Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

25 sierpnia 2010 r.
13:16
Edytuj ten wpis

Tanie mieszkania powstają w Świdniku. Ceny od 2,7 tys. za mkw

0 21 A A

Nieco ponad 2,7 tys. zł – tyle będzie kosztować metr kwadratowy mieszkania w blokach, które zaczyna budować Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku. Są na nie chętni nawet z Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mamy 96 mieszkań i mnóstwo chętnych na listach. Codziennie dostajemy po kilkanaście nowych podań – mówi Wiesława Wypchło, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku. – Ci, którzy zapisali się w pierwszej kolejności, już dostali propozycję zakupu lokalu.

Pozostali czekają na liście rezerwowej, bo niektóre zapisane osoby rezygnują, gdy np. nie pasuje im piętro lub metraż. Czasami też nie są w stanie wyrobić się z terminem pierwszej wpłaty. A tę trzeba będzie wpłacić do końca września, bo spółdzielnia musi odzyskać pieniądze za kupno gruntów i za wykonanie dokumentacji.

– Jeśli wtedy dana osoba nie zapłaci tej sumy, to proponujemy mieszkanie następnej osobie z listy – podkreśla wiceprezes Wypchło.

Nowe osiedle mieszkaniowe "Jaworowa” powstanie w rejonie ulic Jaworowa, Grabowa, Al. Solidarności. Będą to cztery, 4-kondygnacyjne budynki. Zbudowane zostaną także miejsca parkingowe przy blokach, tak by na każdy lokal przypadało co najmniej jedno.

Wykonawca będzie musiał również zagospodarować teren wokół bloków. Przede wszystkim zbudować drogi i podjazdy do garaży, chodniki, śmietniki i elementy małej architektury. Na miniosiedlu powstaną również tereny zielone i plac zabaw.

Przed rozstrzygnięciem przetargu spółdzielnia chciała, żeby cena za mkw. była niższa niż 4 tys. zł. Tak, by nabywcy mogli skorzystać z rządowego programu "Rodzina na swoim”. Według programu, cena za mkw. nie może być wyższa niż 3955 zł.

Przetarg wygrała rzeszowska forma Instalbud. Pokonała 3 innych oferentów. Wtedy okazało się, że cena będzie jeszcze niższa.

– Po rozstrzygnięciu przetargu określiliśmy cenę mkw. mieszkania na 2720–2740 zł z 7 proc. VAT, a cenę mkw. garażu na 1090 do 1100 zł z 22 proc. VAT. Jeśli stawka VAT się zmieni, będzie to proporcjonalnie rzutować na cenę mieszkania – zastrzega wiceprezes Wypchło. – Ceny są bardzo atrakcyjne, bo dostajemy podania również od mieszkańców Lublina. Rok temu skończyliśmy budowę osiedla, gdzie za mkw. trzeba było płacić 3600–3700 zł, czyli tysiąc więcej niż obecnie.
Budowa bloków ruszy pod koniec września, a zakończy się pod koniec 2011 roku.

A w Lublinie...

5 tysięcy złotych – tyle średnio kosztuje dziś metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym w Lublinie. To więcej niż rok temu. Eksperci ostrzegają, że jesienią będzie jeszcze drożej.


Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2018 o 20:41
0
Jaka lista rezerwowa znajoma już 8 lat jest zapisana na mieszkanie a są tacy co po prostu po znajomosci za rok się wprowadzają wystarczy znać kogoś z biura poselskiego mieszczącego się na okulickiego tyle w temacie
Avatar
Gość / 20 lipca 2017 o 14:35
0
Głupcze, koszt 1m2 mieszkania to średnio 1500 zł + cena gruntu. Tylko po co sprzedać ciemnocie mieszkanie po 3 tysie jak można po 6, głupcy przyzwyczajeni że całe życie muszą na kogoś tyrać i tak kupią, mało tego będą się szczycić jaki to interes życia zrobili , a że kredyt na 30 lat to co?
Avatar
diplodok / 6 września 2010 o 17:50
0
A jak dla Ciebie Warszawa to metropolia to radzę wybrać się i zobaczyć jak wygląda prawdziwa europejska stolica a nie polska prowincjonalność proponuję zacząć najbliżej czyli od Pragi i Budapesztu. Nie mówiąc o Berlinie, Wiedniu, Madrycie itd.
Proponuj także jedź zobacz jak wygląda i co ma do zaoferowania taki np. Kijów przy którym Warszawa wygląda jak ubogi brat.
Avatar
diplodok / 6 września 2010 o 17:48
0
[quote name='waw' date='27 sierpień 2010 - 12:36 ' timestamp='1282905364' post='337462']
Studencino ze wsi, jak dla Ciebie Lbn to miasto, to skończ studia i zacznij zarabiać, to zobaczysz czym różni się życie i praca w Lbn, a innych miastach choćby Warszawa. Nie mieszkałeś to się nie odzywaj, ten kto ma trochę rozumu nie będzie kupował mieszkania w zabitej wsi i ucieknie stąd, a taka hołota i deb***e bez przyszłości jak Ty pozostaną i na zawsze będą Polską B.
[/quote]
Avatar
Benedykt Krzyżowiec / 28 sierpnia 2010 o 10:10
0
2, 700 za metr, hmm, no tak nie Zapominajcie o póniejszych aneksach do umów to stała zasada spółdzilni i innych, co jednak i tak będzie nie drogo... ale to sąsiedztwo socjala przy Jaworowej to już ....
Avatar
waw / 27 sierpnia 2010 o 12:36
0
[quote name='student' date='26 sierpień 2010 - 21:00 ' timestamp='1282849259' post='337134']
a przepraszam pan z wawy...to na pewno wie najlepiej... jeśli chodzi akurat na mieszkanie to jest bardzo atrakcyjne bo tańsze i blisko do Lbn. Ale dla Pana z Wawy to zapewne tylko Warszawa najlepsza najpieknieszja itd... Przecież wszyscy nie bedą mieszkać w dużym mieście wieśku z miasta...
[/quote]

Studencino ze wsi, jak dla Ciebie Lbn to miasto, to skończ studia i zacznij zarabiać, to zobaczysz czym różni się życie i praca w Lbn, a innych miastach choćby Warszawa. Nie mieszkałeś to się nie odzywaj, ten kto ma trochę rozumu nie będzie kupował mieszkania w zabitej wsi i ucieknie stąd, a taka hołota i deb***e bez przyszłości jak Ty pozostaną i na zawsze będą Polską B.
[quote name='student' date='26 sierpień 2010 - 21:00 ' timestamp='1282849259' post='337134']
a przepraszam pan z wawy...to na pewno wie najlepiej... jeśli chodzi akurat na mieszkanie to jest bardzo atrakcyjne bo tańsze i blisko do Lbn. Ale dla Pana z Wawy to zapewne tylko Warszawa najlepsza najpieknieszja itd... Przecież wszyscy nie bedą mieszkać w dużym mieście wieśku z miasta...
[/quote]

Studencino ze wsi, jak dla Ciebie Lbn to miasto, to skończ studia i zacznij zarabiać, to zobaczys... rozwiń
Avatar
student / 26 sierpnia 2010 o 21:00
0
[quote name='waw' date='26 sierpień 2010 - 20:54 ' timestamp='1282848840' post='337130']
Ta, większej wsi to nie ma, praca za grosze nic tylko mieszkać
[/quote]
a przepraszam pan z wawy...to na pewno wie najlepiej... jeśli chodzi akurat na mieszkanie to jest bardzo atrakcyjne bo tańsze i blisko do Lbn. Ale dla Pana z Wawy to zapewne tylko Warszawa najlepsza najpieknieszja itd... Przecież wszyscy nie bedą mieszkać w dużym mieście wieśku z miasta...
[quote name='waw' date='26 sierpień 2010 - 20:54 ' timestamp='1282848840' post='337130']
Ta, większej wsi to nie ma, praca za grosze nic tylko mieszkać
[/quote]
a przepraszam pan z wawy...to na pewno wie najlepiej... jeśli chodzi akurat na mieszkanie to jest bardzo atrakcyjne bo tańsze i blisko do Lbn. Ale dla Pana z Wawy to zapewne tylko Warszawa najlepsza najpieknieszja itd... Przecież wszyscy nie bedą mieszkać w dużym mieście wieśku z miasta... rozwiń
Avatar
waw / 26 sierpnia 2010 o 20:54
0
[quote name='student' date='26 sierpień 2010 - 20:34 ' timestamp='1282847659' post='337121']
only Świdnik..!!!!
[/quote]

Ta, większej wsi to nie ma, praca za grosze nic tylko mieszkać
Avatar
student / 26 sierpnia 2010 o 20:34
0
only Świdnik..!!!!
Avatar
olo / 26 sierpnia 2010 o 11:02
0
i mieszkasz w piwnicy za 2 500 zł/m kw?no ale to w lbn jak to na wsi, można i w piwnicy mieszkać, hehe
Avatar
Gość / 29 stycznia 2018 o 20:41
0
Jaka lista rezerwowa znajoma już 8 lat jest zapisana na mieszkanie a są tacy co po prostu po znajomosci za rok się wprowadzają wystarczy znać kogoś z biura poselskiego mieszczącego się na okulickiego tyle w temacie
Avatar
Gość / 20 lipca 2017 o 14:35
0
Głupcze, koszt 1m2 mieszkania to średnio 1500 zł + cena gruntu. Tylko po co sprzedać ciemnocie mieszkanie po 3 tysie jak można po 6, głupcy przyzwyczajeni że całe życie muszą na kogoś tyrać i tak kupią, mało tego będą się szczycić jaki to interes życia zrobili , a że kredyt na 30 lat to co?
Avatar
diplodok / 6 września 2010 o 17:50
0
A jak dla Ciebie Warszawa to metropolia to radzę wybrać się i zobaczyć jak wygląda prawdziwa europejska stolica a nie polska prowincjonalność proponuję zacząć najbliżej czyli od Pragi i Budapesztu. Nie mówiąc o Berlinie, Wiedniu, Madrycie itd.
Proponuj także jedź zobacz jak wygląda i co ma do zaoferowania taki np. Kijów przy którym Warszawa wygląda jak ubogi brat.
Avatar
diplodok / 6 września 2010 o 17:48
0
[quote name='waw' date='27 sierpień 2010 - 12:36 ' timestamp='1282905364' post='337462']
Studencino ze wsi, jak dla Ciebie Lbn to miasto, to skończ studia i zacznij zarabiać, to zobaczysz czym różni się życie i praca w Lbn, a innych miastach choćby Warszawa. Nie mieszkałeś to się nie odzywaj, ten kto ma trochę rozumu nie będzie kupował mieszkania w zabitej wsi i ucieknie stąd, a taka hołota i deb***e bez przyszłości jak Ty pozostaną i na zawsze będą Polską B.
[/quote]
Avatar
Benedykt Krzyżowiec / 28 sierpnia 2010 o 10:10
0
2, 700 za metr, hmm, no tak nie Zapominajcie o póniejszych aneksach do umów to stała zasada spółdzilni i innych, co jednak i tak będzie nie drogo... ale to sąsiedztwo socjala przy Jaworowej to już ....
Avatar
waw / 27 sierpnia 2010 o 12:36
0
[quote name='student' date='26 sierpień 2010 - 21:00 ' timestamp='1282849259' post='337134']
a przepraszam pan z wawy...to na pewno wie najlepiej... jeśli chodzi akurat na mieszkanie to jest bardzo atrakcyjne bo tańsze i blisko do Lbn. Ale dla Pana z Wawy to zapewne tylko Warszawa najlepsza najpieknieszja itd... Przecież wszyscy nie bedą mieszkać w dużym mieście wieśku z miasta...
[/quote]

Studencino ze wsi, jak dla Ciebie Lbn to miasto, to skończ studia i zacznij zarabiać, to zobaczysz czym różni się życie i praca w Lbn, a innych miastach choćby Warszawa. Nie mieszkałeś to się nie odzywaj, ten kto ma trochę rozumu nie będzie kupował mieszkania w zabitej wsi i ucieknie stąd, a taka hołota i deb***e bez przyszłości jak Ty pozostaną i na zawsze będą Polską B.
[quote name='student' date='26 sierpień 2010 - 21:00 ' timestamp='1282849259' post='337134']
a przepraszam pan z wawy...to na pewno wie najlepiej... jeśli chodzi akurat na mieszkanie to jest bardzo atrakcyjne bo tańsze i blisko do Lbn. Ale dla Pana z Wawy to zapewne tylko Warszawa najlepsza najpieknieszja itd... Przecież wszyscy nie bedą mieszkać w dużym mieście wieśku z miasta...
[/quote]

Studencino ze wsi, jak dla Ciebie Lbn to miasto, to skończ studia i zacznij zarabiać, to zobaczys... rozwiń
Avatar
student / 26 sierpnia 2010 o 21:00
0
[quote name='waw' date='26 sierpień 2010 - 20:54 ' timestamp='1282848840' post='337130']
Ta, większej wsi to nie ma, praca za grosze nic tylko mieszkać
[/quote]
a przepraszam pan z wawy...to na pewno wie najlepiej... jeśli chodzi akurat na mieszkanie to jest bardzo atrakcyjne bo tańsze i blisko do Lbn. Ale dla Pana z Wawy to zapewne tylko Warszawa najlepsza najpieknieszja itd... Przecież wszyscy nie bedą mieszkać w dużym mieście wieśku z miasta...
[quote name='waw' date='26 sierpień 2010 - 20:54 ' timestamp='1282848840' post='337130']
Ta, większej wsi to nie ma, praca za grosze nic tylko mieszkać
[/quote]
a przepraszam pan z wawy...to na pewno wie najlepiej... jeśli chodzi akurat na mieszkanie to jest bardzo atrakcyjne bo tańsze i blisko do Lbn. Ale dla Pana z Wawy to zapewne tylko Warszawa najlepsza najpieknieszja itd... Przecież wszyscy nie bedą mieszkać w dużym mieście wieśku z miasta... rozwiń
Avatar
waw / 26 sierpnia 2010 o 20:54
0
[quote name='student' date='26 sierpień 2010 - 20:34 ' timestamp='1282847659' post='337121']
only Świdnik..!!!!
[/quote]

Ta, większej wsi to nie ma, praca za grosze nic tylko mieszkać
Avatar
student / 26 sierpnia 2010 o 20:34
0
only Świdnik..!!!!
Avatar
olo / 26 sierpnia 2010 o 11:02
0
i mieszkasz w piwnicy za 2 500 zł/m kw?no ale to w lbn jak to na wsi, można i w piwnicy mieszkać, hehe
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 9 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!