Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 stycznia 2010 r.
17:08
Edytuj ten wpis

Została na lodzie, bez urlopu i bez prawa do zasiłku

0 12 A A

Nie kończą się problemy Joanny Krupniewskiej z byłym pracodawcą. Urzędnicy radzą jej, aby sprawiedliwości szukała w sądzie. Ale kobieta nie ma pieniędzy na życie, a co dopiero na kosztowne sprawy sądowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Znowu mnie olali. Przepraszam za wyrażenie, ale już brak mi słów – rozkłada ręce Joanna Krupniewska z Góry Puławskiej. – Do tej pory nie mam urlopu wychowawczego, mimo że podanie w miejscu pracy złożyłam już w listopadzie ub. roku.

Pierwszy raz o problemach Joanny Krupniewskiej pisaliśmy w lipcu 2009 r. Kobieta była kelnerką w restauracji "Willa Cienista”. Gdy zaszła w ciążę, poszła na zwolnienie lekarskie. Wkrótce pracodawca przestał jej wypłacać świadczenie chorobowe. Kobieta po pomoc udała się do ZUS. Tam dowiedziała się, że pracodawca, czyli firma Tytan, nigdy nie płacił jej składek. Mimo że od ponad roku miała umowę o pracę na czas nieokreślony.

Po publikacjach w mediach ZUS zdecydował o wypłacie pieniędzy dla pani Joanny. W listopadzie skończył się jednak urlop macierzyński. Dlatego kobieta postanowiła pójść na urlop wychowawczy, żeby dalej zajmować się swoim synem. Wniosek o urlop napisała do obecnego właściciela "Willi Cienistej” – firmy Stanley, która przejęła restaurację od Tytana.

Właściciel Stanleya odpisał jej, żeby wszystkie roszczenia kierowała do Tytana. – Pozwałem ją do sądu o próbę wyłudzenia pieniędzy. Ta pani pracowała dla innej firmy, ja tylko przejąłem obiekt – mówi Stanisław Witczak.

Tymczasem w decyzji ZUS w sprawie zasiłku chorobowego czytamy: "Z posiadanych dokumentów wynika, że decyzją Zakładu została Pani objęta od dnia 05.06.2007 obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym z tytułu zatrudnienia w "Stanley” Stanisław Witczak w Gdańsku.”

– ZUS wydał taką decyzję, ale ja się od niej odwołałem. Sprawa jest w toku – odpowiada Stanisław Witczak.

Wspólnikiem firmy Tytan był przed kilkoma laty brat szefa Stanleya Janusz Witczak. Ale od Tytana pani Joanna nie ma szans czegokolwiek uzyskać. Jak informuje Okręgowa Inspekcja Pracy w Gdańsku ta firma już od 2006 r. nie ma zarządu ani nikogo innego, kto by ją reprezentował.

Teraz Krupniewska jest w kropce. Chciała dostać zasiłek wychowawczy, jednak bez zaświadczenia od pracodawcy urzędnicy nie chcieli jej go wypłacić. ZUS również nie pomoże. – Spory wynikające ze stosunku pracy rozstrzygają rejonowe sądy pracy – odpowiada Ewa Pancer, rzeczniczka ZUS w Gdańsku. Rzeczniczka Okręgowej Inspekcji Pracy w Gdańsku również odsyła do sądu.

Pani Joanna ma już dość. – Chciałabym chociaż pójść na zasiłek. Ale bez świadectwa pracy, którego nie ma kto wystawić, nie mogę. A na sprawę sądową mnie nie stać. – Pani może złożyć oświadczenie, że już nie pracuje u poprzedniego pracodawcy. Zostanie zarejestrowana, ale niestety bez prawa do zasiłku – potwierdza Krzysztof Gumieniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 26 stycznia 2010 o 15:37
0
~KOLKA~ napisał:
MIAŁEM O TYM SAMYM PISAĆ,ŻE TAKIE SPRAWY ROZWIĄZUJE SĄD PRACY I TO BEZPŁATNIE-REDAKTORKI POSZUKUJĄ TYLKO TANIEJ SENSACJI A DZIEWCZYNIE POTRZEBNA JEST POMOC......A CO Z OJCEM DZIECKA ?UMIAŁ TYLKO ZROBIĆ DZIECKO PO NAUKACH STAROWICZA A O KOBIETĘ NIE UMIE ZADBAĆ ?-ALE TO WASZE POKOLENIE TO DUPKI.


No jak to co z ojcem dziecka? Przecież był w poprzednim materiale filmowym, młody zdrowy facet, tylko pracować mu się nie chce, wolą oboje wyłudzać pieniądze skąd tylko się da... Zresztą jeszcze musi biedaczysko alimenty poprzedniej żonce płacić...


No jak to co z ojcem dziecka? Przecież był w poprzednim materiale filmowym, młody zdrowy facet, tylko pracować mu się nie chce, wolą oboje wyłudzać pieniądze skąd tylko się da... Zresztą jeszcze musi biedaczysko alimenty poprzedniej żonce płacić... rozwiń
Avatar
Weed / 22 stycznia 2010 o 09:20
0
"Ale kobieta nie ma pieniędzy na życie, a co dopiero na kosztowne sprawy sądowe"... Abstrahując od sytuacji nie do pozazdroszczenia, w jakiej znalazła się bohaterka artykułu, pragnę zwrócić autorowi uwagę, iż w Polsce istnieje jeszcze zasada, że sprawy sądowe przed sądami pracy z powództwa pracownika są wolne od opłat (art. 96 ust. 1 pkt 4 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych)). Poza tym istnieje także instytucja zwolnienia z obowiązku ponoszenia kosztów sądowych - na wniosek powoda i do zastosowania w przypadku wystąpienia z powództwem na drodze cywilnej (art. 101 ww. ustawy). Można więc darować sobie umieszczanie tego typu chwytnych hasełek w zajawkach do artykułu.
"Ale kobieta nie ma pieniędzy na życie, a co dopiero na kosztowne sprawy sądowe"... Abstrahując od sytuacji nie do pozazdroszczenia, w jakiej znalazła się bohaterka artykułu, pragnę zwrócić autorowi uwagę, iż w Polsce istnieje jeszcze zasada, że sprawy sądowe przed sądami pracy z powództwa pracownika są wolne od opłat (art. 96 ust. 1 pkt 4 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych)). Poza tym istnieje także instytucja zwolnienia z obowiązku ponoszenia kosztów sądowych - na wniosek powoda i do zastosowania w przypadku wystąpie... rozwiń
Avatar
ala / 22 stycznia 2010 o 07:53
0
Jak to się stało,żw większośc atrakcyjnych nieruchomości należących do Skarbu Państwa w Puławach przejeło szemrane towarzystwo za śmieszne pieniądze niewiadomego pochodzenia, a część wiadomego np. wyłudzeń z firm ubezpieczeniowych.Gdzie są słuzby finansowe i inne stojące na straży prawa.Podobno większośc jest skorumpowana i mamy to co mamy.Podobnie jest w Kazimierzu choć nie w takiej skali.W normalnym kraju takimi sprawami już dawno zajeły by się słóżby państwowe typu ABW,CBŚ,CBA a u nas zajmują się konkurencją polityczną zamiast chronić obywateli.
Avatar
jacko / 22 stycznia 2010 o 06:47
0
"Wspólnikiem firmy Tytan był przed kilkoma laty brat szefa Stanleya Janusz Witczak. Ale od Tytana pani Joanna nie ma szans czegokolwiek uzyskać. Jak informuje Okręgowa Inspekcja Pracy w Gdańsku ta firma już od 2006 r. nie ma zarządu ani nikogo innego, kto by ją reprezentował."

...no i mamy typową sprawę pokazującą zetknięcie prawa polskiego i instytucji państwowej jaką jest ZUS oraz prywaciarza. Nijak cokolwiek wyegzekwować. ZUS swoje, tamtych starych pracodawców (TYTAN) już nie ma, a nowy mówi, że to nie jego sprawa....

d*** blada.

Współczuję tej pani, bo pierwszy pracodawca zawalił sprawę, zmył się - tarza nie istnieje - i nijak kasy wyegzekwować....

Pokazuje to tylko jak dziurawy jest system nadzoru nad składkami od zatrudnionych na stałe.... o ile w ogóle istnieje.
"Wspólnikiem firmy Tytan był przed kilkoma laty brat szefa Stanleya Janusz Witczak. Ale od Tytana pani Joanna nie ma szans czegokolwiek uzyskać. Jak informuje Okręgowa Inspekcja Pracy w Gdańsku ta firma już od 2006 r. nie ma zarządu ani nikogo innego, kto by ją reprezentował."

...no i mamy typową sprawę pokazującą zetknięcie prawa polskiego i instytucji państwowej jaką jest ZUS oraz prywaciarza. Nijak cokolwiek wyegzekwować. ZUS swoje, tamtych starych pracodawców (TYTAN) już nie ma, a nowy mówi, że to nie jego sprawa..... rozwiń
Avatar
Andrzej / 21 stycznia 2010 o 23:14
0
Kolejny raz media wywrą nacisk na ZUS i kolejny raz kobieta, która nie ma praw do tych pieniedzy, torzyma zasiłek. A dziura w ZUS coraz większa. Pewnie albo wiedziała, że nie ma odprowadzanych składek i się na to godziła dopóki nie zaszła w ciążę, albo po prostu nigdy nie tym nie zainteresowała. O własne interesy trzeba dbać.Skoro umiała zajść w ciążę, to mogła też przed tym zainteresować się, jaki jest jej status. Nawet nie poszła do sądu się zapytac o nic, bo wtedy by wiedziała,że sprawy prcownicze są bezpłatne! Tylko do prasy polecieć umiala i czekać na kasę,żeby jej z nieba spadła. No i pracy poszukać by mogła, a w proces opieki nad dzieckiem niech się ojeciec zaangażuje więcej.
Kolejny raz media wywrą nacisk na ZUS i kolejny raz kobieta, która nie ma praw do tych pieniedzy, torzyma zasiłek. A dziura w ZUS coraz większa. Pewnie albo wiedziała, że nie ma odprowadzanych składek i się na to godziła dopóki nie zaszła w ciążę, albo po prostu nigdy nie tym nie zainteresowała. O własne interesy trzeba dbać.Skoro umiała zajść w ciążę, to mogła też przed tym zainteresować się, jaki jest jej status. Nawet nie poszła do sądu się zapytac o nic, bo wtedy by wiedziała,że sprawy prcownicze są bezpłatne! Tylko do prasy polecieć... rozwiń
Avatar
~KOLKA~ / 21 stycznia 2010 o 23:07
0
poco napisał:
ALE ! Ale w sądzie pracy sprawa powoda nic nie kosztuje , nie trzeba opłat ! Redaktorzy , nie wprowadzajcie w błąd ludzi bo cierpią potem.

MIAŁEM O TYM SAMYM PISAĆ,ŻE TAKIE SPRAWY ROZWIĄZUJE SĄD PRACY I TO BEZPŁATNIE-REDAKTORKI POSZUKUJĄ TYLKO TANIEJ SENSACJI A DZIEWCZYNIE POTRZEBNA JEST POMOC......A CO Z OJCEM DZIECKA ?UMIAŁ TYLKO ZROBIĆ DZIECKO PO NAUKACH STAROWICZA A O KOBIETĘ NIE UMIE ZADBAĆ ?-ALE TO WASZE POKOLENIE TO DUPKI.
Avatar
mamba / 21 stycznia 2010 o 21:31
0
To jest prawda, że sprawy pracownicze w Sądzie Pracy są bezpłatne, jeżeli sąd wyda wyrok, w którego treści będzie wskazany okres zatrudnienia i nakaże pozwanemu wydać świadectwo pracy, to na podstawie takiego świadectwa można zarejestrować się w PUP.
Avatar
poco / 21 stycznia 2010 o 20:57
0
ALE ! Ale w sądzie pracy sprawa powoda nic nie kosztuje , nie trzeba opłat ! Redaktorzy , nie wprowadzajcie w błąd ludzi bo cierpią potem.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 20:53
0
Porąbany kraj, jeden wielki syf.....
Avatar
mareckigp / 21 stycznia 2010 o 20:26
0
i to jest właśnie polska. powodzenia sąsiadko
Avatar
~gosc~ / 26 stycznia 2010 o 15:37
0
~KOLKA~ napisał:
MIAŁEM O TYM SAMYM PISAĆ,ŻE TAKIE SPRAWY ROZWIĄZUJE SĄD PRACY I TO BEZPŁATNIE-REDAKTORKI POSZUKUJĄ TYLKO TANIEJ SENSACJI A DZIEWCZYNIE POTRZEBNA JEST POMOC......A CO Z OJCEM DZIECKA ?UMIAŁ TYLKO ZROBIĆ DZIECKO PO NAUKACH STAROWICZA A O KOBIETĘ NIE UMIE ZADBAĆ ?-ALE TO WASZE POKOLENIE TO DUPKI.


No jak to co z ojcem dziecka? Przecież był w poprzednim materiale filmowym, młody zdrowy facet, tylko pracować mu się nie chce, wolą oboje wyłudzać pieniądze skąd tylko się da... Zresztą jeszcze musi biedaczysko alimenty poprzedniej żonce płacić...


No jak to co z ojcem dziecka? Przecież był w poprzednim materiale filmowym, młody zdrowy facet, tylko pracować mu się nie chce, wolą oboje wyłudzać pieniądze skąd tylko się da... Zresztą jeszcze musi biedaczysko alimenty poprzedniej żonce płacić... rozwiń
Avatar
Weed / 22 stycznia 2010 o 09:20
0
"Ale kobieta nie ma pieniędzy na życie, a co dopiero na kosztowne sprawy sądowe"... Abstrahując od sytuacji nie do pozazdroszczenia, w jakiej znalazła się bohaterka artykułu, pragnę zwrócić autorowi uwagę, iż w Polsce istnieje jeszcze zasada, że sprawy sądowe przed sądami pracy z powództwa pracownika są wolne od opłat (art. 96 ust. 1 pkt 4 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych)). Poza tym istnieje także instytucja zwolnienia z obowiązku ponoszenia kosztów sądowych - na wniosek powoda i do zastosowania w przypadku wystąpienia z powództwem na drodze cywilnej (art. 101 ww. ustawy). Można więc darować sobie umieszczanie tego typu chwytnych hasełek w zajawkach do artykułu.
"Ale kobieta nie ma pieniędzy na życie, a co dopiero na kosztowne sprawy sądowe"... Abstrahując od sytuacji nie do pozazdroszczenia, w jakiej znalazła się bohaterka artykułu, pragnę zwrócić autorowi uwagę, iż w Polsce istnieje jeszcze zasada, że sprawy sądowe przed sądami pracy z powództwa pracownika są wolne od opłat (art. 96 ust. 1 pkt 4 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych)). Poza tym istnieje także instytucja zwolnienia z obowiązku ponoszenia kosztów sądowych - na wniosek powoda i do zastosowania w przypadku wystąpie... rozwiń
Avatar
ala / 22 stycznia 2010 o 07:53
0
Jak to się stało,żw większośc atrakcyjnych nieruchomości należących do Skarbu Państwa w Puławach przejeło szemrane towarzystwo za śmieszne pieniądze niewiadomego pochodzenia, a część wiadomego np. wyłudzeń z firm ubezpieczeniowych.Gdzie są słuzby finansowe i inne stojące na straży prawa.Podobno większośc jest skorumpowana i mamy to co mamy.Podobnie jest w Kazimierzu choć nie w takiej skali.W normalnym kraju takimi sprawami już dawno zajeły by się słóżby państwowe typu ABW,CBŚ,CBA a u nas zajmują się konkurencją polityczną zamiast chronić obywateli.
Avatar
jacko / 22 stycznia 2010 o 06:47
0
"Wspólnikiem firmy Tytan był przed kilkoma laty brat szefa Stanleya Janusz Witczak. Ale od Tytana pani Joanna nie ma szans czegokolwiek uzyskać. Jak informuje Okręgowa Inspekcja Pracy w Gdańsku ta firma już od 2006 r. nie ma zarządu ani nikogo innego, kto by ją reprezentował."

...no i mamy typową sprawę pokazującą zetknięcie prawa polskiego i instytucji państwowej jaką jest ZUS oraz prywaciarza. Nijak cokolwiek wyegzekwować. ZUS swoje, tamtych starych pracodawców (TYTAN) już nie ma, a nowy mówi, że to nie jego sprawa....

d*** blada.

Współczuję tej pani, bo pierwszy pracodawca zawalił sprawę, zmył się - tarza nie istnieje - i nijak kasy wyegzekwować....

Pokazuje to tylko jak dziurawy jest system nadzoru nad składkami od zatrudnionych na stałe.... o ile w ogóle istnieje.
"Wspólnikiem firmy Tytan był przed kilkoma laty brat szefa Stanleya Janusz Witczak. Ale od Tytana pani Joanna nie ma szans czegokolwiek uzyskać. Jak informuje Okręgowa Inspekcja Pracy w Gdańsku ta firma już od 2006 r. nie ma zarządu ani nikogo innego, kto by ją reprezentował."

...no i mamy typową sprawę pokazującą zetknięcie prawa polskiego i instytucji państwowej jaką jest ZUS oraz prywaciarza. Nijak cokolwiek wyegzekwować. ZUS swoje, tamtych starych pracodawców (TYTAN) już nie ma, a nowy mówi, że to nie jego sprawa..... rozwiń
Avatar
Andrzej / 21 stycznia 2010 o 23:14
0
Kolejny raz media wywrą nacisk na ZUS i kolejny raz kobieta, która nie ma praw do tych pieniedzy, torzyma zasiłek. A dziura w ZUS coraz większa. Pewnie albo wiedziała, że nie ma odprowadzanych składek i się na to godziła dopóki nie zaszła w ciążę, albo po prostu nigdy nie tym nie zainteresowała. O własne interesy trzeba dbać.Skoro umiała zajść w ciążę, to mogła też przed tym zainteresować się, jaki jest jej status. Nawet nie poszła do sądu się zapytac o nic, bo wtedy by wiedziała,że sprawy prcownicze są bezpłatne! Tylko do prasy polecieć umiala i czekać na kasę,żeby jej z nieba spadła. No i pracy poszukać by mogła, a w proces opieki nad dzieckiem niech się ojeciec zaangażuje więcej.
Kolejny raz media wywrą nacisk na ZUS i kolejny raz kobieta, która nie ma praw do tych pieniedzy, torzyma zasiłek. A dziura w ZUS coraz większa. Pewnie albo wiedziała, że nie ma odprowadzanych składek i się na to godziła dopóki nie zaszła w ciążę, albo po prostu nigdy nie tym nie zainteresowała. O własne interesy trzeba dbać.Skoro umiała zajść w ciążę, to mogła też przed tym zainteresować się, jaki jest jej status. Nawet nie poszła do sądu się zapytac o nic, bo wtedy by wiedziała,że sprawy prcownicze są bezpłatne! Tylko do prasy polecieć... rozwiń
Avatar
~KOLKA~ / 21 stycznia 2010 o 23:07
0
poco napisał:
ALE ! Ale w sądzie pracy sprawa powoda nic nie kosztuje , nie trzeba opłat ! Redaktorzy , nie wprowadzajcie w błąd ludzi bo cierpią potem.

MIAŁEM O TYM SAMYM PISAĆ,ŻE TAKIE SPRAWY ROZWIĄZUJE SĄD PRACY I TO BEZPŁATNIE-REDAKTORKI POSZUKUJĄ TYLKO TANIEJ SENSACJI A DZIEWCZYNIE POTRZEBNA JEST POMOC......A CO Z OJCEM DZIECKA ?UMIAŁ TYLKO ZROBIĆ DZIECKO PO NAUKACH STAROWICZA A O KOBIETĘ NIE UMIE ZADBAĆ ?-ALE TO WASZE POKOLENIE TO DUPKI.
Avatar
mamba / 21 stycznia 2010 o 21:31
0
To jest prawda, że sprawy pracownicze w Sądzie Pracy są bezpłatne, jeżeli sąd wyda wyrok, w którego treści będzie wskazany okres zatrudnienia i nakaże pozwanemu wydać świadectwo pracy, to na podstawie takiego świadectwa można zarejestrować się w PUP.
Avatar
poco / 21 stycznia 2010 o 20:57
0
ALE ! Ale w sądzie pracy sprawa powoda nic nie kosztuje , nie trzeba opłat ! Redaktorzy , nie wprowadzajcie w błąd ludzi bo cierpią potem.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 20:53
0
Porąbany kraj, jeden wielki syf.....
Avatar
mareckigp / 21 stycznia 2010 o 20:26
0
i to jest właśnie polska. powodzenia sąsiadko
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 0

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 11 9

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 18 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 68 12

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 21 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 56 81

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 18 18

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!