Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2010 r.
20:55
Edytuj ten wpis

Skandal w Żyrzynie: Podwyżki na dzień dobry

0 38 A A

900 zł więcej dla wójta, 200 więcej dla przewodniczącego gminy. A 30 zł dla siebie i dla sołtysów – tak radni gminy Żyrzyn zaczęli nową kadencję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsza sesja nowej Rady Gminy w Żyrzynie poświęcona była na uroczyste ślubowania nowych radnych. W jej trakcie wybrano też przewodniczącego rady i jego zastępcę oraz ustalono skład poszczególnych komisji. Kiedy wszystko zmierzało do końca, radni dostali nagle zawiadomienia o kolejnej sesji, która miała się odbyć dziesięć minut po zakończeniu pierwszej.

– To skandal! – irytuje się Stanisław Wach, radny z Żyrzyna. – Zwołano sesję nie dając nam czasu na zapoznanie się z materiałami. W dodatku w porządku obrad oprócz ślubowania wójta, były jednie projekty uchwał o ustaleniu pensji dla wójta, radnych i sołtysów.

Oprócz Wacha przeciwko szybkiemu zwołaniu drugiej sesji i podwyżkom było jedynie dwóch radnych: Bogdan Drzazga z Osin i Tadeusz Białota z Woli Osińskiej. Reszta, bez zbędnych dyskusji podniosła rękę w górę. – Nasze argumenty do nich nie docierały. Gmina tonie w długach, bo pożyczono pieniądze na budowę gimnazjum, nie ma pieniędzy na odśnieżanie, a tu lekką ręką głosuje się podwyżki i to w sytuacji, kiedy radni nic jeszcze nie zrobili – oburza się Wach.

Tymczasem w gminie nie widzą w tym nic złego. – Podwyżki są niewielkie i nasz budżet na pewno na tym nie ucierpi –przekonuje Iwona Góźdź, sekretarz gminy Żyrzyn. – To nie jest żaden zamach na kasę gminy, jak uważa opozycja. Drogi są odśnieżane systematycznie, a opowiadanie o długach to mity, które pojawiły się już w kampanii wyborczej i teraz są powielane.

• Czy ustalanie podwyżek na samym początku kadencji jest stosowne?
– A co by to zmieniło gdybyśmy podjęli te uchwały w środku? Przez cztery lata nie było u nas żadnych podwyżek. Stawki jakie obowiązywały były jednymi z najmniejszych w powiecie. Chcieliśmy w ten sposób dołączyć do takiego poziomu płac dla radnych, jaki jest na przykład w sąsiedniej Końskowoli – podkreśla sekretarz gminy.

Części mieszkańców te tłumaczenia nie przekonują. – Radni powinni się najpierw czymś wykazać, a dopiero potem ewentualnie podwyższać swoje diety – uważa Radosław Kozdrój z Parafianki. – A tu z góry ustalili sobie pobory na cztery lata. To niepoważne z ich strony.

Sekretarz gminy zapewnia, że w tej kadencji wójt nie będzie już występował o podwyżki.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pixel / 29 grudnia 2010 o 19:55
0
[quote name='RYCHU' timestamp='1292361041' post='405801']
Dlaczego PIXEL a nie SW
[/quote]

Wnioskuje iż z kimś mnie mylisz-Kto to SW? Kilka osób mnie zna bo czasem chleb rozwożę.
Avatar
RYCHU / 14 grudnia 2010 o 22:10
0
Dlaczego PIXEL a nie SW
Avatar
rad / 11 grudnia 2010 o 20:38
0
Panie RK nie nerwój się

Raczej tego nie napisał RK;)
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:40
0
[quote name='zorro' timestamp='1291753002' post='400894']
Krzyhu ty deb... od razu widać że jestes jego lizy du..Jak miał nie przejść skoro miał kandydatów na sztukę jego zagrożeniem była pewna osoba to ją wsadził na dyrektorke szkoły w Żyrzynie i po zagrożeniu. A teraz sam jest przywódcą legalnie działającej mafii. Zauważcie co robią radni. Oprucz tego że napełniają swoje konta z budżetu Gminy. A dla mieszkańców to już nic. Zobaczcie jakie drogi są w Gminie Ułęż a w Żyrzynie Wójt zrobił tylko do siebie bardzo ładną a inne mają po dwa metry szerokości nie można przejechać a chwali się nimi jak..... albo lepiej pasuje mydli ludziom oczy. Jednym słowem mówiąc jeden wielki PRZEKRĘT!!!
[/quote]

Panie RK nie nerwój się
[quote name='zorro' timestamp='1291753002' post='400894']
Krzyhu ty deb... od razu widać że jestes jego lizy du..Jak miał nie przejść skoro miał kandydatów na sztukę jego zagrożeniem była pewna osoba to ją wsadził na dyrektorke szkoły w Żyrzynie i po zagrożeniu. A teraz sam jest przywódcą legalnie działającej mafii. Zauważcie co robią radni. Oprucz tego że napełniają swoje konta z budżetu Gminy. A dla mieszkańców to już nic. Zobaczcie jakie drogi są w Gminie Ułęż a w Żyrzynie Wójt zrobił tylko do siebie bardzo ł... rozwiń
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:33
0
[quote name='Pitu' timestamp='1292067484' post='403429']
Dziwnym trafem właśnie, ostatnio przejechał i udało się odśnieżyć mimo, że śnieg był zmrożony.Wreszcie jest przejezdnie. Czyżby cud jakiś? A może siła mediów?
[/quote]

Może cud może nie. Zależy jaka droga jest do odśnieżania. Drogi drugorzędne są odśniezane zwykle po opadach lub ustaniu wiatru itp. i nikt nie wynajmuje kilkunasu podwykonawców bo by sie pozabijali na drogach. żwykle jeżdzi jeden lub 2 na dany teren i czasem zejdzie zanim dojedzie.
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:27
0
[quote name='guru' timestamp='1292083079' post='403501']
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych krzykaczy co niektórzy pewnie wiedzą o kogo chodzi...
[/quote]

Jeśli chodzi o żyrzyn to z tego co wiem to chodnik miał odśnieżać każdy przed swą posesja-no ale jedni to robia inni nie i dlatego wysyłane sa pługi na chodniki żeby ludzie nie szli ulicą. Miałem przypadek że mnie ciągali po sądach kiedys za nagarnięcie śniegu. Efektem było to iż ten co mnie pozwał został ukarany grzywną bo śnieg trzeba gdzieś uciskać.
[quote name='guru' timestamp='1292083079' post='403501']
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych ... rozwiń
Avatar
guru / 11 grudnia 2010 o 16:57
0
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych krzykaczy co niektórzy pewnie wiedzą o kogo chodzi...
Avatar
grzesiek / 11 grudnia 2010 o 15:04
0
Wy Ciemni Ludzie!! siedzicie na tych zadupiach swoich i nie wiecie co sie dzieje w gminie i sie wypowiadacie... Ciemny naród jest okradany z naszych pieniędzy i nie wiem kiedy wkońcu przyjrzycie na oczy. może jak wam zabraknie na chleb i trzeba będzie sie udać do opieki po pomoc. Za co płac podatek? Pług przejechał i zasypał wszytskie chodniki (rozumiem musiał to zrobic bo tak powinno być) ale to po co są wynajmowani ludzie do odśnieżania? jedzie przez wieś Ciągnikiem(mówie tu o Żyrzynie) i nie może już przelecieć chodników zasypanych przez pług? I tak pieniądze biora i tak to nie łaska? Chyba to idzie z naszych podatków
Pozdrawiam Grzesiek.
Wy Ciemni Ludzie!! siedzicie na tych zadupiach swoich i nie wiecie co sie dzieje w gminie i sie wypowiadacie... Ciemny naród jest okradany z naszych pieniędzy i nie wiem kiedy wkońcu przyjrzycie na oczy. może jak wam zabraknie na chleb i trzeba będzie sie udać do opieki po pomoc. Za co płac podatek? Pług przejechał i zasypał wszytskie chodniki (rozumiem musiał to zrobic bo tak powinno być) ale to po co są wynajmowani ludzie do odśnieżania? jedzie przez wieś Ciągnikiem(mówie tu o Żyrzynie) i nie może już przelecieć chodników zasypany... rozwiń
Avatar
Pitu / 11 grudnia 2010 o 12:38
0
Dziwnym trafem właśnie, ostatnio przejechał i udało się odśnieżyć mimo, że śnieg był zmrożony.Wreszcie jest przejezdnie. Czyżby cud jakiś? A może siła mediów?
Avatar
pixel / 10 grudnia 2010 o 22:42
0
[quote name='Pitu' timestamp='1291845785' post='401638']
Najbardziej mnie wkurza gadanie, że kasa jest, długu nie ma i takie tam pitolenie. Zapraszamy do szkół w rejonie np. w Kośminie.Zapraszamy samochodem np. do Strzyżowic. Do końca niemal ciężko dojechać, bo samochód trze o śnieg. Ale kasa jest, biedy nie ma, gmina bogata. Pług przejedzie raz i odfajkowane, że odśnieżone, jeszcze pług prawie w górze.
W naszej części gminy wszystko jest traktowane po macoszemu. A te podwyżki? Wójt chciał dobrze... dla siebie, a radni dali się kupić.
[/quote]

To czemu jak jedzie pług to mu tego nie powiesz. Byłem akurat jak jeżdził i dar po asfalcie więć nie przesadzajcie że macie żle jechać. Macie tam aby kupe śniegu przy bramach i nawet nie ma jak przejechać bo zaraz każdy z zębami poleci że znowu nagarną-wiem bo robiłem w tym fachu kiedyś. Najlepiej wszystek śnieg walnijcie z podwórka na droge to będzie cacy dla Was. Każdy myśli o sobie a drugiemu blokuje...
[quote name='Pitu' timestamp='1291845785' post='401638']
Najbardziej mnie wkurza gadanie, że kasa jest, długu nie ma i takie tam pitolenie. Zapraszamy do szkół w rejonie np. w Kośminie.Zapraszamy samochodem np. do Strzyżowic. Do końca niemal ciężko dojechać, bo samochód trze o śnieg. Ale kasa jest, biedy nie ma, gmina bogata. Pług przejedzie raz i odfajkowane, że odśnieżone, jeszcze pług prawie w górze.
W naszej części gminy wszystko jest traktowane po macoszemu. A te podwyżki? Wójt chciał dobrze... dla si... rozwiń
Avatar
pixel / 29 grudnia 2010 o 19:55
0
[quote name='RYCHU' timestamp='1292361041' post='405801']
Dlaczego PIXEL a nie SW
[/quote]

Wnioskuje iż z kimś mnie mylisz-Kto to SW? Kilka osób mnie zna bo czasem chleb rozwożę.
Avatar
RYCHU / 14 grudnia 2010 o 22:10
0
Dlaczego PIXEL a nie SW
Avatar
rad / 11 grudnia 2010 o 20:38
0
Panie RK nie nerwój się

Raczej tego nie napisał RK;)
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:40
0
[quote name='zorro' timestamp='1291753002' post='400894']
Krzyhu ty deb... od razu widać że jestes jego lizy du..Jak miał nie przejść skoro miał kandydatów na sztukę jego zagrożeniem była pewna osoba to ją wsadził na dyrektorke szkoły w Żyrzynie i po zagrożeniu. A teraz sam jest przywódcą legalnie działającej mafii. Zauważcie co robią radni. Oprucz tego że napełniają swoje konta z budżetu Gminy. A dla mieszkańców to już nic. Zobaczcie jakie drogi są w Gminie Ułęż a w Żyrzynie Wójt zrobił tylko do siebie bardzo ładną a inne mają po dwa metry szerokości nie można przejechać a chwali się nimi jak..... albo lepiej pasuje mydli ludziom oczy. Jednym słowem mówiąc jeden wielki PRZEKRĘT!!!
[/quote]

Panie RK nie nerwój się
[quote name='zorro' timestamp='1291753002' post='400894']
Krzyhu ty deb... od razu widać że jestes jego lizy du..Jak miał nie przejść skoro miał kandydatów na sztukę jego zagrożeniem była pewna osoba to ją wsadził na dyrektorke szkoły w Żyrzynie i po zagrożeniu. A teraz sam jest przywódcą legalnie działającej mafii. Zauważcie co robią radni. Oprucz tego że napełniają swoje konta z budżetu Gminy. A dla mieszkańców to już nic. Zobaczcie jakie drogi są w Gminie Ułęż a w Żyrzynie Wójt zrobił tylko do siebie bardzo ł... rozwiń
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:33
0
[quote name='Pitu' timestamp='1292067484' post='403429']
Dziwnym trafem właśnie, ostatnio przejechał i udało się odśnieżyć mimo, że śnieg był zmrożony.Wreszcie jest przejezdnie. Czyżby cud jakiś? A może siła mediów?
[/quote]

Może cud może nie. Zależy jaka droga jest do odśnieżania. Drogi drugorzędne są odśniezane zwykle po opadach lub ustaniu wiatru itp. i nikt nie wynajmuje kilkunasu podwykonawców bo by sie pozabijali na drogach. żwykle jeżdzi jeden lub 2 na dany teren i czasem zejdzie zanim dojedzie.
Avatar
pixel / 11 grudnia 2010 o 19:27
0
[quote name='guru' timestamp='1292083079' post='403501']
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych krzykaczy co niektórzy pewnie wiedzą o kogo chodzi...
[/quote]

Jeśli chodzi o żyrzyn to z tego co wiem to chodnik miał odśnieżać każdy przed swą posesja-no ale jedni to robia inni nie i dlatego wysyłane sa pługi na chodniki żeby ludzie nie szli ulicą. Miałem przypadek że mnie ciągali po sądach kiedys za nagarnięcie śniegu. Efektem było to iż ten co mnie pozwał został ukarany grzywną bo śnieg trzeba gdzieś uciskać.
[quote name='guru' timestamp='1292083079' post='403501']
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych ... rozwiń
Avatar
guru / 11 grudnia 2010 o 16:57
0
Sam byłem świadkiem jak wyszedł Pan z podwórka i zaczął wyzywać odsnieżającego, że najpierw z drogi śnieg z solą na chodnik, a potem z chodnika na jego płot i jego to nie obchodzi, że ludzie sobie nogi połamią bo jemu psuje się płot. Potem stwierdził że jak on może koło siebie odśnieżyć chodnik to inni też mogą i nic by im się nie stało. I być tu człowieku mądry. Odśnieżać czy nie - oto jest pytanie. Dodam tylko, że Pan straszył Sądem. Był to jeden z tych krzykaczy co niektórzy pewnie wiedzą o kogo chodzi...
Avatar
grzesiek / 11 grudnia 2010 o 15:04
0
Wy Ciemni Ludzie!! siedzicie na tych zadupiach swoich i nie wiecie co sie dzieje w gminie i sie wypowiadacie... Ciemny naród jest okradany z naszych pieniędzy i nie wiem kiedy wkońcu przyjrzycie na oczy. może jak wam zabraknie na chleb i trzeba będzie sie udać do opieki po pomoc. Za co płac podatek? Pług przejechał i zasypał wszytskie chodniki (rozumiem musiał to zrobic bo tak powinno być) ale to po co są wynajmowani ludzie do odśnieżania? jedzie przez wieś Ciągnikiem(mówie tu o Żyrzynie) i nie może już przelecieć chodników zasypanych przez pług? I tak pieniądze biora i tak to nie łaska? Chyba to idzie z naszych podatków
Pozdrawiam Grzesiek.
Wy Ciemni Ludzie!! siedzicie na tych zadupiach swoich i nie wiecie co sie dzieje w gminie i sie wypowiadacie... Ciemny naród jest okradany z naszych pieniędzy i nie wiem kiedy wkońcu przyjrzycie na oczy. może jak wam zabraknie na chleb i trzeba będzie sie udać do opieki po pomoc. Za co płac podatek? Pług przejechał i zasypał wszytskie chodniki (rozumiem musiał to zrobic bo tak powinno być) ale to po co są wynajmowani ludzie do odśnieżania? jedzie przez wieś Ciągnikiem(mówie tu o Żyrzynie) i nie może już przelecieć chodników zasypany... rozwiń
Avatar
Pitu / 11 grudnia 2010 o 12:38
0
Dziwnym trafem właśnie, ostatnio przejechał i udało się odśnieżyć mimo, że śnieg był zmrożony.Wreszcie jest przejezdnie. Czyżby cud jakiś? A może siła mediów?
Avatar
pixel / 10 grudnia 2010 o 22:42
0
[quote name='Pitu' timestamp='1291845785' post='401638']
Najbardziej mnie wkurza gadanie, że kasa jest, długu nie ma i takie tam pitolenie. Zapraszamy do szkół w rejonie np. w Kośminie.Zapraszamy samochodem np. do Strzyżowic. Do końca niemal ciężko dojechać, bo samochód trze o śnieg. Ale kasa jest, biedy nie ma, gmina bogata. Pług przejedzie raz i odfajkowane, że odśnieżone, jeszcze pług prawie w górze.
W naszej części gminy wszystko jest traktowane po macoszemu. A te podwyżki? Wójt chciał dobrze... dla siebie, a radni dali się kupić.
[/quote]

To czemu jak jedzie pług to mu tego nie powiesz. Byłem akurat jak jeżdził i dar po asfalcie więć nie przesadzajcie że macie żle jechać. Macie tam aby kupe śniegu przy bramach i nawet nie ma jak przejechać bo zaraz każdy z zębami poleci że znowu nagarną-wiem bo robiłem w tym fachu kiedyś. Najlepiej wszystek śnieg walnijcie z podwórka na droge to będzie cacy dla Was. Każdy myśli o sobie a drugiemu blokuje...
[quote name='Pitu' timestamp='1291845785' post='401638']
Najbardziej mnie wkurza gadanie, że kasa jest, długu nie ma i takie tam pitolenie. Zapraszamy do szkół w rejonie np. w Kośminie.Zapraszamy samochodem np. do Strzyżowic. Do końca niemal ciężko dojechać, bo samochód trze o śnieg. Ale kasa jest, biedy nie ma, gmina bogata. Pług przejedzie raz i odfajkowane, że odśnieżone, jeszcze pług prawie w górze.
W naszej części gminy wszystko jest traktowane po macoszemu. A te podwyżki? Wójt chciał dobrze... dla si... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 0 16

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 52 17

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 48 8

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 95 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 6 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 28 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 10

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 1

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

Biała Podlaska: Dzieła Bazylego Albiczuka w konserwacji

Biała Podlaska: Dzieła Bazylego Albiczuka w konserwacji 2 0

Muzeum Południowego Podlasia podda konserwacji ponad 90 prac Bazylego Albiczuka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!