Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

10 marca 2023 r.
13:46

Program TV 10-12 marca. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
10 marca 2023 20:00
(fot. kadr z filmu Szpieg)

Weekend w naziemnej telewizji cyfrowej przebiegnie pod znakiem filmów rozrywkowych, ale to nie jedyne propozycje stacji na najbliższe dni. Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 10 marca:

Szpieg, reż. Tomas Alfredson, TVP Kultura, godz. 20.05

Klimatyczna ekranizacja powieści Johna le Carré. Trwa zimna wojna, emerytowany agent zostaje przywrócony do służby i dostaje zadanie zdemaskowania sowieckiego szpiega w szeregach MI6. Film stoi doskonałą obsadą. Na ekranie brylują m.in. Gary Oldman, Colin FIrth, Tom Hardy i Toby Jones.

Prometeusz, reż. Ridley Scott, Polsat, godz. 22.20

Głośny, choć przyjęty dość chłodno, powrót Ridleya Scotta do franczyzy, którą zapoczątkował pod koniec lat 70. swoim "Obcym". Ponad 30 lat później reżyser zrealizował horror sci-fi opowiadający o grupie kosmonautów, którzy chcą odkryć rasę obcych, która być może stworzyła człowieka. Naukowa misja zamienia się w walkę o przetrwanie.

W nieskończoność, reż. Antoine Fuqua, TV Puls, godz. 22.15

Mark Wahlberg w roli mężczyzny, który doznaje halucynacji ukazujących, m.in. miejsca w których nigdy nie był. Pod wpływem leków i na skraju załamania trafia na grupę zwaną "Infinities", która wyjawia, że jego wspomnienia są prawdziwe. Reżyseruje Antoine Fuqua, twórca "Dnia próby".

Sobota, 11 marca:

Podatek od miłości, reż. Bartłomiej Ignaciuk, TVN, godz. 21.35

Komedia romantyczna z Grzegorzem Damięckim i Aleksandrą Domańską w rolach głównych. To historia Klary, która ściga cynicznego i pełnego uroku oszusta podatkowego. Po pewnym czasie kobieta traci kontrolę i zakochuje się w mężczyźnie.

Gra szpiegów, reż. Dominic Cooke, TVP 1, godz. 21.35

Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. XX wieku. Trwa zimna wojna, a relacje USA i ZSRR wyglądają coraz gorzej. Wydaje się, że wojna wisi na włosku. MI6 i CIA werbują londyńskiego biznesmena Greville'a Wynne'a. Ma on nawiązać kontakt z niezwykle cennym sowieckim szpiegiem, Olegiem Pieńkowskim, dysponującym tajnymi planami Moskwy. Angażujący thriller szpiegowski, w którym główną rolę zagrał Benedict Cumberbatch.

Wygrać marzenia, reż. Piotr Fiedziukiewicz, Polsat, godz. 22.10

Snowboardzista, którego karierę przerwała kontuzja, poznaje zdeterminowaną pianistkę, która inspiruje go do realizacji olimpijskich marzeń. Józef Pawłowski i Selina Lo w ciepłej opowieści z elementami sportowymi w tle i licznymi wątkami obyczajowymi.

Niedziela, 12 marca:

Epoka lodowcowa, reż. Chris Wedge, Polsat, godz. 11.50

Kultowa już animacja Twentieth Century Fox. Akcja tej opowieści rozgrywa się kilkadziesiąt tysięcy lat temu, podczas wielkiej wędrówki zwierząt. Olbrzymi mamut, groźny tygrys i fajtłapowaty leniwiec próbują zwrócić zagubione ludzkie dziecko jego prawdziwej rodzinie. Przebój doczekał się licznych kontynuacji i pobocznych projektów filmowych.

BFG: Bardzo fajny gigant, reż. Steven Spielberg, TV Puls, godz. 13.40

Familijne kino w klasycznym stylu od Stevena Spielberga. Cierpiąca na bezsenność sierota Sophie pewnej nocy zauważa olbrzyma. Ten, dla bezpieczeństwa swojej rasy, postanawia ją porwać. Przyjemne widowisko ze wspaniałą stroną audiowizualną.

Żywot Mateusza, reż. Witold Leszczyński, TVP Kultura, godz. 18.05

Adaptacja prozy Tarjei Vesaasa. Tytułowy Mateusz jest dorosłym mężczyzną o duszy dziesięcioletniego chłopca, który mieszka wraz z siostrą. Gdy pewnego razu w ich domu zjawia się gość i zjednuje sobie sympatię kobiety, dotychczasowa harmonia w życiu Mateusza zostaje zburzona. Główną role w filmie zagrał Franciszek Pieczka.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

16 lipca 2025: Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen przedstawia propozycję Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) opiewającą na prawie dwa bilionów euro

Miliardy dla Polski. Będziemy największym beneficjentem w nowym budżecie UE?

Unijny komisarz ds. budżetu Piotr Serafin poinformował w środę, że Polska, mimo że przez ostatnie lata bardzo szybko się rozwijała, pozostanie największym beneficjentem narodowych programów w przyszłym wieloletnim budżecie Unii Europejskiej. Chodzi przede wszystkim o politykę spójności i rolnictwo.

Nazwisko nowego dyrektora CKF Stylowy w Zamościu powinniśmy poznać przed końcem wakacji

Będzie w kim wybierać. Siedmioro chętnych do kierowania kinem

Aż tylu kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić przed końcem wakacji.

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium