Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2010 r.
20:55
Edytuj ten wpis

Skandal w Żyrzynie: Podwyżki na dzień dobry

0 38 A A

900 zł więcej dla wójta, 200 więcej dla przewodniczącego gminy. A 30 zł dla siebie i dla sołtysów – tak radni gminy Żyrzyn zaczęli nową kadencję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsza sesja nowej Rady Gminy w Żyrzynie poświęcona była na uroczyste ślubowania nowych radnych. W jej trakcie wybrano też przewodniczącego rady i jego zastępcę oraz ustalono skład poszczególnych komisji. Kiedy wszystko zmierzało do końca, radni dostali nagle zawiadomienia o kolejnej sesji, która miała się odbyć dziesięć minut po zakończeniu pierwszej.

– To skandal! – irytuje się Stanisław Wach, radny z Żyrzyna. – Zwołano sesję nie dając nam czasu na zapoznanie się z materiałami. W dodatku w porządku obrad oprócz ślubowania wójta, były jednie projekty uchwał o ustaleniu pensji dla wójta, radnych i sołtysów.

Oprócz Wacha przeciwko szybkiemu zwołaniu drugiej sesji i podwyżkom było jedynie dwóch radnych: Bogdan Drzazga z Osin i Tadeusz Białota z Woli Osińskiej. Reszta, bez zbędnych dyskusji podniosła rękę w górę. – Nasze argumenty do nich nie docierały. Gmina tonie w długach, bo pożyczono pieniądze na budowę gimnazjum, nie ma pieniędzy na odśnieżanie, a tu lekką ręką głosuje się podwyżki i to w sytuacji, kiedy radni nic jeszcze nie zrobili – oburza się Wach.

Tymczasem w gminie nie widzą w tym nic złego. – Podwyżki są niewielkie i nasz budżet na pewno na tym nie ucierpi –przekonuje Iwona Góźdź, sekretarz gminy Żyrzyn. – To nie jest żaden zamach na kasę gminy, jak uważa opozycja. Drogi są odśnieżane systematycznie, a opowiadanie o długach to mity, które pojawiły się już w kampanii wyborczej i teraz są powielane.

• Czy ustalanie podwyżek na samym początku kadencji jest stosowne?
– A co by to zmieniło gdybyśmy podjęli te uchwały w środku? Przez cztery lata nie było u nas żadnych podwyżek. Stawki jakie obowiązywały były jednymi z najmniejszych w powiecie. Chcieliśmy w ten sposób dołączyć do takiego poziomu płac dla radnych, jaki jest na przykład w sąsiedniej Końskowoli – podkreśla sekretarz gminy.

Części mieszkańców te tłumaczenia nie przekonują. – Radni powinni się najpierw czymś wykazać, a dopiero potem ewentualnie podwyższać swoje diety – uważa Radosław Kozdrój z Parafianki. – A tu z góry ustalili sobie pobory na cztery lata. To niepoważne z ich strony.

Sekretarz gminy zapewnia, że w tej kadencji wójt nie będzie już występował o podwyżki.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pixel / 29 grudnia 2010 o 19:55
0
[quote name='RYCHU' timestamp='1292361041' post='405801']
Dlaczego PIXEL a nie SW
[/quote]

Wnioskuje iż z kimś mnie mylisz-Kto to SW? Kilka osób mnie zna bo czasem chleb rozwożę.
Avatar
RYCHU / 14 grudnia 2010 o 22:10
0
Dlaczego PIXEL a nie SW
Avatar
rad / 11 grudnia 2010 o 20:38
0
Panie RK nie nerwój się

Raczej tego nie napisał RK;)
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:40
0
[quote name='zorro' timestamp='1291753002' post='400894']
Krzyhu ty deb... od razu widać że jestes jego lizy du..Jak miał nie przejść skoro miał kandydatów na sztukę jego zagrożeniem była pewna osoba to ją wsadził na dyrektorke szkoły w Żyrzynie i po zagrożeniu. A teraz sam jest przywódcą legalnie działającej mafii. Zauważcie co robią radni. Oprucz tego że napełniają swoje konta z budżetu Gminy. A dla mieszkańców to już nic. Zobaczcie jakie drogi są w Gminie Ułęż a w Żyrzynie Wójt zrobił tylko do siebie bardzo ładną a inne mają po dwa metry szerokości nie można przejechać a chwali się nimi jak..... albo lepiej pasuje mydli ludziom oczy. Jednym słowem mówiąc jeden wielki PRZEKRĘT!!!
[/quote]

Panie RK nie nerwój się
[quote name='zorro' timestamp='1291753002' post='400894']
Krzyhu ty deb... od razu widać że jestes jego lizy du..Jak miał nie przejść skoro miał kandydatów na sztukę jego zagrożeniem była pewna osoba to ją wsadził na dyrektorke szkoły w Żyrzynie i po zagrożeniu. A teraz sam jest przywódcą legalnie działającej mafii. Zauważcie co robią radni. Oprucz tego że napełniają swoje konta z budżetu Gminy. A dla mieszkańców to już nic. Zobaczcie jakie drogi są w Gminie Ułęż a w Żyrzynie Wójt zrobił tylko do siebie bardzo ł... rozwiń
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:33
0
[quote name='Pitu' timestamp='1292067484' post='403429']
Dziwnym trafem właśnie, ostatnio przejechał i udało się odśnieżyć mimo, że śnieg był zmrożony.Wreszcie jest przejezdnie. Czyżby cud jakiś? A może siła mediów?
[/quote]

Może cud może nie. Zależy jaka droga jest do odśnieżania. Drogi drugorzędne są odśniezane zwykle po opadach lub ustaniu wiatru itp. i nikt nie wynajmuje kilkunasu podwykonawców bo by sie pozabijali na drogach. żwykle jeżdzi jeden lub 2 na dany teren i czasem zejdzie zanim dojedzie.
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:27
0
[quote name='guru' timestamp='1292083079' post='403501']
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych krzykaczy co niektórzy pewnie wiedzą o kogo chodzi...
[/quote]

Jeśli chodzi o żyrzyn to z tego co wiem to chodnik miał odśnieżać każdy przed swą posesja-no ale jedni to robia inni nie i dlatego wysyłane sa pługi na chodniki żeby ludzie nie szli ulicą. Miałem przypadek że mnie ciągali po sądach kiedys za nagarnięcie śniegu. Efektem było to iż ten co mnie pozwał został ukarany grzywną bo śnieg trzeba gdzieś uciskać.
[quote name='guru' timestamp='1292083079' post='403501']
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych ... rozwiń
Avatar
guru / 11 grudnia 2010 o 16:57
0
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych krzykaczy co niektórzy pewnie wiedzą o kogo chodzi...
Avatar
grzesiek / 11 grudnia 2010 o 15:04
0
Wy Ciemni Ludzie!! siedzicie na tych zadupiach swoich i nie wiecie co sie dzieje w gminie i sie wypowiadacie... Ciemny naród jest okradany z naszych pieniędzy i nie wiem kiedy wkońcu przyjrzycie na oczy. może jak wam zabraknie na chleb i trzeba będzie sie udać do opieki po pomoc. Za co płac podatek? Pług przejechał i zasypał wszytskie chodniki (rozumiem musiał to zrobic bo tak powinno być) ale to po co są wynajmowani ludzie do odśnieżania? jedzie przez wieś Ciągnikiem(mówie tu o Żyrzynie) i nie może już przelecieć chodników zasypanych przez pług? I tak pieniądze biora i tak to nie łaska? Chyba to idzie z naszych podatków
Pozdrawiam Grzesiek.
Wy Ciemni Ludzie!! siedzicie na tych zadupiach swoich i nie wiecie co sie dzieje w gminie i sie wypowiadacie... Ciemny naród jest okradany z naszych pieniędzy i nie wiem kiedy wkońcu przyjrzycie na oczy. może jak wam zabraknie na chleb i trzeba będzie sie udać do opieki po pomoc. Za co płac podatek? Pług przejechał i zasypał wszytskie chodniki (rozumiem musiał to zrobic bo tak powinno być) ale to po co są wynajmowani ludzie do odśnieżania? jedzie przez wieś Ciągnikiem(mówie tu o Żyrzynie) i nie może już przelecieć chodników zasypany... rozwiń
Avatar
Pitu / 11 grudnia 2010 o 12:38
0
Dziwnym trafem właśnie, ostatnio przejechał i udało się odśnieżyć mimo, że śnieg był zmrożony.Wreszcie jest przejezdnie. Czyżby cud jakiś? A może siła mediów?
Avatar
pixel / 10 grudnia 2010 o 22:42
0
[quote name='Pitu' timestamp='1291845785' post='401638']
Najbardziej mnie wkurza gadanie, że kasa jest, długu nie ma i takie tam pitolenie. Zapraszamy do szkół w rejonie np. w Kośminie.Zapraszamy samochodem np. do Strzyżowic. Do końca niemal ciężko dojechać, bo samochód trze o śnieg. Ale kasa jest, biedy nie ma, gmina bogata. Pług przejedzie raz i odfajkowane, że odśnieżone, jeszcze pług prawie w górze.
W naszej części gminy wszystko jest traktowane po macoszemu. A te podwyżki? Wójt chciał dobrze... dla siebie, a radni dali się kupić.
[/quote]

To czemu jak jedzie pług to mu tego nie powiesz. Byłem akurat jak jeżdził i dar po asfalcie więć nie przesadzajcie że macie żle jechać. Macie tam aby kupe śniegu przy bramach i nawet nie ma jak przejechać bo zaraz każdy z zębami poleci że znowu nagarną-wiem bo robiłem w tym fachu kiedyś. Najlepiej wszystek śnieg walnijcie z podwórka na droge to będzie cacy dla Was. Każdy myśli o sobie a drugiemu blokuje...
[quote name='Pitu' timestamp='1291845785' post='401638']
Najbardziej mnie wkurza gadanie, że kasa jest, długu nie ma i takie tam pitolenie. Zapraszamy do szkół w rejonie np. w Kośminie.Zapraszamy samochodem np. do Strzyżowic. Do końca niemal ciężko dojechać, bo samochód trze o śnieg. Ale kasa jest, biedy nie ma, gmina bogata. Pług przejedzie raz i odfajkowane, że odśnieżone, jeszcze pług prawie w górze.
W naszej części gminy wszystko jest traktowane po macoszemu. A te podwyżki? Wójt chciał dobrze... dla si... rozwiń
Avatar
pixel / 29 grudnia 2010 o 19:55
0
[quote name='RYCHU' timestamp='1292361041' post='405801']
Dlaczego PIXEL a nie SW
[/quote]

Wnioskuje iż z kimś mnie mylisz-Kto to SW? Kilka osób mnie zna bo czasem chleb rozwożę.
Avatar
RYCHU / 14 grudnia 2010 o 22:10
0
Dlaczego PIXEL a nie SW
Avatar
rad / 11 grudnia 2010 o 20:38
0
Panie RK nie nerwój się

Raczej tego nie napisał RK;)
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:40
0
[quote name='zorro' timestamp='1291753002' post='400894']
Krzyhu ty deb... od razu widać że jestes jego lizy du..Jak miał nie przejść skoro miał kandydatów na sztukę jego zagrożeniem była pewna osoba to ją wsadził na dyrektorke szkoły w Żyrzynie i po zagrożeniu. A teraz sam jest przywódcą legalnie działającej mafii. Zauważcie co robią radni. Oprucz tego że napełniają swoje konta z budżetu Gminy. A dla mieszkańców to już nic. Zobaczcie jakie drogi są w Gminie Ułęż a w Żyrzynie Wójt zrobił tylko do siebie bardzo ładną a inne mają po dwa metry szerokości nie można przejechać a chwali się nimi jak..... albo lepiej pasuje mydli ludziom oczy. Jednym słowem mówiąc jeden wielki PRZEKRĘT!!!
[/quote]

Panie RK nie nerwój się
[quote name='zorro' timestamp='1291753002' post='400894']
Krzyhu ty deb... od razu widać że jestes jego lizy du..Jak miał nie przejść skoro miał kandydatów na sztukę jego zagrożeniem była pewna osoba to ją wsadził na dyrektorke szkoły w Żyrzynie i po zagrożeniu. A teraz sam jest przywódcą legalnie działającej mafii. Zauważcie co robią radni. Oprucz tego że napełniają swoje konta z budżetu Gminy. A dla mieszkańców to już nic. Zobaczcie jakie drogi są w Gminie Ułęż a w Żyrzynie Wójt zrobił tylko do siebie bardzo ł... rozwiń
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:33
0
[quote name='Pitu' timestamp='1292067484' post='403429']
Dziwnym trafem właśnie, ostatnio przejechał i udało się odśnieżyć mimo, że śnieg był zmrożony.Wreszcie jest przejezdnie. Czyżby cud jakiś? A może siła mediów?
[/quote]

Może cud może nie. Zależy jaka droga jest do odśnieżania. Drogi drugorzędne są odśniezane zwykle po opadach lub ustaniu wiatru itp. i nikt nie wynajmuje kilkunasu podwykonawców bo by sie pozabijali na drogach. żwykle jeżdzi jeden lub 2 na dany teren i czasem zejdzie zanim dojedzie.
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:27
0
[quote name='guru' timestamp='1292083079' post='403501']
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych krzykaczy co niektórzy pewnie wiedzą o kogo chodzi...
[/quote]

Jeśli chodzi o żyrzyn to z tego co wiem to chodnik miał odśnieżać każdy przed swą posesja-no ale jedni to robia inni nie i dlatego wysyłane sa pługi na chodniki żeby ludzie nie szli ulicą. Miałem przypadek że mnie ciągali po sądach kiedys za nagarnięcie śniegu. Efektem było to iż ten co mnie pozwał został ukarany grzywną bo śnieg trzeba gdzieś uciskać.
[quote name='guru' timestamp='1292083079' post='403501']
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych ... rozwiń
Avatar
guru / 11 grudnia 2010 o 16:57
0
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych krzykaczy co niektórzy pewnie wiedzą o kogo chodzi...
Avatar
grzesiek / 11 grudnia 2010 o 15:04
0
Wy Ciemni Ludzie!! siedzicie na tych zadupiach swoich i nie wiecie co sie dzieje w gminie i sie wypowiadacie... Ciemny naród jest okradany z naszych pieniędzy i nie wiem kiedy wkońcu przyjrzycie na oczy. może jak wam zabraknie na chleb i trzeba będzie sie udać do opieki po pomoc. Za co płac podatek? Pług przejechał i zasypał wszytskie chodniki (rozumiem musiał to zrobic bo tak powinno być) ale to po co są wynajmowani ludzie do odśnieżania? jedzie przez wieś Ciągnikiem(mówie tu o Żyrzynie) i nie może już przelecieć chodników zasypanych przez pług? I tak pieniądze biora i tak to nie łaska? Chyba to idzie z naszych podatków
Pozdrawiam Grzesiek.
Wy Ciemni Ludzie!! siedzicie na tych zadupiach swoich i nie wiecie co sie dzieje w gminie i sie wypowiadacie... Ciemny naród jest okradany z naszych pieniędzy i nie wiem kiedy wkońcu przyjrzycie na oczy. może jak wam zabraknie na chleb i trzeba będzie sie udać do opieki po pomoc. Za co płac podatek? Pług przejechał i zasypał wszytskie chodniki (rozumiem musiał to zrobic bo tak powinno być) ale to po co są wynajmowani ludzie do odśnieżania? jedzie przez wieś Ciągnikiem(mówie tu o Żyrzynie) i nie może już przelecieć chodników zasypany... rozwiń
Avatar
Pitu / 11 grudnia 2010 o 12:38
0
Dziwnym trafem właśnie, ostatnio przejechał i udało się odśnieżyć mimo, że śnieg był zmrożony.Wreszcie jest przejezdnie. Czyżby cud jakiś? A może siła mediów?
Avatar
pixel / 10 grudnia 2010 o 22:42
0
[quote name='Pitu' timestamp='1291845785' post='401638']
Najbardziej mnie wkurza gadanie, że kasa jest, długu nie ma i takie tam pitolenie. Zapraszamy do szkół w rejonie np. w Kośminie.Zapraszamy samochodem np. do Strzyżowic. Do końca niemal ciężko dojechać, bo samochód trze o śnieg. Ale kasa jest, biedy nie ma, gmina bogata. Pług przejedzie raz i odfajkowane, że odśnieżone, jeszcze pług prawie w górze.
W naszej części gminy wszystko jest traktowane po macoszemu. A te podwyżki? Wójt chciał dobrze... dla siebie, a radni dali się kupić.
[/quote]

To czemu jak jedzie pług to mu tego nie powiesz. Byłem akurat jak jeżdził i dar po asfalcie więć nie przesadzajcie że macie żle jechać. Macie tam aby kupe śniegu przy bramach i nawet nie ma jak przejechać bo zaraz każdy z zębami poleci że znowu nagarną-wiem bo robiłem w tym fachu kiedyś. Najlepiej wszystek śnieg walnijcie z podwórka na droge to będzie cacy dla Was. Każdy myśli o sobie a drugiemu blokuje...
[quote name='Pitu' timestamp='1291845785' post='401638']
Najbardziej mnie wkurza gadanie, że kasa jest, długu nie ma i takie tam pitolenie. Zapraszamy do szkół w rejonie np. w Kośminie.Zapraszamy samochodem np. do Strzyżowic. Do końca niemal ciężko dojechać, bo samochód trze o śnieg. Ale kasa jest, biedy nie ma, gmina bogata. Pług przejedzie raz i odfajkowane, że odśnieżone, jeszcze pług prawie w górze.
W naszej części gminy wszystko jest traktowane po macoszemu. A te podwyżki? Wójt chciał dobrze... dla si... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 czerwca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 czerwca 2019 r. 0 0

Prowadził autobus i patrzył. W telefon. Miał pecha, bo ktoś go nagrał
film

Prowadził autobus i patrzył. W telefon. Miał pecha, bo ktoś go nagrał 1 18

Narażając ludzkie życie kierowca miejskiego autobusu wiózł pasażerów zajęty ekranem smartfona. Miał pecha, bo jego zachowanie nagrał jeden z pasażerów, a nagranie zamieścił w internecie. Kierowca trafił na dywanik, a Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada karę finansową dla przewoźnika.

Koncert Dialogu na 450-lecie Unii Lubelskiej
3 lipca 2019, 18:00

Koncert Dialogu na 450-lecie Unii Lubelskiej 0 0

450 lecie Unii Lubelskiej to rocznica wyjątkowa. Z tej okazji Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski zaprasza na koncert prezentujący ogromną różnorodność twórczości muzycznej Polaków i mieszkańców ziem Rzeczypospolitej innych narodowości. Koncert Dialogu zorganizowany zostanie 3 lipca o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5).

Lublin: Takie niezwykłe pojazdy można spotkać w Ogrodzie Saskim
galeria

Lublin: Takie niezwykłe pojazdy można spotkać w Ogrodzie Saskim 3 3

Trwają już wyczekiwane przez mieszkańców opryski przeciwko komarom.

Wnioski o wydanie karty EKUZ z całej Polski będą wpływać do nowej instytucji z siedzibą w woj. lubelskim

Wnioski o wydanie karty EKUZ z całej Polski będą wpływać do nowej instytucji z siedzibą w woj. lubelskim 7 3

To już przesądzone. W Chełmie powstanie pierwsze w Polsce Centrum Usług Wspólnych Narodowego Funduszu Zdrowia. Nowa instytucja powstająca w ramach funduszu zatrudni na początek 30 osób, które po przeszkoleniu, będą rozpatrywały spływające z całego kraju wnioski o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Porzucił szczeniaki w worku na leśnej drodze

Porzucił szczeniaki w worku na leśnej drodze 0 2

Za znęcanie nad zwierzętami odpowie 59-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna podejrzany jest o porzucenie dwóch szczeniaków na leśnej drodze.

Krasnal z Zamościa w podróży dla poratowania zdrowia

Krasnal z Zamościa w podróży dla poratowania zdrowia 0 1

Zniknęła atrakcja z Solnego Rynku w Zamościu. Niewielka figurka krasnala, z którą fotografowały się niemal wszystkie dzieci, nie została skradziona. Pojechała do naprawy, bo zainteresowanie nią było tak silne, że nie wytrzymały mocowania.

100 mln zł dla 62 firm z woj. lubelskiego
film

100 mln zł dla 62 firm z woj. lubelskiego 3 3

Niespełna 100 mln zł unijnych dotacji trafiło do 62 firm z regionu. Pieniądze zostały rozdane w ramach działań związanych ze wzrostem konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Unia wybita w srebrze. Moneta ma nominał 20 zł, a kosztuje 200 zł

Unia wybita w srebrze. Moneta ma nominał 20 zł, a kosztuje 200 zł 0 0

Wybito ją w srebrze. Ma nominał 20 złotych i upamiętnia 450. rocznicę unii lubelskiej. W środę Narodowy Bank Polski oficjalnie zaprezentował nową monetę kolekcjonerską.

Salmonella w przedszkolu. Zachorowało ośmioro dzieci
Alarm 24

Salmonella w przedszkolu. Zachorowało ośmioro dzieci 6 1

Jest już osiem potwierdzonych zatruć salmonellą w przedszkolu „Bajka” w Woli Piaseckiej, ale sanepid nie zbadał jeszcze wszystkich dzieci. Źródłem mogły być posiłki z firmy cateringowej.