Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

15 stycznia 2013 r.
16:32
Edytuj ten wpis

ARMiR: Pieniądze z dopłat do zwrotu

0 23 A A
Po kontroli ARMiR okazało się, że powierzchnie zgłoszone do dopłat zostały zawyżone, bo w rzeczywist
Po kontroli ARMiR okazało się, że powierzchnie zgłoszone do dopłat zostały zawyżone, bo w rzeczywist

Około 5 tys. rolników w Lubelskiem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawiadomiła o możliwości oddania nienależnie naliczonych dopłat bezpośrednich za lata 2009 i 2010. Pieniądze zwróciła już blisko połowa z tych osób

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Najpierw Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała mnie, że jestem kontrolowany, później otrzymałem decyzję o odwołaniu decyzji o przyznaniu dopłat za 2010 r. – opowiada pan Jan, rolnik z powiatu lubelskiego. – Jakiś czas później otrzymałem nową decyzję o przyznaniu dopłat za 2010 r. 4 stycznia ARiMR przysłała mi pismo z informacją o możliwości dokonania zwrotu nienależnie naliczonych płatności, tj. ok. 600 zł. Pomyślałem sobie, że to tak jak z fundacją Jurka Owsiaka, że jest możliwość przekazania pieniędzy, ale obowiązku nie ma – żartuje nasz czytelnik.

I dodaje: Dowiadywałem się, o co chodzi – przyznaje rolnik. – Podobno takie pismo dostałem nie tylko ja, ale dużo więcej osób. Z płatności korzystam już od kilku lat. Ani nie zmniejszałem, ani nie zwiększałem powierzchni swojego gospodarstwa. Tym większe moje zdziwienie.

Podobne zawiadomienia o możliwości zwrotu nienależnie wypłaconych dopłat otrzymało już ok. 5 tys. rolników z naszego województwa. – Ok. 2,3 tys. osób dobrowolnie oddało środki, które uznaliśmy, że powinni zwrócić, bo stwierdziliśmy, że uzyskali je bezprawnie – tłumaczą pracownicy lubelskiego oddziału ARiMR.

Agencja ma na to dowody. – Po audycie Komisji Europejskiej zaczęliśmy bardzo szczegółowo kontrolować grunty rolników – wyjaśnia Andrzej Maj, dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR. – Zdjęcia, którymi dysponujemy, są bardzo dokładne i mogliśmy szczegółowo zweryfikować ich działki. I dodaje: Rolnicy wpisują nam powierzchnie z rejestru gruntów, a to nie pokrywa się to z gruntami użytkowanymi rolniczo.

Po kontroli ARMiR okazało się, że powierzchnie zgłoszone do dopłat zostały zawyżone, bo w rzeczywistości rosną na nich np. krzaki lub drzewa. – Wcześniej mogła to wykryć tylko kontrola na miejscu – dodaje dyrektor Maj. – Teraz mamy wiarygodne dowody, że dany rolnik wnioskował o coś, o co nie powinien.

W sumie błędnych spraw, dotyczących 2009 i 2010 r. było w Lubelskiem ok. 30 tys. Połowa z nich została już zweryfikowana, połowa czeka na sprawdzenie.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lutego 2013 o 13:58
0
[size=5]Zero dopłat, brać się do roboty chłopki małosolne tj. małorolne. Zachciało się dopłat to właśnie dlatego do was dopłacamy z naszych pensji. Pasożyty, kupi taki ziemię za grosze i udaje rolnika.[/size]
Avatar
normalnie skandal / 16 lutego 2013 o 13:30
0
CZY AUTOR TEGO ARTYKUŁU PISZE O ARiMR CZY TEJ FIRMIE KTÓRA NACIĄGA ROLNIKÓW I MA SKRÓT ARMiR??????????? JESLI PISZESZ CZŁOWIEKU ARTYKUŁ TO ZADAJ SOBIE TRUD I SPRAWDZ SKRÓT KTÓRYM POSŁUGUJE SIE CAŁA POLSKA
Avatar
aa z Lublina / 16 stycznia 2013 o 15:14
0
[quote name='kasper' timestamp='1358328669' post='721177']
Żadne zdjęcie lotnicze nie ujawni nierowności. Każda pocyłość zwiększa rzeczywistą powierzchnię, ale nie widć jej z góry .
[/quote]Moim zdaniem nieroby z gmin kirują się starymi metodami czyli niwelatorami ,a agencja swoimi Każdy może obejrzec swoją dziełkę w internecie .Geodeci jak i architekci używają mapek ,ale jak chcą to cię zrobią w konia tzw granica błędu.
Avatar
bez polityki / 16 stycznia 2013 o 12:46
0
...a tak nawiasem mówiąc to kiedy agencja zacznie wypłacać dopłaty bezpośrednie za 2012r.
Tak źle to już dawno nie było...
Avatar
Kokka / 16 stycznia 2013 o 12:00
0
Żeby tak weryfikowali powierzchnie od których się płaci podatek. Poza tym to chyba Agencji problem nie rolnika? Kasę trzymać na koncie przez 5 lat, bo a nuż się odwidzi urzędnikom. Mój kraj, taki piękny :/
Avatar
to-to / 16 stycznia 2013 o 11:42
0
Historia zatoczyła koło: kiedyś państwo dopłacało do PGRów, które się nie opłacały. A teraz mamy dopłaty do upraw, które i tak się nie opłacają... Po co ta cała biurokracja z durnymi papierami i lataniem po urzędach?! Po co te kwoty mleczne albo buraczane? Wracamy do czasów, gdzie wiele rzeczy było "na kartki", bo państwo "obliczyło" ile obywatel powinien zjeśc cukru, kiełbasy czy wódki wypić... Podobnie i teraz państwo stara się obliczyć: ile w przyszłym roku krowy mleka dadzą albo ile zapłacimy za mandaty z fotoradarów.
Avatar
małorolny / 16 stycznia 2013 o 11:28
0
[quote name='na marginesie' timestamp='1358331088' post='721197']
Dopłaty nie są obowiązkowe. Można się o nie nie ubiegać.
[/quote]
Mam daleko gdzieś ich dopłaty,nie składam wniosków,nie łażę po urzędach,nie tłumaczę się przed nikim za jakieś marne pieniądze.Sadzę i sieję co chcę,żadne kontrole mnie nie dotyczą.Ja mam tylko 2ha ziemi,ale rozumiem wściekłość tych rolników którzy mają większe gospodarstwa i jak najbardziej prawo do dopłat we właściwych terminach.
Avatar
na marginesie / 16 stycznia 2013 o 11:11
0
[quote name='retor' timestamp='1358319604' post='721086']
Ci co pamiętają różne, niechlubne historie z przeszłości wiedzą, że powoli, niepostrzeżenie, w kulturalny sposób wraca panstwo totalitarne, zamordyzm, a przede wszystkim rozbój ekonomiczny!
System dopłat, kosztowny, nieprecyzyjny, niesprawiedliwy.
Po co go wprowadzono?
[/quote]

Dopłaty nie są obowiązkowe. Można się o nie nie ubiegać.
Avatar
Minister wojny / 16 stycznia 2013 o 11:08
0
[quote name='Lkssss' timestamp='1358330592' post='721192']
Kolejny znawca się znalazł co g... wie. Skoro tak dokładnie mierzyli i liczy się powierzchnia uprawy to dlaczego za pole, które jest uprawiane (o,5 ha) nic nie dopłacają, tylko traktują jako nieużytek?? Dodam, że na sąsiedniej działce rośnie mały lasek. I chyba na podstawie tylko takiej uważają, że moje żyzne pole jest nieużytkiem. Ale jak trzeba płacić podatek za to pole, to trzeba płacić za całość, nie odliczają wskazanych przez siebie nieużytków. Złodziejstwo wszędzie!!!! Na każdym kroku masa podatków od góóówwwna, a miasto "o, nabrał się kasiury jak za zboże". Głupota ludzi w naszym kraju nie zna granic. Osobiście nie mogę doczekać się końca świata, bo na takim świecie na prawdę nie chce się żyć. Jak masz problem to nikt ci nie pomoże, nie doradzi, chyba, że w taki sposób, by na tobie jeszcze zarobić. Popaprana Polska. Nawet palcem bym nie kiwnęła, gdyby była wojna i trzeba było walczyć.
[/quote]WOJNA wisi na włosku, chyba że komucho-konfidenci i pachołki Moskwy szybko ustąpią !!!!!!
[quote name='Lkssss' timestamp='1358330592' post='721192']
Kolejny znawca się znalazł co g... wie. Skoro tak dokładnie mierzyli i liczy się powierzchnia uprawy to dlaczego za pole, które jest uprawiane (o,5 ha) nic nie dopłacają, tylko traktują jako nieużytek?? Dodam, że na sąsiedniej działce rośnie mały lasek. I chyba na podstawie tylko takiej uważają, że moje żyzne pole jest nieużytkiem. Ale jak trzeba płacić podatek za to pole, to trzeba płacić za całość, nie odliczają wskazanych przez siebie nieużytków. Zło... rozwiń
Avatar
Lkssss / 16 stycznia 2013 o 11:03
0
Kolejny znawca się znalazł co g... wie. Skoro tak dokładnie mierzyli i liczy się powierzchnia uprawy to dlaczego za pole, które jest uprawiane (o,5 ha) nic nie dopłacają, tylko traktują jako nieużytek?? Dodam, że na sąsiedniej działce rośnie mały lasek. I chyba na podstawie tylko takiej uważają, że moje żyzne pole jest nieużytkiem. Ale jak trzeba płacić podatek za to pole, to trzeba płacić za całość, nie odliczają wskazanych przez siebie nieużytków. Złodziejstwo wszędzie!!!! Na każdym kroku masa podatków od góóówwwna, a miasto "o, nabrał się kasiury jak za zboże". Głupota ludzi w naszym kraju nie zna granic. Osobiście nie mogę doczekać się końca świata, bo na takim świecie na prawdę nie chce się żyć. Jak masz problem to nikt ci nie pomoże, nie doradzi, chyba, że w taki sposób, by na tobie jeszcze zarobić. Popaprana Polska. Nawet palcem bym nie kiwnęła, gdyby była wojna i trzeba było walczyć.
Kolejny znawca się znalazł co g... wie. Skoro tak dokładnie mierzyli i liczy się powierzchnia uprawy to dlaczego za pole, które jest uprawiane (o,5 ha) nic nie dopłacają, tylko traktują jako nieużytek?? Dodam, że na sąsiedniej działce rośnie mały lasek. I chyba na podstawie tylko takiej uważają, że moje żyzne pole jest nieużytkiem. Ale jak trzeba płacić podatek za to pole, to trzeba płacić za całość, nie odliczają wskazanych przez siebie nieużytków. Złodziejstwo wszędzie!!!! Na każdym kroku masa podatków od góóówwwna, a mias... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2013 o 13:58
0
[size=5]Zero dopłat, brać się do roboty chłopki małosolne tj. małorolne. Zachciało się dopłat to właśnie dlatego do was dopłacamy z naszych pensji. Pasożyty, kupi taki ziemię za grosze i udaje rolnika.[/size]
Avatar
normalnie skandal / 16 lutego 2013 o 13:30
0
CZY AUTOR TEGO ARTYKUŁU PISZE O ARiMR CZY TEJ FIRMIE KTÓRA NACIĄGA ROLNIKÓW I MA SKRÓT ARMiR??????????? JESLI PISZESZ CZŁOWIEKU ARTYKUŁ TO ZADAJ SOBIE TRUD I SPRAWDZ SKRÓT KTÓRYM POSŁUGUJE SIE CAŁA POLSKA
Avatar
aa z Lublina / 16 stycznia 2013 o 15:14
0
[quote name='kasper' timestamp='1358328669' post='721177']
Żadne zdjęcie lotnicze nie ujawni nierowności. Każda pocyłość zwiększa rzeczywistą powierzchnię, ale nie widć jej z góry .
[/quote]Moim zdaniem nieroby z gmin kirują się starymi metodami czyli niwelatorami ,a agencja swoimi Każdy może obejrzec swoją dziełkę w internecie .Geodeci jak i architekci używają mapek ,ale jak chcą to cię zrobią w konia tzw granica błędu.
Avatar
bez polityki / 16 stycznia 2013 o 12:46
0
...a tak nawiasem mówiąc to kiedy agencja zacznie wypłacać dopłaty bezpośrednie za 2012r.
Tak źle to już dawno nie było...
Avatar
Kokka / 16 stycznia 2013 o 12:00
0
Żeby tak weryfikowali powierzchnie od których się płaci podatek. Poza tym to chyba Agencji problem nie rolnika? Kasę trzymać na koncie przez 5 lat, bo a nuż się odwidzi urzędnikom. Mój kraj, taki piękny :/
Avatar
to-to / 16 stycznia 2013 o 11:42
0
Historia zatoczyła koło: kiedyś państwo dopłacało do PGRów, które się nie opłacały. A teraz mamy dopłaty do upraw, które i tak się nie opłacają... Po co ta cała biurokracja z durnymi papierami i lataniem po urzędach?! Po co te kwoty mleczne albo buraczane? Wracamy do czasów, gdzie wiele rzeczy było "na kartki", bo państwo "obliczyło" ile obywatel powinien zjeśc cukru, kiełbasy czy wódki wypić... Podobnie i teraz państwo stara się obliczyć: ile w przyszłym roku krowy mleka dadzą albo ile zapłacimy za mandaty z fotoradarów.
Avatar
małorolny / 16 stycznia 2013 o 11:28
0
[quote name='na marginesie' timestamp='1358331088' post='721197']
Dopłaty nie są obowiązkowe. Można się o nie nie ubiegać.
[/quote]
Mam daleko gdzieś ich dopłaty,nie składam wniosków,nie łażę po urzędach,nie tłumaczę się przed nikim za jakieś marne pieniądze.Sadzę i sieję co chcę,żadne kontrole mnie nie dotyczą.Ja mam tylko 2ha ziemi,ale rozumiem wściekłość tych rolników którzy mają większe gospodarstwa i jak najbardziej prawo do dopłat we właściwych terminach.
Avatar
na marginesie / 16 stycznia 2013 o 11:11
0
[quote name='retor' timestamp='1358319604' post='721086']
Ci co pamiętają różne, niechlubne historie z przeszłości wiedzą, że powoli, niepostrzeżenie, w kulturalny sposób wraca panstwo totalitarne, zamordyzm, a przede wszystkim rozbój ekonomiczny!
System dopłat, kosztowny, nieprecyzyjny, niesprawiedliwy.
Po co go wprowadzono?
[/quote]

Dopłaty nie są obowiązkowe. Można się o nie nie ubiegać.
Avatar
Minister wojny / 16 stycznia 2013 o 11:08
0
[quote name='Lkssss' timestamp='1358330592' post='721192']
Kolejny znawca się znalazł co g... wie. Skoro tak dokładnie mierzyli i liczy się powierzchnia uprawy to dlaczego za pole, które jest uprawiane (o,5 ha) nic nie dopłacają, tylko traktują jako nieużytek?? Dodam, że na sąsiedniej działce rośnie mały lasek. I chyba na podstawie tylko takiej uważają, że moje żyzne pole jest nieużytkiem. Ale jak trzeba płacić podatek za to pole, to trzeba płacić za całość, nie odliczają wskazanych przez siebie nieużytków. Złodziejstwo wszędzie!!!! Na każdym kroku masa podatków od góóówwwna, a miasto "o, nabrał się kasiury jak za zboże". Głupota ludzi w naszym kraju nie zna granic. Osobiście nie mogę doczekać się końca świata, bo na takim świecie na prawdę nie chce się żyć. Jak masz problem to nikt ci nie pomoże, nie doradzi, chyba, że w taki sposób, by na tobie jeszcze zarobić. Popaprana Polska. Nawet palcem bym nie kiwnęła, gdyby była wojna i trzeba było walczyć.
[/quote]WOJNA wisi na włosku, chyba że komucho-konfidenci i pachołki Moskwy szybko ustąpią !!!!!!
[quote name='Lkssss' timestamp='1358330592' post='721192']
Kolejny znawca się znalazł co g... wie. Skoro tak dokładnie mierzyli i liczy się powierzchnia uprawy to dlaczego za pole, które jest uprawiane (o,5 ha) nic nie dopłacają, tylko traktują jako nieużytek?? Dodam, że na sąsiedniej działce rośnie mały lasek. I chyba na podstawie tylko takiej uważają, że moje żyzne pole jest nieużytkiem. Ale jak trzeba płacić podatek za to pole, to trzeba płacić za całość, nie odliczają wskazanych przez siebie nieużytków. Zło... rozwiń
Avatar
Lkssss / 16 stycznia 2013 o 11:03
0
Kolejny znawca się znalazł co g... wie. Skoro tak dokładnie mierzyli i liczy się powierzchnia uprawy to dlaczego za pole, które jest uprawiane (o,5 ha) nic nie dopłacają, tylko traktują jako nieużytek?? Dodam, że na sąsiedniej działce rośnie mały lasek. I chyba na podstawie tylko takiej uważają, że moje żyzne pole jest nieużytkiem. Ale jak trzeba płacić podatek za to pole, to trzeba płacić za całość, nie odliczają wskazanych przez siebie nieużytków. Złodziejstwo wszędzie!!!! Na każdym kroku masa podatków od góóówwwna, a miasto "o, nabrał się kasiury jak za zboże". Głupota ludzi w naszym kraju nie zna granic. Osobiście nie mogę doczekać się końca świata, bo na takim świecie na prawdę nie chce się żyć. Jak masz problem to nikt ci nie pomoże, nie doradzi, chyba, że w taki sposób, by na tobie jeszcze zarobić. Popaprana Polska. Nawet palcem bym nie kiwnęła, gdyby była wojna i trzeba było walczyć.
Kolejny znawca się znalazł co g... wie. Skoro tak dokładnie mierzyli i liczy się powierzchnia uprawy to dlaczego za pole, które jest uprawiane (o,5 ha) nic nie dopłacają, tylko traktują jako nieużytek?? Dodam, że na sąsiedniej działce rośnie mały lasek. I chyba na podstawie tylko takiej uważają, że moje żyzne pole jest nieużytkiem. Ale jak trzeba płacić podatek za to pole, to trzeba płacić za całość, nie odliczają wskazanych przez siebie nieużytków. Złodziejstwo wszędzie!!!! Na każdym kroku masa podatków od góóówwwna, a mias... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 1 0

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 13 3

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 59 38

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 6 3

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 31 5

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 11

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 50 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!