Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 maja 2012 r.
17:40
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Majówka będzie, ale raczej w czerwcu

Autor: Zdjęcie autora (mag)
1 10 A A
 (Mikołaj Majda / Port Lotniczy Lublin)
(Mikołaj Majda / Port Lotniczy Lublin)

Bardzo chciałbym otrzymać odpowiedź na nurtujące mnie i wielu miłośników powstającego Portu Lotniczego w Lublinie pytanie: kiedy odbędzie się zapowiadana majówka na lotnisku? Na razie głucho wszędzie, a ludzie czekają z niecierpliwością. Sam chętnie bym się wybrał – napisał do nas pan Paweł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władze Portu Lotniczego od ubiegłego roku zapowiadały, że w maju na terenie powstającego lotniska odbędzie się wielki piknik dla wszystkich mieszkańców naszego regionu. Kiedy dojdzie do zapowiadanej od dawna imprezy?

– Konkretnego terminu jeszcze nie ustaliliśmy. Właśnie nad tym pracujemy – odpowiada Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Ale taka impreza się odbędzie, jeśli nie w maju, to na pewno w czerwcu. Będzie to dzień otwarty na lotnisku. Każdy będzie mógł przyjechać i obejrzeć z bliska pas startowy, płytę postoju samolotów, czy terminal. O terminie imprezy poinformujemy z wyprzedzeniem za pośrednictwem mediów.

Zarząd spółki obiecywał także, że wiosną przedstawi sieć połączeń z naszego lotniska i ujawni, jakie linie lotnicze będą je obsługiwać. – Zrobimy to na pewno czerwcu – zapewnia Jankowski. – Nad tym również intensywnie pracujemy.

W tej chwili na terenie lotniska trwają prace wykończeniowe przy terminalu i pasie startowym. Ruszyła budowa dróg i bazy paliw. Lotnisko ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ARNOLD / 9 maja 2012 o 20:28
0
Ok 10 dni wstecz przejechałem rowerem całe 2700m drogi startowej. Dzisiaj byłem ok 200mod termialu. Na prawie długości pasa nie jest jeszcze położona warstwa pod beton. A reszta to krajobraz księżycowy. Zabawne jest stawianie wiaqty na peronie kiolejowym gdy jeszcze niedogadano sprawwykupu gruntu pod tor. POZOSTAŁO TYLKO M-CY. Do zakończenia budowy. Agdzie certyfikat lotniska?
Avatar
salix / 9 maja 2012 o 12:28
0
trzeba było zaorać litewski i nie byłoby problemu mielibyśmy Airport Lublin w Lublinie a nie teraz wykłócać się o nazwę.
Dla świdnika obecność lotniska też nie będzie tak korzystne ekonomicznie jak to się większości osobom wydaje.
Myślę jednak że jest to najlepsza lokalizacja spośród zaproponowanych wcześniej a dyskusja o samej nazwie to już drugorzędna sprawa podyktowana naszą wschodnią zaściankowością. Najlepsza opcja nazwy to Airport Lublin w Swidniku, no chyba że ktoś woli np. Airport Lublin w Wólce
trzeba było zaorać litewski i nie byłoby problemu mielibyśmy Airport Lublin w Lublinie a nie teraz wykłócać się o nazwę.
Dla świdnika obecność lotniska też nie będzie tak korzystne ekonomicznie jak to się większości osobom wydaje.
Myślę jednak że jest to najlepsza lokalizacja spośród zaproponowanych wcześniej a dyskusja o samej nazwie to już drugorzędna sprawa podyktowana naszą wschodnią zaściankowością. Najlepsza opcja nazwy to Airport Lublin w Swidniku, no chyba że ktoś woli np. Airport Lublin w Wólce rozwiń
Avatar
jon / 9 maja 2012 o 08:36
0
[quote name='Ania z Lublina' timestamp='1336535017' post='628578']
Ludzie drodzy, nie wiecie o czy, piszecie. Poczytajcie troche. Miasto Lublin wylozylo na to wiekszosc pieniedzy, a nie Swidnik. Czy jakas gmina. Stad nazwa Lublin jest jak najbrdziej adekwatna. Musicie sie z tym pogodzic drodzy mieszkancy Swidnika i okolic.
[/quote]
a gdyby w Dęblinie ( teoretycznie ) powstało lotnisko cywilne, też byłby airport lublin ?
Avatar
Ania z Lublina / 9 maja 2012 o 05:43
0
Ludzie drodzy, nie wiecie o czy, piszecie. Poczytajcie troche. Miasto Lublin wylozylo na to wiekszosc pieniedzy, a nie Swidnik. Czy jakas gmina. Stad nazwa Lublin jest jak najbrdziej adekwatna. Musicie sie z tym pogodzic drodzy mieszkancy Swidnika i okolic.
Avatar
jasne / 8 maja 2012 o 21:01
0
[quote name='maf' timestamp='1336494728' post='628470']
hahahahaha od kiedy to teren lotniskaa Świdnik znajduje się na terenie Lublina )))) śmiech na sali hahahahah ubawiłem się)) taki z Ciebie lubelak jak z koziej dupy trąba a jak nie wiesz w czym rzecz to bomba o !

celowo zniżyłem się do Twojego poziomu ... mam nadzieję że ogarnąłeś sytuacje silly boy ;]
[/quote]
nierub sobon i maly jekson, którzy byli przeciw lotnisku chcą całą śmietankę spijać z lotniska( które bardziej w Wólce L. i Mełgwi leży), a te nieroby nawet wyjazd z miasta zapomnieli zabezpieczyć...
[quote name='maf' timestamp='1336494728' post='628470']
hahahahaha od kiedy to teren lotniskaa Świdnik znajduje się na terenie Lublina )))) śmiech na sali hahahahah ubawiłem się)) taki z Ciebie lubelak jak z koziej dupy trąba a jak nie wiesz w czym rzecz to bomba o !

celowo zniżyłem się do Twojego poziomu ... mam nadzieję że ogarnąłeś sytuacje silly boy ;]
[/quote]
nierub sobon i maly jekson, którzy byli przeciw lotnisku chcą całą śmietankę spijać z lotniska( które bardziej w Wólc... rozwiń
Avatar
maf-lsw / 8 maja 2012 o 20:55
0
[quote name='red' timestamp='1336500459' post='628493']
Mniejsza o to na jakim terenie, lecz KTO jest właścicielem terenu obiektu. A MIASTO LUBLIN ma pakiet większościowy w spółce PLL.
[/quote]
dokładnie Lublin jako jodno z najbogatszych miast w Polsce może poszczycić się nowym portem lotnicznym na który będzie becalować gruby hajs a ten nie leży nawet w jego granicach "miasta"

oj lubelaki lubelaki )
[quote name='red' timestamp='1336500459' post='628493']
Mniejsza o to na jakim terenie, lecz KTO jest właścicielem terenu obiektu. A MIASTO LUBLIN ma pakiet większościowy w spółce PLL.
[/quote]
dokładnie Lublin jako jodno z najbogatszych miast w Polsce może poszczycić się nowym portem lotnicznym na który będzie becalować gruby hajs a ten nie leży nawet w jego granicach "miasta"

oj lubelaki lubelaki ) rozwiń
Avatar
jon / 8 maja 2012 o 20:53
0
kiedy otwarcie kaplicy ?
Avatar
red / 8 maja 2012 o 20:07
0
Mniejsza o to na jakim terenie, lecz KTO jest właścicielem terenu obiektu. A MIASTO LUBLIN ma pakiet większościowy w spółce PLL.
Avatar
maf / 8 maja 2012 o 18:32
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1336494394' post='628468']
Drogi autorze artykułu, LOTNISKO LUBLIN, nie reklamuj miasta, ktore lotniska nie ma, administracyjnie tez lotnisko nie znajduje sie w swidniku!!!
[/quote]

hahahahaha od kiedy to teren lotniskaa Świdnik znajduje się na terenie Lublina )))) śmiech na sali hahahahah ubawiłem się)) taki z Ciebie lubelak jak z koziej dupy trąba a jak nie wiesz w czym rzecz to bomba o !

celowo zniżyłem się do Twojego poziomu ... mam nadzieję że ogarnąłeś sytuacje silly boy ;]
[quote name='Lubelak' timestamp='1336494394' post='628468']
Drogi autorze artykułu, LOTNISKO LUBLIN, nie reklamuj miasta, ktore lotniska nie ma, administracyjnie tez lotnisko nie znajduje sie w swidniku!!!
[/quote]

hahahahaha od kiedy to teren lotniskaa Świdnik znajduje się na terenie Lublina )))) śmiech na sali hahahahah ubawiłem się)) taki z Ciebie lubelak jak z koziej dupy trąba a jak nie wiesz w czym rzecz to bomba o !

celowo zniżyłem się do Twojego poziomu .... rozwiń
Avatar
Lubelak / 8 maja 2012 o 18:26
0
Drogi autorze artykułu, LOTNISKO LUBLIN, nie reklamuj miasta, ktore lotniska nie ma, administracyjnie tez lotnisko nie znajduje sie w swidniku!!!
Avatar
ARNOLD / 9 maja 2012 o 20:28
0
Ok 10 dni wstecz przejechałem rowerem całe 2700m drogi startowej. Dzisiaj byłem ok 200mod termialu. Na prawie długości pasa nie jest jeszcze położona warstwa pod beton. A reszta to krajobraz księżycowy. Zabawne jest stawianie wiaqty na peronie kiolejowym gdy jeszcze niedogadano sprawwykupu gruntu pod tor. POZOSTAŁO TYLKO M-CY. Do zakończenia budowy. Agdzie certyfikat lotniska?
Avatar
salix / 9 maja 2012 o 12:28
0
trzeba było zaorać litewski i nie byłoby problemu mielibyśmy Airport Lublin w Lublinie a nie teraz wykłócać się o nazwę.
Dla świdnika obecność lotniska też nie będzie tak korzystne ekonomicznie jak to się większości osobom wydaje.
Myślę jednak że jest to najlepsza lokalizacja spośród zaproponowanych wcześniej a dyskusja o samej nazwie to już drugorzędna sprawa podyktowana naszą wschodnią zaściankowością. Najlepsza opcja nazwy to Airport Lublin w Swidniku, no chyba że ktoś woli np. Airport Lublin w Wólce
trzeba było zaorać litewski i nie byłoby problemu mielibyśmy Airport Lublin w Lublinie a nie teraz wykłócać się o nazwę.
Dla świdnika obecność lotniska też nie będzie tak korzystne ekonomicznie jak to się większości osobom wydaje.
Myślę jednak że jest to najlepsza lokalizacja spośród zaproponowanych wcześniej a dyskusja o samej nazwie to już drugorzędna sprawa podyktowana naszą wschodnią zaściankowością. Najlepsza opcja nazwy to Airport Lublin w Swidniku, no chyba że ktoś woli np. Airport Lublin w Wólce rozwiń
Avatar
jon / 9 maja 2012 o 08:36
0
[quote name='Ania z Lublina' timestamp='1336535017' post='628578']
Ludzie drodzy, nie wiecie o czy, piszecie. Poczytajcie troche. Miasto Lublin wylozylo na to wiekszosc pieniedzy, a nie Swidnik. Czy jakas gmina. Stad nazwa Lublin jest jak najbrdziej adekwatna. Musicie sie z tym pogodzic drodzy mieszkancy Swidnika i okolic.
[/quote]
a gdyby w Dęblinie ( teoretycznie ) powstało lotnisko cywilne, też byłby airport lublin ?
Avatar
Ania z Lublina / 9 maja 2012 o 05:43
0
Ludzie drodzy, nie wiecie o czy, piszecie. Poczytajcie troche. Miasto Lublin wylozylo na to wiekszosc pieniedzy, a nie Swidnik. Czy jakas gmina. Stad nazwa Lublin jest jak najbrdziej adekwatna. Musicie sie z tym pogodzic drodzy mieszkancy Swidnika i okolic.
Avatar
jasne / 8 maja 2012 o 21:01
0
[quote name='maf' timestamp='1336494728' post='628470']
hahahahaha od kiedy to teren lotniskaa Świdnik znajduje się na terenie Lublina )))) śmiech na sali hahahahah ubawiłem się)) taki z Ciebie lubelak jak z koziej dupy trąba a jak nie wiesz w czym rzecz to bomba o !

celowo zniżyłem się do Twojego poziomu ... mam nadzieję że ogarnąłeś sytuacje silly boy ;]
[/quote]
nierub sobon i maly jekson, którzy byli przeciw lotnisku chcą całą śmietankę spijać z lotniska( które bardziej w Wólce L. i Mełgwi leży), a te nieroby nawet wyjazd z miasta zapomnieli zabezpieczyć...
[quote name='maf' timestamp='1336494728' post='628470']
hahahahaha od kiedy to teren lotniskaa Świdnik znajduje się na terenie Lublina )))) śmiech na sali hahahahah ubawiłem się)) taki z Ciebie lubelak jak z koziej dupy trąba a jak nie wiesz w czym rzecz to bomba o !

celowo zniżyłem się do Twojego poziomu ... mam nadzieję że ogarnąłeś sytuacje silly boy ;]
[/quote]
nierub sobon i maly jekson, którzy byli przeciw lotnisku chcą całą śmietankę spijać z lotniska( które bardziej w Wólc... rozwiń
Avatar
maf-lsw / 8 maja 2012 o 20:55
0
[quote name='red' timestamp='1336500459' post='628493']
Mniejsza o to na jakim terenie, lecz KTO jest właścicielem terenu obiektu. A MIASTO LUBLIN ma pakiet większościowy w spółce PLL.
[/quote]
dokładnie Lublin jako jodno z najbogatszych miast w Polsce może poszczycić się nowym portem lotnicznym na który będzie becalować gruby hajs a ten nie leży nawet w jego granicach "miasta"

oj lubelaki lubelaki )
[quote name='red' timestamp='1336500459' post='628493']
Mniejsza o to na jakim terenie, lecz KTO jest właścicielem terenu obiektu. A MIASTO LUBLIN ma pakiet większościowy w spółce PLL.
[/quote]
dokładnie Lublin jako jodno z najbogatszych miast w Polsce może poszczycić się nowym portem lotnicznym na który będzie becalować gruby hajs a ten nie leży nawet w jego granicach "miasta"

oj lubelaki lubelaki ) rozwiń
Avatar
jon / 8 maja 2012 o 20:53
0
kiedy otwarcie kaplicy ?
Avatar
red / 8 maja 2012 o 20:07
0
Mniejsza o to na jakim terenie, lecz KTO jest właścicielem terenu obiektu. A MIASTO LUBLIN ma pakiet większościowy w spółce PLL.
Avatar
maf / 8 maja 2012 o 18:32
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1336494394' post='628468']
Drogi autorze artykułu, LOTNISKO LUBLIN, nie reklamuj miasta, ktore lotniska nie ma, administracyjnie tez lotnisko nie znajduje sie w swidniku!!!
[/quote]

hahahahaha od kiedy to teren lotniskaa Świdnik znajduje się na terenie Lublina )))) śmiech na sali hahahahah ubawiłem się)) taki z Ciebie lubelak jak z koziej dupy trąba a jak nie wiesz w czym rzecz to bomba o !

celowo zniżyłem się do Twojego poziomu ... mam nadzieję że ogarnąłeś sytuacje silly boy ;]
[quote name='Lubelak' timestamp='1336494394' post='628468']
Drogi autorze artykułu, LOTNISKO LUBLIN, nie reklamuj miasta, ktore lotniska nie ma, administracyjnie tez lotnisko nie znajduje sie w swidniku!!!
[/quote]

hahahahaha od kiedy to teren lotniskaa Świdnik znajduje się na terenie Lublina )))) śmiech na sali hahahahah ubawiłem się)) taki z Ciebie lubelak jak z koziej dupy trąba a jak nie wiesz w czym rzecz to bomba o !

celowo zniżyłem się do Twojego poziomu .... rozwiń
Avatar
Lubelak / 8 maja 2012 o 18:26
0
Drogi autorze artykułu, LOTNISKO LUBLIN, nie reklamuj miasta, ktore lotniska nie ma, administracyjnie tez lotnisko nie znajduje sie w swidniku!!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 25

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 21

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!