Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

1 listopada 2010 r.
23:08
Edytuj ten wpis

Świdnik: Nie zapłacili za drogę, no to mają płot

0 16 A A

Koło bloku przy ul. Kosynierów 6 w Świdniku wyrosło ogrodzenie. – Jak można nam zabierać dojazd do domu! – oburzają się mieszkańcy bloku. – Chciałem im wynająć drogę za symboliczną opłatę, ale nie byli zainteresowani – broni się właściciel działki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Płot zaczęli stawiać w ubiegły poniedziałek. Szybko się z tym uwinęli. Zabrali nam dobry dojazd do bloku, a zostawili wąską boczną drogę – ubolewa Ewa Marianowicz, mieszkanka bloku przy ul. Kosynierów 6 w Świdniku. – Jak śnieg spadnie, to ten wjazd będzie jeszcze węższy. Ja nie wiem, czy do nas dojedzie karetka lub straż pożarna, w razie jakiegoś zagrożenia. Poza tym, ten nowy dojazd często zastawiają samochody, które parkują przed sklepem.

Między blokiem a sąsiednią działką, na której jest SKOK stanęło ogrodzenie. Większa część parkingu została po stronie wspólnoty mieszkaniowej. W płocie zostawiono miejsce na przejścia dla pieszych. Ale mieszkańcy stracili jeden dojazd do bloku. Do tej pory tą właśnie drogą podjeżdżali pod budynek.
– Pracownicy banku mieli swoje miejsca, my swoje. Nikt im przecież nie przeszkadzał – mówi mieszkaniec z "szóstki” Waldemar Wysocki. – Odgrodzili się od nas i postawili nas przed faktem dokonanym. Mogli chociaż powiadomić ludzi, że to zrobią.

– Przez ten płot mamy kilka miejsc parkingowych mniej. Poza tym, jest on bardzo niski, może być niebezpieczny dla dzieci, które na pewno będą przez niego chciały przechodzić – obawia się Honorata Porębiak.

Mieszkańcy uważają, że miasto powinno im pomóc rozwiązać ten problem. – W 1997 roku ta działka stała się własnością Telekomunikacji Polskiej na mocy porozumienia ze skarbem państwa. W listopadzie 2006 roku kupił ją prywatny właściciel. Teren nigdy nie miał nic wspólnego z miastem – argumentuje Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Zrobiliśmy natomiast mieszkańcom dojazd alternatywny, by mogli się dostać do bloku.

Właściciel terenu tłumaczy, że wcale nie chciał zagradzać tego terenu.
– Do końca 2009 roku miałem zawartą umowę z miastem i wynajmowałem im tę drogę za jedyne 600 zł miesięcznie. Ale magistrat wybudował alternatywną drogę i przestał ode mnie wynajmować – wyjaśnia właściciel działki. – W związku z tym napisałem pismo do wspólnoty mieszkaniowej i zaproponowałem im wynajęcie tej drogi za 500 zł brutto. Uważam, że cena była do zaakceptowania. Ale nie byli zainteresowani, a teraz jest krzyk.

Właściciel działki sam ponosi koszty jej utrzymania, płaci podatki, sprząta, odśnieża. – Ja płaciłem, a z mojej prywatnej działki korzystali wszyscy za darmo i słowa podziękowania za to nie usłyszałem. W dodatku, ubiegłej zimy dzwonili do straży miejskiej na skargę, że nie odśnieżyłem terenu – mówi mężczyzna. – Dlatego teren zagrodziłem i będzie tam parking dla klientów banku.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
michal / 10 listopada 2010 o 16:22
0
I bardzo dobrze zrobił
Wspólnoty mieszkaniowe to nic innego jak mafia mocherów w tym mieście. nikogo nie wpuszczają na swój teren jest prywatny a chcieliby z innych terenów prywatnych korzystac za darmo
Avatar
kolka / 9 listopada 2010 o 23:43
0
No i źle by się stało gdyby wywierano naciski na właściciela działki. W przeciwnym razie to co mówiła Szczepkowska w 1989 r to był zwykły blef
Avatar
polak / 7 listopada 2010 o 09:57
0
Co to znaczy wyprostować prawo własności?
Do kogo należała działka przed przejęciem przez Skarb Państwa?
Za co i na jakich warunkach przekazana została nieodpłatnie TP?
Dlaczego TP nie zwróciła działki Skarbowi Państwo i miasto pozwoliło tą sprzedaż?
Kto wreszcie z urzędników Urzędu ni dopełnił swoich obowiązków?
Co do emerytów przejadających rzekomo wpływy z ptywatyzacji to przypominam,że płacone składki powinne im zapewnić zakup żywności i leków,a nie zapewniają.
Avatar
SKARB Państwa / 5 listopada 2010 o 11:59
0
[quote name='polak' timestamp='1288870499' post='373603']
Ekscytujecie sie tematem płotu.
Tymczasem w artykule jest znacząca informacja o przekazaniu działki Telekomunikacji Polskiej nieodpłatnie przez Skarb Państwa.
TP korzystała przez jakiś czas ,a następnie sprzedała prywatnej ''osobie".
Działka powinna wrócić do SP i ten jako właściciel ma prawo nią dysponować.
Kto zyskał na sprzedaży działki?
[/quote]
Oczywiście dziłkę przekazał SP aby wyprostowac wszystko w prawie własności. A ja sie pytam: za ile to SP sprzedał Francuzom TP-sę i kto skonsumował te pieniądze (czy nie przypadkiem my emeryci) ??????
[quote name='polak' timestamp='1288870499' post='373603']
Ekscytujecie sie tematem płotu.
Tymczasem w artykule jest znacząca informacja o przekazaniu działki Telekomunikacji Polskiej nieodpłatnie przez Skarb Państwa.
TP korzystała przez jakiś czas ,a następnie sprzedała prywatnej ''osobie".
Działka powinna wrócić do SP i ten jako właściciel ma prawo nią dysponować.
Kto zyskał na sprzedaży działki?
[/quote]
Oczywiście dziłkę przekazał SP aby wyprostowac wszystko ... rozwiń
Avatar
polak / 4 listopada 2010 o 12:34
0
Ekscytujecie sie tematem płotu.
Tymczasem w artykule jest znacząca informacja o przekazaniu działki Telekomunikacji Polskiej nieodpłatnie przez Skarb Państwa.
TP korzystała przez jakiś czas ,a następnie sprzedała prywatnej ''osobie".
Działka powinna wrócić do SP i ten jako właściciel ma prawo nią dysponować.
Kto zyskał na sprzedaży działki?
Avatar
ruda ze wschodu / 4 listopada 2010 o 12:25
0
Większy żal jest do władz miejskich, że pozwoliły na taką sytuację.
Artykuł o tym nie wspomina, ale parking powstał w wyniku umowy między wspólnotą mieszkaniową a miastem. Wspólnota zrzekła się terenu na rzecz miasta w zamian za budowę parkingu. Działka tego pana została wyłożona kostką za pieniądze miasta. Miasto się teraz wypięło i umywa ręce. Przestali płacić za dojazd, bo wybudowali alternatywny wyjazd. Jednakże jest on tragiczny..., a ogrodzona działka zabiera 1/3 parkingu plus do tego 2 zmarnowane miejsca na przejazd między stanowiskami. Moim zdaniem miasto nie zabezpieczyło interesów mieszkańców. Taka kicha i to przed wyborami. Nieładnie
Większy żal jest do władz miejskich, że pozwoliły na taką sytuację.
Artykuł o tym nie wspomina, ale parking powstał w wyniku umowy między wspólnotą mieszkaniową a miastem. Wspólnota zrzekła się terenu na rzecz miasta w zamian za budowę parkingu. Działka tego pana została wyłożona kostką za pieniądze miasta. Miasto się teraz wypięło i umywa ręce. Przestali płacić za dojazd, bo wybudowali alternatywny wyjazd. Jednakże jest on tragiczny..., a ogrodzona działka zabiera 1/3 parkingu plus do tego 2 zmarnowane miejsca na przejazd między stan... rozwiń
Avatar
Tomek / 3 listopada 2010 o 13:53
0
I prawidłowo skoro maja inny dojazd i nie chcieli zapłacić to niech teraz maja pretensje do wspólnoty prezesa a pozatym jeszcze beszczelnie dzwonili że droga nie odsniezona a płacic nie chcieli SMIECH CO ZA DURNI LUDZIE---------------NAUCZCIE SIE TEREN PRYWATNY TO TEREN SWIETY I WŁASCICIEL ZROBI Z NIM CO BEDZIE CHCIAŁ!!!!!NA TO WYCHODZI ZE BANK CHCE PŁACIC I MIEC OGRODZONY PARKING A WSPOLNOTA SZANSE MIALA.
Avatar
Tomek / 3 listopada 2010 o 13:52
0
I prawidłowo skoro maja inny dojazd i nie chcieli zapłacić to niech teraz maja pretensje do wspólnoty prezesa a pozatym jeszcze beszczelnie dzwonili że droga nie odsniezona a płacic nie chcieli SMIECH CO ZA DURNI LUDZIE---------------NAUCZCIE SIE TEREN PRYWATNY TO TEREN SWIETY I WŁASCICIEL ZROBI Z NIM CO BEDZIE CHCIAŁ!!!!!NA TO WYCHODZI ZE BANK CHCE PŁACIC I MIEC OGRODZONY PARKING A WSPOLNOTA SZANSE MIALA.
Avatar
PYZDRA / 3 listopada 2010 o 11:19
0
[quote name='ktosik' timestamp='1288776525' post='372310']
Jaka własność prywatna? Specustawę uchwalić i wywłaszczyć, to są przecież metody tego demokratycznego kraju.
[/quote]
TYS PROWDA tyle przecież jest tych specustaw to można i tu w końcu mamy demokratyczny kraj
Avatar
ktosik / 3 listopada 2010 o 10:28
0
Jaka własność prywatna? Specustawę uchwalić i wywłaszczyć, to są przecież metody tego demokratycznego kraju.
Avatar
michal / 10 listopada 2010 o 16:22
0
I bardzo dobrze zrobił
Wspólnoty mieszkaniowe to nic innego jak mafia mocherów w tym mieście. nikogo nie wpuszczają na swój teren jest prywatny a chcieliby z innych terenów prywatnych korzystac za darmo
Avatar
kolka / 9 listopada 2010 o 23:43
0
No i źle by się stało gdyby wywierano naciski na właściciela działki. W przeciwnym razie to co mówiła Szczepkowska w 1989 r to był zwykły blef
Avatar
polak / 7 listopada 2010 o 09:57
0
Co to znaczy wyprostować prawo własności?
Do kogo należała działka przed przejęciem przez Skarb Państwa?
Za co i na jakich warunkach przekazana została nieodpłatnie TP?
Dlaczego TP nie zwróciła działki Skarbowi Państwo i miasto pozwoliło tą sprzedaż?
Kto wreszcie z urzędników Urzędu ni dopełnił swoich obowiązków?
Co do emerytów przejadających rzekomo wpływy z ptywatyzacji to przypominam,że płacone składki powinne im zapewnić zakup żywności i leków,a nie zapewniają.
Avatar
SKARB Państwa / 5 listopada 2010 o 11:59
0
[quote name='polak' timestamp='1288870499' post='373603']
Ekscytujecie sie tematem płotu.
Tymczasem w artykule jest znacząca informacja o przekazaniu działki Telekomunikacji Polskiej nieodpłatnie przez Skarb Państwa.
TP korzystała przez jakiś czas ,a następnie sprzedała prywatnej ''osobie".
Działka powinna wrócić do SP i ten jako właściciel ma prawo nią dysponować.
Kto zyskał na sprzedaży działki?
[/quote]
Oczywiście dziłkę przekazał SP aby wyprostowac wszystko w prawie własności. A ja sie pytam: za ile to SP sprzedał Francuzom TP-sę i kto skonsumował te pieniądze (czy nie przypadkiem my emeryci) ??????
[quote name='polak' timestamp='1288870499' post='373603']
Ekscytujecie sie tematem płotu.
Tymczasem w artykule jest znacząca informacja o przekazaniu działki Telekomunikacji Polskiej nieodpłatnie przez Skarb Państwa.
TP korzystała przez jakiś czas ,a następnie sprzedała prywatnej ''osobie".
Działka powinna wrócić do SP i ten jako właściciel ma prawo nią dysponować.
Kto zyskał na sprzedaży działki?
[/quote]
Oczywiście dziłkę przekazał SP aby wyprostowac wszystko ... rozwiń
Avatar
polak / 4 listopada 2010 o 12:34
0
Ekscytujecie sie tematem płotu.
Tymczasem w artykule jest znacząca informacja o przekazaniu działki Telekomunikacji Polskiej nieodpłatnie przez Skarb Państwa.
TP korzystała przez jakiś czas ,a następnie sprzedała prywatnej ''osobie".
Działka powinna wrócić do SP i ten jako właściciel ma prawo nią dysponować.
Kto zyskał na sprzedaży działki?
Avatar
ruda ze wschodu / 4 listopada 2010 o 12:25
0
Większy żal jest do władz miejskich, że pozwoliły na taką sytuację.
Artykuł o tym nie wspomina, ale parking powstał w wyniku umowy między wspólnotą mieszkaniową a miastem. Wspólnota zrzekła się terenu na rzecz miasta w zamian za budowę parkingu. Działka tego pana została wyłożona kostką za pieniądze miasta. Miasto się teraz wypięło i umywa ręce. Przestali płacić za dojazd, bo wybudowali alternatywny wyjazd. Jednakże jest on tragiczny..., a ogrodzona działka zabiera 1/3 parkingu plus do tego 2 zmarnowane miejsca na przejazd między stanowiskami. Moim zdaniem miasto nie zabezpieczyło interesów mieszkańców. Taka kicha i to przed wyborami. Nieładnie
Większy żal jest do władz miejskich, że pozwoliły na taką sytuację.
Artykuł o tym nie wspomina, ale parking powstał w wyniku umowy między wspólnotą mieszkaniową a miastem. Wspólnota zrzekła się terenu na rzecz miasta w zamian za budowę parkingu. Działka tego pana została wyłożona kostką za pieniądze miasta. Miasto się teraz wypięło i umywa ręce. Przestali płacić za dojazd, bo wybudowali alternatywny wyjazd. Jednakże jest on tragiczny..., a ogrodzona działka zabiera 1/3 parkingu plus do tego 2 zmarnowane miejsca na przejazd między stan... rozwiń
Avatar
Tomek / 3 listopada 2010 o 13:53
0
I prawidłowo skoro maja inny dojazd i nie chcieli zapłacić to niech teraz maja pretensje do wspólnoty prezesa a pozatym jeszcze beszczelnie dzwonili że droga nie odsniezona a płacic nie chcieli SMIECH CO ZA DURNI LUDZIE---------------NAUCZCIE SIE TEREN PRYWATNY TO TEREN SWIETY I WŁASCICIEL ZROBI Z NIM CO BEDZIE CHCIAŁ!!!!!NA TO WYCHODZI ZE BANK CHCE PŁACIC I MIEC OGRODZONY PARKING A WSPOLNOTA SZANSE MIALA.
Avatar
Tomek / 3 listopada 2010 o 13:52
0
I prawidłowo skoro maja inny dojazd i nie chcieli zapłacić to niech teraz maja pretensje do wspólnoty prezesa a pozatym jeszcze beszczelnie dzwonili że droga nie odsniezona a płacic nie chcieli SMIECH CO ZA DURNI LUDZIE---------------NAUCZCIE SIE TEREN PRYWATNY TO TEREN SWIETY I WŁASCICIEL ZROBI Z NIM CO BEDZIE CHCIAŁ!!!!!NA TO WYCHODZI ZE BANK CHCE PŁACIC I MIEC OGRODZONY PARKING A WSPOLNOTA SZANSE MIALA.
Avatar
PYZDRA / 3 listopada 2010 o 11:19
0
[quote name='ktosik' timestamp='1288776525' post='372310']
Jaka własność prywatna? Specustawę uchwalić i wywłaszczyć, to są przecież metody tego demokratycznego kraju.
[/quote]
TYS PROWDA tyle przecież jest tych specustaw to można i tu w końcu mamy demokratyczny kraj
Avatar
ktosik / 3 listopada 2010 o 10:28
0
Jaka własność prywatna? Specustawę uchwalić i wywłaszczyć, to są przecież metody tego demokratycznego kraju.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!