Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

23 września 2009 r.
14:14
Edytuj ten wpis

W dwa tygodnie rozminują lotnisko w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 7 A A

Już na początku przyszłego tygodnia mają ruszyć prace związane z usuwaniem niewybuchów z lasu przeznaczonego pod budowę lotniska. W czwartek Port Lotniczy Lublin podpisze w tej sprawie umowę z dolnośląskim konsorcjum firm Rad-Min, Bet-Min, BOI i Spec-Maj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Prace obejmą ok. 130 ha lasu – mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Konsorcjum będzie miało 14 dni roboczych na zbadanie terenu i usunięcie ewentualnych niewybuchów. Deklarują, że zrobią to w 10 dni.

Prace będzie prowadzić zespół złożony z ok. 40 osób. Zbadany zostanie teren do głębokości 3 m. Po wyrębie lasu i rozpoczęciu prac budowlanych konsorcjum będzie pełniło nadzór saperski.

– To profesjonalna, doświadczona firma. Rozminowywała teren pod budowę obwodnicy Wrocławia – dodaje Jankowski.

Konsorcjum zostało wybrane ze względu na najniższą zaoferowaną cenę za usługę; 290 tys. zł. Najdroższa oferta wynosiła 1,660 mln zł.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~XYZ~ / 28 września 2009 o 12:06
0
..może i do znalezienia nic nie ma ale sa pieniadze do wydania ...NASZE!!!!!!!!!
Avatar
~dziadek~ / 24 września 2009 o 18:28
0
Wątpię, aby coś jeszcze będzie do znalezienia w tym lesie. T. zw wilcze doły zostały dokładnie spenetrowane przez młodzianków od początku last piędziesiątych. Osobiście włączyłem się do tego ok roku 1958. O ile wiem już w połowie lat sześćdziesiątych "złoża" były dokumentnie "wyeksploatowane". Porozmawiajcie z facetami 60+.
Avatar
~nikoś~ / 24 września 2009 o 08:47
0
Taaaa a gdzie był przetarg panowie dostali cynk od wojska podjęli temat drążyli przez 6 m-cy i działają
tylko gdzie i kiedy był ogłoszony przetarg przecież to są publiczne pieniądze ludzie czy jeszcze jest sprawiedliwość w tym kraju.
Czy byli generałowie stoją poad prawem i nawet CBA sie ich boi
Avatar
swidnik / 23 września 2009 o 18:39
0
ktosik napisał:
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napisały prty , że chodzi o ROZBUDOWE PORTU REGIONALNEGO. Pytam więc, gdzie ten p y regionalny port lotniczy, bo ja go nie widziałam. Czy mowa jest o tym kurniku przy aeroklubie? Bo jeżeli ten kurnik chcą rozbudować, to sie nijak nie da, bo pomiędzy jest Natura 2000.

BRAWO! tak trzymać ...jedyna sensowna wypowiedź na temat lotniska .....

BRAWO! tak trzymać ...jedyna sensowna wypowiedź na temat lotniska ..... rozwiń
Avatar
ktosik / 23 września 2009 o 17:46
0
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napisały prty , że chodzi o ROZBUDOWE PORTU REGIONALNEGO. Pytam więc, gdzie ten p y regionalny port lotniczy, bo ja go nie widziałam. Czy mowa jest o tym kurniku przy aeroklubie? Bo jeżeli ten kurnik chcą rozbudować, to sie nijak nie da, bo pomiędzy jest Natura 2000.
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napi... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 23 września 2009 o 16:13
0
Rozumiem, że firma będzie ponosiła odpowiedzialność za swoją usługę ? Coś w rodzaju gwarancji...

Bo jeżeli nie, to ja chętnie rozminuję to w tydzień za połowę ceny
Avatar
xxx / 23 września 2009 o 15:47
0
Jaja po prostu jaja, ciekawe jaki będzie aneks do umowy piszę o milionach i o czasie. Szybko wyliczyłem, że przy 40stu osobach i 14 dniach jedna osoba
musi rozminować dziennie około 2321 metrów. No tą są dobrzy, rozumiem że władze portu zabezpieczą się umową i za każdy dzień zwłoki firma zapłaci karę finansową czyli na tym rozminowaniu port zarobi. Te firmy powinny szkolić nasze wojsko 14 dni a dwa lata i 130ha. Ciekawe kto ma rację?, Śmierdząca sprawa z tym lotniskiem i zadziwiającym zawzięciem osób związanych z tą inwestycją.
Avatar
~XYZ~ / 28 września 2009 o 12:06
0
..może i do znalezienia nic nie ma ale sa pieniadze do wydania ...NASZE!!!!!!!!!
Avatar
~dziadek~ / 24 września 2009 o 18:28
0
Wątpię, aby coś jeszcze będzie do znalezienia w tym lesie. T. zw wilcze doły zostały dokładnie spenetrowane przez młodzianków od początku last piędziesiątych. Osobiście włączyłem się do tego ok roku 1958. O ile wiem już w połowie lat sześćdziesiątych "złoża" były dokumentnie "wyeksploatowane". Porozmawiajcie z facetami 60+.
Avatar
~nikoś~ / 24 września 2009 o 08:47
0
Taaaa a gdzie był przetarg panowie dostali cynk od wojska podjęli temat drążyli przez 6 m-cy i działają
tylko gdzie i kiedy był ogłoszony przetarg przecież to są publiczne pieniądze ludzie czy jeszcze jest sprawiedliwość w tym kraju.
Czy byli generałowie stoją poad prawem i nawet CBA sie ich boi
Avatar
swidnik / 23 września 2009 o 18:39
0
ktosik napisał:
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napisały prty , że chodzi o ROZBUDOWE PORTU REGIONALNEGO. Pytam więc, gdzie ten p y regionalny port lotniczy, bo ja go nie widziałam. Czy mowa jest o tym kurniku przy aeroklubie? Bo jeżeli ten kurnik chcą rozbudować, to sie nijak nie da, bo pomiędzy jest Natura 2000.

BRAWO! tak trzymać ...jedyna sensowna wypowiedź na temat lotniska .....

BRAWO! tak trzymać ...jedyna sensowna wypowiedź na temat lotniska ..... rozwiń
Avatar
ktosik / 23 września 2009 o 17:46
0
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napisały prty , że chodzi o ROZBUDOWE PORTU REGIONALNEGO. Pytam więc, gdzie ten p y regionalny port lotniczy, bo ja go nie widziałam. Czy mowa jest o tym kurniku przy aeroklubie? Bo jeżeli ten kurnik chcą rozbudować, to sie nijak nie da, bo pomiędzy jest Natura 2000.
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napi... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 23 września 2009 o 16:13
0
Rozumiem, że firma będzie ponosiła odpowiedzialność za swoją usługę ? Coś w rodzaju gwarancji...

Bo jeżeli nie, to ja chętnie rozminuję to w tydzień za połowę ceny
Avatar
xxx / 23 września 2009 o 15:47
0
Jaja po prostu jaja, ciekawe jaki będzie aneks do umowy piszę o milionach i o czasie. Szybko wyliczyłem, że przy 40stu osobach i 14 dniach jedna osoba
musi rozminować dziennie około 2321 metrów. No tą są dobrzy, rozumiem że władze portu zabezpieczą się umową i za każdy dzień zwłoki firma zapłaci karę finansową czyli na tym rozminowaniu port zarobi. Te firmy powinny szkolić nasze wojsko 14 dni a dwa lata i 130ha. Ciekawe kto ma rację?, Śmierdząca sprawa z tym lotniskiem i zadziwiającym zawzięciem osób związanych z tą inwestycją.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł 4 0

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Kiedy tylko nadarzyła się okazja ukradli 6 tys. zł.

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem 7 0

Rozmowa z Irminą Nikiel, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu
film

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu 66 4

Bełchatów (woj. łódzkie). Dwuletni chłopiec z 1,8 promila alkoholu we krwi trafił do szpitala w Bełchatowie.

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia]
galeria

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia] 3 1

Trwają intensywne prace w ramach przebudowy Domu Chemika. Jak informuje Termochem, zakończono już wymianę górnego dachu - nad salą widowiskową. Za kilka miesięcy zobaczymy natomiast nowy symbol budynku - zadaszoną kolumnadę od strony Placu Chopina.

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 6

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 1

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 4

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 2 9

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 19

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 14 7

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 43 12

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!