będzie także końcem kłopotów kierowców, bo w tym miejscu od dłuższego czasu odbywał się ruch wahadłowy. Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

Przebudowa wiaduktu dobiega końca ale to dopiero jeden z etapów wznowienia połączenia kolejki wąskotorowej do Nałęczowa. Od kilku lat nie jeździł tamtędy żaden pociąg. Dlatego trzeba będzie wcześniej sprawdzić całą trasę, oczyścić torowisko i dokonać ewentualnych napraw. Później robotnicy przeniosą się jeszcze na przepust w Wąwolnicy.

– Naprawdę jest jeszcze bardzo dużo rzeczy do zrobienia. Oczywiście chcielibyśmy, aby kolejka dojeżdżała do Nałęczowa już w przyszłym roku. Patrząc jednak realnie nie ma na to zbyt dużych szans. Prace chcemy wykonywać etapami. Według mojej oceny dopiero w kolejnym roku uda się nam przedłużyć trasę kolejki – dodaje dyrektorka Rzepka.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 28 listopada 2013 r. o 07:06
0

Wiem, że podniesiono konstrukcję i obniżono jezdnię. Ale trzeba rzetelnie informować a nie tylko mówić że 20cm. Ktoś, kto czyta to może pomyśleć że wogóle max podniesiono prześwit 20cm. A każdy przecież pamięta znaki jakie tam lata były (2,6metra max. wysokość pojazdów). 2,6+20cm = 2,8m.

Powinna być informacja w artykule, że zwiększono prześwit do takiej a takiej wysokości poprzez podniesienie konstrukcji wiaduktu oraz obniżenie jezdni. Trzeba myśleć jak się coś mówi, a nie bez składu  klicić... pani Dyrektor Rzepka.

Avatar
olo / 28 listopada 2013 r. o 06:58
0

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). Skoro 2,6m było to dodając wspomniane przez panią Rzepkę 20cm mamy 2.8m. Ona podała, że 3,7m. Zdaje się że 3,7m - 2,6m = 1,1m zwiększenia wysokości maksymalnej pojazdów. Na forum wąskotorówki piszą z kolei o zwiększeniu prześwitu o którym mowa o 70cm. To jak to w końcu jest do cholery? Porównując zdjęcia wiaduktu przed i po remoncie stawiałbym na te 70cm o których mowa na forum wąskotorówki. Pani Rzepka klici bez składu i ładu, a kupy się to nie trzyma...

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). S... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 r. o 12:21
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 27 listopada 2013 r. o 12:20
0

Olek i tu się mylisz, bo jezdnia podczas remontu w 2012 r. także została obnizona i dlatego prześwit wyniesie aż 3,70m

Avatar
olek / 27 listopada 2013 r. o 06:14
0

, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Nie przejedzie. Prześwit zwiększono o 70cm. Popatrz sobie na zdjęcia: http://750mm.pl/index.php?action=dlattach;topic=2022.0;attach=2429;image

Avatar
olek / 27 listopada 2013 r. o 06:02
0

Macie spóxnione informacje. W dniu, w którym to podajecie do wiadomości wiadukt juz był na swoim miejscu. Przydałoby się wiec zdjęcie już zamiontowanego wiaduktu, a nie zdjęcie z przed tygodnia...

Avatar
Jacek / 26 listopada 2013 r. o 21:37
0

A skrania drogowa to 4m wysokości, więc jak długo prześwit wiaduktu nie osiągnie 4,1m tak długo raz na jakiś czas jakiś "mądry" się wpasuje pod konstrukcję.

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 r. o 10:14
0

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 25 listopada 2013 r. o 16:55
0

3, 70 m bo droga była obniżona podczas remontu nawierzchni a teraz wiadukt podnieśli i z 2,60 prześwit zwiększy się do 3,70m!!! Autobusy jeździly już dawno jak wyremontowali nawierzchnie a nie zmienili jeszcze znaków, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Avatar
JanMiś / 25 listopada 2013 r. o 12:40
0

Lekka faktazja poniosła autora. Do tej pory pod wiaduktem mogły przejeżdżać samochody do 2,6m. Jeśli pogłębią drogę o 20cm to 2,7 - 2,8m przejadą, a nie 3,7m :)

Avatar
olo / 28 listopada 2013 r. o 07:06
0

Wiem, że podniesiono konstrukcję i obniżono jezdnię. Ale trzeba rzetelnie informować a nie tylko mówić że 20cm. Ktoś, kto czyta to może pomyśleć że wogóle max podniesiono prześwit 20cm. A każdy przecież pamięta znaki jakie tam lata były (2,6metra max. wysokość pojazdów). 2,6+20cm = 2,8m.

Powinna być informacja w artykule, że zwiększono prześwit do takiej a takiej wysokości poprzez podniesienie konstrukcji wiaduktu oraz obniżenie jezdni. Trzeba myśleć jak się coś mówi, a nie bez składu  klicić... pani Dyrektor Rzepka.

Avatar
olo / 28 listopada 2013 r. o 06:58
0

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). Skoro 2,6m było to dodając wspomniane przez panią Rzepkę 20cm mamy 2.8m. Ona podała, że 3,7m. Zdaje się że 3,7m - 2,6m = 1,1m zwiększenia wysokości maksymalnej pojazdów. Na forum wąskotorówki piszą z kolei o zwiększeniu prześwitu o którym mowa o 70cm. To jak to w końcu jest do cholery? Porównując zdjęcia wiaduktu przed i po remoncie stawiałbym na te 70cm o których mowa na forum wąskotorówki. Pani Rzepka klici bez składu i ładu, a kupy się to nie trzyma...

Dziwne, na forum wąskotorówki piszą o 70cm łącznie, a jak pamiętamy było 2,6m... poza tym jak czytam tekst:

Wreszcie pod wiaduktem będą mogły przejeżdżać także znacznie wyższe pojazdy, do 3,7 metra wysokości. Droga w tym miejscu została obniżona o około 20 cm.

...to widzę nieścisłości. Pani Rzepka mówi, mówi, a kupy się to nie trzyma.

Na tym zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_zaxeoVcuX6o/Smz4igolOwI/AAAAAAAAAd4/wobL11DCji0/s7... widać znak informujący jakie pojazdy mogły przejechać przed remontem (2,6m wysokości max). S... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 r. o 12:21
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 27 listopada 2013 r. o 12:20
0

Olek i tu się mylisz, bo jezdnia podczas remontu w 2012 r. także została obnizona i dlatego prześwit wyniesie aż 3,70m

Avatar
olek / 27 listopada 2013 r. o 06:14
0

, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Nie przejedzie. Prześwit zwiększono o 70cm. Popatrz sobie na zdjęcia: http://750mm.pl/index.php?action=dlattach;topic=2022.0;attach=2429;image

Avatar
olek / 27 listopada 2013 r. o 06:02
0

Macie spóxnione informacje. W dniu, w którym to podajecie do wiadomości wiadukt juz był na swoim miejscu. Przydałoby się wiec zdjęcie już zamiontowanego wiaduktu, a nie zdjęcie z przed tygodnia...

Avatar
Jacek / 26 listopada 2013 r. o 21:37
0

A skrania drogowa to 4m wysokości, więc jak długo prześwit wiaduktu nie osiągnie 4,1m tak długo raz na jakiś czas jakiś "mądry" się wpasuje pod konstrukcję.

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 r. o 10:14
0

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
mat / 25 listopada 2013 r. o 16:55
0

3, 70 m bo droga była obniżona podczas remontu nawierzchni a teraz wiadukt podnieśli i z 2,60 prześwit zwiększy się do 3,70m!!! Autobusy jeździly już dawno jak wyremontowali nawierzchnie a nie zmienili jeszcze znaków, a teraz to już nawet TIR przejedzie.

Avatar
JanMiś / 25 listopada 2013 r. o 12:40
0

Lekka faktazja poniosła autora. Do tej pory pod wiaduktem mogły przejeżdżać samochody do 2,6m. Jeśli pogłębią drogę o 20cm to 2,7 - 2,8m przejadą, a nie 3,7m :)

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Balony wracają do Nałęczowa. Dzisiaj rozpoczną się międzynarodowe zawody

Balony wracają do Nałęczowa. Dzisiaj rozpoczną się międzynarodowe zawody

Dziś rozpoczynają się 16. Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie. Prezentacja załóg o godzinie 21 przed sanatorium „Książę Józef”. Loty zawodnicze potrwają do soboty. Tego samego dnia zaplanowano pokaz zespołu akrobacyjnego „Orlik”

Lublin: Miejski rower traci rozpęd. Liczba wypożyczeń spadła nawet o połowę

Lublin: Miejski rower traci rozpęd. Liczba wypożyczeń spadła nawet o połowę

Po wprowadzeniu opłaty za każdy przejazd, nawet najkrótszy, o połowę spadła liczba wypożyczeń w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego. Oficjalne dane Urzędu Miasta potwierdzają rowerowi aktywiści

Tokio 2020. Świetny debiut lublinianki Aleksandry Mirosław na igrzyskach. Jest wygrana, blisko rekordu świata

Tokio 2020. Świetny debiut lublinianki Aleksandry Mirosław na igrzyskach. Jest wygrana, blisko rekordu świata

Znakomity debiut na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zaliczyła lublinianka Aleksandra Mirosław. W eliminacjach konkurencji na czas zawodniczka klubu KW Kotłownia Lublin była najlepsza i otarła się nawet o rekord świata

Koronawirus 4 sierpnia. 164 zakażenia w Polsce. Nowe przypadki także w Lubelskiem

Koronawirus 4 sierpnia. 164 zakażenia w Polsce. Nowe przypadki także w Lubelskiem

164 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 4 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 12 zakażeń i 1 zgon

Tokio 2020. Siódmy medal dla Polski. Srebro dla duetu żeglarek

Tokio 2020. Siódmy medal dla Polski. Srebro dla duetu żeglarek

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wywalczyły srebrny medal w żeglarskiej klasie 470

Rzeczpospolita Polka w Centrum Kultury
11 sierpnia 2021, 19:00

Rzeczpospolita Polka w Centrum Kultury

"Rzeczpospolita Polka" to cykl projekcji filmowych i spotkań z reżyserkami. W środę, 11 sierpnia o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędą się aż trzy projekcje filmowe.

43. Lubelska Piesza Pielgrzymka jest już na trasie. Pątnicy będą szli w grupach [zdjęcia]
galeria

43. Lubelska Piesza Pielgrzymka jest już na trasie. Pątnicy będą szli w grupach [zdjęcia]

200 osób wyruszyło w środowy poranek spod archikatedry lubelskiej na trasę 43. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dojście do wyznaczonego celu zajmie pątnikom 12 dni.

Stu ratowników z jednego miasta rezygnuje z pracy. "Po kilku dyżurach z rzędu wyglądamy jak zombie"
film

Stu ratowników z jednego miasta rezygnuje z pracy. "Po kilku dyżurach z rzędu wyglądamy jak zombie"

Białystok. Ratownicy medyczni z wojewódzkiej stacji pogotowia w Białymstoku odchodzą z pracy. Ponad stu spośród nich złożyło wypowiedzenia.

Zjednoczona Prawica przegra w wyborach ze zjednoczoną opozycją? "Taki wynik cieszy"
Sondaż

Zjednoczona Prawica przegra w wyborach ze zjednoczoną opozycją? "Taki wynik cieszy"

Gdyby opozycja się zjednoczyła i poszła razem do wyborów do Sejmu, to pokonałaby Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster, przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu"

Po cesarskim cięciu wykrwawiła się na szpitalnym łóżku. Kto jest winny śmierci 38-latki?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Po cesarskim cięciu wykrwawiła się na szpitalnym łóżku. Kto jest winny śmierci 38-latki?

W wyniku uszkodzenia tętnicy podczas cesarskiego cięcia, pani Katarzyna straciła dwa litry krwi. Kobieta w niecałe dwie godziny wykrwawiła się, będąc pod opieką personelu szpitalnego. Mimo upływu lat, rodzina wciąż nie wie, kto odpowiada za śmierć 38-latki.

Lublin: Ruchliwa ulica z pędzącymi kierowcami i niepełnym oznakowaniem? "Boimy się posłać swoje dzieci do szkoły"
Alarm24

Lublin: Ruchliwa ulica z pędzącymi kierowcami i niepełnym oznakowaniem? "Boimy się posłać swoje dzieci do szkoły"

Boimy się posłać swoje dzieci do szkoły – skarżą się rodzice uczniów ze Sławina. Apelują o to, żeby przed wrześniem władze Lublina zadbały o bezpieczeństwo na ul. Sławinkowskiej. – Uzupełnimy tu oznakowanie – deklaruje Urząd Miasta

Dzisiaj pierwsze miesięczne losowanie w loterii szczepionkowej

Dzisiaj pierwsze miesięczne losowanie w loterii szczepionkowej

Dwa samochody Toyota Corolla oraz dwa razy po 100 tys. zł będzie można wygrać w pierwszym miesięcznym losowaniu Loterii Narodowego Programu Szczepień. Losowania miesięczne odbędą się jeszcze dwukrotnie - 8 września oraz 6 października.

"Czerwona wieża" - spektakl i spotkanie w Centrum Kultury
11 sierpnia 2021, 19:00

"Czerwona wieża" - spektakl i spotkanie w Centrum Kultury

W ramach projektu Przestrzenie Sztuki 11 sierpnia o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć performatywny spektakl teatru tańca "Czerwona wieża" oraz spotkać się z artystami.

Samorządowcy pełni strachu. Przez "Polski Ład" stracą olbrzymie pieniądze?

Samorządowcy pełni strachu. Przez "Polski Ład" stracą olbrzymie pieniądze?

Stracimy dużo pieniędzy – alarmują samorządy przeciwne reformie podatkowej planowanej przez rząd w ramach „Polskiego Ładu”. Sam Lublin miałby stracić w przyszłym roku 147 mln zł, Zamość szacuje ubytek na 20 mln zł, a Puławy na 13,5 mln zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!