Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 listopada 2011 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Strajk w PZL Świdnik: Kilkaset osób przeszło ulicami Świdnika (zdjęcia, wideo)

0 9 A A
Strajk w świdnickiej fabryce trwa od 26 października. Zorganizował go WZZ "Sierpień 80” żądający 15
Strajk w świdnickiej fabryce trwa od 26 października. Zorganizował go WZZ \"Sierpień 80” żądający 15

"Dobra praca, godna płaca”, "Świdnik z tego znany, my się nie poddamy!”– z takimi hasłami wyruszyła po godz. 15 sprzed bramy PZL-Świdnik kilkusetosobowa grupa strajkujących pracowników fabryki (na zdjęciu). W drodze do centrum miasta dołączali do nich mieszkańcy, którzy wyrażali swoje poparcie dla protestu płacowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotr / 9 listopada 2011 r. o 16:59
0
czy na tym forum wypowiadają się same barany? powinniście wspierac ludzi którzy maja odwagę upominac sie o swoje, dzisisj juz wiadomo że walka nie poszła na marne. BRAWO!!!
Avatar
Maciek / 8 listopada 2011 r. o 10:35
0
[quote name='mieszkaniec Ś.' timestamp='1320743084' post='555873']
OK. ale przypomnij sobie co było z fabryką Fiata Pandy... (ciach)[/quote]
OK. No właśnie. Bez sensownej organizacji i opracowanej wielowymiarowej strategii postępowania strajk jest olbrzymim ryzykiem dla pracowników. A w PZlu zabrała się za to banda baranów, która tylko zaszkodzi zakładowi. Przecież Sierpien'80 nie miał nawet opracowanych postulatów strajkowych, żadnej strategii negocjacyjnej. A wiadomo, że żądanie typu "chcemy 500zł albo na drzewo!" - to nie są negocjacje.
Ale to już przeszłość - strajk został zawieszony - Sierpień'80 nic nie ugrał. Teraz czas na rozliczenie strat finansowych i szukanie kozłów ofiarnych po obu staronach.
[quote name='mieszkaniec Ś.' timestamp='1320743084' post='555873']
OK. ale przypomnij sobie co było z fabryką Fiata Pandy... (ciach)[/quote]
OK. No właśnie. Bez sensownej organizacji i opracowanej wielowymiarowej strategii postępowania strajk jest olbrzymim ryzykiem dla pracowników. A w PZlu zabrała się za to banda baranów, która tylko zaszkodzi zakładowi. Przecież Sierpien'80 nie miał nawet opracowanych postulatów strajkowych, żadnej strategii negocjacyjnej. A wiadomo, że żądanie typu "chcemy 500... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Ś. / 8 listopada 2011 r. o 10:04
0
[quote name='Maciek' timestamp='1320734089' post='555810']
Pomijając dyskusję nad zasadnością strajku, mam pytanie: czy Sierpień80 przewidział jak to się może skończyć, jezeli włosi nie ulegną petycjom? Czy Sierpień80 zdaje sobie sprawe z tego, że Włochom ten strajk jest BARDZO na rękę!.
Dzięki strajkowi Włosi ogłoszą upadłość, co pozwoli na zerwanie, starych nierentownych kontraktów zawartych jeszcze przez PZL, zerwa WSZYSTKIE kontrakty, których nie chcą prowadzić, zrobią z WSK tylko i wyłącznie montownie Augsty, zwolnią ok 25% załogi bez żadnych odpraw i wymienią prezia na nowego (bo Bianco idzie do odstrzału). Zostali oszukani przy zakupie zakładu (przynajmniej tak to widzą) i teraz się odwdzięczą. Czy w ogóle ktoś o tym pomyślał? Sami sobie zrobiliście trumnę - podziękujcie związkowcom.
[/quote]
OK. ale przypomnij sobie co było z fabryką Fiata Pandy. Polacy pracowali lepiej i wydajniej niż Włosi a i tak produkcję przeniesiono do Włoch. Inny przykład, to fabryka żarówek PHILIPSA chyba w Głuchołazach (nie pamiętam dokładnie, ale lokalizacja nie ma znaczenia), gdzie produkcję przeniesiono do Chin mimo, że zakład został zmodernizowany 4 lata wcześniej. W Pandzie i w PHILIPSIE nikt nie strajkował a i tak rozp...li im zakłady i miejsca pracy. Trzeba też pamiętać, że to rząd a konkretnie Agencja Rozwoju Przemysłu sprzedała PZL, bo to ona miała najwięcej akcji.
[quote name='Maciek' timestamp='1320734089' post='555810']
Pomijając dyskusję nad zasadnością strajku, mam pytanie: czy Sierpień80 przewidział jak to się może skończyć, jezeli włosi nie ulegną petycjom? Czy Sierpień80 zdaje sobie sprawe z tego, że Włochom ten strajk jest BARDZO na rękę!.
Dzięki strajkowi Włosi ogłoszą upadłość, co pozwoli na zerwanie, starych nierentownych kontraktów zawartych jeszcze przez PZL, zerwa WSZYSTKIE kontrakty, których nie chcą prowadzić, zrobią z WSK tylko i wyłącznie mont... rozwiń
Avatar
JPII / 8 listopada 2011 r. o 10:03
0
A jak sobie to wyobrażasz? Że pewnego dnia wracają do włoch i zostawiają zakład za który dali setki milionów złotych? Czemu nazywacie głupotą to co robią Ci ludzie? Przecież oni nie walczą o coś dziwnego tylko do godziwą zapłate za dobrze wykonywaną prace! Czy polak ma zawsze być murzynem we własnym kraju a kraj kojarzyć się inwestorom z afryką gdzie przepisy pozwalają dać za ciężką prace 1386 zł brutto a robol ma być zadowolony i nic to że taki pieniądz nie wystarcza na miske zupy i opłaty za stancje. Ludzie zamiast popierać słuszne tematy to trzęsiecie portkami. No chyba że lubicie być niewolnikami całe życie.
A jak sobie to wyobrażasz? Że pewnego dnia wracają do włoch i zostawiają zakład za który dali setki milionów złotych? Czemu nazywacie głupotą to co robią Ci ludzie? Przecież oni nie walczą o coś dziwnego tylko do godziwą zapłate za dobrze wykonywaną prace! Czy polak ma zawsze być murzynem we własnym kraju a kraj kojarzyć się inwestorom z afryką gdzie przepisy pozwalają dać za ciężką prace 1386 zł brutto a robol ma być zadowolony i nic to że taki pieniądz nie wystarcza na miske zupy i opłaty za stancje. Ludzie zamiast popierać słuszne tem... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2011 r. o 08:18
0
A skończy się na tym, że Włosi was przeczekają, nie będzie wypłaty i strajku nie będzie. Ten protest miałby sens jakby wszyscy zastrajkowali, a nie jakieś 18 proc. załogi.
Avatar
Maxx / 8 listopada 2011 r. o 07:42
0
Ale jesteście kołki w tym zakładzie. Borys zrobi sobie na waszych plecach karierę polityczną a po PZLu zostanie tylko wspomnienie. Przecież Włosi was zaorają - tylko czekali na taki pretekst. Ech, wy barany ...
Avatar
Maciek / 8 listopada 2011 r. o 07:34
0
Pomijając dyskusję nad zasadnością strajku, mam pytanie: czy Sierpień80 przewidział jak to się może skończyć, jezeli włosi nie ulegną petycjom? Czy Sierpień80 zdaje sobie sprawe z tego, że Włochom ten strajk jest BARDZO na rękę!.
Dzięki strajkowi Włosi ogłoszą upadłość, co pozwoli na zerwanie, starych nierentownych kontraktów zawartych jeszcze przez PZL, zerwa WSZYSTKIE kontrakty, których nie chcą prowadzić, zrobią z WSK tylko i wyłącznie montownie Augsty, zwolnią ok 25% załogi bez żadnych odpraw i wymienią prezia na nowego (bo Bianco idzie do odstrzału). Zostali oszukani przy zakupie zakładu (przynajmniej tak to widzą) i teraz się odwdzięczą. Czy w ogóle ktoś o tym pomyślał? Sami sobie zrobiliście trumnę - podziękujcie związkowcom.
Pomijając dyskusję nad zasadnością strajku, mam pytanie: czy Sierpień80 przewidział jak to się może skończyć, jezeli włosi nie ulegną petycjom? Czy Sierpień80 zdaje sobie sprawe z tego, że Włochom ten strajk jest BARDZO na rękę!.
Dzięki strajkowi Włosi ogłoszą upadłość, co pozwoli na zerwanie, starych nierentownych kontraktów zawartych jeszcze przez PZL, zerwa WSZYSTKIE kontrakty, których nie chcą prowadzić, zrobią z WSK tylko i wyłącznie montownie Augsty, zwolnią ok 25% załogi bez żadnych odpraw i wymienią prezia na nowego (bo Bi... rozwiń
Avatar
Ryśku Lubicz / 7 listopada 2011 r. o 21:14
0
Co tam jakiś strajk .Dziś o godz.21.15 rozegrała się Tragedia Narodowa:Zginęła Hanka Mostowiak!!!!!!
Avatar
xxx / 7 listopada 2011 r. o 20:48
0
powiem tak jest za wami i za tym co robicie ale petycje u burmistrza nic wam nie dadzą bo nic w waszym kierunku nie zrobi on ma gdzieś to co dzieje się w tym mieście

wystarczy zobaczyć jakie jest bezrobocie i jaką pomoc morze człowiek uzyskać z PUP śmiech na sali bo tylko zapisują ludzi i nic tam się nie dzieje nawet nie wiem po co oni są a burmistrz nic z tym nie robi

w tym mieście człowiek się nie liczy
Avatar
piotr / 9 listopada 2011 r. o 16:59
0
czy na tym forum wypowiadają się same barany? powinniście wspierac ludzi którzy maja odwagę upominac sie o swoje, dzisisj juz wiadomo że walka nie poszła na marne. BRAWO!!!
Avatar
Maciek / 8 listopada 2011 r. o 10:35
0
[quote name='mieszkaniec Ś.' timestamp='1320743084' post='555873']
OK. ale przypomnij sobie co było z fabryką Fiata Pandy... (ciach)[/quote]
OK. No właśnie. Bez sensownej organizacji i opracowanej wielowymiarowej strategii postępowania strajk jest olbrzymim ryzykiem dla pracowników. A w PZlu zabrała się za to banda baranów, która tylko zaszkodzi zakładowi. Przecież Sierpien'80 nie miał nawet opracowanych postulatów strajkowych, żadnej strategii negocjacyjnej. A wiadomo, że żądanie typu "chcemy 500zł albo na drzewo!" - to nie są negocjacje.
Ale to już przeszłość - strajk został zawieszony - Sierpień'80 nic nie ugrał. Teraz czas na rozliczenie strat finansowych i szukanie kozłów ofiarnych po obu staronach.
[quote name='mieszkaniec Ś.' timestamp='1320743084' post='555873']
OK. ale przypomnij sobie co było z fabryką Fiata Pandy... (ciach)[/quote]
OK. No właśnie. Bez sensownej organizacji i opracowanej wielowymiarowej strategii postępowania strajk jest olbrzymim ryzykiem dla pracowników. A w PZlu zabrała się za to banda baranów, która tylko zaszkodzi zakładowi. Przecież Sierpien'80 nie miał nawet opracowanych postulatów strajkowych, żadnej strategii negocjacyjnej. A wiadomo, że żądanie typu "chcemy 500... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Ś. / 8 listopada 2011 r. o 10:04
0
[quote name='Maciek' timestamp='1320734089' post='555810']
Pomijając dyskusję nad zasadnością strajku, mam pytanie: czy Sierpień80 przewidział jak to się może skończyć, jezeli włosi nie ulegną petycjom? Czy Sierpień80 zdaje sobie sprawe z tego, że Włochom ten strajk jest BARDZO na rękę!.
Dzięki strajkowi Włosi ogłoszą upadłość, co pozwoli na zerwanie, starych nierentownych kontraktów zawartych jeszcze przez PZL, zerwa WSZYSTKIE kontrakty, których nie chcą prowadzić, zrobią z WSK tylko i wyłącznie montownie Augsty, zwolnią ok 25% załogi bez żadnych odpraw i wymienią prezia na nowego (bo Bianco idzie do odstrzału). Zostali oszukani przy zakupie zakładu (przynajmniej tak to widzą) i teraz się odwdzięczą. Czy w ogóle ktoś o tym pomyślał? Sami sobie zrobiliście trumnę - podziękujcie związkowcom.
[/quote]
OK. ale przypomnij sobie co było z fabryką Fiata Pandy. Polacy pracowali lepiej i wydajniej niż Włosi a i tak produkcję przeniesiono do Włoch. Inny przykład, to fabryka żarówek PHILIPSA chyba w Głuchołazach (nie pamiętam dokładnie, ale lokalizacja nie ma znaczenia), gdzie produkcję przeniesiono do Chin mimo, że zakład został zmodernizowany 4 lata wcześniej. W Pandzie i w PHILIPSIE nikt nie strajkował a i tak rozp...li im zakłady i miejsca pracy. Trzeba też pamiętać, że to rząd a konkretnie Agencja Rozwoju Przemysłu sprzedała PZL, bo to ona miała najwięcej akcji.
[quote name='Maciek' timestamp='1320734089' post='555810']
Pomijając dyskusję nad zasadnością strajku, mam pytanie: czy Sierpień80 przewidział jak to się może skończyć, jezeli włosi nie ulegną petycjom? Czy Sierpień80 zdaje sobie sprawe z tego, że Włochom ten strajk jest BARDZO na rękę!.
Dzięki strajkowi Włosi ogłoszą upadłość, co pozwoli na zerwanie, starych nierentownych kontraktów zawartych jeszcze przez PZL, zerwa WSZYSTKIE kontrakty, których nie chcą prowadzić, zrobią z WSK tylko i wyłącznie mont... rozwiń
Avatar
JPII / 8 listopada 2011 r. o 10:03
0
A jak sobie to wyobrażasz? Że pewnego dnia wracają do włoch i zostawiają zakład za który dali setki milionów złotych? Czemu nazywacie głupotą to co robią Ci ludzie? Przecież oni nie walczą o coś dziwnego tylko do godziwą zapłate za dobrze wykonywaną prace! Czy polak ma zawsze być murzynem we własnym kraju a kraj kojarzyć się inwestorom z afryką gdzie przepisy pozwalają dać za ciężką prace 1386 zł brutto a robol ma być zadowolony i nic to że taki pieniądz nie wystarcza na miske zupy i opłaty za stancje. Ludzie zamiast popierać słuszne tematy to trzęsiecie portkami. No chyba że lubicie być niewolnikami całe życie.
A jak sobie to wyobrażasz? Że pewnego dnia wracają do włoch i zostawiają zakład za który dali setki milionów złotych? Czemu nazywacie głupotą to co robią Ci ludzie? Przecież oni nie walczą o coś dziwnego tylko do godziwą zapłate za dobrze wykonywaną prace! Czy polak ma zawsze być murzynem we własnym kraju a kraj kojarzyć się inwestorom z afryką gdzie przepisy pozwalają dać za ciężką prace 1386 zł brutto a robol ma być zadowolony i nic to że taki pieniądz nie wystarcza na miske zupy i opłaty za stancje. Ludzie zamiast popierać słuszne tem... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2011 r. o 08:18
0
A skończy się na tym, że Włosi was przeczekają, nie będzie wypłaty i strajku nie będzie. Ten protest miałby sens jakby wszyscy zastrajkowali, a nie jakieś 18 proc. załogi.
Avatar
Maxx / 8 listopada 2011 r. o 07:42
0
Ale jesteście kołki w tym zakładzie. Borys zrobi sobie na waszych plecach karierę polityczną a po PZLu zostanie tylko wspomnienie. Przecież Włosi was zaorają - tylko czekali na taki pretekst. Ech, wy barany ...
Avatar
Maciek / 8 listopada 2011 r. o 07:34
0
Pomijając dyskusję nad zasadnością strajku, mam pytanie: czy Sierpień80 przewidział jak to się może skończyć, jezeli włosi nie ulegną petycjom? Czy Sierpień80 zdaje sobie sprawe z tego, że Włochom ten strajk jest BARDZO na rękę!.
Dzięki strajkowi Włosi ogłoszą upadłość, co pozwoli na zerwanie, starych nierentownych kontraktów zawartych jeszcze przez PZL, zerwa WSZYSTKIE kontrakty, których nie chcą prowadzić, zrobią z WSK tylko i wyłącznie montownie Augsty, zwolnią ok 25% załogi bez żadnych odpraw i wymienią prezia na nowego (bo Bianco idzie do odstrzału). Zostali oszukani przy zakupie zakładu (przynajmniej tak to widzą) i teraz się odwdzięczą. Czy w ogóle ktoś o tym pomyślał? Sami sobie zrobiliście trumnę - podziękujcie związkowcom.
Pomijając dyskusję nad zasadnością strajku, mam pytanie: czy Sierpień80 przewidział jak to się może skończyć, jezeli włosi nie ulegną petycjom? Czy Sierpień80 zdaje sobie sprawe z tego, że Włochom ten strajk jest BARDZO na rękę!.
Dzięki strajkowi Włosi ogłoszą upadłość, co pozwoli na zerwanie, starych nierentownych kontraktów zawartych jeszcze przez PZL, zerwa WSZYSTKIE kontrakty, których nie chcą prowadzić, zrobią z WSK tylko i wyłącznie montownie Augsty, zwolnią ok 25% załogi bez żadnych odpraw i wymienią prezia na nowego (bo Bi... rozwiń
Avatar
Ryśku Lubicz / 7 listopada 2011 r. o 21:14
0
Co tam jakiś strajk .Dziś o godz.21.15 rozegrała się Tragedia Narodowa:Zginęła Hanka Mostowiak!!!!!!
Avatar
xxx / 7 listopada 2011 r. o 20:48
0
powiem tak jest za wami i za tym co robicie ale petycje u burmistrza nic wam nie dadzą bo nic w waszym kierunku nie zrobi on ma gdzieś to co dzieje się w tym mieście

wystarczy zobaczyć jakie jest bezrobocie i jaką pomoc morze człowiek uzyskać z PUP śmiech na sali bo tylko zapisują ludzi i nic tam się nie dzieje nawet nie wiem po co oni są a burmistrz nic z tym nie robi

w tym mieście człowiek się nie liczy